PDA

View Full Version : Kuidas biitida mikros PLO'd



EGERT
17.08.10, 14:11
Nii, nädalavahetusel tiksusin Pärnus ja toksisin ajaviiteks uuesti PLO10't.

Tulem siis selline.
http://www.kets.ee/garph.jpg
http://www.kets.ee/sessid.jpg


Mõtlesin, et kirjutan väikse stratiposti, kuidas siis biitida. Tavaliselt on mikros PLO igalpool ühesugune, vahet ei ole siis kas kuskil €-urkas või FT/Starsis. Üldiselt on preflopis vähe tõstmist, peaaegu üldse ei 3betita, keskmiselt 3-4 mängijat vaatavad 6maxis floppi, postflop bluffitakse vähe ja turnist edasi ei oska peaaegu mitte keegi väga hästi mängida. Kirjutan hetkel 6max lauast lähtuvalt ja üleüldistavalt, FR tuleb lihtsalt nit/nutpeddler olla ja mängida Hwangi esimese raamatu järgi.

Enne, kui ma siis edasi jutustan, eeldan et vähemalt mingi arusaam pot-limit mängudest on olemas. Kuidas hinnata enda oddse, kuidas lugeda PLO’s tõenäosust (veidi erineb NLHE omast) ja kuidas cold-readida boardi. Mikros peaks siiski suutma hetkega aru saada, mis kätt me parajasti hoiame ja kui palju meil oute on, kuidas vastane meid domineerida saab, millised on surnud oudid jne. Kui implied oddse ka veidi teada, siis on juba päris hästi.

Range
Kõigepealt siis kätest. Paarid TT+, rundownid 678+, mis on vähemalt toetatud suited aabitsaga. Näiteks EP võib mängida A876ss, aga mitte A862ds. Keskmiselt oleks ideaalilähedane VPIP 19-22% (mis käed sinna kuuluvad, leiab mujalt. Nt PPT), aga ma olen näinud kuni PLO100ni võitvaid regulare igasuguste statsidega, alates 15/9 kuni 54/43. PFR/VPIP suhe ei pea ilmtingimata olema nii kõrge, kui NLHE's. PLO on palju rohkem postflop mäng, mistõttu ei oma preflop strateegia nii suurt tähtsust. See nüüd ei tähenda seda, et igasugused neli kaarti head on.

UTGst ja blindidelt võiks range olla kuni 15%, CO/BTN kuni 50%. Niipalju kui ma kedagi coachind olen või session review’d teinud, siis üks suurimaid leake on SB’lt mängimine. Tihti on situatsioon, kus MP limbib, BTN limbib järgi ja preflopis on pot 6BB. Ärkad SB’lt AJ54r’ga ja mõtled, et saad head oddsid, kuna fish BB’l checkib niikuinii? Tihti ei suudeta siin mõelda edasi, mida postflop teha. Vaatame 4way floppi A98ss. Tsekime, BTN betib ja callime. Turnis oleme HU ja lauda tuleb 9. Checkime ja BTN paneb 2barreli – now what? Pot on multiway limbitud ja ta range on siin any4. Tihti võib mikros aga polariseeritud käsi nagu KK83r või JJ55ss varajasest positsioonist mängida, mis multiway flopis hittida võivad. Kui mitte, siis on neid hiljem lihtne foldida.

Kuna PLOs on harva mõni käsi preflopis väga taga, siis kiputakse igasugust saasta mängima, mis on vale. Samuti kiputakse OOP mängima mingisuguseid kahtlaseid käsi, näiteks tõstetakse UTG’st 6542ds. Nimelt mõtleb halb mängija, et sellega oleks jõle mõnus üks rida hittida ja siis juustuburksid koju tuua. Tihti juhtub aga see, et oleme OOP kuni 3way mingi marginaalse käega, nagu bottom-two või oleme lihtsalt tõmbega domineeritud. Pikas perspektiivis papi põletamine ja regid abusevad tihti selliseid kohti IP. Jah, PLO10’s on ka head regularid olemas, aga nad liiguvad sealt varsti edasi...

