PDA

View Full Version : Miks meil haisteiks tüüpe pole?



EGERT
02.08.10, 01:55
Ma hakkasin siin ükspäev mõtlema, et kõik $200/400 PLO (põhimõtteliselt siis kõrgeim cash netis, millel laudu ka leidub) regularid/mängijad jagunevad sisuliselt kaheks. Üks osa on siis USA'st ja teine osa Skandinaaviast. Ok, ja mõned üksikud mujalt ka... (Nagu minuarust parim PLO mängija, Ben Grundy). Võimalik, et juhm postitus ja OT, aga palun siis moderaatoritel ümber tõsta ::)

No ja enamus neist on mänginud ca 4-5 aastat. Mõni üksik ka rohkem. Samas, meil on ju siin seltsimehi, kes on netipokkerist elanud juba julgelt 10+ aastat, a la Leibold/Kolk/Käsper (julgeks puusalt veel mõnesi pakkuda, aga pole päris kindel), kuid kes ikka mängivad midsakes FL/NL ja ei liigu üles. Ok, Käsper mängib kuni PLO1k'ni viimasel ajal, aga seal ei ole veel piisavalt sämplit. Pigem PLO400. Kiivramees, kes on vist PTRi järgi edukaim eestlane, on lasknud kuni NL2k mingigi käte arvuga, aga NL5k on ca 600 kätt vist ainult ja mõni BI miinuses. Olen kuulnud, et paar tüüpi, kes avalikult foorumites ei käi, on veel 10/20 regularid, aga mitte päris crushivad tüübid.

Milles siin asi võiks olla? Ma ise arvan, et laias laastus mänguoskuses, motivatsioonipuuduses või variatsioonitalumatuses. Võib-olla veel milleski, aga ootaks arutelu ;)

Ok, esimeseks siin mänguoskus. Alustasid ju meie vanemad seltsimehed veel "vanal heal ajal", kui UIGEAt veel polnud ja lauad olid softid. Kas siis ei suudeta enam adapteeruda ja biiditakse mingi limiidini? Ja siis veel see deadmoney tunne, metagame ja ülemõtlemine/FPS kõrgemas limiidis? Samas, ma ei saa öelda, et a la PLO100s metagame'i vähem oleks, lihtsalt kõrgele eksib vähem fishe ära ja mängijaid, kes rahas mõtlema hakkavad, saab väga lihtsalt abuseda. No, igas limiidis on häid regulare, kes teisi tihti väga seniilsetesse spotidesse suudavad ajada...

Siis motivatsiooniküsimus. Teoreetiliselt saab ju NL100/PLO100'ga siin väga hästi ära elada ja ei olekski vajadust kuhugi kõrgele ronida. Teisalt võib see olla pigem isiksuses kinni - kõik ei tahagi väga kõrgel madistada. Pluss siis see jutt, mis mul üks tuttav/endine coach (PLO5k reg) rääkis, et üleval ei suudeta rahast mõtlemisest lahti saada. Ta on ise ka agroskändi, aga ei usu et asi on nö "geograafiline". Samas see meie vana seltskond on kõik juba peredega (kuigi ei tunne isiklikult kedagi) ja tähtsaim on papp kindlalt koju tuua ja leib lauale saada, mitte 10 aastat noorematega 20 korda kõrgemas limiidis mängida, aga see ei saa ju olla päris nii tugev argument, või ma mõtlen valesti (disclaimer - olen 21)?

Variatsioon? Ok, ma saan aru, et $10k swingid päevas võivad südame pahaks ajada, aga netis mängides on siiski raha ju relatiivne? Niipea, kui hakata mõtlema rahale, tuleb minuarust kerge häving. Sa mõtled ju ikkagi BB'des, mitte cashis? See on vist täiesti tüüpiline viga kõigile kuni NL200, kes üles liiguvad. A la, et nüüd on otsused tähtsamad, kuna raha on suurem, mistõttu muutub mäng jne (teine teema).

Nagu siis mainitud, viimasel ajal on mõttes olnud see ja tegin lõpuks pisikese hurraa saatel siiski posti ka :) Ootaks mingit arutelu...

A ja igaksjuhuks väike threadsaver ka :biggrin:
http://www.threadsaver.com/images/knot.jpg

qbj0hn
02.08.10, 02:08
Vbl ka selleks,et vanemad tyybid on lihtsalt perekesksemad ja ei võta seda riski,et võib isegi broke minna jne ja nooremad pole veel nii kaugele jõudnud lihtsalt.
Ja vaevalt need kes seal nosebleede taovad on kõik korrektse BR managmendiga sinna j6udnud.Pmst k6ik ma usun on riskinud jne.Paljud seal ikka rollitud on.
Kuigi ma pole absoluutselt kursis,aga ma usun,et eestis pole kellegil siukseid rahasid taga,et miski 200/400 300/600 lasta seal long runis.(Mõtlen selle "kellegi" all rege pokkerimängijaid)
Kui keegi hitib mingil turnal milli siis sellest kirjutatakse kohe kuskil õhtulehes jne.
Seega ei tunduks just eriti tavaline kui igapäevaselt liiguksid millised potid ringi 200/400 eestlaste vahel.

macroTilt
02.08.10, 02:15
mina arvan, et ment j6uab jargm aasta nl1k. sinna ta ka jaab, teades teda tiba. lol
aga teemasse, mina olen aga lugematu kordi m6elnud, miks ei ole reg mid/high stakes turnamangijaid pmst ainsatki. sellist, kes laseks ikka 5 paeva nadalas ja vahemalt 3 saidil.
roll ulme ei ole, alustada saaks 50k ja m6nus oleks 100-120k.

Codecci
02.08.10, 02:41
1 on: http://www.pokertableratings.com/fulltilt-player-search/bukkwild (high-stakes on $10/$20+).

Aga muidu miks üldse peaks olema? Eesti nii väike riik, ei usu, et USA-s ka iga 1.35 miljoni elaniku kohta 1 high-stakes regular on.

Ja muidugi elatustase mängib ka rolli. Eestis $10K 'ga oled juba tehtud poiss ja võib ballatsema hakata, heal tasemel riikides on see paari kuu palk ja vähesed rahulduvad sellega, eesmärgid on kõrgemad ja tähtsam on rohkem õppida selle asemel et short-term raha printida.

Kui uus pokkeribuum peaks tekkima ja high-stakes mängud peaks fishisemaks muutuma, siis kindlasti neid regulare tekib, aga hetkel ei näe isiklikult näiteks nii kõrgele liikumises pointi isegi kui rolli ja skilli oleks, sest kui ainult paar korda nädalas toimub hea $25/$50 mäng, siis on üsna frustrating ülejäänud aja $2/$4 grindida kui sitasti peaks minema... Parem teha nii: http://www.pokertableratings.com/stars-player-search/iplaypokeher

privador
02.08.10, 03:14
Miks peab yldse kuskile liikuma?
Nt Kolk on pokkerit ikka hulgim m2nginud, aga ikka m2ngib pl50, imre m2ngib unibetis pl100 omahat..kuigi molemad on miljoneid voitnud.
See on nn turvaline pokker. Miks nad peavad midagi nyhkima teiste regidega, kui parema meelega freerollivad kuskil MTT-del ja saavad feimi ja sulli. ala nt baltic festifal

Samamoodi vanapeer. Ta jah kyll m2ngib, aga selectib vastaseid. Kui pargis voi kuskil mujal toas on liiga "nitised" vastased, kes raha 2ra ei blowi siis tostab kaabut ja lahkub.
Mis minu meelest on ainuoige l2henemine

Miks on vaja minna kuskile netituppa limiiti, kus kubiseb ainult american dream tyypi prodest, kes kuskile "liikuda tahavad". Need m2ngud on surnud

ranka
02.08.10, 07:32
USA-s elab umbes 300 miljonit ameeriklast, Eestis 1.3m. USA-s on pokker väga tuntud mäng ning mängitakse igas vanuserühmas, Eestis olen kuulnud hinnanguliselt 30,000. USA kohta üritasin ka googeldada aga ühtegi arvu ei suutnud leida aga see on kindlalt väga suur, puusalt tulistades - milionid mängivad pokkerit. Ühesõnaga väiksem võimalus talentideks ja haigh-stakesis olla võitev peab olema kindlalt annet.

Sama probleem ju kummitab Eestis PM igat spordiala.

vsiu100
02.08.10, 08:20
minu teada Käsperi leib ei sõltu (ainult)pokkerist ja nagu ta on öelnud - see on hobi.
http://www.kpms-pr.eu/index.php/2/?meeskond=true

ok2aa
02.08.10, 12:23
minu teada on enamus nosebleede mängivad regularid juba väga kaua pokkerit mänginudja paljud neist on ka kuldsetel aegadel bankrolli kogunud, mis võimaldasid kõrgetes mängudes shotte võtta ja ülespoole liikuda. eests sai pokker populaarseks liiga hilja ning nüüd on juba väga keeruline ilma turniiriskoorideta nosebleedidesse tõusta.

keegi küsis, miks meil netiturnade mängijaid ei ole. vastus lihtne - ajavöönd on selline, et mängima peaks öösiti, mis välistab tööl/koolis käivad inimesed. seega peaks olema fulltime öine turniirimängija, mis paljude jaoks ei tundu väga ahvatlev.

HU grinder
02.08.10, 14:02
Bukkwild on sinnapoole teel..

http://www.pokertableratings.com/graphs/b/bukkwild/timeline-fulltilt.png

Keskel ligi $100k tõus on obv Olivieri skandaal.

low-flow
02.08.10, 14:09
Ma arvan, et suuresti on asi ka selles, et paljude väga heade eesti mängijate eesmärk pole kunagi olnudki nosebleedi jõuda. Täpselt nagu öeldud, tahetakse leib lauale tuua ja lahedalt ära elada ja seda võimaldab juba NL100 korralik biitimine ju.

nomerlot
02.08.10, 14:10
Rahulolutunne ja hea äraelamine hakkab Eestis jah jõhkralt varem kui Skandinaavias või USA-s, mott kaob prolly ära.

onuark
02.08.10, 14:14
ega ei tahaks anda ära küll 100k niisama :D

privador
02.08.10, 14:19
Mnjah mones mottes oli ju paaril inimesel voimalusi kyll.
M2letan, et kui ma 2005-2006 alustasin, siis party nt tootas.
Pokkerist m2letan, et m2ngis ainult imre, kolk ja vb veel keegi.
Igal pool olid promod, overlayd, megafishid NL 1k-s. Yhesonaga raha jagati ja tagantvaates oleks voinud saada tyhjast kohast a la nii aastaga 5kNL regulariks.
Ise tol ajal ei moelnud sellele tosiselt, sest arvasin, et lobu j22bki kestma. Paraku oli turg efektiivne ja sela kus liigub raha on aja kysimus, mil konkurents tapab selle.


Tegelikult ju suht naljakas, aga nn maailma staarid on ju BK saanud enam-v2hem koik "headel aegadel" Isegi need kes tunduvad praegu suht noored nii 22-23 voisid grindida juba 15-aastaselt ehk nn headel aegadel

T2napeavl ma enam nn grindimisse eriti ei usu enam. Sa ei saa mingeid hulle summasid voita, kui samasugused netiprod on vastas Hititakse mingi suur MTT ja siis voetakse lihtsalt shotte mingis korges limiidis ja kui veab saab kuskile netitoa alla "proks"

Codecci
02.08.10, 14:57
T2napeavl ma enam nn grindimisse eriti ei usu enam. Sa ei saa mingeid hulle summasid voita, kui samasugused netiprod on vastas Hititakse mingi suur MTT ja siis voetakse lihtsalt shotte mingis korges limiidis ja kui veab saab kuskile netitoa alla "proks"
What about: http://www.pokertableratings.com/stars-player-search/nanonoko

Ja mängud vist päris dead ei saa olla kui üks kodanik sellist winrate näitab:
http://www.pokertableratings.com/fulltilt-player-search/IIlIOIIl

Ja ta vana kasutaja: http://www.pokertableratings.com/fulltilt-player-search/kaintd77

Jah, ta on bumhunter, aga uus kasutaja on Tracked From: Nov 1st, 2009, see teeb 9 kuuga $635,000 AINULT 1 SAIDIL!!!

privador
02.08.10, 15:06
What about: http://www.pokertableratings.com/sta...earch/nanonoko

Ja mängud vist päris dead ei saa olla kui üks kodanik sellist winrate näitab:
http://www.pokertableratings.com/ful...earch/IIlIOIIl

Ja ta vana kasutaja: http://www.pokertableratings.com/ful...earch/kaintd77

Jah, ta on bumhunter, aga uus kasutaja on Tracked From: Nov 1st, 2009, see teeb 9 kuuga $635,000 AINULT 1 SAIDIL!!!

Ma ei ytleks, et m2ngud surnud oleks, aga see on lihtsalt sitaks raske. Vb samasuguse voimetega tyyp voiks olla juba ettevotluses ja teeniks nt 10x rohkem?

Vb sa pole n2inud nn "kuldset aega", aga v2ga raske on motiveerida, kui 5x v2iksema palga eest pead 3x rohkem tood tegema.

vb 5 aasta p2rast juhib turgu ainult ft ja stars ja nt pole mingit rakebacki ega boonuseid.
Siis vaadatakse ka tagasi praegusse aega, kui suurtesse voimalustesse

seep
02.08.10, 15:08
No ideekohaselt sa võid grindida nagu Nanonoko 24 lauda ja hunnik tunde päevas ning kuni NL5k edukas olla, aga teine asi on see, kas sa oled suuteline selleks? See tähendab tõsist pühendumist ja aju vabastamisest. Sa pead tõsiselt tipptasemel olema, et sa suudaksid nl10k mängida, rääkimata PLO high/nosebleedist. Ilmselt PLO lauad on fishisemad.

Põhjus miks ka turnamängijaid pole, olgugi et öösel peab mängima, on see, et inimestel on töökohad/kool, ning kui öösel veel lasta turnasid, siis sa oled peast sooda nii tööl kui ka pokkeris ja asja suurt ei saa sellest.

Ja kui aus olla tegelt, siis neid nosebleed regulare on ka ainult mõnikümmend - maailma parimad internetipokkeris. Enamus on juba päriselus ka sõbrad ja arutavad omavahel käsi... Kui sa esimest korda hüppad sinna, regsid viskavad kõik oma pilgu sinu peale ja sa lihtsalt nutad, sest sa ei suuda piisavalt blendida sisse ja kõik kahurid suunatakse sinu poole.

kilu6
04.08.10, 09:24
aga teemasse, mina olen aga lugematu kordi m6elnud, miks ei ole reg mid/high stakes turnamangijaid pmst ainsatki. sellist, kes laseks ikka 5 paeva nadalas ja vahemalt 3 saidil.


liina love @ fulltilt, enne lasi ikka kõrgemaid, aga nüüd vist tõeline variation downswing.
Ei teagi, miks ta $75 45manidest loobus, päris hästi tegi neid ja tagas MTTde kõrvale stabiilse rahavoo. Ju siis alternatiivsed sissetulekud tal vms.

http://www.pokerprolabs.com/Liina%2BLove/fulltiltpoker.aspx

pastilaa
04.08.10, 09:34
See Pokkeri-Leits pidi päris hea olema...

ranka
04.08.10, 16:04
liina love @ fulltilt, enne lasi ikka kõrgemaid, aga nüüd vist tõeline variation downswing.
Ei teagi, miks ta $75 45manidest loobus, päris hästi tegi neid ja tagas MTTde kõrvale stabiilse rahavoo. Ju siis alternatiivsed sissetulekud tal vms.

http://www.pokerprolabs.com/Liina%2BLove/fulltiltpoker.aspx

$75 on high stakes?

kilu6
04.08.10, 16:51
$75 on high stakes?

100-300, vahel 1000 MTT multitables ikka ca aasta tagasi.
$75 45manid on FT kõrgeimad MTT SNG tasemel.

