PDA

View Full Version : MOBIILNE INTERNET; netipulk.



onuark
26.06.10, 01:44
Terv.

Kui kasutate mobiilset interneti.. Millise firma mobiilset interneti kasutate?
Kas igapäevaselt või backupiks?
Miks valisite selle paketi/teenuse pakkuja?
Kas on mingeid piiranguid?(andmemaht, kiirus)

---

Tele2 Internet XL on piiramatu mahuga pakett, mille puhul saad kasutada internetti maksimaalsel kiirusel (kuni 7,2 Mbit/s) 10 GB andmemahu ulatuses.* See on õige valik, kui kasutad internetti arvutiga igapäevaselt suures mahus. Kiire 3,5G netipulk tasuta kaasa (kaasneb 24-kuuline leping).
*Kuni 31.08.2010 Tele2 Internet M, L ja XL pakettides ei piirata.

tra see 10gb tuleb insta täis, kui nad pärast suve piirama hakkavad andmemahtu.

Selliste nimede kohta olen miskit kuulnud..
Norby
Elion
Elisa
Baltmax
Radionet

uurin veel infot, aga ehk keegi teab parimat lahendust ( igapäevaseks kasutamiseks )

ette tänades.

onuark
26.06.10, 01:48
mul internet tegi nalja ja sai topicuid TOPELT.

kilu6
26.06.10, 10:15
Täpsemalt võrrelda ei oska, aga mingid updated ilmuvad selles blogis:

http://nutiblogi.blogspot.com/2010/06/operaatorite-mobiilneti-hinnasoda.html
http://nutiblogi.blogspot.com/2010/06/elisa-selle-esmaspaeva-uudis-ja.html

Ise võtsin Mint 99.- paketi prooviks (2 a leping, 7 päeva tasuta kasutamist), pidi kuni aug lõpuni olema kiirusepiiranguta, aga Elisa võttis vastu otsuse, et odavamatele pakettidele enam kiiret pulka ei anta. Niikuinii alates septembrist 1Mbit/s.

Seega on reaalne kiirus praegu 2.5 Mbit/s, mis on siiski täiesti normull. Tegemist siis Tallinna raadiuses 50 km proovitud, aga täiesti sõltub ikka piirkonnast. Võrumaal kuuldavasti oli suht nigel levi.

http://4.bp.blogspot.com/_zK5gaG797Hs/TAn9Lt02cBI/AAAAAAAAASs/6GM8bY3cNmk/s400/mint.PNG

Väike jutt DNSi seadistamisest MINTil:

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=223118&postcount=2155

kilu6
26.06.10, 10:27
tra see 10gb tuleb insta täis, kui nad pärast suve piirama hakkavad andmemahtu.


Mis mõttes tuleb kohe täis? Pokkeri mängimiseks on küll ja küll:)

Seda 3Gd ilmselt ei hakata lubama torrentite jne suuremahuliste asjade tõmbamiseks. Mingis lähitulevikus, kui hakkad andmemahtu andma ja nad vaatavad, et võrgu ressurss on ära kasutatud, hakatakse kiirust piirama tõsiselt.

bAttery_
26.06.10, 10:37
Millise firma mobiilset interneti kasutate? Elisa
Kas igapäevaselt või backupiks? Hetkel igapäevaselt (kuna oli vaja 1,5 kuuks netti)
Miks valisite selle paketi/teenuse pakkuja? Valisin Elisa MiNTi, kuna see oli ainuke pakkuja, kellel polnud MAHUpiirgangut + suvelõpuni oli kiirus igas paketis maksimum. Peale suve, kui soovid maksimumi pead lihtsalt rohkem maksma (erineva kiirusega paketid).
Muud kommentaarid: Kasutan seda Nõmmel, download kiirus jääb keskmiselt 2-3 Mbit/sec ning signaali tugevus toas nõrk (2 pulka 5-st), kui minna akna poole, siis on veidike tugevam signaal ja kiirused veidi paremad. Kuid kui algul proovisin Elisa pulka (proovi 7 päeva tasuta) siis peaks mainima, et kiirused olid tunduvalt paremad. Maksimum, mille sain oli kuskil 5-6Mbit/sec. Hetkel on kasutusel üks vanema seeria pulk. Stabiilsuse koha pealt ütleks seda, et 6 nädala juures on olnud 2-3 korda probleeme, kus ei saa netti või on siis nii tunniks ära katkenud.


