PDA

View Full Version : bisnessteema



privador
22.10.10, 18:23
http://www.epl.ee/artikkel/585816

T2na lugesin sellist artiklit. Peab todema, et p2ris geniaalne 2riidee.

inward
22.10.10, 18:29
Krt need cherry vennad tulid ikka kavala asja peale siis.. Mis nad saavad mingi 50-100 iga diili pealt endale ja päris tugevalt müüakse päeva jooksul. Kulud on ka üsna minimaalsed, ainult läbi interneti käib asi ja töötajaid ka vähe.

Korduvalt imestanud, päris korralik tõesti. Seda, et ~50-100 tuleb keskmiselt vautseri pealt, sain nüüd sellest artiklist ametliku kinnituse.

nikitheone
22.10.10, 18:33
lisaks, et peale www.cherry.ee on olemas ka www.deal24.ee, www.minuvalik.ee ja www.seller.ee

kõik samad asjad, sitaks hääd.

Codecci
22.10.10, 18:42
"Priit Tombi kogemus näitab, et geniaalset äriideed ei pea tingimata ise välja mõtlema. Tuleb lihtsalt silmad lahti hoida."

Tundub, et tänapäeval ongi kõige targem mujalt kõike maha teha... SMS-laenud, Sendioksjonid, Rate.ee - kõik maha tehtud ja Eestis inimesi rikkaks teinud :p

soouni
22.10.10, 18:43
selleri ostis juba cherry ära.

kel huvihttp://cherry.ee/deal.jsp?deal=bt6i5xw

Sass
22.10.10, 18:44
suht... aga kas sellist asja ei saa olla et mingi keegi teeb 2riidee ja teostab selle ja siis kui keegi teine seda sama teeb ainult teise nimega on nagu totally legal v? mingit 2riideed ostma selle looja k2est vms ei pea v?

// refreshi palju tahad hotcocacola on ikkagi top liker facebookis cherry.ee-le :D

EGERT
22.10.10, 18:56
suht... aga kas sellist asja ei saa olla et mingi keegi teeb 2riidee ja teostab selle ja siis kui keegi teine seda sama teeb ainult teise nimega on nagu totally legal v? mingit 2riideed ostma selle looja k2est vms ei pea v?

Taking stupidity to a whole new level

Sass
22.10.10, 19:02
no mida sa ootad siis tee homme omale lennufirma Not A Virgin ja copy k6ik Virgini pealt- tee 25% madalamad hinnad( sul obv nii suurt profitit vaja pole kui bransonil) ja elu on lill... gl

oleks v6ind lihtsalt 6elda et ei pea midagi ostma vms copy kedagi palju tahad mitte siia mingit huinamuinat ajama tulema

EGERT
22.10.10, 19:14
Ma ausaltöeldes ei suuda läbi hammustada, kas su postitused on üks suur level või ongi nii loll inimene olemas :biggrin:

Romka
22.10.10, 19:15
no mida sa ootad siis tee homme omale lennufirma Not A Virgin ja copy k6ik Virgini pealt- tee 25% madalamad hinnad( sul obv nii suurt profitit vaja pole kui bransonil) ja elu on lill... gl

oleks v6ind lihtsalt 6elda et ei pea midagi ostma vms copy kedagi palju tahad mitte siia mingit huinamuinat ajama tulema

Tulevad jah need kliendid su kopeeritud lambi lennu firma lennukitega lendama, isegi kui sul -25% hinnad.

privador
22.10.10, 19:18
Alguses kui cherryst ostsin, siis motlesin, et lahe idee, aga kust krt omanikud selle pealt teenivad. See, et 300 eegu pealt voetakse vahelt veel 100-150 eeku on t2ielik mystika

Samas ise kujutades sama ideed tegemas?
Kuidas sa jouad firmade juhtfigurideni, kellega saaks kokkuleppeid teha? Ten2oliselt saadetakse ju igasugused poisikesed kohe kuradile?

Lihtsalt mind huvitab, et kuda see asi algul toole saadi:P

Romka
22.10.10, 19:22
Eks inimene oskab ennast hästi müüa lihtsalt, hea jutt ja võibolla ka mõned head tuttavad?

Sass
22.10.10, 19:23
Ma ausaltöeldes ei suuda läbi hammustada, kas su postitused on üks suur level või ongi nii loll inimene olemas :biggrin:

jah olen loll selles teemas.. sellep2rast oledki sina selleks siin et sa tead ja õpetad lolle kui need seda vajavad. Kindlasti tean ma sellest mitte midagi aga on ka teemasid millest ma tean v2ga palju ja olen kindel et ka sul on teemasid millest sa ei tea mitte midagi...

EGERT
22.10.10, 19:28
No, üldiselt ei võta ma sõna teemades, mida ma ei tea :D
Kui mõistus ei ulata, on targem ehk kuulata, mitte rääkida :D

inward
22.10.10, 19:28
suht... aga kas sellist asja ei saa olla et mingi keegi teeb 2riidee ja teostab selle ja siis kui keegi teine seda sama teeb ainult teise nimega on nagu totally legal v? mingit 2riideed ostma selle looja k2est vms ei pea v?




Kas sa mängid lolli? See pole mingi patent/copywright teema ffs. Muidugi sa võid igakell sama asja tegema hakata. Aga ntx cherryl on juba nii tugevalt promo teinud ja klientide arv on nii suur, et üksiküritajaks sa sisuliselt jääksidki. Paljudel teenusepakujatel on palju lihtsam cherry'ga endaga diile teha, reklaam mida fb fännclub/inimeste arv pakub on nii tugev lihtsalt. Loonud endale nö kindlad kliendid, kindla turu. Sellest ka põhjus, miks keegi tahtis juba firmat ära osta.

hotcocacola
22.10.10, 19:29
Ma ausaltöeldes ei suuda läbi hammustada, kas su postitused on üks suur level või ongi nii loll inimene olemas :biggrin:

rofl, ma just lugesin sassi poste ja mõtlesin sama asja :D, lmao
sass, tegelt ka, palun võta ennast kokku, mine osta uus mõistus endale cherryst soodukaga vms

Keiss
22.10.10, 19:31
Tundub, et tänapäeval ongi kõige targem mujalt kõike maha teha... SMS-laenud, Sendioksjonid, Rate.ee - kõik maha tehtud ja Eestis inimesi rikkaks teinud :p

absoluutselt ja koolis keelati spikerdamine :P tegelikult spikerdamisega jõuab väga kaugele ning kõike ei pea ise välja mõtlema. Oluline on kasutades abimaterjale jõuda parema tulemuseni...tublid poisid seal cherrys.

privador
22.10.10, 19:32
jep sendioksjoni voi sms laenu sa void ju kopeerida, aga mitte cherry.ee


aga naljakas on see, et isegi cherry.ee-d yritati kopeerida...kyll on ikka vaimuvaesed inimesed

Sass
22.10.10, 19:35
rofl, ma just lugesin sassi poste ja mõtlesin sama asja :D, lmao
sass, tegelt ka, palun võta ennast kokku, mine osta uus mõistus endale cherryst soodukaga vms

v6taks mingi upgrade... uut kyll atm ei taha

privador
22.10.10, 19:35
yhest asjast ma ka ei saa aru. Cherry on delfis. Huvitav plaju nad peavad delfile maksma, et seal keskkonnas olla?

EGERT
22.10.10, 19:42
yhest asjast ma ka ei saa aru. Cherry on delfis. Huvitav plaju nad peavad delfile maksma, et seal keskkonnas olla?
Arvestades Delfi olukorda ja Cherry käibeid, siis ilmselt mingi marginaal käibest :)

Godspeed_EJ
22.10.10, 19:43
Samas ise kujutades sama ideed tegemas?
Kuidas sa jouad firmade juhtfigurideni, kellega saaks kokkuleppeid teha? Ten2oliselt saadetakse ju igasugused poisikesed kohe kuradile?


Üldjuhul saadetaksegi kuradile. Selle peale enamus loobuvad ja imeväike osa jätkab oma toote/idee müümist - edu saadab viimaseid.

IamAllin
22.10.10, 19:43
yhest asjast ma ka ei saa aru. Cherry on delfis. Huvitav plaju nad peavad delfile maksma, et seal keskkonnas olla?
aga kas peavad üldse? alguses ehk pidid maksma, aga hetkel on see kuum koht ning kogub palju klikke päevas. profit delfile ka ju, see koht juhatab inimesed delfi lehele ka.

hotcocacola
22.10.10, 19:56
äkki ala cherry võitab iga ostu pealt 100 ja annab mingi 25% delfile sellest? vms

Romka
22.10.10, 20:04
25% on liiga palju kindlalt.

con
22.10.10, 20:29
vaevalt, et see delfi tasu cherry tuluga seotud.
aga äri sellises faasis ei teeks agressiivne turundus üldse paha ja ka 50% selle jaoks laiali jagada poleks liig.



anyways julge idee ja ideed tulevadki mujalt, paljud tuttavad mul on käinud välismaal ja sealt idee saanud, kõigil läheb hästi praegu. endalgi päris mitmed läbi mõeldud ja üles kirjutatud aga hetkel rasked ajad nii endal kui majandusel.

veebil on haiged võimalused, kindlasti on palju veel analoogseid asju mis eestis pole korralikult käima läinud.
tuttav tegi just t-s'rgi internetipoe aga konks selles, et ta ainuke kes pakub kodulehel võimalust ise t-särk valida, kujundada ja postiga koju tellida, st et sa saad kõik tehtud seal ja mõne päeva pärast on ta sul kulleriga kodus/postkontoris. terve L-Eesti on tema oma hetkel pmst.

http://www.t-sargipood.ee/index2.php

Codecci
22.10.10, 20:40
jep sendioksjoni voi sms laenu sa void ju kopeerida, aga mitte cherry.ee


aga naljakas on see, et isegi cherry.ee-d yritati kopeerida...kyll on ikka vaimuvaesed inimesed
Ma mõtlesin seda, et Eesti suured netifirmad ei ole keegi ise uudse ideega lagedale tulnud vaid lihtsalt välismaiste analoogsete firmade pealt idee maha viksinud - Cherry.ee kaasaarvatud nagu artiklist lugeda võib.

ok2aa
22.10.10, 20:47
ma ei viitsind artiklid läbi lugeda aga kunagi olen veits sellesama cherry.ee kohta uurinud. tundud, et tegemist on heade müügiinimestega (keda on eestis äärmiselt vähe) ning nad suudavad 'kaupmeestele' korralikult mütsi pähe tõmmata.

sendioksjoni kloonid jms ei ole mingi äri. eduka 'bisnessi' töölepanemiseks on vaja ikkagi millegipoolest samas valdkonnas tegutsevates konkurentidest eristuda. vastasel juhul oled oma äriga vare või hiljem perses, kõige lihtsam näide ongi sendioksjonid või ka näiteks 'kinnisvaraärimehed'.

ok2aa
22.10.10, 20:52
vaevalt, et see delfi tasu cherry tuluga seotud.
aga äri sellises faasis ei teeks agressiivne turundus üldse paha ja ka 50% selle jaoks laiali jagada poleks liig.



anyways julge idee ja ideed tulevadki mujalt, paljud tuttavad mul on käinud välismaal ja sealt idee saanud, kõigil läheb hästi praegu. endalgi päris mitmed läbi mõeldud ja üles kirjutatud aga hetkel rasked ajad nii endal kui majandusel.

veebil on haiged võimalused, kindlasti on palju veel analoogseid asju mis eestis pole korralikult käima läinud.
tuttav tegi just t-s'rgi internetipoe aga konks selles, et ta ainuke kes pakub kodulehel võimalust ise t-särk valida, kujundada ja postiga koju tellida, st et sa saad kõik tehtud seal ja mõne päeva pärast on ta sul kulleriga kodus/postkontoris. terve L-Eesti on tema oma hetkel pmst.

http://www.t-sargipood.ee/index2.php

seda t-särgi poe asja olen ise ka mõelnud aga jõudsin järeldusele, et keppi on rohkem kui pappi. arusaamatuks jääb ka see, et kuidas netiäris saab 'terve lõuna-eesti' kellegi oma olla? miks mitte ka põhja läti või lõuna-soome?

ausalt öeldes olen igasugu tilulilude netiäride suhtes suht pessilistlik. minu arvates on ainult siis mõtet sellega tegeleda, kui saad kiirelt suure positiivse rahavoo taha ning ~6 kuud peale alustamist firma maha müüdud.

tolmuahv
22.10.10, 20:53
Tean neid tegelasi ise. Tegu pole mingite noorte lambivendadega, vaid meeskond on tegelikult päris kogenud ja sobiva taustaga. Cherry.ee edu aluseks oli see, et nad panid kohe alguses rõhku tasuta sotsiaalmeedia turundusele (Facebook).

