PDA

View Full Version : NL100 TT 3bet flop IP @btn



Pahvak
22.07.10, 18:22
Ütleme, et villainile meeldib 3betida blindidelt.

Villain: 23/19/2.1 af ja 35% agro. 3bet 6%. Käsi ~200.

Minu põhiline küsimus on, et mida teha turnil? Kas bettida või checkida?
Betil valuet ei ole ja check induceb tihti riveri beti.
P.S. Ärge olge käe tegelikust käigust mõjutatud.



Full Tilt No-Limit Hold'em, $1.00 BB (8 handed) - Full-Tilt (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-FullTilt.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

saw flop

Iiiro (Button) ($100)
SB ($138.15)
BB ($165.55)
UTG ($100)
UTG+1 ($25.05)
MP1 ($64.50)
MP2 ($89.60)
CO ($63.80)

Preflop: Iiiro is Button with 10http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif, 10http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif
5 folds, Iiiro bets $3, SB raises to $10, 1 fold, Iiiro calls $7

Flop: ($21) Khttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/heart.gif, Qhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif, Qhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif (2 players)
SB bets $10, Iiiro calls $10

Turn: ($41) 7http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif (2 players)
SB checks, Iiiro checks

River: ($41) Jhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif (2 players)
SB checks, Iiiro checks

Total pot: $41 | Rake: $2.05

Pahvak
22.07.10, 18:26
Üldiselt kui kellelgi on midagi sarnaste (teised boardid, taskukaardid) olukordade kohta lisada, et kas turn on bet või check, siis olen tänulik. 3bet potid on viimasel ajal huvitavad tundunud, sest suckin neis. :(

-andres-
24.07.10, 23:57
Check back turn imo nagu tegid. Ja kui villain betiks riveri, siis foldiks.

leits
25.07.10, 12:20
kui palju talle meeldib 3b blindilt? overall 6% ei ytle siin ju mitte midgai. ja 6% ei ole imo palju

Pahvak
25.07.10, 13:45
kui palju talle meeldib 3b blindilt? overall 6% ei ytle siin ju mitte midgai. ja 6% ei ole imo palju

Mul on read, et ta 3betib palju, aga kui % tahad, siis ütleme, et blindidelt 8%. Kuna JJ+, AK on ~3%, siis mu arust 6% on päris palju juba.

ranka
28.07.10, 14:33
3bet% ma jagaks nii (vahet pole kust, kas üldine või positsioonide kaupa):


3Bet on 2% või väiksem
Range: 3betib ainult value peale KK+, vahel lisanduvad teatud olukordades QQ ja AK ning mõningad harvemad bluffid.
Kuidas mängida: OOP peaksid AK ning QQ suht kiirelt mucki lendama, KK-ga (ja isegi AA-ga) callida. IP võib callida suht tihti QQ+ (v.a AA aga võib ka ässadega) ning AK peaks siiski lendama mucki.
Kuidas abuseda: Sa ei saa teda abuseda ülemängides vaid siin sa vajad kätt! Kui olete nats deepimad või ta raiseb väikselt siis võiksid rohkem floppe võtta IP pocket paaridega, sest neil on setmine väärtus + value saada AK-st jagu. Stäkida tema vastu ainult käega, mis on suurem kui QQ (vahest ka QQ). Teine abusemine tuleb sellest, kui ta on su vasakul käel siis varastada ta blainde tohutult! Kui ta on tight siis suht any2, kui loosem siis kõlbavad pm kõik taskupaarid ja mittetaskupaarid, mis on suuremad kui 7 ehk ca 40% rangest

3Bet on 3-4%
Range: Oleneb olukorrast on ta range suht kitsas või suht lai aga rusika reegel on, et reeglina põhiline 3bet range on tal siiski QQ+, AK aga blaindidelt (või LP) on see tsipa loosem.
Kuidas mängida/abuseda: OOP jällegi olla tight, eriti EP. LP battledes võib ajada AK-ga ja QQ-ga stäkid sisse ning kui sa oled button ja ta blaind siis võib võtta loosemalt floppe näiteks 99+, AT+, QK ning lisada ka 4bet bluffe blocker kaartidega.

