PDA

View Full Version : PokerStarsis avastati tõenäoliselt programmeeritud mängijad



ranka
18.07.10, 17:54
18-ndal juulil edastas maailma suurim rahalaudade andmekogumisportaal PokerTableRatings.com uudise, kus kahtlustatakse kümmet PokerStarsi kontot programmeeritud mängimises. Uudises PokerTableRatings.com paljastas peaaegu ümberlükkamatud tõendid, et tolle kümne konto taga ei ole mänginud inimesed vaid üks ja see sama programm.

Kokku mängisid need programmid vähemalt 8,320,121 kätt limiitides $0.25/$0.50, $0.5/$1.00 ja $1/$2 No Limit Holdem'it ja selle aja sees maksid $186,572 reiki ning teenisid mängulist kasumit $57,839 (ei sisalda rakebacki ega muid VIP hüvesid) vahendab PokerTableRatings.com.

18-nda juuli seisuga olid siiani need kontod aktiivsed, kuigi PokerStars'i oli ammu teavitud selliste mängijate olemasolust. Alles pärast 18-ndat juulit, kui uudis ilmus PokerTableRatings.com portaalis sulges PokerStars.com need kontod.

Kahlustatavad kontod:
7emenov
bakabar
craizer
mvra
nakseon
kozzin
demidou
koldan
Daergy
feidmanis

Kogu info tuli avalikussele tänu twoplustw.com foorumi teemale, mis asub aadressil: http://forumserver.twoplustwo.com/28/internet-poker/suspected-botter-pokerstars-828016/ PokerTableRatings.com Tiim otsutas infot kontrollida ning nende mängijate statistikat analüüsida. Kokku tuvastati 10 kontot, millel on järgmised ühised omadused:
* Väga sarnased statistilised näitad
* Liikusid limiidist üles/alla täps4elt samadel päevadel
* Ainulaadje ja hästi tuvastavat panustamismuster kui olleks suured blindil tõstmata pangas

Tõendid leiate PokerTableRatings.com-is aadressil: http://www.pokertableratings.com/blog/2010/07/bot-ring-discovered-on-poker-stars/

variatsioon
18.07.10, 17:58
cuul story..

no kui need potid on juba nii halvasti tehtud et limiidist üles/alla liiguvad täpselt samdel päevadel siis on ka kindlasti päris palju selliseid pote kes ei jää vahele.

$Lauri$
18.07.10, 18:01
Päris suured limiidid programmeerimise kohta. Scares the shit out of me.

IamAllin
18.07.10, 18:03
nójah pokerstarsisle jääb halb maik külge. Esiteks, et seal botid tegutsevad ning nende ükskõiksus nende botide vastu. Imelik, et nad teadsid nende olemasolust, aga ei sulgenud kontosi kohe,(obv et need vennad peksid rakega tee vabaks omal) vaid alles siis kui PTR kogu selle jandi oma lehel avalikustas koos tõenditega.

ranka
18.07.10, 18:05
Tundub, et 20BB pokker on lahendatud ning PokerStars on ikka päris julm tünnitegija pokkerituba. Too uudis tuli ammuilma juba välja, kuid tagasi intellipokkeris ja ei tehtud mitte midagi ning kuidas ei suuda leida üles PokerStars.com ise botte?!?!

PTR andmeid on tunduvalt puudulikumad, kunad nad ei näe taskukaarte ega timing telle, PokerStars.com peaks seda nägema. PokerStarsJeff 2p2 teemas ütles umbes nii: "Meil on 4 millionit kontot, et kuidas me neid kontrollime".

WTF MAN. Nendest 4 millist enamus play money, turna mängijad, kaotajad, mängijad, kes mängivad kuus vähem kui 100 kätt. Tuleks otsida mängijaid, kes mängivad palju (botid) ja on võitvad (kes hoolib kaotavast botist) ja nende arv langeks väga väikseni ning siis analüüsida andmeid.

Loodan, et see tuba Eestis kunagi litsentsi ei saa ning Eesti seadused läheksid karmimaks tubadega, kellel ei ole litsentsi.

IamAllin
18.07.10, 18:08
Tundub, et 20BB pokker on lahendatud ning PokerStars on ikka päris julm tünnitegija pokkerituba. Too uudis tuli ammuilma juba välja, kuid tagasi intellipokkeris ja ei tehtud mitte midagi ning kuidas ei suuda leida üles PokerStars.com ise botte?!?!

PTR andmeid on tunduvalt puudulikumad, kunad nad ei näe taskukaarte ega timing telle, PokerStars.com peaks seda nägema. PokerStarsJeff 2p2 teemas ütles umbes nii: "Meil on 4 millionit kontot, et kuidas me neid kontrollime".

WTF MAN. Nendest 4 millist enamus play money, turna mängijad, kaotajad, mängijad, kes mängivad kuus vähem kui 100 kätt. Tuleks otsida mängijaid, kes mängivad palju (botid) ja on võitvad (kes hoolib kaotavast botist) ja nende arv langeks väga väikseni ning siis analüüsida andmeid.

Loodan, et see tuba Eestis kunagi litsentsi ei saa ning Eesti seadused läheksid karmimaks tubadega, kellel ei ole litsentsi.

lol @ meil on 4 millionit´kontot. Ilmselt nad saavad ise ka aru, et see on nii loll väide, et no adfsdsgfd, aga vabandusi peab ju leidma. See näitabki, et neid huvitab rohkem enda kasum, kui mängijate turvalisus/fair play. Ise on maailma suurim ja rikkaim site e võiks olla natuke respecti oma mängijate vastu.

E: Aga mis mõttes 20BB pokker on lahendatud? ja räme tünnitegija tuba? Et 20BB pokker lõpetatakse ära? Stars on all along teadnud, et seal sitaks bote?

variatsioon
18.07.10, 18:12
Tundub, et 20BB pokker on lahendatud ning PokerStars on ikka päris julm tünnitegija pokkerituba. Too uudis tuli ammuilma juba välja, kuid tagasi intellipokkeris ja ei tehtud mitte midagi ning kuidas ei suuda leida üles PokerStars.com ise botte?!?!

PTR andmeid on tunduvalt puudulikumad, kunad nad ei näe taskukaarte ega timing telle, PokerStars.com peaks seda nägema. PokerStarsJeff 2p2 teemas ütles umbes nii: "Meil on 4 millionit kontot, et kuidas me neid kontrollime".

WTF MAN. Nendest 4 millist enamus play money, turna mängijad, kaotajad, mängijad, kes mängivad kuus vähem kui 100 kätt. Tuleks otsida mängijaid, kes mängivad palju (botid) ja on võitvad (kes hoolib kaotavast botist) ja nende arv langeks väga väikseni ning siis analüüsida andmeid.

Loodan, et see tuba Eestis kunagi litsentsi ei saa ning Eesti seadused läheksid karmimaks tubadega, kellel ei ole litsentsi.
+1

lugege ikka PTR artiklit kh http://www.pokertableratings.com/blog/2010/07/bot-ring-discovered-on-poker-stars/

sick

variatsioon
18.07.10, 18:13
aga jh.. väga mõnus oleks selliste vendadega mängida.. ostad kõigi 10 tondi HHd kokku ja saad nad täpselt range peale panna :D

IamAllin
18.07.10, 18:14
Kas keegi selgitaks mis see BOTs vs 50NL players seal on? Ma ei saa päris hästi pihta sellele...

levis
18.07.10, 18:18
http://www.pokertableratings.com/
copy/paste mõned andmed

7emenov +$7,257 0.45BB/100
NL50 0.7 BB/100 536k hands
NL100 0 BB/100 371k hands
NL200 0.78 BB/100 12k hands

craizer +$7,867 0.51BB/100
NL50 0.69 BB/100 470k hands
NL100 0.19 BB/100 351k hands
NL200 0.83 BB/100 99k hands

mvra +$5,952 0.31BB/100
NL50 0.14 BB/100 394k hands
NL100 0.41 BB/100 460k hands
NL200 0.54 BB/100 76k hands

nakseon +$2,188 0.23BB/100
NL50 0.25 BB/100 485k hands
NL100 0.34 BB/100 316k hands
NL200 -0.56 BB/100 52k hands

kozzin +$5,689 0.59BB/100
NL50 0.80 BB/100 389k hands
NL100 0.23 BB/100 257k hands
NL200 0.76 BB/100 46k hands

demidou +$8,259 0.46BB/100
NL50 0.48 BB/100 476k hands
NL100 0.31 BB/100 358k hands
NL200 0.79 BB/100 118k hands

koldan +$8,856 0.50BB/100
NL50 0.77 BB/100 381k hands
NL100 0.26 BB/100 416k hands
NL200 0.46 BB/100 204k hands

Daergy +$6,515 0.56BB/100
NL50 0.48BB/100 386k hands
NL100 0.77BB/100 306k hands
NL200 -0.03 BB/100 58k hands

feidmanis
Unlock Full Access to Premium Content :)

JohannesJ
18.07.10, 18:46
Suht mark, kui su päris konto Bot-i pähe kinni pannakse näiteks:biggrin:

Vandalar
18.07.10, 18:50
Nagu ma ammu arvanud olen: just business. Igasugused kirevad templid ja logod pokkerisaitidel ei oma minu jaoks mingit kaalu. Kui tahan gamblida, siis gamblin ükskõik mis urkas. IMHO on kõik pokkeritoad rigged ja see standard mõla mida aetakse nende turvalisuse kohta- seda turvalisust pole kas kunagi eksisteerinud või on see ainult osaline ja peamiselt väline fassaad.
Bastards...

Fabulous
18.07.10, 18:53
Suht mark, kui su päris konto Bot-i pähe kinni pannakse näiteks:biggrin:
Ma arvan, et konkreetse juhtumi puhul selle pärast muretseda pole vaja.

Sass
18.07.10, 18:56
huvitav kas kontod lihtsalt külmutatakse või saab omanik mingi jaili ka v? suht mannetu oleks kui omanikule ei tehtaks midagi

kandik
18.07.10, 18:59
No targad eesti poisid, kiiresti ise ka paar botti vaja valmis programmeerida ja $$$ tuleb

ranka
18.07.10, 19:02
E: Aga mis mõttes 20BB pokker on lahendatud? ja räme tünnitegija tuba? Et 20BB pokker lõpetatakse ära? Stars on all along teadnud, et seal sitaks bote?

20BB on suht ammu lahendatud, nii nagu SNG-d ja fixed limitki. See tähendab, et mängitakse väga perfektset pokkerit.

