PDA

View Full Version : Kas raha kulub rohkem või vähem olenevalt rahatähe suuruses?



mass
29.08.10, 20:09
Tere õhtust!
Läksin naisega vaidlema teemal raha. Nimelt väidab ta mulle, et raha kulub vähem, kui rahakoti vahel on suuremad rahatähed. Ma ei nõustu sellega, sest poes ostes ei ole ju absoluutselt vahet, millise rahatähega sa maksad, kulub ju raha ühtemoodi samapalju. Tundub, et tegemist on mingisuguse psüholoogilise probleemiga. Nimelt, nähes rahakoti vahelt välja piilumas Jakobsoni, siis võib tõesti tunduda, et sul on rohkem raha. Samas jällegi, kakskümmend Tammsaart rahakoti vahel muudavad rahakoti priskemaks, ning annavad sama efekti.
Ei suuda selgelt seisukohta võtta, sooviksin väikest diskussiooni :)

ment52
29.08.10, 20:18
http://i224.photobucket.com/albums/dd97/maeioska/331_i_can_count_to_potatos.jpg

EGERT
29.08.10, 20:38
Pilte naisest?

lenC
29.08.10, 20:47
Mul on vastupidi kui su naisel, mida suuremad kupüürid seda kiiremini raha kulub.

low-flow
29.08.10, 20:47
Kui see teooria mingil määral tõene isegi on, mis siis euro tulekuga veel saab, kui rahakott münte-sente ja "väiksemaid" rahatähti tõenäoliselt täis. :P

macroTilt
29.08.10, 20:48
Pilte naisest?

:biggrin:
sellest tuleb yks k6va teema....ehk :biggrin:

Tuul
29.08.10, 20:54
kui raha üldse ei ole, siis kulub aeglaselt

andu_andu
29.08.10, 20:57
raha kulub niipalju kui seda on.

Kosmonaut
29.08.10, 21:23
mida rohkem raha on seda kiiremini see kulub. Mul näiteks on nii et kui kannan 5k eeki välja siis 2/3 sellest on esimese nädalaga läinud ja ülejäänuga saan ilusti 3 nädalat hakkama :D

donkament
29.08.10, 21:51
mida rohkem on taarat, seda ballam on elu.

vonkartoffel
29.08.10, 21:58
Pilte naisest?
pean kahjuks nõustuma

kuco
30.08.10, 09:10
Pilte naisest?

+1

Olen eurotsoonis liikudes suutnud suurepäraselt raha kulutada, kuna ei ole päris korralikult pilti ees, et miks maksab ja kulub :)

LuuK
30.08.10, 10:39
500 kroonine ost.
Maksad 500-kroonisega - kulub 1 raha.
Maksad 50-kroonistega - kulub 10 raha.
Siit näeme, et 50-kroonistega makstes kulub 10 korda rohkem raha.
Matemaatika ei valeta.

Kaardiga makstes ei kulu obv üldse raha.

Fabulous
30.08.10, 10:46
mida rohkem raha on seda kiiremini see kulub. Mul näiteks on nii et kui kannan 5k eeki välja siis 2/3 sellest on esimese nädalaga läinud ja ülejäänuga saan ilusti 3 nädalat hakkama :D
Mul on sama teema.
Kui mul on rahakotis/arvel näiteks 5k siis ma ei vaata väga hinda vaid ostan seda toitu mis endale enim meeldib. Kui mul on aga näiteks 1k arvel, siis ma proovin võimalikult kokkuhoidlikult läbi ajada ja ostan neid toite, millel parim hinna-koguse/toiteväärtuse suhe.



500 kroonine ost.
Maksad 500-kroonisega - kulub 1 raha.
Maksad 50-kroonistega - kulub 10 raha.
Siit näeme, et 50-kroonistega makstes kulub 10 korda rohkem raha.
Matemaatika ei valeta.

Kaardiga makstes ei kulu obv üldse raha.

Kui see ka tegelikult nii oleks, siis oleks ikka väga superluks :D.

Rage
30.08.10, 10:54
mida suurem on krediitkaardi limiit, seda rohkem raha kulub.. cashi üldiselt kaasas ei kanna, aga kui rahakott on cashi täis, siis võib küll rohkem kuluda.. samas pigem vist väikeste rahatähtede puhul...

