PDA

View Full Version : Tingimine.



Codecci
05.07.10, 02:35
Sirvisin 2+2 'te ja jäi ette selline topic: http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/haggling-810633/

Ise tinginud ainult autode ja korterite rendihindade üle. Üllatusin kui palju tingitakse näiteks elektroonika, ehete (käekellad, ketid), hotellitubade üle.

Kas Eestis on ka selline asi võimalik, et lähed näiteks Euronicsisse XBoxi või Kaubamajja ülikonda ostma ja tingid hinna üle?

Sass
05.07.10, 02:36
Sirvisin 2+2 'te ja jäi ette selline topic: http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/haggling-810633/

Ise tinginud ainult autode ja korterite rendihindade üle. Üllatusin kui palju tingitakse näiteks elektroonika, ehete (käekellad, ketid), hotellitubade üle.

Kas Eestis on ka selline asi võimalik, et lähed näiteks Euronicsisse XBoxi või Kaubamajja ülikonda ostma ja tingid hinna üle?

ma ei tea aga ma usun et enamus ei lase tingida... mõned võivad kyll alet teha aga mitte mingi yyratus ulatuses

Rigged
05.07.10, 02:38
Eestis selline asi kahjuks võimalik ei ole, ainult siis kui tead mõnda omanikku

imthcplant
05.07.10, 02:38
Ei usu et eesti poes läbi läheb... Tõesti mingi 5% võid saada alet aga sedagi väga harva :D

Rage
05.07.10, 02:56
riietepoes annab ka tihti alla kaubelda.. näitad mõnda niidikest õmbluse juures vms... niisama saab ka hinda alla kui mitu asja korraga ostad..

lenC
05.07.10, 03:33
3% on alati ruumi alla saada, kui sularahas maksad. Ise ma pole kunagi sellist asja teinud, samas ei vaata veidralt(a la henry17) inimestele, kes proovivad mingi suure ostu pealt alla saada.

farik666
05.07.10, 03:56
ma tingin kogu aeg iga asja pealt :D

hotcocacola
05.07.10, 04:25
Eesti poodides eriti tingida ei saa, kyll aga...
1.) Nagu üleval pool öeldud, ostes riideid ning kui seal on mingi niit väljas vms, siis on võimalik natuke alla saada
2.) Kui ütled, et maksad sulas, siis nad võivad suurema ostu puhul sulle mõne % alla teha

lenC
05.07.10, 04:33
Ma kardan, et see niidivärk nii effective ei ole, kuna juhul kui on sama toodet neil veel, siis nad otsivad sulle lihtsalt teise ja jätavad selle niidise järgmistele.

onuark
05.07.10, 04:41
ise pole poes küll tinginud, tundub kuidagi weird.
turul/autod jne on see täitsa tavaline ja okei imo.

hotcocacola
05.07.10, 04:42
ise pole poes küll tinginud, tundub kuidagi weird.
turul/autod jne on see täitsa tavaline ja okei imo.

+1

inward
05.07.10, 05:30
Hotellituba saab küll korralikult ka Eestis alla kaubelda. Elektroonik, riided jne väga ei kehti.

Oliverk
05.07.10, 08:14
Igat asja saab tingida ka Eestis. Hetkel kate väga väike aga kallima asja pealt saab alati alla. Eriti kui sulas maksta.

Cremer
05.07.10, 09:45
ma tingisin soodushinnaga külmkapi veel zirka 5% alla :)
aga meil on seda tingimiskultuuri tapetud. Mu 86 aastane vanaema rääkis, et neile lapsepõlves tingiti esimese Eesti ajal kõike ja kõikjal. Eks see vene võim oma plaanimajandusega välistas tingimise kui sellise.
Aga kui te välismaale lähete, araabi, aasia ja siis ei tingi - siis saate ikka haledalt tappa.
Mul on paar tuttavat tegelast, kes valdavad seda ma-kõnin-kohe-ära-kui-te-hinda-200%-alla-ei-lase tehnikaid ikka super hästi :) tase on vaadata kuidas tal siis järel jookstakse :)

taipupole
05.07.10, 10:35
Kas Eestis on ka selline asi võimalik, et lähed näiteks Euronicsisse XBoxi või Kaubamajja ülikonda ostma ja tingid hinna üle?

