PDA

View Full Version : PokerNews Eesti | Toimetaja veerg: Kui pokkerist saab villand...



Maheaatom
26.09.10, 09:20
Ma olen näinud, et nii mõnegi noore pokkerimängija jaoks võrdub pokkeriprofi elukutse unelmate täitumisega. Aga niisamuti on tõsiasi, et paljude staažikate pokkeriproffide jaoks muutub see kurnavaks ning surmani tüütuks eluspüsimise vahendiks.

Loe edasi ››› (http://ee.pokernews.com/uudised/2010/09/toimetaja-veerg-kui-pokkerist-saab-villand-3271.htm)

variatsioon
26.09.10, 09:57
suht pask artikkel imo.

võiks siis kirjutada mida tüdinemise vastu teha vms.
või võrrelda pokkeri liinitööd tavalise liinitööga. vaevalt et suvalisel ehitajal villand ei saa.

sellest artikklist saab järeldada ainult seda et autoril on halb jooks :P

nomerlot
26.09.10, 10:27
sina aga istud ja pusid oma luitunud tugitoolis vesiste silmadega ühtedel limiitidel ilma erilise progressita, sinu kaaslased on samasugused „noliferid” (sõpradeks on neid tihti raske nimetada; pigem kolleegideks või saatusekaaslasteks), silmarõõmuks on mõni nurgatagusest tümpsuklubist leitud kolmanda kategooria grillkana, kelle ajud on solaariumis ilmselge UV-kiirguse üledoosi saanud või halvemal juhul suudad vaid kiibitseda xxx-teemalistel veebilehtedel netiavarustes.

Kellel jookseb kaart halvasti, kellel sulg.

oksesteak
26.09.10, 13:06
püha pask, nii kehva juttu pole ammu lugenud.

Sa tead endiselt, et pokker on parimaks viisiks raha teenida. Tuima liinitööga teenid sa rohkem kui sinu pangas töötav sõber, kuid enam ei vaata sa talle ülalt alla, vaid muutud ajapikku tema peale kadedaks. Sõbral on areng, uued ja huvitavad tööülesanded, palju lahedaid üritusi ning huvitavaid koolitusi, meeldivad töökaaslased, „ametlik” sissetulek ning hulgaliselt tööalaseid ning isiklikke suhteid - sina aga istud ja pusid oma luitunud tugitoolis vesiste silmadega ühtedel limiitidel ilma erilise progressita, sinu kaaslased on samasugused „noliferid” (sõpradeks on neid tihti raske nimetada; pigem kolleegideks või saatusekaaslasteks), silmarõõmuks on mõni nurgatagusest tümpsuklubist leitud kolmanda kategooria grillkana, kelle ajud on solaariumis ilmselge UV-kiirguse üledoosi saanud või halvemal juhul suudad vaid kiibitseda xxx-teemalistel veebilehtedel netiavarustes. Pokker ei paku sulle tõenäoliselt enam midagi. Sa mängid täpselt niipalju, et võimaldada endale vähegi rahuldav elukvaliteet, kuid ei tee mitte mõhkugi rohkem. Igas asjas (kahjuks ka pokkerivälistes) näed ainult + või – EV-d. Ning varsti jõuad staadiumisse TÜDIMUS.

rumal jutt.


Pokkerimaailm jälgib õudusega, kuidas noored pokkeriprofid tõusevad äkki tippu...ja seejärel kaovad. Mike McDonald ei viitsinud ära oodata isegi 21-aastaseks saamist kui väitis, et talle pokkerist aitab. Shaun Deeb on ammu tüdinenud. Ning viimaks kahe aasta tagune maailmameister Peter Eastgate, kes mõni kuu tagasi teatas, et lõpetab pokkerimängu määramata ajaks. Nemad on maailma mastaabis staarid, rännanud aastaid mööda erinevaid suurturniire, isiklik elu neil reeglina puudub ja nendest on sageli saanud vaid tööriistad sponsoriteks olevate pokkeritubade jaoks. Nad on samamoodi liinitöölised nagu üheaegselt kolmekümnes NL10 mikrolauas istuv grinder, kõigest mastaabid on erinevad. Pole ime, et ükskord tekib tüdimus ning saadakse aru, et pole see pokkeriprofi elu nii lahe midagi...

lol, no comments. tood näiteks inimesed, kes on arvatavasti kogu oma tuleva elu majanduslikult kindlustanud. õudne tõesti.

soovitan pokkerist kirjutada ikka inimestel, kes on asjaga kursis. praeguse artikli põhjal jääb mulje, et autoriks on inimene, kes pokkeris ei võida ning proovib endale ja teistele sisestada, et pokkeriprofi amet on saatanast. ei ole - on omad plussid ja miinused aga keskmise kontoritöö kõrval on MSNL pokkeripro kõrval ikka väga palju parem.

igasugu kuubikutes töötavad jorsid ei peaks kirjutama pokkeriprofi elukutsest. "artiklist" kumav kadedus ja kibestumus jätabki pokkerimängijatest degenerandi mulje.

Madis Very
26.09.10, 13:43
püha pask, nii kehva juttu pole ammu lugenud.


rumal jutt.



lol, no comments. tood näiteks inimesed, kes on arvatavasti kogu oma tuleva elu majanduslikult kindlustanud. õudne tõesti.

soovitan pokkerist kirjutada ikka inimestel, kes on asjaga kursis. praeguse artikli põhjal jääb mulje, et autoriks on inimene, kes pokkeris ei võida ning proovib endale ja teistele sisestada, et pokkeriprofi amet on saatanast. ei ole - on omad plussid ja miinused aga keskmise kontoritöö kõrval on MSNL pokkeripro kõrval ikka väga palju parem.

igasugu kuubikutes töötavad jorsid ei peaks kirjutama pokkeriprofi elukutsest. "artiklist" kumav kadedus ja kibestumus jätabki pokkerimängijatest degenerandi mulje.

+1

väga halb/mõttetu artikkel tõesti :/

Maheaatom
26.09.10, 15:34
Hehee, ma tegelikult eeldasingi, et noored 20-aastased mängumehed ei saa lihtsalt artikli kontekstist aru – tegemist ei ole kindlasti ei isiklikul heal või halval jooksul põhineva jutuga; veel vähem kriitikaga oma karjääri esimestel astmetel olevate pokkeriprode aadressil. Võrrelge näiteks kommentaaridega PN lehel. Jumal küll, mis saab minul olla selle vastu, et te olete pokkeriprofid? Keep going!

„Okstesteak’i” suureks kurvastuseks pean tõdema, et ei tööta kahjuks „kuskil kuubikus” ning sinusuguseid „jorsse” on küllalt käinud minult tööd küsimas, põhjendades mängijakarjääri lõpetamist muuseas ka väidetega, et „enam ei biidi” või „lihtsalt ei taha mängida”. Nii, et mängi julgelt 10 aastat elukutselisel tasemel, saavuta selle jooksul midagi ning siis võiksid kirjutada vastuseks kenakese kirjatöö teemal „Miks ma mängin pokkerit?” :)

pastilaa
26.09.10, 16:01
Rohkem sallivust ikka. Väga hea, et sellistel teemadel ka artikleid kirjutatakse. Kui midagi ei meeldi, siis saab viisakalt vähemalt vaeva nägija suhtes end väljendada ja konstruktiivsust kritiseerimisel üle näidata.

