PDA

View Full Version : Kuidas mängida lauas kus mitu LAG/maniac ??



Hullapple
07.08.10, 22:08
Olen avastanud oma mängus suure nõrkuse, kus olen täiesti nõutu ja ei oska teha muud kui ainult oodata kätt ja loota et see mulle kinni makstakse, mida ei juhtu piisavalt et näidata kasumit.

Et aru saaksite, millest ma siin yldse rääkida yritan siis lisan yhe pildi oma graafikust, kus olen välja toonud kohad mida pean suureks probleemiks.

http://www.upload.ee/image/728610/Graafik.JPG

Nagu graafikult näha võite suudan ma kaotada palju raha ilma et ma kaotaks suuri potte.

Olen sellise probleemi avastanud olukorras kus laud on LAG-ine. Sellise graafikuga saan hakkama full ringi mängides aga usun et seda on ka võimalik teha 6-maxis.

Näiteks, table ja seat selectides ikka ju otsime koha kus fishid jääksid meist paremale. Iga kord ei ole meil võimalik "parimat" kohta saada ja tuleb ka leppida olukorraga kus yks fishidest jääb meist hoopis vasakule või jääb tag või nit meist paremale enne fishi. Oletame et istume lauas, kus:

tag, nit, tag, lag<<HERO>>tag, lag, station, nit

lag/maniac= 70/40+
tag=15/13
nit=9/7
station= 30/5+

Tõin lihtsalt välja standardid, et kõigil kes seda loevad oleks lihtsam aru saada millist olukorda mõtlen.

Kui leian end sellisest lauast siis graafikuga hakkabki juhtuma see mida võite näha eelpool lisatud pildilt. Muutun väga tight/passive mängijaks. MIKS ??

1) Kui avab ainult LAG siis callin teda broadway, pocketitega ja kui HU flopis ma ei hiti siis ma ei suuda LAG-i pot bettidele vastu hakata.
2) Kui station limp/call minu iso ja ma HU flopis ei hiti siis ei suuda ma ta vastu cbettida kuna ta lihtsalt ei foldi.

Sellistes laudades aga enamus aja on flop multiway.
Tihti leian ennast olukorras kus vasakul käel olev tag 3betib ning olen sunnitud foldima tehtud iso stationi vastu, sest 3b poti OOP mängida on väga ebameeldiv.
Kui callin lagi openi siis tuleb kaasa veel ka vasakul istuv lag ning olen kahe agro vastu flopis ja kui ei 2pair+ ei hiti siis foldin kuna ei taha 1pair handiga suurt potti mängida.jne jne jne Võimalusi on mitmeid et flopis oleks tihti rohkem kui 2 mängijat.
Lag-i vastu väikest potti on pea võimatu mängida, sest full tiltis on olemas POT nupp ning neile meeldib seda sõtkuda igas olukorras.

Mida püüan siin öelda on see et ma ei oska mängida multiway pot-i kus yks vastane lag teine tag/station/lag. Kui mu käsi on nõrgem kui kaks paari siis lihtsalt foldin flopis kuna ma ei tea kuidas paremini saaks.

Antud näites on meist vasakul lag ning tag. Sellises olukorras on raske ka blinde stealida puhtalt stealimise eesmärgil kuna lag callib või 3b meid tihti ja tag samuti kaitseb oma blindi.

Nyyd ongi olukord kus mul mõistus otsas, oskan mängida ainult "fit and fold" mängu eriti multiway pottides. Aeg ajalt HU yritan mõne blufi sisse visata aga kui lag raise, double barreli peale ei foldi siis annan alla. Siis sellele järgneb tihti ka psühholoogiline moment kus said aru et bluff ta vastu ei töödanud ning siis muutud täielikuks fit and fold masinaks ning mis veel hullem, tenekord see fit and fold kaldub edasi ka teistesse laudadesse ja teist tyypi mängijate vastu. Arvan et nii need olukorrad võivadki tekkida kus ma 300 käe jooksul ei võida pea yhtegi potti.

Pocket paaridega käin ainult set miningut tegemas. SC IP käin ka flopi vaatamas lootes flopata monster voi siis monster draw. Premiumeid 3b aga teine kord tuleb nendestki loobuda turnil voi riveril sest board on lihtsalt kohutavalt drawine (eriti multiway potis). Lag-e ma ei julge ka väga pre flop 3 bettida kuna näiteks olen ennast korduvalt lednud olukorras kus olen 3b lagi AQs ning flop tuleb T93r ning ta donk pot betib...........siis ma ei oska muud teha kui vajutada fold nuppu ning 10bb jälle läinud.

Arvan et olete koik aru saanud mis mu mängus valesti on, siin kohal palun teil kõigil avaldada oma arvamusi kuidas ise selliste vastu mängiksite HU/multiway pot.

