PDA

View Full Version : PokerNews Eesti | Juhtkiri: Ebapädev telesaade pokkeri mainet kahjustamas



Maheaatom
03.10.10, 10:10
Viimasel ajal on meedias pokkerist palju räägitud - nii mõttespordi, äri kui ka võimaliku ohu kontekstis. Kahjuks produtseeritakse jätkuvalt ka selliseid saateid ja artikleid, mis lausa kubisevad ebaprofessionaalsusest ning eelarvamustest.

Loe edasi ››› (http://ee.pokernews.com/uudised/2010/10/juhtkiri-ebapadev-meedia-pokkeri-mainet-kahjustamas-3456.htm)

wedoit
04.10.10, 13:06
aga kas härjavõitlus on sport?

Maheaatom
04.10.10, 13:30
Hmm...ma pakun et mitte. Tsirkuses või tantsupeol käimine ei ole ka spodivõistluse külastamine, kuigi esinejad peavad mõlemad juhul tublisti skilli omama.

tolmuahv
04.10.10, 16:50
Seda vaidlust peetakse tihti valel teemal.

1) Kas pokker on sport?

Tavalisel inimesel on raske mõista või aktsepteerida, et laua taga istumine on sport. Ka malesse kui sporti suhtutakse eelarvamusega tihti.

2) Kas pokker on oskusmäng?

Tavaline inimene ei tea, aga on valmis argumente kuulama, sest ta pole eelarvamus välja kujunenud. Sel teemal on ka lihtne vaielda - kui keegi toob 1m+ datapunktist (käest) koosneva graafiku, mis läheb sirgelt üles, siis selle juhuslikkuse tõenäosus on väiksem kui võimalus saada 200 korda järjest meteoriidiga pihta.

Ehk siis - Paljud pokkerimängijad on minu meelest valinud vale vaidlusteema ja sellega endale elu raskemaks teinud. Ja muuseas, ma ise ei pea ka pokkerit spordiks.

MagicFriend
04.10.10, 18:29
pokkeriarikate kaepikendus Maheaatom:

Hasart- või õnnemäng?
Ning viimaks ei saa ma kuidagi aru ka sellest, miks tõlgendatakse nn. sportlikku pokkerit üldse kui hasartmängu? Ma saan aru, kui pokkerit loetaks õnnemänguks, sest lühikeses perspektiivis on õnne osakaal tõepoolest olemas. Aga mispärast hasartmäng? Mis on hasart? Kui suur vahe on üleüldse mängulisel hasardil ja sportlikul hasardil? Kas ühtegi maletajat ei innusta näiteks kunagi hasart vastast võita või kümneid miljoneid teeniv vutistaar läheb väljakule ilma mingi kireta? Tõenäoliselt mitte, sest tuima töö tegijad ei suudagi reeglina tippu jõudagi, sest lisaks loomulikele eeldustele ja tohutule tööle on vajalik ka kirg ja armastus spordiala vastu, millega tegeled. Sarnaselt hea heite sooritanud Gerd Kanterile tõstab käed üles ja rõõmustab ka pokkerimängija, kes võitnud otsustava jaotuse.

Ma ei suuda lugeda argumendiks seda, et pokkerit mängitakse (enamasti) raha peale. Öelge mulle üks populaarne spordiala, millega ei tegeleta raha nimel? jne.


hea nali.
l6pus vasisid ara? :confused:

qbj0hn
05.10.10, 12:12
Selle kohta käib siuke lause,et.

"Anything you can smoke a cigar while doing it is not a sport."

nikitheone
05.10.10, 12:13
võtame siis maratoni välja ja jalgpallis väravavahi :P

qbj0hn
05.10.10, 12:16
Sellel teemal saab nii haigelt trollida,et paha hakkab.
Aga kui ma sõnaotseses mõttes jalad laua peal 16 tablen ja 15 kohvi tassi vedeleb laua peal siis see küll sport ei ole :D
Läpakas käes maja ringe joosta vbl siis tõesti

nikitheone
05.10.10, 12:18
sest sport on ainult füüsiline koormus, muidugi

janek174
05.10.10, 14:01
Ma ei väsi kordamast seda, et küsimuse asetus on vale. Küsimus pole mitte selles, kas hasartmäng on sport, vaid selles kas sport on hasartmäng. Minu meelest on enamusel spordialadel (nii profi- kui amatöörspordil) kõik hasartmängu tunnused olemas (mängu pannakse raha, selgub võitja, juhuslikkuse moment).