-andres-
30.08.10, 11:04
Mul on vastupidi kui su naisel, mida suuremad kupüürid seda kiiremini raha kulub.

+1.
Seni kuni ta rahakotis on, on tore. Kui maksad ükskõik mille eest, siis peatselt anyway kõik läinud.

qbj0hn
30.08.10, 11:29
Üldiselt nii,et kui suured rahad rahakotis siis ei vaatagi eriti hinda.Aga kui mingid 25sed ja asjad siis vaatab ikka.
Ühesõnaga kui on downswing siis ikka kipub vaatama hindu ka jne.
Aga ma ei oska nagunii rahaga ümber käia nii,et jamh.Mingi turna olen hittinud siis on kiirelt kõik ära läindu.Täitsa jobu peast ikka
See ka põhjus miks stakega mängin.Sest k6ik staked olen plussis olnud (mingi 4tk).Ise m2ngides tavaliselt kippusin cash outima ülemõistuse palju.Aga nüüd reguleeritud liiklus vähemalt:)
Harjutan distsipliini veits.

Tupsik
30.08.10, 11:41
Kes rahaga ümber oskab käia, sellel vahet ei ole.

Platinum
30.08.10, 18:07
naine mõtleb nii nagu mina. Kui on 10 eeki taskus, siis obv pole mõtet seda koju viia, ostan shokolaadi vms, kui on 500-ne, siis shokolaadi pärast seda küll lahti tegema ei hakka.
Soomes kui on nt. 100 euri taskus ja joogijanu, siis ootan ära kui koju jõuan. Mündid seevastu läheks kohe loosi

Codecci
30.08.10, 19:21
mida suurem on krediitkaardi limiit, seda rohkem raha kulub.. cashi üldiselt kaasas ei kanna, aga kui rahakott on cashi täis, siis võib küll rohkem kuluda.. samas pigem vist väikeste rahatähtede puhul...

Läheks sujuvalt üle siin teisele teemale - miks inimesed kellel on raha omavad üldse krediitkaarte? Ma ei ole kindel kas krediitkaardid toimivad niimoodi nagu ma arvan, aga peaks vist nii olema, et ostes midagi krediitkaardiga teeb sama välja kui pangast laenu võtta, tagasi maksad intressiga.

Kui sul on pangas raha ja pangakaart, siis milleks on vaja krediitkaarti? Vaatasin ükspäev mingit kuulsuste saadet ja sealt panin ka tähele, et neil krediitkaardid... Milleks?

nomerlot
30.08.10, 19:30
Läheks sujuvalt üle siin teisele teemale - miks inimesed kellel on raha omavad üldse krediitkaarte? Ma ei ole kindel kas krediitkaardid toimivad niimoodi nagu ma arvan, aga peaks vist nii olema, et ostes midagi krediitkaardiga teeb sama välja kui pangast laenu võtta, tagasi maksad intressiga.

Kui sul on pangas raha ja pangakaart, siis milleks on vaja krediitkaarti? Vaatasin ükspäev mingit kuulsuste saadet ja sealt panin ka tähele, et neil krediitkaardid... Milleks?


Kui välismaal käid, siis on krediitkaardil kindlasti point, sest seal deebetiga alati maksta ei saa, sest selle puhul on vaja realtime ühendust su kodupangaga, krediitkaardile tuleb su kulutused teinekord nädalaid hiljem.

Minu meelest, ainult Eestis tegelikult ei olegi pointi, kui sul deebetkaart olemas ja cashflow probleeme never pole.

Oliverk
30.08.10, 20:55
Telli välimaalt manti oma ilase debeediga, siis näed kuhu kredikat vaja on.

EGERT
30.08.10, 21:20
+ veel mõni aasta tagasi ei saanud lennupileteid osta/bronnida, kui krediitkaarti polnud. Lisaks on mitmed hotellid mujal sellised, et krediitkaardiga pead sisse checkima. kui cashis maksta tahad, kergitavad kulmu...

Codecci
30.08.10, 21:41
On ju igasuguseid alternatiive päris krediitkaardile... Endal näiteks Moneybookersi kaart, on küll nii-öelda krediitkaart, aga toimib ikka nii, et arvelt läheb raha maha ja kui raha pole, siis ei saa.

