PDA

View Full Version : NL50: AA vs flopis agressiivse vastase vastu



masterpuppet
10.08.10, 12:10
Villian 19/15/4.1 solid mängija. Agressiivsus tänavate kaupa 7(57%)/ 2(35%)/ 2(30%); 3bet 3 - 1,6k kätt

Lihtne käsi, kuid millegi pärast tekitab minus alati probleeme. Kuidas jätkata antud vastase vastu seda kätt?


Full Tilt Poker $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 9 players -
The Official DeucesCracked.com (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.thehandconverter.com)

BB: $50.00
UTG: $63.70
Hero (UTG+1): $66.80
UTG+2: $50.00
MP1: $58.65
MP2: $55.25
CO: $50.00
BTN: $72.60
SB: $34.50

Pre Flop: ($0.75) Hero is UTG+1 with A :spade: A :diamond:
1 fold, Hero requests TIME, Hero raises to $1.50, 2 folds, MP2 calls $1.50, 4 folds

Flop: ($3.75) 3 :spade: J :heart: 9 :club: (2 players)
Hero bets $2.50, MP2 raises to $7, Hero requests TIME

Pahvak
10.08.10, 12:19
Huvitav käsi, sest maadlen ise ka selliste kohtadega. Panen oma arvamuse, mida ma veel 100% sellistes kohtades ei usalda.

Kuna käsi üsna palju, siis ehk vaataks ka raise cbet stati - kui see on suur, siis flopis peaks callima. Turn ja river lähevad muidugi keerukamaks. Arvan, et turn võib sellisele olla easy bet, et poti maha võtta, aga riveris tuleb vist kõhutunnet usaldada kui ta bettima peaks. Tundub rohkem readidele põhinev see edasine mäng.

Flopi kindlasti ma ei 3betiks, sest jätkamisrange crushib meid.

ristik
10.08.10, 12:25
Olen tähele pannud, et nii kuival boardil armastavad just sellised vastased flopil 3bettida mingit middle pair'i (tolles käes näiteks ka TT) või TP keskpärase kikkeriga, kuna nad mitte ei taha uskuda et sa sellisel boardil tabad ja sellepärast ka selline agresiivsus postflopis. Ma arvan, et ma calliks for value ja turnil betiks uuesti ja kui siis on näha, et ta tahab ilmselgelt rahasi kiiresti keskele saada muckin ära.

Pahvak
10.08.10, 12:28
Olen tähele pannud, et nii kuival boardil armastavad just sellised vastased flopil 2bettida mingit middle pair'i (tolles käes näiteks ka TT) või TP keskpärase kikkeriga, kuna nad mitte ei taha uskuda et sa sellisel boardil tabad ja sellepärast ka selline agresiivsus postflopis. Ma arvan, et ma calliks for value ja turnil betiks uuesti ja kui siis on näha, et ta tahab ilmselgelt rahasi kiiresti keskele saada muckin ära.

Esiteks FYP. Teine bold osa: kui sa siin betid, siis sa ei beti for value ja ässasid veel ei tahaks bluffiks keerata - eriti kui foldid ta rangest välja kõik nõrgema kui AA. Lisaks sellele pole for information bettimist heade mängijate arsenalis olemas. :P

EDIT: Ma arvan, et ma callin turni. Halb on muidugi see, et ta riveri agro on ka piisavalt suur, et sealgi airiga tulistada.

ristik
10.08.10, 12:38
callid turni ? me oleme OOP ja samuti selline vastane bluffib siin väga harva. Callime turni, siis enamus kordadest peame callima ka riveri mis = busto. Me paneme foldima kõik nõrgema, samas vastane ei panusta siin edasi nõrgema kui AA-ga. Seega pigem bet turn ja ei mingeid tasuta kaarte vastasele.

rrrr
10.08.10, 12:44
Coldcall on tal mis? Kui ta seal üsna laia rangega asjatab ( >10 ) ja fold to cbet on madal, siis on seal palju põhjendamata agressiivsust. Raise cbet stat vast 1,6K käe juures veel midagi asjalikku ei näita aga teadmiseks, et keskmine inimene leiab ennast raisevat cbetti 12% juhtudest keskmiselt. Ma calliks flopi ehk ainult sel juhul kui olen kindel, et ta turnis ka betib oma suure agroga. Sest praegu oleme me OOP ja kui tal miski tõmme on... Parem võita väike pot kui kaotada suur.

