PDA

View Full Version : Silmatilgad



dabljuu
04.08.10, 01:10
Hakkasin siin augustis uuesti tõsisemalt onlinepokkeriga tegelema - mis tõi kaasa tõsiasja, et täna hommikul olid silmad punased. Noh, silmatilgad ehk abiks mõtlesin ja apteek ligidal ka - mõeldud-tehtud käik aga leti ääres vaatasin, et silmatilkade valik päris suur - ikka nii oma 7-10 sorti. Müüja oli ka suht udu, ütlesin küll, et arvuti taga passimise vastu leevendust vaja aga tundus, et daam ei jaganud eriti neid sorte. Võtsin siis nime, mida tean - Visine.

Sellise :
http://www.apteek1.ee/%5Cdata%5Cassets%5Cvisine%20kuivadelevsike.jpg

Aga no ma ei ole kindel, et see parim. Oskab keegi i soovitada neist saadaolevatest sortidest ehk täpsemalt, või kuidas te omi silmi kaitsete üldiselt, äkki mõni hea nipp või ravimtaimeleotis või mis iganes väga teretulnud.

Aitäh!

variatsioon
04.08.10, 01:17
kas need silmatilgad ravivad ka silmi?
üks apteeker ütles et silmatilgad on long runis -EV sest nad pigem hellitavad silmasi.

kjmrc
04.08.10, 01:19
Eitea, ma ei kaitse oma silmi kuidagi, istun tuimalt 10h+ vahel arvutitaga JÄRJEST, võibolla 30 minutiline söögipaus vahel :D Ja muud pole midagi kui, et silmanägemine on halvemaks läinud.

Codecci
04.08.10, 01:20
Milline monitor sul on, LCD ikka? Ja vaata et sinu ja monitori vahe ideaalne oleks... 2+2 'st kuulnud, et kui käe ette sirutad ja peopesa vastu ekraani, siis on ideaalne, aga confirmi üle igaks juhuks kuskilt ja anna siia ka teada :)

kjmrc
04.08.10, 01:36
Milline monitor sul on, LCD ikka? Ja vaata et sinu ja monitori vahe ideaalne oleks... 2+2 'st kuulnud, et kui käe ette sirutad ja peopesa vastu ekraani, siis on ideaalne, aga confirmi üle igaks juhuks kuskilt ja anna siia ka teada :)

Mul on täpipealt nii suur vahe :D Nice, ei teadnudki :D

dabljuu
04.08.10, 01:42
Milline monitor sul on, LCD ikka? Ja vaata et sinu ja monitori vahe ideaalne oleks... 2+2 'st kuulnud, et kui käe ette sirutad ja peopesa vastu ekraani, siis on ideaalne, aga confirmi üle igaks juhuks kuskilt ja anna siia ka teada :)

Confirmed, 19"" LCD a ca 20cm jääb vahe peopesa ja ekraaniga.

k2snakalle
04.08.10, 02:45
endalgi on hellad silmad ja pikki tunde istudes hakkavad silmad kipitama/sügelema ja lähevad mõnikord ka punaseks. Siinkohal aitavad regulaarsed pausid, kaugustesse vaatamine...lähen lihtsalt rõdule vaatan kaugele ja siis ligidale..keerutan silmi (teen silmalihtastele trenni) +muidugi jaheda veega niisutamine
Igasugused need apteegi tilgad ei aita mitte midagi...kui siis vaid natukeseks, aga long runnis teevad jah asja veel hullemaks. (siinkohal mõtlen ilma retseptita saadavaid tilku)
Üks kontoritsikk soovitas mulle hoopis vita vision tablette..ütles, et temal aitasid need, aga ise igast tablette vabatahtlikult sisse küll ei aja. (kui arst välja kirjutab, siis see on midagi muud)

tolmuahv
04.08.10, 09:10
Ma ka kunagi ostsin Visine silmatilkasid. Kui silmaarstile mainisin, siis see küsis pudeli enda kätte ja viskas otse prügikasti. Soovitas mitte kunagi enam kasutada. Point oli ta jutus see, et kui silmad on põletikulised, siis veresooned laienevad, et parandada verevarustust ja saada põletikust rutem jagu. Sellepärast lähevad silmad ka punaseks. Visine tilkadel on üks mõju - ahendada veresooni. Seega tõmbab see ravim silmas veresooned koomale ja punetus kaob. Välja näeb parem, aga silmadele pidi väga halvasti mõjuma. Arst sõimas neid Visine müüjaid/reklaamijaid ka kurjadeks pärdikuteks vms. Igatahes mina enam ei ole kasutanud. Pigem otsi mingit nn. 'pisarad', mis on sisult füsioloogiline lahus, mida silma tilgutada. Niisutab, aga muud midagi ei tee. Punetust ei võta laksust ära, aga seda olekski vale 'ravida'.

nomerlot
04.08.10, 09:43
ma olen ka kuulnud, et silmaarstid visine tilkadest hästi ei arva.

leits
07.08.10, 10:10
pean ka omale silmatilgad sebima. cambodias sain põletiku ka .. see oli sicko rsk .. nagu terminaator k2isin ringi :D Aga sai v2lja ravitud, kuid silmad ikka v2sivad nats kiiremini .. tuleb ka apteegist l2bi lennata. Mul tuttaval olid mingi siuksed .. et nagu 1 tilga kaupa tuli vajutad mingit nuppu või tõmbasid vms

Keiss
30.08.10, 03:05
Väga hea teema!