Panen siia kirja mõned kysimused millele võiksid vastata kõik, kes tahavad ja oskavad teemas sõna sekka öelda.

1)Milliste kaartidega 3betime IP/OOP vs. lag
2)Milliste kaartidega callime 3beti IP/OOP vs. lag
3)Kas ja millal proovime lag bluffida

4)Kui Hero on IP pre-flop agressorina vs. lag:
a)kas raisete lagi donk(min, 1/2p, full pot) beti kui teil endil on Ahigh, board wet/dry
b)kuidas käitute kui lag turnis donkab uuesti, olles callinud flopis teie donk bet raise
c)Kas lag vastu peaks kasutama pot controlli TP tyypi kätega
d)kuidas peaksime mängima drawsid nende vastu/kas yldse peaksime

5)Kui Hero on OOP vs. lag:
a)millise liini võtame TP tyypi kätega kui teame et villain tulistab pea alati igal tänaval.
b)kuidas mängimine drawsid/kas yldse mängime

6)milliseid käsi 3bettida/callida IP/OOP kui ees on olnud:
a)lag open ja tag call
b)lag/station limp ja tag iso

7)kuidas võidelda tag/lag vastu kellele meeldib IP olles 3bettida

Need on kysimused mis esimesena pähe tulid, kui tekib veel mõni siis kindlasti lisan.

Igasgune arvamus ja strateegiline arutelu on igati oodatud!!!

k2snakalle
08.08.10, 14:28
hullult pikk tekst...aga loodan mingi aeg aega leida ja see korralikult läbi töötada ja vastuseid anda. (niipalju kui oskan)

variatsioon
08.08.10, 14:42
tl:dr

cliffs?

Hullapple
08.08.10, 15:59
tl:dr

cliffs?

???

nikitheone
09.08.10, 10:21
too long; didin't read
märksõnad

Hullapple
09.08.10, 15:11
1)Milliste kaartidega 3betime IP/OOP vs. lag
2)Milliste kaartidega callime 3beti IP/OOP vs. lag
3)Kas ja millal proovime lag bluffida

4)Kui Hero on IP pre-flop agressorina vs. lag:
a)kas raisete lagi donk(min, 1/2p, full pot) beti kui teil endil on Ahigh, board wet/dry
b)kuidas käitute kui lag turnis donkab uuesti, olles callinud flopis teie donk bet raise
c)Kas lag vastu peaks kasutama pot controlli TP tyypi kätega
d)kuidas peaksime mängima drawsid nende vastu/kas yldse peaksime

5)Kui Hero on OOP vs. lag:
a)millise liini võtame TP tyypi kätega kui teame et villain tulistab pea alati igal tänaval.
b)kuidas mängimine drawsid/kas yldse mängime

6)milliseid käsi 3bettida/callida IP/OOP kui ees on olnud:
a)lag open ja tag call
b)lag/station limp ja tag iso

7)kuidas võidelda tag/lag vastu kellele meeldib IP olles 3bettida

tdx
09.08.10, 16:23
kõik on õigustatud küsimused, aga paljuski pead kogemusega ise neile vastused leidma, et SSNLi biitida.

soovitan konkreetseid käsi postitada, nii saad paremini aimu +EV liinidest.

EGERT
09.08.10, 18:25
1)Milliste kaartidega 3betime IP/OOP vs. lag
2)Milliste kaartidega callime 3beti IP/OOP vs. lag
3)Kas ja millal proovime lag bluffida

4)Kui Hero on IP pre-flop agressorina vs. lag:
a)kas raisete lagi donk(min, 1/2p, full pot) beti kui teil endil on Ahigh, board wet/dry
b)kuidas käitute kui lag turnis donkab uuesti, olles callinud flopis teie donk bet raise
c)Kas lag vastu peaks kasutama pot controlli TP tyypi kätega
d)kuidas peaksime mängima drawsid nende vastu/kas yldse peaksime

5)Kui Hero on OOP vs. lag:
a)millise liini võtame TP tyypi kätega kui teame et villain tulistab pea alati igal tänaval.
b)kuidas mängimine drawsid/kas yldse mängime

6)milliseid käsi 3bettida/callida IP/OOP kui ees on olnud:
a)lag open ja tag call
b)lag/station limp ja tag iso

7)kuidas võidelda tag/lag vastu kellele meeldib IP olles 3bettida
Ma üritan siis asjaliku vastuse ka lõpuks kirjutada. Point on selles, et hakka PLO'd mängima, kui variatsioon ei tapa. fishe on kõvasti rohkem ja igast spewtarde ka, kes mängust päris hästi aru ei saa. Võib-olla tuleb siit mingi strati post ka.