Näiteks soovitaks ka võtta Elisast 7 päevaks proovimiseks tasuta netipulk, siis saad aimu selle tööst kui ka kiirustest sinu piirkonnas ning kui ei sobi, siis võid ilma kohustusteta tagasi viia.

onuark
26.06.10, 14:16
tänan vastukaja eest.

Googledasin ja kuskil foorumis räägiti, et kui youtube külastada, siis pidi päris kiirelt see 10GB täis kukkuma, muud ma ei tea - vast niii ruttu ikka ei tule.
Mingi freeware prog. pidi olema, mis jälgib andmemahu suurust, nii et peab selle tõmbama, siis hea kontrollida, mis olukord on ;D

Esmaspäeval peab liituma millegagi, sest et ELION on TÄIS PASK (mu kodu juures on mingi park - palju PUID, elion väidab, et siin pole levi ja nad ei saa midagi parata - mul pole olnud viimase nädala jooksul pmst ÜLDSE interneti, varem ikka tuli sit out üle käe!!!)

nii et peab tasuta testima neid pulkasi, kuidas küll see väike pulk levi leiab kui katusel olev antenn ka hakkama ei saa :D

Kihog
26.06.10, 19:35
Kui testid neid pulkasid, siis ole ettevaatlik karpide avamise ja muu sellisega. Endal oli siis selline kogemus, et sai ka mint võetud, kuid ei sobinud see mulle. Viisin tagasi siis ja avastati, et selle netipulga karp on katki väheke ning pidin sellepärast netipulga välja ostma. Nii et suht haige värk sellega, aga kui keegi seda netipulka tahab soodsalt siis PM mulle.

kilu6
26.06.10, 19:58
Nagu enne ütlesin, siis Elisa annab oma Mintiga kaasa eri pulgad:

99.- ja 149.- paketis E160E (max 3.5Mbit, reaalselt 2.5)
199.- E1752 (max 7.2, reaalne 5.5)
Varsti pidi tulema ka pulk E182E, mille max on 21Mbit ja mis on siis 345 paketi jaoks.

Kuni aug lõpuni siis kiirus vastavalt pulgale, pärast seda keeratakse kiirused maha ja saab vastavalt paketis toodule.

Mul endal kartus, et võrguressurss saab juba enne suve lõppu otsa ja kiirused lähevad maha, hetkel Elisa teenindaja ütles miskit infi, et kolmandik võrguressursist jämedalt öeldes on kasutusel.

Ise loodan, et siiski rakendatakse karmi poliitikat ja igasugu massilistel torrentitõmbajatel keeratakse vajadusel kiirused maha, et teistel kasutajatel siiski paketis lubatud kiiruse saaks garanteerida.

makz
27.06.10, 00:06
Kasutan Tlnast 20 km kaugusel seda elisa kallimat pulka ja kiiruse üle ei kurda, üldiselt ühenduse tugevus alla nelja pulga ei lange. Siis kui mahupiirang oli veel peal (199 eekine pakett, vist oli 7gb) ei kasutanud ma kunagi kuu jooksul kogu mahtu ära, kuigi istusin sageli ka youtubes. Pokkerimängimiseks on asja rohkem kui küll ning saab ka vabalt muid toiminguid teha.

Oliverk
27.06.10, 00:50
No minul õnnestus maal 3g levialas nädalavahetusega 6 gb trafficut teha. Seega võimatu pole miski. Arvuti oli isegi enamus aega kinni. Kahjuks on nüüd suvega 3g levist ainult mälestus. Nähtavasti lehte läinud mets summutab signaali paremini kui talvel.

checkitout
27.06.10, 12:16
võtsin ka eile selle MiNT'i endale 7 päeva proovimiseks, kuna asun hetkel ~kuu aega kohas kus netti ei ole ja ilma on üsna nigel olla kohati.
aga muretsen just selle andmemahu pärast ikka. kuigi on öeldud, et see on piiramata, siis ma ei saa täpselt aru, mis on lubatud ja mis mitte.. ja kui palju? mingi rapidsharest kuni 50mb failide allalaadimine on normaalne ja lubatud?
mingi 24h kasutanud olnud nüüd, on mingi 600mb andmemahtu juba alla laetud, kuigi polegi midagi väga alla laadinud, aga mõtlen, et ega ei tohiks ju mingi arve tulla andmemahu kohta kui netipulga tagasi viin?
pärast keeratakse mingi jõhker summa taha:D

adam_q
27.06.10, 12:34
Kui testid neid pulkasid, siis ole ettevaatlik karpide avamise ja muu sellisega. Endal oli siis selline kogemus, et sai ka mint võetud, kuid ei sobinud see mulle. Viisin tagasi siis ja avastati, et selle netipulga karp on katki väheke ning pidin sellepärast netipulga välja ostma. Nii et suht haige värk sellega, aga kui keegi seda netipulka tahab soodsalt siis PM mulle.

