PDA

View Full Version : even stevenist-winneriks?.



ristimees
16.07.10, 12:36
kaua teie arvates võtab aega kui korralikult päevas mängida ,et saada low 50nl grinderiks ...Mida soovitate ....ja kaua endal läks aega et jõuda 50nl võita korralikult ?.

miksnii
16.07.10, 14:03
oleneb kui andekas oled...vb ei jõuagi mitte kunagi :D
Mängides ja käsi analüüsides peaks päris hästi edenema.

Fabulous
16.07.10, 14:30
Kui ise võimalikult palju oma mängu kallal vaeva näha ja korralikku volüümi näidata, siis on see suhteliselt tehtav eesmärk ( ajaliselt ei oska ma öelda, kuna ma ei tea mis limiiti sa mängid ja millised on sinu üldised võimed ).

alaska
16.07.10, 14:34
vajalikud on:
kätelugemisoskus,
korras mindset,
bankroll management,
palju vaba aega.

Olemas on enamusel ainult viimane, kõige raskemini õpitav teine.

ristimees
16.07.10, 19:12
Nu eriline juhe ple hetkel olen nl5...Kaua teil endal läks ja kust maalt alustasite ?.

low-flow
16.07.10, 19:33
Alustasin selle aasta alguses 15 BI-ga NL10-st, NL50-sse jõudsin täpselt 4 kuuga ja 64k käe peale näitasin seal winrate 4 bb/100. Aega otseselt mängule pühendasin umbes 300 tundi. Õppematerjalidele ehk kümnendiku sellest ajast...

SALSABOY
17.07.10, 00:51
vajalikud on:
kätelugemisoskus,
korras mindset,
bankroll management,
palju vaba aega.

Olemas on enamusel ainult viimane, kõige raskemini õpitav teine.

Ja see teine on raskesti õpitav sellepärast, et kui keegi oma limiiti beadib siis arvab, et on faking kunn, võtab 24 lauda ette ja siis mängib. Lõpuks roll on piisav järgmise limiidi jaoks. Teeb sessi, lausa kaks siis küsib, miks ma kaotan. Sellepärast, et pole aega jälgida mida vastane teeb, mis käsi mängitakse, kuidas mängitakse. Wuwawuzz

Karikakar
17.07.10, 05:24
Mm no korras mindset on vääga lai mõiste, mida õppida (nagu alaska mainis) on kõige raskem. Minu jaoks eksisteerib kuus põhilist punkti, mis mängija arengut mõjutavad.

PS. Mainin ära, et järgnev tekst tekkis tänu sellele, et sattusin hoogu ja on rohkem mõeldud algajamatele, kes seda võivad sattuda lugema. Pikema staažiga peaksid seda kõike juba teadma.

PPS. Kui keegi soovib seda omalt poolt täiendada, siis olen kahe käega poolt.

PPPS. Kõik on teoorias lihtsam kui praktikas.

1. Tahtmine limiitides ülesse liikuda. Ma ei mõtle siin NL100 pro´d, kes enda mänguga toob leiva lauale ja rohkemgi veel, vaid sellist standard microgrinderit kes siis kas ei taha või ei julge enam ülesse liikuda. Edu saabki alguse sellest ambitsioonikusest, mis paljudel puudu jääb. Korra-kaks proovitakse, kui kohe käed ei pea, siis hakkab mängija mõtlema, et oot-oot mul läks vanas limiidis nii hästi, ma olen parem seal edasi. Paljud ei saa aru, et neid tagasilööke tulebki, neist on vaja õppida ja seejärel mängu parandada. Mis viib järgmise punkti juurde..