Jah. Peaaegu alati saab.

Need, kes väidavad, et ei saa, on ohmakad, sest ma pole isegi elektroonikast viimasel aastal midagi müügihinnaga ostnud (k.a. see uus telekas, mis mu enda teemas on ja mille ma enne MMi ostsin).

leits
05.07.10, 10:40
Imo on wierd kui ma l2hen mingi 1k asja ostma ja hakkan tingima et kui 800ga annate siis votn :D

g00000se
05.07.10, 10:43
Kui telefoni ostmas käisin, siis küsisin, et kas nad mulle kliendihinnaga ei saaks teha, kui ma klient pole. Said küll

Godspeed_EJ
05.07.10, 10:58
Jah. Peaaegu alati saab.


this.

karel111
05.07.10, 11:22
päris hea argument tingimisel pidi olema: ma olen töötu.

mihkel88
05.07.10, 11:24
hotellides saab pms alati alla, kui tube on ja veits hiljem teed check ini... seda palju sa alla saad oleneb hooajast ja kui hästi sa adminniga läbi saada oskad.

Kosmonaut
05.07.10, 12:00
Kuna ise enam palju asju poodidest kohapealt ei osta, siis ei ole ka katsetanud. Endal kogemus rattapoodidega: teevad küll allahindlust kui piisavalt kaua mõtlema jäid ostu üle. Muidugi praegu saab enamus asju netist odavamalt kui selle tingimisega kusagilt poest.

mislinn
05.07.10, 12:11
Sõber sai ühe päeva jooksul igalt ostust alla, asi toimus tartus. Rohkem ta pole proovinud...vähemalt minu teada.

isenseven
05.07.10, 12:25
riietega saab ilusti hakkama

taipupole
05.07.10, 12:43
Imo on wierd kui ma l2hen mingi 1k asja ostma ja hakkan tingima et kui 800ga annate siis votn :D

Kui sa nii balla oled, siis miks mitte. Mina aga ei näe mõtet, et miks peaks 1000 krooni andma, kui saaks 900ga osta ja siis poolteist kilo mureleid kaubale sisuliselt peale.

rrrr
05.07.10, 13:52
3,5K maksva maki sain 1K alla. Ca 6 aastat tagasi Euronicsis või +-elektroonikas. Oli plaan osta ja naljatasin, et ostaks ära kui kilo alla saaks. Vend käis korra tagaruumis ja tuli positiivse vastusega tagasi. Sitt makk oli.

Sass
05.07.10, 14:33
kunagi inglismaal taheti ka tõmmata rsk.. mingi 100 poundi oli kaasas mõtlesin odavalt võimu minna ostma... leidsin poes võimu( mingi suht pask, 2 kanalit 200W max vms.. eestist saaks sellise odavalt) vend kysis 80 poundi, tegin kohe kurvad silmad pähe... i only have 60 pounds with me. Vend oli INSTA ok lets make 60... siis mõtlesin kohe et krdi insta annab hinna alla ega see õige hind asjal ei saa olla... aga jah.. alla oleks saanud..

qbj0hn
06.07.10, 15:23
kunagi inglismaal taheti ka tõmmata rsk.. mingi 100 poundi oli kaasas mõtlesin odavalt võimu minna ostma... leidsin poes võimu( mingi suht pask, 2 kanalit 200W max vms.. eestist saaks sellise odavalt) vend kysis 80 poundi, tegin kohe kurvad silmad pähe... i only have 60 pounds with me. Vend oli INSTA ok lets make 60... siis mõtlesin kohe et krdi insta annab hinna alla ega see õige hind asjal ei saa olla... aga jah.. alla oleks saanud..

[ ] Believe

Codecci
06.07.10, 15:34
Kui sa nii balla oled, siis miks mitte. Mina aga ei näe mõtet, et miks peaks 1000 krooni andma, kui saaks 900ga osta ja siis poolteist kilo mureleid kaubale sisuliselt peale.

Ma ei tea, mul tekib selline imelik tunne odavate asjade tingimisega kui ainult 1 ostan...