ma lasin neil kohe esinduses selle lahti teha :redface:

aga mul on viimsis mint ja vuhiseb küll, nüüdseks 3 nädalat kasutanud, esimesel paaril päeval olid väiksed katkestused (millegipärast FullTiltis disconnect/reconnect koguaeg, teistes ok), mahupiirangut ei ole ja suve lõpus siis valib, mis paketi peale teeb lõplikult. ametlikult öeldi, et dnsi seadistada ei saa, aga tänu kilu6 infile ikka saab. välja ei pea pulka ostma, kui teed 24 kuud lepingu, siis saad tasuta - aga kui loomulikult ühendus hakkab jamama, siis saab lepingut ilma leppetrahvita lõpetada.

see tele2 10gb on nali ju, mul praegu juba mingi 60gb mahtu vist :)
baltmax on ka mul, see on mingi 768kbps, öösiti kipub nett paarikümneks minutiks mõned korrad kuus ära kaduma, aga igaks juhuks hoian nii baltmaxi kui ka minti alles. pärast eriti fuckedup katkestust, mis juhtus finaltable ajal, nõudsin baltmaxilt 50% kuumaksust alla ja kohe sain ka.

onuark
30.06.10, 02:26
no nii, esimesed minutid siis elisa MINTiga internetis, eks näis ;)

rohelinekonn
30.06.10, 07:35
veetsime jaanipäeva järve ääres sõber lasi vahepeal turnasi mintiga ja probleeme polnud isegi autoga sõitsime vahepeal sööma linna kus tatsas läppar käes ikka probleeme ei tekkinud, seega hetkel paistab töötavat

Rage
30.06.10, 08:37
mul oli jaanipäeval EMT pulk kaasas.. sõidul Tallinn -> Võrtsjärv lasin autos Triobeti cashi, muidu piisas netikiirusest mängimiseks, aga aegajalt (tõenäoliselt kui EMTi postide levialad vahetusid vms) viskas laggi sisse ja mõned korad katkestas päris ära.. siis oli vaja netiühendusele restart teha... Võrtsjärve kandis oli ühenduseks ainult EDGE, mängimiseks piisas.. aga näiteks remote desktopi tegemiseks töö juurde ei piisanud.. ikka võimatult laggis selle pildiga..

Skyline
06.07.10, 19:35
No kuda hindad MINTi ? Plaan endalegi võtta miskit ligi, aga ei tea millist teenusepakkujat valida.

JohannesJ
06.07.10, 20:03
Kasutan emt piiramatu mahuga (3GB kuus lol ) netipulka.
metsas kännu otsas võtab 3.5G-d ja andmemahtu suurendati alguses 7GB peale ja suve lõpuni on piiramatu (ei tea et mingeid GB oleks mis max võib kulutada hetkel)
Kõikub ainult suhteliselt palju, kui levi pole perfeckt aga see vist kõigi netipulkadega.
Kasutan seda põhinetina ainult filme ja muid asju tõmban küla peal aga muusikat ja youtubeda saab vabalt ja kiirelt.

nomerlot
06.07.10, 20:42
Mina kasutan Tele2 andmesidet, praegu see kampaaniahinnaga 99.-/piiramatu mõistlik kasutus (pokkeriga ei tule see 10gb never-ever täis)

Kasutasin 2 nädalat Väänas, kuhu 3G levi ei ulatunud, grindisin EDGE-levis, pulga asemel Nokia E51 USB-kaabli otsas. Full Tilt oli toaks, nii multitable cashi kui Rush Pokerit. Täiesti ok oli, mõned korrad tuli ühenduses paus sisse, niiet timebank tühjaks jooksis, aga see oli tõesti vaid mõne korra. Kiirus täiesti talutav.

noname
08.07.10, 03:52
Trä mis nu**ite nüüd...
Kes suudab öelda parima,selle võtan insta!'
E:Mida ise kasutad ikka ja soovitad ka teistele...!!!!!!!!!!!!!!!!!!