Tünnitegija juba see, et mina nende security teamist ei ole saanud kunagi ühtegi tõest ega adekvaatset vastust. Kõik, mis avastakse siis mätsitakse kinni või jäädakse lihtsalt vait. PTR koha pealt esimestest päevadest peale PokerStarsi Michael ütles - "Me töötame selle kallal ja lähitulevikus näete ka tulemusi". Kus on see lähitulevik??? Õnneks nüüd PTR töötab nende endi vastu -- need samad botid ja siis söögu oma paska.

Kui juba kord botikesed seal nii avalikult möllanud, PokerStars olnud teadlik neist kuid ja ei ole midagi teinud siis tekib kuri kahtlus, et neid on seal natuke rohkem kui üks. Täna pidi PSJeff andma ka ametliku vastuse 2p2-s ja ma kajastan seda ka siin ning kindlasti ka pealehel kui uudis natuke huvitavam on.

ranka
18.07.10, 19:05
huvitav kas kontod lihtsalt külmutatakse või saab omanik mingi jaili ka v? suht mannetu oleks kui omanikule ei tehtaks midagi

LOL jaili ta kindlasti ei see. Sinu loogikat järgides peaksid kokkumängu või softplay tegijad ka vangi minema.

2p2 teemas üks väidetav boti omanik kirjutas umbes nii: Boti kirjutamine ei ole samalihtne kui WC paberi lahtirullimine ja see nõuab aega, kogemusi, boti strateegia kallal töötamist, täiendamist jne. Samamoodi nagu pokkerimängija boti omanik kogu aeg proovib oma botti paremaks teha. See raha, mis ta saab kui bot funkab on tema töötasu tema suure ja raske töö eest.

16
18.07.10, 19:12
Võtke vabalt, Starsi kontroll on pikk protsess, kuskil teemas oli hästi ära seletatud, keegi saatis hoiatuskirja mingi tüübi kohta Starsi, et võib olla BOT. Starsi inimesed saatsid kirja vastu, et nad juba kontrollivad seda tüüpi jne. oli päris pikk teema, ei käi niisama lihtsalt...

Ja igakord kui hakkata mingit jama kirjutama PokerStarsi kohta, mõelge sellele, et Stars on 2 korda suurem kui suuruselt teine FullTilt ning 4 korda suurem kui iPoker Network kokku (u. 20 tuba).

Miks peaks sellise kaliibriga tuba mingi pisikeste skämmidega jamama ja laskma BOT-idel tegutseda, kui see kasum mis tuleb neile heast mainest on kordades suurem, kui see natuke BOT-ide poolt tekitatud reik?

PokerStars on tunduvalt jõukam, kui meie armas Eesti riik, miks peaks nad millegi sellisega riskima, mõelge ikka peaga ennem kui lahmima hakkate..

Pluss, mina isiklikult eelistan uudiseid, kuidas BOT-e on vahele võetud kui mitte mingeid uudiseid selle teema kohta, BOT-e on ikka igalpool, ärge olge naiivsed, mõeldes et Stars on mingi BOT-i pesa, neid on ikka igalpool. Ja on meeldiv kuulda, et nende vastu tegutsetakse ja pannakse kontosi kinni... Selle koha pealt igati meeldiv uudis!

Isiklikult usaldan pigem Starsi ja võib-olla paari suurimat tuba veel, kui pigem väikest urgast, mis lubab meeletuid boonuseid, mis mind isiklikult teevad ettevaatlikuks...

Vandalar
18.07.10, 19:22
Töötad Starsis või, 16?

16
18.07.10, 19:24
EI.:biggrin:

Lihtsalt üritan asja natuke teise nurga alt vaadata...

hotcocacola
18.07.10, 19:24
16 ajab õiget juttu (Y), kuid ka mul tekkis küsimus: Töötad Starsis :D?

IamAllin
18.07.10, 19:24
lol just mõtlesin küsida, et Stars saatis oma suursaadiku siia? LOL ma olen kindel et stars mängis nende boti omanikega kokku:D:D

16
18.07.10, 19:27
Ennem ütlesin, et ei tööta seal nüüd aga täpsustan et töötan, mängin ju ise seal...:rolleyes:

ranka
18.07.10, 19:29
Võtke vabalt, Starsi kontroll on pikk protsess, kuskil teemas oli hästi ära seletatud, keegi saatis hoiatuskirja mingi tüübi kohta Starsi, et võib olla BOT. Starsi inimesed saatsid kirja vastu, et nad juba kontrollivad seda tüüpi jne. oli päris pikk teema, ei käi niisama lihtsalt...

Ja igakord kui hakkata mingit jama kirjutama PokerStarsi kohta, mõelge sellele, et Stars on 2 korda suurem kui suuruselt teine FullTilt ning 4 korda suurem kui iPoker Network kokku (u. 20 tuba).

Miks peaks sellise kaliibriga tuba mingi pisikeste skämmidega jamama ja laskma BOT-idel tegutseda, kui see kasum mis tuleb neile heast mainest on kordades suurem, kui see natuke BOT-ide poolt tekitatud reik?

PokerStars on tunduvalt jõukam, kui meie armas Eesti riik, miks peaks nad millegi sellisega riskima, mõelge ikka peaga ennem kui lahmima hakkate..

Pluss, mina isiklikult eelistan uudiseid, kuidas BOT-e on vahele võetud kui mitte mingeid uudiseid selle teema kohta, BOT-e on ikka igalpool, ärge olge naiivsed, mõeldes et Stars on mingi BOT-i pesa, neid on ikka igalpool. Ja on meeldiv kuulda, et nende vastu tegutsetakse ja pannakse kontosi kinni... Selle koha pealt igati meeldiv uudis!

Isiklikult usaldan pigem Starsi ja võib-olla paari suurimat tuba veel, kui pigem väikest urgast, mis lubab meeletuid boonuseid, mis mind isiklikult teevad ettevaatlikuks...

Ma ei tea kindlaid daatumeid aga kas sa mõistad, et see bottide teema tuli väkja KUID tagasi intellipokkeri foorumis! MÕISTAD?!?!? Siis tuli see välja 2p2 ja siis PTR uuris andmeid ning võttis ühendust Starsiga! Stars ütles, et nad uurivad!!! KUID UURIVAD! Lõpuks PTR nägi, et nad ikka veel mängivad ja siis kirjutas avaliku uudise, mis on täiesti õige tegu nende poolt!

See on juba ju ära seletatud, et 4 miljonist kontost on enamus dummy kontod või mängijad, kes ei mängi palju või üldse ei võida palju. Ükski bot ei crushi mängu ja seetõttu peab ta lööma massiga, VÄGA suure massiga. Palju on mängijaid, kes mängib 100,000 kätt kuus??? VÄHE, väga vähe! Selliseid mängijaid on neil näpuotsa täis ning neljast miljonist ma ei tea jääb järgi paarkend tuhat, kui sedagi.

Sealt võib vabalt maha tõmmata 100BB mängijad, suured võitjad, LAG'id, kaotavad mängijad, tõenäoliselt ka high-stakes mängijad ning järgi jääb veel väiksem näputäis.

Ühesõnaga kui PTR saab sellist analüüsi teha saab PokerStars veel paremini, sest:
a) neil on 100% info olemas
b) neil on sitaks rohkem pappi ja resurssi

Ära tule mulle ajama siin kägu, et nad ei suuda, ei saa jne.

sm112
18.07.10, 19:31
See nimekiri ära koristada, on nendes limiitides kohe poole vähem SS-e. Ei taha teada, mitu kätt ma nende vastu kokku mänginud olen..

Rage
18.07.10, 19:31
No targad eesti poisid, kiiresti ise ka paar botti vaja valmis programmeerida ja $$$ tuleb
see pole nii lihtne.. ilgelt palju situatsioone tuleb postflopis ära kirjeldada, beti suurused erinevad cased sõltuvalt positsioonidest ja mitmest mängijast jms.. lisaks regid hammustavad mingi hetk batterni läbi ja hakkavad abusema... parim variant on BE või 1-2bb/100 bot valmis teha mingi NL10-NL25 jaoks..

ment52
18.07.10, 19:41
Loodan, et see tuba Eestis kunagi litsentsi ei saa ning Eesti seadused läheksid karmimaks tubadega, kellel ei ole litsentsi.

Level või pöörasid niisama ära? Ma garanteerin, et ipokeri/microgamingu security tugevam pole.

ranka
18.07.10, 19:41
see pole nii lihtne.. ilgelt palju situatsioone tuleb postflopis ära kirjeldada, beti suurused erinevad cased sõltuvalt positsioonidest ja mitmest mängijast jms.. lisaks regid hammustavad mingi hetk batterni läbi ja hakkavad abusema... parim variant on BE või 1-2bb/100 bot valmis teha mingi NL10-NL25 jaoks..

Mitu batternit sa elujooksul avastanud oled? Tulistan puusalt, et 0, eriti short-stackide koha pealt.

variatsioon
18.07.10, 19:43
see pole nii lihtne.. ilgelt palju situatsioone tuleb postflopis ära kirjeldada, beti suurused erinevad cased sõltuvalt positsioonidest ja mitmest mängijast jms.. lisaks regid hammustavad mingi hetk batterni läbi ja hakkavad abusema... parim variant on BE või 1-2bb/100 bot valmis teha mingi NL10-NL25 jaoks..

ma teeks NL2e.

ja teeks neid palju muhahahhaahah.

Potsataja
18.07.10, 19:55
Kas keegi pole kusagil välja toonud BOTide elukohtade mustrit ? Huvitav lihtsalt, kas botmaster selle pisiasja peale mõtles.

ranka
18.07.10, 19:57
Level või pöörasid niisama ära? Ma garanteerin, et ipokeri/microgamingu security tugevam pole.

MG (TrioBeti) securityt ma usaldan seetõttu, kuna Taivo ja Burget ajavad seda äri Eesti poolel ning kahtluste korral tõenäoliselt sellist hägu Burget ajama ei hakkaks.

On olemas ka kogemusi, kus olen saatnud Burgetile kirja kokkumängu kahtlusega ning vastus olen alati saanud vähem kui nädalaga. IPokkeri kohta kohta ma ei oska midagi öelda, puudub kogemus OO klienditoega ning tolle võrguga.