Sebastian_du
04.08.10, 17:14
Üks põhjus veel mida kindlasti mainida on eestlaste privaatsuse armastus. Tean 2 mängjat kes veel aasta tagasi suht eduliselt 5k SNG-sid lasid ja kolme nl1k mängjat ka. Üksiki neist ei figureeri ei siinmaa foorumites ega avalikus meedias. Mis konkreetselt selle tagasihoidlikuse taga on ilmselt personaalne aga nagu juba mainitud suht arvudest lähduvalt see peakski selline ratsionaalne piir olema

variatsioon
04.08.10, 17:17
Üks põhjus veel mida kindlasti mainida on eestlaste privaatsuse armastus. Tean 2 mängjat kes veel aasta tagasi suht eduliselt 5k SNG-sid lasid ja kolme nl1k mängjat ka. Üksiki neist ei figureeri ei siinmaa foorumites ega avalikus meedias. Mis konkreetselt selle tagasihoidlikuse taga on ilmselt personaalne aga nagu juba mainitud suht arvudest lähduvalt see peakski selline ratsionaalne piir olema

btw mis need tüübid praegult teevad?

totaldonk
04.08.10, 18:31
ma luban et kui järgmine kord täis peaga mängin siis võtan nl2k shoti

soouni
04.08.10, 18:43
hea lubadus(Y)

EGERT
05.08.10, 13:23
ma luban et kui järgmine kord täis peaga mängin siis võtan nl2k shoti
busto or robusto :)

Mrt1989
10.08.10, 23:00
Ma arvan, et suuresti on asi ka selles, et paljude väga heade eesti mängijate eesmärk pole kunagi olnudki nosebleedi jõuda. Täpselt nagu öeldud, tahetakse leib lauale tuua ja lahedalt ära elada ja seda võimaldab juba NL100 korralik biitimine ju.

Palju see lahedalt äraelamine siis Eesti mõistes oleks ?

raaids
10.08.10, 23:46
Palju see lahedalt äraelamine siis Eesti mõistes oleks ?

4-5k$

hotcocacola
10.08.10, 23:57
Lahedalt äraelamine minu kogemuste põhjal:

Hmm...Minu kuu kulutused jäävad 10-12k eek kanti. Enda arust olen suur kulutaja ning väga kokku ei hoia. Kui lisada juurde nt korteri üür (sümboolne 3k eek), siis tõenäoliselt elab eestis 13-15k eest ära. Kui kulutada ca 20k per kuu, siis st seda, et omad mingit millist autot, mis tahab kõvast bena+tugevat kindlustust jne.

Seega minul läheb keskmiselt 11 000 EEK per kuu, ehk 132 000 EEK per aasta. Obv, et on mõningaid kuid, kus kulutad kindlasti vähem, samas on ka neid kuid, mil kulutad rohkem ala tripid Egiptusesse, puhkus Spaas, nädalavahetus Tlnas vms.

variatsioon
11.08.10, 00:06
lol.. kuu väljaminekud on 15k ja korteri peale läheb ainult 3k :D ?

aga jhm.. imo saab ballatseda 2k$ ilusti.

Pahvak
11.08.10, 00:06
Aiai, kuidas sa coca siis üldse elasid kui veel tööl käisid?

tolmuahv
11.08.10, 00:13
Lahedalt äraelamine minu kogemuste põhjal:

Hmm...Minu kuu kulutused jäävad 10-12k eek kanti. Enda arust olen suur kulutaja ning väga kokku ei hoia. Kui lisada juurde nt korteri üür (sümboolne 3k eek), siis tõenäoliselt elab eestis 13-15k eest ära. Kui kulutada ca 20k per kuu, siis st seda, et omad mingit millist autot, mis tahab kõvast bena+tugevat kindlustust jne.

Seega minul läheb keskmiselt 11 000 EEK per kuu, ehk 132 000 EEK per aasta. Obv, et on mõningaid kuid, kus kulutad kindlasti vähem, samas on ka neid kuid, mil kulutad rohkem ala tripid Egiptusesse, puhkus Spaas, nädalavahetus Tlnas vms.

See oli ikka pehmelt üteldes tagasihoidlik. Ma oleks pakkunud "laheda äraelamise" jaoks täpselt suurusjärgu võrra suurema numbri. Tudengina sai 5k-ga ilusasti hakkama, nüüd ei kujuta hästi ette, kuidas peaks saama 20K-ga kuus oma kulud kaetud. Minu meelest pole nt. väljas söömine või nv-l väljas käimine mingi eriline luksus. Aga kui naise kaasa võtad, siis katsu alla 1k söödud või 2k väljas käidud saada. Ja laheda äraelamise juurde võiks käia ikka pigem enda elamine kui üürikorter ja pigem uuem autokui vana ront. Rääkides autodest, siis sinu mainitud millise auto peale kulub kuus juba 20k+ kui vähegi sõita ka. Run your math again :)

Aga võib-olla sellest tulebki välja oluline põhjus, miks Eestis high stakes mängijaid pole. Enamik mängijaid on otse koolist tulnud ja nende jaoks on ka 10-15k sissetulek väga suur edasiminek võrreldes kooliajaga. Siis jäädaksegi oma comfort zone'i, toksitakse oma 1-2k USDi kuus ära ja sellest piisab üüri maksmiseks ja söögi ostmiseks. Ülejäänud aeg läheb läbustamiseks.

variatsioon
11.08.10, 00:17
See oli ikka pehmelt üteldes tagasihoidlik. Ma oleks pakkunud "laheda äraelamise" jaoks täpselt suurusjärgu võrra suurema numbri. Tudengina sai 5k-ga ilusasti hakkama, nüüd ei kujuta hästi ette, kuidas peaks saama 20K-ga kuus oma kulud kaetud. Minu meelest pole nt. väljas söömine või nv-l väljas käimine mingi eriline luksus. Aga kui naise kaasa võtad, siis katsu alla 1k söödud või 2k väljas käidud saada. Ja laheda äraelamise juurde võiks käia ikka pigem enda elamine kui üürikorter ja pigem uuem autokui vana ront. Rääkides autodest, siis sinu mainitud millise auto peale kulub kuus juba 20k+ kui vähegi sõita ka. Run your math again :)

Aga võib-olla sellest tulebki välja oluline põhjus, miks Eestis high stakes mängijaid pole. Enamik mängijaid on otse koolist tulnud ja nende jaoks on ka 10-15k sissetulek väga suur edasiminek võrreldes kooliajaga. Siis jäädaksegi oma comfort zone'i, toksitakse oma 1-2k USDi kuus ära ja sellest piisab üüri maksmiseks ja söögi ostmiseks. Ülejäänud aeg läheb läbustamiseks.
naisega sööd igapäevaselt üle 1000 krooni eest?

hotcocacola
11.08.10, 00:18
Aiai, kuidas sa coca siis üldse elasid kui veel tööl käisid?


pm ma ei käinud väljas söömas igapäev (lisa sinna jots). Praegu läheb söögile kuus ca 6-7k. Noh, mis seal lisakulutustesse see 3-4k panna on, et 10k täis saada :)? Korteri kulutused suvel on ca 1200 (talvel vähemalt 1,5x rohkem). Seega meil hetkel 6k+1,2k=7,2k. Seega 2,8k on yle, et 10k täituks. Nt käid klubitamas (üks kord= ca 1k).

10k tuleb väga kergelt kokku.
Ja kui tahad veel shopelda, siis saab 15k eest ilusti hakkama :p


edit: nagu tolmuahv ytles, siis kui kaaslasega minna, siis tuleb kindlasti rohkem kulutusi teha. Ma ei hoia sealt kah kokku. Ma ei ytle naisele:"Kled, maksa selle kuu üür ära..."

hotcocacola
11.08.10, 00:20
See oli ikka pehmelt üteldes tagasihoidlik. Ma oleks pakkunud "laheda äraelamise" jaoks täpselt suurusjärgu võrra suurema numbri. Tudengina sai 5k-ga ilusasti hakkama, nüüd ei kujuta hästi ette, kuidas peaks saama 20K-ga kuus oma kulud kaetud. Minu meelest pole nt. väljas söömine või nv-l väljas käimine mingi eriline luksus. Aga kui naise kaasa võtad, siis katsu alla 1k söödud või 2k väljas käidud saada. Ja laheda äraelamise juurde võiks käia ikka pigem enda elamine kui üürikorter ja pigem uuem autokui vana ront. Rääkides autodest, siis sinu mainitud millise auto peale kulub kuus juba 20k+ kui vähegi sõita ka. Run your math again :)

Aga võib-olla sellest tulebki välja oluline põhjus, miks Eestis high stakes mängijaid pole. Enamik mängijaid on otse koolist tulnud ja nende jaoks on ka 10-15k sissetulek väga suur edasiminek võrreldes kooliajaga. Siis jäädaksegi oma comfort zone'i, toksitakse oma 1-2k USDi kuus ära ja sellest piisab üüri maksmiseks ja söögi ostmiseks. Ülejäänud aeg läheb läbustamiseks.




super, +1 tekst

tolmuahv
11.08.10, 00:26
naisega sööd igapäevaselt üle 1000 krooni eest?

Iga päev ei söö. Aga kui kodus süüa pole, siis lähen ja söön väljas. Seda juhtub vast paar korda nädalas. Ja arve on vast pigem 600-700 kui 1000+ krooni. Siiski oleks see üsna oluline kui su sissetulek on nt. 10k. Point pigem selles, et eelmainitud 'lahedalt äraealmise' juurde ei peaks kuuluma planeerimine stiilis "täna keedan makarone kodus, väljas õhtust süüa on liiga kallis".

variatsioon
11.08.10, 00:36
kui ma käiks iga päev lõunat ja õhtusööki restos söömas siis mul läheks kuus 7k max söögi peale..

lihtsalt ei mõista mida sa seal restodes sööd. kast õlut punase veine marinaadis?

tolmuahv
11.08.10, 00:47
kui ma käiks iga päev lõunat ja õhtusööki restos söömas siis mul läheks kuus 7k max söögi peale..

lihtsalt ei mõista mida sa seal restodes sööd. kast õlut punase veine marinaadis?

Kui näidet tahad, siis täna käisin Controventos lõunat söömas. Ei ole mingi high-end koht, täitsa tavaline hea Itaalia restoran vanalinnas. Söök/jook:
- Caesari salat starteriks 150-190 krooni (täpselt ei mäleta)
- Grillitud krevetid põhiroaks 390 krooni
- Coca cola joogiks ca. 25 krooni.

Kokku saad ca. 600 krooni. Ühe inimese eest. Õlut-veini selle eest juurde ei saa. Kui tahta kokku hoida, siis McDonaldsis saab odavamalt süüa. Aga juttu oli 'lahedast äraelamisest', mitte mis summaga on võimalik toime tulla nälga kannatamata.

Codecci
11.08.10, 00:49
Coca, sul isiklik korter? Mul keskmine kommunaal (Elion jms ka kõik juurde arvestada) juba 3K või suts üle, üürist rääkimata.

Codecci
11.08.10, 00:51
Kui näidet tahad, siis täna käisin Controventos lõunat söömas. Ei ole mingi high-end koht, täitsa tavaline hea Itaalia restoran vanalinnas. Söök/jook:
- Caesari salat starteriks 150-190 krooni (täpselt ei mäleta)
- Grillitud krevetid põhiroaks 390 krooni
- Coca cola joogiks ca. 25 krooni.

Kokku saad ca. 600 krooni. Ühe inimese eest. Õlut-veini selle eest juurde ei saa. Kui tahta kokku hoida, siis McDonaldsis saab odavamalt süüa. Aga juttu oli 'lahedast äraelamisest', mitte mis summaga on võimalik toime tulla nälga kannatamata.
No see kvalifitseerub küll high-endina juba, vähemalt hinna poolest. Argentiina Restoran, Steak House ja Mack BBQ on kõik odavamad, mis on ühed ballamad kohad Tallinnas imo.

Mis see high-end siis sinu arvates on? :)

tolmuahv
11.08.10, 01:02
Mis see high-end siis sinu arvates on? :)

Stenhus, Egoist, Ö, Gloria, Bocca, Gianni, Horizont, Kolm Õde, Tsaikovsky, jne? Nimetatud kohtades saab kvaliteetset sööki ja kõlbab külalisi ka viia. Halva teeninduse ja söögi, aga samas kõrgete hindadega kohti on Tallinna kesklinnas vähemalt 20-30 tk.

muruntau
11.08.10, 01:04
Livb112 (Olivier Busquet, parim HU SNG'de mees, on teeninud +1MUSD) rääkis 2+2's, et tema teeb suurt volüümi (1tablemise kohta) kahel põhjusel: et ta on väga töökast perest ja et katta enda väljaminekuid mis on väga suured. Tüübi vend töötab finantssektoris ja teenib kordades rohkem (samas töötab ka 12h päevas) kui ta ise ja kogu sõpruskond koosneb tal temaga sama palju/rohkem teenivatest inimestest.

See ongi eesti mängijatel puudu, enamasti on mängijad ligikaudu keskmist sissetulekut pärit peredest, keskmiselt mitte väga haritud, mistõttu pole ka kõrgelt teenivaid sõpru, kellega end võrrelda. Nii ongi 2-3k$ juba märgatav edasiminek ja põhjus rahuloluks, sest hõumidega võrreldes oled juba balla.

k2snakalle
11.08.10, 01:19
nuta või naera... mul kuu väljaminekud jäävad kindasti alla 10k eeku :D
üürin tallinnas korterit üür+kõik vajalikud kommunaalid juuli kuu eest 1535eeku. (talvel jääb 2000eeku-2200eeku piirimaile) Pole nüüd mingi luksus korter, aga minule on kõik vajalik olemas.
Sõidan moi ljubimõi opeliga...bena peale keskmiselt 1500eeku, kindlustus kuus 100eeku :D ja remondikulud...no ütleme ka 100eeku kuus või tsipa rohkem. Üle 1500eeku (edit: tglt mingi 2500..unustasin kõige kallima asja ära... õli :D ) kindlasti ei pane auto remondi peale AASTAS. (opeli võlud ;) )
Seega kõik vajalikud kulutused jämedalt 3500eeku.
Poest ostan süüa seda mida tahan, poes väga hindu ei vaata + paar korda nädalas käin väljas söömas. (jah gloarias ei käi... olen lihtsama toidu armastaja.. grilliha ja mannapudru!) Iga pidu saab peetud, iga naine sebitud...

Seega läheb 10k max kuus...tavaliselt jääb sinna 7-8k kanti.
Selles suhtes on hea, et cashoutima peab vähe ja jääb ruumi ülesliikumiseks :)

edit jälle: ja no millestki puudust ma ei tunne ja olen väga rahul..võibolla pole lihtsalt harjunud kallima elustiiliga

privador
11.08.10, 01:43
Stenhus, Egoist, Ö, Gloria, Bocca, Gianni, Horizont, Kolm Õde, Tsaikovsky, jne? Nimetatud kohtades saab kvaliteetset sööki ja kõlbab külalisi ka viia. Halva teeninduse ja söögi, aga samas kõrgete hindadega kohti on Tallinna kesklinnas vähemalt 20-30 tk.
tolmuahv is offline Add to tolmuahv's Reputation Report Post Reply With Quote Mis sul viga r22kida, kui haldad lollide pensonifondide raha ja nii 100kplus palgaga mugav istuv tookoht on. Pokkerist elatumine on ikka midagi muud, kui kikilipsuga mugava tooli kljes istumine ja tibidele muljetavaldamine 1k lounatega

muruntau
11.08.10, 01:52
mis sul rääkida on kui endal tööks kaartide taga istuda on ;)

Erasektor ei ole nagu riigisektor kus teatud nägusid saadetakse ühe tugitooli pealt teise peale kui midagi per.e läheb, seal on ikka vaja sitaks tööd teha enamasti. Iseasi muidugi, et enamus (pensioni)fondidel tulemused ei biidi benchmarki ka arvestamata halduritasusid.

Fortune
11.08.10, 02:25
vaadates selle aasta väljaminekuid, siis on mul iga kuu läinud mingi sujuvalt 20k+. Tundub endalegi suht ulme, aga noo 4k üüri maksta + kommud ja nett, korter tartu kesklinnas ka ja korralik. Ise olen rahul, mulle meeldib korralikus kohas elada ja enda nimel kokku ei hoia. Suur summa kindlasti toidu peale läind, ei viitsi tavaliselt kunagi ise süüa teha ja tihtipeale söön 2-3 korda päevas väljas, keskmine eine ikka 100 eegi kanti ja klubides, pubides käies ka kokku ei hoia, nii et kui tagantjärele mõelda, siis 20k kanti tõesti väljaminekud jäävad. Üüratult suur summa tegelt ja ongi plaan praegu kulutusi kokku tõmmata ning raha mustadeks aegadeks kõrvale panema hakata.

aga vastus küsimusele, miks meil high stakes tüüpe pole, siis kõik tegelt öeldud. Eestis elab niivõrd väikese teenistusega tegelt korralikult ära ja nagu mainitud, siis 20-30k saab ballat panna ja ei leidu palju noori, kes suudaksid niipalju teenida ning kui pole n-ö konkurentsi või kedagi kellest parem olla, siis ei viitsitagi rohkem pingutada enam. Konkurents(kadedus, et keegi teenib rohkem ja seda üldse mitte halvas mõttes) on üpris suur edasiviiv jõud.

low-flow
11.08.10, 02:37
Viimastest lehekülgedest tulebki välja, et inimeste standardid on väga erinevad. Mõni teenib 20k kuus ja kodused makaronid tunduvad nagu vaeste supiköök, teine teenib vb kolm korda nii palju aga ei näe midagi halba lihtsas sööklatoidus. Mina pole personaalselt kunagi näiteks unistanud või mõelnud, et oleks ainult võimalus, tahaks ühe 1000 kroonise eine nahka pista. Ma saan aru, et hea söök on hea, aga kümme korda väiksema summa eest võib sama targalt kõhu täis (ja ka uuesti tühjaks) saada.