Pahvak
10.08.10, 12:45
callid turni ? me oleme OOP ja samuti selline vastane bluffib siin väga harva. Callime turni, siis enamus kordadest peame callima ka riveri mis = busto. Me paneme foldima kõik nõrgema, samas vastane ei panusta siin edasi nõrgema kui AA-ga. Seega pigem bet turn ja ei mingeid tasuta kaarte vastasele.

Selline vastane on just keskmisest agressiivsem. Turni 30% ja eriti riveri 30% on päris agro. Pealegi ei pea alati peale turni callimist callima riverit - Näiteks kui agrod on 50%/50%/10%, siis on üsna kindel, et flop/turn lastakse lightilt ja river suht for value. Üsna äärmuslik näide, aga illustreerimiseks kõlbab.

Pealegi sinu call reraise ja donk turn liin tundub ka talle tugev. Tasuta kaartidest kardame ainult osasid OESD omasid - ülejäänud tulevad väga harva.

Aga mind ei tasu ka kuulata, sest olen NL100 breakeven station. :P

Pahvak
10.08.10, 12:47
Coldcall on tal mis? Kui ta seal üsna laia rangega asjatab ( >10 ) ja fold to cbet on madal, siis on seal palju põhjendamata agressiivsust. Raise cbet stat vast 1,6K käe juures veel midagi asjalikku ei näita aga teadmiseks, et keskmine inimene leiab ennast raisevat cbetti 12% juhtudest keskmiselt. Ma calliks flopi ehk ainult sel juhul kui olen kindel, et ta turnis ka betib oma suure agroga. Sest praegu oleme me OOP ja kui tal miski tõmme on... Parem võita väike pot kui kaotada suur.

Kust sa neid keskmisi tead alati? Kas kusagil on keegi mingi kokkuvõtte teinud? Huvist uuriks isegi. :P

ristik
10.08.10, 12:55
Selline vastane on just keskmisest agressiivsem. Turni 30% ja eriti riveri 30% on päris agro. Pealegi ei pea alati peale turni callimist callima riverit - Näiteks kui agrod on 50%/50%/10%, siis on üsna kindel, et flop/turn lastakse lightilt ja river suht for value. Üsna äärmuslik näide, aga illustreerimiseks kõlbab.

Pealegi sinu call reraise ja donk turn liin tundub ka talle tugev. Tasuta kaartidest kardame ainult osasid OESD omasid - ülejäänud tulevad väga harva.

Aga mind ei tasu ka kuulata, sest olen NL100 breakeven station. :P

Ja hea ongi, et meie liin tundub tugev? turnil saame ju kohe teada kas oleme ees või pikalt taga. Nagu ütles rrr, sellises situatsioonis ma võtaks pigem väikese poti, kui lähen callima turni ja riverit. Pealegi me oleme UTG-l ja vähegi mõtlev vastane paneb meid peale floppi JJ+ peale ega barrelda seal lolli peaga airiga.

masterpuppet
10.08.10, 13:02
Panen siis veel natukene statse. Ise kätt mängides ei jõudnud kõiki statse vaadata, aga hiljem sellises olukorras kohe hea, millele tähelepanu pöörata.
Aga väga huvitav arutelu on tekkinud.

Fold to cbet: flop 58%; turn 50%

Raise Cb 23%

Cold Call on 9,1%

WTSD 22%

W$WSF 44,5%

Pahvak
10.08.10, 13:03
Ja hea ongi, et meie liin tundub tugev? turnil saame ju kohe teada kas oleme ees või pikalt taga. Nagu ütles rrr, sellises situatsioonis ma võtaks pigem väikese poti, kui lähen callima turni ja riverit. Pealegi me oleme UTG-l ja vähegi mõtlev vastane paneb meid peale floppi JJ+ peale ega barrelda seal lolli peaga airiga.

Betting for information? :eek: Ja miks mitte barreldada JJ+ range sisse? Nagu näha on, siis tekitab jätkamine ju antud käe herole raskusi - sa ei calli 3 tänavat JJ+ rangega alati, sest sa kardad seti jms. Mina kardan selles käes kõige rohkem riverit, sest selle jaoks pole plaani. :\

EDIT: Seletan veel, miks ristiku call flop ja donkbet turn on halb liin.