16
18.07.10, 19:58
Ma ei tea kindlaid daatumeid aga kas sa mõistad, et see bottide teema tuli väkja KUID tagasi intellipokkeri foorumis! MÕISTAD?!?!? Siis tuli see välja 2p2 ja siis PTR uuris andmeid ning võttis ühendust Starsiga! Stars ütles, et nad uurivad!!! KUID UURIVAD! Lõpuks PTR nägi, et nad ikka veel mängivad ja siis kirjutas avaliku uudise, mis on täiesti õige tegu nende poolt!

See on juba ju ära seletatud, et 4 miljonist kontost on enamus dummy kontod või mängijad, kes ei mängi palju või üldse ei võida palju. Ükski bot ei crushi mängu ja seetõttu peab ta lööma massiga, VÄGA suure massiga. Palju on mängijaid, kes mängib 100,000 kätt kuus??? VÄHE, väga vähe! Selliseid mängijaid on neil näpuotsa täis ning neljast miljonist ma ei tea jääb järgi paarkend tuhat, kui sedagi.

Sealt võib vabalt maha tõmmata 100BB mängijad, suured võitjad, LAG'id, kaotavad mängijad, tõenäoliselt ka high-stakes mängijad ning järgi jääb veel väiksem näputäis.

Ühesõnaga kui PTR saab sellist analüüsi teha saab PokerStars veel paremini, sest:
a) neil on 100% info olemas
b) neil on sitaks rohkem pappi ja resurssi

Ära tule mulle ajama siin kägu, et nad ei suuda, ei saa jne.

Ei tulegi, sa tõid välja jah suure miinuse selle uudise juures, ise ei tea täpset tausta, sestap ei hakka seisukohta võtma... lihtsalt panin kirja mõtted, mis parasjagu pähe tulid seoses teemaga, lihtsalt pole mõtet mingeid eelarvamusi kah tekitada ja mingeid vandenõuteooriaid arendada, et kõik on rigged ja kedagi ei kotti. Ja nagu ennem ütlesin on see kontrollimine pikk protsess, kuskil oli ära seletatud mida nad ühe inimese kontrollimiseks tegema peavad, aga 10 inimese kontrollimine võtab ka 10 korda rohkem aega, kontrollimise ajal ei suleta ka ju kellegi kontot, sealt võib ka see viivitus tulla - lihtsalt pakkusin välja ühe võimaliku stsenaariumi...

P.S. http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php?t=4259 - selles teemas Madis Very postituses (spoileris) on üks hoiatuskiri vist ühe tüübi kohta Starsi supporti, kuidas nad kontrollivad jne. tundub päris pikk protsess...

Pahvak
18.07.10, 20:00
Kas keegi selgitaks mis see BOTs vs 50NL players seal on? Ma ei saa päris hästi pihta sellele...

Kaugust saab arvutada kahemõõtmelises ruumis, kolmemõõtmelises ruumis ja ka näiteks kuuemõõtmelises ruumis. Viimane pole tavainimesele väga intuitiivne, aga on "sarnasuse" mõõtmisel matemaatiliselt võimalik.

Nemad valisid 'kauguseks' eukleidilise kauguse ja kuueks mõõtmeks: (VP$IP, PFR, AFQ, Flop AFQ, Turn AFQ, River AFQ). Nende kuue mõõtme abil nad võrdlesid bote ja vähemalt 100k käsi aastas mänginuid populatsiooni (kõigi mängijate) mängijate keskmiste statidega (arvutasid "kauguse" keskmistest statidest iga boti ja iga päris mängija korral). Näha on, et botid on populatsiooni keskmisest kõik "samal kaugusel" ehk sama "sarnased" võrreldes teiste mängijatega, kes pole üldse nii sarnased omavahel.

P.S. Päriselus arvutatakse eukleidilise kauguse abil pikkust nii ruumis kui tasandil.

ranka
18.07.10, 20:16
Ei ole viimasel ajal üldse Starsi asjadega kursis olnud ning tihti räägitud viimase mitme kuu probleemidest starsiga. Küsisin üle ja sain vastuse:

- massive chinese collusion scandal in $52 and $104 double-or-nothing SNGs where the perpetrators won six figures and were undetected until 2p2 got involved

- years long collusion between furbean and fua at 5/10 LHE while both were SNE and playing every day in a game with an extremely small player pool, also outed by 2p2 and undetected by stars

- collusion between the stoxtrader, littlezen and kinetica accounts at HSNL which had been suggested for a long time but only confirmed by PTR and outside investigators; stars had originally investigated and declared there was nothing wrong.

Obviously depending on your position the change to shallow tables was a pretty big fail as well (it was in my view).

Vandalar
18.07.10, 20:29
Stars on uus UB :biggrin:

kilu6
18.07.10, 20:33
20BB on suht ammu lahendatud, nii nagu SNG-d ja fixed limitki. See tähendab, et mängitakse väga perfektset pokkerit.


Copyn enda jutu teisest teemast ka siia.

---

Huvitav, nitid statid 9/9, aga SB PRF on 21% ja SB 3bet on 8%.
Sisuliselt kui kõik foldivad, siis shoveb SB pealt x% paremaid käsi?

Aga Q9o on kuskill 29% kandis (vt link). Seega paremad käed tavaline raise ja kehvemad käed shove? See on ju küll hästi abusetav asi, kui tead algoritmi ja oled ise BB.

https://www.pokertableratings.com/replayer/index.php?site=stars&id=46858268549&hash=8315836146

See on ka hea pattern sealt artiklist:

When they’re in the big blind in an un-raised pot (limpers only) and it’s checked to them on the flop, they will either shove all-in or bluff by making a non all-in bet. If the bot’s bet is called or raised, the bot will always fold to any further aggression.

You can view an example of this betting pattern here.
https://www.pokertableratings.com/hand-history/stars/33881185259/2914634785

Muidu hea käe puhul shoveb igalt positsioonilt 20BB.

Kokkuvõttes: suht loll algoritm ju või ongi optimaalne SS strateegia selline?

Igatahes nad lõpus 20-50BB laudades enam ei beatinud ja liikusid alla. Ilmselt toimis vanades laudades.

sm112
18.07.10, 21:29
Copyn enda jutu teisest teemast ka siia.

---

Huvitav, nitid statid 9/9, aga SB PRF on 21% ja SB 3bet on 8%.
Sisuliselt kui kõik foldivad, siis shoveb SB pealt x% paremaid käsi?

Aga Q9o on kuskill 29% kandis (vt link). Seega paremad käed tavaline raise ja kehvemad käed shove? See on ju küll hästi abusetav asi, kui tead algoritmi ja oled ise BB.



Sklansky-chubukov pushes SB vs BB olukorras on mitteabusetav strateegia. 17bb stackiga mahub vist Q9o napilt pushing rangesse sisse.




See on ka hea pattern sealt artiklist:

When they’re in the big blind in an un-raised pot (limpers only) and it’s checked to them on the flop, they will either shove all-in or bluff by making a non all-in bet. If the bot’s bet is called or raised, the bot will always fold to any further aggression.



See on ju suht standard, et kui on limped pot ja oled big blindil, siis ründad flopis potti ja võtan enamus kordadest selle maha. Ainult hea käega flopi shove limped potis on küsitav ja saaks kindlasti kerge vaevaga paremini programmeerida.

nikitheone
18.07.10, 21:31
veits ot, aga sm112 mis seis sul nende vendadega on?

kilu6
18.07.10, 21:33
See on ju suht standard, et kui on limped pot ja oled big blindil, siis ründad flopis potti ja võtan enamus kordadest selle maha. Ainult hea käega flopi shove limped potis on küsitav ja saaks kindlasti kerge vaevaga paremini programmeerida.

Ca 20% kätega läks BB juba PF allini 20BB, kui limbitud temani.
Ainult kehvemate kätega flopis donkbet/fold. Nii sain aru.

http://www.pokertableratings.com/blog/2010/07/bot-ring-discovered-on-poker-stars/

sm112
18.07.10, 21:55
veits ot, aga sm112 mis seis sul nende vendadega on?

Vaatasin kiirelt üle ja kõigi vastu kokku on mingi 3,5k käsi ainult (arvasin, et palju rohkem) ja praktiliselt 0 kasum/kahjum.



Ca 20% kätega läks BB juba PF allini 20BB, kui limbitud temani.
Ainult kehvemate kätega flopis donkbet/fold. Nii sain aru.

See unique betting pattern jutt käis kõik flopi kohta. Kui ta BB-lt 20% PFAI läks, siis see on eraldi teema (ma küll ei leidnud konkreetselt sellist kohta, kus seda öeldi).

Edit. Flopis ta omakorda shoves võibolla ca 20%, kui hästi pihta sai preflopis checki väärt kätega, ja ülejäänud korrad donkbet/fold.

kilu6
18.07.10, 22:14
See unique betting pattern jutt käis kõik flopi kohta. Kui ta BB-lt 20% PFAI läks, siis see on eraldi teema (ma küll ei leidnud konkreetselt sellist kohta, kus seda öeldi).


Vaatasin mõnesid käsi ja seal ta shoveb väga laialt PF BBlt (palju laiemalt isegi kui 20%, seega minu eelneva 20% jutuga vastuolus), tundub, et näiteks selles käes abusetakse seda boti päris mõnuga:

https://www.pokertableratings.com/replayer/index.php?site=stars&id=46572611087&hash=8184412156

sm112
18.07.10, 22:24
See lüke tundub tõesti abusetav olevat, aga enamasti on LP limp fish/nõrk käsi ja boti ehitaja arvestas rangesid sisestades väga suure fold equityga ning eeldan, et kui ta pikas perspektiivis sellise lükkega kahjumit teeninud oleks, siis oleks ta seda olukorda paremaks tweakinud.

variatsioon
19.07.10, 00:03
nüüd ma mõistan miks OTB open limbitakse :D

macroTilt
19.07.10, 02:11
vaga tore uudis.
botid olid, on ja jaavad. jm analoogne, sest poka business on obv dirty one.
paar n6rgemat lambakest vahele v6etud, good story. t6ld s6idab aga harradega edasi.

ja Ranka, selle asemel, et seal "t6ehetke" teemas mingit plikade stiilis ninnunannut ajada,
v6ta uus shot ja proovi siiski mu kysimusele vastata, et mis on pokker. eh?

ranka
19.07.10, 02:46
WTF sa ajad.. Ma vastasin, mis on pokker..

ranka
19.07.10, 05:02
Jeffilt post 2p2-sse:
I regret that it looks like I won't be able to post an update until Monday afternoon, PokerStars server time, at the earliest. It is the currently weekend, and management is waiting for additional input from people who will not be in the office until Monday morning.