Rage
30.08.10, 21:55
Läheks sujuvalt üle siin teisele teemale - miks inimesed kellel on raha omavad üldse krediitkaarte? Ma ei ole kindel kas krediitkaardid toimivad niimoodi nagu ma arvan, aga peaks vist nii olema, et ostes midagi krediitkaardiga teeb sama välja kui pangast laenu võtta, tagasi maksad intressiga.

Kui sul on pangas raha ja pangakaart, siis milleks on vaja krediitkaarti? Vaatasin ükspäev mingit kuulsuste saadet ja sealt panin ka tähele, et neil krediitkaardid... Milleks?
välismaalt asjade tellimiseks mugav.. isegi läbi oma Wii konsooli olen ostnud mingeid mänge jms.. välismaal käies on suht kindel, et vähemalt krediitkaart läheb aparaadist ikka läbi... vahest debeeti tõesti mõned poed või automaadid ei söö... laevade peal tavalise debeediga maksta ei saa jms..

vahest juhtub sedasi, et kuu lõpus tuleb mingi erakorraline kulutus või värk.. siis ma ei pea sahmima hakkama kuskilt oma säästuarvelt rahasid ümber kantida põhiarvele.. vaid ostan selle asja või kulu krediitkaardiga vms ära.. ja kannan kulud hiljem.. kunagi näiteks oli selline teema, et tahtsin 10keekist telefoni osta, aga parasjagu oli vaba raha 5k.. ostsin krediitkaardiga telefoni ära.. 5k jätsin arvele, kust see maha läks.. ja ülejäänud 5k läks järgmise kuu palgast...

ahjaa.. reiside ajal on ka selles mõttes turvaline tunne, et kui midagi peaks juhtuma.. auto läheb puruks või jääd lennukist maha ja vaja uued piletid osta või kuskil ootamatus kohas kallis hotell võtta vms.. siis on sul see varupuhver olemas, et saad vajadusel kõik probleemid ikkagi lahendatud.. pärast koju jõuad, siis arveldad säästudega või palkade vms asjadega...

rääkides krediitkaartidest.. siis mina ei nimetaks neid järelmaksukaarte krediitkaartideks... neid on erinevaid röövellikke... eriti haige on see püsimakse krediitkaart vms.. enamasti kui inimesed selle tellivad... siis püsimakseks määratakse kõige väiksem summa.. ehk kui midagi selle kaardiga ostad.. siis tagasi maksad väga väikeste tükkidena.. kõik mis veel tagasi maksmata.. sealt jookseb mingi 18% intress.. mis on ikka haigelt suur.. peaaegu et SMS laen..

siiani kasutasin ma Visa Classic Charge krediitkaarti.. kõik mis ma ühe kuu jooksul ära kulutan.. läheb järgmise kuu 10. kuupäeval maha.. mingit intressi ei ole (va juhul kui sul järgmine kuu ka pole midagi arvel ja hakkad viivist maksma).. aastaamaks oli 300 eeku.. kuna intressi sel kaardil ei ole ja aastatasu oli ka suht väike.. siis Swedbanga härrad vaatasid, et see kaart toob liiga vähe tulu sisse ja otsustasid kõigil klientidel selle kaardi lepingu lõpetada (asemele pakkusid eriti mõttetut american express blue kaarti)... tükk aega mõtlesin kas võtta asemele classic charge gold või plaatina kaart.. aga nende mingid soodustused ja boonused olid suht mõttetud võrreldes aastamaksudega 960 eeku ja 2000 eeku... ehk võtsin siis vaba tagasimaksega krediitkaardi... selle puhul ma pean lihtsalt jälgima, et palgapäeval logiksin hanzaneti sisse ja klikkaksin nuppu, et maksa kõik eelmise kuu kulud ära.. siis ei tule mul ka mingit intressi (30 päeva intressivaba) ja kaardimakse on 15 eeku kuus... juhul kui tagasimakse distsipliini ei ole.. siis obv hakkad alates 30ndast päevast 18% intressi maksma..

üks nali ka krediitkaartidest.. ameerikamaal on inimestel kujutelm vist umbes selline, et krediitkaarte jagatakse selle järgi kui heal töökohal sa töötad.. ja suurt seost krediitkaardi ja numbrite vahel ei ole... ehk imho nad ei hooma üldse mis toimub ja kuidas toimub arveldamine kui krediitkaarti kasutad... ja tõenäoliselt kui krediitkaardi limiidid saavad täis.. siis nende arvates on parim lahendus lihtsalt üks lisakrediitkaart võtta... ja siis kui 2007 hakkas tubli masu pihta.. siis ma tõsimeeli lugesin ühte ameerikamaa ajakirja või väljaannet.. kus olid siis soovitused, kuidas masu ajal kulusid kontrolli all hoida.. ja üks soovitus oli konkreetselt lihtne: Kui lähete jõulushopingut tegema, siis võtke kaasa ainult kaks krediitkaarti.

