Logi sisse

View Full Version : Küssa kõikidele PRO-dele.



Kolja
19.09.10, 00:26
Kas ilma igasuguste analüsaatorite ja lisavidinateta (pokerträkker,HEM) on netipokkeris võimalik midagi ära teha? :confused:

Et kui teil nt. poleks neid jubinaid,kas siis oleksite ikka sama tegijad või kukuksite fishideks?:p

Vastame siis ausalt,eks.

variatsioon
19.09.10, 00:27
ikka on võimalik.

aga lihtsalt palju kergem on abivahenditega.

andu_andu
19.09.10, 00:37
Pole kunagi kasutanud neid ja biidin ilusti.

HUSNG vist üks ainukesi vorme, kus see otseselt vajalik pole.

Hullapple
19.09.10, 02:41
Suudaksin kyll aga lihtsalt vähestel laudadel. Arvan et 2-3 lauaga saaksin hakkama. Abiprogrammid ongi ju nagu su "silmad" !

Keiss
19.09.10, 05:20
ei kasuta midagi ja saab hakkama küll.

hotcocacola
19.09.10, 06:11
kindlasti saab hakkama, aga obv et hemi eelised:
1.) multitablemine (3+ lauda)
2.) graafikud
3.) käed/hand history


Patrick Antonius on öelnud, et tema pole kunagi lugenud pokkeri kohta abimaterjale (raamatud nt). Samuti ta ei kasuta HEMi vms.

ranka
19.09.10, 15:27
Kas ilma igasuguste analüsaatorite ja lisavidinateta (pokerträkker,HEM) on netipokkeris võimalik midagi ära teha? :confused:

Et kui teil nt. poleks neid jubinaid,kas siis oleksite ikka sama tegijad või kukuksite fishideks?:p

Vastame siis ausalt,eks.

Muidugi. Paar head mängijat, kes mängivad ilma lisavidinatega:
Kelisitaan
http://bit.ly/9dFhEc ('http://bit.ly/cYtfnX ')

Justforfunds
http://bit.ly/bWuHZI ('http://bit.ly/d3k1Un ')

Leatherass9 (100% ei ole kindel aga videod kõik ilma)
http://bit.ly/a5Mc91 ('http://bit.ly/b8MnEw ')

emmimees
19.09.10, 17:02
Ega nad ometi ei masstable´i?

ranka
19.09.10, 17:02
Ega nad ometi ei masstable´i?

Kõik lasevad 24 lauda ja seda iseig 6maxi.

ziimukaz
19.09.10, 17:11
Justforfunds on öelnud, et ta pole väga stati inimene, aga need jooksevad tal siiski lauas ju grindi ajal.. Või siis ainult videodes?

variatsioon
19.09.10, 17:21
Kõik lasevad 24 lauda ja seda iseig 6maxi.

wtf??? kas neil on lihtsalt kõik regide statid mälus siis?

fucking inim-trackerid.

-andres-
19.09.10, 18:02
wtf??? kas neil on lihtsalt kõik regide statid mälus siis?

fucking inim-trackerid.

Pigem on see, et nad on mänginud mid- ja alumisi highstake juba aastaid.

EGERT
20.09.10, 18:38
Loe Ryan Feesi posti 2+2 beginnerite foorumis. Tüüp alustas NL25 ja 2 aasta pärast mängis high-stakese. Tema ütles, et kui ta poleks HEMi kasutanud ja kunagi üle 4 laua mänginud, oleks ta palju kiiremini ja paremini arenenud.

Põhjuseks on see, et enamuse arust volüüm > kvaliteet, mis ka toimib mingi tasemeni, kus fishe on piisavalt. Kahjuks kõrgemale enam sealt statside abil ei saa. Mitte et ma mingi kunn oleks, aga ma ise pooldan ka ilma HUDita mängimist (kasutan HEMi ainult träkkimiseks, aga põhimõtteliselt saaks ka ilma). Kui palju olete te kuulnud lauset "Üritan järgmine kuu normaalselt volüümi sisse saada"? Aga kui palju lauset "Üritan järgmine kuu mängida ainult 5k kätt A+ mängu, tehes vähemalt iga lauas istuva mängija kohta mõned noted"? Ok, NL10s autopiloot töötab, aga NL200?

Algajad ja keskmise tasemega mängijad kipuvad liialt toetuma statsidele. Mingi 200-300 käe peale ei saa veel pilti luua nüansidest, mida siis statsidest vaadata üritatakse. Minuarust peaks end just sundima HUD autopiloodi režiimil grindimise asemel mängima vähem laudu ja keskenduma reaalselt patternite otsimisele. Pealegi, kui ei suudeta esimese 20 käe jooksul ilma HUDita aru saada, kes on 21/19 ja kes 80/5, siis ilmselgelt mängitakse liiga palju laudu, et mängijana normaalselt areneda.

My 2 cents.

Cliffs: Leian, et ilma HUDita areneb mängijana rohkem

JUNKER
21.09.10, 11:19
Kuidas algaja kõige kiiremini areneks? Algajale vist kõige parem oleks täiega volüümi näidata, kuna "A" game või sellist asja vist eriti ei eksisteeri. On sitt mäng ja veel sitem mäng. Lugeda raamatuid? Millega alustada, kust alustada? Siiamaani olen läbi tõmmanud 3-4 nädalaga 3 raamatut. See eestlaste välja antud raamat, Easy Game vol1 ja Treat your poker like a business.

soouni
21.09.10, 11:21
books and videos are the best plus golden threards from PP and 2p2

ranka
21.09.10, 11:27
Loe Ryan Feesi posti 2+2 beginnerite foorumis. Tüüp alustas NL25 ja 2 aasta pärast mängis high-stakese. Tema ütles, et kui ta poleks HEMi kasutanud ja kunagi üle 4 laua mänginud, oleks ta palju kiiremini ja paremini arenenud.