Thanks for your patience. We haven't been ignoring this issue at all.

Best Regards,

Jeff
PokerStars Game Security

privador
19.07.10, 05:12
moned pokkeriliigid ongi juba surnud. Mis seal vahet, kas seda m2ngib bot v reaalne inimene tabeli j2rgi.
shortstackerite,sng,full ring mtt m2ngud on surnud.

ment52
19.07.10, 05:27
MTT-d on pika puuga kõige softim pokkeriliik, "surnud" on vb weekly 1k-d ja 215+R-id.

Kloonike
19.07.10, 09:32
MG (TrioBeti) securityt ma usaldan seetõttu, kuna Taivo ja Burget ajavad seda äri Eesti poolel ning kahtluste korral tõenäoliselt sellist hägu Burget ajama ei hakkaks.

On olemas ka kogemusi, kus olen saatnud Burgetile kirja kokkumängu kahtlusega ning vastus olen alati saanud vähem kui nädalaga. IPokkeri kohta kohta ma ei oska midagi öelda, puudub kogemus OO klienditoega ning tolle võrguga.

Ära ole naiivne. Kui MG-s midagi metsa (loe:*****) läheb ja inimestele raha ei taheta anda, siis ei saa sind Taivo ega Burget mitte kuidagi aidata. Vähemalt Stars on turuliider ning see tekitab usaldust ja turvatunnet. Mul isiklikult pole bottide vastu mitte midagi, parem mängin nendega kui võitvate regularidega. Reaalsus on karm, kuid me ei saa unustada, et mängime internetipokkerit ja oma vastase kohta ei saa me kindlalt väita mitte midagi. Kas tuleb meelde kuidas Isildur1 tühjaks tõmmati team Cardrunnersi poolt? Tuleb lihtsalt adjustida areneva mängukeskkonnaga, ei ole midagi parata...

Svenza
19.07.10, 09:51
Irwww, mul ka 1 käsi bakabariga
PokerStars - $1 NL (9 max) - Holdem - 9 players
Hand converted by PokerTracker 3 (http://www.pokertracker.com)

Bakabar (BTN): $18.50
Nostromo9366 (SB): $101.10
LassilLantar (BB): $150.00
bilsinho (UTG): $100.00
F.Schmitz (UTG+1): $20.00
-==IG0RRR==- (MP): $18.50
A Hobby (MP+1): $65.50
Svenza (LP): $18.50
clitty007 (CO): $12.50

Nostromo9366 posts SB $0.50, LassilLantar posts BB $1.00

Pre Flop: (pot: $1.50) Svenza has Q:spade: 7:spade:

fold, fold, fold, A Hobby calls $1.00, fold, fold, Bakabar raises to $18.50 and is all-in, fold, LassilLantar calls $17.50, fold

Flop: ($38.50, 2 players) Q:club: Q:diamond: A:spade:

Turn: ($38.50, 2 players) T:club:

River: ($38.50, 2 players) 9:diamond:

[spoil]LassilLantar shows J:club: J:spade: (Two Pair, Queens and Jacks)
Bakabar mucks 7:heart: 7:club: (Two Pair, Queens and Sevens)
LassilLantar wins $36.60


Hmmm, ja 7evenovi vastu ka 1 käsi. Huivtav mis mu note ta kohta oli, või olin ise tiltis, KJ PF allin is gooooooooooood against bot
PokerStars - $0.50 NL (9 max) - Holdem - 8 players
Hand converted by PokerTracker 3 (http://www.pokertracker.com)

mau50 (UTG+1): $25.80
Ji?é (MP): $61.85
Nagual05 (MP+1): $49.00
Svenza (CO): $24.25
thedacto (BTN): $10.00
jason_b_2 (SB): $18.35
7emenov (BB): $8.50
alkem1st (UTG): $50.00

jason_b_2 posts SB $0.25, 7emenov posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Svenza has J:club: K:club:

fold, fold, fold, fold, Svenza raises to $1.50, fold, fold, 7emenov raises to $8.50 and is all-in, Svenza calls $7.00

Flop: ($17.25, 2 players) 3:spade: 4:heart: 5:heart:

Turn: ($17.25, 2 players) 6:diamond:

River: ($17.25, 2 players) 4:club:

7emenov shows 9:spade: 8:spade: (One Pair, Fours)
Svenza shows J:club: K:club: (One Pair, Fours)
Svenza wins $16.40


Selles käes abusitakse toorelt craizerit. Kellegil oli see ammu teada ja easy rahakott
PokerStars - $1 NL (9 max) - Holdem - 8 players
Hand converted by PokerTracker 3 (http://www.pokertracker.com)

nezlee (BB): $20.00
G1orx (UTG): $20.00
molodoj79 (UTG+1): $21.50
Svenza (MP): $30.90
jnsmith210 (MP+1): $56.60
sn0wf1ak3 (CO): $20.40
IMPREZAnutii (BTN): $18.50
craizer (SB): $17.50

craizer posts SB $0.50, nezlee posts BB $1.00

Pre Flop: (pot: $1.50) Svenza has T:diamond: 2:diamond:

fold, fold, fold, jnsmith210 calls $1.00, fold, fold, craizer raises to $17.50 and is all-in, fold, jnsmith210 calls $16.50

Flop: ($36.00, 2 players) 8:heart: 5:club: 5:heart:

Turn: ($36.00, 2 players) A:diamond:

River: ($36.00, 2 players) 3:club:

craizer shows T:club: Q:spade: (One Pair, Fives)
jnsmith210 shows 7:heart: A:heart: (Two Pair, Aces and Fives)
jnsmith210 wins $34.20


Praegu vaatasin kõik käed üle. Ühes kohas panen AQ nuppe, TT callib ja bot callib veel omakorda 88ga allini. Veic sitasti progetud või mis? Ja siin veel selline käsi Daergy vastu.

PokerStars - $1 NL (9 max) - Holdem - 8 players
Hand converted by PokerTracker 3 (http://www.pokertracker.com)

Its888 (BTN): $126.75
Daergy (SB): $17.50
Pornator (BB): $20.00
AironVega (UTG): $20.00
Svenza (UTG+1): $18.50
Deisä (MP): $31.20
Snøhvit (MP+1): $39.10
dsterKG (CO): $20.00

Daergy posts SB $0.50, Pornator posts BB $1.00

Pre Flop: (pot: $1.50) Svenza has Q:heart: Q:spade:

fold, Svenza raises to $3.00, Deisä calls $3.00, fold, fold, fold, Daergy raises to $17.50 and is all-in, fold, Svenza raises to $18.50 and is all-in, Deisä calls $15.50

Flop: ($55.50, 3 players) Q:diamond: A:heart: T:diamond:

Turn: ($55.50, 3 players) 2:diamond:

River: ($55.50, 3 players) 9:diamond:

Svenza shows Q:heart: Q:spade: (Three of a Kind, Queens)
Deisä shows K:diamond: A:spade: (Flush, King High)
Daergy shows A:diamond: J:diamond: (Flush, Ace High)
Daergy wins $50.85
Deisä wins $1.90

variatsioon
19.07.10, 10:29
ei tea kas stars saadab mängijatele raha tagasi kes botidele kaotasid :D?

Svenza
19.07.10, 10:56
irwww, ma just mõtlesin sama asja, et kaotatud hand historyd saadan neile, võitvaid mitte :D

ranka
19.07.10, 11:07
irwww, ma just mõtlesin sama asja, et kaotatud hand historyd saadan neile, võitvaid mitte :D

Pane limiidiks 5KNL ja stäkkidest 1000BB. Kindlalt usuvad su HH-sid ning maksavad raha tagasi!

Rahalauas rahade tagasi maksmine on vist tunduvalt keerulisem protsess kui turnadel, kus on fixeeritud sisseost + auhinnad.

kilu6
19.07.10, 11:08
Veic sitasti progetud või mis?

Tõesti vaadates neid käsi, siis on kas olnud laisk progeja või tal pole pokkerist erilist aimu.

kilu6
19.07.10, 11:10
ei tea kas stars saadab mängijatele raha tagasi kes botidele kaotasid :D?

Ma arvan ka, et starsi avalikustamine seisab mitte selle taga, et kas neil on piisavalt tõendust nende kontode kohta, vaid et juristid mõtlevad välja, mis nende kahjunõuetega teha.

privador
19.07.10, 11:54
mul on kysimus...mis siis kui bot duubeldab staki...l2heb lauast v2lja?

variatsioon
19.07.10, 12:12
Tõesti vaadates neid käsi, siis on kas olnud laisk progeja või tal pole pokkerist erilist aimu.
sa ei kujuta ette kui raske on hea boti progremine.

qbj0hn
19.07.10, 12:21
Decent detektiivid on seal 2+2 ikka

ranka
19.07.10, 12:49
Ma arvan ka, et starsi avalikustamine seisab mitte selle taga, et kas neil on piisavalt tõendust nende kontode kohta, vaid et juristid mõtlevad välja, mis nende kahjunõuetega teha.

Ja lasevad kontodel edasi eksisteerida, samal ajal neil cashoutida jne?

PS! Bot ei mängiks edasi kui ei lastaks teha CO-d.

ranka
19.07.10, 13:00
Ning nüüd nähakse botte igalpool:

http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=20326638&postcount=914


How about these two "guys"? Can anyone say something to the significance of the numbers?

http://img835.imageshack.us/img835/2914/gfbots.jpg

Something more strange about the two players besides the sick volume is that according to PTR their sessions are nonstop for up to 16 hours daily. They have basically the same sessions lengths and playing times.

Can this be indeed only be chinese "gold farmers" follwing their charts precisely?

variatsioon
19.07.10, 13:03
PS peaks kõik supernovad ära blockima :)

ranka
19.07.10, 13:07
Lisaks ühe bottide graafiku:
http://www.pokkeriprod.com/ranka/pildid/muu/bots.jpg

variatsioon
19.07.10, 13:12
:D päris sick kui pooled käed PSis oleks mängitud botide poolt ja PS soodustaks seda ;)

rasmer
19.07.10, 13:16
Kas botid pole mitte regidele +EV ?

variatsioon
19.07.10, 13:18
Kas botid pole mitte regidele +EV ?

no parem on ikka lauas 30/5/1 -7BB/100 fishe nähe kui
8/6/3 -0.5BB/100 bote.

ranka
19.07.10, 13:29
Või head regulari.