Codecci
11.08.10, 02:56
Suur summa kindlasti toidu peale läind, ei viitsi tavaliselt kunagi ise süüa teha ja tihtipeale söön 2-3 korda päevas väljas, keskmine eine ikka 100 eegi kanti ja klubides, pubides käies ka kokku ei hoia, nii et kui tagantjärele mõelda, siis 20k kanti tõesti väljaminekud jäävad. Üüratult suur summa tegelt ja ongi plaan praegu kulutusi kokku tõmmata ning raha mustadeks aegadeks kõrvale panema hakata.
http://holycrapthatsfunny.com/wp-content/uploads/2008/08/doing_it_wrong_2.jpg

Kulutuste vähendamise asemel tuleb tulusid suurendada ;)

Kloonike
11.08.10, 03:06
Mõni elab ka xxk+ kuus, kuid ei arva makaronidest ega pelmeenidest hapukoorega midagi halba. Söök on söök ja kui maitseb, siis mille üle vinguda? 20k+ vms tundub minu jaoks väga tagasihoidlik, samas ma ei käi kallites restoranides jms tihti. Hea meelega järan Big Maci kui isu on. Ma ei ütleks, et see Big Mac on halvem kui mu 1000 eegune sushi või mõni steak kuskil peenemas restoranis.

BuildUp
11.08.10, 03:07
Mul isiklikult kulub sügisest juba 9,5k puhtalt kooli ja korteri peale. Auto peale läheb ka keskelt läbi mingi paar kilo kindlasti. Lisaks veel vaja süüa ka ning riideid ja muid vajaminevaid asju osta. Seega võrreldes paari aasta taguse ajaga on ikka asjad väga müstiliselt muutunud ja kuigi siis sulli ei tulnud ja praegu tuleb on seis ikkagi kuidagi samaks jäänud. :/ :D Samas midagi kurta otseselt ei saa kui ainult selle üle, et peaks rohkem pingutama, et tulusid kasvatada.

Ja kui väsinud ma olen paljude inimeste mõtteviisist, kes vaatavad poes mõnda asja, mida nad tahaksid, aga ei osta, sest nad EI SAA JU SEDA LIHTSALT ENDALE LUBADA! Seega Codecci lause otse kümpi. ;)




Kulutuste vähendamise asemel tuleb tulusid suurendada ;)

Kloonike
11.08.10, 03:19
Mul isiklikult kulub sügisest juba 9,5k puhtalt kooli ja korteri peale. Auto peale läheb ka keskelt läbi mingi paar kilo kindlasti. Lisaks veel vaja süüa ka ning riideid ja muid vajaminevaid asju osta. Seega võrreldes paari aasta taguse ajaga on ikka asjad väga müstiliselt muutunud ja kuigi siis sulli ei tulnud ja praegu tuleb on seis ikkagi kuidagi samaks jäänud. :/ :D Samas midagi kurta otseselt ei saa kui ainult selle üle, et peaks rohkem pingutama, et tulusid kasvatada.

Ja kui väsinud ma olen paljude inimeste mõtteviisist, kes vaatavad poes mõnda asja, mida nad tahaksid, aga ei osta, sest nad EI SAA JU SEDA LIHTSALT ENDALE LUBADA! Seega Codecci lause otse kümpi. ;)

Siin kohal olen Codecciga nõus, kuid probleem enamike inimeste jaoks on see, et nad ei suuda seada kõike omale reaalselt lubada. Kas laenu eest auto või korter ostetud tõesti sinu oma? Laen on -EV, parem oodata ja koguda raha, kui võtta laenu ja kaotada long runnis. Kui ikka plekki ei tule, siis ei ole mõtet moe pärast omale luksusi soetada. Mis siis, et laenu tagasimakse tundub väike... Materiaalne väärtus eelnimetatuil on äärmiselt ebaoluline. Paljud ihkavad seda, mis mis neile kättesaamatu, kuid kui jõutakse arusaamiseni, et võlgu elada vms ei ole mõtet, kaob ka vajadis taolisi väljaminekuid teha.

ok2aa
11.08.10, 07:36
enamustel postitajatest ei ole igakuistesse kuludesse märgitud kulutust riiete, tehnika, puhkuste, säästude jne jaoks. mis te siis teete, kui uus telekas on vaja osta?

Pahvak
11.08.10, 07:57
Tolmuahv on siin vist ainus, kes teenib palgatööl head raha, aga kahtlen, et siin väga paljud palgatööle minnes teeniksid vähemalt "närused" 20k kätte. Kuidagi kurb lugeda, millistes illusioonides siin osad vaevlevad, nagu alla mingi x summa polekski õnneliku elu olemas ja süüdistavad eestlase alalhoidlikku talupojamentaliteeti, et miks nad küll rohkem ei raba.

P.S. Enda arust elan ma üsna hästi ja ei mäleta kuna mul viimati rahapuudus oli.

ok2aa
11.08.10, 08:10
Tolmuahv on siin vist ainus, kes teenib palgatööl head raha, aga kahtlen, et siin väga paljud palgatööle minnes teeniksid vähemalt "närused" 20k kätte. Kuidagi kurb lugeda, millistes illusioonides siin osad vaevlevad, nagu alla mingi x summa polekski õnneliku elu olemas ja süüdistavad eestlase alalhoidlikku talupojamentaliteeti, et miks nad küll rohkem ei raba.

P.S. Enda arust elan ma üsna hästi ja ei mäleta kuna mul viimati rahapuudus oli.

+ 100

thread on suht ulme.

ok2aa
11.08.10, 08:14
btw, lõunat käin kodus söömas.

kuco
11.08.10, 08:14
Laen on -EV, parem oodata ja koguda raha, kui võtta laenu ja kaotada long runnis.

Kas selgitaksid seda veidi lähemalt?

Kotkas1000
11.08.10, 08:27
Raha kulub palju tõesti. 10K kuus ei ole võimalik kohe kuidagi hakkama saada, kui pere taga. Minul kulub auto peale u. 5K kuus. See sisaldab bensiini, kindlustust ja remondiarveid. Sõidan läbi keskmiselt 2000km kuus. Korteri maksed suvel ~1,5K, talvel ~3,5K (sisaldab kõike korteri juurde kuuluvat). Muud igakuised arveldused (pangalaenud, lasteaiakohamaksud, telefonid jne. jne) ~6K kuus. Lisandub söök, jook, mis on kuus kindlasti 5K millegagi. Lõbutsen vähe, aga arvan, et õlle nahka ja mõningate väljaskäimiste nahka kulub kinldasti 2K kuus keskmiselt. Lisaks riided, kodutehnika mida on vaja aegajalt uuendada, tarbekaubad keskmiselt 1,5K kuus pakun. Lisaks on muul veel suhteliselt kulukas hobi - kalastamine. Ma loodan, et naine seda siin nüüd ei loe mul, aga selle peale kulub kindlasti keskmiselt 2K kuus. Ühesõnaga alla 25K ei mängiks kohe kuidagi välja pere peale.
Lahedalt äraelamine tähendab minu standardite järgi seda, et nr 1: ei ole LAENE. Kuu sissetulek on selline, et aastas jääb keskmiselt ilma kokkuhoidmata 100K pangaarvele üle. Eeldan, et selliseks toimetamiseks on vaja keskmist sissetulekut 45K-50K kuus minimaalselt.
Kuna naine käib tööl, mina käin tööl ja viimasel ajal on ka pokkerist suht kopsakas lisa tulnud, siis momendil elan täitsa OK ära ja saame hakkama. On lootust, et sügisel saan pikema reisi rahumeeli ette võtta kuhugi soojale maale koos perega.
Lisaeesmärk on see, et suudan pokerdada kevadeks summa, millega suudan likvideerida oma pangalaenu (u.250K eeki)

leits
11.08.10, 08:45
Mul vist standard üüride jms peale koos kommudega ca 5k kuus + siis muud jamad .. 15-20k äkki?

Ja obv kui bemm surema hakkab siis lisame min 10k sinna juurde :D

aga tolmuahvi söögiarved p2evased on pigem ballad juba minu jaoks

Obv ma pole kunagi k2ind ka gloriates jms .. ausalt öeldes ei kipu ka

tolmuahv
11.08.10, 09:10
See väljas söömise teema sai minu tekstist natuke kontekstist välja rebitud ja võimendatud. (Just for the record, minu kõige tihedamini külastatav söögikoht on kindlasti Vapiano, kus saab 150 krooniga väga hästi söönuks).

Aga üldjoontes jagunevad kulud kaheks: Püsikulud, a la laenud-liisingud-üürid-söök. Neid on võimalik planeerida. Samas on igasugused planeerimata kulud, mis minu hinnangul annavad kokku väga märkimisväärse summa ilma, et peaks ise üldse eriti pingutama. Neid vältida üritades oleks elu oluliselt ebamugavam, aga iseenesest ei ole tegu kindlasti mingi luksusega. Toon mõned näited enda viimase aja kuludest, mida ma varem ette ei näinud:
- Unustasin elektriarve maksta. EE lülitas hoiatamata elektri välja. Tagasi panek 3k.
- Mängisin jalgpalli, vigastasin põlve. Haigekassajärjekord 9 kuud. Arstid-uuringud kokku 5-6k. Lõikuse sain pimeda õnne läbi haigekassalt.
- Võtsin koera. Igasugused kausid-rihmad-kammid-koolid-vaktsiinid-arstid ca. 20k. Seal ei ole absoluutselt ühtegi edevat või säravat kulinat, mida mõned hälvikud koera külge riputavad. Seal hulgas on ca. 7-8k arstiarveid, sest koertekoolist väideti, et koer on haige (peale 7-8k selgus, et ei ole).
- Koera pärast pean krundile aia ümber ehitama. Seda oleks võinud ette näha, aga ma ei juurelnud selle üle enne. 20k.

Ma ei tea kuidas teistega on, aga minul isiklikult tuleb selliseid asju pidevalt ette. Ja aasta lõikes on need kokku päris olulised summad. Sellepärast peab ka planeeritud tulusid hoidma suuremana kui planeeritud kulusid.

vilkar
11.08.10, 09:15
mul läheb kuus 12-15k kuskil ära ilusti pangale + kommuńaalid+ söök + vabaeg + muud kulutused ....

kuna palka saan normilt, siis hetkel elan normaalselt ära ja pokkerist tuleb veidi lisa ka :)

pastilaa
11.08.10, 09:40
Argentiina Restoran, Steak House ja Mack BBQ on kõik odavamad, mis on ühed ballamad kohad Tallinnas imo.

[ ] ballad
[x] suur amps


Stenhus, Egoist, Ö, Gloria, Bocca, Gianni, Horizont, Kolm Õde, Tsaikovsky.

[x] ballad (neist kuues käinud, st julgen väita)

tolmuahv
11.08.10, 09:42
Offtopic, aga Kloonikesele vastuseks laenude osas: Minu meelest nii vale mõtlemine, kui võimalik. Kui sa oled valmis iga kuu kulutama eluasemele 10k, siis on su variandid umbes sellised:

- Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
- Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?

Sa ütled, et ei taha olla '30 aastat võlaorjuses'? Planeeri oma finantse natukenegi (et esimese downswingi peale pankrotis pole) ja ela rahulikult. Kui enam ei taha, siis müüd maja maha ja saad üldjuhul tagasi nii enda juba pangale makstud raha kui ka laenujäägi. Planeerimise juurde kuulub see, et sa pole sunnitud müüma majanduskriisi ajal (a la 2008-2009).

pastilaa
11.08.10, 09:53
Raha kulub palju tõesti. 10K kuus ei ole võimalik kohe kuidagi hakkama saada, kui pere taga. Minul kulub auto peale u. 5K kuus. See sisaldab bensiini, kindlustust ja remondiarveid. Sõidan läbi keskmiselt 2000km kuus. Korteri maksed suvel ~1,5K, talvel ~3,5K (sisaldab kõike korteri juurde kuuluvat). Muud igakuised arveldused (pangalaenud, lasteaiakohamaksud, telefonid jne. jne) ~6K kuus. Lisandub söök, jook, mis on kuus kindlasti 5K millegagi. Lõbutsen vähe, aga arvan, et õlle nahka ja mõningate väljaskäimiste nahka kulub kinldasti 2K kuus keskmiselt. Lisaks riided, kodutehnika mida on vaja aegajalt uuendada, tarbekaubad keskmiselt 1,5K kuus pakun. Lisaks on muul veel suhteliselt kulukas hobi - kalastamine. Ma loodan, et naine seda siin nüüd ei loe mul, aga selle peale kulub kindlasti keskmiselt 2K kuus. Ühesõnaga alla 25K ei mängiks kohe kuidagi välja pere peale.
Lahedalt äraelamine tähendab minu standardite järgi seda, et nr 1: ei ole LAENE. Kuu sissetulek on selline, et aastas jääb keskmiselt ilma kokkuhoidmata 100K pangaarvele üle. Eeldan, et selliseks toimetamiseks on vaja keskmist sissetulekut 45K-50K kuus minimaalselt.
Kuna naine käib tööl, mina käin tööl ja viimasel ajal on ka pokkerist suht kopsakas lisa tulnud, siis momendil elan täitsa OK ära ja saame hakkama. On lootust, et sügisel saan pikema reisi rahumeeli ette võtta kuhugi soojale maale koos perega.
Lisaeesmärk on see, et suudan pokerdada kevadeks summa, millega suudan likvideerida oma pangalaenu (u.250K eeki)

Väga naljakas lugeda. Nagu minu elu :). Erinevusi niipalju, et viimasel ajal seoses sellega, et hakkasin tennist mängima, on kalastuselt mingi osa tennisesse liikunud + veidi juurde. Autole läheb tiba vähem muidugi.

privador
11.08.10, 10:01
Olen tolmuahviga yhte meelt. Et tool ei k2i ja pangast seetottu laenu vist ei saa, siis kadetsen monevorra neid, kes saavad madala intressiga nii 2 milkuse laenu votta.
Seda sukas22rde korjamist voib-olla on eestis voimaelised tegema vaid paar inimest, kes eluaseme aastase grindimise tagaj2rjel v2lja ostavad
Kui sukas22rde korjamise periood l2heb nii 10plus aastaseks siis on asi suht mottetu.


Aga jah endalgi planeerimata kulusid tulnud. Votame nt parkimistrahvid. Ma oen teadlikult enda laiskusest kuskile parkinud ja kviitungi saanud. V2he sellest, ma ei maksnud veel yhte makset 2ra ja sain kohtut2iturilt kirja ja450 trahv muutus 1kiloseks trahviks!!

Codecci
11.08.10, 10:19
Kisub veel omakorda offtopicuks, aga ükskord hakkas silma huvitav teema 2+2 'st, Renting vs Owning: http://forumserver.twoplustwo.com/30/business-finance-investing/renting-vs-owning-45827/

Cliffs: mingi baller tahab 8-10 aastaks eluaset (tema varandus vist mõnikümmend miljonit dollarit, seega saaks kohe välja osta probably) ja enamus inimesi soovitab olenemata sellest hoopis rentida.

tolmuahv
11.08.10, 10:36
Kisub veel omakorda offtopicuks, aga ükskord hakkas silma huvitav teema 2+2 'st, Renting vs Owning: http://forumserver.twoplustwo.com/30/business-finance-investing/renting-vs-owning-45827/

Cliffs: mingi baller tahab 8-10 aastaks eluaset (tema varandus vist mõnikümmend miljonit dollarit, seega saaks kohe välja osta probably) ja enamus inimesi soovitab olenemata sellest hoopis rentida.

Vahe on selles, et kui välja ostad, siis paned sinna alla suure hulga kapitali, mis midagi ei tooda. Eestis on võimalik saada hakkama 10-30% omafinantseeringuga. Samuti on Eestis kinnisvarahinnad pikas perspektiivis tõusmas (elatustase jõuab Skandinaaviale järgi), USA puhul pole see kindel.

Kui ainus variant oleks 100% omakapitali eest välja osta, siis kindlasti üüriks. Ise kasutan eluasemelaenu puhul maksimaalset laenuvõimendust ja olen laenu juurde võtnud alusvara hinna tõustes. Intress on täna 1.5% (ja see on võimalik cappida 2.5-3% peale) ja töötades finantssektoris pole sellest kõrgema tootluse saavutamine just eriline raketiteadus. Ehk siis - maksimaalselt pangast odavat laenu ja seda mõistlikult investeerides on võimalik teenida päris head lisatulu suhteliselt riskivabalt. Mõistagi nõuab see sarnaselt pokkerile distsipliini ja oskusi.