j2peke
08.07.10, 08:40
Kasutan ise Tele2 netipulka vict seda tavalist ! Piiramatult netti max kiirus lubati 236/8kbit/s aga vahepeal viskab 3.6kbit/s aga muidu võib rahule jääda 99kr kuus pluss siis netipulga rent kah 35kr kuus ! Aga ole kus tahad nett on :) Aga tormise ilmaga nett väga aeglane. Unibetis jääb toppama vahel tormiga :) ja pärast kerib kõik järgi nagu et mina olen foldinud ja värki :) Aga suht rahul ! Ja ma ütlesin, neile ära, et mul on pohhui ma 24/7 arvutis ja taipohh arve tuleb suurem kui 134kr. Nad ütlesid, et ei tule kuna on piiramatu :) ja liitumine oli 50kr diiliga on liitumine 100kr aga Diilil vict parem levi, kuigi Tele2 on ikka maste nüüd korralikult püsti pannud :):biggrin:

pastilaa
08.07.10, 15:19
Mure kah sellest vallast. Nimelt suvel tihti vaja reisid Eesti erinevatesse kohtadesse mitmeks päevaks. Kuna talvel vaja ei lähe, siis kas peale TELE2 veel kuskil päeva kaupa arvestusega (tele2 25eek) netipulkasi müüakse? Võtaks selle TELE2, aga sel miski rõve 100MB limiit päevas. Seda suurendada ei saa huvitav...

Oliverk
08.07.10, 16:57
Tele2 kõnekaart. 15 krooni päev. Limiite pole, surfa palju jaksad ja kus tahad. Miks te teete oma elu nii keeruliseks igal pool.

taipupole
08.07.10, 18:00
Kasutan EMT oma ja tahaks tükkideks visata praegu. Lubati, et Saaremaa on täies mahus täielikult kaetud ja parim üldse. Tegelikult mingi sitased 4kb sekundis vms. Pasakäkerdis, esmaspäeval hakkan vinguma nendega ja raha tagasi.

EGERT
08.07.10, 18:37
Kasutan ise Tele2 netipulka vict seda tavalist ! Piiramatult netti max kiirus lubati 236/8kbit/s aga vahepeal viskab 3.6kbit/s aga muidu võib rahule jääda 99kr kuus pluss siis netipulga rent kah 35kr kuus ! Aga ole kus tahad nett on :) Aga tormise ilmaga nett väga aeglane. Unibetis jääb toppama vahel tormiga :) ja pärast kerib kõik järgi nagu et mina olen foldinud ja värki :) Aga suht rahul ! Ja ma ütlesin, neile ära, et mul on pohhui ma 24/7 arvutis ja taipohh arve tuleb suurem kui 134kr. Nad ütlesid, et ei tule kuna on piiramatu :) ja liitumine oli 50kr diiliga on liitumine 100kr aga Diilil vict parem levi, kuigi Tele2 on ikka maste nüüd korralikult püsti pannud :):biggrin:
Solid 1st post :heart:

pastilaa
08.07.10, 21:16
Tele2 kõnekaart. 15 krooni päev. Limiite pole, surfa palju jaksad ja kus tahad. Miks te teete oma elu nii keeruliseks igal pool.

Ole hea, seleta mulle võhikule, kuidas reaalselt läpakaga toimib. Mis alginvesteering vaja teha, kiirus jne. Ty!

Tigrano
08.07.10, 21:17
Ostsin endale selle elisa m interneti ja mõtlesin et saan kou usb modemisse ka selle toppida aga vist mitte. Kõlbab ainult see elisa modem, natuke rigged.....

Oliverk
08.07.10, 22:35
Ole hea, seleta mulle võhikule, kuidas reaalselt läpakaga toimib. Mis alginvesteering vaja teha, kiirus jne. Ty!

Ostad Usb netipulga, Huawei e220 saad kasutatult kuskil 300-ga. Sinna ostad tele2 kõnekaardi 45 kr. Viskad sinna pappi juurde oma netipangast. Kiirus oleneb sinu levialast. Kui oled 3g levialas siis on kuskil 3-5 Mbitti. Edge levialas siis kuskil 14 kB. Ming unelmate ühendus see pole aga kui metsas vaja grindida siis saab hakkama ka edgega.

Oliverk
08.07.10, 22:36
Ostsin endale selle elisa m interneti ja mõtlesin et saan kou usb modemisse ka selle toppida aga vist mitte. Kõlbab ainult see elisa modem, natuke rigged.....