Põhjuseks on see, et enamuse arust volüüm > kvaliteet, mis ka toimib mingi tasemeni, kus fishe on piisavalt. Kahjuks kõrgemale enam sealt statside abil ei saa. Mitte et ma mingi kunn oleks, aga ma ise pooldan ka ilma HUDita mängimist (kasutan HEMi ainult träkkimiseks, aga põhimõtteliselt saaks ka ilma). Kui palju olete te kuulnud lauset "Üritan järgmine kuu normaalselt volüümi sisse saada"? Aga kui palju lauset "Üritan järgmine kuu mängida ainult 5k kätt A+ mängu, tehes vähemalt iga lauas istuva mängija kohta mõned noted"? Ok, NL10s autopiloot töötab, aga NL200?

Algajad ja keskmise tasemega mängijad kipuvad liialt toetuma statsidele. Mingi 200-300 käe peale ei saa veel pilti luua nüansidest, mida siis statsidest vaadata üritatakse. Minuarust peaks end just sundima HUD autopiloodi režiimil grindimise asemel mängima vähem laudu ja keskenduma reaalselt patternite otsimisele. Pealegi, kui ei suudeta esimese 20 käe jooksul ilma HUDita aru saada, kes on 21/19 ja kes 80/5, siis ilmselgelt mängitakse liiga palju laudu, et mängijana normaalselt areneda.

My 2 cents.

Cliffs: Leian, et ilma HUDita areneb mängijana rohkem

Kõik õige aga 200NL on ka tegelt titelimiit. Alates 1000NL pead tõsiselt oma ajusid kasutama hakkama või hävid suurelt. Kui table selectid võid multitableda kuni max limiitendi välja aga siis leiad vist päevas pooleks tunniks 1KNL laua ning $200/$400 limiiti saad mängida aastas korra või nii.

Su kommentaari juurde tagasi minnes - mega kõva point. Mul endal blogis OLI (tegelikult on) projekt, kus tahaks ilma HUD'ita mängida AGA kuna ma ei viitsi mass multitableda siis see projekt jääb poolikuks. Mass multitabledes ei ole aega HUD'i uurida.

Aga mida ma ise teen viimasel ajal. Mängin ainult ühte lauda. Kõige enne lasen PTR'ist kõik mängijad üle ja tähistan laua 100%-liselt. Siis ku käsil läbi võtan lahti HH ja vaatan selle äe veelkord läbi ning teen märkmeid.

Mingil hetkel on mõnel mängijal päris räige "eepos" kirjas ja siis selle töötan uuesti üle, lühendan ja mõtlen kuidas abuseda. Mngin aeg on laua dünaamika olemas ja suhteliselt mõnus mängida.

Plussiks on, et samal ajal võid isegi muuga tegeleda! :) Seda siis seepärast, et saad läbi vaadata eelnevaid käsi. PM nagu Live mäng aga Lives pead kogu aeg jälgima, sest instant hand history puudub.

Long run effekti ei tea aga graafik on sujuvam ning tunnnen, et olen saanud palju paremaks.

Suureks plussiks on, et nii mängides piisab tõenäoliselt 20BI reegel.

PS! HUDi hoian nii töös, kuna siis kätt mängides + notesid kasutades suudan infot põhjaliumalt kasutada.

Godspeed_EJ
21.09.10, 11:30
Kuidas algaja kõige kiiremini areneks? Algajale vist kõige parem oleks täiega volüümi näidata, kuna "A" game või sellist asja vist eriti ei eksisteeri. On sitt mäng ja veel sitem mäng. Lugeda raamatuid? Millega alustada, kust alustada? Siiamaani olen läbi tõmmanud 3-4 nädalaga 3 raamatut. See eestlaste välja antud raamat, Easy Game vol1 ja Treat your poker like a business.

Paljud raamatud on tänaseks juba aegunud - saad mõned põhitõed aga edasi on vaja siiski ise mõelda. Mäng areneb kiiresti, kuna üha rohkem tekib mõtlevaid mängijaid ja raha on raskem kätte saada, kui seda oli varem.

Miks NL10s ei peaks näitama A-game? A-game peaksid üritama näidata igas limiidis. Mida kvaliteetsem su mäng on, seda suurem on ka profit. Ma ise lasin ka alguses NL10t kuni 16 laua peal ja tekitasin volüümi. Praegu kirun end selle tõttu. Oleks võinud mängida näiteks 6maxi 4 lauaga ja sellest oleks olnud kordades rohkem kasu.

Loe näiteks Aadu ja Supsti päevikut - parim näide siin foorumis, kuidas oma mängu arendada.

Edu!

ranka
21.09.10, 11:32
Kuidas algaja kõige kiiremini areneks? Algajale vist kõige parem oleks täiega volüümi näidata, kuna "A" game või sellist asja vist eriti ei eksisteeri. On sitt mäng ja veel sitem mäng. Lugeda raamatuid? Millega alustada, kust alustada? Siiamaani olen läbi tõmmanud 3-4 nädalaga 3 raamatut. See eestlaste välja antud raamat, Easy Game vol1 ja Treat your poker like a business.

Issand. A mäng ei tähenda, et sa teed maailma parimat mängu vaid teed mängu, mis on antud sinu oskuste juures parim! Olgu see kasvõi maailma parima mängija jaoks Z-game :)

ranka
21.09.10, 11:54
Ma korra mõtlesin, et võiks teha miski A-mängu teema ala, et nädal aega kõik osalejad peavad tegema A-game aga seda ei saa mitte kuidagi kontrollida :(

PT2-ega saaks, kui paneks tingmuseks, et üle ühe laua ei tohi olla aga HEM ei näita seda :(

JUNKER
21.09.10, 12:12
Paljud raamatud on tänaseks juba aegunud - saad mõned põhitõed aga edasi on vaja siiski ise mõelda. Mäng areneb kiiresti, kuna üha rohkem tekib mõtlevaid mängijaid ja raha on raskem kätte saada, kui seda oli varem.

Miks NL10s ei peaks näitama A-game? A-game peaksid üritama näidata igas limiidis. Mida kvaliteetsem su mäng on, seda suurem on ka profit. Ma ise lasin ka alguses NL10t kuni 16 laua peal ja tekitasin volüümi. Praegu kirun end selle tõttu. Oleks võinud mängida näiteks 6maxi 4 lauaga ja sellest oleks olnud kordades rohkem kasu.