Kokkuvõttes hea idee ja väga hea execution ja edu ongi lähedal.

privador
22.10.10, 20:59
Sa tahad v2ita, et noored ajasid kaupmeestele k2rbseid p2he, et saada soodsaid diile?
Minu arust juba resto 50%ale millest 300 voucherist l2heb veel 100-150 eeku vahendajale tundub suht uskumatu?

Kui mina alustaks sellise 2riga, siis tunnistan, et ei suudaks kaupmehi 2ra r22kida...

privador
22.10.10, 21:16
nonii andke nou kuda miljard2riks saada:P

rate on tehtud, cv online tehtud, sms laen tehtud, sendioksjon tehtud, mis edasi?

Endale mingid nipsasjakesed ka huvi ei paku. Pigem see mingi nisitoode, kus healjuhul saad bensuraha kaetud:P

EGERT
22.10.10, 21:17
netiturundus mujale. vaata www.warriorforum.com

Godspeed_EJ
22.10.10, 21:21
nonii andke nou kuda miljard2riks saada:P

rate on tehtud, cv online tehtud, sms laen tehtud, sendioksjon tehtud, mis edasi?

Endale mingid nipsasjakesed ka huvi ei paku. Pigem see mingi nisitoode, kus healjuhul saad bensuraha kaetud:P

hakka naistele erootilist massaaži pakkuma

privador
22.10.10, 21:28
pokkerituba imho on(oli) ka v2ga geniaalne 2riplaan.

Lollid netisportlased(lol) taovad omavahel kaarte ja maja votab igast jaotusest raket
Suht hea rahamasin peaks mainima

Samas olen ma aru sanaud, et hea 2riidee toimib ahnusel voi siis edevusel

rate.ee, facebook, twitter on edevuse esindajad
Koik rahaga seotud 2rid on pm ahnusel tuginevad

Fabulous
22.10.10, 21:33
Ripi Naxeri idee ära - pokkerituba kus botid on lubatud.

//Legaalselt lubatud, mitte nagu praegustes pokkeritubades, kus on selge sõnaga ToS'is öeldud, et need on illegaalsed, aga tuba pigistab silma kinni.

tolmuahv
22.10.10, 21:35
Sa tahad v2ita, et noored ajasid kaupmeestele k2rbseid p2he, et saada soodsaid diile?
Minu arust juba resto 50%ale millest 300 voucherist l2heb veel 100-150 eeku vahendajale tundub suht uskumatu?

Kui mina alustaks sellise 2riga, siis tunnistan, et ei suudaks kaupmehi 2ra r22kida...

Mitte väga noored ja mitte väga kärbseid, aga üldiselt jah. Nad müüvad üldiselt tooteid, millel on väga kõrge brutomarginaal. S.t. müüja saab mahult anda suurt alet. SPA-d, restoranid jms teenuseärid peamiselt. Ettevõtte jaoks on seal lisaks käibelisale ka tasuta reklaaam. FYI, toitlustusasutuse puhul peetakse heaks tulemuseks, kui söögi-joogi omahind kokku jääb 15-18% vahele käibest. (s.t. brutomarginaal 82-85%). Üle 20% on juba ohumärk. Seega kui Zebra saab ka iga 500 kroonise letihinnas voucheri eest 100 krooni, siis nad on kasumis. Tõenäoliselt oleks nad ka 50 krooniga break-even. Lisaks ostavad väga paljud täishinnaga sealt juurde. Ja väga paljud tulevad teinekord tagasi. Kui sa sellise value proposali kellelegi veenvalt esitad, siis ta peaks olema loll, kui ta seda ei võta. Vaata kasvõi tasuta meediakajastust, mida Zebra saanud on.

Obv. ei saa sa Selveri vouchereid müüa, aga see ongi nende tüüpide üks edu alus - nad leiavad tooted, mida saab sellise soodustusega pakkuda.

Minu jaoks pole cherry.ee midagi müstilist. Tüüpidel on lihtsalt hea execution ja väga hea marketing sinna juurde. Ja mõelda, et kõik paremad ideed on ära võetud, on pehmelt üteldes pessimistlik :)

privador
22.10.10, 21:46
Samas netiturg ikka yllatab. Miski pole kindel, positsioonid voivad muutuda
Yahoo Altavista jms tulid enne googlet. Altvistast pole midagi kuulda, H22buv Yahoo otsib kosilasi, kes ta yle votaks

tolmuahv
22.10.10, 21:51
Samas netiturg ikka yllatab. Miski pole kindel, positsioonid voivad muutuda
Yahoo Altavista jms tulid enne googlet. Altvistast pole midagi kuulda, H22buv Yahoo otsib kosilasi, kes ta yle votaks
Internetis toimuvad asjad kiirelt jah. Orkut oli mõni aeg tagasi siinmail #1 social network. Suri ca. 6 kuuga täielikult. Rate.ee numbrid on ca. 50% all võrreldes paari aasta tagusega jne. Ja see on kõik siiski kasvav turg, lihtsalt tegijad vahetuvad.

pafka666
22.10.10, 22:57
ma ei viitsind artiklid läbi lugeda aga kunagi olen veits sellesama cherry.ee kohta uurinud. tundud, et tegemist on heade müügiinimestega (keda on eestis äärmiselt vähe) ning nad suudavad 'kaupmeestele' korralikult mütsi pähe tõmmata.

sendioksjoni kloonid jms ei ole mingi äri. eduka 'bisnessi' töölepanemiseks on vaja ikkagi millegipoolest samas valdkonnas tegutsevates konkurentidest eristuda. vastasel juhul oled oma äriga vare või hiljem perses, kõige lihtsam näide ongi sendioksjonid või ka näiteks 'kinnisvaraärimehed'.

Peab eristuma?? Et kui ma teen kummitöökoja siis peaks töölistele rehvi velje pealt mahasaamiseks mingit teist tehnikat õpetama?? Olulisem on hoopis siinkohal turundus . Cherry inimesed on võtnud ihtsalt olemasoleva idee ja sellega teinud turundusime.
Võrdled sendioksjonit ja kinnisvaraäri?? Järelikult pole sul aimu ei ühest ega teisest ärist. Kinnisvaraäri on minu nägemusel jätkuvalt väga kasumlik äri ja sendioksjon juba eos surnud idee. Ei viitsi siin jahuda aga kui keegi tahab siis kinnisvara teemal võin anda paar head tipi.

akristjan
22.10.10, 23:24
Väga edukas näide lihtsast koopiast on ka näiteks qzone, mis oli lihtne facebooki koopia aga teenis koos tencent-iga juba 2008 sama palju kui facebook järgmisel aastal teenib.
Cherry kiirelt hiina turule?

erplander
23.10.10, 03:08
pokkerituba imho on(oli) ka v2ga geniaalne 2riplaan.

Lollid netisportlased(lol) taovad omavahel kaarte ja maja votab igast jaotusest raket
Suht hea rahamasin peaks mainima


Online pokkeri turul oleks täiesti olemas nišš pokkeritoale, kes pakuks teenust märksa väiksema reigiga kui hetkel oligopoolses seisundis olevad operaatorid: http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=22309257&postcount=253
Kogu reigi-teema: http://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip/view-rake-unproportionally-high-856946/

Ma ei saa aru, miks kõik online pokkeritoad arvavad, et ainus viis äri teha on standard 5% reigiga? Miks mitte 1% reigiga või 2% reigiga? 1% reik cashilaudades ja 2% turniiridel oleks täiesti aus protsent, mis maksta onlines mängu korraldajale. Kui järgi mõelda siis hetkel standardiks olevad 5% cashis ja kuni 10% turnatasudena on absurdselt röövellikud. Tänu sellele valitseb hetkel olukord, kus oligopoolsed toad panevad külmalt tasku umbes 80-90% kogu rahast, mis nende kontodele deponeeritakse ja vaid 5-10% mängijatest on long-term winnerid, how sick is that? Selle tõestus on siin: http://www.pokertableratings.com/top-countries

Normaalne oleks vastupidine suhe, et toad teeniksid 10-20% sellest, mis käibesse läheb. Ja see oleks täiesti mõeldav 1-2% reigiga.

Btw, kui Rootsi riiklik hasartmängumonopol Svenska Spel hakkas pakkuma 2,5% reigiga pokkerit, koguti kuue nädalaga ilma igasuguse reklaamita 70 000 mängijat ja hetkel ollakse samas suurusjärgus kogu Microgamingu võrguga. Aga teenust pakutakse vaid rootsi keeles. Samas mingit reikbäkki ja boonuseid ei pakuta, nii et kokkuvõttes võivad mängijad saada paremaid diile mõningatest 5% reigiga tubadest. Kui aga keegi hakkaks globaalsel turul pakkuma 1-2% reigiga mänge, puuduks igasugune vajadus mingite tobedate reikbäkkide järele.

Väga nõus ka järgneva postitajaga: http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=22164773&postcount=40

Ühe alternatiivina online pokkeris näeks ka minuti-põhist maksusüsteemi, nt $0.02 iga minuti eest, mis mängija veedab pärisraha cashi- või turniirilauas, see oleks siis ühtne reik kõigile sõltumata taseme suurusest. Miks ei võiks see töötada?

EGERT
23.10.10, 04:03
Mind on ka see huvitand. Miks ei ole siiski ükski pokkerituba globaalsele turule tulnud ülimadala reigiga? Kas siin on see garanteeritud turkade teema, millega uusi mängijaid (eelkõige overlay hunte) meelitatakse? Vaatasin näiteks paari affiliate saite, kui RB ei paku, saad affiliatena 30% reigist ja kui pakud, saad 5%.

Muidu on olemas selline asi nagu www.paynorake.com, aga pole lähemalt kokku puutunud. Seal on vist see keiss, et mida rohkem reiki maksad, seda suurem on su RB% kuni 100%ni välja. Liiklus võib suht kahtlane olla...

erplander
23.10.10, 04:16
vaevalt, et see delfi tasu cherry tuluga seotud.


Jah, see pole käibega ega tuluga seotud, vaid Cherry on lihtsalt liitunud co-saidi lepinguga ja maksvad kindlat kuutasu selle eest Delfile, nagu kõik teised vastavad co-saitide osapooled.