Selle lisatulu maksavad ühiskonnas kinni need, kes koguvad raha ja hoiustavad selle nullilähedase intressiga. Inflatsioon ja elatustaseme tõus lahjendavad nende sääste pidevalt ja nende loodud rikkus jagatkse sujuvalt ümber nende vahel, kes raha aktiivselt kasutavad ja investeerivad.

tdx
11.08.10, 11:07
- Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
- Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?


tore on mõistlikku juttu ka lugeda vahepeal.

elukvaliteedi koha pealt.... enamik siin foorumis on noored kutid ja pereelu veel 5+ aasta kaugusel. aga kas mõttekam ei oleks siiski leibkonna sissetulekuid arvestada, mitte niivõrd üksikisiku tulu? tallinnas naise + lapsega elades on alates 50k kuus (leibkond) ilmselt suhteliselt miinimum, hea oleks 75k+. see oleks ka vist midagi euroopa keskmise kanti või veidi alla.. head tuleviku planeerimist kõigile :p

nomerlot
11.08.10, 11:08
Huvitav ja asjalik tekst tolmuahvilt, võtab mõtlema.

Potsataja
11.08.10, 11:22
tallinnas naise + lapsega elades on alates 50k kuus (leibkond) ilmselt suhteliselt miinimum, hea oleks 75k+. see oleks ka vist midagi euroopa keskmise kanti või veidi alla.. head tuleviku planeerimist kõigile :p

Tule taevas appi !!! :biggrin:

Siinset teemat lugedes võib reaalsest elust väärarusaam tekkida.


LE03: LEIBKONNALIIKME NETOSISSETULEK KUUS --- Sissetulekuallikas ning Aasta
2005 2006 2007
Netosissetulek kokku 3 475.5 4 342.9 5 285.7



HS mängijatest rääkides on valdav enamus neist pärit heaoluühiskondadest, seega ka nende aluspõhi on olnud oluliselt tugevam. Lisaks, kui lähtuda PTR-ist on väikese Eesti tulemus kordi parem, kui enamusel riikidel . HS võitjate eelduseks on HS kaotajad ja olgem rahul, et meil neid ei ole.

leits
11.08.10, 11:28
omfg 75k+? palju siukseid peresid on eestis ... max 1000?

Oliverk
11.08.10, 11:33
Lugedes neid viimaseid lehti siis tekib küll wtf momente kuhjaga. 75k leibkonna peale Tallinnas. Selliseid summasid saab vast mingi murdosa protsent peredest. Pakun et 25k on see üsna tavaline max.

Provoker
11.08.10, 11:37
See 50k miinimum naise ja lapsega peres on küll naljakoht. Muidugi kui kontekst on ballatamine siis küll.

Rage
11.08.10, 11:39
See 50k miinimum naise ja lapsega peres on küll naljakoht. Muidugi kui kontekst on ballatamine siis küll. ei ole ballamine.. tegelt ka.. pere peale.. on see norm summa.. eriti kui lapsed ka on..

ma ole suht nõus.. 20k pole sugugi midagi... uuringud näitavad, et raha teeb inimest õnnelikumaks kuni 60k kuus.. peale seda piiri enam suurt vahet õnnetundes ei ole..

ma teenin oma tööga 30k+... ja ma ütleks, et olen rahul, aga laiutada ka ei saa.. autoks Škoda, liising ja kindlustused kokku 5k kuus + bens ja muud kulud... ostsin krundi omale 5a laenuga.. 7k sinna iga kuu.. üürikorter 3,5k-4k kuus.. toidu peale koos elukaaslasega läheb kuus 6k.. ja me ei käi üle korra/kahe kuus kuskil väljas söömas ja need arved jäävad ka pigem kuni 500kr kanti..

lisaks siis muidugi peod ja alko... trennid, aegajalt mingeid riideid või asju osta.. ja thats about it..

kui ma veel tahan maja ehitada või edevamat autot osta.. või mingeid kodukino süsteeme vms suuremaid asju või tõesti pikkadel ja suurtel reisidel käia.. siis peab juba silma peal hoidma, mille peale raha kulutad, et veidi reisi jaoks alles hoida..

Tigrano
11.08.10, 11:42
Tean omastkäest, et kui perega tahad vabalt elada, siis tõesti 25-50k kuus läheb nii et arugi ei saa, eriti kui paljudel on eluaseme laenud jne, siis see pole mingi raha tänapäeval.

variatsioon
11.08.10, 11:56
Kui näidet tahad, siis täna käisin Controventos lõunat söömas. Ei ole mingi high-end koht, täitsa tavaline hea Itaalia restoran vanalinnas. Söök/jook:
- Caesari salat starteriks 150-190 krooni (täpselt ei mäleta)
- Grillitud krevetid põhiroaks 390 krooni
- Coca cola joogiks ca. 25 krooni.

Kokku saad ca. 600 krooni. Ühe inimese eest. Õlut-veini selle eest juurde ei saa. Kui tahta kokku hoida, siis McDonaldsis saab odavamalt süüa. Aga juttu oli 'lahedast äraelamisest', mitte mis summaga on võimalik toime tulla nälga kannatamata.

oky.. tartus ei ole kohta kus saaks 200eest salatit osta..
(no obv atlandises ja entris saaks midagi lasta kokal valmis segada aga sealsed söögid on ikka väga halvad)

minu lemmik praad tartus on 6teist kannus snitsel(60kr) + karboniseeritud vesi(5kr).
ja väga nutsud on ka ristiisa päevapraed(50kr)

Skyline
11.08.10, 12:03
minu lemmik praad tartus on 6teist kannus snitsel(60kr)
Milano snitsel FTW ;)

Svenza
11.08.10, 12:04
Ristiisas ma sain päevasupi ükskord kus oli siniseks kõngend kanatiivad ja 2 kroonised kiirnuudlid... Seal käin ainult Tšehhi õlut joomas nüüd. Okse tuleb peale siiamaani kui mõtlen tollele jälkusele.

Omal üür + kommunaalid 5K
Väljas käin söömas paar korda nädalas
Joomise peale läheb külmalt 5K+... lõdva randmega

Pahvak
11.08.10, 12:51
ei ole ballamine.. tegelt ka.. pere peale.. on see norm summa.. eriti kui lapsed ka on..

ma ole suht nõus.. 20k pole sugugi midagi... uuringud näitavad, et raha teeb inimest õnnelikumaks kuni 60k kuus.. peale seda piiri enam suurt vahet õnnetundes ei ole..

ma teenin oma tööga 30k+... ja ma ütleks, et olen rahul, aga laiutada ka ei saa.. autoks Škoda, liising ja kindlustused kokku 5k kuus + bens ja muud kulud... ostsin krundi omale 5a laenuga.. 7k sinna iga kuu.. üürikorter 3,5k-4k kuus.. toidu peale koos elukaaslasega läheb kuus 6k.. ja me ei käi üle korra/kahe kuus kuskil väljas söömas ja need arved jäävad ka pigem kuni 500kr kanti..

lisaks siis muidugi peod ja alko... trennid, aegajalt mingeid riideid või asju osta.. ja thats about it..

kui ma veel tahan maja ehitada või edevamat autot osta.. või mingeid kodukino süsteeme vms suuremaid asju või tõesti pikkadel ja suurtel reisidel käia.. siis peab juba silma peal hoidma, mille peale raha kulutad, et veidi reisi jaoks alles hoida..

Sa teenid 30k+ kuus ja pead ikka bankrollist diivani jaoks cashoudi tegema? :biggrin:

Rage
11.08.10, 13:02
Sa teenid 30k+ kuus ja pead ikka bankrollist diivani jaoks cashoudi tegema? :biggrin:
:-D eelmine aasta käisin suvel 3 nädalat mustamere ääres puhkamas.. täiega ballat sai lastud seal, nii tekkis eelarvesse auk (loe et põhikontolt raha otsas ja krediitkaardil kerged miinused).. sügiseks sain eelarve tasakaalu.. tuli mu oma sünnipäev, jälle eelarves auk.. siis tulid jõulud otsa, teadagi mis kulukas aeg see on ja siis käisin veel lumelauatripil Norras ja nohh diivani jaoks enam ei jätkunud.. siis saigi mingi $1200 välja kantud ja diivan ostetud:-)

ahjaa.. tegelt unustasin mainida, et emal aitan laenu maksta 3k kuus.. eelmise aasta lõpus jäid isa ja vend ka töötuteks.. neid stakesin ka.. sinna need säästud läksid.. muidu mul on teisel kontol igaks juhuks alati 3 kuu palk olemas.. juhuks kui midagi väga perse peaks kuskilt minema, aga siis see kuivas 1 kuu peale kokku ja pole tänaseni suutnud seda uuesti 3 kuu peale ajada.. :-/

nomerlot
11.08.10, 13:04
Diivan võib maksta 2K, võib ka 60K.

Minu meelest see teema areneb väga hästi topicu piires, sest jutt on läinud just sinna, miks pokkerit mängitakse ehk raha ning kui palju ja milleks seda siis vaja on:)

Rage
11.08.10, 13:09
Diivan võib maksta 2K, võib ka 60K.

Minu meelest see teema areneb väga hästi topicu piires, sest jutt on läinud just sinna, miks pokkerit mängitakse ehk raha ning kui palju ja milleks seda siis vaja on:)
13k maksis mu suur nurgadiivan.. pildi panin ka imho siia..

pokkerit kaudselt ei mängi raha pärast, mängin pokkerit selleks, et saada paremaks mängijaks ja jõuda kõrgematesse limiitidesse, küll siis see raha ka tulema hakkab...

pokkeriga alustades seadsin omale ultimate goaliks, et pokker on see, mis peab võimaldama mulle osta mu unistuste maja kuskile Eestisse mere äärde... kui see eesmärk on täidetud, siis võin pokkerist quitida..

ok2aa
11.08.10, 13:11
tore on mõistlikku juttu ka lugeda vahepeal.

elukvaliteedi koha pealt.... enamik siin foorumis on noored kutid ja pereelu veel 5+ aasta kaugusel. aga kas mõttekam ei oleks siiski leibkonna sissetulekuid arvestada, mitte niivõrd üksikisiku tulu? tallinnas naise + lapsega elades on alates 50k kuus (leibkond) ilmselt suhteliselt miinimum, hea oleks 75k+. see oleks ka vist midagi euroopa keskmise kanti või veidi alla.. head tuleviku planeerimist kõigile :p

mis see 50k miinimum endas sisaldab? 5 millist maja, kahte autot (üks milline, teine poolemilline), lapsehoidjat, kolm korda aastas puhkus tais, 10k eeki eest sööki-jooki-meelelahtust pealinna laaundzides, status klubi liikmemaks?

ilma ülalnimetatud asjadeta ei saa tõesti elada.

leits
11.08.10, 13:13
Mulle kohati hakkab tunduma ,.. et enamus siit on ikka yliballad :D mõtlesin ise et kulutan keskmisest rohkem elule, aga lugedeis neid poste siis j22b kyll kohati suu lahti :D

inward
11.08.10, 13:24
.

Minu meelest see teema areneb väga hästi topicu piires, sest jutt on läinud just sinna, miks pokkerit mängitakse ehk raha ning kui palju ja milleks seda siis vaja on:)

Just just.

Väga huvitav teema igal juhul.

Tarq666
11.08.10, 13:28
Pärast nende tekstide lugemist tunnen ma ennast küll väga kehva 10K teeniva rotina :D

Rage
11.08.10, 13:29
Pärast nende tekstide lugemist tunnen ma ennast küll väga kehva 10K teeniva rotina :D



aga vastus küsimusele, miks meil high stakes tüüpe pole, siis kõik tegelt öeldud. Eestis elab niivõrd väikese teenistusega tegelt korralikult ära ja nagu mainitud, siis 20-30k saab ballat panna ja ei leidu palju noori, kes suudaksid niipalju teenida ning kui pole n-ö konkurentsi või kedagi kellest parem olla, siis ei viitsitagi rohkem pingutada enam. Konkurents(kadedus, et keegi teenib rohkem ja seda üldse mitte halvas mõttes) on üpris suur edasiviiv jõud.

MOTIVATION! :biggrin:

tdx
11.08.10, 13:35
mis see 50k miinimum endas sisaldab? 5 millist maja, kahte autot (üks milline, teine poolemilline), lapsehoidjat, kolm korda aastas puhkus tais, 10k eeki eest sööki-jooki-meelelahtust pealinna laaundzides, status klubi liikmemaks?

ilma ülalnimetatud asjadeta ei saa tõesti elada.

ma tajun justkui mingit iroonianooti siin, aga 3 inimese elamiskulud on siiski suuremad kui ühe (noliferi) omad. lisaks sa ei taha ju eluaeg mustamäe 2-toalises elada, mis tähendab et arvestatav osa sissetulekutest kulub elamispinnale, pluss normaalne on ka midagi iga kuu säästa\investeerida, s.t sa ei kuluta iga kuu 100% mida teenid.. pealegi jutt ei olnud ära elamisest, vaid normaalselt elamisest.

tolmuahv
11.08.10, 13:36
mis see 50k miinimum endas sisaldab? 5 millist maja, kahte autot (üks milline, teine poolemilline), lapsehoidjat, kolm korda aastas puhkus tais, 10k eeki eest sööki-jooki-meelelahtust pealinna laaundzides, status klubi liikmemaks?

ilma ülalnimetatud asjadeta ei saa tõesti elada.

Natuke üle hindad, mida 50K eest saab. 5m maja (korralik maja Pirital/Kakumäel/Kristiines, nothing fancy) kuumakse ja kulud on ca. 30k. Millise auto liising/kindlustus/kütus on 20-25k. Ehk 50K-st jääb puudu.

Kui nüüd downgradeda nats: Maja oleks tagasihoidlik ja heal ajal ostetud 2m eest (15k koos kuludega). Autod oleks hinnaklassis 200-350K soetatud (15k kokku kuumakse + kütus). See teeb kokku 30k. Kui nüüd mõni laps ka on, siis alla 10k tõenäoliselt süüa eriti ei õnnestu kuus. Ongi juba 40k. Seega on pere 'disposable income' (ehk osa sissetulekust, mida saad igakuiselt vabalt kulutada) juba 10k peal. Kuivõrd lapsele on vaja koolis raamatuid-töövihikuid osta ja mõne trenni eest maksta, siis jääb sellest veel vähem ilmselt järele. Nt. 5k. Selle rahaga peab siis kodu sisustama, pere riidesse panema ja puhkusereisidel käima. Hoidku veel, et pole kooliajast mõnd õppelaenu vms võetud.

Paistab, et 50K kuus ei ole siiski piisav isegi selleks, et tagasihoidlikus majas elada ja endale ja naisele tavalist keskklassi autot lubada.

Rage
11.08.10, 13:41
see liising nii kallis ka ei ole.. mul 366k auto, liising + kindlustused 5k kuus... aastas korra hooldus 2k, pesemised ja vahad jms veel mingi 3-4k juurde... sõltub palju sõidad maksad bensu eest ka..

porsche cayenne kasko aastas on muidugi ca 100keeki.. + liising otsa.. tikub jahh sinna 20k kanti kuus:-) samas kasutatud cayenne saad 400-500k eest kätte...

http://www.auto24.ee/used/750887
http://www.auto24.ee/used/739525
http://www.auto24.ee/used/741087

bounce
11.08.10, 13:42
rohkem kulutada ei ole ma usun et kellelgi probleem, aga vajadusel kärpimine käib küll enamusele üle jõu tundub.

tolmuahv
11.08.10, 13:46
see liising nii kallis ka ei ole.. mul 366k auto, liising + kindlustused 5k kuus... aastas korra hooldus 2k, pesemised ja vahad jms veel mingi 3-4k juurde... sõltub palju sõidad maksad bensu eest ka

Sellega vist pingutasin üle jah nats. 2 keskklassi autot on võimalik pidada üleval ilmselt juba 10k eest kuus. Üldpilti see ei muuda. Aga kui tahta 'hästi elada' ja valida soovi (mitte hinna) järgi auto, siis jääb 5k-st puudu isegi kindlustuse tasumiseks. Aga jah - see on juba 'hästi elamine' ja tekitab isegi siinses suht haritud ja edumeelses foorumis palju paksu verd.

leits
11.08.10, 13:56
No jah, kuis us just mingi uus 750 või ala S500 pole siis ilmselt jääb puudu. aga olgem ausad, paljudel neid on? ma ei tea yhtegi eesti pokkeriprod kellel see oleks vms .. need kanduvad pigem "rikaste" inimeste valdkonda

Uniquest
11.08.10, 14:00
Haritud ja edumeelne foorum peaks just "hästi elama". Kokku hoiavad just vastupidiste tunnustega inimesed.

