PDA

View Full Version : FR NL100 QQ on bb facing r and rr



stennn
16.12.08, 18:25
Vastaseks regular 14/7/3,1 2,1k käe kohta. Sooviks arvamusi iga tänava kohta. Kas pf 4bet oli veits liiga väike? Kas flopis võin checkida bettimise asemel, plaanides turnil teda all in panna tõste korral (juhul kui ei tul A ega K)?

Seat 5 is the button
Seat 1: SongheJe ( $100.00 USD )
Seat 2: melchi ( $108.65 USD )
Seat 3: farshmashine ( $66.20 USD )
Seat 4: joker8434 ( $102.00 USD )
Seat 5: sk_limx ( $100.00 USD )
Seat 6: paulitschMC ( $99.00 USD )
Seat 7: stennn ( $142.00 USD )
Seat 8: TJR8987 ( $29.50 USD )
Seat 9: seadragon68 ( $22.05 USD )
paulitschMC posts small blind [$0.50 USD].
stennn posts big blind [$1.00 USD].
** Dealing down cards **
Dealt to stennn [ Q :spade: Q :diamond: ]
TJR8987 folds
seadragon68 folds
SongheJe folds
melchi folds
farshmashine folds
joker8434 folds
sk_limx raises [$3.00 USD]
paulitschMC raises [$8.50 USD]
stennn raises [$21.00 USD]
sk_limx folds
paulitschMC calls [$13.00 USD]
** Dealing Flop ** [ 3 :heart:, 7 :heart:, 7 :spade: ]
paulitschMC checks
stennn checks
** Dealing Turn ** [ 6 :spade: ]
paulitschMC bets [$29.00 USD]
stennn raises [$120.00 USD]
paulitschMC calls [$48.00 USD]

ranka
16.12.08, 21:54
Preflop on täiesti normaalne ning kui sul on 3bettori üle positsioon siis isegi min4bet on täitsa hea! Sest peale 4beti oled sa commited nii või naa ja minema sa enam ei saa. Ja väikste bettide eelis on see, et vastased arvavad, et neil on Fold Equityt ning nad hakkavad lightimalt all-in minema. Samuti saad 4bet bluffida odavamalt, kui nad teavad, sa valued 4betid väikselt.

Nagud mängitud beti flopi aga minu arvates võid ka checkida, turn on väga hea ja mulle meeldib.

Nice hand.

EDIT: Ja miks konverterit ei kasuta?

stennn
16.12.08, 22:14
Preflop on täiesti normaalne ning kui sul on 3bettori üle positsioon siis isegi min4bet on täitsa hea! Sest peale 4beti oled sa commited nii või naa ja minema sa enam ei saa. Ja väikste bettide eelis on see, et vastased arvavad, et neil on Fold Equityt ning nad hakkavad lightimalt all-in minema. Samuti saad 4bet bluffida odavamalt, kui nad teavad, sa valued 4betid väikselt.

Nagud mängitud beti flopi aga minu arvates võid ka checkida, turn on väga hea ja mulle meeldib.

Nice hand.

EDIT: Ja miks konverterit ei kasuta?


Pole nendesse kunagi süvenenud + endale meeldiks niimoodi rohkem lugeda. Edaspidi kasutan kui häirib.
Kui ma teeks min 4beti, siis ei saaks enam AI peale foldida?

ranka
16.12.08, 22:19
Pole nendesse kunagi süvenenud + endale meeldiks niimoodi rohkem lugeda. Edaspidi kasutan kui häirib.
Kui ma teeks min 4beti, siis ei saaks enam AI peale foldida?



Mina ei foldiks aga ma ei teeks siin päris min4bet, sest buttonil on positsioon.

Ja konverteeritud käsi on parem lugeda, kuna positsioon on kohe näha ja poti suurused.

lebovend
16.12.08, 22:25
Kui ma teeks min 4beti, siis ei saaks enam AI peale foldida?


yea mind huvitab ka, et kui teeb minraise, ehk 17 taala peale, siis on ta commited panema veel 83 taala sisse oma QQga? Ehk pot on siis huh umbes 37, panema peaks 83. 1:2,2 oddsid? Ehk siis sa loodad rohkem kui pooled korrad näha 5bettoril halvemat kaarti kui KK?

Ja tglt yleyldse kasutad sa, ranka, seda sõna "commited" suht palju. Äkki oleksid nii hea ja teeksid foorumisse kuskile mingi detailsema postituse "commited" olemise kohta, et kunas, miks jne on keegi commited.

ranka
16.12.08, 22:35
Commited on suhteline mõiste :) See siis tähendab umbes seda, et pot on liiga suur, su käsi liiga hea ja callida liiga vähe, et oma käsi maha panna.

Ja QQ-ga sellises olukorras sa 100% ajast raised value peale ehk tahad stacke sisse saada ning kui sa juba 4betid (paned 20% stackist sisse), siis ükskõik mis ei juhtu on pot juba liiga suur ning su käsi liiga kõva, et oma käekeskene maha panna.

Thumbrule on, et kui sul on 1:2 pot oddsid all-in situatsioonis, siis sa oled commited ning peaksid callima all-ini. On erandeid, kui sa said eelmisel tänaval õiged pot oddse ja nüüd riveril jäi nii vähe stacke alles ja sul tõesti ei ole midagi. Aga kui sul on top paar, ülepaar või isegi 2-nd paar ning pot oddsid on 1:2 (33% pead olema good) siis sa oled commited ja peaksid stackist lahti saama. Kui sa arvad, et ei ole, et su käsi on liiga nõrk, et end ära stackida (et sa pole 33% ajast hea), siis sa tegid vea kuskil varem, et sa nii palju raha nii nõrga käega sisse uhusid.

stennn
17.12.08, 06:50
Commited on suhteline mõiste :) See siis tähendab umbes seda, et pot on liiga suur, su käsi liiga hea ja callida liiga vähe, et oma käsi maha panna.