Ermii
26.09.10, 16:13
Mulle toimetaja veerg meeldis, alati tasuks erineva nurga alt püüda vaadata kas siis oma unistusi, oma olevikku vms.

soouni
26.09.10, 16:17
oksesteak sa panid ikka kandi maha küll.

oksesteak
26.09.10, 16:18
Hehee, ma tegelikult eeldasingi, et noored 20-aastased mängumehed ei saa lihtsalt artikli kontekstist aru – tegemist ei ole kindlasti ei isiklikul heal või halval jooksul põhineva jutuga; veel vähem kriitikaga oma karjääri esimestel astmetel olevate pokkeriprode aadressil. Võrrelge näiteks kommentaaridega PN lehel. Jumal küll, mis saab minul olla selle vastu, et te olete pokkeriprofid? Keep going!

„Okstesteak’i” suureks kurvastuseks pean tõdema, et ei tööta kahjuks „kuskil kuubikus” ning sinusuguseid „jorsse” on küllalt käinud minult tööd küsimas, põhjendades mängijakarjääri lõpetamist muuseas ka väidetega, et „enam ei biidi” või „lihtsalt ei taha mängida”. Nii, et mängi julgelt 10 aastat elukutselisel tasemel, saavuta selle jooksul midagi ning siis võiksid kirjutada vastuseks kenakese kirjatöö teemal „Miks ma mängin pokkerit?” :)

ma mängin midstakes pokkerit ja oman ka tööd, kus mu alluvuses töötab 30-35 inimest. oman kogemust mõlemalt poolt. su artikkel on täiesti retarded.

pokernewsi foorumis meeldis see jutt kommenteerijatele, kes ei ole võitvad mängijad. sellistele tegelastele meeldib loomulikult mõelda, et elukutseline pokkerimängija on tüdinenud vinniline "nolifer", kes iga hetk on bustoks minemas. kahjuks on see arvamus vale - tavaliselt on tegu keskmiselt targemate inimestega, kes suudavad oma vaba aega kasutada enda silmaringi laiendamiseks, reisimiseks jne.

mängin pokkerit raha pärast. jah, olen tüdinenud mõnikord mängimisest. samamoodi olen tüdinenud ka tööl toimuvatest koosolekutest. see ei tähenda, et ma jalutaks keset koosolekut minema ja saadaks kõik kuu peale. mõnikord on vaja rutiinsed asjad ära kannatada ja käituda professionaalselt. nii igapäevatöös kui pokkeris.

samamoodi on minu juurde tulnud igasugu müügi- ja projektijuhte, kes paluvad endale pokkerit õpetada. muuseas väidetaga "enam ei viitsi" ja "ei taha kellegi jaoks tööd teha". sulle soovin edu. jään ootama järgmiseid kolumne teemal "kus teha toyota hooldust" või "mille järgi valida türgi kuurorti". palun ära enam pokkerist kirjuta, asjatundjatel on piinlik tulega ja asjatundmatutel jääb vale mulje.

Maheaatom
26.09.10, 17:15
pokernewsi foorumis meeldis see jutt kommenteerijatele, kes ei ole võitvad mängijad. sellistele tegelastele meeldib loomulikult mõelda, et elukutseline pokkerimängija on tüdinenud vinniline "nolifer", kes iga hetk on bustoks minemas. kahjuks on see arvamus vale - tavaliselt on tegu keskmiselt targemate inimestega, kes suudavad oma vaba aega kasutada enda silmaringi laiendamiseks, reisimiseks jne.
Kus oli kirjas või isegi vihjatud, et "elukutseline pokkerimängija on tüdinenud vinniline "nolifer", kes iga hetk on bustoks minemas". Jutt on olukorrast, mis võib tekkida aastatepikkuse liinitöö tagajärjel sõltumata positiivsetest rahavoogudest ning küllap tunnen ma piisavalt hästi ka enamikke Eesti ja mõningaid maailma tippmängijaid, et nende mõttemaailma natuke mõista. Kuskil pole väidetud, et see oleks üldine trend ning kõiki mängijaid haarav probleem, vaid kõigest seda, et probleem on teatud piirides olemas. Loogiline, et ma ei kirjutaks sellist juttu n. Delfisse (asjatundmatutel jääks tõesti vale mulje) ja arva ära, kumb meist on rohkem huvitatud pokkerimängijate heast mainest ning selle nimel töötab?

Et mõnel ehitajal saab kopp ette ja ta ei viitsi enam ehitada, on samuti standard. Mõni ehitab elu lõpuni, mõni läheb 10 aasta järel taksot sõitma, mõni "juhib müüki ja projekte" (niikaua kui midagi müüa ja juhtida on) ning mõni hakkab vast ka pokkerit mängima. Ning nendest on omakorda paljud aastate pärast tagasi ehitusel. No shit, Sherlock, võibolla ei ole 20 aasta pärast enam üldse pokkerit olemas?

Üldiselt: kriitika on alati teretulnud, kuid enne selle tegemist oleks viisakas sisust aru saada ning mitte rünnata erialases foorumis ananüümse Delfi-kommentaatori stiilis nimetades endale mittetuttavaid inimesi jorssideks. See on solvav ning ma loodan, et sa tööl nii ei käitu. Sest vastasel juhul tekib tõsine küsimus, et kuidas sa küll "oma 30-35 alluvat" juhid?

Tigrano
26.09.10, 17:21
Ise olen umbes 5 aastat juba pokkerist elatunud, ennem seda töötasin kontoris jne.

Olen õnnelik, et otsustasin pokkeri kasuks, sest saan olla pidevalt perega jne, isegi kui peaks tööle minema tulevikus, siis olen kindlasti tänulik eelneva võimaluse eest mida kõike pokker on võimaldanud.

Varasemast kogemusest tööga võin öelda, et rutiin tekib kõikjal ning alluvatega töötamine, vastutus, perest eemal olek, kellegi orjamine jne, ei ole kindlasti kergem.

Kõige tähtsam minujaoks on tegeleda endaga ja seda võimaldab pokker ideaalselt, rutiin, karjäär, palju raha, investeerimine, mida kõike veel selles artiklis mainitu ei anna mulle küll mitte midagi, sest sarnase artikli võib kirjutada misiganes tööst ja seega olen nõus oksesteak seisukohtadega.

Aga ikkagi tubli, et Maheaatom neid artikleid teeb, alati ei pea täiuslik tulema :)

,

Potsataja
26.09.10, 17:27
asjatundjatel on piinlik tulega ja asjatundmatutel jääb vale mulje.

Jep, oksesteak ise jätab siinses teemas olevate postitustega hetkel väga asjatundliku mulje ;)

Maheaatomi artikkel oli hetkel lausa juba hädavajalik kogu selle viimasel ajal aset leidnud TOP SHOPI´i meenutava promo kõrvale.