Sai ka kunagi (7 aastat tagasi) üht online äriprojekti proovitud Delfi co-saidina pakkuda, aga Eestis on ikka liiga haiged tingimused ja maksud, mida kõike ei osanud isegi ette näha. Tegu oli ühe ennustusmänguga, mille idee sain USA handicapping mängust Survivor: http://contests.covers.com/SportsContests/Survivor/

Idee oli selles, et iga päev said teha ühe ennustuse spordisündmuste, ilma, rahakursside vms peale ja kui jõudsid teatud arvu järjestikuste võitudeni, said auhinnaraha. Osalus maksis 10 kr, selleks tuli saata sms, aga tore sms-e vahendav firma arvas, et nemad peavad saama igalt saadetud sms-ilt 50% (!) ehk 5 kr. Neil ka superhea äriidee, lol. Siis muidugi läks veel käibemaks ja ma ei teagi mis maksud veel maha ja kokkuvõttes jäi sellest 10 kr-st võitudeks ja muudeks kuludeks mingi 3 kr. Eks saanuks ka muid maksevõimalusi rakendada, aga siis juba oli algatatud mingi kibestunud mängija kaebuse põhjal selle mängu suhtes uurimine, kas ikka tegu pole hasartmänguga, milleks litsentsi vaja. Siis kehtinud seaduses muidugi polnud online hasartmängude kohta midagi, nii et ei näinud probleemi ja uurimine ka midagi ebaseaduslikku ei leidnud, aga loomulikult polnud neis tingimustes võimalik mängu pakkumisega jätkata.

Tuli veel meelde, et üks selline ideebörsi moodi asi tegutses ka tol ajal lühiajaliselt, aga hääbus ka üsna kiiresti. Nimelt sait m6tle.ee, mille idee saadi ilmselt siit või mõnest sarnasest: http://www.newideatrade.com/

erplander
23.10.10, 05:14
Mind on ka see huvitand. Miks ei ole siiski ükski pokkerituba globaalsele turule tulnud ülimadala reigiga? Kas siin on see garanteeritud turkade teema, millega uusi mängijaid (eelkõige overlay hunte) meelitatakse? Vaatasin näiteks paari affiliate saite, kui RB ei paku, saad affiliatena 30% reigist ja kui pakud, saad 5%.

Muidu on olemas selline asi nagu www.paynorake.com, aga pole lähemalt kokku puutunud. Seal on vist see keiss, et mida rohkem reiki maksad, seda suurem on su RB% kuni 100%ni välja. Liiklus võib suht kahtlane olla...

See sait on jah ülimadala trafficuga ja ülipasa softiga ning tänu väiksele liiklusele on pea võimatu seda 100% reikbäkki teenidagi (selleks peab maksma üle $220 reiki):

Rake daily from $0 to $25.00 = RAKEBACK 50%
Rake daily from $25.01 to$50.00 = RAKEBACK 55%
Rake daily from $50.01 to$75.00 = RAKEBACK 60%
Rake daily from $75.02 to$100.00 = RAKEBACK 65%
Rake daily from $100.01 to$125.00 = RAKEBACK 70%
Rake daily from $125.01 to$150.00 = RAKEBACK 75%
Rake daily from $150.01 to$175.00 = RAKEBACK 80%
Rake daily from $175.01 to$200.00 = RAKEBACK 85%
Rake daily from $200.01 to$210.00 = RAKEBACK 90%
Rake daily from $210.01 to$220.00 = RAKEBACK 95%
Rake daily from $220.01 = RAKEBACK 100%

Ei usu, et garanteeritud rahaga turnad on ainus ja peamine võimalus uut ruumi promoda.
Näiteks T6 ilmselt häviski osaliselt tänu sellele, et püüdis liiga palju igasuguseid GTD turnasid pakkuda. Samas soft oli neil üks parimaid ja kui nad näiteks reklaaminuks selle asemel end madalama reigiga toana, oleksid kokkuvõttes palju edukamad olnud. Eks selle toa puhul olid ka muud probleemid (omanik gämbles suure osa rahasid maha), aga üldiselt oleks selline soft + selline võimas reklaamikampaania nagu T6 tegi + madal reik taganud kindla edu.

privador
23.10.10, 09:02
Huvitav kuhu see T6 soft ja platvorm j2i? Ostaks 2ra:)
Soft oli toesti hea.

Aga see reik mida voetakse on toesti haige. Imestan, et turg pole ise, seda regulaeerinud


Osalus maksis 10 kr, selleks tuli saata sms, aga tore sms-e vahendav firma arvas, et nemad peavad saama igalt saadetud sms-ilt 50% (!) ehk 5 kr
lol samah2sti oleks voinud moni kaupmees oelda cherry kuttidele, et piisab teile 10 eegfist kyll voucheri pealt, et meil niigi brutomarginaal 50% vms...

privador
23.10.10, 10:08
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1422581

Siin Priit tombiga intervjuu

Codecci
23.10.10, 11:24
See sait on jah ülimadala trafficuga ja ülipasa softiga ning tänu väiksele liiklusele on pea võimatu seda 100% reikbäkki teenidagi (selleks peab maksma üle $220 reiki):

Rake daily from $0 to $25.00 = RAKEBACK 50%
Rake daily from $25.01 to$50.00 = RAKEBACK 55%
Rake daily from $50.01 to$75.00 = RAKEBACK 60%
Rake daily from $75.02 to$100.00 = RAKEBACK 65%
Rake daily from $100.01 to$125.00 = RAKEBACK 70%
Rake daily from $125.01 to$150.00 = RAKEBACK 75%
Rake daily from $150.01 to$175.00 = RAKEBACK 80%
Rake daily from $175.01 to$200.00 = RAKEBACK 85%
Rake daily from $200.01 to$210.00 = RAKEBACK 90%
Rake daily from $210.01 to$220.00 = RAKEBACK 95%
Rake daily from $220.01 = RAKEBACK 100%

Ei usu, et garanteeritud rahaga turnad on ainus ja peamine võimalus uut ruumi promoda.
Näiteks T6 ilmselt häviski osaliselt tänu sellele, et püüdis liiga palju igasuguseid GTD turnasid pakkuda. Samas soft oli neil üks parimaid ja kui nad näiteks reklaaminuks selle asemel end madalama reigiga toana, oleksid kokkuvõttes palju edukamad olnud. Eks selle toa puhul olid ka muud probleemid (omanik gämbles suure osa rahasid maha), aga üldiselt oleks selline soft + selline võimas reklaamikampaania nagu T6 tegi + madal reik taganud kindla edu.
Tell me more :)

Aga muidu hea idee ja ise ka selle peale mõelnud, et miks sellist tuba ei ole. Ei pea just 1% ja 2% olema, 2.5% oleks juba väga hea (ning ärme mõistlikku capi unusta, praegusest mingi 2x väiksemad capid näiteks ka)! Ja mingi Starsi taoline boonussüsteem võiks ka jääda, inimestele meeldib igasuguseid eesmärke seada, nagu SuperNova jne.

EGERT
23.10.10, 20:31
Privador, turg ei reguleeri sul siin kahjuks suurt miskit, tegemist on oligopoliga :)

Suurem osa mängijatest on pealegi fishid ning ega neid see väga ei kõiguta. Regularide jaoks on RB veidi leevendavam faktor, aga thats about it. Kui tõsisemaks arutluseks läheks, siis ma tahaks heameelega kampa lüüa.

Võtame playtechist softi ja reklaamime ainult 2+2's :) PKR oli ju ka uudne lahendus ja algul vist ainult playmoney. Kaua läks aega, et võrku traffic tekkis pärast real money avanemist?

Ja millised on pokkerikliendi püsikulud? serverirent + support? Olen Bloombergist ja CNBCst aegajalt näinud, et päris mitmed pokkeritoad teevad seal reklaami, seega suht korralik meediaeelarve fishide meelitamiseks

akristjan
23.10.10, 20:37
Privador, turg ei reguleeri sul siin kahjuks suurt miskit, tegemist on oligopoliga :)

Suurem osa mängijatest on pealegi fishid ning ega neid see väga ei kõiguta. Regularide jaoks on RB veidi leevendavam faktor, aga thats about it. Kui tõsisemaks arutluseks läheks, siis ma tahaks heameelega kampa lüüa.

Võtame playtechist softi ja reklaamime ainult 2+2's :) PKR oli ju ka uudne lahendus ja algul vist ainult playmoney. Kaua läks aega, et võrku traffic tekkis pärast real money avanemist?

Ja millised on pokkerikliendi püsikulud? serverirent + support? Olen Bloombergist ja CNBCst aegajalt näinud, et päris mitmed pokkeritoad teevad seal reklaami, seega suht korralik meediaeelarve fishide meelitamiseks

Soft võtab igakuist tasu, mis ei ole just väike summa

variatsioon
23.10.10, 20:42
Võtame playtechist softi ja reklaamime ainult 2+2's :) PKR oli ju ka uudne lahendus ja algul vist ainult playmoney. Kaua läks aega, et võrku traffic tekkis pärast real money avanemist?
võtame softi?
reklaam 2+2? kes kurat tahaks mängida ainult 2p2eridega?
PKR pani reklaamile robustsed summad alla..

muidugi kui paar miljardit investeerida saaks saidi paari kuuga juuksma aga see ei tee sellest ikkagi +EV projekti.

leits
23.10.10, 20:44
võtame softi?
reklaam 2+2? kes kurat tahaks mängida ainult 2p2eridega?
PKR pani reklaamile robustsed summad alla..

muidugi kui paar miljardit investeerida saaks saidi paari kuuga juuksma aga see ei tee sellest ikkagi +EV projekti.

miljardid on imo ikka kõvasti üle pingutatud .. ning ükski projekt ei peagi sul kuuga kasumit teenima hakkama ...

Fabulous
23.10.10, 20:48
Nimetage üks pokkerituba, mille algkapital oli "paar miljardit".

EGERT
23.10.10, 21:06
Uh, "võtame softi" all ei mõelnud ma kindlasti seda, et läheme ja võtame, aga mitte see pole teema. Mingite summade väljakarjumine ausaltöeldes ei aita kedagi, kõigevähem morjendab selline asi ettevõtlike inimesi. Lääneriikides on levinud arusaam, et kui äri esimesel aastal kasumisse jõuab, on tegemist ülikõva asjaga...

variatsioon
23.10.10, 21:23
Nimetage üks pokkerituba, mille algkapital oli "paar miljardit".

miljard oli lambi näide.
mis ma tahtsi öelda oli et obv saab saidi käima ja suure mängijaskonna sebida.
aga see ei tähenda et see firma kunagi plussi jääks.

erplander
23.10.10, 22:51
Tell me more :)

Aga muidu hea idee ja ise ka selle peale mõelnud, et miks sellist tuba ei ole. Ei pea just 1% ja 2% olema, 2.5% oleks juba väga hea (ning ärme mõistlikku capi unusta, praegusest mingi 2x väiksemad capid näiteks ka)! Ja mingi Starsi taoline boonussüsteem võiks ka jääda, inimestele meeldib igasuguseid eesmärke seada, nagu SuperNova jne.

T6 omaniku skämmi kohta:
http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=6447252&postcount=32
ja seal paremal ülanurgas siis link kogu teema kohta.

Ja usun, et reik peaks just 1-2% olema, kõrgem "doesn't make that much difference". Kui see on 2,5% või kõrgem, siis peavad muud asjad turul läbilöömiseks olema super-tasemel, eriti soft. 2,5% reigiga pead ilmselt ikkagi pakkuma mingeid boonuseid ja võibolla ka reikbäkki, aga 1% reigiga ei pea midagi sellist tegema, reklaamidki end puhtalt ülimadala reigi läbi. 2,5% reik ei pane Starsi Platinum/Supernova mängijaid mujale kolima, sest läbi kaudse reikbäki teeb see sama välja, 1% reik paneks neid juba tõsiselt mõtlema (eriti neid, kes ehk igakuiselt ei viitsi mingit taset täis grindida). 1% reik oleks neile juba arvestatav võit.

erplander
23.10.10, 23:03
Privador, turg ei reguleeri sul siin kahjuks suurt miskit, tegemist on oligopoliga :)

Suurem osa mängijatest on pealegi fishid ning ega neid see väga ei kõiguta. Regularide jaoks on RB veidi leevendavam faktor, aga thats about it. Kui tõsisemaks arutluseks läheks, siis ma tahaks heameelega kampa lüüa.

