PDA

View Full Version : Aju lünk !



RaitS
15.10.08, 18:37
Millest tuleneb turniiril mängides 3 tundi oma A mängu, tehes mitte ühtegi viga ja siis lambist, tuleb haige call , nõrga käega, ja ei suuda enam foldida, ja lähen all in. Tulemus 0 :)

ja seda juhtunud mul 3 viimast korda, kui top10`nest langen ennem rahakohtasid välja.

mida teha ,et mu esimene viga ei lõpetaks mu turniiri?

ranka
15.10.08, 18:50
See küsimus kaldub rohkem psühholoogia, kui pokkeri valda :) Aga mõlemad on kahjuks või õnneks niiläbi põimunud, et ei saa üle ega ümber.

Põhjuseks võib olla see, et hakkad väsima, oled kaugele jõudnud ning kui tegu on suurtemate summadega siis võib väike pabin sisse tulla, kui mõtled esimeste kohtade peale. Teiseks ehk see, et hakkad rohkem mõtlema ja üle-keskenduma ehk ülemõtlema, kuna tahad nüüd anda maximaalselt head mängu ning ei taha enne lõppu eksida. See omakorda võib tuua mängu juba kõva pinge ning kaotad kaine mõistuse ja sellega seoses tulevad suured eksimused. Ja omakorda kõik eksimused enne finaallaudi või suuri rahasid tunduvad alati suuremad, kui eksimused, mis teed turniiri algstaadiusmi.

Mina isiklikult soovitan mängida oma "tavalist mängu" ja ära mõtle summade suurusest! Ikka ja jälle ALATI enne otsuse tegemist (kui mängid vähestes laudades) proovi põhjalikult mõelda ja küsi endalt: "miks sa siin callid, foldid, raised". Samuti soovitan (soovitasin ka seda oma blogis) lugeda raamatut The Poker Mindset, mida saad tellida nii Starsi FPP Storest, Amazon.com-ist kui ka Kriso.ee-st ja see paneb vaimse maailma rattad õiges suunas pöörlema.

Helmps
22.10.08, 01:02
Jah, nii on tihti ka minul juhtunud.
Ranka, sinu soovitus tõesti parim siin - enne igat liigutust endalt üle küsida, miks siin call?/raise?/fold?. turniiridel kindlasti enne igat all-ini enda käest küsida, et kas minu kaardid on tõesti nii head ja kas vastane, kelle vastu all-in lähen, on väärt seda riski, et võib terve turna selles punktis lõpetada.

alaska
22.10.08, 02:12
Ma usun, et viga on leitav, kui sa olukorra kirja paneksid. Mulle endale on turniiridel rahast tähtsam see, et ma ei teeks ühtegi viga, mida pärast kahetseda. Kuna turna lõpp on niikuinii coinflippe täis, siis puhtalt skilliga ei võida. Peaasi, et sina valid neid olukordi, millal oma turniirisaatus mündiviskele panna, mitte ei osale kellegi teise poolt valitud hetkes. Näiteks kui blindid on kõrged, siis mina eelistan igakell K7 enne ise allinn minna, kui TT-ga kellegi allin callida. Selliseid pisiasju on palju, aga kui ma kõiki neid järgin ,siis on peale mängu rahulik olla, misest kui AA otsa komistasin bubles.

Keiss
22.10.08, 05:39
Jah väga suur vahe on kas all-ini minna või callida.