3Bet on 5%
Range: See on kõige levinum ja ohtlikum vastase tüüp ning siin kindlasti panna tähele nende 3bet% positsioonide kaupa. Osad vastased on kuni Blaindideni 3-4% ja blaindidelt 7-8%, teised jällegi EP ja MP 3%, CO ja BTN 6-7% ning blaindidel 4-5%

Kuidas mängida/abuseda:
Oleneb. Kui ta 3betib sind tihti blaindidelt (7-8%) siis 4bet bluffi rohkem blockeritega ning võta floppe, mis domineerivad ta range, sest nüüd nende ranges on palju suited connectoreid. KTs, isegi Q9s ja sellised muutuvad suht nuts käteks! Samuti ei kao valuet paaridelt nagu 99+ ja suurtelt ässadelt või pildikaartidelt. Kahjuks ma ei oska öelda, kui hea oleks floppi võtta kaartidega nagu 98s, sest siis oleme ise tihti domineeritud. Selliste vastaste vastu kui floppate tõmbe (eeldades, et ta on domineeritud, mastitõmme siis) siis ei tohiks karta rahasid sisse panna, sest ta võib vabalt teid callida väiksmea tõmbega! Samuti 99 muutub 267 laual nutsiks ning ei tohik skõhelda raha sisse ajada!

Aga olge selliste vastastega ettevaatlikud LP-lt blainde varastades, sest nad 3betivad teid tihti! Valige kaarte, milllel on hea postflop equity kui saate calli ning vajduselt saaksite ka 4bettida või callida 3beti. Kätega nagu Q6s, 9To, väiksed SC-d ma siin ei stealiks küll aga laseks isuga suurtel kaartidel, suited ässad, iga taskupaar.

PS! Jälgiga ka ta fold to 4bet statti ning proovige saada infot, mis kätega ta on enne shovenud 4betist üle! Kui mängija ei foldi 4betile (meenub taotao666 FTP-st, kes shoveb any PP, suured ässad ja tihti callib 4bette OOP SC-dega) siis isegi A6o muutub jubedaks trashiks, sest ta 3betib sind nii kuradima tihti, sa teda 4bettida ei saa kuna ta ei foldi ning 3betted potis A6o ei mängi hästi.

3Bet on 7%+
Kuidas mängida/abuseda: Sellise vastase vastu AK, QQ muutuvad stone cold nutsideks ja ärge kartge 4bettida ning stäkke sisse ajada. Reeglina nad ka 4betivad tihti või ei foldi 3betile ning LP battledes muutuvad kaardid nagu 88+, AJ+ nutsideks ning nendega saate 5bet shoveda ja avastate ,et nad callivad teid maha veel lightimalt. Kui ei calli siis võidate suure panga enne showdowni. Blindi steal tuleb nende vastu unustada, alates MP-st võtta tightimaks ja rohke mtõsta kätega, mis mängivad postflop hästi (umbes nagu dongi vastu tõstaksite!) ja millega saate ilusti-kenasti stäkke sisse ajada.

See on mu väike giid õpetamaks mängijaid natuke rohkem abuseda, ise mul see tuleb vahest välja :X vahest ei tule ka :D aga kui mängijate mängijaid siis Teie statid muutuvad valedeks ning hakkab valet infot andma. Näiteks kui te stealite sitaks palju niti blainde ja igakord kui ta 3betib siis te suht foldite, mis tõstav teie steali statid 50% ligi aga fold to 3bet stati 80-90% ligi siis näiteks mõni TAG võib teid abusema utlla ja mega lightilt 3bettida ning sel juhul teie calling range (näiteks KTs) muutub veel suuremaks monsteriks kuna ta lightsalt 3betib veel lightimalt. Jama on vastupidi, kui nitike nägi, et sa läksid allin näiteks AQ-ga lagi vastu kaks-kol mkorda järjest siis nit, kes oskab nats adjustida võib panna sulle märkme külge ja ise hakata lightimalt 3betima. Kuna aga sa ei foldi alati QQ-d siis ta võib ikkagi teha postflop vea. Seepärast hoidke natuke silmi ka lahti, et kui mõni mängija tundub liialt 3bettima või muud moodi abusema Teid aga arvestage, et ärge guessige vaid vettpidav tõend las tuleb esimesel showdownil või kui tõesti nitige on teie vastu mega out of line.