Võtame playtechist softi ja reklaamime ainult 2+2's :) PKR oli ju ka uudne lahendus ja algul vist ainult playmoney. Kaua läks aega, et võrku traffic tekkis pärast real money avanemist?

Ja millised on pokkerikliendi püsikulud? serverirent + support? Olen Bloombergist ja CNBCst aegajalt näinud, et päris mitmed pokkeritoad teevad seal reklaami, seega suht korralik meediaeelarve fishide meelitamiseks

Playtechi soft on kräpp. Ka muude võrkude softid on saast. Ainsad heal tasemel softid ongi olnud põhjaläinud ruumidest T6 Poker'il (sama softi vist kasutas varem Mansion) ja WPT Online'l. Hetkel tegutsevatest on hea soft vaid 3 suurimal ruumil, kõigil muudel kräpp. Läbilöömiseks on vaja head softi, see on vältimatu.

Kulude osas on omajagu kallis rahade liigutamine läbi eri pankade/krediitkaartide ja e-rahakottide. Reklaami jaoks leiab ka muid soodsaid kanaleid lisaks 2+2'le.

Pokkerikliendi püsikulud iseenesest ei ole väga ulmelised, isegi kui tegu oleks eraldi ruumiga, mitte võrgustikku kuuluvaga. Üldiselt võibki sellise ürituse puhul võrgustikud unustada, sest nende omanikud nagunii ei laseks mingi dumping-reigiga ruumil ühineda. Mõned üliväiksed võrgud ilmselt laseksid, aga nendes pole nagunii liiklust, nii et see ei annaks midagi.

privador
24.10.10, 13:05
Sellega olen erplanderiga nous, et soft on oluline.
peale starsi, ft tundub ylej22nud suht crap olema? merge soft meeldis ka

Huvitav palju soft maksaks?
marketing on ikka ilmselt koige raskem

Sellega olen ka nous, et nn skinil teha pole motet. Sa soltud ikka vorgustiku pomodest ja pead nende m2ngureegleid t2itma ja kaudselt oled ikka mingi affelite r2mps. Samas iseseisev soft teha...hmmz see vist on v2ga kallis-ei taha moeldagi selle peale. Kergem, ehk oleks osta seda monelt pohjal2inud pokkeritoalt?


Mis puutub marketingi siis fishil on tegelikult suht savi, mis see rb on? Samamoodi toodi 2-2 n2ide, et kui nt sa oled maxnud kuus 2500usd raket, mis on m2rkamatult 2ra voetud ja siis antakse kuu lopus tagasi 1kusd nt, siis tunduks nagu free money tuleb.. Aga kui nt raket ei voeta ja pead kuutasuna maksma 1500usd, siis tunduks see r2meda ebaoiglusena vms:)
Starsi loyalty systeem mulle meelidb.
Puhas reklaam siin toas on rb 50% voi rake voetakse v2hem masse pokkeirtoasse ei too.

PS Kui kellegil on mingi hea idee olen alati ideedele avatud nii jougu kui rahaga.
1mileuri kraabiks pokkerikomuun kyll kokku nt.

Tarmonator
24.10.10, 13:35
a.
1mileuri kraabiks pokkerikomuun kyll kokku nt.

U serious!?!?

See pokkerikomuun siin? Ma ei tea kas mina elan kuskil teises maailmas või on sinul roosad prillid ees.

Maheaatom
24.10.10, 14:35
Pokkeritoa tegemine on suurt algkapitali nõudev ja väga kõrge riskitasemega investeering, eriti juhul kui tahetakse luua "pokkerituba nagu iga teist". See võis olla hea idee aastal 2002, kuid hetkel võiks edu olla loota vaid siis, kui suudetaks teha midagi "täiesti erilist". PKR on tõepoolest üks hea näide.

Ilmselgelt on kõik pokkeritoad mõeldud eelkõige ikka tavamängijale, mitte pokkeriprofile. Eeskätt müüb ikkagi idee ja lahendus, mitte mingi rakebacki suurus. Millel põhineb Starsi edu? Kes on Eesti tuntuim pokkerimängija - Martin Müürsepp või Janar Kiivramees?

erplander
24.10.10, 20:15
Mis puutub marketingi siis fishil on tegelikult suht savi, mis see rb on? Samamoodi toodi 2-2 n2ide, et kui nt sa oled maxnud kuus 2500usd raket, mis on m2rkamatult 2ra voetud ja siis antakse kuu lopus tagasi 1kusd nt, siis tunduks nagu free money tuleb.. Aga kui nt raket ei voeta ja pead kuutasuna maksma 1500usd, siis tunduks see r2meda ebaoiglusena vms:)
Starsi loyalty systeem mulle meelidb.
Puhas reklaam siin toas on rb 50% voi rake voetakse v2hem masse pokkeirtoasse ei too.


Tänapäeval ei tohiks enam mõelda 2003.-2007. aastate näitel, kui keskmisel fishil oli tõesti savi, kui suur on reik. Aga see teadlikkus reigi suurusest on järjest kasvanud ja kõik tõsisemad mängijad tajuvad seda suurepäraselt. Väga hästi tajuvad seda eriti selliste piirkondade nagu Ida-Euroopa ja ilmselt ka paljud Lõuna-Ameerika mängijad, kust on viimastel aastatel massiliselt uusi mängijaid siginenud ja nemad loevad raha palju hoolikamalt kui keskmine USA fish.

See 1% reigiga ruum ei olekski suunatud kõige suurematele fishidele, samas ka mitte kõige suurematele nosebleederitele ja ülisuure volüümiga grinderitele (nt SNE tasemel Starsis), vaid just keskmisele teadlikule mängijale, kes otsib alternatiivi madalama reigi näol. Selle järele on hetkel kohe kindlasti üsna suur nõudlus, sest kui aus olla, ega turul mingit erilist alternatiivi pole. Oled sunnitud mängima hiigelkõrge reigiga tubades, mis selleks, et saaksid veidigi soodsamad tingimused, teevad sind pikkadeks perioodideks sunnismaiseks.

“Starsi loyalty systeem mulle meelidb.“
Mille poolest täpselt ta siis sulle meeldib? :) Mis tasemele seal kuulud? Ja palju sa sellest tegelikult võidad?

Bronze Star – Equivalent to 8% Rakeback
Silver Star – Equivalent to 12% Rakeback
Gold Star – Equivalent to 16% Rakeback
Platinum Star – Equivalent to 20% Rakeback
Supernova – Equivalent to 30-40% Rakeback
Supernova Elite – Equivalent to 50%-60% Rakeback

1% reigiga toas oleks see sisuliselt 80% RB automaatselt kätte (võrrelduna standard 5% reigiga tubadega), kusjuures ei pea mingit taset täis grindima, mängi siis kui isu on :)


Pokkeritoa tegemine on suurt algkapitali nõudev ja väga kõrge riskitasemega investeering, eriti juhul kui tahetakse luua "pokkerituba nagu iga teist". See võis olla hea idee aastal 2002, kuid hetkel võiks edu olla loota vaid siis, kui suudetaks teha midagi "täiesti erilist". PKR on tõepoolest üks hea näide.


Seni ongi enamik uusi üritajaid kõrbenud põhjusel, et tahetakse vägisi pakkuda "pokkerituba nagu iga teist". Tundub, et see 5% reik on nagu aamen kirikus kõigi jaoks :) Ja siis teine kivinenud arusaam, et online pokkerituba peab välja nägema otseselt nagu koopia live-kasiino pokkerilauast. Kõik need totrad kujunduselemendid, et vastavat muljet luua, kirjud vaibad, toolid ja mingid ülitobedad inimfiguurid, nii et kõik peab olema jõle särav, fläsh ja kitš. Starsi ja Full Tildi kiire tõusu üheks põhjuseks oligi mugavam mängukeskkond, nad tabasid ära, et saab ka teistsuguse kujundusega. PKR leidis küll oma nišši vahepeal, aga nüüd on nemad ka stoppama jäänud, sest tõsiseid mängijaid mingi kribu-krabuga ei tõmba.

Codecci
25.10.10, 09:09
erplander, aga cap? Kui capi ei muuda siis $5/$10+ mängijate jaoks suurt vahet pole.

Ja Starsi loyalty süsteem on imo hea saidi jaoks, siin foorumis isegi paljud võtnud eesmärgiks Starsis SuperNovaks teha kuigi FullTildis võimalik saada põhimõtteliselt sama boonus juba liitudes. Inimestele meeldib selliseid eesmärke teha, mingile tasemele jõuda.

EGERT
25.10.10, 10:48
No aga boonust saad sa ju ikka veel lisaks pakkuda. Arvestad makstud 1% reigist mingi osa veel punktideks ning selle arvelt teed depoboonuse :)

erplander
25.10.10, 11:09
erplander, aga cap? Kui capi ei muuda siis $5/$10+ mängijate jaoks suurt vahet pole.

Ja Starsi loyalty süsteem on imo hea saidi jaoks, siin foorumis isegi paljud võtnud eesmärgiks Starsis SuperNovaks teha kuigi FullTildis võimalik saada põhimõtteliselt sama boonus juba liitudes. Inimestele meeldib selliseid eesmärke teha, mingile tasemele jõuda.

Ei tohiks olla probleemi mingid capid ka panna.

Eks igaühele oma. On neid kes on rahul Starsiga ja on palju neid, kes pole rahul, aga valikute puudusel lepivad sellega, mis on.

Codecci
27.10.10, 00:49
Just uurisin Äripäeva Rikaste Top 500, pokkeri downswingid pole ikka midagi võrreldes ärimeeste downswingidega... Mõned näited:

2007 -> 2010
Armin Karu: #1 4200M -> #30 688M
Jüri Mõis: #120 253M -> #285 95M
Tiina Mõis: #56 549M -> #79 329M

erplander
27.10.10, 02:31
Karu kukkus liialt gämboolerdama

http://img132.imageshack.us/img132/448/karuserious.jpg

makz
27.10.10, 02:50
Kas pokkerimaastikul kartellikokkuleppeid ei ole? Usun et sellisel juhul crushitakse miski uuenduslik väikese reigiga tuba koha mättasse. Raske uskuda, et mõni geenius varem sellise idee peale pole tulnud.

erplander
27.10.10, 03:34
lol, kuidas seda mättasse crushimist ette kujutad? Seda küll ei maksa karta, PayNoRake'i pole näiteks keegi crushinud, tegutsevad vist mõnda aega juba :) Kuigi jah, ega nad suurt ei erinegi teistest, reik on neil ikka standard 5%, muudest puudustest rääkimata.