CO/BTN võib mängida suurema rangega, aga kui mängutunnetus ja postflop oskused veel ei kannata, siis ei tasu päris hulluks ka minna. Samas, kui on võimalus BTN avada, võib põhimõtteliselt seda ka 40+% rangega teha ja see ei ole vale. Buttonilt võiks avada/callida igasuguse suited A’ga, siis marginaalsed rundownid nagu K875ds, pocketid TT+, kui seal ka midagi toetamas on. Olenevalt laua dünaamikast võiks 3beti % jääda allapoole 10’t, aga kui 100-150 käe peale pole kordagi 3betitud, on asi kahtlane... IP võiks 3bettida korralikke AA/KK/QQ käsi. AA82r on call, aga AAT9ss on 3bet/nupud. No, ideest saab ehk aru... Samuti ei tohiks end commitida nn polariseeritud kätega nagu kehvad KK/QQ, aga holdemimängijad kipuvad tihti neid ülehindama...

Postflop
Flopis võiks olla veidi tightim. Preflop tõstmise mõte on saada rohkem raha sisse, kui equity on hea. Aga kui su BTN tõste callib ära 3 vastast, siis peaksime floppi ikka võrdlemisi korralikult hittima. Sellest saab isegi keskmine PLO10 donk aru. Ideaalne cbeti% võiks jääda kuni 60% kanti. HU floppides cbetin ise 90+% ja multiway floppides ca 40-50%. Multiway flopis võiks bettida ainult siis, kui meie käsi ka boardiga kuidagi connectib. Jällegi peaks vältima OOP olukordi võimalikult palju. Kui cbet callitakse, peaks omama ettekujutust vastase või vastaste rangest. Millega nad siin callivad? Millega nad siin check-raisevad? Jne...

Turni mängimine on samuti tihtipeale võrdlemisi logisev. Kui me IP flopist hitime ja cbetiga saame kellegi isoleerida, siis rohkem, kui pooltel juhtudes peaksime 2. barreli panema. Agressiivsus positsioonist on selle mängu võti. Samuti hindama oma equityt – kui meil on märjal flopil keskmisest parem käsi ja turnis tuleb võimalik tõmme kokku, peaks enda käe üle vaatama. Vale ei ole näiteks ka järgi checkimine või bet-foldimine. Lisaks tuleb vähendada vastaseimplied oddse. Ma ei oska NLHE puhul rääkida, aga PLO’s on see tähtis faktor. Nimelt ei tohi lasta vastastel oma equityt realiseerida. Kui oleme pannud 2 barrelit ja riveriks tuleb flopis olnud tõmme kokku ning saame donkbeti, on callimine tihtipeale raha annetamine. Vale on mõelda, et „oh, mis see pool potti pole siis, mul on ikkagi top-set, vaatan järgi...“. Regularide vastu võib küll mõtlema hakata, aga mikros mängib 99% seltskonnast kätt, mitte vastast.

Vastaste jälgimine on samuti tähtis. Kuidas võita laudades, kus istub LAG/maniakk ei ole siin kaetud, aga selle kohta tegin ma ühe teise postituse (http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=239415&postcount=8). Üldiselt on mikros vastased üsna kergesti aimatavad ja loetavad. Kui keegi on 4 tiiru järjest kõik käed foldinud ning IP poti panustades, ei ole vist raske aimata, mis tal käes on... Samuti on väga vale tasuta kaartide andmine, kui käes just mingit epic nutsi ei ole, kuna isegi väga hea käe puhul võib olla korralik hunnik turni/riveri kaarte, mis meile ei meeldi ja lolle situatsioone tekitavad.

Liiga keeruline?
Kuni mäng veel väga selge ei ole, peaks mängima pigem nitist ABC mängu. See ei ole küll kõige põnevam ja võib tihtipeale isegi tüütu olla, aga ilma tunnetuseta teenime niimoodi kindlalt raha, kasutades ära teiste tehtud vigu. Ja vigu tehakse mikros ikka korralikult. Sul on top-set ja vastasel 2 paari, sul on nutflush ja vastasel K-high jne... Samuti peaks sel samal põhjusel bluffima võimalikult vähe, kuna debiilseid calle ehk vigu tehakse samuti üsna palju.