Svenza
19.07.10, 14:06
sa ei kujuta ette kui raske on hea boti progremine.

Kui raske on sisse progeda, et kui 2 inimest ees juba PF allin, callid ainult KK+?


Vaatasin veel oma trackerist järgi. Kui flopist hitib top paari, insta allin. Bottom paariga donkbet, turni ja riveri chekib. Käe väärtusest tal aimu ei ole, sest riveri masti chekkis läbi ja kui keegi bettind oleks, siis foldib. Väga fishine IMO.

variatsioon
19.07.10, 14:08
Kui raske on sisse progeda, et kui 2 inimest ees juba PF allin, callid ainult KK+?


Vaatasin veel oma trackerist järgi. Kui flopist hitib top paari, insta allin. Bottom paariga donkbet, turni ja riveri chekib. Käe väärtusest tal aimu ei ole, sest riveri masti chekkis läbi ja kui keegi bettind oleks, siis foldib. Väga fishine IMO.

no ütleme nii et kui sa suudaks sellist boti progreda nagu need tüübid kes just vahele jäid siis.. saaksid vabalt eestis 50k+ kuus palgaga töö.

-andres-
19.07.10, 14:12
Aga kogu loo juures on tore see, et need botid olid isegi kergelt võitvad shortstackerid, ükskõik mis vigu nad tegid. Küll aga nii mõnigi shortstacker ka siit foorumist ei ole suutnud võitev olla.

Svenza
19.07.10, 14:15
Ai raisk, see paneb mõtlema. Ma hui oskan progeda muidugi. Vanad arvestasid siis toorelt suuremate summadega, lihtsalt pokkeripoolne osa jäi nõrgaks.

variatsioon
19.07.10, 14:19
pakun et vennad ei alustanud selle värgiga puhtalt raha teenimise eesmärgil.
eks ta ole ikka alguses rohkem hobi moodi.

ranka
19.07.10, 14:37
Ai raisk, see paneb mõtlema. Ma hui oskan progeda muidugi. Vanad arvestasid siis toorelt suuremate summadega, lihtsalt pokkeripoolne osa jäi nõrgaks.

Kui nad lasevad break-even (seda nad ei lasknud) aasta otsa jutti (10 kontot) ning kõik saavad Supernova Elite VIP taseme siis see tähendaks ühe konto kohta ca. $100,000. Olgu suurturniiridel ei osale ja kaotad natuke raha aga kümne konto peale tuleb ikkagi pluss väga suur.

Hirmutavam pool on see, kui selline bot suudaks 6maxis võita siis igal suvalisel saidil võid 50%+ reikbäkiga vägevalt ära elada.

Vandalar
19.07.10, 14:42
Ma olen märganud ühes freelanceritele mõeldud lehel selliseid projekte kus otsitakse progejaid pokkeri bottide loomiseks. Aga see on veel leebe variant IMO.
Midagi sellist, see küll seal tahab FL boti-http://www.freelancer.com/projects/PHP-C-Sharp-Programming/poker-bot.html

variatsioon
19.07.10, 15:08
kujutan ette et FL bote on sitaks igal pool

Kloonike
19.07.10, 16:55
no ütleme nii et kui sa suudaks sellist boti progreda nagu need tüübid kes just vahele jäid siis.. saaksid vabalt eestis 50k+ kuus palgaga töö.

Ma ei ütleks... Lihtsa boti progremine ei ole eriline väljakutse. Lihtsa all pean silmas midagi sellist nagu siin teemas mainitud botid. Neil tõenäoliselt peale pinnapealse algoritmi puuduvad igasugused keerulisemad süsteemid.

variatsioon
19.07.10, 16:59
Ma ei ütleks... Lihtsa boti progremine ei ole eriline väljakutse. Lihtsa all pean silmas midagi sellist nagu siin teemas mainitud botid. Neil tõenäoliselt peale pinnapealse algoritmi puuduvad igasugused keerulisemad süsteemid.

:P kas tõesti arvad et lihtne programm beatiks NL200t?
kui jh siis saada mulle ka need lihtsalt algoritmid. hakkan ise neid oma mängus kasutama.

low-flow
19.07.10, 17:04
Vähemalt sama raske kui algoritmide kirjutamine on normaalse andmevahetuskiirusega info sisselugemine teha. Eeldusele, et bot mängib ikka mitmel laual ja progrejal pole tervet serveriruumi kasutusel, vaid oma kodust jooksutab asja.

hotcocacola
19.07.10, 17:04
TÜst anname it-tudengile 5k.
Esimesed 2,5k progremise eest ning ülejäänud 2,5k kui perfect bot on valmis. Sinna sisse lisame fishiseid liigutusi, et võrgustikud ei saaks aru, et tegemist on bottidega, lol.

Pm ez money

Kloonike
19.07.10, 17:11
:P kas tõesti arvad et lihtne programm beatiks NL200t?
kui jh siis saada mulle ka need lihtsalt algoritmid. hakkan ise neid oma mängus kasutama.

Ma juba hakkasin sulle vastama NL200 biitimise koha pealt, kuid mõtlesin ümber. Mida sa selle küsimusega õigupoolest saavutada üritad? Meil on praktiline näide olemas ju kuidas botid biitisid NL200 väga labase strateegiaga. Tõsi küll, nad pidid alla minema, sest mängude struktuuri muudeti (min buyin, max buyin jms), kuid enne seda olid botid suhteliselt edukad. Kui samad botid panna mängima mõnda pehmesse eurotuppa, siis ei ole nende edus mitte mingit kahtlustki.

Pahvak
19.07.10, 17:12
no ütleme nii et kui sa suudaks sellist boti progreda nagu need tüübid kes just vahele jäid siis.. saaksid vabalt eestis 50k+ kuus palgaga töö.

Vaevalt. Või miks sa nii arvad?

variatsioon
19.07.10, 17:15
Ma juba hakkasin sulle vastama NL200 biitimise koha pealt, kuid mõtlesin ümber. Mida sa selle küsimusega õigupoolest saavutada üritad? Meil on praktiline näide olemas ju kuidas botid biitisid NL200 väga labase strateegiaga. Tõsi küll, nad pidid alla minema, sest mängude struktuuri muudeti (min buyin, max buyin jms), kuid enne seda olid botid suhteliselt edukad. Kui samad botid panna mängima mõnda pehmesse eurotuppa, siis ei ole nende edus mitte mingit kahtlustki.

99% eesti mängijatest ei beati NL200t.
ma tahan seda öelda et neil ei olnud labane strateegija.

variatsioon
19.07.10, 17:18
Vaevalt. Või miks sa nii arvad?

ma ei oska seda seletada miks aga sellise boti tegemine on väga raske.

edit: no mõtle ise palju su skill väärt on kui sa suudad luua programmi mis teenib iseseisvalt üle miljoni krooni aastas?

Kloonike
19.07.10, 17:19
Mida keerulisem on strateegia, seda suurem tõenäosus on teha vigu, ilmselgelt sellepärast nad ei biidigi mängu. Kui hoiduda olukordadest, kus ei ole võimalik long runnis ilma spetsiifiliste readideta kasumit näidata ning mängida võimalikult lihtsat ABC pokkerit, võib igal pool kasumit näidata game selectides. 20bb pokkerist ärme üldse räägigi.

Pahvak
19.07.10, 17:36
ma ei oska seda seletada miks aga sellise boti tegemine on väga raske.


Boti väljamõtlemine (strateegia) on ilmselt raske, aga realiseerimine ilmselt mitte nii väga, aga pakun puusalt, et selle realiseerijad ei saaks 50k+ eestis palka, sest pokkerioskuste eest progejatele üldjuhul ei maksta.



edit: no mõtle ise palju su skill väärt on kui sa suudad luua programmi mis teenib iseseisvalt üle miljoni krooni aastas?

Mõtle selle peale, et mingis muus valdkonnas nad "mingi programmiga" aastas miljonit ei teeni. Siin foorumis mitmed teenivad pokkeriga 30k kuus, aga mõtle nende skilli peale ja mõtle selle peale kui palju nad IRL päris tööl teeniksid. Pokker lihtsalt on "selline".

privador
19.07.10, 17:48
l2ksin just huviga nl200 lauda ja toesti on mottetu shoridid tuksuvad sees ja actionit pole(postflopi m2ngu ma ei n2inud, n2gin ainult foldimist....). Samas toesti ma ei kujuta ette kuda 20BB m2ngitakse.
openshove 20bb on kindlasti ebaefektiivne

variatsioon
19.07.10, 17:56
Boti väljamõtlemine (strateegia) on ilmselt raske, aga realiseerimine ilmselt mitte nii väga, aga pakun puusalt, et selle realiseerijad ei saaks 50k+ eestis palka, sest pokkerioskuste eest progejatele üldjuhul ei maksta.



Mõtle selle peale, et mingis muus valdkonnas nad "mingi programmiga" aastas miljonit ei teeni. Siin foorumis mitmed teenivad pokkeriga 30k kuus, aga mõtle nende skilli peale ja mõtle selle peale kui palju nad IRL päris tööl teeniksid. Pokker lihtsalt on "selline".
kuskil ei saa õppida pokkeri botide programeerimist.
ehk siis nad on üldiselt väga skillful vennad.

ja isegi kui ta ei oskaks midagi muud teha siis ta saaks seda sama programmi müüa ju.

agajh.. vahet pole..
peace!

privador
19.07.10, 18:01
veel yks asi, ok paned algoritmi valmis...
Aga kuda see bot suhtleb pokerstarsi kliendiga?
Vaevalt ta ise starsi avab. Ja kui avab siis stars peaks igasugused voorkehad nagu sharkscope vms tuvastama suht kiiretsi.

St kas programmeerija peab need botid laudadesse viima vms

Kloonike
19.07.10, 18:07
kuskil ei saa õppida pokkeri botide programeerimist.
ehk siis nad on üldiselt väga skillful vennad.


:confused: Kui oskad progreda, siis programmeerid seda, mida vaja.

variatsioon
19.07.10, 18:07
veel yks asi, ok paned algoritmi valmis...
Aga kuda see bot suhtleb pokerstarsi kliendiga?
Vaevalt ta ise starsi avab. Ja kui avab siis stars peaks igasugused voorkehad nagu sharkscope vms tuvastama suht kiiretsi.