Maheaatom
26.09.10, 18:20
...sest sarnase artikli võib kirjutada misiganes tööst...

Aboluutselt. Kuid võimalikest ohtudest ning "kutsehaigustest" teavitamine ei ole minu arvates patt mistahes elualal, eriti kui seda teha "omade" keskel. Kui maaler loeb käsiraamatust mõne arsti arvamust, et tal on keskmisest suurem risk saada kopsuvähk või saekaatrimees ajalehest pensionile läinud kolleegi esseed, et nii mõnigi tema kaaslastest on jäänud ilma mõnest oma näpust, siis kas lendab ta kohe kirjutajale peale? Et wtf sa ajad - ma olen 2 aastat saeraami taga olnud, mul on lahe töö, hea palk ja kõik näpud alles ning miks sa kirjutad asjatundmatuid artikleid?

Mina olen tegelenud pokkeriga pisut üle 7 aasta (mida ei ole tegelikult üldsegi palju), tegelen sellega üsna entusiastlikult ka praegu (arva 3x "variatsioon", kas ma muidu viitsiksin üldse kasvõi selliseid artikleid kirjutada), kuid ei saa mingil juhul 100% kindlusega väita, et tegelen sellega ka 10 aasta pärast. Niisamuti ei saa seda kaljukindlalt väita keegi foorumikasutajatest, sest usutavasti leidub aastal 2020 nii mängijaid kui mittemängijaid. Aktiivsetest pokkerimängijatest, kes olid 2004/2005 vägagi kasumlikud ning suhtusid pokkerisse fanaatiliselt, on näiteks paljud tänaseks mängimise lõpetanud. Põhjuseid on mitmeid: uued väljakutsed, tüdimus, "enam ei biidi" (põhjustest sagedaseim, kuna tollal elatuti peamiselt meeletutest boonustest, millest kavatasen järgmisel nädalal oksesteak'i kiuste kirjutada).

alaska
26.09.10, 18:45
Aga mingi mure kumab su sõnavõttudest koguaeg läbi, igasugused laenuteemad ja üle oma võimete elamised lähevad pidevalt hinge, mis värk sellega on? Istute kusagil kontoris, kus on sellised teemad pidevalt arutlusel? Tulevik on alati tume:

"keegi neist ei kipu aga uskuma väidet, et kord võib pokkerist lihtsalt „kopp ette saada” "

"Paremal juhul ei põleta ta selja tagant kõiki sildu"

"Nõrkadel inimestel on aga oht manduda ning pahatihti saavad neist luuseritest alkohoolikud"

"võibolla ei ole 20 aasta pärast enam üldse pokkerit olemas"

Mis värk sellega on? Elu toimub ikkagi praegu, mingid tulevikuplaanid on muidugi ok, aga pidevalt peaks kõike planeerima ja vaagima? Täna meeldib pokker, mängin ja on fun, homme viskab kopa ette, mis õudus siis juhtuma hakkab? Midagi ei hakka.

Ja kõige parem-"Pokkerimaailm jälgib õudusega, kuidas noored pokkeriprofid tõusevad äkki tippu...ja seejärel kaovad." Et mida? Ranka ja Estpatrik, roheline konn, Tommy Angelo ja TonyG jälgivad ÕUDUSEGA, kui mingi usa üliõpilane paar aastat pokkerit mängib ja siis kusagile investeerimisfirmasse tööle läheb?

Mõnel on klaas koguaeg pooltühi, olenemata sellest, kas ehitajad sõidavad mersudega või üliõpilased jätavad kooli pooleli, et pokkerile pühenduda. See on muudetav õnneks.

janek174
26.09.10, 18:47
ma mängin midstakes pokkerit ja oman ka tööd, kus mu alluvuses töötab 30-35 inimest. oman kogemust mõlemalt poolt. su artikkel on täiesti retarded.



Tähendab, kui Sa ise pole sellist elu elanud, ega tea mida see tähendab ja endaga kaasa toob, siis mis alusel Sa siis antud artiklit maha teed ja teiste mängijate eest sõna võtad? Sorry, aga nagu keegi juba mainis, jääb tõesti selline delfi kommentaari maik Su jutust suhu.

Edit: Ilmselgelt ei ole see artikkel ju Sinust ega sinusugustest... Aga on ka palju teisi, kelle kohta see artikkel oluliselt rohkem käib.

Keiss
26.09.10, 18:49
Nendest boonuste elatujatest küll ei taha midagi teada, praegused pokkerist elatujad saavad hädist rakebacki ja see on enamasti kogu boonus. Põhiraha tuleb cashi plussidest, pn kasutajad on enamasti harrastajatest turnamängijad. Eks sealt ka mõtteviisi vahe. Tigrano postitus võtab asja hästi kokku.

Iga asi mingil hetkel muutub rutiiniks kui seda piisavalt tihti teha. Mis ärritas olid mingid tobedad 3 kategooria grillkanade ja noliferite seltskonna välja toomine. Ei tea miks peaks pokkerit biitivad inimesed olema noliferid, coca-cola ja burgeri sööjad ning idiootidest tibide klubidest koju toojad, alkohoolikud, tulevikuta inimesed, kes on kõik sillad maha põletanud jne. Ühe sõnaga liigne üldistamine ja negatiivsus sellest artiklist kumas välja.

nomerlot
26.09.10, 19:02
Hehee, ma tegelikult eeldasingi, et noored 20-aastased mängumehed ei saa lihtsalt artikli kontekstist aru

Sama mis artikliski - liigne lihtsustamine, lahterdamine, absolutiseerimine.

allakirjutane on 30ndates amatöör

harryahven
26.09.10, 19:07
Nendest boonuste elatujatest küll ei taha midagi teada, praegused pokkerist elatujad saavad hädist rakebacki ja see on enamasti kogu boonus. Põhiraha tuleb cashi plussidest, pn kasutajad on enamasti harrastajatest turnamängijad. Eks sealt ka mõtteviisi vahe. Tigrano postitus võtab asja hästi kokku.

Iga asi mingil hetkel muutub rutiiniks kui seda piisavalt tihti teha. Mis ärritas olid mingid tobedad 3 kategooria grillkanade ja noliferite seltskonna välja toomine. Ei tea miks peaks pokkerit biitivad inimesed olema noliferid, coca-cola ja burgeri sööjad ning idiootidest tibide klubidest koju toojad, alkohoolikud, tulevikuta inimesed, kes on kõik sillad maha põletanud jne. Ühe sõnaga liigne üldistamine ja negatiivsus sellest artiklist kumas välja.

just, +1

privador
26.09.10, 20:06
Ma aravn, et on 2 gruppi pokkerim2ngijaid. Yhed, kes teevad lisa
Lisa all ma pean silmas, et saadakse ca syya osta, ehk ka yyri maxta jne
Aga bankrolli pole, st kui teha nt 100k voi isegi 50k suurune kulutus

Teine grupp on see, kes on pokkerirahade eest ostnud elamise, auto jms ja on veel lisaks pangaarvel nii milleeku plus raha. Pean silmas imret,vallot, janarit

Kui palju on meil m2ngijaid , kes on teises grupis? 10 ehk?