Ja QQ-ga sellises olukorras sa 100% ajast raised value peale ehk tahad stacke sisse saada ning kui sa juba 4betid (paned 20% stackist sisse), siis ükskõik mis ei juhtu on pot juba liiga suur ning su käsi liiga kõva, et oma käekeskene maha panna.

Thumbrule on, et kui sul on 1:2 pot oddsid all-in situatsioonis, siis sa oled commited ning peaksid callima all-ini. On erandeid, kui sa said eelmisel tänaval õiged pot oddse ja nüüd riveril jäi nii vähe stacke alles ja sul tõesti ei ole midagi. Aga kui sul on top paar, ülepaar või isegi 2-nd paar ning pot oddsid on 1:2 (33% pead olema good) siis sa oled commited ja peaksid stackist lahti saama. Kui sa arvad, et ei ole, et su käsi on liiga nõrk, et end ära stackida (et sa pole 33% ajast hea), siis sa tegid vea kuskil varem, et sa nii palju raha nii nõrga käega sisse uhusid.


Ranka paranda mind kui mu mõttekäik on vale. Lasin pokerstovist läbi et kui mul on QQ ning tema range on kk+, ning AKs(panin AKs ainult sest üldjuhul on tal AA või KK rohkem kui AK) siis minu pf equiti on 27% temal 72%. Potis oli pärast minu 4beti 34, tal järgi veel 90. Kui ta lükkaks selle sisse oleks potis 124. ehk siis ma peaks callima 77 veel.
27% võidan 124 - 33.
72% kaotan 77 - 55.44

55.44-33.48=21.96bb-d. Ehk siis kui ma õieti arvestan ma kaotan long runis 22 bb-d kui ma calliks ta pf AI antud olukorras? Ma ei peaks 4beti antud situatsioonis veaks kui kavatsen foldida, sest pokker pole täieliku informatsiooni mäng ning kuidagi ma pean seda infot ju saama? Kui ma ainult calliks pf siis ma kaotaks 4beti raha vähemalt flopis tema cbeti paele kui ei tuleks A ega K. Igastahes ma arvan et 4bet ja fold pole antud olukorras viga. Mu teooria on suhteliselt ligadilogadi nii et võite selle über lükata. Muidugi antud käes ta AI ei lükanudki pf.

ranka
17.12.08, 15:06
Võin numbritega eksida, sest tegin süüa ja samal ajal kirjutasin siia kommi:

EFF Stacks: $100


Olukord I.

BTN raise to 3, SB raise to 8.5, You raise to 21. BTN Shove, SB fold.

Pot: 129.5, callida: 79
pot odds: 129.5:79 ~ 1,64:1. Peame võitma 38% ajast.
BTN range: QQ+, AK. Meil on 40% equityt. Easy call ja ta range on nii loose!

Täpselt sama olukord, kui BTN foldib ja SB läheb all-in. Siis pot on miski 124 ja meil 79 callida, et ikka 40% equityt saame kätte

Olukord II.

BTN raise to 3, SB raise to 8.5, You raise to 21. BTN Shove, SB call.

POT: 221, meil callida 79. 79:221 ~ 1:2.8 ehk 26% ajast võitma.

BTN range: QQ+, AK; SB: range QQ+, AK, sinu range QQ.
Sul equity: 31% ehk jälle call.

See on teooria.

Praktikas on nii, et BvB olukordades mehed on väga loosed ja need ranged on long runis sellised. Samuti nad foldivad ja
võidad teinekord potte ilma showdownita mis on jälle kasum. Veel enam, nad võivad väga lihtsalt foldida AK ja QQ. Sel juhul, kui sa saad callitus, siis oled küll jamas olukorras aga saad callitud väga harva! Siit ka järeldus, et AK-ga on BvB olukorras
shove veelgi lihtsam, kuna AK toimib AA ja KK blockeritena ning sind callitakse veel harvem!

Ja kui sa väidad, et nad stackivad end ainult KK+-iga ära siis vist oleks (ma mathi ei tea), siin korrektne 4betida iga ässa ja kuningaga.

stennn
17.12.08, 15:54
jep saan sellest aru, tõmbasin sb range`i lihtsalt kõvasti kokkupoole, sest ma 4bettisin kahte venda ning mõtlsin et average joe annab mulle rohkem respecti.

stennn
19.12.08, 01:12
Käe edasine käik oliselline nagu te arvata võisitegi: tal oli AA ja ta mängis mind täiega üle, sest AI peale ma oleks pf foldind. Tänan arutelu eest.

ESTPatrick
19.12.08, 17:14
ma küll ei mäleta seda vastast 100%, kuid minumeelest oled sa sitas seisus kui see tüüp callib su 4beti - KORDAN, ei mäleta selle tüübi readi 100%.

need 15/7 tüüpi tüübid teevad @nl100 pidevalt 4bet calle ainult KK, AA-ga, nad minumeelest foldivad AK seal üsna standardina ja kui callivad siis proovivad ENAMUS seda maha checkida kui ei hiti.

lugesin su viimast posti ka nüüd lõpuks. AA oli loogiline tulemus - isikliku readi mäletades.

stennn
19.12.08, 19:46
tahtsin kirjutada just hea read, unustasin et olin juba tulemuse pannud ;D a read on siiski hea