St kas programmeerija peab need botid laudadesse viima vms

eks nad ikka ise lähevad aga neile ongi sisse progretud et nad käituks nagu inimesed. ehk siis hiir peab pidevalt liikuma, värisema, lagima, timing telle tegema jne. jne
+ siis peavad läbima anti-bot testid (suhtlema vahepeal chatis modiga jne)

ranka
19.07.10, 18:18
Ma ei ütleks... Lihtsa boti progremine ei ole eriline väljakutse. Lihtsa all pean silmas midagi sellist nagu siin teemas mainitud botid. Neil tõenäoliselt peale pinnapealse algoritmi puuduvad igasugused keerulisemad süsteemid.

Biitimine on üks asi. PM ranka tabeliga võid jääda ka nulli või väikesesse plussi aga programmi jupi tegemine, mis loeb andmeid, kasutab neid õigesti ning samal ajal jääb märkamatuks mängijatele ning pokkeritoale on tunduvalt keerulisem.

ranka
19.07.10, 18:22
Lisaks veel niipalju, et võitva boti tegemine nõuab:
a) sitaks head progemisoskust (oskavad väääga vähesed);
b) biitima mängu ning saama aru pokkerist (oskavad niigi vähesd);

a X b protsent on üliväike.

Kloonike
19.07.10, 18:26
Jään arvamuse juurde, et see ei ole keeruline, märkamatuks jäämine on overrated. Kui palju short stacke mängib robotlikult nagu näiteks mõne tabeli järgi? Botti pole raske seadistada tegema just seda. Nagu näha Starsis oli suht ükskõik nendest bottidest enne kui nad avalikustati, seega pole üldse põhjust muretseda oma tegevuse maskeerimise pärast.

variatsioon
19.07.10, 18:29
btw kas sa oled programeerimisega kokku puutunud?

Kloonike
19.07.10, 18:29
Lisaks veel niipalju, et võitva boti tegemine nõuab:
a) sitaks head progemisoskust (oskavad väääga vähesed);
b) biitima mängu ning saama aru pokkerist (oskavad niigi vähesd);

a X b protsent on üliväike.

Kust tuleb selline arvamus (vajalik sitaks hea progremisoskus)??? Võta üks korralik programmeerija ning üks pokkerimängija ning ideaalne tiim on olemas. Mul on endal olemas kokkupuude tõsise bottimisega (mitte küll pokkeris) ja kogemused programmeerimise valdkonnas ja ma ei saa kahjuks sinuga nõustuda.

Oliverk
19.07.10, 18:31
Screen capture tüüpi boti tegemine ei tohiks eriti suur vaev olla. Erinevates mängudes ammu kasutuses juba. Ja enamuses alakate poolt kokku kirjutatud.

ranka
19.07.10, 18:46
Kui see oleks nii lihtne nagu väidate siis oleks maailmas sitaks botte, oleks ka sitaks rohkem pokkeriprogesid peale PT ja HEM'i! Kahjuks mingil põhjusel seda ei ole... Inimesed lasevad $50 eest oma nime määrida ja scammivad nii, mis kole aga mingil põhjusel ei viitsi teha töötavaid botte miljarditeäris.

Ei ole mulle loogiline.

Vandalar
19.07.10, 19:10
Tableninja sarnaneb IMO paljudes nüanssides botiga, ainuke vahe on selles, et mängulised otsused teeb veel inimene reaalajas.

Pahvak
19.07.10, 19:38
btw kas sa oled programeerimisega kokku puutunud?

Ma pole progeja, aga ülikoolis olen seda paar kursust edukalt õppinud, mis ei tee minust muidugi pädevat botimeistrit. Ma pigem nõustun ka kloonikesega, et sitaks head progemisoskust selle jaoks pole vaja, aga vaja on know-how-d, et bot miinust ei mängiks.

Codecci
19.07.10, 19:42
Aga mitu lauda botid korraga mängivad? Huvitav kas Tiles ainult või isegi Cascades vms töötavad?

Fabulous
19.07.10, 19:47
Aga mitu lauda botid korraga mängivad? Huvitav kas Tiles ainult või isegi Cascades vms töötavad?
Kui lauad üksteise otsa "stackida" siis ei tohiks multitablemine eriline probleem olla.

ranka
19.07.10, 23:58
PokerStarsi ametlik vastus juuli botiskandaalile

18-ndal juulil edastas maailma suurim rahalaudade andmekogumisportaal PokerTableRatings.com (http://www.pokertableratings.com/) uudise, kus kahtlustatakse kümmet PokerStarsi kontot programmeeritud mängimises. Loe täpsemalt: http://www.pokkeriprod.com/2010/07/18/pokerstarsis-avastati-toenaoliselt-programmeeritud-mangijad/

20-ndal juulil andis PokerStars.com ametliku teate ja vastas olulisematele küsimustele seoses tolle skandaaliga TwoPlusTwo foorumi SELLES (http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=20334657&postcount=1001) postituses.

Ametlikus teadaandes selgitakse, et kontosid hakati uurima 13-ndal juulil, kui TwoPlusTwo foorumi kasutaja "malloc" tegi sellekohase teema TwoPlusTwo foorumitesse (teema asub SIIN (http://forumserver.twoplustwo.com/28/internet-poker/botters-caught-pokerstars-828016/)) ning teavitas ka probleemist PokerStarsi. Tõsi, juba aprilli lõpus avaldati Intellipokkeri foorumis esimest korda teema kahtlustavate kontode kohta aga kahjuks seekord keegi PokerStars ei teavitud.

13-ndal juulil reageeris PokerStars kasutaja "malloci" teavitusele ja edastas probleemi PokerStarsi kokkumängu uurimise osakonnale, kust see saadeti edasi 14-ndal juulil meeskonnale, kes tegeleb programmeeritud kontode ehk botinduse uurimisega. 16-ndaks juuliks oli PokerStarsil vettpidavaid tõendeid, et kontode taga mängib programm mitte inimene aga kuna taheti leida veel samade iseloomujoontega mängijaid siis koheselt juba kindlaks tehtud kontosid ei suletud. Vastasel korral oleks programmiomanik avastamata kontodel teinud väljamaksed ning põgenenud rahadega.

Samal päeval (16 juuli) ilmus PokerTableRatings.com-is uudis (http://www.pokertableratings.com/blog/2010/07/bot-ring-discovered-on-poker-stars) ja 17-ndal juulil sulges PokerStars bottide kontod. 19-ndal juulil leiti uurimise käigus veel kaks uut kontot, mis tõenäoliselt kuulusid täpselt samale inimesele või inimeste grupile ning suleti needki.

PokerStars.com kinnitas, et neil on väga hea bottide avastamise süsteem, mis peamiselt keskendub leidmaks kontosid, mis käituvad väga erinevalt inimestest ning mis ei ole vastavuses inimeste võimetega. Kahjuks ei jälgi nad limiitidest liikumist ja samuti ei võrdle mängijaid, kes omavad väga sarnast mängustrateegiat. Väga palju mängijaid mängivad vägagi sarnaselt aga siiski nad ei ole botid ning neil ei ole omavahel mitte mingisugust muud seost.

See muidugi ei tähenda, et PokerStars ei suuda leida botte. Näiteks ainuüksi viimase nelja kuu jooksul on leitud ja eemaldatud mängust 258 programmeeritud kontot ja ühelgi korral neist ei ole teavitajaks olnud mängijad vaid avastatud on need tänud PokerStarsi tõhusale bottide avastamise meetoditele.

Kahjuks alati suudab keegi jääda märkamatuks aga igakord kui PokerStars leiab boti, kes jäi alguses märkamatuks siis õpitakse vigadest ning täiendatakse oma tööriistu ning muudetakse avastamine veelgi tõhusamaks selgitas PokerStarsi esindaja.

Lõpetuseks PokerStarsi töötaja lisas, et nad teevad kõik, et mängud oleksid ausad ja nad ei lase programmeeritud kontodel mitte mingiljuhul mängida nende toas, isegi kui nad genereerivad palju reiki! PokerStarsi eesmärk on aus ja õiglane mäng.

Kokku botid võitsid 12 konto peale $223,150. Sellest $74,349 kasumit tuli mängust, $6,305 VIP Freerollide võitutdes ja $142,405 erinevatest boonustest. Kokku PokerStars konfsikeeeris $2084 kontodelt ja $4456 kulutamata FPP-dest.

PokerStarsi ametlik teadaanne: http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=20334657&postcount=1001

Madis Very
20.07.10, 00:02
Kokku PokerStars konfsikeeeris $2084 kontodelt ja $4456 kulutamata FPP-dest.

Hah, rofl wat

ranka
20.07.10, 00:12
Suht feil jah :)

Karikakar
20.07.10, 00:28
botinduse poole tagasi pöördudes, siis kõige raskem on vastav strateegia välja mõelda või bot valmis teha? Ma eeldaks, et asi on ikka rohkem strateegia taga, sest muidu võiks paljud SNE ära grindida, ntx ma võiks enda perele kasvõi öelda, et davai siin on tabel, nüüd grindige koguaeg minu kontoga ja siis aasta lõpuks saame kõik $$$.

hotcocacola
20.07.10, 00:35
mis konfiskeeritud rahaga tehakse :)?

Karikakar
20.07.10, 00:38
mis konfiskeeritud rahaga tehakse :)?

Eks ta starsi juhtkonnale jääb, nemad kaotasid ju kõige rohkem ;)

Fabulous
20.07.10, 00:39
mis konfiskeeritud rahaga tehakse :)?

Hookers 'n blow obv.

Ei tegelikult läheb see raha tõenäoliselt saidi arenduskuludesse või kuhugi.

Supsti
20.07.10, 00:39
Eks ta starsi juhtkonnale jääb, nemad kaotasid ju kõige rohkem ;)

oled sa kindel, et kaotasid ikka?

Fabulous
20.07.10, 00:42
oled sa kindel, et kaotasid ikka?

Ega jah...neile geneti tõenäoliselt nende kõikide kontode pealt kordades rohkem reiki, kui nad konfiskeerisid.

Karikakar
20.07.10, 00:44
Sellepärast ka wink :)

Madis Very
20.07.10, 00:45
Omg, leveldamine mega obvious pean lihtsalt tulema offtopicut panema siia :D

Muckyourcards
20.07.10, 00:49
Poleks paha selline bot valmis meisterdada.
Sama mis Sunday Millionilt esikoht hittida. LOL :laugh:

Supsti
20.07.10, 00:50
Selle pärast ma ei postitangi väga harva, hui saab aru, kui leveldatakse kui mitte.

ranka
20.07.10, 00:53
mis konfiskeeritud rahaga tehakse :)?