Reaalsus on see, et kui keegi teid 2-3 korda 3betib siis juab arvatakse, "oh abuseb".

NB! Jutt võib olla 100% vale ja ootan siia tagasisidet ja arutlust :)

Pahvak
28.07.10, 14:59
3Bet on 7%+
Kuidas mängida/abuseda: Sellise vastase vastu AK, QQ muutuvad stone cold nutsideks ja ärge kartge 4bettida ning stäkke sisse ajada. Reeglina nad ka 4betivad tihti või ei foldi 3betile ning LP battledes muutuvad kaardid nagu 88+, AJ+ nutsideks ning nendega saate 5bet shoveda ja avastate ,et nad callivad teid maha veel lightimalt. Kui ei calli siis võidate suure panga enne showdowni. Blindi steal tuleb nende vastu unustada, alates MP-st võtta tightimaks ja rohke mtõsta kätega, mis mängivad postflop hästi (umbes nagu dongi vastu tõstaksite!) ja millega saate ilusti-kenasti stäkke sisse ajada.


Rangede protsentidega olen nõus, natukene küll ülehindab vist vastase range tugevust, aga tight is right.

Minu arust nad lightimalt ära ei stacki ja kogu kasumlikkus peaks tulema FE-st + piisavalt heast equityst kui callitakse.

Aga mida arvata mid pocketitega sobivatel boardidel check-shovest 3bet potides, mida mõningad e-bookid soovitavad? Endal sellega täiesti kogemused puuduvad.

FTPs on xxFatto 1xx vastik 3bet ja 4bet monkey, kellega oleme päris isiklikuks läinud. Q4o 3betis IP näiteks.

ranka
28.07.10, 15:10
Ühte asja tuleks meeles pidada, et osad vastased 3betivad lightilt aga edasi juba jätkavad väga tightilt! Need vastased tuleb välja uurida. See tähendab, et need kes jätkavad tightilt neid bluffige ja teisi vbettige lightilt.

check-shove line tundub kummaline. Tooksid mõne näite? 33-ega suvaliselt laual check-shoveda tundub -EV, sest calli saamisel oleme peaaeug alati suht drawing dead. Rohkem meeldiks selline line suvaliste SC-dega, sest need floppavad peaaaegu alati midagi.

Pahvak
28.07.10, 15:28
Seal vist oli pigem kõrgemate pocketitega, aga mulle endale ka ei meeldinud see idee. Homme otsin miskit - praegu vaja õlut jooma minna. :)

Kotkas1000
28.07.10, 18:43
Väga hea post Rankalt. Võiks tõsta ümber "saagem prodeks, jäägem eestlasteks" alateemasse.

Pahvak
31.07.10, 14:21
Ühte asja tuleks meeles pidada, et osad vastased 3betivad lightilt aga edasi juba jätkavad väga tightilt! Need vastased tuleb välja uurida. See tähendab, et need kes jätkavad tightilt neid bluffige ja teisi vbettige lightilt.

check-shove line tundub kummaline. Tooksid mõne näite? 33-ega suvaliselt laual check-shoveda tundub -EV, sest calli saamisel oleme peaaeug alati suht drawing dead. Rohkem meeldiks selline line suvaliste SC-dega, sest need floppavad peaaaegu alati midagi.

Täitsa lõpp, ma ei suuda seda nendest e-bookidest ülesse leida. Võib-olla tõesti mõtlesin selle ise välja, aga kuna mulle endale see idee ka ei meeldi, siis kahtlane.

Ühesõnaga oli (vist?) midagi sellist, et sul 88 ja IP reg 3betib ja sa aimad, et ta abuseb sind. Callid (kahtlane move) ja sul on read, et ta cbetib 3bet potis 100% pool poti ja sobival 962r flopil check-shoved. Imo me teeme sellise liigutusega villainil elu üsna lihtsaks ja tegelikult väga ei pakugi huvi selline liin, aga lubasin midagi otsida. :P