PDA

View Full Version : Blufime riveril? (Statistikapededele)



rrrr
18.08.10, 22:23
Antud post on täiesti statistiline ning andmed pärinevad minu selle aasta HEMi andmebaasist ning võetud on üle kõikide playerite (va mina ise). Teemaks FTP NL50 6-max RUSH. Võibolla on asi elementaarne aga minu jaoks oli see number ikka päris müstiline, mille ma sain.

Nimelt huvitas mind kui tihti vastane foldib kui ta:
- on raisinud pre (3bette me ei arvesta)
- flopis on heads-up
- turni checkib ja raha sisse ei pane
- riveril ei beti ja kui tihti ta foldib betile ja kui suurele?

Filtrid on järgmised:
1) Filters by actions:
- turn = check
- river = selecti kõik va need, mis algavad betiga

2) More filters
- PFR=true
- Faced Preflop 3bet = False
- did 3bet=False
- Flop Cbet made = True
- Flop was raised = False
- Player on Flop is eq to = 2
- Flop Bet size / Pot is bigger than .. 0.4
- Flop Bet size / Pot is less than .. 0.9
- River facing bet size / Pot is bigger than .. 0.4
- River facing bet size / Pot is less than .. 0.7

Sql Query. Osa on personaalne stuff - HEM lisab ise mis cashi limiite oled tagunud, et välistada turniire ja lisaks ellimineerisin enda player_id (player_id=1) kuna minu käsi on valimis kõige rohkem:

select case when ph.riverplayeractiontype_id in (0,1) then 'FOLD' else 'MUU' end, count(*)
from playerhandscashkeycolumns ph join players pl on (pl.player_id = ph.player_id) join pokerhands pkh on pkh.pokerhand_id = ph.pokerhand_id join playerhandscashmisc phmisc on phmisc.playerhand_id = ph.playerhand_id join gametypes gt on gt.gametype_id = ph.gametype_id left join playerhandsflop flop on ph.playerhand_id = flop.playerhand_id left join playerhandsriver river on ph.playerhand_id = river.playerhand_id
where
(ph.player_id != 1) and
(ph.gametype_id = 1 or ph.gametype_id = 2 or ph.gametype_id = 3 or ph.gametype_id = 4 or ph.gametype_id = 5 or ph.gametype_id = 16 or ph.gametype_id = 23 or ph.gametype_id = 30 or ph.gametype_id = 31 or ph.gametype_id = 47 or ph.gametype_id = 48 or ph.gametype_id = 50 or ph.gametype_id = 51 or ph.gametype_id = 52 or ph.gametype_id = 54 or ph.gametype_id = 56 or ph.gametype_id = 59 or ph.gametype_id = 61 or ph.gametype_id = 66 or ph.gametype_id = 69) and ph.didpfr =true and (phmisc.threebetresponsetype_id < 1) and (ph.preflopaction_id < 3 or ph.preflopaction_id > 4 or ph.firstpreflopactiontype_id <> 3) and ph.flopcbetmade =true and (ph.flopplayeractiontype_id not between 23 and 43) and pkh.numberofplayerssawflop =2 and flop.betpercentofpot >0.4 and flop.betpercentofpot <0.9 and river.facingbetpercentofpot >0.4 and river.facingbetpercentofpot <0.7 and ph.turnplayeractiontype_id in (22) and ph.riverplayeractiontype_id in (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19 ,20,21,22,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,5 8,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74, 75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88) and gt.pokergame = 1
and ph.handtimestamp between to_timestamp('01/01/2010 00:00:00','mm/dd/yyyy hh24:mi:ss') and to_timestamp('09/01/2010 00:00:00','mm/dd/yyyy hh24:mi:ss')
group by case when ph.riverplayeractiontype_id in (0,1) then 'FOLD' else 'MUU' end

Tulemused:
- fold 3544
- muu action 1735
Foldimise % 67

Kui player oli OOP (more filters -> last to act on flop = false, query-s "and flop.lasttoactonstreet =false"), siis olid numbrid:
- fold 724 x
- muu 272 x
ehk foldimise % oli lausa ~73

Kui player oli IP (more filters -> last to act on flop = true, query-s on vaja lisada "and flop.lasttoactonstreet =true"), siis olid numbrid:
- fold 2820 x
- muu 1463 x
ehk foldimise % oli 66

Siit võib näha, et riveris bluffida on igaljuhul +EV. Kui tegemist pole muidugi totaalse callingstationiga või bluffbeti väljameelitajaga. Aga player-dependent ja board-dependent faktorid on praegusel juhul välistatud.