BRM
Siis mis veel, bankroll management! See ei ole holdem, kus 30BI on piisav. Variatsioonitaluvusest ja valmisolekust allapoole liikuda sõltuvalt peaks jääma ideaalne BR siiski kuskil 100BI kanti. Kui sa oled PLO’d mänginud ja sul ei ole veel 50BI downswingi või 50k BE stretchi olnud, siis küll ta mingi aeg ikka tuleb... Tihtipeale ei omata ettekujutlust mängu variatsioonist. Minu jaoks on täiesti normaalne võita 300 käe jooksul 4BI ja siis järgmise 80ga kaotada 9BI (juhtus just eile...). Sinu flopatud nutflushi vastu tõmmtakse runner-runner maju rohkem, kui küülikud keppi saavad. Nimelt jooksevad equity’d ikkagi võrdlemisi lähedal ja crushed situatsioone tekib harva. SEE EI OLE HOLDEM! Samuti ei tasu absoluutselt uskuda väga AI EV’d HEM’is, kuna see on suhteliselt mööda ja vale arvestusega. Pigem peaks neid kontrollima PPT’st.

Kindlasti on midagi veel, mis mulle absoluutselt ei meenu, aga vastan heameelega igasugustele küsimustele. ::)

*Juttu läbi ei lugenud hiljem, mingid kahtlased kohad raudselt sees...*

zuckerman286
17.08.10, 15:16
Nii, nädalavahetusel tiksusin Pärnus ja toksisin ajaviiteks uuesti PLO10't.

Tulem siis selline.
http://www.kets.ee/garph.jpg
http://www.kets.ee/sessid.jpg


Mõtlesin, et kirjutan väikse stratiposti, kuidas siis biitida. Tavaliselt on mikros PLO igalpool ühesugune, vahet ei ole siis kas kuskil €-urkas või FT/Starsis. Üldiselt on preflopis vähe tõstmist, peaaegu üldse ei 3betita, keskmiselt 3-4 mängijat vaatavad 6maxis floppi, postflop bluffitakse vähe ja turnist edasi ei oska peaaegu mitte keegi väga hästi mängida. Kirjutan hetkel 6max lauast lähtuvalt ja üleüldistavalt, FR tuleb lihtsalt nit/nutpeddler olla ja mängida Hwangi esimese raamatu järgi.

Enne, kui ma siis edasi jutustan, eeldan et vähemalt mingi arusaam pot-limit mängudest on olemas. Kuidas hinnata enda oddse, kuidas lugeda PLO’s tõenäosust (veidi erineb NLHE omast) ja kuidas cold-readida boardi. Mikros peaks siiski suutma hetkega aru saada, mis kätt me parajasti hoiame ja kui palju meil oute on, kuidas vastane meid domineerida saab, millised on surnud oudid jne. Kui implied oddse ka veidi teada, siis on juba päris hästi.

Range
Kõigepealt siis kätest. Paarid TT+, rundownid 678+, mis on vähemalt toetatud suited aabitsaga. Näiteks EP võib mängida A876ss, aga mitte A862ds. Keskmiselt oleks ideaalilähedane VPIP 19-22% (mis käed sinna kuuluvad, leiab mujalt. Nt PPT), aga ma olen näinud kuni PLO100ni võitvaid regulare igasuguste statsidega, alates 15/9 kuni 54/43. PFR/VPIP suhe ei pea ilmtingimata olema nii kõrge, kui NLHE's. PLO on palju rohkem postflop mäng, mistõttu ei oma preflop strateegia nii suurt tähtsust. See nüüd ei tähenda seda, et igasugused neli kaarti head on.

UTGst ja blindidelt võiks range olla kuni 15%, CO/BTN kuni 50%. Niipalju kui ma kedagi coachind olen või session review’d teinud, siis üks suurimaid leake on SB’lt mängimine. Tihti on situatsioon, kus MP limbib, BTN limbib järgi ja preflopis on pot 6BB. Ärkad SB’lt AJ54r’ga ja mõtled, et saad head oddsid, kuna fish BB’l checkib niikuinii? Tihti ei suudeta siin mõelda edasi, mida postflop teha. Vaatame 4way floppi A98ss. Tsekime, BTN betib ja callime. Turnis oleme HU ja lauda tuleb 9. Checkime ja BTN paneb 2barreli – now what? Pot on multiway limbitud ja ta range on siin any4. Tihti võib mikros aga polariseeritud käsi nagu KK83r või JJ55ss varajasest positsioonist mängida, mis multiway flopis hittida võivad. Kui mitte, siis on neid hiljem lihtne foldida.