Tegelikult keegi lihtsalt ei julge tulla täiesti iseseisva ruumina välja tänapäeval enam, arvatakse et nagunii on turg täiesti välja kujunenud ja pole enam lootustki. Üksikud uued tulijad üritavad vaid võrgustike kaudu. Viimane suurem üksiküritaja oligi T6 Poker 2008. a esimesel poolel ja nüüd kõik kardavadki samasugust läbikukkumist. 5% reigiga pole tõesti enam võimalik turgu hõivata, aga väiksemaga (1%-2% reigiga) küll. Keegi lihtsalt ei usu, et väiksem reik on suur võimalus...

vonkartoffel
27.10.10, 03:40
Võtke eneti soft. Umbes T6e kanti asjandus.

makz
27.10.10, 03:48
lol, kuidas seda mättasse crushimist ette kujutad? Seda küll ei maksa karta, PayNoRake'i pole näiteks keegi crushinud, tegutsevad vist mõnda aega juba :) Kuigi jah, ega nad suurt ei erinegi teistest, reik on neil ikka standard 5%, muudest puudustest rääkimata.


Monopoolsetel ettevõtetel on ju tohutult suur võim, eks see asi käib igas suuremas ärivaldkonnas nii. Ei ma usu et see asi nii lihtne on kui välja paistab. kuigi eks julge hundi rind on rasvane;)

erplander
27.10.10, 03:57
Võtke eneti soft. Umbes T6e kanti asjandus.

ülimalt kahtlase mulje jättis see EnetPoker sait ja paistab et tegu on ka mingi võrgustikuga, kuhu kuulub hulk ülitotakate nimedega (nt KGB Poker Club, Poker Star One, Pinocchio Poker, Full Tilt One Poker, Poker UTG, TiltaoPoker Club) liikmes-saite/partnereid ja seega on ilmselt kasulik neist kaugele hoida. Vähemalt Pokerscout neid ei träki üldse.

Kus muidu ise kokku puutusid sellega, oled mänginud kuskil nende keskkonnas? Võiks ise ka proovida, kui tõesti T6 sarnast midagi, aga ei usu hästi siiski.

makz
27.10.10, 04:16
Uurisin ka seda EnetPokeri lehte, tundub et nad tegelevad siiski vist ainult platvormi müügiga? Suht solid asi tundub olevat.

privador
27.10.10, 10:57
chekkasin yhte enetpokeri skinni. Midagi hullu esmapilgul n2ha polnud(8 lauda tulid nobedalt lahti).Moned lauad olid ka juba m2ngus. Samas see suht uus asi ka. Natuke meenutab t6-e.
Samas need skinnide nimed on kyll suht naljakad. Yks yritab j2ljendada isegi fulltiltONE. Ime et veel POKERSTARS1 pole:)

kardaanirist
27.10.10, 14:56
ülimalt kahtlase mulje jättis see EnetPoker sait ja paistab et tegu on ka mingi võrgustikuga, kuhu kuulub hulk ülitotakate nimedega (nt Poker Star One)

close enough : D

Potsataja
28.10.10, 13:21
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/sakslase-ninanips-voimsaid-hooglampe-saab-muua-soojenditena.d?id=34320513

Äriidee ka Eestis ?

makz
28.10.10, 15:46
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/sakslase-ninanips-voimsaid-hooglampe-saab-muua-soojenditena.d?id=34320513

Äriidee ka Eestis ?

Njaa, jälle see EU oma totrate seadustega. Huvitav mis kasu nad sellest säästupirnide promomisest saavad, keskkonnasõbralik my ass, pigem võiks propageerida näiteks LED pirnide kasutamist. (Btw, päris hea äriidee - Eestis vist veel väga paljud ettevõtted nende müügi ja impordiga ei tegele).

Rage
28.10.10, 21:54
LED oma külma valgusega ei sobi..

makz
28.10.10, 21:58
Kütmiseks ei sobi? :p
Tegelikult on neid ka sooja valgusega täitsa olemas.

privador
22.11.10, 00:30
cherry.ee-si tuleb nagu seeni peale vihma....
www.minuvalik.ee
www.deal24.ee
www.niihea.ee
www.ediil.ee
www.kampaaniad24.ee
www.headiil.ee
www.tasty.ee
www.chilli.ee

EGERT
22.11.10, 10:27
meenuvad sendioksjonid

pikk28
22.11.10, 10:34
www.seller.ee

Potsataja
22.11.10, 10:59
http://www.e24.ee/?id=344804

Ehk kõik tahavad süüa ja naised tahavad ilusad olla. Samas on nende kahe bisnessteema puhul vist fail% ka kõige suurem ?

Urb666
24.11.10, 17:14
Noorele ettevõtjale on EAS stardikapital küll väärt asi, paljud tuttavad on paraja bankrolli sealt alustavale ettevõttele saanud. Ise, teades seda süsteemi, siis ei ütleks küll et taotlemisprotsess oleks midagi ülemõistuse...äriplaan peab olema korralik, see aga eeldab veidi nö kodutööd ja tahet.

Valdos
02.12.10, 02:28
lisaks, et peale www.cherry.ee on olemas ka www.deal24.ee, www.minuvalik.ee ja www.seller.ee

kõik samad asjad, sitaks hääd.

Selle minuvalik.ee-ga tasub ettevaatlik olla.

Sõbrad võtsid Minuvalik'ga sellesse Juhanson või Johanson (või mis ta oli) spasse vautseri. Hakkasid kinni panema endale tuba ja said täiega sõimata, et nad umbes ei võtagi selle vautseriga inimesi sinna. Lõpuks nad lihtsalt panid toa kinni ja ära minnes esitasid vautseri...oioii, kus see juhataja sõimas neid. Suht haige ikka..mis sa paned vautsereid üles, kui ei ole nõus neid realiseerima.

1 sõber ostis sealt mingi söögikoha vaucheri (-50%). Helistas siis, et koju tellida - transaettevõte teatab mingis vigases vene keeles, et neil puudub üldse leping selle toitlustajaga jne. Läks siis kohale sinna, asutus hoopis suletud, kuigi aega vaadates peaks olema avatud. Käis mitu korda seal veel vaatamas, et äkki on lahti tehtud aga ei midagi. Mitte kuskilt raha tagasi ka ei saa.

variatsioon
08.12.10, 07:31
uus äriidee:

keegi võiks teha raadio kus lastakse ainult muusikat.

EGERT
08.12.10, 07:47
Kust see raadio siis tulu peaks saama? Üldiselt enamik netiraadioid iTunesis on sellised.

variatsioon
08.12.10, 08:06
MTÜ ;)

adam_q
08.12.10, 09:06
Energy FM (ok, uudised on päeval täistunnil, aga see on tõenäoliselt riigi ettekirjutus sihuke), koguaeg muss ainult ja viiksuvneegrite laule peaaegu polegi. Seni koos R2ga kõige parem raadio.
Samas on vahel tore kuulata Margus Pildi kärkimist ka Radio Manias, kui võtab sõna seal, kus tal kompetentsi pole - näiteks juriidikas, tihti haugub vale puu all ja laksib põõsast :)

Tarmonator
31.01.11, 11:20
Kuigi mul oli mõte teha päris eraldi teema alustava ettevõtte kohta, siis ehk saab ka selle teema all asju arutada.
Ma usun, et siin foorumis on nii mõnigi (väike)firmaomanik, kes oskaks teistele asjalikku nõu anda. Alustades firma loomisest ja lõpetades erinevate raamatupidamisskeemidega.

Ma tulistangi kohe ühe küsimuse. Loomisel on OÜ. Kohe peale ettevõtte registreerimist on vaja soetada seadmeid, investeering päris suur.
Kuidas ma peaks nüüd käituma. Firma asutama suurema põhikapitaliga, peale firma asutamist sinna raha sisse "laenama", mõni kolmas variant? Ja teeme nii, et kogenumad ei hakka narrima mind sellise küsimuse pärast :D

prygikala
31.01.11, 11:39
Esimene asi võiks olla see küsimus, kas sa plaanid taotleda endale mõnd ettevõtlustoetust EASist? Kui ei siis miks? Kui jah siis pead käituma vastavalt sellele, nagu programmis on ette kirjutatud.

http://eas.ee/index.php/ettevotjale/alustamine/perioodi-2007-2013-stardi-ja-kasvutoetuse-programm/ueldjutt

Suurema põhikapiltaliga firma loomine ei ole minumeelest eriti otstarbekas. Osanikud saavad anda ettevõttele intressita laenu. Olen ise sama "skeemi" kasutanud paar korda. Hiljem saab ka laenu tagasinõudmisest loobuda (jälle keeruline seletada, miks vaja aga annab rohkem võimalusi...). Kusjuures see ei "laena" seda raha vaid tõesti see vormistatakse ka raamatupidamise poole pealt laenuna osanikelt... lihtne.

Kindlasti on veel variante ja võib-olla on paremaid süsteeme. PM kui tekkis küsimusi.

Tarmonator
31.01.11, 11:42
EAS ei toeta teatud valdkondi.

Pahvak
31.01.11, 12:26
Keegi mõne netiäriga tegeleb? Flippab veebilehti või muud põnevat?

Rigged
31.01.11, 13:40
Keegi mõne netiäriga tegeleb? Flippab veebilehti või muud põnevat?

Ise tegelen veits selliste saitidega, kus klikid, rendid reffe kes sinu ees klikivad ja saad pappi. 2 kuud tegelenud ja atm saan passiivset tulu mingi 10 taala päev, mis iseenest mitte midagi tehes on suht okei :D

/Ühesõnaga abiks ikka

Pahvak
31.01.11, 14:01
Ise tegelen veits selliste saitidega, kus klikid, rendid reffe kes sinu ees klikivad ja saad pappi. 2 kuud tegelenud ja atm saan passiivset tulu mingi 10 taala päev, mis iseenest mitte midagi tehes on suht okei :D

/Ühesõnaga abiks ikka

Tegid ise leheküljed või ostsid? Päris põnev teema see internet+reklaamid, aga konkurents vist päris karm, et a la passiivselt kuus 5k$ teenida. Vaikselt ise ka uurin, et poku kõrvalt ehk mingi tuluallikas veel sebida. :)

nomerlot
31.01.11, 14:10
arvan, et 5K$ teenida selliste reklaami-affiiliate jms saitidega on päris raske saavutada, ilmselt pokkeri jaoks siis aega ei jää:) Kui sa just mingit seniavastamata tulusat nishi ei leia või mingis popis teemas vaieldamatut autoriteeti ei oma.

Kloonike
31.01.11, 14:32
Affiliate lehtedega on võimalik ikka väga korralikult teenida, tähtis polegi sisu, vaid lehtede arv. Mul üks tuttav tegeleb antud valdkonnas ja tal on neid lehti ikka sadades. Pokkeriteemaline näide: http://moneypoker.net/ Muidugi kuna ta teeb seda full time, siis tal on ka palju sisukamaid lehti, mis pakuvad konkreetseid teenuseid jms, nt http://kinboox.com/

variatsioon
31.01.11, 14:44
Affiliate lehtedega on võimalik ikka väga korralikult teenida, tähtis polegi sisu, vaid lehtede arv. Mul üks tuttav tegeleb antud valdkonnas ja tal on neid lehti ikka sadades. Pokkeriteemaline näide: http://moneypoker.net/ Muidugi kuna ta teeb seda full time, siis tal on ka palju sisukamaid lehti, mis pakuvad konkreetseid teenuseid jms, nt http://kinboox.com/
ja teenib korralikult?

Potsataja
31.01.11, 14:52
Affiliate lehtedega on võimalik ikka väga korralikult teenida, tähtis polegi sisu, vaid lehtede arv. Mul üks tuttav tegeleb antud valdkonnas ja tal on neid lehti ikka sadades. Pokkeriteemaline näide: http://moneypoker.net/ Muidugi kuna ta teeb seda full time, siis tal on ka palju sisukamaid lehti, mis pakuvad konkreetseid teenuseid jms, nt http://kinboox.com/

Klikkasin esimesel ettejuhtuval lingil ja http://www.websoutlook.com/ andis väärtuseks 2000$+0$, samas kui www.pokkeriprod.com on väärt 15 920$ ehk kuidas ta nende saitidega raha teeb ?

