PDA

View Full Version : $6.5 45 mehe turbo sng bubble vastane reraiseb



fishh
19.12.08, 00:22
http://nynerd.com/wp-content/uploads/2006/08/polarbear-attack7.jpg

ranka
19.12.08, 00:30
Shove PF, nagu mängitud turbo call.

Tuul
19.12.08, 02:07
Sama, mis ranka
preflop shove ja praegu call

ranka
19.12.08, 04:58
Ja mittemingisugusest minraisest ma kuulda ei taha sellise stackiga. Pot too big, stack to small, seega võtame poti ja oleme õnnelikud. Sisse, sisse!

ranka
19.12.08, 11:44
Siis mul tekib küsimus, et kui suurt stäkki tasub sinu arust enne raha kaitsta ja kas üldse tasub mingitki stäkki kaitsta? Selles mõttes, et kui suure stäkiga sa enne raha ei tahaks 60-40 50-50 all in olukorda mängida. Minu jaoks on see alates 8-10K ja seetõttu ei ole see käsi minu jaoks automaatne all in.


Stackid täiesti ebaolulised, turnadel on tähtis M!

Ja M nelja juures ma AQ-ga foldima ei hakka.

kilu6
19.12.08, 12:07
Kui lauas oleks sul 20K ja ühel veel 20K ja ülejäänutel 3K, siis sa pushiks 20K stäki vastu ka kui M 4 oleks?
Jah. Kui teisel suurel oidu peas on, siis ta callib ainult väga hea lehega. Ja siis on beat, aga mis teha, esikoht on palju rohkem väärt kui seitsmes. Ja mis bubblest siin juttu oli, ise ju ütled ka et top3 on reaalne bubble.



Sul oleks ükskõik kui 20K stäkiga rahasse ei jõua?
Jah, aga kust välja tuleb, et ei jõua. PF allin. Tegu ju turboga, blindid väga suured. Ilma pushimata ei jõua kuskile ja kaart on ju väga hea.

Tisko
20.12.08, 01:34
Jah, muidugi ka mina panen selle PFRAI.

Kuigi ma praktiliselt kunagi nii ei mängiks nagu siin tehtud on, siiski võiks analüüsida ka seda 3BB käiku. Otsust asendada AI sellise 3BB raise'iga sellises olukorras võidakse kaaluda muidugi erinevatel eesmärkidel - kas selleks, et 1) mitte ennast committeda ja jätta võimalus ära pääseda kogu stäki peale mängimisest või siis selleks, et 2) just vastast meelitada RRAIma. Teine variant ei ole hea mõte imo, kuid põhjendama vast ei hakka, kuna siin näites nagunii erilist rolli ei mängiks, sest (kui vbl button välja arvata) efektiivsed actimata stäkid on sellised, et keegi ei saa arvestatavat RR tehagi ja pealegi pidas algne postitaja silmas esimest varianti. Mina seda ettevaatuskaalutlustel ka nii ei mängiks ja tahaks tuua mõned näited, kuidas see ei saa olla isegi kaugeltki close (ehk piiripealne)!

1) Meil on alla 10BB. Kuldreegel on, et tavalised raised tuleks AIdega asendada 10BB stäki kandis. Ma vbl ei kasutaks siin tavalist raise'i isegi 12BB juures, vbl isegi 13BB juures!
2) Mängus on anted, mis tähendab, et esiteks algses potis on chippe rohkem ja teiseks, et meil on vähem aega. Ma ei kasutaks siin tavalist raise'i isegi siis, kui antesid poleks!
3) Me ei ole veel päris bubbles (jah, ma saan aru, et mitmed stäkid on väga väikesed, kuid pole üldse kindel kui kiiresti 2 mängijat välja kukuvad, tehniliselt ei pea isegi keegi selle ringi jooksul allini sattuma jne jne.). Isegi, kui antud näites oleks järgi 8 mängijat (ehk oleks päris bubble), ei kasutaks ma tavalist raise'i!
4) Üks stäkk on meie taga, kes meid bustida saab. Isegi, kui actimata oleks rohkem kui üks stäkk, kes meid ära katab ja seega meid bustida saab, ei kasutaks ma tavalist raise'i!

Ilmselt ei kasutaks ma tavalist raise'i ka siis, kui punktid 1-4 kõik korraga ümber pöörata.