Ja üldse on tingimine retarded imo kui see ei ole suurem ost... "Oh, we didn't know you want better price, sure we can do it."

yolpa
06.07.10, 16:47
kunagi inglismaal taheti ka tõmmata rsk.. mingi 100 poundi oli kaasas mõtlesin odavalt võimu minna ostma... leidsin poes võimu( mingi suht pask, 2 kanalit 200W max vms.. eestist saaks sellise odavalt) vend kysis 80 poundi, tegin kohe kurvad silmad pähe... i only have 60 pounds with me. Vend oli INSTA ok lets make 60... siis mõtlesin kohe et krdi insta annab hinna alla ega see õige hind asjal ei saa olla... aga jah.. alla oleks saanud..
nagu egiptuses vesipiibu ostmine.

donkament
06.07.10, 16:49
kui keegi suudab starsis rake alla tingida, andke teada.

Potsataja
06.07.10, 16:58
kui keegi suudab starsis rake alla tingida, andke teada.

Oled sa kuulnud/näinud, et juutide puhul annab midagi alla kaubelda ::)

kuco
06.07.10, 17:02
kui keegi suudab starsis rake alla tingida, andke teada.

Hulgi ostes võid saada kuni 70% alla

taipupole
07.07.10, 00:01
Ma ei tea, mul tekib selline imelik tunne odavate asjade tingimisega kui ainult 1 ostan...

Ja üldse on tingimine retarded imo kui see ei ole suurem ost... "Oh, we didn't know you want better price, sure we can do it."

Ega keegi käsigi sul odavamalt osta. Lihtsalt see võimalus on alati olemas.

low-flow
07.07.10, 00:32
Pariisi "tänavaturul" neegritega hõlma alt kaubaga oli lahe tingida, üldine tendents näitas, et kui lõpuks sooritasid ostu asja 10% esialgu pakutud hinnast siis said ikka veel omajagu vastu pükse.

sorm
07.07.10, 01:22
Enne kui ma Egiptuses ja Hiinas polnud käinud, ei teadnud ma tingimisest midagi - seal ilma oled sekundiga vaene (ole kasvõi NL1000000 regular). Hiinas hakkas mulle see protsess isegi väga meeldima, kuna nad olid seal vähe viisakamad ja "kaubamajadesse" (loe turud, mis asusid siseruumides) olid tehtud õllejoomiskohad, et sai vahepeal jalga puhata. Nõustun eelkijrutajaga, et kui 10%+ alghinnast maksid said räigelt pügada.

Eestis enne seda ma ei tinginud väga millegi üle, aga praegu küll. Poest õlut või patareisid ostes obv, et ei tingi. Samas kui läpakat, monitori või 10 kasti viina vaja siis juba tingin küll. Minu kogemustes saab alati alet, vahepeal tõesti ainult 3-5%, aga seegi raha.

Ostsin monitori. Vaatasin netist endale meelepärase välja. Läksin poodi vaatasin seal natuke lolli näoga ringi nende monitoride ja telekate juures. Lendas mingi müüa kohale. Rääkis umbes 10 mintsa müügijuttu ja lõppetulemsuena lasin tal mulle sedasama mudelit soovitada, mille ma juba välja valinud olin. Siis krimpsutasin natuke hinna üle nina ja küsisin kas alla saab. Vastat, et see uus kaup ja palju teha ei saa. Klõpsis natuke kalkulaatoriga ja hind kukkus 3100 peale, kui letis oli 3299.

Ostsin põrandalakki mingi 30 liitrit, ei pidanud ise midagi väga pingutama vaid kohe öeldi, et sellise koguse pealt saab 20% alla teha.

Ühesõnaga proovida tasub alati. Tuleb lihtsalt müüjaga jutule saad = "kiida ta kassi", sest kui ta TAHAB saab ta alati väikse ale teha. Eks siin ole kõik juba igaühe enda otsustada, mis summast alates viitsitakse tegelema hakata tingimisega.

PS! Kui rake tõuseks 9% oleks vist kisa kõvasti....

variatsioon
07.07.10, 02:32
Enne kui ma Egiptuses ja Hiinas polnud käinud, ei teadnud ma tingimisest midagi - seal ilma oled sekundiga vaene (ole kasvõi NL1000000 regular). Hiinas hakkas mulle see protsess isegi väga meeldima, kuna nad olid seal vähe viisakamad ja "kaubamajadesse" (loe turud, mis asusid siseruumides) olid tehtud õllejoomiskohad, et sai vahepeal jalga puhata. Nõustun eelkijrutajaga, et kui 10%+ alghinnast maksid said räigelt pügada.