Kuna PLOs on harva mõni käsi preflopis väga taga, siis kiputakse igasugust saasta mängima, mis on vale. Samuti kiputakse OOP mängima mingisuguseid kahtlaseid käsi, näiteks tõstetakse UTG’st 6542ds. Nimelt mõtleb halb mängija, et sellega oleks jõle mõnus üks rida hittida ja siis juustuburksid koju tuua. Tihti juhtub aga see, et oleme OOP kuni 3way mingi marginaalse käega, nagu bottom-two või oleme lihtsalt tõmbega domineeritud. Pikas perspektiivis papi põletamine ja regid abusevad tihti selliseid kohti IP. Jah, PLO10’s on ka head regularid olemas, aga nad liiguvad sealt varsti edasi...

CO/BTN võib mängida suurema rangega, aga kui mängutunnetus ja postflop oskused veel ei kannata, siis ei tasu päris hulluks ka minna. Samas, kui on võimalus BTN avada, võib põhimõtteliselt seda ka 40+% rangega teha ja see ei ole vale. Buttonilt võiks avada/callida igasuguse suited A’ga, siis marginaalsed rundownid nagu K875ds, pocketid TT+, kui seal ka midagi toetamas on. Olenevalt laua dünaamikast võiks 3beti % jääda allapoole 10’t, aga kui 100-150 käe peale pole kordagi 3betitud, on asi kahtlane... IP võiks 3bettida korralikke AA/KK/QQ käsi. AA82r on call, aga AAT9ss on 3bet/nupud. No, ideest saab ehk aru... Samuti ei tohiks end commitida nn polariseeritud kätega nagu kehvad KK/QQ, aga holdemimängijad kipuvad tihti neid ülehindama...

Postflop
Flopis võiks olla veidi tightim. Preflop tõstmise mõte on saada rohkem raha sisse, kui equity on hea. Aga kui su BTN tõste callib ära 3 vastast, siis peaksime floppi ikka võrdlemisi korralikult hittima. Sellest saab isegi keskmine PLO10 donk aru. Ideaalne cbeti% võiks jääda kuni 60% kanti. HU floppides cbetin ise 90+% ja multiway floppides ca 40-50%. Multiway flopis võiks bettida ainult siis, kui meie käsi ka boardiga kuidagi connectib. Jällegi peaks vältima OOP olukordi võimalikult palju. Kui cbet callitakse, peaks omama ettekujutust vastase või vastaste rangest. Millega nad siin callivad? Millega nad siin check-raisevad? Jne...

Turni mängimine on samuti tihtipeale võrdlemisi logisev. Kui me IP flopist hitime ja cbetiga saame kellegi isoleerida, siis rohkem, kui pooltel juhtudes peaksime 2. barreli panema. Agressiivsus positsioonist on selle mängu võti. Samuti hindama oma equityt – kui meil on märjal flopil keskmisest parem käsi ja turnis tuleb võimalik tõmme kokku, peaks enda käe üle vaatama. Vale ei ole näiteks ka järgi checkimine või bet-foldimine. Lisaks tuleb vähendada vastaseimplied oddse. Ma ei oska NLHE puhul rääkida, aga PLO’s on see tähtis faktor. Nimelt ei tohi lasta vastastel oma equityt realiseerida. Kui oleme pannud 2 barrelit ja riveriks tuleb flopis olnud tõmme kokku ning saame donkbeti, on callimine tihtipeale raha annetamine. Vale on mõelda, et „oh, mis see pool potti pole siis, mul on ikkagi top-set, vaatan järgi...“. Regularide vastu võib küll mõtlema hakata, aga mikros mängib 99% seltskonnast kätt, mitte vastast.

Vastaste jälgimine on samuti tähtis. Kuidas võita laudades, kus istub LAG/maniakk ei ole siin kaetud, aga selle kohta tegin ma ühe teise postituse (http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=239415&postcount=8). Üldiselt on mikros vastased üsna kergesti aimatavad ja loetavad. Kui keegi on 4 tiiru järjest kõik käed foldinud ning IP poti panustades, ei ole vist raske aimata, mis tal käes on... Samuti on väga vale tasuta kaartide andmine, kui käes just mingit epic nutsi ei ole, kuna isegi väga hea käe puhul võib olla korralik hunnik turni/riveri kaarte, mis meile ei meeldi ja lolle situatsioone tekitavad.