EGERT
30.08.10, 21:55
No, palju sul suvaline Mati või Kati midagi moneybookersi kaardist teab?

+ tarbijale, kel veidigi aju peas on ja kes krediitkaardiga ümber oskab käia, sellele loob see ka väikese "kaitsepuhvri". Nimelt kui järsku on vaja millekski raha ning arvestatakse raha hinnaga (kui mitu % peab tagasi maksma), siis on okei.

Muidugi need lambad, kellel see koguaeg "maxed out" on, need on teine lugu...

EGERT
30.08.10, 21:56
Ragega suht sama sisu ja samal ajal :D

Codecci
30.08.10, 22:23
Aa selge, intressi polegi, siis on teine lugu :)

Mu arusaam nendest siiani oli, et mingi intress on nagunii ja mõned inimesed käivad nendega igapäevaselt toidukas või riietepoes kuigi endal raha on :D

EGERT
30.08.10, 22:43
Aa selge, intressi polegi, siis on teine lugu :)

Mu arusaam nendest siiani oli, et mingi intress on nagunii ja mõned inimesed käivad nendega igapäevaselt toidukas või riietepoes kuigi endal raha on :D
ka selliseid seltsimehi on :D

Tarmonator
30.08.10, 23:08
mina maksan ka suht igapäevaselt just krediitkaardiga. miks?
sest siis saan niiöelda rakebacki :D
asi lihtne...mul on vaba tagasimaksega krediitkaart. see tähendab, et alates ostust 30 päeva intressi pole. aga no iga kuu laon ma selle kaardi jälle täis nagunii või siis ka üle krediidilimiidi, kuidas tuju on. ja iga ostu pealt tiksuvad mingid punktid ja kunagi kasutan ära mõne soodustuse jaoks :D
rakeback missugune.

mass
31.08.10, 00:01
Läheks sujuvalt üle siin teisele teemale - miks inimesed kellel on raha omavad üldse krediitkaarte? Ma ei ole kindel kas krediitkaardid toimivad niimoodi nagu ma arvan, aga peaks vist nii olema, et ostes midagi krediitkaardiga teeb sama välja kui pangast laenu võtta, tagasi maksad intressiga.

Kui sul on pangas raha ja pangakaart, siis milleks on vaja krediitkaarti? Vaatasin ükspäev mingit kuulsuste saadet ja sealt panin ka tähele, et neil krediitkaardid... Milleks?

Et orjata tänapäeva maailmavalitseijaid - pankureid. Ilmselt mitte teadlikult... Tegelikult pole krediitkaarti omavatel inimestel piisavalt enesekindlust oma sissetulekute suhtes... Isiklikult, mul ei ole ja ma ei kavatse mitte kunagi endale krediitkaardi muretseda, kuna ma ei suuda rahaga nii hästi ümber käia, ning ma ei taha jääda kellegi pankuri orjusesse...

Kosmonaut
31.08.10, 00:03
Nagu öeldud kõik krediitkaardid ei tähenda kohe intressi. moneybookersi oma on selline taoline. Loomult krediitkaart (mastercard) aga kulutad ainult raha , mis kontol on. Sarnane on ka Uneti virtuaalkaart (seda saab küll kasutada ainult virtuaalselt - lennukipiletid ja välismaalt tellitud asjad saab makstud).
Intressita kaartidest: Partenkaardi krediitkaart on 30 päeva intressivaba (kehtib küll ainult selveris ja kaubamajas) aga hea, kui näiteks on mingi suurem väljasõit ja teiste eest ka vaja ajutiselt suurem summa maksta.
Muidu see et sul on vaja kuu lõpus 10k telefon osta, on natuke imelik :P. Kui mingit super soodukat ei ole, siis ei näe vaeva osta see kaks nädalat hiljem.