NL2, õppida viitsin aga seda ÕIGET materjali raske leida. Mingit advanced playd on törts mõttetu lugeda veel, right? Olen üleüldse __VÄGA__ competetive isik online ja mind rõvedalt kannustab soov saada paremaks ja olla teistest üle skilliga. Videod video videod, mis saite soovitate? Raamatutega sama teema, nagu tohuijaa e-booke on aga igast turna omad mis vapsjee ei tõmba. Soov oleks siiski õppida cashi mängima.
Aga muidu NL2 FR, HUDi ei kasuta(ei oska veel sealt kasulikku kraami maha lugeda, oma laiskus:p) aga HEM olemas ja jälgin sealt oma mängu natuke. Leake on muidugi kuhjaga, aga ei oma kogemust ja ei tea kuidas nendega töötada :(

Codecci
21.09.10, 12:14
NL2, õppida viitsin aga seda ÕIGET materjali raske leida. Mingit advanced playd on törts mõttetu lugeda veel, right? Olen üleüldse __VÄGA__ competetive isik online ja mind rõvedalt kannustab soov saada paremaks ja olla teistest üle skilliga. Videod video videod, mis saite soovitate? Raamatutega sama teema, nagu tohuijaa e-booke on aga igast turna omad mis vapsjee ei tõmba. Soov oleks siiski õppida cashi mängima.
Aga muidu NL2 FR, HUDi ei kasuta(ei oska veel sealt kasulikku kraami maha lugeda, oma laiskus:p) aga HEM olemas ja jälgin sealt oma mängu natuke. Leake on muidugi kuhjaga, aga ei oma kogemust ja ei tea kuidas nendega töötada :(

Miks full ring? 6-max tänapäeval palju populaarsem ja alates mingist tasemest poel enam eriti laudu full ringis.

Kui raha palju pole, siis www.deucescracked.com - tasuta saab 7 päeva proovida, laadi selle ajaga kõik videod alla mille vastu huvi on ja saad ilma rahata videod :)
Muidu see ka kallis pole, $29 kuu.

JUNKER
21.09.10, 12:17
Miks full ring? 6-max tänapäeval palju populaarsem ja alates mingist tasemest poel enam eriti laudu full ringis.

Kui raha palju pole, siis www.deucescracked.com - tasuta saab 7 päeva proovida, laadi selle ajaga kõik videod alla mille vastu huvi on ja saad ilma rahata videod :)
Muidu see ka kallis pole, $29 kuu.
No FR pidi NL2s rohkem toitma. Aga jah ma liigun kohe siis 6maxi peale üle ja tänud soovituse eest. Koju reede lähen siis tõmban neti kooma. Ja 29$ kuus enda mängu arendamise peale pole tõesti suur, mis siis et see on pool mu praegust BRi :D

ranka
21.09.10, 12:37
Miks full ring? 6-max tänapäeval palju populaarsem ja alates mingist tasemest poel enam eriti laudu full ringis.

Kui raha palju pole, siis www.deucescracked.com - tasuta saab 7 päeva proovida, laadi selle ajaga kõik videod alla mille vastu huvi on ja saad ilma rahata videod :)
Muidu see ka kallis pole, $29 kuu.

loll, meenuvad need kurikuulsad nupud "Laadi alla nüüd" :D

/endOT

ranka
21.09.10, 12:41
No FR pidi NL2s rohkem toitma. Aga jah ma liigun kohe siis 6maxi peale üle ja tänud soovituse eest. Koju reede lähen siis tõmban neti kooma. Ja 29$ kuus enda mängu arendamise peale pole tõesti suur, mis siis et see on pool mu praegust BRi :D

need videod on sama "advanced" avõi isegi veel "advancemad" kui sinu netiaritklid/raamatud. Seega kulutad 3 sotti, et kuu aega näha super-advanced värki aga tasuta artikleid ei võta?

mõistan ka inimesi, kes ei viitsi õppida. videot on lihtsam vaadata kui ühe artikli läbi lugemine aga paraku kasu ei ole kumbagist või kasu on minimaalne.

45 minutiline video tuleb vaadata läbi mõttega. Enne igat otsust paned pausi peale ja mõtled äbi, mida sa teeks. Siis paned video tööle ja vaatada, mida video tegija tegi ning kuulad ta põhjendust. Nii võib 45 minutilisest videost saada 8 tunnine video, millest tõesti on kasu.

Täpselt sama ka artikliga -- pead selle läbi töötama,selgeks tegema. Miinuseks see, et ei saa pärast enda oskusi ise kontrollida.

Supsti
21.09.10, 12:49
Miks full ring? 6-max tänapäeval palju populaarsem ja alates mingist tasemest poel enam eriti laudu full ringis.

Kui raha palju pole, siis www.deucescracked.com - tasuta saab 7 päeva proovida, laadi selle ajaga kõik videod alla mille vastu huvi on ja saad ilma rahata videod :)
Muidu see ka kallis pole, $29 kuu.

Soovitaksin ka kohe alustada 6maxi mängimist. Natuke kahetsen hetkel, et kunagi sai fr spetsialiseerutud ja ei suuda mitte mingit moodi 6maxi mängima hakata, kuigi peaks, sest kõrgemal on laudu vägagi vähe.

kuco
21.09.10, 13:05
NL2, õppida viitsin aga seda ÕIGET materjali raske leida.

Sellest peaks piisama.

http://forumserver.twoplustwo.com/78/micro-stakes-full-ring/complete-guide-beating-micros-430637/

Fat value ja fold ei ole maailma kõige kohutavam liigutus

JUNKER
21.09.10, 13:52
need videod on sama "advanced" avõi isegi veel "advancemad" kui sinu netiaritklid/raamatud. Seega kulutad 3 sotti, et kuu aega näha super-advanced värki aga tasuta artikleid ei võta?

mõistan ka inimesi, kes ei viitsi õppida. videot on lihtsam vaadata kui ühe artikli läbi lugemine aga paraku kasu ei ole kumbagist või kasu on minimaalne.