Eestis enne seda ma ei tinginud väga millegi üle, aga praegu küll. Poest õlut või patareisid ostes obv, et ei tingi. Samas kui läpakat, monitori või 10 kasti viina vaja siis juba tingin küll. Minu kogemustes saab alati alet, vahepeal tõesti ainult 3-5%, aga seegi raha.

Ostsin monitori. Vaatasin netist endale meelepärase välja. Läksin poodi vaatasin seal natuke lolli näoga ringi nende monitoride ja telekate juures. Lendas mingi müüa kohale. Rääkis umbes 10 mintsa müügijuttu ja lõppetulemsuena lasin tal mulle sedasama mudelit soovitada, mille ma juba välja valinud olin. Siis krimpsutasin natuke hinna üle nina ja küsisin kas alla saab. Vastat, et see uus kaup ja palju teha ei saa. Klõpsis natuke kalkulaatoriga ja hind kukkus 3100 peale, kui letis oli 3299.

Ostsin põrandalakki mingi 30 liitrit, ei pidanud ise midagi väga pingutama vaid kohe öeldi, et sellise koguse pealt saab 20% alla teha.

Ühesõnaga proovida tasub alati. Tuleb lihtsalt müüjaga jutule saad = "kiida ta kassi", sest kui ta TAHAB saab ta alati väikse ale teha. Eks siin ole kõik juba igaühe enda otsustada, mis summast alates viitsitakse tegelema hakata tingimisega.

PS! Kui rake tõuseks 9% oleks vist kisa kõvasti....

nice story aga näited eriti head küll ei olnud :D 6% ja 0% tingisid alla.

ma sain ordist läpakat ostes 20% alla :)

ment52
07.07.10, 03:23
Peab ikka erilist sorti inimene olema et 3st kilost 200 eegu maha saamiseks netist koju tellimise asemel poodi sõita ja seal veerand tundi teisele inimesele pasarahet näkku ajada.

BuildUp
07.07.10, 03:42
Peab ikka erilist sorti inimene olema et 3st kilost 200 eegu maha saamiseks netist koju tellimise asemel poodi sõita ja seal veerand tundi teisele inimesele pasarahet näkku ajada.

Mõnus ajaviide imo.:redface:

Codecci
07.07.10, 04:11
Ega keegi käsigi sul odavamalt osta. Lihtsalt see võimalus on alati olemas.

Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

Saan aru, kui oled mingi kõva püsiklient, ostad kohe 100K eest asju jms, siis ehk, aga kui mingi aabitsamees läheb ostab esemest 1tk ja pood teeb talle letihinnast alla, siis milleks letihind üldse kõrgem on? Poe arvates äkki mõned kliendid tahavad rohkem maksta või poemüüjad naudivad kui mõni kodanik neile 10-15 minutit labast juttu ajab ja premeerivad sellist käitumist?

variatsioon
07.07.10, 04:16
Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

Saan aru, kui oled mingi kõva püsiklient, ostad kohe 100K eest asju jms, siis ehk, aga kui mingi aabitsamees läheb ostab esemest 1tk ja pood teeb talle letihinnast alla, siis milleks letihind üldse kõrgem on? Poe arvates äkki mõned kliendid tahavad rohkem maksta või poemüüjad naudivad kui mõni kodanik neile 10-15 minutit labast juttu ajab ja premeerivad sellist käitumist?

poe omanikud tahav raha teenida.

ja kui mõni vend ei tingi 5kst alla siis nad teenivadki 250kr.

lenC
07.07.10, 04:51
Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

Kui sa ütled mulle, kus Tallinnas on Samsungi pood, siis ma järgmine kord lähen sinna ja jätan 250 ilma tingimiseta endale!

harryahven
07.07.10, 04:54
Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?

mis vahet on kui leiad maast 100.- või 500.- ?

muruntau
07.07.10, 14:30
Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele :p ära anda.

Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.