Rage
31.08.10, 08:23
Muidu see et sul on vaja kuu lõpus 10k telefon osta, on natuke imelik :P. Kui mingit super soodukat ei ole, siis ei näe vaeva osta see kaks nädalat hiljem.
vot selle vabaduse see krediitkaart annabki, ma ei pea paar nädalat ootama:-)

mis puutub sellesse krediitkaardi rakebacki punktide vms näol.. siis arvuta välja palju sa pead mingi "kingituse" jaoks reaalselt krediitkaarti kulutama, siis näed, et see krdi rakeback on kehvem kui OO pokkeris ;)

Tarmonator
31.08.10, 08:56
eino aga täiesti ebaoluline ju kas see nö rakeback on kehva või mitte...point on selles, et kui mul on see kaart olemas, siis miks mitte teda kasutada igapäevasteks ostudeks ning korralikult raha üle krediidilimiidi seal hoides ei kaasne mulle sellega mingeid lisa kulusid ega kohustusi. Aga saan väikse boonuse. Abiks ikka nagu öeldakse :)

oksesteak
31.08.10, 09:11
ma kasutan ka igapäevaselt vaba tagasimaksega krediitkaarti.

usas kasutatakse krediitkaarte, et tekitada endale credit historyt. seal vaatab pank su credit historyt st kui oled kõik õigel ajal ära maksnud, siis on võimalik krediiti juurde saada.

inward
31.08.10, 14:58
+1 Rage jutt. Mulle õnnestuti ka mingi 3 aastat tagasi see püsimaksega kaart pähe määrida, mis on suht jama. Nii kui 6 kuud palka on laekunud pangast insta helistavad sulle. Vaba tagasimaksega kaart on seevastu väga mõistlik.

taipupole
05.09.10, 16:16
Et orjata tänapäeva maailmavalitseijaid - pankureid. Ilmselt mitte teadlikult... Tegelikult pole krediitkaarti omavatel inimestel piisavalt enesekindlust oma sissetulekute suhtes... Isiklikult, mul ei ole ja ma ei kavatse mitte kunagi endale krediitkaardi muretseda, kuna ma ei suuda rahaga nii hästi ümber käia, ning ma ei taha jääda kellegi pankuri orjusesse...

Võrdlemisi tobe jutt. Lihtne näide: olin kolm kuud Tais. Mingi tüüp pani rahakoti piistu. Seal oli deebekas ja üks krediitkaart. Õnneks oli kodus veel ka varukaart. Kui poleks olnud, olnuks päris sitt seis, sest kust ma raha oleks saanud - pere pidanuks kotiga Eestit saatma? Ehk lihtsalt turvalisus reisimisel kasvõi.

mass
06.09.10, 08:16
Võrdlemisi tobe jutt. Lihtne näide: olin kolm kuud Tais. Mingi tüüp pani rahakoti piistu. Seal oli deebekas ja üks krediitkaart. Õnneks oli kodus veel ka varukaart. Kui poleks olnud, olnuks päris sitt seis, sest kust ma raha oleks saanud - pere pidanuks kotiga Eestit saatma? Ehk lihtsalt turvalisus reisimisel kasvõi.

No see varukaart ei pea tingimata krediitkaart olema, või mis?

Raha kohta veel, jah võibolla on tobe jutt. IMHO, siiski on võim nende käes, kes rahavoolu liigutavad. Pangad, keskpangad, maailmapangad, valitsused, suurettevõtted... Põhimõtteliselt nemad on need, kes otsustavad, palju see paberlipakas sul taskus väärt on. Samal ajal kontrollivad nad meie eluks vajalikke loodusressurse, mida me nende endi toodetud rahaga ostame ja müüme. See on monopol, mis ei põhine inimelul, vaid ärilisel ja korporatiivsel võimul. Absoluutselt igasugune kõrgem võim on korrupeerunud ja see ei liigu sugugi paremuse suunas, sest kõik mida meile lapsest peale räägitakse on see, et saa haridus, mine tööle ja teeni RAHA, siis saad hea pensipõlve. Pensionisammastest ei hakka rääkimagi. Enamus lihtsalt ei kahtle süsteemis, sest süsteem paistab kõigi jaoks toimivat, mis teebki meist selle orjad, samal ajal on kuskil kõrgemal mingid onukesed, kes itsitavad pihku ja vahivad lolle ringi sebimas.

tolmuahv
06.09.10, 08:48
Maailmavalu, huh?

nomerlot
06.09.10, 09:28
tuleb fight clubi teha, krediitkaardifirmade maju õhku lasta või muud sellist naiivset.

taipupole
06.09.10, 10:05
No see varukaart ei pea tingimata krediitkaart olema, või mis?