Kõu on hoopis teine tehnoloogia. Ühine on ainult see et mõlemaga saad netis käia. Ja kõlbab igasugune modem, mitte ainult Elisa oma. Mis kasutab gsm/3.5g tehnoloogiat.

Tigrano
08.07.10, 22:42
Kõu on hoopis teine tehnoloogia. Ühine on ainult see et mõlemaga saad netis käia. Ja kõlbab igasugune modem, mitte ainult Elisa oma.

Kõu on jah teine tehnoloogia aga kas ka seade.

Kas mitte kõu ZTE modem ei ole sarnane seadeldis, kõu ei nõua küll sim kaarti aga modemis on koht ju olemas ja peaks vist toimima.

Aga elisa lehel on teatud modemitele ainult toetus või siis seadistus.

Oliverk
08.07.10, 22:44
Kas mitte kõu ZTE modem ei ole sarnane seadeldis, kõu ei nõua küll sim kaarti aga modemis on koht ju olemas ja peaks vist toimima.

Aga elisa lehel on teatud modemitele ainult toetus või siis seadistus.

Kõu kasutab 450 mhz tehnoloogiat ehk vana NMT leviala. Seega pole sul oma mobla simiga midagi teha.

Seadistus on kõigil samasugune. Elisa blufib või lihtsalt promob oma junne.

Tigrano
08.07.10, 22:48
Kõu kasutab 450 mhz tehnoloogiat ehk vana NMT leviala. Seega pole sul oma mobla simiga midagi teha.

Seadistus on kõigil samasugune. Elisa blufib või lihtsalt promob oma junne.

Ma ei räägi kõu sagedusest vaid sellest modemist, mille olin juba kõuga ostnud. http://www.kou.ee/index.php?id=171

Mul on juba olemas elisa kaart aga seal selle modemi softis pole kohta kuhu panna elisa ühendusel nõutavad andmed :) Päris kindel pole et see modem sobib netis veel ei leidnud infi... Samas selline tunne oli et see zte modem on ka mobiilse sim kaardi jaoks loodud.

EDIT: just loengi, et nagu on ju 3G modem kas sellest siis ei piisa :)

Sul on vist õigus ikkagi vist 450mhz loeb välja ainult on jura :)

Oliverk
08.07.10, 22:54
kõu võrdub 450 Mhz. Kõu pulk võrdub 450 Mhz
Moblanett võrdub 900/1800/2100 Mhz
Kõu ei võrdu moblanett
Jasno ? :D

Tigrano
08.07.10, 22:57
kõu võrdub 450 Mhz. Kõu pulk võrdub 450 Mhz
Moblanett võrdub 900/1800/2100 Mhz
Kõu ei võrdu moblanett
Jasno ? :D

Jep, tean jah lootsin, et pulk ikka suuteline rohkem sagedusi välja lugema :biggrin: On pask... Oskad kuskilt mingit pulka elisale soovitada või ostan sealt elisast.

Oliverk
08.07.10, 22:58
Vahet eriti pole millise. Ainuke asi on see et kallimatle väise antenni lisamise võimalus. Kui seda vajad siis pead sellega arvestama. Lihtsam on sul Elisast tõesti võtta kuna sellel kõik vajalikud seaded juab eelintsallitud ja ainult kaart sisse ja tuld.

Tigrano
08.07.10, 23:00
Vahet eriti pole millise. Ainuke asi on see et kallimatle väise antenni lisamise võimalus. Kui seda vajad siis pead sellega arvestama. Lihtsam on sul Elisast tõesti võtta kuna sellel kõik vajalikud seaded juab eelintsallitud ja ainult kaart sisse ja tuld.

Õige, pärast muidu otsi jälle softi kuhu mida panna ;)

Tänud.

pastilaa
22.07.10, 14:58
Ostad Usb netipulga, Huawei e220 saad kasutatult kuskil 300-ga. Sinna ostad tele2 kõnekaardi 45 kr. Viskad sinna pappi juurde oma netipangast. Kiirus oleneb sinu levialast. Kui oled 3g levialas siis on kuskil 3-5 Mbitti. Edge levialas siis kuskil 14 kB. Ming unelmate ühendus see pole aga kui metsas vaja grindida siis saab hakkama ka edgega.