Kui vaadelda beti suuruse mõju riveris siis mängides filtritega
- River facing bet size / Pot is bigger than .. xx
- River facing bet size / Pot is less than .. yy
ehk querys:
- river.facingbetpercentofpot >xx
- river.facingbetpercentofpot <yy

Kuna vahet eriti polnud kas ollakse IP või OOP, siis vaatlen ilma selle tingimuseta aga vaatlen 4 erinevat vahemikku:

a) river.facingbetpercentofpot > 0 and river.facingbetpercentofpot <= 0.1 - sisuliselt betitakse 1-3 BBd
Fold - 46
Muu - 164
Fold% on 22. Seega kui 20 BB-sse potti bluffbettida 2BBd, siis 78% juhul kaotame 2 big blindi (1,56) ja 22% juhul võidame 20bb-d (4,4). Liigutuse keskmine EV on ~3bb

b) river.facingbetpercentofpot > 0.1 and river.facingbetpercentofpot <= 0.5
Fold - 2526
Muu - 1914
Fold% on 57. Seega kui 20 BB-sse potti bluffbettida 6BBd, siis 43% juhul kaotame 6 big blindi (2,58) ja 57% juhul võidame 20bb-d (11,4). Liigutuse keskmine EV on ~9bb

c) river.facingbetpercentofpot > 0.5 and river.facingbetpercentofpot <= 0.9
Fold - 3148
Muu - 1304
Fold% on 71. Seega kui 20 BB-sse potti bluffbettida 14BBd, siis 29% juhul kaotame 14 big blindi (4,06) ja 71% juhul võidame 20bb-d (14,2). Liigutuse keskmine EV on ~10bb

d) river.facingbetpercentofpot > 0.9
Fold - 1872
Muu - 568
Fold% on 77. Et saavutada praegustest vairantidest parimat EV-d tuleks bettida 23bb-d. Üle 23bb pannes ja 77% foldi juures kukub EV juba alla 10. Mida vähem betime seda parema tulemuse muidugi saame kuid oluliselt see variandist c) ei erine - vahe on alla 1bb.

Seega parim variant oleks riveril bluffida ca 2/3 poti ringis. Kui mõni pädevam seletaks ka siia juurde natuke boardi lugemist, mis situatsioonis seda riveri bluffi võiks teha ja millal mitte, siis võiks oma kommentaari panna.

Kui on soovi võin samasuguse analüüsi teha kui palju võiks samas situatsioonis bettida et saada max valuet või cbeti õnnestumise ja cbeti suuruse kohta. Head ideed on veel oodatud, sest praegust case esineb tegelikus elus harva - tavaliselt tehakse juba flopis-turnis asjad selgeks ja riveriks enam palju võimalusi ei jää.

measke
18.08.10, 22:59
väga huvitav.

kas saaksid vaadata palju on fold% 1) turnil IP panustamise kohta ja 2)turn IP panustamine + river IP panustamine ?

rrrr
18.08.10, 23:15
väga huvitav.

kas saaksid vaadata palju on fold% 1) turnil IP panustamise kohta ja 2)turn IP panustamine + river IP panustamine ?

Pre ja flopi scenario on sama?

measke
19.08.10, 07:27
jep

siis saaks võrrelda eri floatimise variante

Pahvak
19.08.10, 08:30
Vägev. Teadupärast bluffitakse riveril (NL100 ja alla) ikka väga vähe (regid, ma mõtlen) ja agrod ka tänavate kaupa langevad, siis pole vist ime, et regularid callida ei taha. :)

your_naked_mom
19.08.10, 09:10
"Kui on soovi võin samasuguse analüüsi teha kui palju võiks samas situatsioonis bettida et saada max valuet või cbeti õnnestumise ja cbeti suuruse kohta. Head ideed on veel oodatud, sest praegust case esineb tegelikus elus harva - tavaliselt tehakse juba flopis-turnis asjad selgeks ja riveriks enam palju võimalusi ei jää."