Mina ei n2e sellisel esimesel variandil motet. Jah sa elad kuidagi 2ra, aga v2ga suur risk on see, et oled 40 oled rahatu ja ilmselt ei suuda toolegi minna.

Maheaatom
26.09.10, 20:36
nomerlot - ei tunne sind kahjuks ega vihjanud oma postituses mitte sulle, vaid teisele kahele noorhärrale, kes on minu teada mõlemad täpselt 20-aastased (üldiselt leiab 30+ inimesi siit haruharva). Tegu on väga ok tüüpidega muuseas ja ma loodan, et neid ootab pokkeris korralik tulevik. Sinu viimane märkus on põhjendatud ning vihjab peamiselt ebameeldivale kirjutamise stiilile. Aitäh tagasiside eest.

alaska - ei eita, et olen kriitikanooli üldiste stereotüüpide (mitte kindlate inimeste!) aadressil pidevalt pildunud; olgu selleks siis üle oma võimaluste elaja või pokkerimängija, kes tahab ratsa rikkaks saada ning unustab tõsiasja, et enne cashoute tuleb teha kõvasti tööd ja palju õppida. Seda teevad tegelikult pea kõik ajakirjanikud ning ka minusugused hobikirjutajad ning see käib asja juurde. Me loeme Eesti pokkerifoorumites näiteks Privadori värvikaid postitusi, mis on sageli vägagi (ning kohati ülearuselt) kriitilised ja me vaidleme neile sageli vastu, kuid paneme sealt ometi midagi kõrva taha. Seda tulebki võtta kui kirjutaja arvamust ning üritada ka ridade vahelt lugeda. Kuid samas - kas oleks parem, kui ei räägitaks kunagi ohtudest ega millestki halvast, vaid käiks ainult ameerikalik ülipositiivne kisa "Super Huge Value Freeroll WSOP Bracelet, Poker is Life", mille eesmärgiks on pokkeriga tegelevate ettevõtete äriliste eesmärkide maksimeerimine ükskõik mis hinnaga. Vaadake kus on hetkel omadega Ameerika mängijad ja kus meie omad. Meile meeldib see, et keskmine USA pokkerimängija on fish, kuid miks me oleme neist tervikuna mäekõrguselt üle? Sest meie mängijad on kordades teadlikumad! Kokkuvõttes: enamasti räägime me asjadest siiski heades toonides ja head on rohkem kui halba, aitäh tagasiside eest.

keiss - sa ei saa kahjuks jälle aru, millest ma räägin, lisad fakte, mida ma pole sõnagagi maininud ning ei taipa, mis vahe on sõnadel "on" ning "võib tekkida". Kriitikast sinu jaoks liialt robutsete väljendite suhtes saan aru, kuid kahjuks näed sa neid vales kontekstis.

Nagu Privador vihjas, on tipptegijatest ( Imre, Janar, Vallo jt.) koosnev grupp Eestis tegelikult väike. Me loodame kõik, et nende arv suureneb, kuid tõsiasi on see, et kõik tänased prod ei jõuagi kunagi nii kaugele – lihtsalt andekusest jääb puudu. Kahjuks kipuvad mitmed üsna keskpärased mängijad (nimesid nimetamata) pidama end kangeteks tegijateks ning teevad sellega tulevikus karuteene iseendale.

Planeerimist ning soovi asju paar sammu ette näha võite võtta minu kiiksuna aga võibolla see ei olegi halb kiiks. Vaadake kui paranoilised oldi alguses seoses „äkiliselt jõustunud“ HSM jõustumisega, mil inimesed foorumites olid lausa paanikas. Sealtmaalt saab vast igaüks aru, et pole temps mitte paha katsuda võimalikek probleeme ennetada. Muuseas - reeglina see käibki koos vanusega. Ega mul oli 20-aastasel ka üsna po...i mis homne päev toob – kui saab täna hakkama, saab ka homme :)

Marek K.
26.09.10, 20:45
no ma olen ilmselt üks neist, keda antud artikkel paneb küll mõtlema. hetkel ntx olen kuidagimoodi paar aastat pokkerist ära elatunud, aga samas haridustee on poolikuks jäänud (mitte pokkeri pärast), samas pokkerit on sittakanti mängitud. ei mul ei ole hetkel tüdimust, aga olen isegi mõelnud, et mingi aeg võib see tulla, sest ega eluaeg ei saa ju pokkerit mängida. samas ma saan aru ka teisest poolest, et kes on edukad nii oma töös ja muudes tegemistes ja mängivad kõige kõrvale ka edukalt pokkerit kõige selle kõrvale, nende jaoks on see artikkel bs. a see olenebki lihtsalt, selles suhtes et reaalselt on päris palju ikka endiseid ehitajaid, ja kui rb pro elu ei peaks enam toitma, siis on suht haljaava. võiks öelda nagu artiklis oli öeldud, et sillad põletatud.. samas enda kohta võin öelda, et pole neid sildu vast olnudki :P p.s ma pole masenduses, aga lihtsalt reaalsus on see, et kõik pokkerimängijad, kes praegu elavad vahvalt ära, neil pole korralikku haridust, juhtivaid töökohti ja tutvusi. neil kel on, on vedanud ja õigesti käitunud.

nomerlot
26.09.10, 21:00
nomerlot - ei tunne sind kahjuks ega vihjanud oma postituses mitte sulle, vaid teisele kahele noorhärrale, kes on minu teada mõlemad täpselt 20-aastased (üldiselt leiab 30+ inimesi siit haruharva). Tegu on väga ok tüüpidega muuseas ja ma loodan, et neid ootab pokkeris korralik tulevik. Sinu viimane märkus on põhjendatud ning vihjab peamiselt ebameeldivale kirjutamise stiilile. Aitäh tagasiside eest.


OK, fair enough.

See on hea, kui pokkerist kui elustiilist ja selle miinustest artikleid kirjutatakse, selle koha pealt pöial püsti.

Godspeed_EJ
26.09.10, 21:04
Ma aravn, et on 2 gruppi pokkerim2ngijaid. Yhed, kes teevad lisa
Lisa all ma pean silmas, et saadakse ca syya osta, ehk ka yyri maxta jne
Aga bankrolli pole, st kui teha nt 100k voi isegi 50k suurune kulutus

Mina ei n2e sellisel esimesel variandil motet. Jah sa elad kuidagi 2ra, aga v2ga suur risk on see, et oled 40 oled rahatu ja ilmselt ei suuda toolegi minna.

Millel sa mõtet ei näe?

Sellel, et inimene teenib endale pokkeriga lisaraha?
Miks peab praegu pokkeriga lisaraha teeniv inimene olema 40 rahatu ja töötu?

Ma ei mõista.

alaska
26.09.10, 21:13
Ma usun küll, et olla hea pokkerimängija, selleks tuleb endas arendada omadusi, millega enam kunagi elus hätta ei jää. Võibolla tõesti kuhugi alluvaks enam ei sobi, aga mindset ükskõik mille uue õppimiseks ja edukaks käimalükkamiseks on olemas.