45 minutiline video tuleb vaadata läbi mõttega. Enne igat otsust paned pausi peale ja mõtled äbi, mida sa teeks. Siis paned video tööle ja vaatada, mida video tegija tegi ning kuulad ta põhjendust. Nii võib 45 minutilisest videost saada 8 tunnine video, millest tõesti on kasu.

Täpselt sama ka artikliga -- pead selle läbi töötama,selgeks tegema. Miinuseks see, et ei saa pärast enda oskusi ise kontrollida.
Ma arvan, et minu puhul on hetkel sellised lood, et enamus artikleid jooksevad mööda selga maha kohe, kuna ei mängi/mõista mängu veel vajalikul tasemel.
Videotega nats kergem :D

Muidu kas oleks tark HEMi kasutamine esmajärgus ära õppida? Praegu pelan 4 lauda max kuna lähen lolliks rohkematega ja tunnen, et mängin sitasti muidu!


Sellest peaks piisama.

http://forumserver.twoplustwo.com/78/micro-stakes-full-ring/complete-guide-beating-micros-430637/

Fat value ja fold ei ole maailma kõige kohutavam liigutus

Kullakene, ma olen seda threadi mitu korda läbi lugenud. Aga võtan ühe korra veel, peale igat sessi :D

ranka
21.09.10, 14:04
Ma arvan, et minu puhul on hetkel sellised lood, et enamus artikleid jooksevad mööda selga maha kohe, kuna ei mängi/mõista mängu veel vajalikul tasemel.
Videotega nats kergem :D


Jään enda juurde kindlaks:



videot on lihtsam vaadata kui ühe artikli läbi lugemine aga paraku kasu ei ole kumbagist või kasu on minimaalne.

Kui oled kogenud hai, enamus nippe selged siis piisab ainult vaatamisest, et leida mõni uus idee.

JUNKER
21.09.10, 14:14
Jään enda juurde kindlaks:



Kui oled kogenud hai, enamus nippe selged siis piisab ainult vaatamisest, et leida mõni uus idee.
Et siis läbi vaatamine/lugemine lihtsalt ei aita? Videost ma täitsa saan aru, et üks asi on pilgu peale heitmine ja teine asjasse süvenemine. Raamatu/artikliga sama asi, et mõttega tuleb asja lugeda. Muidu 20 seki hiljem "what the f*** did I just read?" Eriti annab tunda kui mõte korraks mujale rändab. Hah, ühesõnaga, hindan seda feedbacki mis te siin annate :)

ranka
21.09.10, 15:40
Et siis läbi vaatamine/lugemine lihtsalt ei aita? Videost ma täitsa saan aru, et üks asi on pilgu peale heitmine ja teine asjasse süvenemine. Raamatu/artikliga sama asi, et mõttega tuleb asja lugeda. Muidu 20 seki hiljem "what the f*** did I just read?" Eriti annab tunda kui mõte korraks mujale rändab. Hah, ühesõnaga, hindan seda feedbacki mis te siin annate :)

Võtad ennast huvitava teose ja kõrvale vihiku. Loed läbi ühe peatüki mõttega, kui millestki aru ei saanud loed uusti läbi veelkrod mõttega, kui miski asi segane küsid foorumist. Samal ajal peale igat peatükki paned vihikuse kirja need punktid, mis sinu mängus tunduvad kõige rohkem lonkavat või üldse ei kasuta neid. Nii loed läbi terve teose ja peatüki asemekl võid kasutada ka lõike. See on minu õppimismeetod. Igal ühel on omad "kiiksud" kuidas paremini meelde jääb siis rakenda neid.

Pokker selles suhtes ei erine üldse tavalisest koolist. Kui koolis põrud eksamilt siis pokkeris põrud samamoodi lauas ning "eksami" uuesti tegemine maksab raha, aega, mida iganes.

variatsioon
21.09.10, 20:44
Paljud raamatud on tänaseks juba aegunud - saad mõned põhitõed aga edasi on vaja siiski ise mõelda. Mäng areneb kiiresti, kuna üha rohkem tekib mõtlevaid mängijaid ja raha on raskem kätte saada, kui seda oli varem.

Miks NL10s ei peaks näitama A-game? A-game peaksid üritama näidata igas limiidis. Mida kvaliteetsem su mäng on, seda suurem on ka profit. Ma ise lasin ka alguses NL10t kuni 16 laua peal ja tekitasin volüümi. Praegu kirun end selle tõttu. Oleks võinud mängida näiteks 6maxi 4 lauaga ja sellest oleks olnud kordades rohkem kasu.

Loe näiteks Aadu ja Supsti päevikut - parim näide siin foorumis, kuidas oma mängu arendada.

Edu!
paljud raamatud on tõesti aegunud kuid on ka palju uusi sitaks häid raamatuid.

ranka
21.09.10, 20:52
Algaja jaoks on isegi Super System väga hea raamat. Basic ja fundamental ei vanane iial, ainult strateegiad.

JUNKER
21.09.10, 21:40
Super System see haarab cashi või mis, overall basic?

variatsioon
21.09.10, 21:44
imo parim algajale on ikkagi no limit theory and practise.
vb ka poker blueprint.

ranka
21.09.10, 21:50
Super System see haarab cashi või mis, overall basic?

ma pidasin silmas, et pot oddsid, implied oddsid, equity, miks mida teha (ala vbeti kui station, bluffi kui foldib), fold equity jäävad alati samaks.

JUNKER
21.09.10, 22:01
ma pidasin silmas, et pot oddsid, implied oddsid, equity, miks mida teha (ala vbeti kui station, bluffi kui foldib), fold equity jäävad alati samaks.
Super System ja Super System 2 - et siis mõled läbi kasvavas järjekorras. Oddside lugemises ja arvutamises sai selles sinu loodud raamatus juba kokku puututud natuke, no abi on, enda tõmbed ja oddsid loen kokku ja teen väikese kalkulatsiooni, et mis % mul asja hittida on järgmises tänavas.

pikk28
22.09.10, 09:01
imo parim algajale on ikkagi no limit theory and practise.
vb ka poker blueprint.
theory ja practice on parim algajale IMO . minu arusaam pokkerist muutus just seda raamatut lugedes.
blueprint veidi liiga advance minu arust algajale

JUNKER
22.09.10, 09:35
ja sellest raamatust olen ka head kuulnud ;p kurat otsustan praegu selle Theory and Practice kasuks, loen asja läbi kenasti. Vaatame , kas muudab midagi mu sita mängu juures.