JohannesJ
07.07.10, 14:39
Eestis saab tingida küll! peab oskama rääkida ainult!
standart näide: lähed teenindaja juurde ja hakkad mingi teleka hinda arutama. Tema vastab sulle et hind on 5500 ja alla selle ei ole võimalik teha kuna see nende omahind niigi ja soodukas jne jne peaaegu juba pisarad silmas tal.
Nii vaatad, kus veel mõni teenindaja on ahahh seal paistab mingi normaalne vend olema, lähed räägid veits ilmast ja maast siis hakkad sellest telekast rääkima ja lõpuks tuleb välja et 4800-ga saab ikka teha!
Muidugi ei ole see kõikides poodides võimalik ja osadel klienditeenindajatel puuduvad lausa õigused hinnas midagigi alla lasta aga see on siiski võimalik:)

Codecci
07.07.10, 16:07
Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele :p ära anda.

Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.
Mõistlik ja loogiline jutt, aga selles ongi mu mure, et suvalises elektroonikapoes tingimine ei ole loogiline, sest nt. tavaline telekaost ei klapi ühegi sinu punktiga. Esiteks töötajad saavad ju fikseeritud palka mitte müügitulemuste pealt (kindel pole tho) seega neil ei ole põhjust hinda alla lasta, teiseks kui tootel pole ühtegi defekti ja pole teistes poodides tunduvalt odavam, siis mis argumendiga ma tingida üritan? Olen rott ja mul aint 5100 on, pls andke see 5500 'ne telekas ja teen teile järgmine kord Valli baaris õlle välja?

NB! Ma saan aru, et tingimine toimib ka tavaliste ostude puhul, aga ma ei saa aru miks.

vennike
07.07.10, 16:11
eesti kohta ei oska öelda, aga siin saab igas väiksemas poes kaubelda ja tingida. ja suhteliselt edukalt. elektroonika pealt antakse ikka julmalt alla. kodukino pealt sai semu paar aastat tagasi ~50% alla..

harryahven
07.07.10, 18:25
esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?

Oneofthekind
07.07.10, 18:27
Kui suu peas on siis miks mitte tingida. Saan oma asja kätte+ pärast õlleraha ja hea tuju, et sain odavamalt.
10-20% on igas normaalsemas kohas võimalik hinnast alla saada. Kaupmeestel on see lubatud tingimese max % juba hinna sisse arvatud, need vennad kes ei tingi maksavad lihtsalt rohkem.

Näiteks: Sportlandis näen nike pükse, meeldivad ja tahaks osta kuid 1,5k hind pole mulle akspteeritav paari dressipükste eest(näiteks 1k oleks normaalne), seega lähen müüja juurde küsin alet. Kui kokkuleppele ei jõua siis pole ju kumbki võitja, mina pean minema mujale otsima ja oma raha eest ostma vähemmeeldivamad püksid. Müüjal jääb firmale tegemata käive(mille saab ilmselt konkurent). Kui juurdehindlus on mingi 500% siis mai näe põhjust miks ei saa sealt hinda alla lasta.

Olen kuulnud ka juttu vennast, kes tahtis uut autot osta. Uuris ja puuris niikaua, kui sai omale sobiva sõiduki. Aasta pärast müüs oma kasutatud auto kallimalt maha, kui oli selle ise uuena ostnud....

muruntau
07.07.10, 18:30
Codecci, firmadel on äriplaan välja töötatud arvestades läbimüüki. Lihtsustatult näiteks õigustab üks müüja enda töökohta kui müüb aastas sada telekat ära. Kui ta müüb kõik telekad tingitud hinnaga, siis katab enda ja ettevõtte temaga seotud kulud, kui aga müüb ettevõtte seatud hinnaga, saab ettevõte ka kasumit. Iseenesest ei ole ettevõttel mõtet hoida müüjat, kes müüb tingitud hinnaga ( 0 ROI'ga), sest siis hoiab ettevõtte käibevahendeid kinni, aga kasumit ei tooda ja viib bisnessi üldist ROI'd alla. Põhimõtteliselt jah, müüjad saavad enamasti fikseeritud palka, aga nende palkamine/tööl hoidmine sõltub läbimüügist ja seega on neil ka põhjust vahest hinnaalandust teha (mida ettevõte peaks neil ka lubama teha mingil määral).