Marek K.
26.09.10, 21:16
true

Tigrano
26.09.10, 23:06
Ma ei teagi täpselt kust alustada aga Maheaatomi tekstis on kindlasti leak, sest nii pealiskaudselt ei saa sellisest teemast rääkida. Rääkimata Privadori seisukohtadest, kellel mõistus ei jõua kaugemale mingitest x rahalistest suurustest (muidu ei saa keppi, sest mul pole palju raha)

Katsun alustada päris algusest ehk mis on meie elu mõte? Palju raha, ilus naine, suur kodu jne, kas tõesti need on ainukesed asjad, mille nimel me siin teeme tohutult tööd? Sellist teadmist kutsutakse teadmatuseks aga pole hullu, kui meil on elus selline siht seatud, siis lähtume edaspidi sellest vaatenurgast, et edukas inimene on hea haridusega, tal on palju raha ja ilus naine, suur kodu, karjäär jne Kahjuks tihti me oleme unustanud enda, perekonna, tervise, vabaduse jne, kõike seda karjääri nimel.

Sain aru, et lühidalt ei saa kirjutada ja lasen tekstil minna, nii nagu mina näen.

Maailmas on palju inimesi, kas on võimalik, et kõik me saame olla materiaalselt väga edukad, see on võimatu ja lollus, sest kõik materiaalne on ajutine. Oli palju raha, enam ei ole; oli ilus auto, nüüd on ront, sest kõik materiaalne hävineb ning käib tõusude ja mõõnadega. Milleks, siis näha niipalju vaeva, et kõike seda omada, mis nagunii hävineb. Ning, et kõik inimesed oleksid edukad, see on mõttetus, nii ei olegi ette nähtud ja ei saagi kunagi olema, sest enamus inimesi on selleks lihtsalt liiga laisad.

Siit jõuan edasi Maheaatomi juurde, kes toonitab artiklis, et pokkerimängija peaks vaatama backupi, sest see ei ole igavene, tekib rutiin, et mis siis saab, kui enam mängida ei saa või rahval huvi kaob jne, see on ju loogiline, et pokker on ajutine, sest ta on materiaalne.
Nüüd samahästi kõik ülejäänud tööd, keevitaja, statistik, pangatöötaja, progeja, pokkeritubade, börside, naftatornide töötajad ja palju teisi imelikke töökohti, mida kõike õpitakse isegi ülikoolides, kas sa saad väita, et need tööd on igavesed? Ei saa, sest kõik põhineb mateerial ja siin ei ole midagi kindlat, kui ühelpäeval pole internetti, naftat, EL või riik võtab vastu mingi otsuse, mis kaotab mingid töökohad, mis iganes, siis kogu sinu ülesehitatud karjäär on samuti läinud.

Nüüd veel väidate, et kui pokker peaks kaduma, siis pokkerimängija ei suuda tööle minna, sest pole kogemusi, tihti haridust, liiga laisk jne. Ülikooli lõpetanud või mingit ametikohta omanud, siis kohe on kõik okei ja elu läheb edasi. Mis jama see veel on? Palju on meil praegu neid töötuid üliõpilasi, mingeid riikliku ametikoha kaotanud töötajaid, kes õpivad uut ametit, töötuid ehitajaid jne lõputu nimekiri nn. karjääriinimesi ja nemad siis on koheselt paremas seisus töö otsimisel ja tööle asumisel ehk tõesti natuke aga nii üldiselt ei tasuks jällegi rääkida, sest kõik sõltub ikkagi inimesest endast. Samuti, kui tahab pokkerimängija kõrgkooli minna või õppida mingi hea amet lisaks, siis kes teda keelab, see on ju jällegi inimeses endas kinni ja palun ärge olge nii uhked oma kõrghariduse üle :biggrin:

Siis veel, et pokkerimängijad hakkavad joodikutes, sõltlasteks, kui ei beadi jne . See kõik sõltub inimesest, siin ei ole mingit vahet, kas ta on olnud ennem pokkerimängija, töötuks jäänud riigitööline või põhja käinud ehitaja, et hakata joodikuks või sõltlaseks, see on inimese oma tahe ja meelte nõrkus ning ma ei näe küll, et pokkerimängijal nüüd nii kõvasti suurem soodumus selleks on.

Nüüd tahaks jõuda selleni, et on edukad ainult Imre, Vanapeer ja ehk mingi 10%, teised on tavalised liinitöölised jne, et seisukoht umbes selline: et pointless pokkeriga oma aega sisustada, kui ei ole seal 10% sees, et parem mingu tööle jne, õppigu, tehku karjääri, pole annet pokkerit mängida, mis jutt see selline on?
Selline loba suust välja ajamine on labasus või teadmatus, sest kes näeb vaeva, loeb, vaatab videosi, postitab käsi, vaatab paremate mängu, mängib ise kõvasti jne jne ehk näeb kõvasti vaeva ja pühendab väga palju aega selle mängu õppimisele, siis ma ei näe küll mingeid piiranguid kõrgele jõudmiseks.
Samuti käib ka tööga, tuleb tegutseda, õppida, lugeda, jne mitte vahtida telekat jne, kes seda ei tee ei saa ka tööga edukaks ehk kõik on jälle inimeses endas kinni, pole vahet, kas tegu on pokkeri või tööga, et olla edukas peab inimene ise ka selleks vaeva nägema.

Kas midagi kukub meile siin ise sülle, mitte midagi, see on reegel. Kas keegi tuleb ja annab teile tänaval miljon dollarit, ei anna. Selleks tuleb näha vaeva, mitte olla laisk ning tuleb sisustada oma aega tähelepanelikult, mis on kõige väärtuslikum üldse, sest me ei saa maha visatud aega tagasi keerata

Ei hakka enam kirjutama aga mina ei poolda kuidagi sellist üldist Maheaatomi seisukohta, sest minuarust kõik sõltub inimesest endast ja tema arukuse tasemest.

Edu õppimisel ülejäänud 90% ja säästke aega, muidu wut wut wut tööle, ahjaa te olete liiga laisad ja te ei viitsi ega ei saa nagunii tööd :biggrin:

Ilusaid unenägusid ;)

Maheaatom
27.09.10, 00:16
Tigrano, sa dramatiseerid minu mõtteid ikkagi natuke üle. Loomulikult ei ole põhjakäinud müügimehe, ärihai või labidavenna elu kergem põhjakäinud pokkerimängija omast ning kas ja kuidas tagasi mäele saadakse, sõltub igast inimesest endast. Veelgi tähtsam on üldse mitte põhja käia, kuid selleks tuleb pahatihti tublisti ette mõelda ning teha õigeid otsuseid, mida ma tegelikult tahangi väita.

Keiss
27.09.10, 01:08
Jah mina ei saa mitte millestki mitte kunagi aru. Nagu ka paljud teised siin. Ainult sinu arvamus loeb maheaatom.

Tigrano võttis jälle asja hästi kokku. Mul pole aega ja viitsimist nii palju kribada siia ;) hea töö!

ranka
27.09.10, 02:01
Minu arvates see artikkel ei ole ka kõige parem või õigemini ma ei tahaks sellega nõustuda. Pointid on küll väga head aga liialt üldistavad. Kõik see jutt käib selliste "wannabede" mängijate kohta, kes küll tahavad prodeks saada aga ei viitsi õppida ning mäng eriti välja ei tule. Põhimõtteliselt tahaks kirjutada sama juttu, mis TIGRANO'l.