Godspeed_EJ
22.09.10, 10:54
paljud raamatud on tõesti aegunud kuid on ka palju uusi sitaks häid raamatuid.

Kohe palju uusi häid raamatuid? :eek:

antnx
22.09.10, 11:13
Kõik õige aga 200NL on ka tegelt titelimiit. Alates 1000NL pead tõsiselt oma ajusid kasutama hakkama või hävid suurelt. Kui table selectid võid multitableda kuni max limiitendi välja aga siis leiad vist päevas pooleks tunniks 1KNL laua ning $200/$400 limiiti saad mängida aastas korra või nii.

Su kommentaari juurde tagasi minnes - mega kõva point. Mul endal blogis OLI (tegelikult on) projekt, kus tahaks ilma HUD'ita mängida AGA kuna ma ei viitsi mass multitableda siis see projekt jääb poolikuks. Mass multitabledes ei ole aega HUD'i uurida.

Aga mida ma ise teen viimasel ajal. Mängin ainult ühte lauda. Kõige enne lasen PTR'ist kõik mängijad üle ja tähistan laua 100%-liselt. Siis ku käsil läbi võtan lahti HH ja vaatan selle äe veelkord läbi ning teen märkmeid.

Mingil hetkel on mõnel mängijal päris räige "eepos" kirjas ja siis selle töötan uuesti üle, lühendan ja mõtlen kuidas abuseda. Mngin aeg on laua dünaamika olemas ja suhteliselt mõnus mängida.

Plussiks on, et samal ajal võid isegi muuga tegeleda! :) Seda siis seepärast, et saad läbi vaadata eelnevaid käsi. PM nagu Live mäng aga Lives pead kogu aeg jälgima, sest instant hand history puudub.

Long run effekti ei tea aga graafik on sujuvam ning tunnnen, et olen saanud palju paremaks.

Suureks plussiks on, et nii mängides piisab tõenäoliselt 20BI reegel.

PS! HUDi hoian nii töös, kuna siis kätt mängides + notesid kasutades suudan infot põhjaliumalt kasutada.

Tahaksin lisada, et mängud on drastiliselt muutunud selle viimase paari aasta jooksul. Fishe küll on aga mängud on kordades raskemad. Nüüd pead isegi nl25-es mõtlema ja tegema move, mida isegi aasta tagasi ei kujutanud ettegi, et pead tegema. Mängu täiustamisega peab umbes 2x rohkem vaeva nägema, kui varem. Õppimisele peab aega kulutama rohkem kui laudades olemisele. Mina panen käe südamele ja võin öelda, et ma ei biidi nl25 ja sellel ka omad põhjused (vähemalt starsis). Enamus regulare on seal BE või kaotavad. Samas 50k käsi on ilmselgelt väike kogus.

ranka
22.09.10, 12:15
Tahaksin lisada, et mängud on drastiliselt muutunud selle viimase paari aasta jooksul. Fishe küll on aga mängud on kordades raskemad. Nüüd pead isegi nl25-es mõtlema ja tegema move, mida isegi aasta tagasi ei kujutanud ettegi, et pead tegema. Mängu täiustamisega peab umbes 2x rohkem vaeva nägema, kui varem. Õppimisele peab aega kulutama rohkem kui laudades olemisele. Mina panen käe südamele ja võin öelda, et ma ei biidi nl25 ja sellel ka omad põhjused (vähemalt starsis). Enamus regulare on seal BE või kaotavad. Samas 50k käsi on ilmselgelt väike kogus.

Ma olen neid väikeseid limiite mänginud, neid väikseid limiite reilinud ja ainuke erinevus on, et kadunud on ära 10/7 nitid, kes lasid endale pähe astuda. Mingeid moove, saltosid ja peapeal seismist seal küll teha ei tule. Solid valubetting ja läheb.

PS! Täpselt sama toimub ka 100NL. Oleksin ma täpselt samade oskustega, mis 2-3 aastat tagasi oleks mu winrate ikka 2.5-3PT/BB aga kuna tänapäeval mõtlen liialt palju üle ning olen muutunud keskmiseks 2p2-eriks siis tänu sellele winrate ka langenud.

Spewmonkey
22.09.10, 13:09
Tahaksin lisada, et mängud on drastiliselt muutunud selle viimase paari aasta jooksul. Fishe küll on aga mängud on kordades raskemad. Nüüd pead isegi nl25-es mõtlema ja tegema move, mida isegi aasta tagasi ei kujutanud ettegi, et pead tegema. Mängu täiustamisega peab umbes 2x rohkem vaeva nägema, kui varem. Õppimisele peab aega kulutama rohkem kui laudades olemisele. Mina panen käe südamele ja võin öelda, et ma ei biidi nl25 ja sellel ka omad põhjused (vähemalt starsis). Enamus regulare on seal BE või kaotavad. Samas 50k käsi on ilmselgelt väike kogus.

Selle pärast ei biidigi, et ABC pole selge ja teed mõttetuid move.

antnx
22.09.10, 13:10
Fullringist ma ei tea. Aga 6maxis on 4bet bluffid üpris tavalised. Regulare on lauas keskmiselt 4 ja nendega on üpris kõvad battled.

antnx
22.09.10, 13:17
Selle pärast ei biidigi, et ABC pole selge ja teed mõttetuid move.

Mõttetuid või mitte, kui otsused lähevad väga raskeks siis on vead kerged tulemad. ABC-ga pole enam ammu midagi seotud. Väga palju pead adjustima ja n.ö geare vahetama muidu sõidetakse lihtsalt teerulliga üle. Kui ei usu võib alati ise proovima minna.