PS. Ise olen üpris vaesest perest pärit, kokkuhoidmine on harjumus ja elan praegu üksi ~8k kuupalgast ära. Kusjuures korteri peale kulub rohkem kui keskmisel tudengil ja tõenäoliselt toidu peale ka. Aga natuke jääb puudu kah juba ja mõne kuu lõpus peab vaatama, mida süüa ostan ja palju väljas õlle peale kulutan.

tolmuahv
11.08.10, 14:08
See ongi tendents. Eesti pokkerimängijad on rahul ka vana Opeliga. Peaasi, et sõidab. Süüa võib kodus ja enne klubisse minekut võib ukse taga lauaviinaga end käima tõmmata. Mitte, et see tingimata vale oleks, aga see näitabki kõige paremini, et inimesed on vähesega rahul, ei oma ambitsioone ja tulevikule ka ei mõtle.

Enamk taolisi 'proffe' võib end pokkeriga mõne aasta ära elatada. Siis on pidev taseme tõus ja fishide arvu langus teinud ka sissetuleku hoidmise raskeks, rääkimata selle tõstmisest. Järsku vaadatakse, et vahepeal palgatööle läinud noortest kursavendadest on äkki saanud spetsialistid. Neil on eriala, millele nad keskenduvad, nende sissetulekud tõusevad koos kogemuste lisandumisega. Kui nüüd sellised tegelased võtavad naise ja mõtlevad eluaseme/pere loomise peale, siis tulebki imestusega tõdeda, et sissetulekutest enam ei piisa ja erilisi perspektiive kusagilt ei paista.

Kui ma ise tööl ei käiks ja oleks elukutseline mängija, siis minu jaoks oleks täiesti eluliselt oluline:
- Areneda mängijana pidevalt ja piisavalt, et tõsta oma taset ja sissetulekut.
- Säästa pidevalt ja investeerida see.
- Omada mingit 'master plani'. Mida ma 2 aasta pärast teen või teha tahan? 5 aasta pärast? Kas minu oskused on head üksnes kodus arvuti taga istumiseks ja üksi pokkeri toksimiseks? Võib-olla suudaks ma võtta 10 matsi, mängima õpetada ja niiviisi nii enda kui nende sissetulekut tõsta?

Pahvak
11.08.10, 14:13
Hästi elamine on sinu jaoks tükk rauda ja 1k lõunad. Mis puutub foorumi haritusse, siis see on suhteliselt merged - siin on ikka selliseid tainaid ka, et halb hakkab, aga pokker on alati rumalaid ligi tõmmanud. Ma eriti foorumites ei kola v.a. rada7, mis minu arust on natukene isegi haritum foorum (perekoolide/delfi kohta ei oska midagi öelda). Järgnev tsitaat rada7st, mis pigem iseloomustab küll haridust, aga ääri-veeri käib ka topicu kohta:

Ma ei läinud oma eriala õppima sellepärast, et ma lootsin pärast head tööd ja palju raha saada. Üleüldse ma ei mõista inimesi, kelle jaoks haridus on kitsalt midagi sellist, mille abil nad omale hilisemas elus võimalikult rasked rahapakid garanteerida püüavad. Ma siiralt kahtlen, kas sellise mõtteviisi kandjatel mingit haritust üldse olla saab. Ja misasja nad üldse teevad oma rahaga pärast? See, kuidas ja mille nimel Eesti "kõrgem keskklass" elab, saab olla eeskujuks ainult neile, kes neist kultuuriliselt veelgi vähem arenenud on.

See on muidugi ühele tõusikute ühiskonnale tüüpiline, et ilusast autost, majast ja naisest, suurest pangaarvest ja kõige sellega kaasnevast rämedast töörabamisest kõrgemat ideaali enam ei leidu. Aga ma arvan, et kui sa piisavalt tubli oled ja õpid järjekindlalt seda, mis sind ennast huvitab, võid sa self-made-lollide sotsiaalset survet vabalt ignoreerida. Lõpuks tulevad igasugu võimalused ja asjad samahästi kui ise sinu juurde. Ja rahast tähtsam on siiski see, et ka juhul, kui sul parajasi palju raha ei ole, sa igavusest ära ei sureks.

ok2aa
11.08.10, 14:13
ma ei viitsi arvutada, aga kui suure osa sellest ca 50 000 eekist moodustavad finantskulud? kas on mõttekas üldse 50k+ sissetuleku juures liisida 200k autot? uue auto ostmine on ka asi, mis liigitub minu arvates rohkem 'hästi elamise' kui ära elamise juurde. 2 milline eluase tundub ka mõistlikum, kui 5 milline (eriti 3 inimese jaoks).

cliffnotes: olen vaene.

leits
11.08.10, 14:14
Samas tolmuahv kui sa see investeerimis inimene .. investeerimiseks on vaja v2hemalt ju ala mingi 500k? Ala 10k sa ei hakka ju investeeirma, sellest ei saagi midagi saada ju?

Ma olen mitmeid kuid "säästnud" ning mõtlenig, mis peale hakata. Mis summast alates soovitaksid yldse investeerima hakata?

Äkki viidsid PM saata või mingi laheda asja kirjutada, kuhu ja miks raha panna ... seda siis kui täiesti võõrale inimesele investeerimsiest ... Neid SWEDI/SEB inimesi ei viidsi ka kuulatta, iga yks promob oma sitta .. pane meie fondi ja meie fondi ..

TY

Provoker
11.08.10, 14:14
Siinse rahvaga võrreldes elan ma ikka väga askeetlikku elu. Autot ei ole(tööautoga sõidan), Kodulaen on 3800 eek/kuu kommunaal otsa ~1600 eeki. Need kulud kusjuures lähevad naisega veel pooleks ning söögi peale vast 2-3000 eeki kuu. Kodus on ka kass ja kilpkonn ning ma enda arust elan suht hästi. Kokku siis kulud Ca 5k eeki kuus ning ma ei tunne, et ma millestki ilma oleks jäänud. Väljas käime paar korda kuus, alkot tarbin ka vb 1-2x kuus miski 1 siidri või d-lighti vms näol.

leits
11.08.10, 14:16
Noo alko kulul on juba n2ha kulude osas .. Kui sa paned ikka 2-3 normal pidu .. Minu jaoks normal pidu on 100% 1.5k+ yks pidu .. seega juba sinna ca 5k ... Ei hakka ette kujutamagi kui kuskil glorias veinist t2is kakkuda end .. mingi 10k+ ilmselt

Pahvak
11.08.10, 14:18
Siinse rahvaga võrreldes elan ma ikka väga askeetlikku elu. Autot ei ole(tööautoga sõidan), Kodulaen on 3800 eek/kuu kommunaal otsa ~1600 eeki. Need kulud kusjuures lähevad naisega veel pooleks ning söögi peale vast 2-3000 eeki kuu. Kodus on ka kass ja kilpkonn ning ma enda arust elan suht hästi. Kokku siis kulud Ca 5k eeki kuus ning ma ei tunne, et ma millestki ilma oleks jäänud. Väljas käime paar korda kuus, alkot tarbin ka vb 1-2x kuus miski 1 siidri või d-lighti vms näol.

Kui inimesel on eluterved lähisuhted, head sõbrad ja suudab nautida näiteks muusikat, filme, kirjandust, häid vestlusi, siis on inimesel vedanud.

Potsataja
11.08.10, 14:42
Nii, 2007 oli keskmine leibkonnaliikme netosissetulek 5285 krooni. praegu on see pigem väiksem, kui suurem. Võtame nüüd tolmuahvi ja Rage sissetuleku kokku, mis on nii 130K+ (topicust läbijooksnud jutu põhjal) ja mõtleme, kui mitme inimese/pere leibkonnaliikme netosissetulek peab olema 2000 (ja alla selle), et üldine keskmine paigas oleks. ;)

Inimesed on erinevad, osasid motiveerib raha ja teisi hoopis teised väärtused.

tolmuahv
11.08.10, 14:45
ma ei viitsi arvutada, aga kui suure osa sellest ca 50 000 eekist moodustavad finantskulud? kas on mõttekas üldse 50k+ sissetuleku juures liisida 200k autot? uue auto ostmine on ka asi, mis liigitub minu arvates rohkem 'hästi elamise' kui ära elamise juurde. 2 milline eluase tundub ka mõistlikum, kui 5 milline (eriti 3 inimese jaoks).

cliffnotes: olen vaene.

Liisinguintress on ca. 5% p.a. Ehk 200k auto pealt ca. 800 krooni kuus.

Kas 50K sissetuleku juures on mõtet 200K autot osta? Ma vaatasin huvipärast hindasid. Uus 1.6L Toyota Corolla (tagasihoidlik, aga ok auto) maksab 275k. Eestis ja Euroopas levinud rahvaauto Honda Accord on 350-400k. Kas 200k auto eest on palju? Kui isegi 50k teenivad inimesed sõidavad vanade keskklassi autodega, siis kes uutega sõidaks? Riideid saab ka kasutatuna osta ja on oluliselt odavam. Kas uus auto ja riided on tõesti luksus?

privador
11.08.10, 14:45
Tolmuahv sa r22gid kogu aeg investeerimisest...
Sry aga tavalisel inimesel pole eriti voimalusi. Sa vb saad kuskil inside infot ja ajad kerget pappi kokku. Lihtsurelikel on voimalik nt aktsiainstrumentidega(a la div aktsiad) ehk suht turvaliselt 10prossa teenida. Kui tahad rohkem oled juba turu tombetuulte keskkonnas ja void hoopis raha kaotada.
Voi siis ala olympicut osta ja loota, et ta kunagi kasvama hakkab...


50kpalga juures 200k auto liisimine tundub finantsilises mottes suht idiootne tegu

Samas keegi r22kis siin autodest. sry aga vaadake pokkerim2ngijate autoparki pargi ees...
Autod on tutikad bemmid voi touragged ja m2ngitakse 200rebuydega turnat ja minnakse polema, kui rahasse ei tulda jne... See tundub minu jaoks suht naeruv22rne.
Aga point ongi selles, et need autod on teenitud 2ridega mitte pokkerim2nguga.

Skyline
11.08.10, 14:53
Kellel tutikad bemmid ja touraged on ?

leits
11.08.10, 14:57
Ilmselt mingitel ballamatel ... ma ei tea ka hetkel yhtegi

tolmuahv
11.08.10, 14:58
Hästi elamine on sinu jaoks tükk rauda ja 1k lõunad. Mis puutub foorumi haritusse, siis see on suhteliselt merged - siin on ikka selliseid tainaid ka, et halb hakkab, aga pokker on alati rumalaid ligi tõmmanud. [/I]

See oli hea näide kibestumisest ja kitsarinnalisusest. Mul on ükskõik, kui palju sinu lõuna maksab. Kui see on odavam kui minu oma, siis on kõik hästi. Ma käin ka McDonaldsis söömas, aga aeg-ajalt tahaks muud ka. See kahjuks sinusugustele hinge ei mahu. Samamoodi teeb haiget kui keegi suuremas majas või kallima autoga sõidab. Kui see sinu 'õnnelikult elamise' valemisse ei mahu, siis miks sellele nii valuliselt reageerida?

Enamik inimesi käib tööl, tegeleb mingi väärtuse loomisega ja ei mõtle iga päev raha peale või selle peale, kuna, kui palju või millal seda jälle kontole tuleb. Pokkerimängijad on justnimelt seltskond, kelle elu ja töö keerlevad rohkem raha ümber kui kellelgi teisel. Veedad päevi-öid arvuti taga, et kopikate peale kaarte mängida ja lähed endast välja kui mängukaaslane sinu kopikad ära võtab (tilt). Õnnelik ja rahast sõltumatu elu?

Kui pokkerimängijal pole soovi ja motivatsiooni palju raha teenida, siis temast üldjuhul ei saa head mängijat. Siinse vestluse käigus tuleb üha paremini välja, miks Eestist high-stakes mängijaid pole.

privador
11.08.10, 14:58
Kellel tutikad bemmid ja touraged on ?
pargi regularid

variatsioon
11.08.10, 15:00
Samamoodi teeb haiget kui keegi suuremas majas või kallima autoga sõidab.
lol rly? :D

leits
11.08.10, 15:01
Okei tolmuahv. Sinu jaoks võivad ju need "kopikad" tunduda. Kuid olgem ausad, kui ntx mina kui NL100 möängiv inimene kaotan ~1k USD anna andeks, need ei ole kopikad minu jaoks .. Küll jah võibolla sinu jaoks .. Kopikal on igal inimesel erinev mõiste, seda eis aa nii 1:1 võtta .. igal inimese jaoks on rahal erinev väärtus

adam_q
11.08.10, 15:02
Enamik inimesi käib tööl, tegeleb mingi väärtuse loomisega ja ei mõtle iga päev raha peale või selle peale, kuna, kui palju või millal seda jälle kontole tuleb. Pokkerimängijad on justnimelt seltskond, kelle elu ja töö keerlevad rohkem raha ümber kui kellelgi teisel.

sihukesed väited on ilgelt õrn jää

nomerlot
11.08.10, 15:04
kuulge teema on ju huvitav ja lausa hariv, ärge rikkuge seda klassivihaga:)

privador
11.08.10, 15:08
pigem on tolmuahvil mingi point. Kohati tunnen ennast ka nn "alav22rtuslikuna"
Jube kerge on mingi postil olla-norm nuts saabub iga kuu pangakontole-teed nn "oma asja" ei motle rahale, ohtud leiad soprade jms hobide jaoks aega..ei motle rahale, kui nn korvalisele asjale...
Aga pokkerim2ngijad on nagu mingid rotid, kes yyri jaoks raha grindivad-sama h2sti voiks juba balti jaama kerjama minna

Ja see on alandav just siis nt pargi cashgames ,kus mingi 2rimees nt tuleb ja teab, et ma olen nn pokkeriregist rott ja nn yleolevalt suhtub. Tema tuli ju sinna lobutsema, sama skui mina yritan moned kopikad teenida

Samamoodi vaatan vesiste suuga, kuda 2rimehed ept tallinnale sisse ostavad
pokkerim2ngijatest on vaid olympic team plus janar ja imre

tolmuahv
11.08.10, 15:09
Okei tolmuahv. Sinu jaoks võivad ju need "kopikad" tunduda. Kuid olgem ausad, kui ntx mina kui NL100 möängiv inimene kaotan ~1k USD anna andeks, need ei ole kopikad minu jaoks .. Küll jah võibolla sinu jaoks .. Kopikal on igal inimesel erinev mõiste, seda eis aa nii 1:1 võtta .. igal inimese jaoks on rahal erinev väärtus

See oli liialdatud illustratsioon minu poolt võimendamaks oma sõnumit. Kui igati õnnelik Pahvak rahast ei hooli, siis miks ta selle nimel ööd üleval on ja kaarte mängib? Näed vastuolu? Kui teda autod-majad ei huvita, siis miks ta üritab solvata/halvustada neid, kellel need olemas on? See ongi tüüpiline klassiviha näide.

Ka minu jaoks on pokkeris 1k USDi väga oluline summa. Sest ma mängin väikestele summadele ja 1k USDi kaotamine tähendaks, et ma ei oska mängida.

Pahvak
11.08.10, 15:10
See oli hea näide kibestumisest ja kitsarinnalisusest. Mul on ükskõik, kui palju sinu lõuna maksab. Kui see on odavam kui minu oma, siis on kõik hästi. Ma käin ka McDonaldsis söömas, aga aeg-ajalt tahaks muud ka. See kahjuks sinusugustele hinge ei mahu. Samamoodi teeb haiget kui keegi suuremas majas või kallima autoga sõidab. Kui see sinu 'õnnelikult elamise' valemisse ei mahu, siis miks sellele nii valuliselt reageerida?

Enamik inimesi käib tööl, tegeleb mingi väärtuse loomisega ja ei mõtle iga päev raha peale või selle peale, kuna, kui palju või millal seda jälle kontole tuleb. Pokkerimängijad on justnimelt seltskond, kelle elu ja töö keerlevad rohkem raha ümber kui kellelgi teisel. Veedad päevi-öid arvuti taga, et kopikate peale kaarte mängida ja lähed endast välja kui mängukaaslane sinu kopikad ära võtab (tilt). Õnnelik ja rahast sõltumatu elu?

Kui pokkerimängijal pole soovi ja motivatsiooni palju raha teenida, siis temast üldjuhul ei saa head mängijat. Siinse vestluse käigus tuleb üha paremini välja, miks Eestist high-stakes mängijaid pole.