Aga mis ta siis olema peaks?

nomerlot
06.09.10, 10:34
Tulistan puusalt, et mingi tundmatu pisikese Skandinaavia panga deebetkaardiga oled sa kusagil Aasias pigem kuses kui mitte. Krediitkaardiga on välismaal märksa kindlam.

Kloonike
06.09.10, 11:18
Pangad ikka huiavad oma teenustasudega korralikult. Mul praegu iga kord ATM-ist max summa võttes läheb üle 200 EEK, sest asun välismaal ja ei ole vahet, kas on krediitkaart või deebetkaart. Järgmised cashoudid õnneks juba kohalikku panka. Siis ei saa maksuametnik ka koputama tulla :)

faronel
06.09.10, 18:33
Ma jõuan kõige esialgsema küsimuse juurde, st kuidas rahakupüüri suurus mõjutab ostutehinguid.

See sinu ja sinu naise vaheline vaidlus näitaski ei midagi enamat kui et tegelikult olete kaks inimest erinevate hoiakutega ja kalduvustega langetama unikaalseid otsuseid. Nii temal kui ka sinul on õigus.

Viskasin ühte psühholoogia teadusajakirjade andmebaasi otsingusse currency value, money value, amount of money ja nii mõnigi leid:

* teatud äralõikepunktideni (ütleme kesk-klass), mida suurem individuaalne sissetulek, seda suuremate kupüüridega sooritatakse igapäevaseid ostutehinguid.

* Loodan, et paljud teavad, mis asi on Bigmac index, kuid iseenesest on see praegu suht irrelevant topic, kuid BigMac on hea vahend ka muude võrdluste jaoks. Ühes kultuuritivõrdlevas uuringis leiti huvitav seos: mida kõrgem valuuta väärtus, seda väiksemate kupüüridega tavaliselt McDonaldsis arve eest makstakse. Näitena selgituseks: kui Eestis keskmine ostja paneb letile 100 kroonise BigMac eine ja juustuka eest, USAs laoks keskmine ostja vajaliku summa eest ühetaalaseid.

*Ja muidugi, individuaalsel tasandil mängivad igasugused asjad: kaupade tajutud subjektiivne väärtus (on asjal tegelik hind ja olemas selle hinna väärtus selle ostjale), ostumotivatsioon, olemasoleva raha hulk... Isiksuse tasandil mängivad kaks seadumust suurt rolli: neurootilisus ja ekstravertsus. Ekstravert, st inimene, kellele meeldivad seltskonnad, teistega koos pidev olemine jne, laristab paremale ja vasakule. Neurootik kipub tegema suuri oste tihtipeale just halvas tujus.

vennike
07.09.10, 21:12
Läheks sujuvalt üle siin teisele teemale - miks inimesed kellel on raha omavad üldse krediitkaarte? Ma ei ole kindel kas krediitkaardid toimivad niimoodi nagu ma arvan, aga peaks vist nii olema, et ostes midagi krediitkaardiga teeb sama välja kui pangast laenu võtta, tagasi maksad intressiga.

Kui sul on pangas raha ja pangakaart, siis milleks on vaja krediitkaarti? Vaatasin ükspäev mingit kuulsuste saadet ja sealt panin ka tähele, et neil krediitkaardid... Milleks?

krediitkaartidega saab krediidireitingut ülesse ajada. võibolla kunagi vaja laenu maja/korteri jaoks võtta, siis aitab sitaks kaasa. normaalsetel krediitkaartidel on mingi aeg (30 päeva), mille jooksul saad raha intressivabalt kasutada. ehk kui 30 päeva jooksul tagasi paned siis mingit intressi pole. Kuumaks muidugi on, aga sellega kaasnevad muud hüved, ntx reisikindlustus, telefonikindlustus, autoabi jms.

nomerlot
08.09.10, 08:24
krediitkaartidega saab krediidireitingut ülesse ajada. võibolla kunagi vaja laenu maja/korteri jaoks võtta, siis aitab sitaks kaasa. normaalsetel krediitkaartidel on mingi aeg (30 päeva), mille jooksul saad raha intressivabalt kasutada. ehk kui 30 päeva jooksul tagasi paned siis mingit intressi pole. Kuumaks muidugi on, aga sellega kaasnevad muud hüved, ntx reisikindlustus, telefonikindlustus, autoabi jms.

