PDA

View Full Version : Kuidas vähendada set vs set kaotust?



antonioconto
15.12.08, 11:22
Tihtipeale olen suutnud terve laua teenistuse suurema seti vastu tuulde loopida. Mismoodi aru saada, et vastasel on set või on tegemist badbeadiga ja tuleks asjasse rahulikumalt suhtuda?

-andres-
15.12.08, 11:37
Enamjaolt on tegemist siiski cooleritega, sest olukordi, kus oma seti flopil foldin, eriti microdes on ikka väga vähe. Ala TJQsuited flopil TT setiga multyway potis, kus vastased on hulluks läinud, siis on seti foldimine reaalne tegevus, aga kui muidu biidi saad, siis küll ka samasuguseid vastu annad.

CTXrix
15.12.08, 11:54
Set vs set ei hakka keegi foldima, eriti kui mingit scary boardi pole (siis võidab agressiivsem, obv). Tavaline cooler ja nendega tuleb lihtsalt harjuda ja arvestada.

ranka
15.12.08, 16:55
Hold'emis on set väga peidetud ja väga TUGEV käsi - peaaegu nuts! Ja nutsuga tuleb mõelda, kuidas kõige rohkem raha sisse saada (ekstraktida), mitte selle peale, et kuidas vähem kaotada.

Kloonike
15.12.08, 18:51
Topsetminingust pole kuulnud võa?

-andres-
15.12.08, 20:20
Topsetminingust pole kuulnud võa?

Lol.

Tigrano
16.12.08, 01:08
Topsetminingust pole kuulnud võa?


Kõlab kahtlaselt ;D

metsnik
16.12.08, 02:17
Tundub, et set vs set kaotust saab vähendada vist ainult bankroll managemendiga kui just mingid superhüper reading abiliteid pole. Set vs set on bad beat ja eks aitab mõistlik kogus buyine kontol hoida.

Davy
16.12.08, 04:01
lugesin 2+2-st, et tervisliku söömisega saab veidi vähendada

antonioconto
16.12.08, 08:36
Ok, hakkan porgandeid järama!

jrgn hell
22.12.08, 22:41
Topsetminingust pole kuulnud võa?




see peaaegu sama hea, kui semi-bet, mille olemust kahjuks mina pole mees seletama

CTXrix
23.12.08, 08:40
see peaaegu sama hea, kui semi-bet, mille olemust kahjuks mina pole mees seletama


Ma püüan alati top seti hittida...kui pihta ei saa, teen semibet-foldi. 8)

surka
26.12.08, 11:39
vähem pp mängida, siis see väldib set vs overset olukordi ;D

Ajuvaba
03.01.09, 15:39
Teatud olukordades annab seti ka foldida blankflopil K82 või 5Q10.....aga seda saab teha ainult siis kui sinu vastas on regular, kelle andmed ja liigutused on sulle väga hästi teada. Endal on selliseid olukordi olnud 4-5 korda,kus olen 100% kindel, et vastas suurem set...ei ole suutnud maha panna krt.

ranka
03.01.09, 18:38
Ajuvabale lisaks, et kui selline olukord peaks juhtuma, siis reeglina sa ise tead, et oled taga ja foldidki ära ning unustad selle käe. Kui aga sees kripeldama hakkab, siis tõenäoliselt tegid vale otsuse, sest sa ei olnud endas kindel ;)

Ajuvaba
04.01.09, 22:35
selle Q 10 5 flopi puhul(blank)...kuidas oleksid sina käitunud, kui oled COi peal ja käes 55? preflop UTG(tundmatu) raiseb 4xBB,ma MP callin 55 ja button (12/9/3) callib. flop siis - Q 10 5 - esialgne raiseja paneb 3/4 potist ja ma raisen ja button reraiseb(väga kahtlane?), et asi selge oleks lükkasin allin ja muidugi 10 10 vastas.

Keiss
05.01.09, 01:08
Aga oleks võinud ka KJ olla. Seti ma ei foldi.

Tigrano
05.01.09, 08:18
selle Q 10 5 flopi puhul(blank)...kuidas oleksid sina käitunud, kui oled COi peal ja käes 55? preflop UTG(tundmatu) raiseb 4xBB,ma MP callin 55 ja button (12/9/3) callib. flop siis - Q 10 5 - esialgne raiseja paneb 3/4 potist ja ma raisen ja button reraiseb(väga kahtlane?), et asi selge oleks lükkasin allin ja muidugi 10 10 vastas.