Kloonike
31.01.11, 15:10
Ma ei tea kui palju ta täpselt teenib, kuid täis peaga ütles ühele pokkeriprole, et vähemalt 10x rohkem kui tema. Pakun, et vähemalt $100k aastas, tõenäoliselt kõvasti rohkem. Tal on taolisi lehti sadades. Kui arvestada, et üks basic affiliate leht toob normaalse trafficu juures (nagu see moneypoker.net, kus sisu puudub aga on keyword domain) mõnisada daala kuus ja tal on neid lehti väga palju, siis volüümiga annab kokku küll.

Potsataja, moneypokeris on pokkeri affiliate lingid, pokkerituba makasb ma ei tea, $50? per sign up kui mängija mõned käed mängib, kinbooxis on jällegi amazoni affiliate teema. Sealt ka iga müügi pealt tuleb natukene. Võimalusi veebis raha teenida on mitmeid.

adam_q
31.01.11, 15:19
raha laenamine firmale on ok, see lähebki rmtp-sse kohustusena kirja ja pärast loobud laenu tagasinõudmisest ja laen kirjutatakse ärituluks

Potsataja
31.01.11, 15:22
raha laenamine firmale on ok, see lähebki rmtp-sse kohustusena kirja ja pärast loobud laenu tagasinõudmisest ja laen kirjutatakse ärituluks

Kohe meenuvad Swedpank ja Neste, kes emafirmale lahkelt laenu jagasid ;)

rasmer
31.01.11, 15:29
Affiliate lehtedega on võimalik ikka väga korralikult teenida

Pokkeri affiliate turul on väga kõva konkurents. Uutel tulijatel oleks vaja rahvusvahelisel turul leida mingi eriline nišš vms, muidu on ikka raske.

Potsataja
31.01.11, 15:35
M
Potsataja, moneypokeris on pokkeri affiliate lingid, pokkerituba makasb ma ei tea, $50? per sign up kui mängija mõned käed mängib, kinbooxis on jällegi amazoni affiliate teema. Sealt ka iga müügi pealt tuleb natukene. Võimalusi veebis raha teenida on mitmeid.

Mnjaa, see netiteema üldse keeruline:


pokkeriprod.com has 198,008 traffic rank in world by alexa.pokkeriprod.com is getting 9,900 pageviews per day and making $6 daily. pokkeriprod.com has 23 backlinks according to yahoo.pokkeriprod.com is most populer inEstonia80.0% .Estimated worth of.pokkeriprod.com is $15,920 according to Websoutlook.com .

vs.

cherry.ee has 107,781 traffic rank in world by alexa.cherry.ee is getting 75,447 pageviews per day and making $5 daily. cherry.ee has 1,184 backlinks according to yahoo.cherry.ee is most populer inEstonia82.7% .Estimated worth of.cherry.ee is $10,467 according to Websoutlook.com .

Rääkimata siis veel delfi.ee´st (http://www.ap3.ee/?PublicationId=cb5357ba-42b7-4b79-8eeb-47832e65b855), mille eest Luik maksis 100x rohkem, kui saidi hetkeväärtus väidetavalt on.

rasmer
31.01.11, 15:39
Need automaatsed väärtuse määrajad on suhteliselt huupi pakkujad ja ei kajasta kuidagi seda palju Delfi.ee võiks teenida vms.

nomerlot
31.01.11, 15:45
Potsataja, need lehed on mingi lambikad meelelahutajad, millel reaalsusega suurt pistmist pole. Jah, affiliate-turul liigub palju raha, aga konkurents on päris kõva ja Kloonikese viidatud teenistus on pigem erand. Enamik, kes kätt proovivad, ei teeni praktiliselt midagi.

Potsataja
31.01.11, 15:53
Siinkohal ei ole ma nõus kummagi eelkõnelejaga. Jah, reaalne väärtus on paigast ära, kuid $ sissetoomise potentsiaal on paigas. Päris kindlasti võiks näiteks pokkeriprod.com rohkem raha sisse tuua, kui cherry.ee. Lihtsalt ajapikku osutuks raha sisse toomise nimel töötamine bumerangiks, mis otsaette laksab.

muruntau
31.01.11, 15:56
Potsataja, jälle võtsid liiga palju peale?

Maheaatom
31.01.11, 15:59
Mida aeg edasi, seda mõttetumaks äriks (uued) pokkeriaffid muutuvad. Lõviosa turust on olemasolevate väheste tipptegijate käes, kelle tiibu üritavad kliendid (e. saidid) pidevalt kärpida. Võrreldes aastatega 2004-2007 on olukord üsna drastiliselt muutunud.

Umbes sama jutt käib ka pokkeritubade endi kohta, kus turg koondub järjest enam ühtede ettevõtete kätte ning õiguslik olukord muudab tegutsemise aina raskemaks. Kui mul ka oleks vastav hulk algkapitali, siis pokkeritoa või muu säärase tegemine oleks üsna halb investeering. Veebiäris (millega võib tõesti igaüks vähem või rohkem raha teenida rahalist algkapitali omamata) toob edu eeskätt täielik innovaatilisus või siis heade äriideede import (sama Cherry.ee näide).

Potsataja
31.01.11, 16:03
Potsataja, jälle võtsid liiga palju peale?

Mis ma jälle valesti tegin ?

PS. Ma panin omale eile ise diagnoosi (http://et.wikipedia.org/wiki/Bipolaarne_h%C3%A4ire), kas sina oled seda juba teinud ?

muruntau
31.01.11, 16:16
Mis ma jälle valesti tegin ?

PS. Ma panin omale eile ise diagnoosi (http://et.wikipedia.org/wiki/Bipolaarne_h%C3%A4ire), kas sina oled seda juba teinud ?

Võrrelda ~MEUR p.a. vaba rahavoogu tootvat kiirelt kasvavat ettevõtet küllaltki küpsuse saavutanud lehega, mille vood jäävad suurusjärgus sada korda väiksemaks ei saa pidada kaine inimese mõtlemiseks. Potentsiaalsete tulude võrdustamiseks peaks pokkeriprod lehekülg saama suurusjärgus 50% kõigi eestlaste makstud rake'st endale. On sinu arust reaalne või? Sry, ma olen sellistes mastaapides bullshitile allergiline.

nomerlot
31.01.11, 16:17
Siinkohal ei ole ma nõus kummagi eelkõnelejaga. Jah, reaalne väärtus on paigast ära, kuid $ sissetoomise potentsiaal on paigas. Päris kindlasti võiks näiteks pokkeriprod.com rohkem raha sisse tuua, kui cherry.ee. Lihtsalt ajapikku osutuks raha sisse toomise nimel töötamine bumerangiks, mis otsaette laksab.

Veebilehtede turuväärtust ei saa automaatselt arvutada viidete ja pageranki järgi. OK, neidsamu affiliate-eesmärgiga tehtud minisaite ehk tõesti saab, aga mitte selliseid saite nagu delfi või pokkeriprod. Kõik sõltub hetke ostu- ja müügisoovidest ja vajadustest, kui neid parajasti üldse on.

inward
31.01.11, 18:23
Keegi mõne netiäriga tegeleb? Flippab veebilehti või muud põnevat?

Tahtsingi siia täna kirjutada. Teema aktiivseks muutunud.

Koostöös paari hea tuttavaga avasime täna lehe.
http://www.orgunn.ee/
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/orgunnee/187937431236034
Jagades seda sõpradega, osaled loosimises, 5-le FB fännile korralik orgunn.

Arvestades, et neid cherry laadseid lehekülgi on nüüd nii palju. Siis tuligi mõte orgunnida kõik diilid ühte kohta. Inimesel endal lihtsam ja mugavam vaadata ühelt lehelt. Kulud on üsna minimaalsed ja miks mitte proovida. Tuleb lihtsalt kõvasti promoda orgunni kui sellist.

nikitheone
31.01.11, 18:42
sorri lauri, aga oled paar kuud hiljaks jäänud - pakkumised.ee

muruntau
31.01.11, 18:43
Te ikka teadsite, et te pole esimene, kes sellele ideele tuli? Mis selle lehe eelis või erinevus võrreldes pakkumised.ee (ja ehk veel mõne selle klooniga) olema peaks? Eeldatavasti juba väga madala marginaaliga bisnississe minna konkurentsi tekitama tundub eemalt vaadates raha põletamisena.

Btw: Keegi võiks teha bisnissi, mis kogub kokku cherry.ee taoliste lehtede kokku kogujad :D

inward
31.01.11, 18:49
Loomulikult olen teadlik, et on olemas. Ega sellistel lehtedel omavahelist eelist/erinevust väga välja tuua ei saagi. Kes paremini ja aktiivsemalt oma nime promob.

variatsioon
31.01.11, 18:54
sorri lauri, aga oled paar kuud hiljaks jäänud - pakkumised.ee

neid peaks veel mingi 3-4 lehte olema mis koguvad cherryst jms infot.

muruntau
31.01.11, 19:02
Aga proovige teha asja hoopis uutmoodi. Otsige välja lähiriikides tegutsevad Cherrid ja otsige neilt pakkumisi, mida saaks eestlastele müüa. Suurt enamust obv ei saaks, aga kombainige küllalt suurt ala, paljuseid pakkujaid ja võib leida nii mõndagi. Seda nishi ei täida keegi veel vist.

Edit: veidi suuremalt mõeldes on üldse riikidevaheline pakkumiste vahendamine päris korralik teema. Korralikult tõlkida, liigendada ja suurte mahtude pealt on arvatavasti võimalik ikka teenida. See nõuab siiski kõvasti suuremaid investeeringuid, kompetentsi ja mahte kui järgmise klooni sepistamine.

muruntau
31.01.11, 23:28
Millalgi tuli endal ka üks saidi äriidee, mis korraliku execution'iga oleks multimiljard $ bisniss raudselt. Kuna see on way over my head värk, siis ei hakanud tegelema.

Sait enda kaugemas vormis oleks nagu ajasisustamise Google ja Facebook kokku, põhimõtteliselt internet interneti sees. Algus oleks nagu sümbioos kuhuminna.ee'st ja Smart Museum projektist. Põhimõte on võimalikult palju ärisid, riigiasutusi, looduskohti ja muid selliseid sisse lisada, kogu inf võimalikult lühidalt ja kompaktselt. Saidil on ka asukohamääramis tugi, et saaks nt nutifoniga ringi liikudes näha, mis ümbruskonnas on, kaardikihid ja värgid. Põhiasi on aga just see smart värk, kasutaja küsib/otsib midagi, sait vaatab kasutaja varasemate eelistuste ja praeguste soovituste põhjal, mida ta on teinud ja soovitab selle järgi talle tegevusi. Samuti oleks saidil facebooki, kasutaja blogi, paljude muude asjade tugi, et veelgi paremaid vastuseid kasutajale pakkuda. Samuti, kui kasutaja pakuks saidile, teeks nt midagi lahedat/sensualset/õõvastavat/mida iganes täna, siis sait leiaks üles, mida on kasutaja selle sõnaga kirjeldanud varem, uuriks lähedal asuvaid vastavaid kohti ja pakuks kliendile sobivaid kohti. Obv saaks erinevaid parameetreid otsingusse panna nagu hind, kuluv aeg (seos kasutaja kalendriga), soovitav transpordivahend, mis iganes, ja sait leiaks õige asja.