Tänud! Aga 1 loll jõuab veel küsida - kuidas see 15eek päev arvestus välja hakkab nägema? St nii kui sellega korra netti lähen, võetakse 15eeki maha ja 24h sellest siis hakkab tiksuma?

Oliverk
22.07.10, 15:31
Tänud! Aga 1 loll jõuab veel küsida - kuidas see 15eek päev arvestus välja hakkab nägema? St nii kui sellega korra netti lähen, võetakse 15eeki maha ja 24h sellest siis hakkab tiksuma?

Kõnekaardiga on selline pull et kehtib kalendripäeva arvestus. Ehk kell 00.00 hakkab uus päev. Seega kui kell 19.00 netti lähed kuni kella 2 öösel näiteks. Siis läheb 30 kulli. Aga muidu jah, nii kui netti lähed siis hakkab papp tiksuma ja kui jõuab 15 krooni peale siis üle selle kalendripäevas ei lähe.

nomerlot
25.07.10, 13:50
Elisa netipulk paneb täna ikka täiega näkku. Suure vaevaga sain 8 kätt mängitud, siis väsisin ära pidevast disconnect-reconnect-sitting out-deal me in transvaalist.
Eile samas sain 2h jutti üpris edukalt grindida. Lühidalt, ebastabiilsus on probleemiks pokkeri juures, kiirusest on suht savi.

rasmer
14.09.11, 20:17
Plaanin võtta endale läpakale mobiilset netti, aga ilmselt väga tihti seda vaja ei lähe. Seetõttu vaatan rohkem kuumaksuta võimaluste poole, niipalju kui ma aru saan, siis pakuvad seda Tele2 ja Elisa (wtf EMT ?). Kellelgi soovitusi kumb valida ?

Char
14.09.11, 20:20
Tele2 ära vali. see kõige sitem

Nüüd on valik Elisa ja EMT vahel. Kui sa liigud palju ringi maal ja imelikes kohtades(loe: pommiaukudes), vali kindlasti EMT.

Kui kasutad ainult linnas, siis Elisal on parimad tulemused.

Oliverk
14.09.11, 20:23
Tele2 ära vali. see kõige sitem

Nüüd on valik Elisa ja EMT vahel. Kui sa liigud palju ringi maal ja imelikes kohtades(loe: pommiaukudes), vali kindlasti EMT.

Kui kasutad ainult linnas, siis Elisal on parimad tulemused.

Pointless ja sisutühi väide. Pulk võta selle järgi mis operaatoril sinu asukohas parim levi on. Tavalsielt saad neid mingi aeg katsetada, või pulka endasse saad pärast toppida mistahes operaatori kõnekaardi seega vahet poel millest alustad.

Char
14.09.11, 20:32
Kolme pulka just testiti tänavusel suvel, sõideti terve Eesti läbi ja mõõdeti koguaeg

Sellest oli 6 lk pikkune artikkel just Arvutimaailmas ja ma tsiteerin artikli viimase lõigu, ehk kokkuvõtte (muidugi on siin kõvasti graafikuid ja kaarte ning tabeleid, mis seda väidet kinnitavad):

"Kuigi testijad kirusid Elisat väljaspool linna, oli pikaajalisel testil kiirus siiski Elisal kõige parem - 79,13 protsenti testitulemusest olid üle 1Mbit/s, mida loeme andmesides kasutatavaks. Seega - kes tahab kiiret ühendust asustatud punktides või lähistel, sellel peaks Elisa pakkuma parimat. Kes ei taha EDGE'i langeda, kuid riskib aeglasema, end püsivama 3G-ga sellele sobib soodsa hinnaga Tele2 ja kes soovib levi ükskõik kus ja mingisugustki andmesidet kaugel, siis neil on EMT lausa ainus võimalus."

Oliverk
14.09.11, 20:36
Mida se test mulle annab? Ostan oma EMT pulga ja istun maal ilma levita ja olen õnnelik, et mul on parima levialaga pulk? Missest et mobiiliga helistamsieks pean õues lipumasti kõrval seisma?