Ma pole kibestunud, vaid mulle ei meeldi sinu suhtumine - alla 50k elu ei ole. Teiseks mulle ei meeldi, et sa defineerid ambitsioone läbi raha. On palju ambitsioonikaid elukutseid, mille põhieesmärk pole võimalikult pappi kokku ajada. Kolmandaks ei mahu mulle pähe, miks sinu 'hästi elamise' definitsiooni on sisse kirjutatud räme töörabamine? Sisuliselt sa pole seda väitnud, aga vaevalt finantssektoris vähe tööd tehakse. Minu raamatus ei tähenda 'hästi elamine' oma vaba aja kärpimist - teeni palju teenid, aga kui rabad 8h päevas+ületunnid oled sama kehv nagu teised.

P.S. Ma töötan nädalas ühe päeva (täiskoormus) ja teenin piisavalt. Ja ma pole elukutseline mängija. Ära minu pärast muretse.
P.S.2. Ma teadsin väga hästi enne nupu vajutamist, et see postitus kõlab kibestunult ja ikkagi vajutasin "submit reply". Miks küll?

leits
11.08.10, 15:13
pigem on tolmuahvil mingi point. Kohati tunnen ennast ka nn "alav22rtuslikuna"
Jube kerge on mingi postil olla-norm nuts saabub iga kuu pangakontole-teed nn "oma asja" ei motle rahale, ohtud leiad soprade jms hobide jaoks aega..ei motle rahale, kui nn korvalisele asjale...
Aga pokkerim2ngijad on nagu mingid rotid, kes yyri jaoks raha grindivad-sama h2sti voiks juba balti jaama kerjama minna

Ja see on alandav just siis nt pargi cashgames ,kus mingi 2rimees nt tuleb ja teab, et ma olen nn pokkeriregist rott ja nn yleolevalt suhtub. Tema tuli ju sinna lobutsema, sama skui mina yritan moned kopikad teenida

Samamoodi vaatan vesiste suuga, kuda 2rimehed ept tallinnale sisse ostavad

Sinu n2ited imo on siiski natuken või isegi v2ga mööda minu silmis. Kõik inimesed mõtlevad siin elus rahale .. jah pokkerimängija amet on küll selline, mis tiirleb ymber raha ..

Lol sa mainisid, et pokkerimängijad on nagu rotid .. .siis sa peaks iga tööinimese kohta ütlema, kes töötab tehases/poes/haiglas/apteegis .. siis nad kõik on ju rotid? Miks nad kõik ei l2he siis kerjama?

Imho sa näed siin kohal küll asju valesti. Iga inimene teeb seda, mida ta oskab, et endale (oma perekonnale ) leib lauale tuua ning amksud makstud saaks ning ise võimalikult täisv22rtuslikku elu elada ..

tdx
11.08.10, 15:28
kas on mõttekas üldse 50k+ peresissetuleku juures liisida 200k autot?

FYP.
imo mitte. aga selle väite peale vaadatakse eestis veel väääääga imelikult..

Rage
11.08.10, 15:38
raha ei tohiks olla ainult eesmärk vaid vahend... Raha on lihtsalt vabadus, vabadus teha seda mida tahad ja raha lihtsalt avardab valikuvõimalusi.

Mina isiklikult arvan, et heaks pokkerimängijaks pigem ei saa inimene, kes teeb seda ainult raha pärast (erandid olemas ja ka muudes eluvaldkondades vt. Jack London), sind peab see mäng niisama ka paeluma ja huvitama ja väljakutseid esitama. Mis puutub nendesse $1k kaotustesse jms, kelle jaoks kopikad, kelle jaoks mitte - vahet ei ole! Tähtis on mõelda BI'des või BB'des ja kas see kaotus tähendab seda, et sa tegid halba ja/või tildist mängu või on tegemist lihtsalt ajutise dispersiooniga või mida see kaotus sinu jaoks pikemas perspektiivis tähendab.
krt kui ma koguaeg mõtleksin panustades mitu kasti pilsnerit ma selle panuse eest saaksin või mitme kuu üüri makstud, ma ei saaks üldse pokkerit mängida nii.

Mis puutub tolmuahvi definitsiooni "heast elust" ei pruugi see kellegi teise jaoks absoluutselt sama tähendada, mis puutub aga töö rabamise lisamist sinna definitsiooni, siis mina olen sellega nõus. Inimese loomuses on teotahe ja vajadus ennast endale ja teistele tõestada, kindlasti on selleks parem sõna olemas, aga karjääri tegemine ja tunnustuse saavutamine ja eesmärkide püstitamine ja saavutamine kuulub ka minu "hea elu" hulka ja see pole otseses seoses palganumbriga, ühel hetkel see palk enam ei oma nii suurt kaalu näiteks uut töökohta valides, esimene asi seisneb töös mida tegema hakkad, kas see huvitab, millised on väljakutsed ja saavutused selle tööga seoses ja alles siis räägime edasi rahast. Pokkerimängijal võivad nendeks eesmärkideks olla limiitide biitimine või turniiri võitude tiitlid vms.. igal ühel oma.

tolmuahv
11.08.10, 15:39
Ma pole kibestunud, vaid mulle ei meeldi sinu suhtumine - alla 50k elu ei ole.
Seda väitis keegi teine. Mina tõin fakte, mis toetasid väidet, et 50k kuus ei tähenda mingit luksuslikku elu, vaid kulub pere peale üsna lihtsalt ära.


Teiseks mulle ei meeldi, et sa defineerid ambitsioone läbi raha. On palju ambitsioonikaid elukutseid, mille põhieesmärk pole võimalikult pappi kokku ajada.

Ei defineeri. Väitsin, et pokkerimängija peaks defineerima, sest selle järgi mõõdetakse tema edukust. Minu töö eesmärk ei ole võimalikult palju palka saada. Õigupoolest on see fikseeritud suurus ja minu eesmärk on teha oma tööd võimalikult hästi.

Kolmandaks ei mahu mulle pähe, miks sinu 'hästi elamise' definitsiooni on sisse kirjutatud räme töörabamine? Sisuliselt sa pole seda väitnud, aga vaevalt finantssektoris vähe tööd tehakse. Minu raamatus ei tähenda 'hästi elamine' oma vaba aja kärpimist - teeni palju teenid, aga kui rabad 8h päevas+ületunnid oled sama kehv nagu teised.
Selle mõtlesid ka pigem ise välja. Finantssektoris pole oluline mitte töö maht, vaid kvaliteet. Palju alla 8h päevas ei tahaks töötada, sest vaba ajaga poleks suurt midagi peale hakata - kõik sõbrad ja tuttavad on tööl ja kodus ei viitsi niisama passida. Kui mulle ka töö vastumeelne oleks ja ma tahaks pigem hobidega tegeleda, siis 99% juhtudest pole see praktiliselt võimalik. Ei pakuta eriti palju töökohti, kus saaks 4h päevas tööd teha ja hästi ära elada. Vaba aja veetmine ja hobidega tegelemine on kahjuks kallis.

Üldiselt kui noor inimene võtab suhtumise, et üle 8h päevas ei viitsi ja kes viitsib, on no-lifer, siis on asi natuke halb. Praktiliselt kõigil inimestel, kes 30-35 aastasena enam tööd tegema ei pea, on olnud periood, mil nad tegid seda oluliselt rohkem kui 8h. Ja nad tahtsid seda teha, mitte ei pidanud.

leits
11.08.10, 15:45
Obv Rage sa ei saanud mu poindist aru. kui sa mõtled, et selle eest ma oleks saaanud kõrvaklapid ja jne .. sii nii obv ei saa m2ngida. Ja nagu ma ennegi mainisin on igal inimsel erinev rahav22rtus ... Ühe inimese jaoks võib mingi summa "x" olla kui sandikopikad teise inimese jaoks aga vä'ga oluline sissetulek, millest end (vajadusel ka pere toita). Mõtlelgem natuke suuremalt, kogu eesti elu ei k2i ymber taru,tallinna, p2rnu jms suurte linnade .. On olems maal ka perekondi kes suudavadd 5-6k eest 3-5 liikmelisele perekonnale söögi lauale tuua ..

Üleüldiselt on ii suhteline teema imo, et seda ei saa nii analüüsida. Seda tuleb võtta nii kuidas iga inimene seda ise 2neb ning kuidas ta on harjunud. Obv kui inimesel on raha käes siis ta kulud on ka kõrged. Aga ma olen ka kindel, kui mul nätx peks pokker niii perse minema, et ei suuda enam sentigi teenida ja ainult anann neile, elaks ma ka 5k eest kuus ära (nii söögid, vastavad ühikad/korterid vms).

ok2aa
11.08.10, 15:51
hmm, teema on huvitavaks läinud.


pigem on tolmuahvil mingi point. Kohati tunnen ennast ka nn "alav22rtuslikuna"
Jube kerge on mingi postil olla-norm nuts saabub iga kuu pangakontole-teed nn "oma asja" ei motle rahale, ohtud leiad soprade jms hobide jaoks aega..ei motle rahale, kui nn korvalisele asjale...
Aga pokkerim2ngijad on nagu mingid rotid, kes yyri jaoks raha grindivad-sama h2sti voiks juba balti jaama kerjama minna


ma näen iga päev tööjuures inimesi, kes samamoodi päevad läbi mõtlevad, kuidas raha kokku hoida, mida endale lubada, mitu patareid/pastakat endale õhtul käekotti panna, mitu minutit varem koju saaks minna, kuidas kodulaen ära maksta. ei ole see tavainimese elu midagi nii lihtne.



Kas 50K sissetuleku juures on mõtet 200K autot osta? Ma vaatasin huvipärast hindasid. Uus 1.6L Toyota Corolla (tagasihoidlik, aga ok auto) maksab 275k. Eestis ja Euroopas levinud rahvaauto Honda Accord on 350-400k. Kas 200k auto eest on palju? Kui isegi 50k teenivad inimesed sõidavad vanade keskklassi autodega, siis kes uutega sõidaks? Riideid saab ka kasutatuna osta ja on oluliselt odavam. Kas uus auto ja riided on tõesti luksus?

sa võrdled uut autot uute riietega? apples and orangutans. uue auto lõhn on minu jaoks tõesti luksus. uue corolla eest 275k maksta ei ole normaalne - auto ise on ikka suht pann.

leits
11.08.10, 15:54
Lol @ ok2aa vimane vastus: nüüd see on ju j2lle suhteline. Sinu jaoks pann, teise inimese jaoks väga hea ja mugav auto .. Anyway see kipub mõttetuks vaidluseks. Kõik inimesed vaatavad asju enda mätta otsast

tolmuahv
11.08.10, 16:00
sa võrdled uut autot uute riietega? apples and orangutans. uue auto lõhn on minu jaoks tõesti luksus. uue corolla eest 275k maksta ei ole normaalne - auto ise on ikka suht pann.

Ma ka Corolla eest 275 ei maksaks, aga see on isiklik eelistus. Tegu on siiski ühe maailma ühe enimmüüdud odava keskklassi autoga ja selle soetamist ei peeta ka üheski 'normaalse autokultuuriga' riigis mingiks luksuseks.

Kui kõik 'normaalsed inimesed' sõidaksid kasutatud autodega, siis kust need tulema peaksid? Kui kõik sööksid kartulikoori, siis kes peaks kartulid ära sööma? :)

Mingil juhul ei väida ma, et kasutatud auto ost oleks halb otsus. Praeguses turuolukorras oleks see väga hea otsus. Jutt oli pigem sellest, kas väikeses majas või keskmise suurusega korteris elada ja 2 odavamat keskklassi autot omada pere peale on 'liigne luksus' või normaalne elustandard. Minu arvates võiks pigem normaalne olla.

privador
11.08.10, 16:02
Eestis tegelikult on ikka suht silmakirjalik klassivahe. Edukas 2raolemine-norm 5 milkune maja kakum2el-ilus s2rav auto("tagasihoidlikust" accordist kuni luksmaasturiteni) ja kena tots k2evangus=siis tunduks nagu elu on t2iuslik, mille poole pyyelda.

Samas mis puutub autot, miks mul ei voiks olla nt 90-ndate audi80, mille turuv22rtus on 10k. Moodustame veel remondifondi ka aastaks mingi 10k. Selline auto mu isal on ja ei saaks oelda, et ta iga kuu remonditookojas istuks. Pole vaja mingeid kaskosi, kindlustusi voi muud jura, mis finantsmeeste taskut t2idavad.

Aga paraku tembeldatakse kohe sind rotiks kui sellise autoga soidaksid.

ok2aa
11.08.10, 16:05
Lol @ ok2aa vimane vastus: nüüd see on ju j2lle suhteline. Sinu jaoks pann, teise inimese jaoks väga hea ja mugav auto .. Anyway see kipub mõttetuks vaidluseks. Kõik inimesed vaatavad asju enda mätta otsast

väljendasin end tõesti valesti. uue corolla hinna ja kvaliteedi suhe on sitt.

vennike
11.08.10, 16:05
eestis on tunduvalt kallim elu kui UK-s. Ma olen seda ~10 korda testinud ja suhteliselt põhjalikult. Alla 10k/nädal mina Eestis viimased 5 aastat hakkama pole saanud. UK-s saan mingi 20k-ga kuus hakkama.

Rage
11.08.10, 16:05
miks me vaidleme siin elustandardite üle? need on inimestel kõikidel erinevad ja ajas muutuvad. Kes mõtleb, et tema elusees ei maksa jalanõu eest üle 500kr, kes ostab ainult 2k+ eest firmajalatseid, mõne mehe jaoks on ainuvõimalik lennukiga lennates äriklassis istuda, teise jaoks ei kannata üldse public transport mingit kriitikat ja sõidab ainult eralennuki ja eraldi autojuhiga luksusmaasturiga.

Põhiline asi kui majandusuudiseid lugeda kus räägiti eesti keskmisest palgast ja miinimumpalgast, siis jah nende puhul on teemaks väga kitsas elustiil ja pigem mitte elamine vaid ellu jäämine, eriti kui leibkond on suurem..

ja see võrdlus autodega... jummala savi, mul on piisavalt tuttavaid, kes ütlevad, et ma ostsin mõttetult kalli auto, istmesoojendused, vihmasensor jms on mõttetud lisavidinad, auto on ainult tarbeese mis viib punktist A punkti B.. samas on ka selliseid tuttavaid, kes alla 4 liitrise V8 mootoriga autot nimetab võrriks.. ja ei osta kindlasti kehvemat masinat elu jooksul...

see on väärtushinnangute küsimus.

leits
11.08.10, 16:08
Naah, see privador on jälle suhteline. Obv auto on aus, sõidab kui vaja. Aga ütleme nii, et mugavamaks inimene muutub, seda rohkem mugavust ta tahab ja no offence seda mugavust audi 80st ei saa (see aga ei t2henda, et ta halb auto oleks). Samas mul sõbral on 94a 750i bmw omal ajal total tippklass ning sellega ringi sõita on küll tunne nagu istuks beebi h2llis .. Aga milleks vajadus uuute ja uhkemate autode järgi? Obv et teistest erineda, endal veel mugavam oleks jne jne ... Inimene ongi oma enda mugavuse ori :)

leits
11.08.10, 16:12
väljendasin end tõesti valesti. uue corolla hinna ja kvaliteedi suhe on sitt.

