PDA

View Full Version : NL vs PL, arutame ja kammime statistikat, miks PLi winrate >>>> NLi winrate



Rage
27.10.10, 11:28
mul on kõikides limiitides ja kõikidel saitidel PLi winrate rämedalt suurem kui NLi oma, paljudel siit foorumist on sarnaselt, ma ei usu ilma tõestuseta väidet, et PL on lihtsalt softim kui NL, võtame oma HEMid ja sajad tuhanded läbi mängitud käed.. mõtleme välja mis filtrid või asjad võiks meile selgust tuua ja leiame selle nüansi, miks PLis olulisemalt edukamad oleme...

ideed ja statistikad siis oodatud...

K2snakas
27.10.10, 11:42
oma jutus ajad sa FRi ja NLi sassi vist, aga triobetis oli PLis ainult fishid ja NL pmts ainult regid see oli erinevus mix PLis oli winrate kordades suurem!

Tigrano
27.10.10, 11:55
Endal statid suht sarnased NL omaga ja erinevus ainult winrates :)

Cash87
27.10.10, 12:02
Minul on NL suurem winrate näiteks :)

low-flow
27.10.10, 12:24
PFR/VPIP/3bet on PL laudades 0.5-1 punkti võrra suurem kui NL. Sellest tulenevalt on squeese faktor suurem. Winratede erinevus on aga mitmekordne, seega minu ainuke loogiline järeldus on, et mängupilt üsna sama, aga vastased lihtsalt tunduvalt nõrgemad.

Postflop praktiliselt mitte kunagi üle poti betti pole kasutanud (ainult siis, kui näiteks pot mingi 60 ja järgi 70, aga tunnen, et vastaselt piisavalt tugev range, et tihti close to pot size bet välja maksta, lähen suure beti asemel parem all-in). NL-is preflop betin vahepeal natuke suuremalt blindidelt (kuna pigem võtaksin poti preflop maha positsioonist väljas olles), aga seda kindlasti mitte alati (muudan betsizingut piisavalt tihti, et ei kujuneks liiga ühesugune ja kergesti loetav muster välja). Ka sellest lõigust järeldan, et NL ja PL mängude struktuur pole erineva mõjuga mu mängupildile ja taaskord peab asi seisnema selles, et vastased teevad tihedamini suuremaid vigu kui mina.

Sedavõrd igav ja ühe lihtlausega ("PL-is nõrgemad vastased!") kokkuvõetav postitus tuli kahjuks. :(

leits
27.10.10, 12:27
paljudel regidel on PL lauad v2lja filtreeritud ka .-.

pastilaa
27.10.10, 12:34
Ma arvan, et Leitsi jutus ongi iva. St PL lauad ehk tiba dongisemad lihtsalt ja spets PL rege ei tea :).

rohelinekonn
27.10.10, 12:47
Vaatasin just oma statte kah (nl25) nl on 440k käsi ja PL 140k käsi. Winrate aga on PL poole võrra suurem. Ja statid on täpselt samad või noh mingid väiksed 0, vahed on.

lisaks PS tean ühte regi kes laseb ainult PL laudu nimi ei tule hetkel meelde

Rage
27.10.10, 13:12
PFR/VPIP/3bet on PL laudades 0.5-1 punkti võrra suurem kui NL. Sellest tulenevalt on squeese faktor suurem. Winratede erinevus on aga mitmekordne, seega minu ainuke loogiline järeldus on, et mängupilt üsna sama, aga vastased lihtsalt tunduvalt nõrgemad.

Postflop praktiliselt mitte kunagi üle poti betti pole kasutanud (ainult siis, kui näiteks pot mingi 60 ja järgi 70, aga tunnen, et vastaselt piisavalt tugev range, et tihti close to pot size bet välja maksta, lähen suure beti asemel parem all-in). NL-is preflop betin vahepeal natuke suuremalt blindidelt (kuna pigem võtaksin poti preflop maha positsioonist väljas olles), aga seda kindlasti mitte alati (muudan betsizingut piisavalt tihti, et ei kujuneks liiga ühesugune ja kergesti loetav muster välja). Ka sellest lõigust järeldan, et NL ja PL mängude struktuur pole erineva mõjuga mu mängupildile ja taaskord peab asi seisnema selles, et vastased teevad tihedamini suuremaid vigu kui mina.