Liiga keeruline?
Kuni mäng veel väga selge ei ole, peaks mängima pigem nitist ABC mängu. See ei ole küll kõige põnevam ja võib tihtipeale isegi tüütu olla, aga ilma tunnetuseta teenime niimoodi kindlalt raha, kasutades ära teiste tehtud vigu. Ja vigu tehakse mikros ikka korralikult. Sul on top-set ja vastasel 2 paari, sul on nutflush ja vastasel K-high jne... Samuti peaks sel samal põhjusel bluffima võimalikult vähe, kuna debiilseid calle ehk vigu tehakse samuti üsna palju.

BRM
Siis mis veel, bankroll management! See ei ole holdem, kus 30BI on piisav. Variatsioonitaluvusest ja valmisolekust allapoole liikuda sõltuvalt peaks jääma ideaalne BR siiski kuskil 100BI kanti. Kui sa oled PLO’d mänginud ja sul ei ole veel 50BI downswingi või 50k BE stretchi olnud, siis küll ta mingi aeg ikka tuleb... Tihtipeale ei omata ettekujutlust mängu variatsioonist. Minu jaoks on täiesti normaalne võita 300 käe jooksul 4BI ja siis järgmise 80ga kaotada 9BI (juhtus just eile...). Sinu flopatud nutflushi vastu tõmmtakse runner-runner maju rohkem, kui küülikud keppi saavad. Nimelt jooksevad equity’d ikkagi võrdlemisi lähedal ja crushed situatsioone tekib harva. SEE EI OLE HOLDEM! Samuti ei tasu absoluutselt uskuda väga AI EV’d HEM’is, kuna see on suhteliselt mööda ja vale arvestusega. Pigem peaks neid kontrollima PPT’st.

Kindlasti on midagi veel, mis mulle absoluutselt ei meenu, aga vastan heameelega igasugustele küsimustele. ::)

*Juttu läbi ei lugenud hiljem, mingid kahtlased kohad raudselt sees...*

+1

kuco
17.08.10, 16:05
+1

Epic post.
MORON!

Rigged
17.08.10, 17:44
Epic post.
MORON!

Ta ju ikkagi julm donk

soouni
17.08.10, 17:59
GJ! Egert

tdx
17.08.10, 22:32
täitsa hea jutt.
ma olen kuulnud, et PLOs käib turni mängimine risti vastupidi NLHE'le, s.t väga mitteintuitiivselt... care to elaborate?

EGERT
17.08.10, 22:52
täitsa hea jutt.
ma olen kuulnud, et PLOs käib turni mängimine risti vastupidi NLHE'le, s.t väga mitteintuitiivselt... care to elaborate?
tnx,

Põhimõtteliselt, võitvaid strateegiaid on erinevaid. Isiklikult ma arvan, et turni agressiivsus on mikrolimiidis hea. Aga mismõttes mitteintuitiivselt?

Esiteks, b/f on võrdlemisi okei stsenaarium ning veidi mõtlevamad mängijad suudavad riveris turni nõrkust abuseda. Tihtipeale on kuni PLO50 vastased sellised, kes IP isoleerivad, flopis betivad ning calli saades annavad alla, kui just väga head kätt ei omata. Ise mäletan, et üsna mitmel mängijal oli juba siis note, et "2barrel tuleb koos käega", keda sai pikapeale nii IP kui OOP floatima hakatud ja pärast turni checki riveril kasumlikult agro pandud.

Teiseks, kuna tõmbeid halvasti mängivad donke on ka võrdlemisi palju ja bettida tuleb (omaarust) equity eelist omades, siis saame päris mitmes riveris blank riveris 3barreli peale foldi. Imidži ehitamine on siin teine oluline asi. Loose mängijad callivad meid tihtipeale lightimalt järgmine kord maha, kui me korra IP oleme preflop raisejana 3 barrelit pannud, mistõttu aru saades, et vastasel on meie kohta read, saame (thin) vbeti kohti rohkem.

rasmer
18.08.10, 03:21
Awesome post. Jätan kindlasti meelde hiljemaks kui ükskord saab Omaha tõsisemalt ette võetud.

I R Baboooon
18.08.10, 11:45
Kas mingisugust omaha trackerit tasuta ka on? Nagu hemil oli 15 päeva trial.