Läbipõlemise või tüdimuse jutt on ka seal hea aga jällegi liiga üldine. Ala, et ma teen oma äri. Mul pokkerist tekkis ammuilma "rutiin" või "töö" aga ma tean ning annan omale mõista, et see rutiin, töö või kohustus on mitu-mitu-mitu korda parem kui teha seda valgeinimese tööl.

Peale selle olen ka viimasel ajal vähem mängima hakanud. Osalt on see tingitud sellest, et olen omast arust suht heale elujärjele jõudnud, teisalt jällegi PokkeriProd.com saidi loomisega seotud ajakulu - foorumi, lehe, rakebacki haldus. Sellele kulub päevas ca. 5 tundi, mille muidu matsin pokkerisse. Rutiin või tüdimus siin ei ole andnud mitte mingit effekti. Just vastupidi. Kui rutiin ja tüdimus tekiks kuna mängid samasid limiite siis see tekitaks uut motivatsiooni järjest rohkem ja rohkem õppida, et tappa ära rutiin ning tuua värskust igapäeva ellu. Seda ma tahaks ka teha aga kahjuks peaks ohverdama saidi halduse.

Elu üle ma ei kurda, pokkerit ma jätta ei taha ning tööle ma minna ka ei plaani. Küll aga kui saaks ajalugu muuta siis ma ei oleks teinud PokkeriProd.com saiti ja ei oleks end sidunud ei blogiga (mida ma ka enam ajapuuduses uuendada ei jõua) ning mitte ühegi Eesti pokkerifoorumi/portaaliga. Kõik see on saanud nüüd mu kohustuseks (ma ei saa isegi aastas võtta ühtegi vabat nädalat! :P), mis röövib ära aja, mida tahaks tegelt kulutada pokkerile.

Ärge nüüd valesti mõistma hakake, et ma hülgaks prode lehe, vihkaks seda vms. Ei ma armastan seda, ma armastan kogu südamest, mille me koos TIGRANO'ga lõime aga kui oleks teadnud neid kohustusi siis oleks need lihtsalt võtmata jätnud. TIGRANO kohta ei oska rääkida tho.

Lõpetuseks on mul päris palju pokkerisõpru ja - tuttavaid, kes elatunud pokkerist aastaid ja ma ei tea veel ühtegi, kes oleks pannud tolle ameti maha. Küll aga mul pärispalju semi-prodest sõpru, kes biidivad mängu normaalsel tasemel aga tihti "quitivad" ja teevad mitme-kuulisi pause ning nendel on täpselt need sümptomid, millest maheaatom kirjeldab.

PM, kes on saanud pokkerimängija head leiba maitsta need enam nii lihtsalt ei lõpeta. Heaks leivaks nimetan vähemalt mitu kuud jutti $2000+ mängulist kasumit üle väga suurte näidiste. Sellised vennad on loodud "grinderiteks", vastasel juhul oleks nad varem quitinud. Aa ja väga paljud mu sõbrad on ameeriklastest mängijad, kes mängivad 100,000+ kätt iga kuu ja nad ei kurda, nad ei mõtlegi lõpetada! Ometi ameerikas on elatustase mitu korda kõrgem kui Eestis.

Ma ise arvan, et Maheaatom'il puuduvad sellised kontaktid, suhted ja kogemused, mistõttu ta artikkel ei pruugi päris tegelikkusele vastata.

MagicFriend
27.09.10, 02:57
nomerlot - ei tunne sind kahjuks ega vihjanud oma postituses mitte sulle, vaid teisele kahele noorhärrale, kes on minu teada mõlemad täpselt 20-aastased (üldiselt leiab 30+ inimesi siit haruharva). Tegu on väga ok tüüpidega muuseas ja ma loodan, et neid ootab pokkeris korralik tulevik. Sinu viimane märkus on põhjendatud ning vihjab peamiselt ebameeldivale kirjutamise stiilile. Aitäh tagasiside eest.

alaska - ei eita, et olen kriitikanooli üldiste stereotüüpide (mitte kindlate inimeste!) aadressil pidevalt pildunud; olgu selleks siis üle oma võimaluste elaja või pokkerimängija, kes tahab ratsa rikkaks saada ning unustab tõsiasja, et enne cashoute tuleb teha kõvasti tööd ja palju õppida. Seda teevad tegelikult pea kõik ajakirjanikud ning ka minusugused hobikirjutajad ning see käib asja juurde. Me loeme Eesti pokkerifoorumites näiteks Privadori värvikaid postitusi, mis on sageli vägagi (ning kohati ülearuselt) kriitilised ja me vaidleme neile sageli vastu, kuid paneme sealt ometi midagi kõrva taha. Seda tulebki võtta kui kirjutaja arvamust ning üritada ka ridade vahelt lugeda. Kuid samas - kas oleks parem, kui ei räägitaks kunagi ohtudest ega millestki halvast, vaid käiks ainult ameerikalik ülipositiivne kisa "Super Huge Value Freeroll WSOP Bracelet, Poker is Life", mille eesmärgiks on pokkeriga tegelevate ettevõtete äriliste eesmärkide maksimeerimine ükskõik mis hinnaga. Vaadake kus on hetkel omadega Ameerika mängijad ja kus meie omad. Meile meeldib see, et keskmine USA pokkerimängija on fish, kuid miks me oleme neist tervikuna mäekõrguselt üle? Sest meie mängijad on kordades teadlikumad! Kokkuvõttes: enamasti räägime me asjadest siiski heades toonides ja head on rohkem kui halba, aitäh tagasiside eest.

keiss - sa ei saa kahjuks jälle aru, millest ma räägin, lisad fakte, mida ma pole sõnagagi maininud ning ei taipa, mis vahe on sõnadel "on" ning "võib tekkida". Kriitikast sinu jaoks liialt robutsete väljendite suhtes saan aru, kuid kahjuks näed sa neid vales kontekstis.

Nagu Privador vihjas, on tipptegijatest ( Imre, Janar, Vallo jt.) koosnev grupp Eestis tegelikult väike. Me loodame kõik, et nende arv suureneb, kuid tõsiasi on see, et kõik tänased prod ei jõuagi kunagi nii kaugele – lihtsalt andekusest jääb puudu. Kahjuks kipuvad mitmed üsna keskpärased mängijad (nimesid nimetamata) pidama end kangeteks tegijateks ning teevad sellega tulevikus karuteene iseendale.