See oleks alles algus. Kogu asja võlu oleks selles, et sait teeb enamus tülikaid toiminguid ära seoses vaba ajaga. Ühe vajutusega ostab leht nt kinopileti, kuna lehel on enda krediit, raha või mingisugune kiire/mugav maksevorm. Programm pakuks välja täiskomplekti (või kui palju kasutaja tavaliselt tahab), alates nt takso tellimisest, resto bronnimisest lemmik kohale, või vähemalt ühendab telefoniga, klubi piletid hiljemaks, mis iganes ja teeks need kõik ühe nupuvajutusege ära. Igasuguseid App'e ja värke saaks veel tohutult lisada, mis teeks inimeste elu veelgi lihtsamaks.

Sellisena oleks see vähegi suuremas linnas või võõramas kohas sitaks kasulik leht, kasutusvõimalusi saaks juurde luua pmst lõputult.

Kuna lõpuks oleks see pehmelt öeldes suur, siis ärimudel oleks lihtne: põhiosa tuleks saidi kaudu müüdavate piletite ja toodete komisjonist. Samuti aitaks see säästa kõvasti tööjõukulusid igasuguste teenindavate/vahendavate kohtade pealt, mis saaks suures osas samuti saidile tulla.

Sitt lugu on see, et FB ja mitmed teised arendavad juba paljusid neid omadusi, nagu hiljem teada sain, aga ma ei tea (mis muidugi ei näita midagi :D), et keegi selliselt kompaktselt ja lihtsalt aga samas kõikehõlmavalt koos. Pmst kuna selle potentsiaal oleks IRL päris monsterlik, võiks selline sait ka suurem kui Google ja FB kokku olla. Kes tahab, tehku ära :)

EGERT
01.02.11, 09:20
solid plaan

Priito
01.02.11, 10:46
Tsiteerides sind ennast muruntau: Sry, ma olen sellistes mastaapides bullshitile allergiline.

Kui tulevad sisse sõnakõlksud, et selline asi oleks suurem kui Google ja FC kokku, siis toob kerge muige näole(oled aruka inimese mulje jätnud, aga tõenäoliselt ei tea Google ja FB "sügavust"). Idee iseenesest tore ja viisakas, aga liiga kõikehõlmav. Süsteem tuleks keerukas ja see pärsiks kindlasti ka mugavat kasutamist.
On juba piisavalt palju appe mis tegelevad sinu poolt eelmainituga. Miks leiutada jalgratast, mis teeb kõike korraga. Pigem lihtsalt mingi mugav platvorm teatud asjade sidumiseks.

muruntau
01.02.11, 11:29
:) Ei ütleks, et selline sait iseenesest oleks jalgratas, mis üritaks kõike korraga teha, pigem oleks see ühe sama asja eri tahud, mille täitmiseks ei peaks olema vaja iga kord ~viite lehte surfata ja siis ka kehva tulemusega jääda. Tean väga hästi, et sarnaseid erinevaid appe arendatakse kõikjal, aga minu arust oleks selline kooslus just õige töötav asi.

See GOOG ja FB lause oleks võinud tõepoolest ära jääda, kuigi ega nemadki alustanud 200 ja 50 BUSD mcap'iga...

Ei ürita siinkohas rohkem kaitsta enda ideed, see oli lihtsalt paaritunnine improviseeritud ajurünnak IT teemadel peale Social Networki vaatamist :D Pole mul mingit plaani ega kavatsust sellega.

variatsioon
01.02.11, 11:53
Millalgi tuli endal ka üks saidi äriidee, mis korraliku execution'iga oleks multimiljard $ bisniss raudselt. Kuna see on way over my head värk, siis ei hakanud tegelema.

Sait enda kaugemas vormis oleks nagu ajasisustamise Google ja Facebook kokku, põhimõtteliselt internet interneti sees. Algus oleks nagu sümbioos kuhuminna.ee'st ja Smart Museum projektist. Põhimõte on võimalikult palju ärisid, riigiasutusi, looduskohti ja muid selliseid sisse lisada, kogu inf võimalikult lühidalt ja kompaktselt. Saidil on ka asukohamääramis tugi, et saaks nt nutifoniga ringi liikudes näha, mis ümbruskonnas on, kaardikihid ja värgid. Põhiasi on aga just see smart värk, kasutaja küsib/otsib midagi, sait vaatab kasutaja varasemate eelistuste ja praeguste soovituste põhjal, mida ta on teinud ja soovitab selle järgi talle tegevusi. Samuti oleks saidil facebooki, kasutaja blogi, paljude muude asjade tugi, et veelgi paremaid vastuseid kasutajale pakkuda. Samuti, kui kasutaja pakuks saidile, teeks nt midagi lahedat/sensualset/õõvastavat/mida iganes täna, siis sait leiaks üles, mida on kasutaja selle sõnaga kirjeldanud varem, uuriks lähedal asuvaid vastavaid kohti ja pakuks kliendile sobivaid kohti. Obv saaks erinevaid parameetreid otsingusse panna nagu hind, kuluv aeg (seos kasutaja kalendriga), soovitav transpordivahend, mis iganes, ja sait leiaks õige asja.

See oleks alles algus. Kogu asja võlu oleks selles, et sait teeb enamus tülikaid toiminguid ära seoses vaba ajaga. Ühe vajutusega ostab leht nt kinopileti, kuna lehel on enda krediit, raha või mingisugune kiire/mugav maksevorm. Programm pakuks välja täiskomplekti (või kui palju kasutaja tavaliselt tahab), alates nt takso tellimisest, resto bronnimisest lemmik kohale, või vähemalt ühendab telefoniga, klubi piletid hiljemaks, mis iganes ja teeks need kõik ühe nupuvajutusege ära. Igasuguseid App'e ja värke saaks veel tohutult lisada, mis teeks inimeste elu veelgi lihtsamaks.

Sellisena oleks see vähegi suuremas linnas või võõramas kohas sitaks kasulik leht, kasutusvõimalusi saaks juurde luua pmst lõputult.

Kuna lõpuks oleks see pehmelt öeldes suur, siis ärimudel oleks lihtne: põhiosa tuleks saidi kaudu müüdavate piletite ja toodete komisjonist. Samuti aitaks see säästa kõvasti tööjõukulusid igasuguste teenindavate/vahendavate kohtade pealt, mis saaks suures osas samuti saidile tulla.

Sitt lugu on see, et FB ja mitmed teised arendavad juba paljusid neid omadusi, nagu hiljem teada sain, aga ma ei tea (mis muidugi ei näita midagi :D), et keegi selliselt kompaktselt ja lihtsalt aga samas kõikehõlmavalt koos. Pmst kuna selle potentsiaal oleks IRL päris monsterlik, võiks selline sait ka suurem kui Google ja FB kokku olla. Kes tahab, tehku ära :)

selliseid site/app on juba väääga palju.

nikitheone
01.02.11, 12:00
name few plz

adam_q
01.02.11, 12:10
Ei ürita siinkohas rohkem kaitsta enda ideed, see oli lihtsalt paaritunnine improviseeritud ajurünnak IT teemadel peale Social Networki vaatamist :D Pole mul mingit plaani ega kavatsust sellega.

pärast filmi arutlemine on äge, kui pägad olime, siis pärast Karate Tiigri vaatamist klobisime üksteist maja ees. Nüüd vanemana toimub filmi "arutlus" ainult pärast Lusty whores vol 15 vaatamist.

variatsioon
01.02.11, 12:29
name few plz

eestis nad enamjoalt ei tööta nii et ma ei kasuta ühtegi.

aga kui sa googeldada viitsiksid siis leiaksid kindlasti.

ninasarvik
10.02.12, 12:09
Kuna see oli huvitav teema, siis tõstaks selle kuhugi etteotsa tagasi.

widescreen
10.02.12, 13:25
Ei teadnudki sellisest teemast midagi. Siin foormis peaks kindlasti olema ettevõtlike inimesi kellelt oleks palju õppida.
(Ise tegelen ka väikest viisi ettevõtlusega). Ehk saan ka kellegile kuidagi abiks olla.

eddi
15.02.12, 16:51
Social networking for scientists ehk Professor Facebook

http://www.economist.com/node/21547218?fsrc=scn/fb/wl/ar/professorfacebook

ninasarvik
13.03.12, 14:26
Ma arvan, et Eestis oleks võimalik raha teenida Garbage disposerite/köögihuntitega, kuna need on siin siiski üsna vähe levinud (USAS 97% leibkondadest) ja neid pakub siin vist ainult 1 firma, kes peaaegu olematu reklaamiga müüvad 200-250 tükki aastas, kasumiks ühe pealt tuleb kusagil 120+ eurot ja see siis kõige odavam mudel. Ja Hiinast saab neid oluliselt odavamalt tellida.

ninasarvik
01.01.13, 21:39
Upime seda jälle.
Lihtsalt väikese raha teenimiseks peaks saama ka teha lihtsalt alko ja suitsu trnasporti eesti ja soome vahel.
Kõige odavama laev oli vist miski 14 eurtsi ots. 10 liitrit kanget võib viia korraga ja lahjal alkoholil vist pole piiranguid.
Tuttavaid soomes kõigil ja kärakat pannakse ka tummiselt eestlaste poolt seal, nii et päevas miski 50-100 euri teenida peale kulutusi ei tohiks suur probleem olla.

privador
01.01.13, 21:51
Saan aru, et soomes alko kallim, aga kes ostab sellise hinna eest? Kui regulariks hakkad jääd anyway silma ja onud tulevad rääkima

Liquicity
01.01.13, 22:45
Upime seda jälle.
Lihtsalt väikese raha teenimiseks peaks saama ka teha lihtsalt alko ja suitsu trnasporti eesti ja soome vahel.
Kõige odavama laev oli vist miski 14 eurtsi ots. 10 liitrit kanget võib viia korraga ja lahjal alkoholil vist pole piiranguid.
Tuttavaid soomes kõigil ja kärakat pannakse ka tummiselt eestlaste poolt seal, nii et päevas miski 50-100 euri teenida peale kulutusi ei tohiks suur probleem olla.



On küll lahjal alkoholil piirangud http://elik.nlib.ee/?id=3446

Kui kellegil autoga matk Hispaania poole tulevikus siis soovitan Andorrast läbi põigata, kus alko ja tubakas maksuvaba. Võin näitena tuua Scottish leaderi viski, mis maksis 1,5L pudelis 3,6eur Eestis maksab 0,5L ca 9eur. Arvestades ,et piirang EUs on 10L kanget alkoholi 1inimese kohta aga kui autos 3-4 inimest on juba kogus mõistlik, et kaasa midagi tarida kas või omatarbeks.

Liquicity
01.01.13, 22:59
Saan aru, et soomes alko kallim, aga kes ostab sellise hinna eest? Kui regulariks hakkad jääd anyway silma ja onud tulevad rääkima

Onud tulevad rääkima mida? kui kogus jääb legaalsetesse piiridesse.
Käisin Soomes viimati küll pool aastat tagasi aga Helsingis toidupoes maksis purk saku originaali ca 2,7eur. Põhimõtteliselt kui juba 1eur vahelt teenida iga poole liitrise purgi pealt . Siis lihtne matemaatika ütleb et liitrist teeniks 2eur ja lubatud koguse pealt ca 220eur.
Kulud lähevad küll veel maha aga iseenesest poleks paha raha. Peamine takistus on ilmselt ikkagi leida püsivalt inimesed , kes sul kaubale vastu tulevad õigeaegselt ja ära viivad. Lõppkokkuvõttes läheb liiga skeemitamiseks ära.

maarios
01.01.13, 23:10
see teema ju ammu olemas vist:
http://www.kinglogistics.eu/Suomi

Vandalar
01.01.13, 23:13
Ma olen ka kuskilt lugenud, et olgugi, et legaalne on viia teatud kogus üle, aga kui sa ikka iga päev (lol) viid mingi ropu koguse alkot üle piiri, siis vast pead ikka aru andma hakkama. IMO on õigus enda tarbeks üle viia, aga mitte müügiks?