Ei tea. PokerStars ütles veel, et praegu nad ei tea, kuidas nad rahasid tagastavad, sest seda teemat ei ole veel arutatud ning uurimine on alles lahtine.

Codecci
20.07.10, 01:24
botinduse poole tagasi pöördudes, siis kõige raskem on vastav strateegia välja mõelda või bot valmis teha? Ma eeldaks, et asi on ikka rohkem strateegia taga, sest muidu võiks paljud SNE ära grindida, ntx ma võiks enda perele kasvõi öelda, et davai siin on tabel, nüüd grindige koguaeg minu kontoga ja siis aasta lõpuks saame kõik $$$.

20BB bottide koha pealt bot valmis teha obv... Foorumi shortstackiekspert sm112 ütles mõni kuu tagasi ühes teemas, et võib ükskõik kelle väga efektiivselt shortstackima õpetada vähem kui poole tunniga (või oli see aeg veel lühem) :D

Sellised idiootsed mängud tuleks imo ära keelata mis väga lihtsalt botitavad on nagu 20BB pokker ja DoN-id (mitte ainult seetõttu, et nad botitavad on, vaid seetõttu et on võimalik õppida "elukutseliseks" tundidega).

kuco
20.07.10, 07:12
no ütleme nii et kui sa suudaks sellist boti progreda nagu need tüübid kes just vahele jäid siis.. saaksid vabalt eestis 50k+ kuus palgaga töö.

Äkki saavad 100k või 150k?!

Kulla inimesed, mõtelge ennem kui palganumbreid väga loobite.
Selleks, et üks inimene saaks 50k endale iga kuu palgatööna tasku pista peab firma koos maksudega ~89k välja käima. Koos püsikulude ja kõige muuga on see 100k min. Kas üks inimene suudab kuus niipalju reaalset väärtust luua?

Svenza
20.07.10, 09:02
Kuco näiteks meil on oma ala spetsialist, keda on Eestis täpselt 3 tükki kokku, aga töötab miinimumpalga eest :). Sest ta teeb seda omast vabast ajast ja tahtest üritades riigile võimalik kasulik olla. Ja keskharidus on väga tähtis, saaks õppelaenu... ja siis võiks hakata firmajuhiks...

Aga mind huvitab kui palju Stars tegelikult bottide vastu võitleb? Sama hästi võiks nende 268 boti nimed ka avalikustada mille nad viimase 4 kuu jooksul sulgenud on.

EGERT
20.07.10, 09:26
Sellised idiootsed mängud tuleks imo ära keelata mis väga lihtsalt botitavad on nagu 20BB pokker ja DoN-id (mitte ainult seetõttu, et nad botitavad on, vaid seetõttu et on võimalik õppida "elukutseliseks" tundidega).

Sa ei saa ju nii öelda, sama hästi võiks ära keelata HU, kuna seal võetakse lollilt kõige kiiremini raha ära :)

Minuarust peaks kõik sellised idiootsed asjad nagu shortstackimine ja DoN'id alles jääma. donnidega ei puudu küll kokku, aga kui vinguda selle üle, et shortstackeritega ei saa mängida, on viga pigem vinguja mänguoskustes.

No offence though, just 2 dimes :)

Bottimine on muidu serious business, korraldatakse suisa meistrivõistlusi ju :D

Skyline
20.07.10, 10:59
Äkki saavad 100k või 150k?!

Kulla inimesed, mõtelge ennem kui palganumbreid väga loobite.
Selleks, et üks inimene saaks 50k endale iga kuu palgatööna tasku pista peab firma koos maksudega ~89k välja käima. Koos püsikulude ja kõige muuga on see 100k min. Kas üks inimene suudab kuus niipalju reaalset väärtust luua?
Sa oled natuke liiga kaugel programmeerija tegelikest palkadest.

vsiu100
20.07.10, 11:07
sry semi-OT pärast, aga mis programmeerija palgad on?

olavike
20.07.10, 11:07
Ma tahaks ka näha progejat, kes 50K EEK kuus teenib. Eestis neid kindlasti üle 10 ei ole. Need peavad ikka täielikud oma ala (oma progemiskeele) tipud olema, kes sellist raha saavad.

olavike
20.07.10, 11:08
sry semi-OT pärast, aga mis programmeerija palgad on?
Tavaprogeja teenib 25K max.

Svenza
20.07.10, 11:08
20K - 40K

50K saavad mingid ülemprogejad ma arvan

JohannesJ
20.07.10, 11:36
30-40k kuskil jh.
Ega neil palgad väiksed pole.

olavike
20.07.10, 11:41
30-40k kuskil jh.
Ega neil palgad väiksed pole.
Millel su väide põhineb?

Pahvak
20.07.10, 12:01
30-40k? Lubage naerda.

Võtsin lampi cvonline lahti. 20k bruto, 18-30k bruto on kaks näidet.

Codecci
20.07.10, 12:50
Sa ei saa ju nii öelda, sama hästi võiks ära keelata HU, kuna seal võetakse lollilt kõige kiiremini raha ära :)

Minuarust peaks kõik sellised idiootsed asjad nagu shortstackimine ja DoN'id alles jääma. donnidega ei puudu küll kokku, aga kui vinguda selle üle, et shortstackeritega ei saa mängida, on viga pigem vinguja mänguoskustes.

No offence though, just 2 dimes :)

Bottimine on muidu serious business, korraldatakse suisa meistrivõistlusi ju :D

No HU-s sa ei saa oma ala tipuks mõne tunni õppimisega, võid kuu aega õppida ja ikka kaotav mängija olla...

Ja see väide, et viga on pigem vinguja mänguoskustes - see on lihtne loogika ja ammu ära tõestatud, et shortstackeritel on eelis laudades. Kui sa istud full ring lauas kus on peale sinu 5 tavalist 100BB+ mängijat ja 3 shortstackerit, siis sa teed oma strateegia siiski 100BB+ mängule vastava (mis on ka +EV laua koosseisu arvestades), aga siiski shortstackeritel on su vastu eelis, sest su preflopi avamisrange on koostatud põhiliselt nende 5 mängijaga arvestades, mitte 3 shortstackeriga ja kui sa muudaksid oma ranget shortstackerite-põhiseks langeks su winrate.

kuco
20.07.10, 14:01
Sa oled natuke liiga kaugel programmeerija tegelikest palkadest.

wat?

Fabulous
20.07.10, 14:18
30-40k? Lubage naerda.

Võtsin lampi cvonline lahti. 20k bruto, 18-30k bruto on kaks näidet.

Kui kui mõned aastad töökogemusi on juba olemas ja keeli oskad ka rohkem kui 2-3, siis pole 30-40k saada mingi eriline ime.
Äsja ülikooli lõpetanud informaatikatudeng saab võib-olla tõesti 20k palka.

olavike
20.07.10, 14:30
Ärge kujutage endale asju ette.
IT ala pole ka masust puutumata ja väga väga vähesed progejad saavad palka 30-40K.
Lisaks on see mingi jura, et kui oskad 2-3 progemiskeelt, siis oled kuidagi teistest parem.
Kogu maailm on liikunud spetsialiseerumise peale ja kedagi ei huvita kui laiad su oskused on, oskuste sügavus on ainus, mis loeb.

hotcocacola
20.07.10, 14:40
Ärge kujutage endale asju ette.
IT ala pole ka masust puutumata ja väga väga vähesed progejad saavad palka 30-40K.
Lisaks on see mingi jura, et kui oskad 2-3 progemiskeelt, siis oled kuidagi teistest parem.
Kogu maailm on liikunud spetsialiseerumise peale ja kedagi ei huvita kui laiad su oskused on, oskuste sügavus on ainus, mis loeb.

ma usun, et olavike räägib õiget juttu

akristjan
20.07.10, 16:01
12 accounti pandi kinni ja saadi 2k$? NL200 veel mänginud kontod? Kõlab nagu keegi PS support teamist pani oma boti püsti ja kiiresti dumpis raha ära enne kontode kinni panemist...
Progejate palkadest niipalju, et jah 30k on suht raske saada kuupalgana, peab väga spets olema. Suur lisa aga tuleb tükitöödest projekti boonuste näol või FIEna tehes.

kilu6
20.07.10, 16:07
12 accounti pandi kinni ja saadi 2k$? NL200 veel mänginud kontod? Kõlab nagu keegi PS support teamist pani oma boti püsti ja kiiresti dumpis raha ära enne kontode kinni panemist...
Progejate palkadest niipalju, et jah 30k on suht raske saada kuupalgana, peab väga spets olema. Suur lisa aga tuleb tükitöödest projekti boonuste näol või FIEna tehes.

Kõik botid liikusid limiidis alla ju NL200-NL100 jaan2010 ja NL100-NL50 veebr 2010, ilmselt pärast seda kui tehti 20-50 lauad.

Ilmselt hoidis omanik kontosid suht miinimumi peal.
Btw mitut lauda nad korraga mängisid?

JohannesJ
20.07.10, 16:42
see 30-40k ei olnud mul lampi võetud.
Kaks tuttavat tegelevad selle ala peal.
Samuti sain suguvõsa kokkutulekul tuttavaks inimesega kes tegeleb netikasiinode tarkvarade arendamisega (playtech jne).
Muidugi ei saa kõik seda raha aga korraliku koha peal andekas programeerija kindlasti.
Ise olen IT koha pealt väga nõrk aga arvan, et nende bottide tegijad olid rohkem, kui kesktasemel programeerijad aga see kõigest minu arvamus.8=)

ranka
20.07.10, 16:43
12 accounti pandi kinni ja saadi 2k$? NL200 veel mänginud kontod? Kõlab nagu keegi PS support teamist pani oma boti püsti ja kiiresti dumpis raha ära enne kontode kinni panemist...
Progejate palkadest niipalju, et jah 30k on suht raske saada kuupalgana, peab väga spets olema. Suur lisa aga tuleb tükitöödest projekti boonuste näol või FIEna tehes.

Ni kui boti omanikele anti 3 kuud aega.... Selle aja sees kandid raha välja ja hoiad rolli minimaalsena.