1)IP ca 15% rangest, double-suited šveitsi juust, marginaalsed rundownid (K876s) jne. Kõik double-paarid ja pocketid QQ+. SB/BB veidi tightim, kuid olenevalt stäki suurusest võid ka siin suht 30% lähedale põrutada, kui enne floppi kolmandiku sisse saad. Kuidagigi connectides shove flop, ehk siis mängime LAGile vastu ja loodame et callib mingi saastaga maha, a la naked FD või OESD. Ise meenub mulle just üks selline käsi 56/43 tüübi vastu, 3bettisin SB 8954ds ja 972 flopist läksid nupud sisse. calli sain 8845'lt :heart: Ehk siis tihtipeale on halvad LAGid siis nõutud, kui neile vastu mängitakse.

2)Oleneb, kui hea LAG, siis tightim, mida kehvem LAG, seda laiemaks mu calling range IP läheb. OOP võin ükskõik millega teoreetiliselt callida ja flopis/turnis ta üle mängida, kui stacki on, aga teoorias peaks tightim olema...

3)Wet spottides. oletame et callime BB'lt LAGi raise maha ja flop tuleb Q87r. Ma arvan et ma teen c/r sellistes spottides ca 80% ajast lagtardite vastu. Põhimõtteliselt käed, millega ta callida saaks, on domineeritud selle poolt, mida me esindame (JT9x). Muttidega saame siin LAGilt iga kell raise ja siis on lihtne fold. Tuntud regide vastu ma tavaliselt sellistes spotides käsi ei vaatagi väga, hittimine on boonus ;)

4)See on päris suur punkt, et ühtseid vastuseid anda. Üldiselt näeb PLO's vähe LAG'e, kelle vastu IP agressor saad olla. Põhimõtteliselt mõtlevad LAGid teevad su 3beti peale kas 4beti või foldivad. 4betiga nad saavad su kogu stäki peale võrdlemisi raskesse olukorda panna - võid näiteks vaadata propokertoolsist oma 4beti callimisrange equityt random käe vastu (e:hea LÄG muidugi ei 4beti päris random saastaga, aga maniakk ehk ikka). Kui graafiku sealt võtad, siis saad aru, et 4beti callimine IP on enamasti suhteliselt negatiivse tulemiga.

Kui stäkid on sügavamad, võid jällegi ise täpselt samamoodi LAGi peedistada. Samas oletame et callid nõrga AA** käega IP 4beti, flop on KJ3r ja LAG checkib. Mõlemal on umbes 2 poti jagu stacki taga. siin on veidi ees või kõvasti taga spot ja kehvad mängijad ei oska siin näiteks mitte midagi teha... Donkbettijate vastu on üldiselt debiilne mängida, aga kui flopis raised ja turnis donkbeti saad, on see täpselt sama spot, kus head mängijad OOP võimalusi kasutavad. Minuarust on seal suht polariseeritud range, aga pigem 80% õhku ja 20% nutsi, seega shove :) (e: ja vaata oma long-term equityt nendes kohtades)

Pot controlli koha pealt on IP targem ehk halvale LAGile köis ulatuda. Heade LAGide vastu oled tihti drawing thin. Drawide mängimine on täpselt samasugune, nagu iga mängija vastu. Head drawid, millega oled näiteks seti/top2 vastu vähemalt 45%, lähevad sisse, kui oddsid saad. Teistega mängid nagu drawi ennemuiste, lihtsalt suurema variatsiooniga :)

5)OOP mängid draw'e tihti agressiivsemalt. Kui just päris maniakk pole, on meil FE olemas ja kui oma tõmbe kätte saad, üritavad LAGid tihti sama kätt reppida, mis sinul ;) Kuigi üliagrolt OOP tõmmet mängides oled jälle tihti suht marginaalsetes kohtades ja variatsioon võib nõrganärvilisi häirida :)

6)Mõlemal juhul ainult premium käed, pigem ülemine 5%. Ja siin olen ma ise pigem seda meelt, et preflopist AI saada. Tihtipeale on sul võrdlemisi hea 3way equity ja peaks katsuma nõmedaid postflop otsuseid vältida.

7)Kõrget 3betti abused. Ma üritan ise jälgida seda, palju flopist c/r peale folditakse. A la kui keegi 3betib 15% kätest, siis jälle propokertoolsist equity graafik ette ja vaatad. Näiteks kui ma callin 3beti siin KKJTs'ga, on mul suht sirgjooneline graafik. Oletame nüüd, et 3bettija foldib c/r saades 75% juhtudest, siis on c/r siin igaljuhul õige, kuna equity on sul käes. Numbrid on küll veidi off, kuna 15% vastu oleme preflopis 55/45, aga ma arvan et sa saad ideest aru. Head LAGid hakkavad loomulikult kõrgemal selle vastu mängima, kui jällegi sinu flopi c/r 3betitud pottides liiga kõrgeks läheb, aga ma arvan et isegi PLO100 ei pea sellepärast üldse põdema...

Loodan, et oli veidi abi :)