Char
14.09.11, 20:38
sa ei räägi ju objektiivselt, vastavalt kasutamisharjumustele tuleks pulk valida

Oliverk
14.09.11, 20:39
Pointless ja sisutühi väide. Pulk võta selle järgi mis operaatoril sinu asukohas parim levi on. Tavalsielt saad neid mingi aeg katsetada, või pulka endasse saad pärast toppida mistahes operaatori kõnekaardi seega vahet poel millest alustad.

loe ka

Char
14.09.11, 20:41
aga kui sa liigud ringi? ehk milleks mobiilne internet mõeldud on
siis ei saagi arvestada seda, et kuidas sul ühes kohas on, vaid tuleb vaadata suuremat pilti

emmimees
14.09.11, 20:47
Ise kasutan Elisa pulka, linnas pole ühtegi probleemi olnud ja nt Tln-Trt saanud ka enamuse teest normaalselt surfatud/mängitud. Elisas neti päevapilet hea, 1eur 12h piiramatu kiirus ja maht.

rasmer
14.09.11, 21:35
Elisas neti päevapilet hea, 1eur 12h piiramatu kiirus ja maht.

Kas on ikka päevapilet piiramatu kiirusega ? Siin (http://elisa.ee/mint/#/kuumaksuvaba) ainuke viide kiiruse kohta on kirjas nagu 1 Mbit/s.

mortalvombat
14.09.11, 21:38
Piiramatu kiirusega kuni 1 Mbit/s, umbes nagu kõik nad on mahupiiranguteta kuni u 15-30 GB.

rasmer
14.09.11, 21:57
Ja see 1 Mbit/s on tavakasutuse/pokkeri jaoks piisav jah ?

nikitheone
14.09.11, 22:02
char kas sul on kogemust ka? mul tele2 small (kõige odavam) olnud alates märtsist ja Eestis on 2 kohta, kus pole töötanud (ja ma olen suht igalpool käinud sel suvel). ainukene sitt, et mingi aeg tagasi läks katki ja täna viisin garantiisse.

e: aa uus leht juba infot täis

mortalvombat
14.09.11, 22:33
Ja see 1 Mbit/s on tavakasutuse/pokkeri jaoks piisav jah ?

Jah

emmimees
14.09.11, 23:02
Kas on ikka päevapilet piiramatu kiirusega ? Siin (http://elisa.ee/mint/#/kuumaksuvaba) ainuke viide kiiruse kohta on kirjas nagu 1 Mbit/s.

See ju mint. Mina saan kiirusetestiks tavaliselt 1,5-2mb/sek linnas.
Siin natu parem viide: http://elisa.ee/et/Eraklient/mobiilikoned/439/M-Interneti-paketid

Char
14.09.11, 23:03
char kas sul on kogemust ka? mul tele2 small (kõige odavam) olnud alates märtsist ja Eestis on 2 kohta, kus pole töötanud (ja ma olen suht igalpool käinud sel suvel). ainukene sitt, et mingi aeg tagasi läks katki ja täna viisin garantiisse.

e: aa uus leht juba infot täis

pmst ta on nagu nõrgem varjant EMTist, et linnas kehvem ja maal ka.. noh alati on erandeid, kokkuvõttes ma räägin
ja elisaga on see, et ta linnas mõlemast parem, aga väljas mõlemast kehvem.

elisa mõlemast kiirem muidu, kui levi leiab

Tarmonator
14.09.11, 23:15
Ma arvan, et ma olen siit foorumist päris kindlasti kõige rohkem erinevates eestimaa otsades viibinud ja ma ei pea silmas siin mingit sõbra suvilat vaid just metsi ja soid ja väga üksikuid paiku. Ja EMT netipulk FTW!. Nad on viimase aastaga kusjuures veel suure sammu edasi astunud. Väga suures osas on kaetud 3G leviga. Ja kus pole, no seal on EDGE ikka. Ja ma ei usu, et konkurentidel need mastid kuidagi paremini positsioneeritud on.
Mis kiirusesse puutub, siis ma teen näiteks päris tihti metsaservast kaugtööga kontori arvutis tööd. Seega toimib.
Katsetasime ka mingi aeg paari pulgaga ja paari telefoninumbriga Tele2 võrku, aga paraku tuli peale paari kuud siiski EMT'sse tagasi kolida.

hotcocacola
15.09.11, 05:10
usaldage Tarmonaatorit!

Soovitan võtta testperioodiks netipulgad. Ise võtsin suvel Pärnus tele2, epic crap.