Sedavõrd igav ja ühe lihtlausega ("PL-is nõrgemad vastased!") kokkuvõetav postitus tuli kahjuks. :(
tore.. võta nüüd sama jutt HEMist ka välja.. ja pane siia.. imho võiks filtreerida by position.. ja filtreerida välja käed millega võidab ja kaotab vs sama asi NL

leits
27.10.10, 13:14
käed millega võidab v kaotab? wtf.. see on ju täiesti situatsiooni ja vastase põhine .. mis kasu sa sellest saad

Rage
27.10.10, 13:38
käed millega võidab v kaotab? wtf.. see on ju täiesti situatsiooni ja vastase põhine .. mis kasu sa sellest saadmaitea... kui näha on, et võidad PLis näiteks TPTK kätega oluliselt rohkem kui NLis siis võib hakata juba järeldusi tegema, et tõesti field on softim.. vms.. niisama targutamise asemel võiks ju kaasa mõelda ja tõesti ehk HEMis veidi ringi surfata... kui ei huvita.. ega keegi ei sunni ja ära süvene.. midagi halba see HEMi lappamine ometi ju teha ikka ei saa..

kui ongi nii, et PLis lihtsalt field softim jms.. palun, mõned kenad argumendid koos HEMi statitsikaga välja.. ja end of thread.. niisama korrutada, et mul statid samad ja field on softim ei vii tõele lähemale..

leits
27.10.10, 13:58
Tahad PL boti teha v2?

Rage
27.10.10, 14:06
Tahad PL boti teha v2?
trolli offtopicus palun..

leits
27.10.10, 14:21
No ma ie saa aru, mis sa tahad doktoritööd teha v? osad(paljud) regid ei möngi PL laudu seetõttu ongi softim ju ,. fish jääb fishiks .. Vähem rege lauas vs fishide hulk

Rage
27.10.10, 14:28
tra sa hakkad juba sass'istuma... nahhui sa niisama tühjalt kaagutad.. pane siis tõestus/argumendid HEMi põhjal juurde for fuck sakes...

variatsioon
27.10.10, 17:25
mul on kõikides limiitides ja kõikidel saitidel PLi winrate rämedalt suurem kui NLi oma, paljudel siit foorumist on sarnaselt, ma ei usu ilma tõestuseta väidet, et PL on lihtsalt softim kui NL, võtame oma HEMid ja sajad tuhanded läbi mängitud käed.. mõtleme välja mis filtrid või asjad võiks meile selgust tuua ja leiame selle nüansi, miks PLis olulisemalt edukamad oleme...

ideed ja statistikad siis oodatud...

miks?

low-flow
27.10.10, 18:54
Möllasin natuke filtritega.

Tundub, et tõepoolest PL mängudes on nõrgemad käed showdownil suuremat kasumit näitamas.
Üks paar tüüpi käed on NL-is sügavaimas miinuses, PL-is on õrnas plussis (BE põmst).
Kõrge kaart tüüpi käed on NL-is kaks korda suuremas miinuses kui PL-is.
Kõrgemad kombinatsioonid on mõlemas mänguvormis üsna sarnaselt plussis.

Positsioonide järgi vaadates on range mõlemas limiidis identne, blindidelt kahjum pea aegu identne, hiliste positsioonide kasum pea aegu identne, keskmiste ja varasemate positsioonide kasum PL-is umbes 4 korda suurem kui NL-is. Tundub, et vastased ei arvesta, et ma avan varasematelt positsioonist oluliselt kitsama rangega kui hilisematelt ja makstakse käsi kergemalt kinni.

Olgugi, et PL sample on kõigest 14k kätt, peaks info üsna usaldusväärne olema, kuna on mängitud 7 kuu vältel käsikäes NL-iga ja selle aja jooksul olen üsna äärest äärde ikka igasugust jooksu kogenud.

leits
27.10.10, 19:04
Ja jõuamegi ju lõpuks j2reldusele, et regulare v2hem ning fishide vs regide suhe on parem kui NL laudades ning thats why nõrgemad käed ka positiivsemas seisus kui NL?