Samas täitsa huivtab su vastus. Millest järeldad et see sitt? meil on peres avensis .. maksis nõks kyll rohkem .. nats alla 400k ,aga mis seal sitta on? Sõidad 4-5 a muretult? (obv olneb ka l2bisõidust)

Või sa väidad et mingi 1mill+ bmw/mercedese/audi hinna kvaliteedi suhe on parem? NEVER. Olgem ausad need "ballade" autod on nii haigelt üle makstud, e thalb hakkab. Esiteks nad lagunevad obv kõik kiiremini (ok mugavust ka rohkem täis topitud jne jne). Samas näiteks Lexus ja need "2gedad" sakslased on võrreldamatud. Mõlemad on high-end audot ja millegi pärast on nende sakslastega kordi kordi rohkem hädasid :)

Hinna-kvaliteedi suhte vb saad sa siis hea, kui sa saad mingi liisuingust tagasi võetud auto endale ala 6 kuud vana, kellel ei olnud lihtsalt raha selle eest maksta

Skyline
11.08.10, 16:14
Naah, see privador on jälle suhteline. Obv auto on aus, sõidab kui vaja. Aga ütleme nii, et mugavamaks inimene muutub, seda rohkem mugavust ta tahab ja no offence seda mugavust audi 80st ei saa (see aga ei t2henda, et ta halb auto oleks). Samas mul sõbral on 94a 750i bmw omal ajal total tippklass ning sellega ringi sõita on küll tunne nagu istuks beebi h2llis .. Aga milleks vajadus uuute ja uhkemate autode järgi? Obv et teistest erineda, endal veel mugavam oleks jne jne ... Inimene ongi oma enda mugavuse ori :)
Aga kuidas kirjeldada sõitu tänapäeva 760li-ga?

ok2aa
11.08.10, 16:25
Samas täitsa huivtab su vastus. Millest järeldad et see sitt? meil on peres avensis .. maksis nõks kyll rohkem .. nats alla 400k ,aga mis seal sitta on? Sõidad 4-5 a muretult? (obv olneb ka l2bisõidust)

Või sa väidad et mingi 1mill+ bmw/mercedese/audi hinna kvaliteedi suhe on parem? NEVER. Olgem ausad need "ballade" autod on nii haigelt üle makstud, e thalb hakkab. Esiteks nad lagunevad obv kõik kiiremini (ok mugavust ka rohkem täis topitud jne jne). Samas näiteks Lexus ja need "2gedad" sakslased on võrreldamatud. Mõlemad on high-end audot ja millegi pärast on nende sakslastega kordi kordi rohkem hädasid :)

Hinna-kvaliteedi suhte vb saad sa siis hea, kui sa saad mingi liisuingust tagasi võetud auto endale ala 6 kuud vana, kellel ei olnud lihtsalt raha selle eest maksta

minu arvamus corollast kujunes peale sõitmist ühe sugulase suht uue autoga. auto on pisike ja sõites oleks nagu tabureti peal istunud, sõidumugavus ka suht kehv. ma enne väljendasin oma arvamuse võibolla liiga järsult - corolla ei ole sitt, kuid 275 kilo ei ole ta neverever väärt (samas on see letihind, mida ükski normaalne inimene kunagi ei maksa). sõitsin hiljuti ka uue mazda 6'ga, millele sain hinnapakkumise veits alla 300k (täpselt ei mäleta). täitsa nitsevoo auto, aga minu 10+ aastat vana auto on mugavam. praegu otsingi endale kuskil 300k maksvat vähekasutatud masinat, oleks ostnud ka 250k uue mazda ära puhtalt selle pärast, et kuuldavasti on tegu töökindlna masinaga.

minu isiklik arvamus on see, et enamus tutikaid autosid on ülehinnatud (eriti mill+ marsud, bmw'd). teine pool asjast on see, et letihinnaga ostetakse autosid väga harva ning ka uue auto puhul võib saada väga normaalse hinna, mis muudab hinna/kvaliteedi suhte normaalsemaks.

tolmuahv
11.08.10, 16:26
Vaataks asja natuke teise mätta otsast:

Oletame, et sa teenid 500k kuus. Ettevõtja jaoks ei ole see mingi ulme. Mida sa selle rahaga teed siis? Kogud madratsi alla, et hauda kaasa võtta? Sõidad ikka Opeliga ja elad korteris, sest see on odavam?

Pigem muutub raha tähtsus sinu jaoks marginaalsemaks ja saad teha asju, mida tahad, mitte asju, mida lubada suudad. Kui meeldib langevarjuga hüpata, siis saad seda teha. Kui meeldib reisida, siis käid reisimas. Sa elad normaalses majas ja sõidad hea autoga. Sest maja on parem kui korter ja uus auto parem kui vana. Raha ei ole sinu jaoks selle juures oluline. Oluline on see nendele, kes kõrvalt vaatavad ja *sinu elustiili*...*oma sissetulekutega* võrdlevad. Mõelge sellele.

Üldiselt on levinud reegel, et hea finantsplaneerimisega inimese eluase ei tohiks maksta rohkem kui tema 5a sissetulek ja auto hind võiks jääda aastase sissetuleku piiresse. Mina isiklikult olen sellest reeglist alates esimesest tööle asumise päevast kinni pidanud. Selle järgi siis võiks antud näites toodud ettevõtja elada 30m maksvas majas. Samas 10k teeniv inimene võiks elada 600k maksvas korteris. Reeglina elab Eestis pigem see 10k teeniv inimene üle oma võimete.

leits
11.08.10, 16:31
Noo letihinnaga ostavad debiilikud imo .. see on selge .. Kui mul oleks vabaraha, ostaks ma 6 kuud - 1a vana auto, tehase garantiiga ning hinna/kvaliteedi suhe peaks parim olema :)

Skyline vabandust aga ei oska kommenteerida, uue 760Li hinnad hakkavad 2.2 millist, seega no idea

kuco
11.08.10, 16:31
Üldiselt on levinud reegel, et hea finantsplaneerimisega inimese eluase ei tohiks maksta rohkem kui tema 5a sissetulek ja auto hind võiks jääda aastase sissetuleku piiresse.

This. Eluaseme soetamisel lähtusin samast põhimõttest.


Samas 10k teeniv inimene võiks elada 600k maksvas korteris. Reeglina elab Eestis pigem see 10k teeniv inimene üle oma võimete.

Oi kuidas see peab paika

Rage
11.08.10, 16:33
yeahh.. viimane tolmuahvi kommentaar mulle meeldib.. mingist hetkest muutub raha või rahaline väärtus täiesti tagaplaani osaks.. tarbid ja ostad nii nagu sulle tundub hea..

ja tõesti.. buum põhjustas selle, et paljud elavad üle oma võimete.. ja see on tagantjärgi tarkus..

Godspeed_EJ
11.08.10, 17:29
Äärmiselt huvitav lugemine.

Üks äärmiselt oluline aspekt kogu selle teema juures puudutab inimeste vajadusi.
Kes vajab endale uut BMW-d ning maja Kakumäel, kes mitte. Kas see muudab ühe inimese teise ees kehvemaks? Vaevalt.
Materiaalsete asjade omamine (mitte vajamine) on paraku paljude jaoks muutunud äärmiselt oluliseks. Samas, palju nendest asjadest kasu on, kui sul pole aega, et neid kasutada?
Ma võin enda näitel öelda, et minu sissetulek, mida kasseerin palgana, on viimase 5 aasta jooksul langenud ca 4 korda - mis tulenes pelgalt töökoha vahetusest. Hetkel võin öelda, et elu kvaliteet, kui selline on kindlasti tõusnud. Mul on rohkem aega oma hobidega tegeleda, rohkem aega tüdrukuga veeta jne. On olnud ka võimalus vana ala peale tagasi minna, aga ma ei taha enam veeta 8h päevas kontoris, teenides raha, et kuu alguses liisingu arveid maksta. Pigem koliksin kuhugi puu alla elama, kui hakkaksin uuesti 8-17ni tööl käima, et rohkem teenida.


edit: Kindlasti on töökohti, kus võiks ka 8-20ni olla, aga paljud meist tõesti oma tööd armastavad?

Codecci
11.08.10, 20:35
Samas tolmuahv kui sa see investeerimis inimene .. investeerimiseks on vaja v2hemalt ju ala mingi 500k? Ala 10k sa ei hakka ju investeeirma, sellest ei saagi midagi saada ju?

Ma olen mitmeid kuid "säästnud" ning mõtlenig, mis peale hakata. Mis summast alates soovitaksid yldse investeerima hakata?

Äkki viidsid PM saata või mingi laheda asja kirjutada, kuhu ja miks raha panna ... seda siis kui täiesti võõrale inimesele investeerimsiest ... Neid SWEDI/SEB inimesi ei viidsi ka kuulatta, iga yks promob oma sitta .. pane meie fondi ja meie fondi ..

TY

Investeeri endasse, hetkel sul suurepärane võimalus olemas karjääriredelis üles liikuda. Liitu videosaitidega, võta coach ja ürita üles liikuda, nii kõrgele kui arvad, et on sinu jaoks üldse võimalik. Kui see käes, siis mõtle sellise "päris investeerimise" peale ;)

seep
11.08.10, 21:57
Codecci õige jutt! Pole midagi väärtuslikumat kui eneseareng! See kas sul tiksub mingi 10% aastas selle 10k pealt, pole mingisugune näitaja kui sa suudad selle rahaga arendada ennast nii palju, et sa teenid kümneid kordi rohkem...

Siin lugedes, te küll arutasite jah, et 50k palk on kelle jaoks suur, kelle jaoks väike... võtsite veel faktori sisse, et on naine ja laps, aga kui sul on 3+ last!?!?!? See on lisa 6-7k kuus kulutust. Nii, elad 2-3m majas, aga sa tahad ju omale suvilat ka, kuhu sa saaksid sõita suvel puhkama??? kasvõi mingi väike kohake, mis siiski hoolimata väiksusest läheb 300-400k maksma. Nende kohtade ülalpidamine+laste vajadused+naise vajadused+auto/autod + peale kõige selle veel ENDA vajadused... Kui sa kõik kokku lööd, siis ilmselt sa avastad varsti, et sa kulutad rohkem, kui teenida suudad. Kui sa seda pokkeri najal peaksid tegema, siis peab sul nii hyper mindset olema, et süda läheb pahaks. Iga väiksemgi kõikumine mõjub katastroofiliselt. Kui sa juba enne pole olnud high stakes mängija.

Ise hetkel küll tööl ei käi, aga kindlasti minu eesmärkides on juba see, et ma suudaksin elada nii, et ma ei peaks raha pärast muretsema... kui palgaks on 50k kuus, siis auto jaoks kogud terve aasta seda raha, kui mitte rohkemgi, sest tahad ju vahepeal ka elu elada(eeldades, et elad veel üksi).

Vandalar
11.08.10, 21:57
Selle kohta, et need kes tööl käivad ja nö. väärtusi loovad vs. need kes mängivad...
IMO väga paljud töökohad ei loo mingeid suuri väärtusi vaid on lihtsalt tarbimisühiskonna väikesed hammasrattad. Käivad tööl selleks, et tarbida seda, mida nad arvavad olevat neile vajaliku, sest kõik teevad nii.
Väärtusi loob IMO see, kes aitab nt. kuidagi kaasa mingi leiutisega nt. kuidas saada puhtamat vett väiksema kuluga. Enamus ei tegele mingite väärtuste loomisega.

tolmuahv
11.08.10, 22:06
Vandalar - Üldiselt on väärtust mitte loovad töökohad riigisektoris. Kui erasektoris keegi mingi asjaga tegeleb, mida mainitud tarbijaühiskond väärtustab, siis ta loobki väärtust. Selle tunnistuseks makstakse talle selle eest palka.

Samas ei saa ühiskonnas väärtuse loomine eesmärk omaette olla. See meenutab NSVLi aega, kus inimene oli selleks, et riiki teenida, mitte vastupidi. Pigem on oluline, et mingi osa inimesi ei laseks teiste arvel liugu (nt. riigiametnikud, kes ise end oluliseks teevad ja kes mingitele turuseadustele ei allu). Pokkerimängijad seda minu arvates ei tee. Nad pakuvad pokkerihuvistele fishidele mänguseltskonda ja viimased on valmis selle eest maksma. Sedasorti töökohti on teisigi.

muruntau
11.08.10, 22:31
kas meelelahutajad, kelle alla ka pokkerimängijad kuuluvad, ei loo siis väärtusi? Kui inimesed nende pakutavate hüvede eest on nõus maksma (kasvõi veidi kaudsemalt, nagu pokkeris), siis pigem arvaks, et loovad küll.

Majanduslikust vaatekohast tunduvad pokkerimängijad isegi rohkem hüvesid loovat kui kunstnikud, teatrid jnejne kellele peab hasartmängudest toetusi peale maksma, et need üldse ots'otsaga kokku tuleks.

Vandalar
11.08.10, 22:48
Papi kokku ajamine!=väärtuse loomine
Ilmselt peab igaüks väärtuse loomise all silmas erinevaid asju. See tuleks defineerida.
Kui mingi ärimees ostab odavalt ja müüb kallilt, siis ta teenib küll kasumit kuid see pole otseselt väärtuse loomine.

Codecci
11.08.10, 22:49
Pokkerimängijad seda minu arvates ei tee. Nad pakuvad pokkerihuvistele fishidele mänguseltskonda ja viimased on valmis selle eest maksma. Sedasorti töökohti on teisigi.
Võimalust pokkerit mängida pakuvad siiski pokkeritoa omanikud, mitte profipokkerimängijad. Fish mängiks rõõmsama meelega teise fishiga, kus nad saaks oma raha eest rohkem lõbu, kui regulariga kes ta kiiremini bustib.

macroTilt
11.08.10, 22:53
lol, teema laheb heaks.

usun, et pokker nii mystiline ettev6mine, et seda saab vaadata igast v6imalikust vaatenurgast. ei tasu ka unustada neid tuhandeid s6ltlasi, toredaid inimesi meie keskelt, kel lagunevad pered, kaob t66koht ja hiljem m6istus, hullemal juhul l6petab enesetapuga.

pokker on tugeva mindsetiga inimeste jaoks, vaidan mina :)

muruntau
11.08.10, 23:17
Pokkeritoad on siiski vahendajad, mängitakse teiste mängijatega, mitte toaga.

Papi kokkuajamine minu arusaamade järgi küll ei võrdu väärtuse loomisega. Erasektor loob väärtusi, avalik mitte, riik on põhimõtteliselt nagu maffia, varastab inimestelt raha, jaotab selle enda suva järgi ümber jättes hõumidele ka päris piraka piruka. Erasektoris iga ettevõte/ettevõtja ja töötaja loob midagi. Ärimees, kes tegeleb vahendamisega, loob inimesele võimalust osta kaupa enda kodu lähedalt palju mõistlikuma hinnaga kui inimesel endal ise kaubal järel käies (või ise tootes) oleks võimalik ja see on ka väärtus in my book. Näiteks pangad on samuti vahendajad hoiustajate ja laenajate vahel ja iga idioot, kes viriseb, kuidas pank inimesi orjastab, eelistaks raudselt eluasemelaenu võtta pangalt kui Jõuliselt Gennadilt 50% aastaintressiga ja ihuliikmete tagatisel. Pank loob seega ka väärtusi.

seep
11.08.10, 23:22
Seda ma räägingi, et haige mindset peab olema, kui sa toidad peret ainult pokkeriga mingi NL200 grindides... toidad ennast, okei võid 6k kuus ka ära elada kui mingi "downswing/tilt" peal on, aga peret ei toida-paku varju pea kohale jnejnejne 6k kuus...

muruntau
11.08.10, 23:29
selle asja nimi on BR management, pokkerikontost eraldi peab olema +- 6 kuu elamisraha pangaarvel, siis pole häda midagi.

kardaanirist
11.08.10, 23:35
letihinnaga autot osta on küll ulme. isegi kui endal raha oleks, siis elusees ei ostaks tutikat autot vaid nii 3-5a. vana, millel on vead juba teada. uue autoga lihtsalt nii palju jamamist + kordi kallim ka.

Kloonike
11.08.10, 23:42
Seda ma räägingi, et haige mindset peab olema, kui sa toidad peret ainult pokkeriga mingi NL200 grindides... toidad ennast, okei võid 6k kuus ka ära elada kui mingi "downswing/tilt" peal on, aga peret ei toida-paku varju pea kohale jnejnejne 6k kuus...

Minul sellist asja nagu downswing ei eksisteeri. On küll kuni 10 buyinised swingid aga bankrollist suuremat osa kunagi ei kaota. Liigun lihtsalt limiidis alla kui väike losing streak on. Olen bankroll nit aga hea kui pangas ootab mitusada buyini "varu" tumedateks päevadeks. Online hoian ~10-20 buyini "play money".

tolmuahv
11.08.10, 23:49
letihinnaga autot osta on küll ulme. isegi kui endal raha oleks, siis elusees ei ostaks tutikat autot vaid nii 3-5a. vana, millel on vead juba teada. uue autoga lihtsalt nii palju jamamist + kordi kallim ka.

Uue autoga on ka garantii kaasas. Kui midagi viga on, siis helistad, keegi tuleb ja toob asendusauto ja toob mõne aja pärast terve auto tagasi.

'Natuke kasutatud' autot saab osta siis, kui kellelgi on müüa see. Ostja teeb kompromisse värvi, lisavarustuse jms arvelt. Vahel võid oodata kuid või ootama jäädagi, et sulle sobiv kasutatud auto müüki tuleb.

Imestama paneb, et inimesed peavad uue auto ostmist nii ebanormaalseks. Samas uus maja, TV, mööbel, arvuti või riided on iseenesest mõistetavad. Tõenäoliselt on see 90-ndatest sisse harjunud - siis olid uued autod võrreldes sissetulekutega tõesti nii kallid, et selle ostmine oli mõeldamatu.

seep
11.08.10, 23:51
See on tore, kui keegi on endale väga kindla BR managementi suutnud luua.:)

Kloonike
11.08.10, 23:54
Uue auto ostmine ei ole mõistlik inimestele, kelle jaoks madalama hinna korral säästetud summa on märkimisväärne. Inimesed ikka kujutavad oma aega/energiat ja raha mingis suhtes. Olenevalt olukorrast on esimene või teine dominantne ja sealt tuleb ka isiklik eelistus.