Planeerimist ning soovi asju paar sammu ette näha võite võtta minu kiiksuna aga võibolla see ei olegi halb kiiks. Vaadake kui paranoilised oldi alguses seoses „äkiliselt jõustunud“ HSM jõustumisega, mil inimesed foorumites olid lausa paanikas. Sealtmaalt saab vast igaüks aru, et pole temps mitte paha katsuda võimalikek probleeme ennetada. Muuseas - reeglina see käibki koos vanusega. Ega mul oli 20-aastasel ka üsna po...i mis homne päev toob – kui saab täna hakkama, saab ka homme :)


Que voy a hacer,
je ne sais pas
Que voy a hacer
Je ne sais plus
Que voy a hacer
Je suis perdu


r66m lugeda aatomi poolt toodetud pildimaterjali. seostest ja seadusparasustest sobib ta kirjutama paremini kui ei keegi teine, taites sotsiaalpsyhholoogi ametiposti. valvas hoiak ja kyps iroonia teevad ta tekstid vagagi loetavaks. stereotyype ehk materjali saab siit vaevata. good job!

tigrano poolt kirjutatu on vaga fine. kuid te raagite erinevatest maailmavaadetest, kas pole nii?

seltskonnas vesteldes moodustuvad tahtmatult grupid. gruppi kuulumise maarab maailmapilt ja suhtlusoskus/v6imekus? ehk vihjas maheaatom kaudselt ka sellele?

l6petasin pokkeriga. l6petan foorumiga.
k6igile k6ike k6ige paremat!

peace ja amen ;)


FMHdnpNisew

hotcocacola
27.09.10, 03:16
Ma ei teagi täpselt kust alustada aga Maheaatomi tekstis on kindlasti leak, sest nii pealiskaudselt ei saa sellisest teemast rääkida. Rääkimata Privadori seisukohtadest, kellel mõistus ei jõua kaugemale mingitest x rahalistest suurustest (muidu ei saa keppi, sest mul pole palju raha)

Katsun alustada päris algusest ehk mis on meie elu mõte? Palju raha, ilus naine, suur kodu jne, kas tõesti need on ainukesed asjad, mille nimel me siin teeme tohutult tööd? Sellist teadmist kutsutakse teadmatuseks aga pole hullu, kui meil on elus selline siht seatud, siis lähtume edaspidi sellest vaatenurgast, et edukas inimene on hea haridusega, tal on palju raha ja ilus naine, suur kodu, karjäär jne Kahjuks tihti me oleme unustanud enda, perekonna, tervise, vabaduse jne, kõike seda karjääri nimel.

Sain aru, et lühidalt ei saa kirjutada ja lasen tekstil minna, nii nagu mina näen.

Maailmas on palju inimesi, kas on võimalik, et kõik me saame olla materiaalselt väga edukad, see on võimatu ja lollus, sest kõik materiaalne on ajutine. Oli palju raha, enam ei ole; oli ilus auto, nüüd on ront, sest kõik materiaalne hävineb ning käib tõusude ja mõõnadega. Milleks, siis näha niipalju vaeva, et kõike seda omada, mis nagunii hävineb. Ning, et kõik inimesed oleksid edukad, see on mõttetus, nii ei olegi ette nähtud ja ei saagi kunagi olema, sest enamus inimesi on selleks lihtsalt liiga laisad.

Siit jõuan edasi Maheaatomi juurde, kes toonitab artiklis, et pokkerimängija peaks vaatama backupi, sest see ei ole igavene, tekib rutiin, et mis siis saab, kui enam mängida ei saa või rahval huvi kaob jne, see on ju loogiline, et pokker on ajutine, sest ta on materiaalne.
Nüüd samahästi kõik ülejäänud tööd, keevitaja, statistik, pangatöötaja, progeja, pokkeritubade, börside, naftatornide töötajad ja palju teisi imelikke töökohti, mida kõike õpitakse isegi ülikoolides, kas sa saad väita, et need tööd on igavesed? Ei saa, sest kõik põhineb mateerial ja siin ei ole midagi kindlat, kui ühelpäeval pole internetti, naftat, EL või riik võtab vastu mingi otsuse, mis kaotab mingid töökohad, mis iganes, siis kogu sinu ülesehitatud karjäär on samuti läinud.

Nüüd veel väidate, et kui pokker peaks kaduma, siis pokkerimängija ei suuda tööle minna, sest pole kogemusi, tihti haridust, liiga laisk jne. Ülikooli lõpetanud või mingit ametikohta omanud, siis kohe on kõik okei ja elu läheb edasi. Mis jama see veel on? Palju on meil praegu neid töötuid üliõpilasi, mingeid riikliku ametikoha kaotanud töötajaid, kes õpivad uut ametit, töötuid ehitajaid jne lõputu nimekiri nn. karjääriinimesi ja nemad siis on koheselt paremas seisus töö otsimisel ja tööle asumisel ehk tõesti natuke aga nii üldiselt ei tasuks jällegi rääkida, sest kõik sõltub ikkagi inimesest endast. Samuti, kui tahab pokkerimängija kõrgkooli minna või õppida mingi hea amet lisaks, siis kes teda keelab, see on ju jällegi inimeses endas kinni ja palun ärge olge nii uhked oma kõrghariduse üle :biggrin:

Siis veel, et pokkerimängijad hakkavad joodikutes, sõltlasteks, kui ei beadi jne . See kõik sõltub inimesest, siin ei ole mingit vahet, kas ta on olnud ennem pokkerimängija, töötuks jäänud riigitööline või põhja käinud ehitaja, et hakata joodikuks või sõltlaseks, see on inimese oma tahe ja meelte nõrkus ning ma ei näe küll, et pokkerimängijal nüüd nii kõvasti suurem soodumus selleks on.

Nüüd tahaks jõuda selleni, et on edukad ainult Imre, Vanapeer ja ehk mingi 10%, teised on tavalised liinitöölised jne, et seisukoht umbes selline: et pointless pokkeriga oma aega sisustada, kui ei ole seal 10% sees, et parem mingu tööle jne, õppigu, tehku karjääri, pole annet pokkerit mängida, mis jutt see selline on?
Selline loba suust välja ajamine on labasus või teadmatus, sest kes näeb vaeva, loeb, vaatab videosi, postitab käsi, vaatab paremate mängu, mängib ise kõvasti jne jne ehk näeb kõvasti vaeva ja pühendab väga palju aega selle mängu õppimisele, siis ma ei näe küll mingeid piiranguid kõrgele jõudmiseks.
Samuti käib ka tööga, tuleb tegutseda, õppida, lugeda, jne mitte vahtida telekat jne, kes seda ei tee ei saa ka tööga edukaks ehk kõik on jälle inimeses endas kinni, pole vahet, kas tegu on pokkeri või tööga, et olla edukas peab inimene ise ka selleks vaeva nägema.

Kas midagi kukub meile siin ise sülle, mitte midagi, see on reegel. Kas keegi tuleb ja annab teile tänaval miljon dollarit, ei anna. Selleks tuleb näha vaeva, mitte olla laisk ning tuleb sisustada oma aega tähelepanelikult, mis on kõige väärtuslikum üldse, sest me ei saa maha visatud aega tagasi keerata

Ei hakka enam kirjutama aga mina ei poolda kuidagi sellist üldist Maheaatomi seisukohta, sest minuarust kõik sõltub inimesest endast ja tema arukuse tasemest.