1) Sa maksad flopi calli ja turni donkbeti eest vähemalt 14$ (kui betid vähemalt pool poti turnil). See on üsna suur hind, et teada saada, et sa oled taga (28bb!!), rääkimata sellest, et betting for information on igatmoodi halb. Miks ma flopi ja turni betid üheks "hinnaks" liitsin? Sest hero actib flopil viimasena ja turnil esimesena ehk me EI saa villainilt vahepeal mittemingit infot käe tugevuse kotha. Ainus, mis vahepeal muutub on üks lisakaart, aga villainilt me infot ei saa, kas talle see kaart meeldib või mitte - kasutame ikkagi flopi infot + lisakaardi infot.
2) Kui villain callib turni, siis sa ei saa mitte mingit infot (vbla slowtab seti, sest saab nagunii stackid riveris IP sisse, vbla pot controllib midagi, drawib) ja riveris oled OOP umbes sama sitta sees, mis check-callides, aga seda palju tugevama range vastu.

ristik
10.08.10, 13:44
okei, halb siis halb, saangi targemaks. Mina oleksin sellise liini võtnud sellepärast, et oleksin olnud nii kindel, et oleme ees flopis ja turnil tahan valuet saada Jx vastu või teisel juhul poti maha võtta. Kui turni callib, siis seal on ju enamust korrast ikka halvem käsi. Milleks flopis teha setiga ületõste ja turnis järsku slõutama hakata. Aga mind huvitab, milline liin oleks siin kõige lollikindlam siis ?

Pahvak
10.08.10, 14:00
okei, halb siis halb, saangi targemaks. Mina oleksin sellise liini võtnud sellepärast, et oleksin olnud nii kindel, et oleme ees flopis ja turnil tahan valuet saada Jx vastu või teisel juhul poti maha võtta. Kui turni callib, siis seal on ju enamust korrast ikka halvem käsi. Milleks flopis teha setiga ületõste ja turnis järsku slõutama hakata. Aga mind huvitab, milline liin oleks siin kõige lollikindlam siis ?

Esimene bold. Kahte asja korraga siin ei saa. Sa kas saad Jx valuet või paned kehvemad foldima. Pole mitte ühtegi kätt, mis oleks parem kui AA, mida sa paned foldima. Jx käest value saamine on ka kahtlane. Vastane näeb, et pot läheb suureks ja stackide peale mängimine tuleb. Pealegi hea reg Jx pot controllib enivei kusagil tänaval ja vaevalt, et ta isegi flopil Jx tõstnud oleks.

Teine bold. Mitte 100% head vastused, aga:
1) Sest sa viskad muidu oma käe maha.
2) Pot on enamuste hero turni bettide korral piisavalt suur, et riveris stackid sisse saada ilma ~potsize beti tegemata. Kui board pole drawy muidugi.

Aga optimaalset liini ma ei tea, tahaks ise ka teada. :P

Kotkas1000
10.08.10, 14:15
Mina üritan siin võimalikult odavalt showdownile saada. Ehk call flop, call turn, call river. Äkki on hea dongata riveril väike blockingbet sisse?

k2snakalle
10.08.10, 14:18
no vähegi mõtleva vastase vastu on sul vaja vajalikku kaarti turni/riverisse, et riveril dongata.

rrrr
10.08.10, 15:06
Kust sa neid keskmisi tead alati? Kas kusagil on keegi mingi kokkuvõtte teinud? Huvist uuriks isegi. :P
Ma võtan neid ise oma DB välja. Osa saab HEMiga (Players tab), osa jaoks peab välja nuhkima kuidas HEM vastava päringu andmebaasi saadab 1 playeri kohta. Siis koristad player_id tingimuse ära, groupid, sumid ja olemas...

Kisub offtopickuks aga eile tundsin huvi, et kuidas rahvas 2010 aastal Baluga teroomi usub. Ei usu s..gi või on turni cbet juba nii kõva nutsi näitaja. 3232-st juhtumist kus PF-raiser tegi flopi ja turni cbeti ning sai turnis raise näkku foldis PF-raiser turnis ainult 1195 juhul (arvestab ainult liigutust bet/fold). Ülejäänud juhtudel - 2037, calliti või raiseti üle.
Tingimus oli ka, et effective stackid peavad olema 90bb-d. Flopi üleraisele folditi hoopis ladusamalt. Nagu siingi - üks üritab oma aabitsaid foldida. Hemist väljavõttes näitab minul igatahes mittefoldimise liin kasumit. Mina ei foldiks siin nii LAGilt postflopi mängiva venna vastu.

Pahvak
10.08.10, 15:18
Ma võtan neid ise oma DB välja. Osa saab HEMiga (Players tab), osa jaoks peab välja nuhkima kuidas HEM vastava päringu andmebaasi saadab 1 playeri kohta. Siis koristad player_id tingimuse ära, groupid, sumid ja olemas...

Selge. Ise käsitsi SQLid. Aga vahel pigem huvitaks võitvate või kaotavate mängijate näitajad. :P