Oletame, et siiski on mängitud nii, nagu kirjas ja nüüd on meil vaja callida AI või foldida. Siin on juba ilma täpselt arvutamata näha, et pot oddsid käsevad mul callida. Ja jällegi, näiteks punkte 2 ja 3 saab kasutada nägemaks, kuidas see pole kaugeltki close otsus.

Samas on tõsi, et sellise stäkiga ja sellises faasis ma ei otsi AQs-ga allini (s.t. olukorda, kus ma callin mind katva stäki allini või minu allini callib mind kattev stäkk) - ma pigem olen rõõmus, kui mu AI peale folditakse ja saan blindid ja anted. Kui seda fakti kombineerida sellega, et antud näites ma pean callima reraise'i, siis ainuke loogiline järeldus siit ongi, et õigem on kohe ise allini panna. Teisel juhul aga, kui lähtuda algse postitaja mõttest, et ta ei taha siin AI mängida (ja seega foldib peale vastase RRAI?) siis loogiline järeldus oleks, et tuleb tõsiselt kaaluda hoopis PF open-foldimist! Vahel on hea olla loov ja ma ei ütlegi, et ei tohiks proovida asju tavapärasest teisiti teha, kuid minu arust siin analüüs viib ikka vana tõeni - nii väikse M-ga on õige fold/AI mäng. Arvan päris tõsiselt, et kui tahta seda olukorda ettevaatlikult mängida, siis tuleb foldida... või vähemalt on see parem kui 3BB raise. Ehk siis: allin >>> fold > raise.




Kui lauas oleks sul 20K ja ühel veel 20K ja ülejäänutel 3K, siis sa pushiks 20K stäki vastu ka kui M 4 oleks? Sul oleks ükskõik kui 20K stäkiga rahasse ei jõua?


Minu meelest sellist näidet ei saa (või ei tasu) üldse tuua. Oletame, et tõesti on selline olukord. Järelikult on ülejäänud 7 mängijal keskmiselt napilt üle 1 blindi! Sellise olukorra tekkimine on ülimalt ebatõenäoline ja selleks leveliks oldaks tõenäoliselt hoopis mingi 2- või heal juhul 3-handed vms. igatahes rahades ja nii vähetõenäolist situatsiooni pole mõtet arutadagi, sest algses näites pole midagi nii ekstreemset.

Tõsi on, et muidugi leidub olukordi, kus turbo sng-s ka väikese stäkiga tuleb nii hea käsi väga kindlalt maha panna, kuid need on eelkõige ühe-laua turniiride bubble'is, kus väljamaksestruktuur teeb sellest teistsuguse mängu. Minu arust 45-mehe omade bubble'i lähedus pole nii "big deal" nagu algsest postitusest välja tuleks.

Tisko
20.12.08, 03:14
njah minraiset ma neis mängudes pole ise kunagi kasutand, mäletan, et sa soovitasid küll proovida jah. lihtsalt mulle hakkab vastu, et big blind saab sigahead oddsid ja võiks iga pasaga tulla floppi mängima ja käega, mis meil praegu on (ehk vajab täiendamist ja tahaks kõiki viit tänavat korraga näha) väikese stäkiga floppi turnija riverit mängida on mu jaoks ilmselt vähem ihaldusväärne kui kogu stäkiga preflop uhada :)

surka
28.12.08, 12:09
minu meelest on stäkid niivõrd olulised, et suure stäki vastu ei tasu marginaalse käega vargile minna, vaid pigem vaestelt varastada, aga AQ sellise M juures on puhas kuld

wedoit
05.01.09, 17:25
min-raise oleks kõige parem olnud. kui keegi teine shove'ib, siis call (sest commited). kui see vend surub, siis fold. As played pead ilmselt callima. üldiselt on sellistes olukordades tähtis ühtset joont hoida nendel kätel mis mängid - kas pushid iga käsi või teedki iga käsi min-raise, ka AA'ga. min-raise vähendab variatsiooni, aga samas nagu tisko ütles annab vastastele paremad oddsid. nendel konkreetsetel turniiridel ei suuda vastased ühelegi sinu mängule kohanduda (st on ikka sama tightid) ja seega pigem min-raise parem.