See krediidirating on aktuaalne vist rohkem mujal maailmas, Eestis pole nagu kuulnud?

vennike
08.09.10, 09:01
See krediidirating on aktuaalne vist rohkem mujal maailmas, Eestis pole nagu kuulnud?

just, eestis huvitab panka sinu igakuine palganumber ja vbla maksehäired ka natuke. mujal maailmas kedagi väga ei koti palju su palk on, peaasi, et oma asjadega viisakalt hakkama saad. obv, kui mill£ tahad laenata, siis uuritakse aga mingite paarikymnetuhandeste krediitkaartide jagamisel huvitab suht ainult krediidireiting.

ranka
13.09.10, 16:08
Telli välimaalt manti oma ilase debeediga, siis näed kuhu kredikat vaja on.

Loe järgmist:


On ju igasuguseid alternatiive päris krediitkaardile... Endal näiteks Moneybookersi kaart, on küll nii-öelda krediitkaart, aga toimib ikka nii, et arvelt läheb raha maha ja kui raha pole, siis ei saa.


No, palju sul suvaline Mati või Kati midagi moneybookersi kaardist teab?

+ tarbijale, kel veidigi aju peas on ja kes krediitkaardiga ümber oskab käia, sellele loob see ka väikese "kaitsepuhvri". Nimelt kui järsku on vaja millekski raha ning arvestatakse raha hinnaga (kui mitu % peab tagasi maksma), siis on okei.

Muidugi need lambad, kellel see koguaeg "maxed out" on, need on teine lugu...

Lisaks Codeccile ja Egertile on olemas SEB virtuaalkaart, millega saad ka vabalt kaupa välismaalt tellida. Suureks boonuseks on, et saad sättida kaardile limiidi ning aegub suht kiirelt. Seega ei ole muret kui su kaarti numbrid valesse kohta satuvad.

leits
13.09.10, 16:13
Üldiselt kaarti numbritega pole ju midagi peale hakata? üldisel ton vaja ka see CVC vms number see 3 kohaline ka teisel pool kaarti on ... Thpo vb mingi urka kohtadelt saab aint krediitkaardi nr j2rgi ka ..

ranka
13.09.10, 16:20
Üldiselt kaarti numbritega pole ju midagi peale hakata? üldisel ton vaja ka see CVC vms number see 3 kohaline ka teisel pool kaarti on ... Thpo vb mingi urka kohtadelt saab aint krediitkaardi nr j2rgi ka ..

Pidasingi silmas krediitkaardi enda kui ka CVC numbrit. Mõlemad tuleb sisestada mistahes ostu tegemisel aga katidel ja matidel on komme neid koode sisestada suvalistel urka lehtedel.

Pahvak
13.09.10, 16:22
Üldiselt kaarti numbritega pole ju midagi peale hakata? üldisel ton vaja ka see CVC vms number see 3 kohaline ka teisel pool kaarti on ... Thpo vb mingi urka kohtadelt saab aint krediitkaardi nr j2rgi ka ..

www.bont.com sait on näiteks mu SEB virtuaalkaardilt võtnud ühe korra 1k$ ja teine kord 300$ ilma CVC koodidta kui olen tellimuse teinud. Nad ise nimetasid seda käsitsi mahavõtmiseks. Mis värk sellega on? Tegemist siis üsna heade rulluisutootjatega.

inward
13.09.10, 16:31
Kaardimakseterminalist saab lihtsalt numbri sisse toksides vabalt vajaliku summa maha võtta. CVC koodi ongi vaja, kui kannad interneti lehekülgedele raha või maksad netis vms.



e: See toimib siis krediitkaartide puhul. Virtuaalkaartide kohta ei oska öelda, aga ilmselt nii on.

camu
13.09.10, 19:24
Lisaks on ka SEB pildikaart, mis maksab 50 eeku nii öelda krediit kaart, et sellega on võimalik netipoodides maksta. Soovitan ära teha, kellele stuffi meeldib tellida.

LuuK
13.09.10, 20:43
lol, lugesin just kuskilt selle kohta.
27. september - 1. oktoober pildikaardi väljastamine SEBi Talleksi kontoris tasuta.