Edu õppimisel ülejäänud 90% ja säästke aega, muidu wut wut wut tööle, ahjaa te olete liiga laisad ja te ei viitsi ega ei saa nagunii tööd :biggrin:

Ilusaid unenägusid ;)


Minu arvates see artikkel ei ole ka kõige parem või õigemini ma ei tahaks sellega nõustuda. Pointid on küll väga head aga liialt üldistavad. Kõik see jutt käib selliste "wannabede" mängijate kohta, kes küll tahavad prodeks saada aga ei viitsi õppida ning mäng eriti välja ei tule. Põhimõtteliselt tahaks kirjutada sama juttu, mis TIGRANO'l.

Läbipõlemise või tüdimuse jutt on ka seal hea aga jällegi liiga üldine. Ala, et ma teen oma äri. Mul pokkerist tekkis ammuilma "rutiin" või "töö" aga ma tean ning annan omale mõista, et see rutiin, töö või kohustus on mitu-mitu-mitu korda parem kui teha seda valgeinimese tööl.

Peale selle olen ka viimasel ajal vähem mängima hakanud. Osalt on see tingitud sellest, et olen omast arust suht heale elujärjele jõudnud, teisalt jällegi PokkeriProd.com saidi loomisega seotud ajakulu - foorumi, lehe, rakebacki haldus. Sellele kulub päevas ca. 5 tundi, mille muidu matsin pokkerisse. Rutiin või tüdimus siin ei ole andnud mitte mingit effekti. Just vastupidi. Kui rutiin ja tüdimus tekiks kuna mängid samasid limiite siis see tekitaks uut motivatsiooni järjest rohkem ja rohkem õppida, et tappa ära rutiin ning tuua värskust igapäeva ellu. Seda ma tahaks ka teha aga kahjuks peaks ohverdama saidi halduse.

Elu üle ma ei kurda, pokkerit ma jätta ei taha ning tööle ma minna ka ei plaani. Küll aga kui saaks ajalugu muuta siis ma ei oleks teinud PokkeriProd.com saiti ja ei oleks end sidunud ei blogiga (mida ma ka enam ajapuuduses uuendada ei jõua) ning mitte ühegi Eesti pokkerifoorumi/portaaliga. Kõik see on saanud nüüd mu kohustuseks (ma ei saa isegi aastas võtta ühtegi vabat nädalat! :P), mis röövib ära aja, mida tahaks tegelt kulutada pokkerile.

Ärge nüüd valesti mõistma hakake, et ma hülgaks prode lehe, vihkaks seda vms. Ei ma armastan seda, ma armastan kogu südamest, mille me koos TIGRANO'ga lõime aga kui oleks teadnud neid kohustusi siis oleks need lihtsalt võtmata jätnud. TIGRANO kohta ei oska rääkida tho.

Lõpetuseks on mul päris palju pokkerisõpru ja - tuttavaid, kes elatunud pokkerist aastaid ja ma ei tea veel ühtegi, kes oleks pannud tolle ameti maha. Küll aga mul pärispalju semi-prodest sõpru, kes biidivad mängu normaalsel tasemel aga tihti "quitivad" ja teevad mitme-kuulisi pause ning nendel on täpselt need sümptomid, millest maheaatom kirjeldab.

PM, kes on saanud pokkerimängija head leiba maitsta need enam nii lihtsalt ei lõpeta. Heaks leivaks nimetan vähemalt mitu kuud jutti $2000+ mängulist kasumit üle väga suurte näidiste. Sellised vennad on loodud "grinderiteks", vastasel juhul oleks nad varem quitinud. Aa ja väga paljud mu sõbrad on ameeriklastest mängijad, kes mängivad 100,000+ kätt iga kuu ja nad ei kurda, nad ei mõtlegi lõpetada! Ometi ameerikas on elatustase mitu korda kõrgem kui Eestis.

Ma ise arvan, et Maheaatom'il puuduvad sellised kontaktid, suhted ja kogemused, mistõttu ta artikkel ei pruugi päris tegelikkusele vastata.



Väga asjalik jutt Tigrano ja Ranka poolt.
Kindlasti ei tohiks maha teha Maheaatomi juttu, ma ei näe mõtet sellel. Peale selle, seda saaksid teha vaid inimesed, kes on sellist elu juba aastaid elanud, ehk kasutajad kelle ainuke sissetulek on pokker.

Tigrano
27.09.10, 09:09
Väga asjalik jutt Tigrano ja Ranka poolt.
Kindlasti ei tohiks maha teha Maheaatomi juttu, ma ei näe mõtet sellel. Peale selle, seda saaksid teha vaid inimesed, kes on sellist elu juba aastaid elanud, ehk kasutajad kelle ainuke sissetulek on pokker.

Nagu ütlesin, sellised artiklid on head, vahel ei tule kõik ideaalselt välja aga kokkuvõttes tubli töö Maheaatomi poolt, sest kui artikkel pani paljusi noori mitmekülgsemalt mõtlema, et pokker ei ole ainuke asi ega töökoht siin elus ja tuleks rohkem ette mõelda, mida meist enamus ei tee, siis artikkel täitis oma eesmärgi.

Keep up the good work

adam_q
27.09.10, 09:17
no kui inimene on 7+ aastat mänginud, siis ma ei julge vastu vaielda. mina, kes ma 2008/2009 aastavahetusel endale reeglid selgeks tegin. tõenäoliselt ülejäänud vaidlejad on tsipa kauem pokrit peland.

Codecci
27.09.10, 14:01
Vaadake kus on hetkel omadega Ameerika mängijad ja kus meie omad. Meile meeldib see, et keskmine USA pokkerimängija on fish, kuid miks me oleme neist tervikuna mäekõrguselt üle? Sest meie mängijad on kordades teadlikumad!
No peamine põhjus on ikka see, et me oleme USA-kate kõrval rotid ja meil lihtsalt pole raha, mida deponeerida ja maha mängida. Eesti standardmängija alustab freerollidest või Pokerstrategy $50 'st samas kui USA keskmine mängija teeb $50 deposiite niikaua kuni tulema hakkab. Ja USA-s on see rahvusmäng.


Nagu Privador vihjas, on tipptegijatest ( Imre, Janar, Vallo jt.) koosnev grupp Eestis tegelikult väike. Me loodame kõik, et nende arv suureneb, kuid tõsiasi on see, et kõik tänased prod ei jõuagi kunagi nii kaugele – lihtsalt andekusest jääb puudu. Kahjuks kipuvad mitmed üsna keskpärased mängijad (nimesid nimetamata) pidama end kangeteks tegijateks ning teevad sellega tulevikus karuteene iseendale.
Asi pole andekuse puudumises vaid selles, et mäng on lihtsalt niivõrd palju tugevamaks muutunud ja nii raske on tänapäeval limiitides üles liikuda, sest opositsioon on tugev ja winrated väiksed.

Ja palju loeb ka õnn, mingi suur turnahit, kõva upswing cashis jms (mitte et ma ei austaks kellegi eelpoolnimetatu mängu), minu enda puhul ka näiteks - kui ma 2008a algul poleks T6-s kuuga teinud 20€ 'st 3000€, siis hetkel ma vaevalt kõrgemal kui 200NL mängiksin.