väga hea, et keegi selliste asjade peale mõtleb. Ja see viimane lause unusta ära: praegu näitasid Sa ära $$ teenimise võimaluse. Vahet ei ole ju, et seda harva juhtub, raha on raha.

variatsioon
19.08.10, 10:36
hero võiks enda statid ka siia postitada.

rrrr
19.08.10, 14:29
Hero on weak/tight/nit/donk/callingstation/uskmatu ja elatub rakebackist üritab õppida pokkerit mängima.

Hero statid pole eriti olulised, sest siin on läbisegi käed, mida mängijad on mänginud omavahel ja hero vastu. Lisaks eemaldasin ma need käed kus hero vastu betitakse riveril ja testitakse kas hero foldib v mitte. Kuna ma ise riveril eriti agro pole, siis võibolla on tõesti väike osa riveri agrot vaatavad playerid adaptinud. Aga see on väike osa (149 x kokku olen see aasta riveril paugutanud vs PFR-r ja turn checkitud tavalistes HU pottides).

rrrr
19.08.10, 21:39
väga huvitav.

kas saaksid vaadata palju on fold% 1) turnil IP panustamise kohta ja 2)turn IP panustamine + river IP panustamine ?

Niisiis:
1) turnil IP panustamine vs missed turn cbet ehk
- vastane raiseb
- sina callid
- kahekesi flopis, sina IP
- callid ta cbeti, mis on vahemikus 0,4-0,7 potist
- turni cbeti enam ei tule

Nüüd sina betid:
0,2<x<=0,4 potist - foldib 47% sample 1592,
0,4<x<=0,6 potist - foldib 60% sample 3357,
0,6<x<=0,8 potist - foldib 64% sample 2693,
0,8<x<=1 potist - foldib 75% sample 971

Minu andmetel on parim bluffida 90% potist - peaks kõige enam tootma.

2) Kui nüüd vastane ei foldinud, su decent 40-90% of pot IP bluffi peale ja callib ning me näeme riverit, siis riveri bet on tõhus järgmiselt:

0,2<x<=0,4 potist - foldib 31% sample 70,
0,4<x<=0,6 potist - foldib 44% sample 275,
0,6<x<=0,8 potist - foldib 47% sample 284,
0,8<x<=1 potist - foldib 58% sample 100

Jälle - umbes 90% potist bet toodab kõige paremini kuigi mina valiks poolepotise beti, mille sample on pea 3x suurem ja +EV vahe on vaid 2BBd (50% betil on 7 BBd, 90% betil aga 9 BBd).

Nüüd kõik suure hooga pre callima :P

Pahvak
20.08.10, 11:15
Siin võib olla see ka, et kui 90% potist betitakse, siis on bettija range tugev ja/või board nii gay, et keegi lihtsalt ei calli.

measke
20.08.10, 14:12
http://img94.imageshack.us/img94/1623/float2barrel.jpg

suht suur tõenäosus et mu arvutustes on mingi põhimõtteline viga. aga sellised numbrid ma sain

rrrr
21.08.10, 01:05
http://img94.imageshack.us/img94/1623/float2barrel.jpg

suht suur tõenäosus et mu arvutustes on mingi põhimõtteline viga. aga sellised numbrid ma sain

Noh minu arvutus on umbes selline, et:
- turniks on pot ca 20bb
- betime 0,9 poti ehk 18bb
- fold % on 75
seega
25% ajast kaotame ehk kokku keskmiselt 0,25*18bb=4,5bb
75% ajast võidame ehk kokku keskmiselt 0,75*20bb=15bb
Kokku siis 15bb - 4,5bb=9,5bb

Äkki valgustad oma arvutust lähemalt. Mul on ülikoolistki juba möödas üle 10 aasta ning koolimatemaatika on paras raketiteadus kui keegi mälu ei värskenda.