Codecci
22.09.10, 13:45
Mõttetuid või mitte, kui otsused lähevad väga raskeks siis on vead kerged tulemad. ABC-ga pole enam ammu midagi seotud. Väga palju pead adjustima ja n.ö geare vahetama muidu sõidetakse lihtsalt teerulliga üle. Kui ei usu võib alati ise proovima minna.
Adjustida tuleb alati, isegi kui võidad ilma selleta hästi - see kuulub ABC alla.

Gearide vahetamine - see on üks imelik termin minu arust. Mida see tähendab? Seda, et vahest oled 10/7 fit-or-fold, vahest 30/25 loose manki? Kui nii, siis milleks seda vaja? Vastased panevad väga täpselt tähele kuidas su mäng viimaste kätega muutunud on? Ei tahaks uskuda.

Tuleb lihtsalt head balansseeritud mängu omada, mis sisaldab nii valuebette, thin valuebette, semi-bluffe, bluffe ja ei ole vaja mingeid geare. Mõnes lauas tuleb võib-olla mõnikord vastaste mängustiilide tõttu tightim olla, teises lauas loosem, aga see kuulub adjustimise mitte gearide vahetamise alla imo.

ranka
22.09.10, 14:02
Adjustida tuleb alati, isegi kui võidad ilma selleta hästi - see kuulub ABC alla.

Gearide vahetamine - see on üks imelik termin minu arust. Mida see tähendab? Seda, et vahest oled 10/7 fit-or-fold, vahest 30/25 loose manki? Kui nii, siis milleks seda vaja? Vastased panevad väga täpselt tähele kuidas su mäng viimaste kätega muutunud on? Ei tahaks uskuda.

Tuleb lihtsalt head balansseeritud mängu omada, mis sisaldab nii valuebette, thin valuebette, semi-bluffe, bluffe ja ei ole vaja mingeid geare. Mõnes lauas tuleb võib-olla mõnikord vastaste mängustiilide tõttu tightim olla, teises lauas loosem, aga see kuulub adjustimise mitte gearide vahetamise alla imo.

Kui sul on fullringis vastase kohta 20/18/3 statid, 3betib 8% ajast - 10,000 kätt ja ta nüüd jookseb 9/6/5, 3betib 2% ajast siis hui need statid sul kiirelt muutuma hakkavad.

Codeccile lisaks niipalju või antnx 4beti näitele ütleks nii: on väga suur vahe kas tehakse mõttega 4bet-bluff või lampi. 25NL vennad eriti ei bluffi mõttega.

PS! Kui 25NL tase on tõesti viimaste aastatega tõusnud siis 25NL ja 100NL vahe on täiesti olematu. Seega ronige kohe 100NL!

Pahvak
22.09.10, 14:05
Tahaksin lisada, et mängud on drastiliselt muutunud selle viimase paari aasta jooksul. Fishe küll on aga mängud on kordades raskemad. Nüüd pead isegi nl25-es mõtlema ja tegema move, mida isegi aasta tagasi ei kujutanud ettegi, et pead tegema. Mängu täiustamisega peab umbes 2x rohkem vaeva nägema, kui varem. Õppimisele peab aega kulutama rohkem kui laudades olemisele. Mina panen käe südamele ja võin öelda, et ma ei biidi nl25 ja sellel ka omad põhjused (vähemalt starsis). Enamus regulare on seal BE või kaotavad. Samas 50k käsi on ilmselgelt väike kogus.

Võib-olla on asi selles, et sa paar aastat tagasi ei mänginud Starsis, vaid mingil urkasaidil? Ma küll aru ei saa, et mängud niipalju raskemaks oleks läinud.

antnx
22.09.10, 14:35
Et olla võitev mängija (4-5bb/100) konstantselt tuleb palju rohkem oma mängu kallal vaeva näha kui aasta või rohkem aega tagasi.

ranka
22.09.10, 14:36
Et olla võitev mängija (4-5pt/bb) konstantselt tuleb palju rohkem oma mängu kallal vaeva näha kui aasta või rohkem aega tagasi.

FYP

4-5bb on pm. RB pro winrate alla 400NL.

variatsioon
22.09.10, 19:22
Kohe palju uusi häid raamatuid? :eek:

jh.. palju. mingi 7 raamatut vähemalt.

variatsioon
22.09.10, 20:31
Fullringist ma ei tea. Aga 6maxis on 4bet bluffid üpris tavalised. Regulare on lauas keskmiselt 4 ja nendega on üpris kõvad battled.

kui villan 4bet bluffib vähemalt 50% ajast siis võid any2 5bet bluffida AI.

privador
23.09.10, 00:23
Mul on olnud sharkscope hud. Graafik n2itab, et kaotab konstantselt, AGA!!!!
turnat m2ngib kui noor jumal-korrektne bet size, motlemine

Siis ma votan ikka inimest kui head m2ngijat, mitte ei vaata kui r2medat donki. Kui vastas on ikka donk, siis ta ei suuda seda varjata..

Kloonike
23.09.10, 13:11
Vahel on parem statsid ära unustada ja mängida pokkerit, mitte leiutada numbrite põhjal mingit süsteemi kuidas mängu biitida. Nüüd kui pokkerimängimise tuju on peal aga tahaks seda veidi paremini teha, siis võib statsid appi võtta.

Paar aastat tagasi ma mängisin ilma HUDita ja kogu aeg kirjutasin notesid. Tänapäeval saan mõne note kirja väga harva. Õnneks ma tean oma limiitides tegutsevaid regularide mängu une pealt, seega ei ole tegemist eriti tõsise probleemiga, kuid selleks, et areneda tuleb mõelda erinevatele olukordadele, mitte vaadata statse ja küsida endalt "mis nüüd?".

Statsidega on veel see jama, et nad ei ole piisavalt detailsed. Näed küll, et mees avab x% y positsioonilt, kuid sa ei tea täpselt, mis käsi vastane mängib kui sa teda showdownil ei jälgi. Kõige olulisem on teada vastase ranget ja mida vastane sinu rangest arvab ning siis olukorda endale soodsas suunas manipuleerida.