TrvP
01.01.13, 23:33
Ma olen ka kuskilt lugenud, et olgugi, et legaalne on viia teatud kogus üle, aga kui sa ikka iga päev (lol) viid mingi ropu koguse alkot üle piiri, siis vast pead ikka aru andma hakkama. IMO on õigus enda tarbeks üle viia, aga mitte müügiks?
+1

Liquicity
01.01.13, 23:39
see teema ju ammu olemas vist:
http://www.kinglogistics.eu/Suomi

Tundub nii...ei olnud isegi kursis mitte. Nagu aru saan kasutatakse ikkagi skeemi, et inimene soomest tellib veo. Seega saab iga kell ametlikult ära tõestada, et kaup on tellija oma ja tema omatarbeks.

timz0333
07.11.13, 16:03
Kaevasin mingi vana teema välja ja küsin siin.

isepankur.ee ja omaraha.ee

Kas keegi siinsetest kasutab (investeerib) nendes portaalides ja jagab mingeid nippe? Rääkisin ühe kasutajaga kes tegutseb seal firmana ja omab üle 900 laenulepingu ühes portaalis. Tootlus aastas ligi 20% ja punases olevate laenude osakaal mõni %. Kõlab kuidagi liiga easy money.

MartinGarcia
07.11.13, 16:09
Kaevasin mingi vana teema välja ja küsin siin.

isepankur.ee ja omaraha.ee

Kas keegi siinsetest kasutab (investeerib) nendes portaalides ja jagab mingeid nippe? Rääkisin ühe kasutajaga kes tegutseb seal firmana ja omab üle 900 laenulepingu ühes portaalis. Tootlus aastas ligi 20% ja punases olevate laenude osakaal mõni %. Kõlab kuidagi liiga easy money.

Kui sa sellises kasutajaga rääkisid, miks sa siis talt ei küsinud ?

Fabulous
07.11.13, 16:15
Kaevasin mingi vana teema välja ja küsin siin.

isepankur.ee ja omaraha.ee

Kas keegi siinsetest kasutab (investeerib) nendes portaalides ja jagab mingeid nippe? Rääkisin ühe kasutajaga kes tegutseb seal firmana ja omab üle 900 laenulepingu ühes portaalis. Tootlus aastas ligi 20% ja punases olevate laenude osakaal mõni %. Kõlab kuidagi liiga easy money.
Isegi kui see tõsi on, siis on ajaline sample liiga väike ning firma on lihtsalt korraliku upswingi peal. Umbes sama nagu mängid 10 SnG'd, millest 8 võidad ning siis arvad kohe, et suudad sellise ROI'ga mängu biitida.

Majandaja
07.11.13, 16:21
Kaevasin mingi vana teema välja ja küsin siin.

isepankur.ee ja omaraha.ee

Kas keegi siinsetest kasutab (investeerib) nendes portaalides ja jagab mingeid nippe? Rääkisin ühe kasutajaga kes tegutseb seal firmana ja omab üle 900 laenulepingu ühes portaalis. Tootlus aastas ligi 20% ja punases olevate laenude osakaal mõni %. Kõlab kuidagi liiga easy money.

Mul ka tuttav hetkel testperioodil isepankur.ee-sse investeerimisega ja siiani väga rahul.

timz0333
07.11.13, 16:28
Kui sa sellises kasutajaga rääkisid, miks sa siis talt ei küsinud ?

Usaldangi antud inimest. Aga erinevad arvamused ei tee ju paha?

Tean, et ta portfell on 10K€+ ja kasvab intresside näol järjepidevalt. Loomulikult on võimalus, kogu oma raha kaotada aga laenulepingud sõlmitakse otse inimesega ja IP võtab sealt vahelt mingi osa.

Samuti ütles, et ei pea olema mingeid suuri teadmisi ja kulutama oma aega lihtsalt koosta isepakkuja ja kasvata portfelli. Intressi määra kellele sa laenu annad saad ise paika panna.


Mul on seal proovikonto juba olemas ja siiani kõik positiivne. Lehekülg ise "IP" on korralikult koostatud ja mugav kasutajale. Passiivselt oma tulusid tõsta kasvõi 10% on ju väga hea tulem.

Char
08.11.13, 05:55
kui rangelt on karistatav näiteks korteri üürimisel saadud tulu deklareerimine jätmine või omaraha/isepankurist saadud tulu deklareerimata jätmine?

olen kuulnud küll, et päris paljud ei deklareeri korteri üüri tulu jne?
kui hullult seda üldse kontrollitakse?

privador
08.11.13, 06:13
kui rangelt on karistatav näiteks korteri üürimisel saadud tulu deklareerimine jätmine või omaraha/isepankurist saadud tulu deklareerimata jätmine?

olen kuulnud küll, et päris paljud ei deklareeri korteri üüri tulu jne?
kui hullult seda üldse kontrollitakse? Karstus on see, et pead võla ära maksma+25% intressi. 5 aasta pärast võib summa päris suur olla
Kui suur on see võimalus?MA pole ressurssi korteritulusi uurida puurida v isepankuri teemadega kursis olla

Pythagoras
08.11.13, 07:58
olen kuulnud, et korteriomanike nn kutsutakse kohvile siis kui keegi vihje teeb, selle tegijaks on tavaliselt (eks)üürnik, kellega omanikul kõige soojemad suhted pole olnud
kui üürnik suudab ära tõestada nt ülekannetega, et on 3 aastat üüri maksnud, siis võib suht tõenäoliselt nõue küll tulla

privador
08.11.13, 08:26
olen kuulnud, et korteriomanike nn kutsutakse kohvile siis kui keegi vihje teeb, selle tegijaks on tavaliselt (eks)üürnik, kellega omanikul kõige soojemad suhted pole olnud
kui üürnik suudab ära tõestada nt ülekannetega, et on 3 aastat üüri maksnud, siis võib suht tõenäoliselt nõue küll tulla Jah, aga see on ainult kitse panemise juhul. Ja enamus üürnikke maksab sulas, seega veel raskem tõestada. Üürileandjana võiksin öelda, et jah üürileping on, aga pole sentigi saanud ja üürnik mulle võlgu

Pythagoras
08.11.13, 09:26
võib-olla tõesti enamik maksab sulas, ise üürnik ja alati ülekandega asi käinud

Rigged
08.11.13, 09:47
Jah, aga see on ainult kitse panemise juhul. Ja enamus üürnikke maksab sulas, seega veel raskem tõestada. Üürileandjana võiksin öelda, et jah üürileping on, aga pole sentigi saanud ja üürnik mulle võlgu

Maksan ise ka sulas ja võtan alati allkirja, et keegi nussida ei saaks :)

MartinGarcia
08.11.13, 11:30
Maksan ise ka sulas ja võtan alati allkirja, et keegi nussida ei saaks :)

Sama siin.

-andres-
14.03.14, 16:08
Kui asjaga nii kiire ja asi niivõrd "hea", siis kas tõesti lähiringkonnas pole tuttavat, kes vastu tuleks ja aitaks.

Igatahes, teinekord enne küsi kellegilt luba ja räägi asjast täpsemalt, kõrvaltvaatajale hetkel jääb mulje kui suurest mullist.

JaanusX
15.03.14, 09:23
Kui asjaga nii kiire ja asi niivõrd "hea", siis kas tõesti lähiringkonnas pole tuttavat, kes vastu tuleks ja aitaks.

Igatahes, teinekord enne küsi kellegilt luba ja räägi asjast täpsemalt, kõrvaltvaatajale hetkel jääb mulje kui suurest mullist.

1. Kogu lähirringkond juba pani käe alla kellel võimalus oli kuna summa oli ikka oluliselt suurem sellest mida siin esitlesin. Puudu jäi vaid viimane osa ja mõtlesin, et pakun siia kuna siin tihti peale räägitakse kuidas kuhugi pole investeerida jne.

2. Küsi ennem milleks luba??? ...ei tasu end nii üle tähtsustada ka nagu. Kellel huvi oli see võttis ühendust ja investeeris.
Sain kogu summa kokku ja tehing sai tehtud nii et võib teemale punkti panna.

privador
15.03.14, 10:09
Olen kombanud nn mõlemat poolt. Arvan, et kui mitte lepingutesse laskuda, siis väga suur argument oleks suuline käendus respekteeritud tegelase poolt(mitte teise huiari poolt). Ja seda pole mitte kerge saada!
Pole mõtet ka jahuda super-gigahyper äriplaanist-seda ei usu anyway keegi

Jäämees
15.03.14, 15:14
Olen kombanud nn mõlemat poolt. Arvan, et kui mitte lepingutesse laskuda, siis väga suur argument oleks suuline käendus respekteeritud tegelase poolt(mitte teise huiari poolt). Ja seda pole mitte kerge saada!
Pole mõtet ka jahuda super-gigahyper äriplaanist-seda ei usu anyway keegi

Suured tänud huiari tiilti eest.

Juhul kui sain ikka ''vihjetest'' õigesti aru.

-andres-
15.03.14, 22:36
2. Küsi ennem milleks luba??? ...ei tasu end nii üle tähtsustada ka nagu. Kellel huvi oli see võttis ühendust ja investeeris.
Sain kogu summa kokku ja tehing sai tehtud nii et võib teemale punkti panna.

Kahju, et keegi teine siis kiiremini ei reageerinud ja posti ei kustutanud :(.

karupoeg
15.03.14, 23:27
Kui keegi kiiret raha tahab teenida, siis homseni aega mulle pappi peale pritsida (min osalus 4999,90€). BWG ja wowa tunnistavad, et asi legit ja ülelaskmist ei ole. Ütlen ka, et see on ikka tunduvalt parem kui siinsemad varasemad stake diilid jne ning nt muruntau diil oli selle kõrval poisike.

Kõik sõbrad-tuttavad on jubad rahad juba sisse pannud, nii et mingitel krdi modedel ei ole vaja mölisema hakata, eksole.

(K)(L),

suure karu poeg.

overbet
15.03.14, 23:49
hakkad mett müüma?

BlackWerewolfGenie
16.03.14, 17:15
Kui keegi kiiret raha tahab teenida, siis homseni aega mulle pappi peale pritsida (min osalus 4999,90€). BWG ja wowa tunnistavad, et asi legit ja ülelaskmist ei ole. Ütlen ka, et see on ikka tunduvalt parem kui siinsemad varasemad stake diilid jne ning nt muruntau diil oli selle kõrval poisike.

Kõik sõbrad-tuttavad on jubad rahad juba sisse pannud, nii et mingitel krdi modedel ei ole vaja mölisema hakata, eksole.

(K)(L),

suure karu poeg.

Legit teema jah, pool läheb karupoja tasku ja teine pool mulle. Wowa on meil tankist.

Peace, Genie.

Codecci
29.08.14, 00:32
Mis vahe on Vanguardi S&P 500 'l (VFINX) vs SPY 'l?

Nt siin: http://blogs.cfainstitute.org/investor/2014/03/04/warren-buffetts-90-10-rule-of-thumb-for-retirement-investing/

Ja 2+2 jahuvad Vanguardist, aga LHV-s osta üritad (virtuaalkontoga trollin) siis aint SPY leiab üles.

anti
29.08.14, 02:12
SPY on börsil kauplev fond (ETF). VFINX seda ei ole, see USA teema ning sina seda osta ei saa. Vanguardi kodulehelt leiad nende ETFid üles ning neid kõiki peaks olema võimalik läbi LHV osta.