Kui ühtegi defekti tootel pole ja on sama hinnaga kui mujalgi, siis põhimõtteliselt sama argument ongi valid, millimallikas vallikas on küll üleliigne enamasti. Võib ka lihtsalt öelda, et teie pakutud hinnaga mul teie toodet vaja ei ole, aga kui saavutab mõlemaid rahuldava hinna, siis võib ära võtta. Seni kuni win-win situatsioon on, pole minu arust häda midagi (häbi mikskipärast siiski on), bisniss nii käibki.

Ise olen tinginud ainult üürikate maakleritasude suhtes ja neist sai buumiajal ikka 50% alla väga lihtsalt.

Codecci
07.07.10, 18:51
esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?

Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?

alaska
07.07.10, 19:08
Vahest on nii, et ostad letikaga eseme ära ja järgmisel päeval algab mingi soodusmöll ja sama toode 50% hinnaga. Sellesama tunde vältimiseks tingingi, niikuinii on kirves alati otsas.

harryahven
07.07.10, 19:09
Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?

algul läksin võtsin püksid, kuna poes oli ale enamus asjadele, küsisin, et kas need ei ole allahinnatud, siis müüja ütles, et saab teha 7%, kuna uus mudel, ütlesin ok, siis võtsin vöö, ütles, et vöölt saab 20% teha, kui pükstega koos võtta, davai. siis võtsin särgid ja sokid ja ütlesin kerge naljaga, et no tehke siis juba kõikidelt toodedelt alla, kui hoogu läksite ja tegigi. ausalt öeldes, tingin ma isegi väga harva, aga mul sõber töötas mõniaeg tagasi levise poes ja ütles, et müüjad võivad vabalt teha kõikide kaupade pealt 20% alla - see tegelt võis toimida ainult nii, et saab teha oma sõpradele 20% alla, aga kui vaja võib ka teha suvalistele, eriti kui ostetakse rohkem, kui 1 ese.
päris nii ma küll peale ei lenda, et davai kui 20% alla ei saa, siis ei osta, see oleks juba veits imelik imo, aga kui ilusti saad läbiräägitud ja kõik ok, siis miks mitte..

sorm
07.07.10, 19:23
Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...

Kusjuures kunagi üks tuttav poeomanik rääkis, kuidas temas oodukaid tegi ja müüki boostis, kui kaup eriti ei läinud. Tõstis hinda mingi 20% paariks nädalaks ja siis laksaki pani suure sildi uksele, et kõik kaubad -20%. Kokkuvõttes läks kaup mudugi müüki esialgsest hinnast 4% odavamalt, aga rahvas jooksis tormi kuna "suur" ale oli ju (tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).

BuildUp
07.07.10, 19:38
(tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).

LOL, need 50-70% on samamoodi tehtud nagu sa eelnevalt oma ühe tuttava lugu rääkisid. Ja prob su poemüüjal oli veel parem diil lollide jaoks, sellesmõttes, et tal olid kõik asjad -20%, aga ntks sportlandis see -60%...1-2 eset on sellise allahindlusega ja nendeks on ka mõni laste nike t-särk või paar columbia sokke.

leits
07.07.10, 19:39
tahtsin tavidis tingia .. aga ei saand

Codecci
07.07.10, 20:30
Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...

Mina ka ei tunneks kui see tingimine tähendab lihtsalt küsimist, aga kui mingeid tingimisnippe a'la fake ärakõndimine, ilmast rääkimine jms siis tuleks küll lohhitunne peale kui 3K asja pärast teeks nii :D

kuco
07.07.10, 20:34
mina tingisin oma korteril hinnast 150k alla. Väga rotina ei tundnudki

Godspeed_EJ
07.07.10, 20:57
Eks tingimisel mängib suurt rolli ka ostetava eseme hinna ja leibkonna sissetuleku suhe.

Ntx 10000.- eeki teeniva inimese/pere puhul oleks suur vahe, kas maksta uue teleka eest 7000.- või 6000.- eeki.
25 000.- eeki teeniv inimene/pere ei pruugi sellele erilist tähelepanu pöörata ja ei hakkagi tingima. Samas üle 20 000.- eeki maksva asja puhul küsiks juba allahindlust.

Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.

Potsataja
07.07.10, 21:23
Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.

Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ? ;)

Oi krt, kus ma ise tingimist vihkan, minu pärast teenigu see müüja/omanik minu pealt rohkem, kui tingimise puhul, surres ei saa nkn asju kaasa võtta.

Godspeed_EJ
07.07.10, 21:30
Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ? ;)


Osteti otse välja.

Provoker
07.07.10, 21:49
tahtsin tavidis tingia .. aga ei saand

Ju siis ei küsinud ilusti...valuutavahetustes saab paremat hinda küll kui küsida, kuid miski paarisaja euriga ei tasu tõesti eriti küsima haktagi. 1000euri+ summadelt saab raudselt kokku leppida midagi.

Sinnerman
08.07.10, 00:21
tahtsin tavidis tingia .. aga ei saand

Tavidis, kui ei vaheta peenraha ja summa on üle 1k€, saab alati paremat kurssi küsida.

ok2aa
08.07.10, 20:10
algul läksin võtsin püksid, kuna poes oli ale enamus asjadele, küsisin, et kas need ei ole allahinnatud, siis müüja ütles, et saab teha 7%, kuna uus mudel, ütlesin ok, siis võtsin vöö, ütles, et vöölt saab 20% teha, kui pükstega koos võtta, davai. siis võtsin särgid ja sokid ja ütlesin kerge naljaga, et no tehke siis juba kõikidelt toodedelt alla, kui hoogu läksite ja tegigi. ausalt öeldes, tingin ma isegi väga harva, aga mul sõber töötas mõniaeg tagasi levise poes ja ütles, et müüjad võivad vabalt teha kõikide kaupade pealt 20% alla - see tegelt võis toimida ainult nii, et saab teha oma sõpradele 20% alla, aga kui vaja võib ka teha suvalistele, eriti kui ostetakse rohkem, kui 1 ese.
päris nii ma küll peale ei lenda, et davai kui 20% alla ei saa, siis ei osta, see oleks juba veits imelik imo, aga kui ilusti saad läbiräägitud ja kõik ok, siis miks mitte..

juttu lugedes tundub, et sulle määriti pükstele rihmad-sokid-särgid lihtsalt peale.

ok2aa
08.07.10, 20:12
Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ? ;)

Oi krt, kus ma ise tingimist vihkan, minu pärast teenigu see müüja/omanik minu pealt rohkem, kui tingimise puhul, surres ei saa nkn asju kaasa võtta.

autot letihinnaga osta on täiesti retarded. kõige lihtsam on see, et ütled müügimehele oma hinna ja annad visiitkaardi. küll nad ühendust võtavad.

Svenza
08.07.10, 20:35
mina tingisin oma korteril hinnast 150k alla. Väga rotina ei tundnudki

Sa lohv maksid 700K üle kah, arvestades praeguseid turu hindasid :biggrin:

sorm
08.07.10, 21:45
Mina ka ei tunneks kui see tingimine tähendab lihtsalt küsimist, aga kui mingeid tingimisnippe a'la fake ärakõndimine, ilmast rääkimine jms siis tuleks küll lohhitunne peale kui 3K asja pärast teeks nii :D

Nojah selliseid trikke tehakse Hiinas ja siis pead 3K maskva asja paari sotiga kätte saama, mudu oled ikka lohh.

sorm
08.07.10, 21:50
Ju siis ei küsinud ilusti...valuutavahetustes saab paremat hinda küll kui küsida, kuid miski paarisaja euriga ei tasu tõesti eriti küsima haktagi. 1000euri+ summadelt saab raudselt kokku leppida midagi.

Parema kursi jaoks tuleb parem varustus kaasa võtta!

http://www.bkkjob.com/album/galleries/Weapons%20Wallpaper/weapons-wallpaper-1-006.jpg

Provoker
08.07.10, 21:58
Su kasutajanimi õigustab ennast viimase postiga 100% :)

harryahven
08.07.10, 21:59
juttu lugedes tundub, et sulle määriti pükstele rihmad-sokid-särgid lihtsalt peale.

ei, ma läksingi selle eesmärgiga, et kõik need tooted osta.

kuco
09.07.10, 09:08
Sa lohv maksid 700K üle kah, arvestades praeguseid turu hindasid :biggrin:

300k üle :P