Pahvak
20.07.10, 16:57
see 30-40k ei olnud mul lampi võetud.
Kaks tuttavat tegelevad selle ala peal.
Samuti sain suguvõsa kokkutulekul tuttavaks inimesega kes tegeleb netikasiinode tarkvarade arendamisega (playtech jne).
Muidugi ei saa kõik seda raha aga korraliku koha peal andekas programeerija kindlasti.
Ise olen IT koha pealt väga nõrk aga arvan, et nende bottide tegijad olid rohkem, kui kesktasemel programeerijad aga see kõigest minu arvamus.8=)

Samas mingid testijad saavad kätte seal (playtechis) a la 13k. Ma ei usu, et 'lihtprogeja' ja testija palgavahe nii suur (17-27k) on. Ilmselt need inimesed olid ikka natuke kõrgemad ninad kui lihtsalt heade oskustega koodineeger-progejad. Ja alati meeldib inimestele rääkida suurtest numbritest.

30k bruto ehk 23k kätte mind imestama samas ei pane.

kuco
20.07.10, 17:35
30k bruto ehk 23k kätte mind imestama samas ei pane.

this @ best

EGERT
20.07.10, 17:48
No HU-s sa ei saa oma ala tipuks mõne tunni õppimisega, võid kuu aega õppida ja ikka kaotav mängija olla...

Ja see väide, et viga on pigem vinguja mänguoskustes - see on lihtne loogika ja ammu ära tõestatud, et shortstackeritel on eelis laudades. Kui sa istud full ring lauas kus on peale sinu 5 tavalist 100BB+ mängijat ja 3 shortstackerit, siis sa teed oma strateegia siiski 100BB+ mängule vastava (mis on ka +EV laua koosseisu arvestades), aga siiski shortstackeritel on su vastu eelis, sest su preflopi avamisrange on koostatud põhiliselt nende 5 mängijaga arvestades, mitte 3 shortstackeriga ja kui sa muudaksid oma ranget shortstackerite-põhiseks langeks su winrate.
sry @ OT, aga ma olen viimasel ajal mõelnud sellele, et pokker elukutsena on siiski eelise leidmine teiste ees, ja kui SS on eelis, siis miks mitte seda teha, selle asemel, et 100b+ deepina mängida. Muidugi see eelis ei ole püsiv ja hea mängija adapteerub koguaeg, kui 5SS ja 3FS laud oleks, mängiks ta shortidele vastavat strateegiat (või siiski mitte, arvestades EV'd mängijate stäkkide seisukohalt), aga seda peaks kuskil mujal teemas vist lahkama, a la mis on kellegi eelis :)

See, kas strateegia peaks baseeruma mängijal/laual/kaartidel või millel veel, on jälle omaette teema. Küll aga kirjutas keegi kunagi siin foorumis (kraziye vist) SS vastu mängitavast strateegiast. PM kui HEMis filtreerida, peaks nägema enda run'i SS meeste vastu.

ranka
20.07.10, 18:25
Samas mingid testijad saavad kätte seal (playtechis) a la 13k. Ma ei usu, et 'lihtprogeja' ja testija palgavahe nii suur (17-27k) on. Ilmselt need inimesed olid ikka natuke kõrgemad ninad kui lihtsalt heade oskustega koodineeger-progejad. Ja alati meeldib inimestele rääkida suurtest numbritest.

30k bruto ehk 23k kätte mind imestama samas ei pane.

antnx peaks seal testija olema ja ehk tema oskab midagi rääkida. keegi suunaks ta siia?

Aga tippprogejad, kes ise annavad ka kursusi ning õpetavad teisi saavad vägevat palka ja 1000NL mängimine või isegi boti koostamine, mis tooks neile aasta milku on nende jaoks ajaraisk.

ranka
20.07.10, 18:29
sry @ OT, aga ma olen viimasel ajal mõelnud sellele, et pokker elukutsena on siiski eelise leidmine teiste ees, ja kui SS on eelis, siis miks mitte seda teha, selle asemel, et 100b+ deepina mängida. Muidugi see eelis ei ole püsiv ja hea mängija adapteerub koguaeg, kui 5SS ja 3FS laud oleks, mängiks ta shortidele vastavat strateegiat (või siiski mitte, arvestades EV'd mängijate stäkkide seisukohalt), aga seda peaks kuskil mujal teemas vist lahkama, a la mis on kellegi eelis :)

See, kas strateegia peaks baseeruma mängijal/laual/kaartidel või millel veel, on jälle omaette teema. Küll aga kirjutas keegi kunagi siin foorumis (kraziye vist) SS vastu mängitavast strateegiast. PM kui HEMis filtreerida, peaks nägema enda run'i SS meeste vastu.

SS-de vastu on eelis väike, vääääga pisike aga kui selline botike laseb 24h, 7 päeva nädalas, 365 päeva aastas siis long runnis viib ta raha laudadest minema. Kui neid SS-e ei oleks siis nende asemel istuks sama skilliga regular või fish, isegi kui oled tolle regulariga BE siis ta ei ole lauas nii suurt hulka käsi kui botistunud SS ning laudadesse jääks raha rohkem alles.

Kui reiki ei oleks siis oleks suht suva, kas need botid mängivad või mitte aga kahjuks enamus papist jõuab starsi taskusse, millest nad annavad ca. 30% tagasi botile.

Tulemustest on näha, et enamus pappi tuli rakebackist, mitte mängust ja mänguga viisid nad raha minema väikese osa.

ranka
20.07.10, 18:31
Seepärast vist oleks isegi seotud reik parem. See tähendab, et ise pead panema raha potti ja sõltuvalt sellest, kui palju rhaa panka panid niipalju maksad ja saad ka reikbäkki.

See oleks suht koheselt shortstackide surm, kes mängivad väga tightilt ja kes üle 20BB rahakest sisse ei pane ning loose mängijad, eriti suured võitjad, hakkaksid ownima. Ka fishidel oleks siis reikbäk tunduvalt suurem.

tequ123
15.08.10, 17:12
Siin üks huvitav uurimustöö no-limit boti kohta:

http://pokerai.org/public/aith.pdf

antnx
15.08.10, 21:56
antnx peaks seal testija olema ja ehk tema oskab midagi rääkida. keegi suunaks ta siia?

Aga tippprogejad, kes ise annavad ka kursusi ning õpetavad teisi saavad vägevat palka ja 1000NL mängimine või isegi boti koostamine, mis tooks neile aasta milku on nende jaoks ajaraisk.

Töötasin webmedias. System arhitekt sai ma arvan mingi 25k. Aga ta kõvem vend kui progeja. Sõber progeja sai seal 17k. Samas webmedia on tuntud oma madalate palkade poolest. Vanemprogejad said vast. 2-2.5 eesti keskmist. Võin üle küsida.

EDIT uurisin
17k on õige info. 15k keskmine üle eesti.

antnx
15.08.10, 22:02
Seepärast vist oleks isegi seotud reik parem. See tähendab, et ise pead panema raha potti ja sõltuvalt sellest, kui palju rhaa panka panid niipalju maksad ja saad ka reikbäkki.

See oleks suht koheselt shortstackide surm, kes mängivad väga tightilt ja kes üle 20BB rahakest sisse ei pane ning loose mängijad, eriti suured võitjad, hakkaksid ownima. Ka fishidel oleks siis reikbäk tunduvalt suurem.

tuleb autohotkey või tableninja sarnane progejupp. Autopost rake every hand i play.

ranka
15.08.10, 22:22
tuleb autohotkey või tableninja sarnane progejupp. Autopost rake every hand i play.

LOL wut?

Ma mõtlen seda, et kui lauas on 9 meest. Folditakse SB-ni, SB ja BB madistavad end all-in ja lauast võetakse $3 raket. Siis saab SB omale $1.5 reiki ja BB $1.5 reiki ning teised 7 venda ei saa mitte midagi.

Starsis kahjuks kui kõik foldivad ja SB ning BB teevad kahepeale $3 reiki siis see jagatakse üheksa mängija peale ära ometi nad ei aidanud panka suuremkas teha.

k2snakalle
16.08.10, 02:18
minu arust see päris nii ka ei ole starsis. Sa pead nägema floppi, et saada rakest oma jagu. Kui kõik foldivad ja sb läheb bb-ga allin, siis jagatakse see vaid SB ja BB vahel ära.

lenC
16.08.10, 02:52
minu arust see päris nii ka ei ole starsis. Sa pead nägema floppi, et saada rakest oma jagu. Kui kõik foldivad ja sb läheb bb-ga allin, siis jagatakse see vaid SB ja BB vahel ära.
mkm, kui SB läheb BB-ga all-ini, laud on 9-handed, oletame, et rake on max ehk $3, siis saab iga mängija 6*3/9=2 VPP-d

6 on see kordaja 7+ handed laudades(kõik peavad reaalselt kaarte ka saama obv), 3 on siis rake ja nende korrutis jagatakse laual olevate mängijate vahel ära.

6-maxis on see kordaja 5.5 ja adjustitakse ka euridele.

k2snakalle
16.08.10, 04:44
aga ütleme, et SB raised ja BB callib...2mängijat näevad floppi ja lähevad flopis all-in, ka siis jagatakse kõigile punkte? Kuskilt on kõrvu jäänud, et pead floppi nägema, et punkte saada...ju siis oli mingi vale artikkel/valesti meeles/kuulujutt

lenC
16.08.10, 05:02
VPP-d jagatakse kõigi vahel ära olenemata foldimisstaadiumist.

ristijeesus
16.08.10, 09:14
PS, FT ja Cake (mõni kindlasti veel) kasutavad dealt rake meetodit, ehk punkte jagatakse võrdselt kõigile kes kaardid said.

rrrr
16.08.10, 13:05
Üks asi on punktijagamine, teine asi on RB. FT-s saab nii punkte kui RB. Starsis ainult punkte.
Edit: Kuna aga FT arvutab RB dealt meetodil, siis savi...

Potsataja
27.09.10, 01:53
Töötasin webmedias. System arhitekt sai ma arvan mingi 25k. Aga ta kõvem vend kui progeja. Sõber progeja sai seal 17k. Samas webmedia on tuntud oma madalate palkade poolest. Vanemprogejad said vast. 2-2.5 eesti keskmist. Võin üle küsida.

EDIT uurisin
17k on õige info. 15k keskmine üle eesti.

OT jätkuks: Lugesin just ühte artiklit ja meenus see arutelu. Webmedia esindaja saab ka artiklis sõna:

http://www.postimees.ee/?id=318332

IamAllin
27.09.10, 14:14
OT jätkuks: Lugesin just ühte artiklit ja meenus see arutelu. Webmedia esindaja saab ka artiklis sõna:

http://www.postimees.ee/?id=318332

kusjuures lugesin just sama asja ning kohe tul´i see teema meelde. Tahtsin ka linki postitada lol.