//Mitu lauda soovitad algajal mängida ka, kui 100 BI reeglit järgida, siis saan PLO2 alustada, trackerit pole, siis peaks vist palju vähem laudu olema, et vastaseid jälgida?

EGERT
18.08.10, 12:11
Kas mingisugust omaha trackerit tasuta ka on? Nagu hemil oli 15 päeva trial.

//Mitu lauda soovitad algajal mängida ka, kui 100 BI reeglit järgida, siis saan PLO2 alustada, trackerit pole, siis peaks vist palju vähem laudu olema, et vastaseid jälgida?
HEMil on omaha tracker täiesti olemas ja parem kui see PTO. Sellel on samamoodi 15 päeva tasuta trial ja hind täpselt sama, mis holdemi omal.

alusta 1-2 lauast ja jälgi pidevalt vastaseid, olenemata limiidist :)
Kui vajadusel oled nõus allapoole liikuma, siis pole vahet, kas $200 alustad PLO5 või PLO2.

Disclaimer: Ise mängin koguaeg 4 lauda, vahest harva kui tunnen end Wazzina või lauad on nitised, lasen 6 :) Arvan, et üle 4 laua mängimine ei ole pikas perspektiivis hea, kuna winrate langus ja vastaste mitte tähelepanemine ei saa mõne lisalauaga korvatud. 16tablerite lauda tuleb aga katsuda istuda, nad on nii lihtsalt abusetavad :D

tolmuahv
18.08.10, 21:00
Egert,

Hea post. Paar küsimust:
- Su enda mängitav limiit, all-time graph või bb/100 winrate? Mitte, et kahtleks sinus, vaid et kui piisav sample ja winrate, siis võib juttu võtta peaaegu puhta kullana. Muul juhul tuleb endal juurde mõelda.
- Kuidas muutub mängu dünaamika kui 6-max lauast saab 2,3,4-handed laud? Kui palju ja mis situatsioonist kaitsed blinde?
- Kõige üldisem küsimus: Kui vastas on aggrodonk või floating bluffer, siis kuidas adjustida kasumlikult? Mis range üldse mängida OOP? Minu kõige probleemsemad kohad on just sellised, kus AAxx-ga ajan pf poti suureks, flopil ei improve ja vastane keeldub foldimast ja nõrkust tunnetades tõstab kohe potist välja. Kui vastane seda süstemaatiliselt teeb, siis kuidas adjustid?

zuckerman286
18.08.10, 22:22
Epic post.
MORON!

mis viga on.
+1 for effort vähemalt

EGERT
18.08.10, 22:26
Egert,

Hea post. Paar küsimust:
- Su enda mängitav limiit, all-time graph või bb/100 winrate? Mitte, et kahtleks sinus, vaid et kui piisav sample ja winrate, siis võib juttu võtta peaaegu puhta kullana. Muul juhul tuleb endal juurde mõelda.
- Kuidas muutub mängu dünaamika kui 6-max lauast saab 2,3,4-handed laud? Kui palju ja mis situatsioonist kaitsed blinde?
- Kõige üldisem küsimus: Kui vastas on aggrodonk või floating bluffer, siis kuidas adjustida kasumlikult? Mis range üldse mängida OOP? Minu kõige probleemsemad kohad on just sellised, kus AAxx-ga ajan pf poti suureks, flopil ei improve ja vastane keeldub foldimast ja nõrkust tunnetades tõstab kohe potist välja. Kui vastane seda süstemaatiliselt teeb, siis kuidas adjustid?
- Ma heameelega ei avaldaks selliseid asju. Pole kunagi kuhugi postitanud graafikuid ja 99% sellest foorumist ei tea mu screenname'sid. Mulle meeldib olla selles suhtes "humble" ja mulle see meeldib ning kuna ma niikuinii kunagi kedagi otseselt coachima ei hakka, pole vaja ka mingit reppi mul ehitada. Ma võin kaudselt öelda, seega give or take :). Enda liikumine PLO10>PLO100, seega olen mänginud pm kõiki mikrolimiite. Hetkel PLO100 6M/HU. PLO100's on kogu sample peale (ca 150k) 5+bb/100, mis ausaltöeldes väga crushing ei ole. Alates kevadest on mul tohutu upside potentsiaaliga töökoht (S&T) ning mängin pigem omalõbuks.