ESTPatrick
11.08.10, 23:57
Lahedalt äraelamine minu kogemuste põhjal:

Hmm...Minu kuu kulutused jäävad 10-12k eek kanti. Enda arust olen suur kulutaja ning väga kokku ei hoia. Kui lisada juurde nt korteri üür (sümboolne 3k eek), siis tõenäoliselt elab eestis 13-15k eest ära. Kui kulutada ca 20k per kuu, siis st seda, et omad mingit millist autot, mis tahab kõvast bena+tugevat kindlustust jne.

Seega minul läheb keskmiselt 11 000 EEK per kuu, ehk 132 000 EEK per aasta. Obv, et on mõningaid kuid, kus kulutad kindlasti vähem, samas on ka neid kuid, mil kulutad rohkem ala tripid Egiptusesse, puhkus Spaas, nädalavahetus Tlnas vms.

sa oled ikka kokkuhoidlik, ma tõesti ei mäleta kuud kus mul nii vähe raha oleks läinud. eks korter oli mul ka vähe pädevama üüriga

kardaanirist
12.08.10, 00:03
'Natuke kasutatud' autot saab osta siis, kui kellelgi on müüa see. Ostja teeb kompromisse värvi, lisavarustuse jms arvelt. Vahel võid oodata kuid või ootama jäädagi, et sulle sobiv kasutatud auto müüki tuleb.

ei vaidlegi vastu. samas kui ei otsi mingi väga erilist marki ja mudelit, vaid laiemalt kasutusel olevaid automarke (ala. VW, Audi, BMW, Merc jne.), siis ei tohiks sobiva auto leidmine väga raske olla. :)




Imestama paneb, et inimesed peavad uue auto ostmist nii ebanormaalseks. Samas uus maja, TV, mööbel, arvuti või riided on iseenesest mõistetavad. Tõenäoliselt on see 90-ndatest sisse harjunud - siis olid uued autod võrreldes sissetulekutega tõesti nii kallid, et selle ostmine oli mõeldamatu.

nii ta on. siin foorumis tundub, et kõik on väga ballad ja kui teenitakse 50k+ kuus, siis ilmselt suudetakse ka need liisingud ka kinni maksta. keskmine Eesti neto on aga siit juba läbi käinud (~5,5k?), siis sellise palgaga elatakse peost suhu ja naljalt esindusest uue mersuga välja ei sõideta. eeldame, et peres on kaks inimest, kes leiva lauale toovad, siis natukene kitsamalt elades suudab ehk mõned tuhanded kroonid iga kuu säästa, mille arvelt siis osta kas televiisor või arvuti.

uute riiete ostmine on juba sellepärast iseenesest mõistetav, et need ei hakka niivõrd rahakoti pihta (ei mõtle siin Armani ülikondi jms) ja obv kui on võimalus, siis soovivad inimesed ikkagi ju osta seda uut, mitte vana (riietega on selline võimalus, autoga tihtipeale mitte).

Kloonike
12.08.10, 00:05
Ma ei oska öelda täpselt palju mul eelmine kuu läks aga vast ikka alla 10k. Eestis kulusid peale interneti, elektri, vee, telefoniarve ja toidu/joogi ei ole. Noliferi elu on soodne :) Paraku aga tänu reisimistele on viimase paari aasta keskmine ~35k+/kuu. Kui kuude peale ära jagada, siis ei tundugi väga suur summa aga vägisi vaevab pead, et mis muud selle rahaga teha saanud oleks. Kahetsema ei pea, kuid oleks võinud valida ka mõne teise tee. Ma ei ütleks et see väga balla elu oleks olnud. Lennupiletid on juba sitaks kallid. Ülejäänud on "normaalne tarbimine mõningaste liialdustega" :D

macroTilt
12.08.10, 01:10
reisimise peale ei ole kunagi palju kulutada :)

Provoker
12.08.10, 07:36
Ma ei tea oma tuttavatest ühtegi inimest kes teeniks vähemalt 50k iga kuu. Mõnel Soomes oleval ehitajal vast nn superkuu vb on ulatunud sinnani, aga enamus saavad palka ikka 8-15k (seda siis Eestis töötades). Selliste summade juures ei saa juttugi olla uue auto ostmisest kui ei valita muidugi mingit Getz-i vms.

Maheaatom
12.08.10, 09:44
Tõelised kulud tekivad ikkagi siis kui sul on pere ja lapsed (eriti kui naine lapse või lastega kodus), pead võibolla juba oma vanemate eest hoolitsema, hunnik kohustusi (kinnisvaralaen, pere autod) ja püsikulusid ning kus taipad kiiresti et ka noorena ihaldatud n. $2500-3000 kuuteenistus sulab näppude vahel ära nii et ei saa arugi ning pidevalt jääb hoopis millekski vajalikuks puudu. Ilmselge, et sellises olukorras ei soovita riske võtta ning see on ka üks vastus küsimusele, miks ei ole mitmed muidu edukad 30-40 aastased pokkeriässad teinud oodatud suurt läbimurret. Lisaks riskivalmidusele jääb pahatihti puudu ka ajast ja energiast, mis on samuti ülivajalikud.

20-aastasel tüübil, kes elab koos vanematega, ühikas või üürikorteris ning kelle peamised kulutused seostuvad oma viieliitrisele loomale bensu ostmise ja lõbutsemisega, on palju kergem riske võtta (niisamuti rohkem aega ja energiat) ning see on ka põhjuseks, miks maailmas kerkib järjest esile "noori püsse", kes tulevad näiliselt eikusagilt ja paugutavad kõrgeimatel turniiridel ning rahalaudades.

CTXrix
12.08.10, 10:39
Huvitav lugemine tõesti. Faktiks jääb aga see, et inimesed on erinevad. Mõne jaoks on olulised materiaalsed asjad (seda väärtustab suurel määral ka ühiskond ise), teise jaoks muud, ütleme siis vaimset laadi väärtused. Meeles tuleb pidada aga seda, et elustandard (mida pea kõik inimesed meeleheitlikult tõsta üritavad) ja elukvaliteet on kaks täiesti erinevat asja. Väga vähestel õnnestub need kaks tasakaalu saada. Tavaline on aga see, et elustandardit tõsta üritades tegelikult elukvaliteet langeb - tekib juurde pingeid, stressi, isegi depressioon. Kui nüüd mõelda, et kas sa surivoodil olles kahetsed kunagi, et "krt ma ikka ei teinud piisavalt tööd ja ei ajanud piisavalt pappi kokku..." või mõtled sa pigem muudest väärtustest, oma suhetest, oma elu kvaliteedist (MITTE standardist)? Ise olen olnud suht mineku äärel ja siis ei tulnud küll ühtegi n-ö raha/karjäärimõtet. Aga võib-olla mõnel inimesel tuleb.

privador
12.08.10, 11:02
Minu arust imho, kui sa 25-eluaastaks pole l2bi loonud, siis sa ei loogi.
Imre, Kolk on 30plus. Nemad juba nn maandavad riske-elamine, naine lapsed jne...
See oleks ju moeldamatu kui nad kogu bk tule alla seaksid ja nagu kukkedena durridega piike ristaksid. Seega 30plus yritavadki m2ngida nn turvalist pokkerit

Samas 20pyss, kes on l2bi sobra 50$transferi teinud 100kgrindinud on hea riske votta ja nn paugutada. Sest kui midagi juhtub ta saab alati uue lehekylje poorata

Tigrano
12.08.10, 12:31
Huvitav lugemine tõesti. Faktiks jääb aga see, et inimesed on erinevad. Mõne jaoks on olulised materiaalsed asjad (seda väärtustab suurel määral ka ühiskond ise), teise jaoks muud, ütleme siis vaimset laadi väärtused. Meeles tuleb pidada aga seda, et elustandard (mida pea kõik inimesed meeleheitlikult tõsta üritavad) ja elukvaliteet on kaks täiesti erinevat asja. Väga vähestel õnnestub need kaks tasakaalu saada. Tavaline on aga see, et elustandardit tõsta üritades tegelikult elukvaliteet langeb - tekib juurde pingeid, stressi, isegi depressioon. Kui nüüd mõelda, et kas sa surivoodil olles kahetsed kunagi, et "krt ma ikka ei teinud piisavalt tööd ja ei ajanud piisavalt pappi kokku..." või mõtled sa pigem muudest väärtustest, oma suhetest, oma elu kvaliteedist (MITTE standardist)? Ise olen olnud suht mineku äärel ja siis ei tulnud küll ühtegi n-ö raha/karjäärimõtet. Aga võib-olla mõnel inimesel tuleb.

Väga sisukas postitus minujaoks.

Niikaua kui me viibime siin materiaalses maailmas, oleme sunnitud ka tegutsema. Me ei saa tegevusest loobuda, sest ilma tööta pole võimalik isegi oma füüsilist keha alal hoida.

Seega tööd tuleb teha aga kas tõesti tuleb rügada tihti eesli kobel palju, et oma meeli rahuldada, see on juba raskem küsimus.

Oletame, et inimene ehitab endale pilvelõhkujat, tehes selleks eesli kombel rasket tööd. Ta võib terve elu selle nimel töötada, kuid lõpuks peab ta surema ega saa kauemaks jääda. Ta visatakse oma pilvelõhkujast välja.

macroTilt
12.08.10, 14:01
Oletame, et inimene ehitab endale pilvelõhkujat, tehes selleks eesli kombel rasket tööd. Ta võib terve elu selle nimel töötada, kuid lõpuks peab ta surema ega saa kauemaks jääda. Ta visatakse oma pilvelõhkujast välja.

sa ka suitsetad? :biggrin:

ranka
12.08.10, 14:11
Nii, 2007 oli keskmine leibkonnaliikme netosissetulek 5285 krooni. praegu on see pigem väiksem, kui suurem. Võtame nüüd tolmuahvi ja Rage sissetuleku kokku, mis on nii 130K+ (topicust läbijooksnud jutu põhjal) ja mõtleme, kui mitme inimese/pere leibkonnaliikme netosissetulek peab olema 2000 (ja alla selle), et üldine keskmine paigas oleks. ;)

Inimesed on erinevad, osasid motiveerib raha ja teisi hoopis teised väärtused.

Mulle ei mahu pähe, miks palkade juures kasutatakse keskmist palka, mitte mediaani. Võin eksida aga mediaan peaks näitama täpselt kui suur on tõeline palk enamustel inimestel, keskmine aga võib näidata vägat valet tulemust, eriti kui riigis on väga suur lõhe rikaste ja vaeste vahel.

EGERT
12.08.10, 16:26
Mulle ei mahu pähe, miks palkade juures kasutatakse keskmist palka, mitte mediaani. Võin eksida aga mediaan peaks näitama täpselt kui suur on tõeline palk enamustel inimestel, keskmine aga võib näidata vägat valet tulemust, eriti kui riigis on väga suur lõhe rikaste ja vaeste vahel.
Mediaan näitab numbrit, mis esineb kõige tihemini. Tegelikult peaks veel olema teada, mitu % inimest saab mediaanpalka +/- 5%, aga seda meie statistikaamet arusaadavatel põhjustel ei avalda ;)

lenC
12.08.10, 16:30
mediaan on siiski järjestatud real keskmine number
2 4 12 14 14 reas on 12 mediaan

/offtopic

tolmuahv
12.08.10, 16:34
Mulle ei mahu pähe, miks palkade juures kasutatakse keskmist palka, mitte mediaani. Võin eksida aga mediaan peaks näitama täpselt kui suur on tõeline palk enamustel inimestel, keskmine aga võib näidata vägat valet tulemust, eriti kui riigis on väga suur lõhe rikaste ja vaeste vahel.

Ma pakun, et statistiliselt on mediaan veel ebatäpsem. Suur osa varimajandusest toimib justnimelt madalama sissetulekuga elanike hulgas (mustalt töötamine, põllumajandussaaduste kasvatamine/turustamine jne). S.t. nende inimeste sissetulek on suurem kui nad deklareerivad. Samas üle keskmise teenivate palgatöötajate teenistus on üldiselt täpselt selline, nagu seda deklareeritakse.

Potsataja
12.08.10, 16:51
Mulle ei mahu pähe, miks palkade juures kasutatakse keskmist palka, mitte mediaani. Võin eksida aga mediaan peaks näitama täpselt kui suur on tõeline palk enamustel inimestel, keskmine aga võib näidata vägat valet tulemust, eriti kui riigis on väga suur lõhe rikaste ja vaeste vahel.

http://www.epl.ee/artikkel/439869

Mediaanväljamakse tähistab summat, millest väiksemaid ja suuremaid väljamakseid on tehtud samal määral.

Üldiselt on mediaanpalk umbes viiendiku võrra väiksem keskmisest palgast. Minu näites toodud leibkonnaliikme netosissetulek sisaldas muide kõike teadaolevaid (deklaraaritud) tulusid, sealhulgas lastetoetused,pensionid jms.


Varimajandusest rääkides on ka pokker hetkel 90%+ ulatuses selle osa. Tulu saadakse aga makse ei maksta va. käibemaks ja aktsiis.

doomslang
16.08.10, 21:36
See vist veits OT läinud :D

mislinn
17.08.10, 15:39
Ja mis sinu vigastus on, et igat teemat spammid?

Madis_89
17.08.10, 15:48
Ta ei beati eesti keelt kahjuks vist. Google translatorit aga küll. Mingi ahoii prantslane

Tupsik
17.08.10, 16:16
See pigem ikka, tegu spambotiga.

virukunn
18.08.10, 22:14
Quote from Ziigmund:

“Playing it safe will never get you to the top. More important is that you have the balls to bet at the right time. If you want to succeed you need to have a gamblers attitude”

Nii et kasvatage mune, eestlased.

Codecci
19.08.10, 02:45
Quote from Ziigmund:

“Playing it safe will never get you to the top. More important is that you have the balls to bet at the right time. If you want to succeed you need to have a gamblers attitude”

Nii et kasvatage mune, eestlased.
miks ise ei kasvata

taipupole
19.08.10, 10:08
miks ise ei kasvata

Selgelt naise käes laenul.

Rage
19.08.10, 11:08
Selgelt naise käes laenul.
lmao..:biggrin:

njahh.. ma olen selline BRMi nit ja steady eddy, et mul pole elusees lootust kuhugi highstakesi jõuda....

leits
19.08.10, 11:14
lmao..:biggrin:

njahh.. ma olen selline BRMi nit ja steady eddy, et mul pole elusees lootust kuhugi highstakesi jõuda....

nice attitude v2hemalt ...

Tigrano
19.08.10, 11:22
See zigmund kas mitte ei ole mingi 3 milli miinuses oma cashiga.

Rage
19.08.10, 11:25
nice attitude v2hemalt ...
maitea.. ma ei leia, et selline ettevaatlik ja järjekindel rühkimine oleks halb valik.. siiani kõik mis ma oma elus olen saavutanud, ongi järjekindluse ja rhuliku suhtumisega saavutatud.. seega ma ei arva, et mingi vahepeal paar limiiti üles gamblima minnes viiks mind lähemale mu ultimate goalile osta unistuste maja...

-andres-
19.08.10, 11:30
See zigmund kas mitte ei ole mingi 3 milli miinuses oma cashiga.

Täis peaga probably küündib see summa kuhugi sinna kanti, aga muidu ikka kindlasti plussis online.

lenC
19.08.10, 11:31
See zigmund kas mitte ei ole mingi 3 milli miinuses oma cashiga.
PTR-i järgi võibolla tõesti, muidu on ikka võitev mängija

Codecci
19.08.10, 15:12
maitea.. ma ei leia, et selline ettevaatlik ja järjekindel rühkimine oleks halb valik.. siiani kõik mis ma oma elus olen saavutanud, ongi järjekindluse ja rhuliku suhtumisega saavutatud.. seega ma ei arva, et mingi vahepeal paar limiiti üles gamblima minnes viiks mind lähemale mu ultimate goalile osta unistuste maja...
Halb ei ole, aga kõige parem ka mitte.

Kui sa "gämblingu" all mõtled, et sul skill käib antud tasemest ilusti üle ja sa teeniksid shottide võtmisega tõenäoliselt rohkem kui oma praegusel tasemel grindides ning kaotuse korral sul ei oleks probleeme madalal edasi grindida (sa ei frustreeruks kuuks ajaks mis perioodil sa ei mängiks ja kaotaks potensiaalset raha).

Kui sa neile kriteeriumitele hetkel ei vasta, siis see kõik on õpitav.

NB! Kui sul on gämbleri taust, siis pane parem steady eddiet edasi. Gämblerid hindavad oma oskusi kõvasti üle ja otsivad põhjusi, miks nad saaks võimalikult kõrgel mängida :p