Tundub, et kõige parem ravim silmadele on vabas looduses jalutamine jms mis tähendab seda, et tööks peaks valima lambakarjuse või puuraiduri elukutse ja kõik olekski korras.

Multitablemine mini view akendega + surfamine + filmide vaatamine hommikust õhtuni 7 päeva nädalas head ikka ei tee vist ... peab tõsiselt mõtlema, kas see lõbu tasub ikka ära oma tervisega riskides.

Kui ikka 10+ akent kogu aeg vilguvad ja bling-bling avatarid välguvad, sendid ja eurod voolavad ühest taskust teise jne siis peaks see teoorias suure lisakoormuse silmadele panema mistõttu ehk oleks parem kui aknad on teiste peal mitte ühtlaselt jagatud tervele monitorile. Ning vbolla need 5000 eeki maksvad suured (24+) monitorid ei olegi nii head ja tuleks valida monitoridest kõige kallim ja teravam ning pigem siis väiksem hoopis ning mängida cascade formaadis, et silmale saadav koormus oleks väiksem?

Kuna ise ka viimase kahe aasta jooksul pidevalt arvuti taga istunud siis on probleem aktuaalne ja olen asja veidi uurinud. Visine on igatahes kõlbmatu. Nagu k2snakalle kirjutas, et silmad sügelevad ja kipitavad siis ilmselt on tegemist nn. "kuiva silmaga" (googelda) mis pidigi tänapäeva moodne haigus olema ehk siis arvuti inimeste haigus. Kõige hullem selle juures on see, et kaasaegne meditsiin ei suutvatki seda täielikult välja ravida a la ostad tilgad või tableti ja kõik on korras nagu naksti. Soovitatakse küll kasutada kunstpisaraid milledest parimad on ilma säilitusaineteta. Ocutears peaks turul olevatest vist üks parimaid olema. Kuid see on ju siiski vaid tulekahju kustutamine ja põhjust ravida ei osatagi vist...

Mida siis teha? Soovitatakse teha regulaarseid pause ja silmalihaste trenni. Juua piisavalt vett/vedelikke. Vitavisioni tabletid on ohutu loodusravim mis sisaldab looduslikke ekstrakte ja ei tohiks kuidagi halvasti mõjuda. Kunagi ei tasu unustada taimede ja söögi kasulikku mõjusse. Näiteks II maailmasõja ajal anti lenduritele enne väljasõite söögiks mustikaid ;) Vanasti tehti põletikulisele silmale kummelitee kompresse.
Investeerida tasuks parimasse monitori.
Tulevikus saab see ilmselt väga levinud probleemiks vaadates üha kasvavat arvuti põlvkonda ja tekib suur nõudlus ravimitele, mis silma täielikult terveks raviksid. Kas aga teadlased saavad sellega hakkama ja millal?
Ilmselgelt tuleks leida tasakaalustatud elustiil, mis tähendab tervislikke eluviise ja mõõdukat arvuti kasutamist. Parim sümbioos oleks ilmselt päevane regulaarne füüsiline töö/golfi mäng/matkamine vms ja õhtuti arvuti taga mõnetunnine pausidega grindimine ja nädalas teha paar arvutivaba päeva sealjuuures korralik uni, puhkus jne ...
Kas seda aga üks tõsine arvutisõltlane suudab? Ilmselt mitte ennem kui endal häda käes.

Muidugi on inimesi kellel on lihtsalt terved ja tugevad silmad ja seda ei suuda rikkuda ei lugemine, arvuti, ebaregulaarne eluviis, alkohol, suitsetamine ega unetud ööd. Samuti on ju olemas inimesed kellel on selg tugev ja võib tõsta 50kg kartulikotte nagu muuseas üle õla päevast päeva samas kui teisel inimesel on juba looduse poolest või geneetiliselt antud nõrgad selja lihased ja tühise mõne kilose asja tõstmine võib selja ära tõmmata, diskid paigast jne ning selg elu aeg valutada...
Seega kõiki need probleemid kindlasti ei puuduta aga kellel silmad just kõige tugevamad ja tervemad antud ei ole neile võib mass grindimine negatiivselt mõjuda küll ja olla nö. kutsehaiguseks isegi!

Selge on ka see, et mis võib sobida ühele see jälle teisele mitte ning silmaarst on kindlasti targem nõuandja kui sõber/sõbranna või mõnes artiklis viidatud tarkusetera veel vähem telereklaam.