Väga raske oleks ikkagi foldida ja foldida ei saaks kuidagi, eriti 12/9/3 puhul ei saaks midagi öelda, eriti kui ta oli buttonil.

kollane
05.01.09, 08:27
Minul pole sellist olukorda veel olnud , et seti foldima hakkan. On rohkem asju mille peale mõelda kui seti foldimine
Overset siis overset midagi teha pole, kindlasti kui foldin siis postitan ka käe :)

oitarvi
05.01.09, 08:53
Set'i on jah suht raske foldida. Hiljuti mängides sain ka set'iga teisele set'ile kotti.
Mul vist oli bb 2 poket. Üks vend reisis natukene. Otsustasin ära callida. Flopp 2 q x. Chekkisin. Tema all-inis. Mõtlesin, et tal A Q ehk kõige rohkem ja otsustasin ära callida. Viskas mulle muti poki ette. Tema poolt minumeelest hästi mängitud ja minupoolt halvasti, kuna callisin kahtedega lootes kahte saada. :)
Lõpuks vist tuli mõlemale maja kah..

farik666
08.01.09, 22:25
Ega seti niisama lihtsalt maha ei pane jah.. õnneks või kahjuks... täna sain ka ühele beadile osaliseks ja insta tilt rsk :) küsimus oleks aga.. kui saad juba re-reraise vastu..siis ehk peaks tagasi tõmbuma... või fakit ja setiga nupud sisse:)

UTG kohta inffi pole 17 kätt ja 24/12 See kuradi flopi check juba tekitas imeliku tunde.. ja turnil reraise.. ja rereraise otsa ka veel.. oli tunne et kõrgem set.. a no enda oma ikka ei suuda foldida ju

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (9 handed) - Hold'em Manager (http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

SB ($10)
Tohman (BB) ($10.10)
UTG ($11.30)
UTG+1 ($2)
MP1 ($11.90)
MP2 ($11.95)
MP3 ($10)
CO ($10.75)
Button ($1.85)

Preflop: Tohman is BB with 4 :spade:, 4 :club:
UTG raises $0.20, 2 folds, MP2 calls $0.20, 4 folds, Tohman calls $0.10

Flop: ($0.65) 8 :diamond:, 2 :heart:, 10 :diamond: (3 players)
Tohman checks, UTG checks, MP2 checks

Turn: ($0.65) 4 :heart: (3 players)
Tohman bets $0.30, UTG raises $0.60, 1 fold, Tohman raises $2.20, UTG raises $10.50 (All-In), Tohman calls $7.40 (All-In)

River: ($20.45) 7 :club: (2 players, 2 all-in)

Total pot: $20.45

Results:
Tohman had 4 :spade:, 4 :club: (three of a kind, fours).
UTG had 8 :spade:, 8 :heart: (three of a kind, eights).
Outcome: UTG won $20.65

-andres-
08.01.09, 23:22
Board nii ohutu, et siit sa minema ei pääse.

ESTPatrick
12.01.09, 17:28
foldi preflop 22-44, siis võimalus väiksem . st variatsioon väiksem, kuigi mina seda küll tõsiselt ei kaaluks

Uniquest
12.01.09, 23:51
foldi preflop 22-44, siis võimalus väiksem . st variatsioon väiksem, kuigi mina seda küll tõsiselt ei kaaluks

Kui alla AA pocketit ei mängi, ei saa set vs set kaotada. Hmmmmmmm...... ::)

Provoker
14.01.09, 19:04
Alati peaks kasutama pot controlli meetodit kui on võimalused overcardide setiks või mõneks muuks kombinatsiooniks. 8)

farik666
14.01.09, 22:08
räägi ligemalt..

Tigrano
15.01.09, 02:36
Alati peaks kasutama pot controlli meetodit kui on võimalused overcardide setiks või mõneks muuks kombinatsiooniks. 8)


Kasutan tihti, kui mul on suur pocket ja näen, et flop on ohtlik ja vastane, kes tavaliselt ei calli cbette, siiski callib või mõni regular, kes hullult armastab positsioonis olles bluffida ja survet avaldada. Siis lihtsalt lähen chek-calli peale üle ja hoian pot-i võimalikult väiksena, et odavamalt showdownile saada, et mitte setile või mõnele teisele monstrumile krediiti anda. Tihti hakkavad vastased ise bluffima ja võidad Poti, mille ise oleksid foldinud või vastane oleks nii või naa foldinud sinu agressiooni peale.

Eriti OOP on see väga hea relv.

ranka
15.01.09, 03:29
Täiesti vale fishi jutt ja olen päris lolled hetkel. Kui on ohtlik board siis pead just ülepaariga bettima ja enamasti rahad sise ajama, et drawid maksaks silm punnis.