-andres-
22.08.10, 01:09
Võibolla ma unine, aga lugesin ja proovisin tajuda. Küsimus selles, et see statistika on kogu su andmebaasist ning tegid selle pealt arvutused. Käe käiku on arvestatud, aga board, villain, omavaheline history jne on hetkel kõik välja jäetud?

Tuul
22.08.10, 03:15
Mulle tundub täiesti mõttetu arvutusena,
nagu iga kord AA-ga preflop shoveda ja siis järeldada, et võiks ka iga ülejäänud käega shoveda, kuna näitad kasumit ja vastased foldivad väga tihti ja isegi callides oled kasumis

ehk mida ma tahan öelda, et kui su riveri bet on töödanud ligikaudu 70% ajast,
siis see on töödanud nende turni ja riveri kaartide korral, kui sa oled pidanu riveri panust vajalikuks või bluffi heaks.

Mina näen seda niimoodi.

-andres-
22.08.10, 03:19
Mulle tundub täiesti mõttetu arvutusena,
nagu iga kord AA-ga preflop shoveda ja siis järeldada, et võiks ka iga ülejäänud käega shoveda, kuna näitad kasumit ja vastased foldivad väga tihti ja isegi callides oled kasumis

ehk mida ma tahan öelda, et kui su riveri bet on töödanud ligikaudu 70% ajast,
siis see on töödanud nende turni ja riveri kaartide korral, kui sa oled pidanu riveri panust vajalikuks või bluffi heaks.

Mina näen seda niimoodi.

Mu mõtted on samal põhimõttel.

Ei saa võtta miskit suurt kogumikku, kus tuhandeid erinevaid situatsioone sees.

rrrr
22.08.10, 11:38
Võibolla ma unine, aga lugesin ja proovisin tajuda. Küsimus selles, et see statistika on kogu su andmebaasist ning tegid selle pealt arvutused. Käe käiku on arvestatud, aga board, villain, omavaheline history jne on hetkel kõik välja jäetud?

Käe käik on ülalpool ära toodud (pfr, coldcall, relatiivne positsioon,cbeti suurus, check). Mida pole on board ja villast omavahelised suhted. Kui neid kahte viimast mitte arvestada, siis pimesilmi vajutades teenib käe pealt taolist kasumit eeldusel, et kui vastane ei foldi siis kaotad. Loogish, et kasum on veel suurem kui oskad lugeda boardi või vastast ja jätad mõne koha peal (potcontrollerid ja maniakaalsed slowplayerid) bettimata.

alaska
22.08.10, 11:57
sa ei saa niisama lihtsalt hakata floatima ja riverit bluffima, kuna see on antud arvutuste järgi kasulik. Väga suur % callitakse sind ikkagi ju ära ja sa pead näitama rääbist, su cbeti call % läheb üles, vastane paneb note kirja, et "check calli teda riveril", või "floater" ja mängib suht perfektselt sinu vastu. Fishide vastu, kellel sinu statte pole, see niikuinii ei toimi, need ootavadki oma nutsiga, millal kellegi bluff vahele võtta.

rrrr
22.08.10, 13:09
sa ei saa niisama lihtsalt hakata floatima ja riverit bluffima, kuna see on antud arvutuste järgi kasulik. Väga suur % callitakse sind ikkagi ju ära ja sa pead näitama rääbist, su cbeti call % läheb üles, vastane paneb note kirja, et "check calli teda riveril", või "floater" ja mängib suht perfektselt sinu vastu. Fishide vastu, kellel sinu statte pole, see niikuinii ei toimi, need ootavadki oma nutsiga, millal kellegi bluff vahele võtta.

Just. Ei saa pre callida selleks, et bluffida riveril. See polnud ka selle statistika eesmärk. Aga kui me parasjagu oleme mingil põhjusel sattunud sellisesse olukorda, siis on see teadmine abiks.

alaska
22.08.10, 15:28
mäng lähebki huvitavaks, kui me satume mingitel põhjustel valede kätega riverini ja peame hakkama loominuliselt tegutsema, aga sel juhul on siiski varem viga ära tehtud. Üldjuhul oleme me passiivselt mängides riveril siiski showdown väärtusega käega, mida pole põhjust bluffiks keerata või tõmbekäega, mida on raske riveril agressiivselt mängida, kui board vastavalt ei jookse.