ESTPatrick
23.09.10, 16:55
ma võin öelda, et olen mänginud nii HUD-ga sitaks(miljoneid jaotusi) kui ilma HUD-ta sitaks (~100k jaotust)

ainukesed erinevused mida olen tähele pannud on:

*alguses kaotan uutele regidele raha, kuna ei suuda kiirelt adjustida mitme bulleti mees on. Kohe kui noted tugevad, võidan aga rohkem kuna panen tähele asju mida HUD-ga ei pruugi panna
*Jälgin rohkem mängu ilma HUD-ta, kuna jääb aega üle statside sirvimisest, mis tihti põhjustab ajanappuse raskes olukorras korraliku otsuseni jõudmisel
*HUD on kasulik kui sul on 10-20k kätt regide vastu, siis tulevad välja flop c/r protsendid jne, faktid millele ilma HUD-ta jaole saamiseks võtab väga kaua aega
*HUD abil näed suurte samplite puhul mängija winrate lauas ära ja sellest vastavalt kirjutatud notedele annab välja mõelda vastase mõtlemistaseme (ka see ei pruugi piisavalt täpne olla)
* HUD abil vaatan mina kõige rohkem vastase agressiivsus tasemeid tänavate kaupa ja 3betile foldimise ja callimise protsente positsiooniti - vajab suuri sampleid

Seega kui samplid suured ja pole eriti hea numbrimäluga ja notesid kirjutada ei oska, siis on HUD kasulik. Kui samplid pole piisavad siis pole eriti vahet kas sul on hud või mitte. notede kirjutamise oskus peaks aga olema igaljuhul, vahet pole kas kasutatakse hud või mitte. See peab olema alus mängule, hud lihtsalt annab tõuke millisel tänaval note kõige kasulikkum võib olla.

inimene > masin

ranka
23.09.10, 17:19
Vahel on parem statsid ära unustada ja mängida pokkerit, mitte leiutada numbrite põhjal mingit süsteemi kuidas mängu biitida. Nüüd kui pokkerimängimise tuju on peal aga tahaks seda veidi paremini teha, siis võib statsid appi võtta.

Paar aastat tagasi ma mängisin ilma HUDita ja kogu aeg kirjutasin notesid. Tänapäeval saan mõne note kirja väga harva. Õnneks ma tean oma limiitides tegutsevaid regularide mängu une pealt, seega ei ole tegemist eriti tõsise probleemiga, kuid selleks, et areneda tuleb mõelda erinevatele olukordadele, mitte vaadata statse ja küsida endalt "mis nüüd?".

Statsidega on veel see jama, et nad ei ole piisavalt detailsed. Näed küll, et mees avab x% y positsioonilt, kuid sa ei tea täpselt, mis käsi vastane mängib kui sa teda showdownil ei jälgi. Kõige olulisem on teada vastase ranget ja mida vastane sinu rangest arvab ning siis olukorda endale soodsas suunas manipuleerida.

+1

Suuremahuline statistika (näiteks PTR'i käed) töötaksid mega ideaalselt vaakumis. Näiteks kui oleks võimalik tekitada selline "rush pokker", kus igakord peale igat kätt on uus laud ja alati on erinevad vastased. See tähendab, et ühegi vastasega Te ei ole ennem mänginud ega mängi ka tulevikus ning kõikide vastaste statistika on kogutud nende A mängu juures ja teevad alati A mängu.

Aga kuna sellised tingimused ei ole võimalikud siis statistika hakkab märkmisväärselt moonduma. Seetõttu statistika on hea vaakumis üldpildi loomiseks. Kõige enne saame eraldada halvad mängijad (sihtmärgid) headest mängijadest (proovime üldiselt vältida või vähemalt eelistame, et neid oleks lauas vähe). Teiseks saame teada, kes on agresiivne, kes cbetib palju, kes stealib palju, kes 3betib palju, kes foldib 3betile palju, kes barreldab jne.

Kõik oleks siianigi ideaalne kui vastased mängiksid ainult seda mängu nagu robotid või liinitöölised tehased. Kahjuks iga mängija muudab paratamatul oma mängustiili - kas ta on tiltis (väsinud vms), kas ta testib uut mängustrateegiat, kas on tekkinud meta-mäng või hoopis kasutab temagi HUD'i ning adjustib Teie stattidele või veel hullem notedele!

Siis mängija, kes cbetib 80% ajast võib hoopis cbetida 50% ajast või mängija, kes cbetib 50% ajast võib teie vastu cbetida 100% ajast. Olgu cbettimise vastu ebakorrektne mäng ei ole eriti suur viga (tegelt on, long runnis gigantne aga see selleks). Läheme edasi 3betile. Vastane, kes 2-3% 3betib ja te foldite 3betile 80% ajast võib teie vastu lasta hoopis 7% ajast 3bette või vastupidi, kui te ei foldi 3betile siis võib 7% vend ainult value peale 3bettida ning Te arvate, et ta loose vend siis shovete lightitl üle terve oma stacki. Või kui te 3betite kui siga ja 4bet foldite palju siis võib isegi viimane leits teid lightilt 4bettima hakata (ta teeb seda!)

Neid vigu on veel ja veel ja veel ning need tulevad kõige rohkem regularide välja, kuna nende ranged on balanseeritud ja nad võivad oma rangesid muuta arvestades Teie statte.

Seepärast võiks alati jälgida rohkem regulare ja nende mängu. Kui te ei viitsi, jõua ei taha seda teha lauas siis võiksite käia üle nende käsi hiljem HEM'ist. Seda on nii fucking lihtne öelda ja see teooria on nii lihtne, kõigile arusaadav aga praktikas ei viitsi seda keegi eriti teha.