Ainuke kord, kui saab rääkida "pot controli" meetodist (esimest korda seda kuulen) on siis, kui oled 100% kindel, et mängijal on väike pocket paar ning sa hittisid top seti väga kuival boardil. Näiteks, 9/5 mees limpsi UTG, sa raised QQ-ga, ta callib ja flop on 27Q rainbow. Ta checkib ja siin võid vabalt QQ-ga järgi checkida, et anda talle võimalus teha uus set turnil. Isegi, kui ta hittis nüüd flopis seti, siis turnil ta tahab valuet saada ning betib ja sina raised turni QQ-ga ning väga raske on tal oma setti maha panna.

Aga see ülemine minu teooria on tegelikkuses täielik bshit. Miks? Sest sellistel boardid on IDEAALSED boardid cbettimiseks, missed kaartidega ja holdemis sa missed boarde väga tihti ning kui sa hakkad siin made handiga järgi checkima ja valmis käega bettima, siis su käsi on "face up". Muidugi igasugu 9/5 mehed ei pruugi mõelda aga mine sa tea.

Seega minu arvates igasugu "pot control" checkid, et saada ise set või anda vastasele seti võimalus on fishide strateegiad, mille EV on väga väike või isegi negatiivne.

Tigrano
15.01.09, 03:38
;D Ei oska kommenteerida.

Keiss
15.01.09, 06:02
Kasutan tihti, kui mul on suur pocket ja näen, et flop on ohtlik ja vastane, kes tavaliselt ei calli cbette, siiski callib või mõni regular, kes hullult armastab positsioonis olles bluffida ja survet avaldada. Siis lihtsalt lähen chek-calli peale üle ja hoian pot-i võimalikult väiksena, et odavamalt showdownile saada, et mitte setile või mõnele teisele monstrumile krediiti anda. Tihti hakkavad vastased ise bluffima ja võidad Poti, mille ise oleksid foldinud või vastane oleks nii või naa foldinud sinu agressiooni peale.

Eriti OOP on see väga hea relv.




Ma ise ka viimasel ajal nii mänginud ning drawdega viimasel ajal väga hulluks ei minda. Pigem hakatakse olematu käega bluffima mu monstrit.

alaska
15.01.09, 12:27
Tigrano pidas silmas vist overpairiga oletatava seti vastu mängimist, mitte set versus suurem set?

Provoker
15.01.09, 18:11
Täiesti vale fishi jutt ja olen päris lolled hetkel. Kui on ohtlik board siis pead just ülepaariga bettima ja enamasti rahad sise ajama, et drawid maksaks silm punnis.

Ainuke kord, kui saab rääkida "pot controli" meetodist (esimest korda seda kuulen) on siis, kui oled 100% kindel, et mängijal on väike pocket paar ning sa hittisid top seti väga kuival boardil. Näiteks, 9/5 mees limpsi UTG, sa raised QQ-ga, ta callib ja flop on 27Q rainbow. Ta checkib ja siin võid vabalt QQ-ga järgi checkida, et anda talle võimalus teha uus set turnil. Isegi, kui ta hittis nüüd flopis seti, siis turnil ta tahab valuet saada ning betib ja sina raised turni QQ-ga ning väga raske on tal oma setti maha panna.

Aga see ülemine minu teooria on tegelikkuses täielik bshit. Miks? Sest sellistel boardid on IDEAALSED boardid cbettimiseks, missed kaartidega ja holdemis sa missed boarde väga tihti ning kui sa hakkad siin made handiga järgi checkima ja valmis käega bettima, siis su käsi on "face up". Muidugi igasugu 9/5 mehed ei pruugi mõelda aga mine sa tea.

Seega minu arvates igasugu "pot control" checkid, et saada ise set või anda vastasele seti võimalus on fishide strateegiad, mille EV on väga väike või isegi negatiivne.


Nu mina nägin hetkel situatsiooni sellisena, et vastasel on ülepaar ning sul min set mis on haavatav. Pot controlli all pean silmas poti võimalikult väiksena hoidmist piisava suurusega bettide tegemisega. Paljud mängijad pigem callivad kui raisevad sind. (Viimase väite kohalt ärge näkku lööge kuid ma suht microlimiitidel mängin max NL25)

Tigrano
15.01.09, 22:15
Tigrano pidas silmas vist overpairiga oletatava seti vastu mängimist, mitte set versus suurem set?


Jep, sest keegi eelnevalt oli nagu overpair vs setist rääkinud.

ranka
16.01.09, 03:28
Mul jooksis kuul nüüd täiega kokku.. Set vs overset, siis overpaar ja siis minsetiga pot kontorllimine?

Arvan, et see teema on ammendunud ning samas suhteliselt "mõttetu" ja paneme selle lukku. Kui keegi leiab, et vale siis saatke PM või kasutage chat teemat