- Positsioonist agrom, marginaalsemad pushid. Pikalt ei oskagi leierdada selle üle, aga vähem kätt - rohkem vastast/situatsiooni mängida on vist õigeim lahend. 2+2's oli selle kohta kunagi mingi teema ka vist.

- Olenevalt vastasest, kas nitimaks OOP või hakkan lightimalt pushima. Põhimõtteliselt peaks suutma OOP agressiivsusega neid sundida, aga mina veel ei suuda. PM võid ka adjustida selliste meeste vastu nii, et hakkad turne checkraisema, kui just väga drawy kohad ei ole. Oleneb pigem situatsioonist, pane mõned sellised käed ja vastaste statid :).

PS. AA** tüüpi kätega mängitaksegi kõige suuremad potid. Kui sa preflopist 33+% stäkki sisse ei saa, siis pigem kehvade aabitsatega ära ole viimane agressor. Kui prest saad üle kolmandiku stäkist sisse, on AA** push alati +EV (No kui just 876ss flopis 3way ei olda...).

rohelinekonn
18.08.10, 22:58
mis viga on.
+1 for effort vähemalt

oli vaja siis terve tekst quoteda? ehk editid ja paned spoilerisse vms.

Aga Egert hea töö

NFT
27.08.10, 13:36
Tere,

teen ka oma esimese postituse foorumisse. Loodetavasti õigesse kohta.
Kas Hero tegevus oli mõistlik selle käe jooksul?

Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.02 BB (5 handed) - Full-Tilt (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-FullTilt.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

saw flop | saw showdown

SB ($7.32)
Hero (BB) ($2.49)
UTG ($7.19)
MP ($2.08)
Button ($4.66)

Preflop: Hero is BB with Q:diamond:, A:club:, J:heart:, J:club:
UTG bets $0.07, MP raises to $0.24, 1 fold, SB calls $0.23, Hero calls $0.22, UTG calls $0.17

Flop: ($0.96) 7:club:, J:diamond:, 6:heart: (4 players)
SB checks, Hero bets $0.96, UTG raises to $3.84, 2 folds, Hero calls $1.29 (All-In)

Turn: ($5.46) 3:heart: (2 players, 1 all-in)

River: ($5.46) 9:club: (2 players, 1 all-in)

Total pot: $5.46 | Rake: $0.36
Main pot: $5.46 between Hero and UTG, won by UTG

Results:
Hero had Q:diamond:, A:club:, J:heart:, J:club: (three of a kind, Jacks).
UTG had 6:club:, 4:spade:, 5:club:, 8:heart: (straight, nine high).
Outcome: UTG won $5.10

tolmuahv
27.08.10, 14:16
Kõik on mõistlik peale selle käe postitamise. Pf callida on OK, top setiga rainbow boardil sisse ajada on ka OK. Kui nutsiga all-in minnes kaotada, siis hiljem foorumisse postitada ei ole OK.

NFT
27.08.10, 15:50
:-)

Teadsin, et olen sellel hetkel ees ja ka seda, et kui actionit saan siis ilmselt reatõmbega. Küsimus hoopis selles, kui tugev flopatud set antud boardil kolme vastase vastu on ja kas bet pot oli BB-lt antud olukorras õige.

qjet
27.08.10, 16:51
ei olnud ja ta lihtsalt suckoutis. 0 reddrawi ja ainult oesd, tee ise oma järeldused. top set sellel flopil ma lähen bustoks ka 6way all in.

kuco
27.08.10, 17:15
PF call mulle niiväga ei meeldi, mis siis teed kui UTG otsa paneb?
Oluliselt rohkem meeldib, et paari ja sucker-wrapiga minnakse bustosse

EGERT
27.08.10, 17:58
Tere,

teen ka oma esimese postituse foorumisse. Loodetavasti õigesse kohta.
Kas Hero tegevus oli mõistlik selle käe jooksul?

Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.02 BB (5 handed) - Full-Tilt (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-FullTilt.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

saw flop | saw showdown

SB ($7.32)
Hero (BB) ($2.49)
UTG ($7.19)
MP ($2.08)
Button ($4.66)

Preflop: Hero is BB with Q:diamond:, A:club:, J:heart:, J:club:
UTG bets $0.07, MP raises to $0.24, 1 fold, SB calls $0.23, Hero calls $0.22, UTG calls $0.17

Flop: ($0.96) 7:club:, J:diamond:, 6:heart: (4 players)
SB checks, Hero bets $0.96, UTG raises to $3.84, 2 folds, Hero calls $1.29 (All-In)

Turn: ($5.46) 3:heart: (2 players, 1 all-in)

River: ($5.46) 9:club: (2 players, 1 all-in)

Total pot: $5.46 | Rake: $0.36
Main pot: $5.46 between Hero and UTG, won by UTG

Results:
Hero had Q:diamond:, A:club:, J:heart:, J:club: (three of a kind, Jacks).
UTG had 6:club:, 4:spade:, 5:club:, 8:heart: (straight, nine high).
Outcome: UTG won $5.10
WP, note kirja ja edasi. Pre call ok.

Rage
31.08.10, 01:20
ei biidi kohe kuidagi:-) peab ikka HEMi omaha ka ära ostma

EGERT
01.09.10, 19:54
Mikros ei ole minuarust üldse HUDi vaja, nii areneb mängijana paremini. HEM peab olema, aga ära HUDi kasuta, kuna siis sa pead sundima end read'e koguma.

Kui teada, et nit on 20/13 ja lag on 40/25, siis sellest sa saadki teada, et see mängija on nit/tag/lag. Pealegi, PLO on olukordadest sõltuvalt keerulisem veidi ja mingi põhi, mida stattide järgi vaadata, tekib alles 1-2k käe juures. Kui sa just pead HUDi ka kasutama, siis:

VPIP/PFR/3bet
Agg/hands

EGERT
01.09.10, 19:59
Ja üle nelja laua ei ole ikkagi hea mängida. Kui sul peaks vaja minema HUDi, et neljal laual mängides 40/2 ja 20/15 meestel vahet teha, siis ei keskenduta piisavalt :)

NFT
22.11.10, 11:53
Sattusin nädalavahetusel "huvitavasse" lauda. 0.01/0.02 FR PLO istusid mingid tüübid, kes otsustasid teha "laome nupud sisse ja vaatame mis välja tuleb"-mängu. 50% juhtudel läksid nupud juba pre sisse, floppi vaadati 4-5-kesi ja loomulikult enam-vähem suvaliste taskukaartidega. Ilmselt oli põhjus selle, et Ameerikas oli laupäeva hilisõhtu :biggrin:

Minu küsimus – kas sellises lauas on üldse mõtet istuda kui gamblimine pole eesmärk? Mingi aja peale peaks see ju kasumlik olema kui ainult premium kätega mängida aga variatsioon tuleb haige? Või ei ole sellel asjal üldse mõtet?

Tegin nii, et panin iga tüübi kohta note kirja ja otsustasin nad kunagi ükshaaval rahulikumas olukorras ette võtta.

EGERT
22.11.10, 17:06
obv, see on kullakaevandus.

adam_q
22.11.10, 17:13
täitsa ulme tundub see PLO, tundub kõvasti advääänsem kui holdem.
btw, miks no limit omaha ei ole popp?

NFT
22.11.10, 17:54
obv, see on kullakaevandus.

Nii et hambad risti suruda ja loota, et luckbox päris alt ei vea? Arvestasin, et peaksin ca 3 x järjest terve nahaga pääsema, et nuppe pannes kogu stack tules ei oleks. Selle gamblimise tulemusena olid paari tüübi stackid päris suured (ühel ca $17 vist, paar tüüpi kusagil $8-10 peal). Sisuliselt olin ma short selles lauas oma 100bb-ga.

Edit:
Kuna chipleaderi luckbox tundus seal eriti hästi töötavat, siis vaatasin ka PTR-i. Nojah... mul ei olnud kahjuks sel hetkel midagi vastu panna :biggrin:
http://bit.ly/cose3L ('http://bit.ly/9a1JVX ')
See graafik on 62 käe põhjal. Impressive.

EGERT
22.11.10, 18:09
Omaha variatsioon on pot-limitina piisavalt suur. No limit ajaks selle veel suuremaks, kuigi NLO8 on täiesti olemas.

Põhimõtteliselt, NFT, on lugu selline, et variatsioonitaluvust peab sul olema. Kui preflop vaid premium kätega sisse lähed suvalise saasta vastu, siis pikas perspektiivis võidad.