FTP-s annan ühe nipi. Ise ma märgistan alati kõik mängijad ära lipukestega. Roheline on mist-tahes regular, kes BE+ ja teised on lillad ehk dongid. Kahjuks mingi aeg on terve laud roheline/lilla ja ei pruugi kohe notesid mrägata. Siis kui alati note teen vastase kohta siis panen talle chati "mute" peale, mis lisab uue märgi mängijale. Kui näen, et mängija muted siis tean, et mul tema kohta note ning enne kui hakkan midaig stattidest leiutama proovin notest saada lisainfot.

Codecci
23.09.10, 18:14
No way HUD ise halb on, kuidas saab statistika kuvamine lauale halb olla? Viga on kasutajas ja tema seadistatud/seadistama HUD-is - isegi see on parem kui tühi laud kui ma HUD-il laseks ainult kuvada näiteks kätearvu.

Ja tahes-tahtmata mingiks momendiks sa sesside ajal siiski vajud autopilooti, ajad regularide mängu omavahel sassi vms - HUD aitab.

Spewmonkey
23.09.10, 18:35
Mõttetuid või mitte, kui otsused lähevad väga raskeks siis on vead kerged tulemad. ABC-ga pole enam ammu midagi seotud. Väga palju pead adjustima ja n.ö geare vahetama muidu sõidetakse lihtsalt teerulliga üle. Kui ei usu võib alati ise proovima minna.

Ma ei oska selle peale midagi öelda. Ma ei usu seda eriti, et head starsi nl25 regularid on light4b/bluff5b jumalad, kes crushivad kõik vaesed ABC mängijad ära. Vaatasin kunagi Hielko(nl400 3BB/100 regular) nl100 videot DC'st, kes kommenteeris, et ta nt. doublebarrelib ja kasutab muid "advanced" move suhteliselt harva. Saab ka lihtsalt solid fundamentalsiga vabalt hakkama. Ma pead pakule ei pane, kas see oli ainult nl100 või ta enda nl400 kohta. Nii et väga väheusutav, et nl25's ei peaks saama.

ranka
23.09.10, 19:02
No way HUD ise halb on, kuidas saab statistika kuvamine lauale halb olla? Viga on kasutajas ja tema seadistatud/seadistama HUD-is - isegi see on parem kui tühi laud kui ma HUD-il laseks ainult kuvada näiteks kätearvu.

Ja tahes-tahtmata mingiks momendiks sa sesside ajal siiski vajud autopilooti, ajad regularide mängu omavahel sassi vms - HUD aitab.

Issand! Kuvamine ei ole halb kui sa seda õigesti kasutad aga fakt on see, et paljud ei kasuta seda õigesti. See tähendab, et nad küll mängivad õigesti mistahes kindlalt statistikale aga tol hetkel ei pruugi see statistiline näitaja sinu vastu õige olla.

Näide:
Ostad PTR 7,000,000 kätt ja X regulari kohta on sul 100,000 kätt, mille jooksul ta 3betib SB-kt 10% ajast (6max, full ring mäng) ja foldib 4betile näiteks 60%. Mis paneb sind uskuma, et ta 3betib antud positsioonilt "lightilt". Seetõttu sina Buttonilt adjustid - kas lähed tightimaks oma avamis rangega või hakkad näiteks lightimalt 4bettima (või callima, suht ebaoluline)

Aga kui nüüd mängima on hoopistükkis oma mängustrateegiat muutnud ja potentsiaalsel lekke SB-lt kõrvaldanud ning 3betib ainult enamasti value peale (tegelik% 4% ligi) siis sina teed tema vastu vea (eriti kui 4betid). Ometi sa mängisid numbrile täiesti õigesti aga EV teooria kohaselt tegid vea, päris suure vea. Sa ei 4beti lightilt ju nitte - correct?

Mina arvan, et sa liialt vaatad kõige HU mätta otsast. Seal tõesti statid + noted = NUTS, sest mängitakse ainult SINU vastu. Kui aga lauas on veel mängijaid siis statid numbriliselt ei muutu sittagi aga konkreetse mängija vastu muutub räigelt. Ma üleüldse veel imestan, et miks HEM ei paku varianti statte kuvada ainult sinu vastu nagu HU-s.

variatsioon
23.09.10, 23:36
BS.. selle asemel et siis HUDi maha teha(sest mõned inimesed kasutavad seda valesti) vms peaks rohkem lihtsalt HUDi kasutamist õppima.

sa ei saa ju öelda et parem oleks mängida ilma väikeste PP sest mõned inimesed ülehindavad seda kätt (set minevad valede vastaste vastu jne.)

Codecci
24.09.10, 13:36
BS.. selle asemel et siis HUDi maha teha(sest mõned inimesed kasutavad seda valesti) vms peaks rohkem lihtsalt HUDi kasutamist õppima.

sa ei saa ju öelda et parem oleks mängida ilma väikeste PP sest mõned inimesed ülehindavad seda kätt (set minevad valede vastaste vastu jne.)

Nõus.

Statistikakogumisprogramm, mis kuvab täpselt sellist informatsiooni mida sina tahad, ei saa teha kuidagimoodi halba õigesti kasutades.

Keiss
27.09.10, 02:10
Aga mida ma ise teen viimasel ajal. Mängin ainult ühte lauda. Kõige enne lasen PTR'ist kõik mängijad üle ja tähistan laua 100%-liselt. Siis ku käsil läbi võtan lahti HH ja vaatan selle äe veelkord läbi ning teen märkmeid.

Mingil hetkel on mõnel mängijal päris räige "eepos" kirjas ja siis selle töötan uuesti üle, lühendan ja mõtlen kuidas abuseda. Mngin aeg on laua dünaamika olemas ja suhteliselt mõnus mängida.

Plussiks on, et samal ajal võid isegi muuga tegeleda! :) Seda siis seepärast, et saad läbi vaadata eelnevaid käsi. PM nagu Live mäng aga Lives pead kogu aeg jälgima, sest instant hand history puudub.

Long run effekti ei tea aga graafik on sujuvam ning tunnnen, et olen saanud palju paremaks.

Suureks plussiks on, et nii mängides piisab tõenäoliselt 20BI reegel.
.

Ma olengi kogu aeg nii mänginud. Ainult, et ei pea ühega mängima, et HH-d kedrata ja note kirjutada.