2. Variatsiooniga leppimine. Vot see on asi, mida iga mängija kogeb täiesti erineval määral. Mõni leiab, et ühe sessiooni puhul üle 5BI kaotada on täiesti võimatu, teine jälle kaotab 30 minutiga täpselt nii palju coolerite, biitide jms. nahka. Nagu see ütlus on, et "one day you will run worse, than you ever thought was possible". Probleem on selles, et seda ei saa otseses mõttes muuta. Sa ei saa minna magama pärast downswingi ja üles ärgates mõelda, et vot nüüd enam ei kaota ja siis ei kaotagi. EI. Asjad ei ole nii. Võid kaotada täna, homme, ülehomme, kasvõi 3 nädala pärast, aga tähtis on see palju sa kaotad sellest puhtalt tänu sitale runile. Mis viib järgmise punkti juurde..

3. Mängija mindset downswingi ajal. Jällegi üpriski individuaalne probleem, mida kõik kogevad erinevas mahus. Microgrinderite üheks väga suureks probleemiks on see, et ei saada aru, millal tehakse sitta mängu ja millal on tegemist downswingiga. Tihti lahterdatakse kõik miinussessioonid sinna viimasesse. Mängija ei taha endale alateadvuslikult tunnistada, et tegemist oli üpriski 50/50 olukorraga (sitt mäng + downswing), vahel isegi rohkem kallutatud sinna sita mängu poole. Tavaliselt ei saada aru sellest või kui saadakse, siis ei suudeta kas laudu kinni panna või muuta enda mängu. Tegemist on nagu sundmõttega. Sa saad aru, et käik mis sa teed on vale, aga sa teed seda ometigi, sest sa loodad, et äkki nüüd tuleb ära/äkki vastane bluffib jne. Hakatakse lightimalt callima, bluffima, rohkem käsi mängima jnejne. Tähtis on teha ALATI õige otsus. Ideaalis ei tohiks mängija otsust mõjutada ükski eelnevalt saadud biit või võit. Iga käsi on uus, kõik eelnev minevik.

4. Mängija mindset hiiteri ajal. Paljude algajate probleemiks on veel see, et ei teadvustata endale, et enesetäiendamine on koguaeg kestev protsess. Enda mängus ei tohiks vigu otsida ainult, siis kui läheb halvasti, vaid ka siis kui läheb hästi. Tore, et hästi läheb, aga vahel ei saagi inimene aru, et ta tegelt mängib sitasti, sõltumata sellest, et ta võidab. Miks dongid pokkerit mängivad?

5. Mängija suhtumine rahasse. Alguses mainisin limiitides ülesse liikumist, siis võib vist väita, et see probleem on esimese noorem vend. Ma toon ühe näite enda elust. Tegin järjekordse miinussessiooni, vist mingi -7BI ning järgmine päev tuleb mu vend (mängib väga madalal) ja küsib mu käest, et mis mul viga on, et ma kaotasin nii ja nii mitu krooni. Seejärel soovitas ta mul limiidis alla liikuda jnejne. See näitab iseenesest ära, kuidas mängijad suhtuvad enda bankrolli. Mina leian, et targem on bankrolli vaadates näha buy-ine ja teha samamoodi ka kaotuste/võitude puhul. Raha on minu jaoks tööriist. Ma ei väida seda, et rahasse tuleks suhtuda pohhuistlikult, et läks siis läks, tühja temaga, küll tuleb juurde, vaid pigem, et tuleks mõelda buy-innides, mitte et näed selle eest oleks saanud paari pükse ja selle eest uue arvuti.

6. Mängija mindset mängimiseks. Kõige elementaarsem nendest kõigist. Tähtis on mängida siis, kui oled puhanud, mõistus valmis ja mitte miski ei sega sind. Tähtis on anda endast parim ja teha alati kõige õigem otsus. Puhanud olek jms. annab selleks parima eelduse. Ei tasu punnitada, et vot ma nüüd täna pean mängima 6 tundi, muidu on päev metsas. Pole mõtet. Lauad on alles ka hiljem.

Kosmonaut
17.07.10, 15:16
Karikakar: väga hea post. Igaksjuhuks kommenteerin sinu 2. ja 3. punkti: variatsioon on olemas AGA ei tohi mõtlema jääda, et nüüd kaotasin, järelikult oli sitt õnn. Alati kui kaotad, peaks mõtlema, mida paremaks teha (keegi meist ei mängi perfektselt). Ka hiiteri ajal on oluline sama mõtteviisi rakendada, sest vigu teeb iga mängija.