Mrt1989
15.09.11, 06:24
Endal EMT netipulk ja olen väga rahul , vajalikud toimetused saaab ära tehtud.. Ei tea mis värk oli ,aga Viljandis suhteliselt kesklinna lähedal ei saanud Elisa pulgaga absoluutselt netti samas kui EMT ga polnud mingeid probleeme ( võis olla ka lühiajaline kala Elisa poolt )

Fuzzy
15.09.11, 10:34
Tartu kesklinn, paksude seintega maja. Elisa Mint tippkiirus 20 kbit/s. Tuleb meelde lapsepõlv dial-up modemi ulgumise seltsis ja põnevad hetked postimehe esilehe avanemisel (10 s).

rahvavaenlane
15.09.11, 10:40
katsetasin ka nädala tele2 netipulka tallinnas. umbes 10-st kohast 5 oli ok. sellist netipulka mul eriti vaja pole.

altzie
15.09.11, 21:04
Olen olude sunnil hetkel Tartu kesklinnas Elisa pulga taga. Niisama on enam-vähem ok, levi 3-4 pulka viiest. Aga youtube'st võimatu videot vaadata, sest suvalise koha peal viskab asja pausi ja edasi ei taha näidata. Asjade tirimisega pole ka veel asjad õnnestunud, lihtsalt ühe koha peal katkestab tirimise ära ja näitab nagu asi oleks kohal. Õnneks järgmine nädal saab korraliku ühenduse.

emmimees
15.09.11, 21:11
Seadista pulga soft nii, et ta kasutaks aind 3G levi, muidu võib hakata vahetama ise ja katkestabki ära vahel.

Tarmonator
20.09.11, 09:49
Hetkel asun siin,Rohelise noole juures (http://maps.google.com/maps?q=58.188963,25.314131&ll=58.183375,25.360565&spn=0.070409,0.220757&sll=58.16385,25.440876&sspn=0.259207,0.462387&num=1&t=h&vpsrc=6&z=12), ja testi mõttes vaatan youtubest videot. Emt netipulk siis. HSPA levi 3 pulka.

ristik
18.09.12, 11:11
ei hakka uut teemat tegema. Sooviks teada kas netipulgaga annab korralikult pokkerit mängida? ise proovinud aasta tagasi mingit Tele2 oma, mis oli üldiselt üsna saast ja mängima kohe üldse ei kutsunud. Ise asun ühikas kus teadagi netiga kõige paremad lood pole ning oleks soov endale miskit soetada, et korralikult grindida saaks. Milliseid "pulki" soovitate?

alaska
18.09.12, 11:14
Mina mängin vahest Mint-iga, kui eelmisel aastal oli väga sitt levi maal ja mängimine oli raskendatud (aga sai hakkama HUSNG kuni 2 lauda), siis selleks suveks oli sinna tekkinud 3g levi ja mängimine sama mis juhtme taga.

virukunn
18.09.12, 11:17
Pead enne testima jep kuidas levi on seal. Iseenesest pokker ei taha üldse kiiret netti, aga stabiilne peab olema. Enamus kohtadest saab mingi 7 päeva tasuta proovida pulka vms. Ma nt Tallinnas saan 1mb-se mindiga edukalt grinditud, aga maal metsavahel oli levi nii sitt, et kohati sai - kohati mitte.

mislinn
18.09.12, 11:48
Mul emt pulk ja sai isegi autosõidu ajal vabalt mängida

Kosmonaut
18.09.12, 12:18
Mine käi kõik kolm esindust läbi ja küsi netipulk prooviks. Siis mine grindima sinna kus seda kasutama hakkad ja vaata milline paremini töötab. Aastaga on mobiilne nett väga palju arenenud Eestis (DIGIs nad järgmine aasta enam 3,5G testi ei teegi, sest see on mõttetu - kõik firmad katavad sisuliselt kogu Eesti korraliku kiirusega ära).

raidov
18.09.12, 12:33
Ei kata ikka küll.. Elisa vähemalt mitte.. Mul ei toimi netipulk Kiisal peaaegu üldse, sama on mobiili 3,5G'ga ja Tallinnas on ka päris tihti telefoni nett päris aeglane ja ka mitu tuttavat on sama asja kurtnud...

nikitheone
18.09.12, 13:14
oli endal tele2 netipulk 1,5a. töötas peaaegu igalpool piisavalt, et pokkerit mängida. augusti keskelt hakkas uues korteris jamama ja ei lõpetanud ära. lõpetasin lepingu ära, tele2 tunnistas oma süüd ja särkivärki. ehk siis mingi hetk võib lampi väga aeglaseks minna ja kuu aja jooksul mitte ära paraneda.

Ecuador13
27.09.12, 01:48
elisa ja tele2, wtf. EMT ftw!