Muidu mida on vaja, et saada võtvaks pokkerimängijaks: aega ja palju. Samapalju pühendumist. Teised asjad juba tulevad siis ise. Siin low-flow ütles, et ta on vaid kümnendiku mängimise ajast õppimisele pühendunud. Mina soovitaks suhet 50/50. See hõlmab endas sessioni käte ülevaatamist, videode vaatamist ja analüüsimist. Artiklite ja raamatute lugemist jne.

Ise ma jõudsin NL50 natuke vähem kui aastaga täiesti nullist. Seal aastas oli ka muidu palju donkamist ja oma mängu otsimist (3 kuud rabelesin brake-evenis NL10 FRis kuni hakkasin SHd mängima, mis tegi must võitva mängija miskipärast). Vahepeal pelasin ka NL100 aga siis ei viitsinud palju mängida ja õppida ning koos mõne raha väljavõtsmisega tuli ka downswing ja BR jäi väikseks. Nüüd tagasi NL50.

Veel oleks tarvis head BRMi, selle kohta leiad soovitusi ka siit foorumist (BRM on ka esimene mindseti test - kui seda ei läbi, ei saa võitvaks mängijaks pikas perspektiivis).

Karikakar
17.07.10, 16:46
Igaksjuhuks kommenteerin sinu 2. ja 3. punkti: variatsioon on olemas AGA ei tohi mõtlema jääda, et nüüd kaotasin, järelikult oli sitt õnn. Alati kui kaotad, peaks mõtlema, mida paremaks teha (keegi meist ei mängi perfektselt). Ka hiiteri ajal on oluline sama mõtteviisi rakendada, sest vigu teeb iga mängija.

Täpselt nii. Tihti peale lahterdatakse kaotatud käed halva õnne nahka. Paljud ei saa aru, et vahel oli nende kaotuse põhjuseks see, et käsi oli mängitud valesti. Vahel juba eoses e. preflop. Küll antakse vastasele oddse callimiseks, callitakse ise ilma oddsideta, ollakse liiga passiivsed jne. Ja see ongi üheks suureks probleemiks. Mängija kaotab sellise mõtteviisiga motivatsiooni ennast ja enda mängu arendada. Tal on luul, et ta mängibki perfektselt, 100% õiged otsused ja tegemist on lihtsalt sita runniga. Mängija peaks siiski analüüsima (nagu sa ka mainisid) enda mängu ja nägema, kas raha saadi ees olles sisse, kas anti vastasele oddse callimiseks, kas oleks saanud kuskil midagi teistmoodi teha. Ja seda kõike kriitilise pilguga, mitte ennast ülistava mindsetiga.

low-flow
17.07.10, 17:16
BRM on ka esimene mindseti test - kui seda ei läbi, ei saa võitvaks mängijaks pikas perspektiivis.

Väga hästi öeldud, see on üks neid aspekte, mis tõepoolest näitab, kas tahad ikka päriselt mängima õppida ja kunagi tulevikus kasumeid teenima hakata või lihtsalt üleöö rikkaks saada (mida ei juhtu 99,99% juhtudest).

Ja täielikult nõustun, et õppimiselel peaks oluliselt rohkem aega pühendama kui 1/10. Vb ütlesin liiga karmilt enda kohta, ehk ikka rohkem olen analüüsiga tegelenud, aga lihtsalt tean, et liiga vähe ja selle pärast kirjutasingi nii. 50/50 on täieliku algaja puhul tõepoolest optimaalne, sest noh, mis mõttega ikka nühkida, kui veel täpselt ei tea, kuidas peab.

SALSABOY
19.07.10, 02:18
Paneks pähkli lisaks seoses õppimisega.

Iga päev õppimisele kulutada 1H + Iga 3-4H kohta mis mängid tuleks õppida 1H