PDA

View Full Version : Mis teeksid kui Omanik on ret?



pwndre
30.10.10, 22:17
Üürisin korterit ilma lepinguta, Omanik ütles et nüüd tuleb uus üürnik ja järgmisest kuust tõmbad jeebet(sest olin ~8 kuu jooksul seal paar korda lärmi teind) Otsustasin, et no okei, aitäh et 15päeva ette teatasid ja korraldasin seal väikse tralle kuni kella 23ni kahel päeval, siis helistas omanik ja ütles, et reede tõmbad jeebet, mina vastasin talle no olgu mis siis ikka, tegelikult ilmus see ret neljapäeva õhtul korterisse ja võttis mu võtmed ja viskas ukse taha, ütles et tuleksin reedel asjadele järgi. Mis mul siis teha oli, kuna lepingut ka polnud tegin minekut läpakate ja seljas olevate riietega.

Nüüd asi selline, et omanik ei taha mind näha ei vasta kõnedele ja ei taha mu asju ( laud telekas mikrouun kitarrid jne jne ) tagasi anda. Loodan et saab nüüd kokku, kuna lubas saada kokku ja mingid asjad(ma eeldan et riided) tagastada. Aga no ta venitab juba 3 päeva.

Aga tahaks enda uude korterisse ikka mikrouuni ja telekat ja igatsen kitarre ka.

Ei taha kuulda postitusi ala "oleksid pidanud seda tegema"
Ootaksin vastuseid et Mida teie ette võtaksite?

flipmachine
30.10.10, 22:25
Mina läheks menti ,kui korteri omanik ei taha sul lubada oma asju kätte saada. Iseenesest on see justkui vargus. Kui sa seal 8 kuud elasid, siis usun ,et majanaabrid saavad ka tunnistada ,et sa seal tõepoolest elasid.

pwndre
30.10.10, 22:27
No ma saaks tõestada kasvõi sellele, et maaklerile kandsin maakleritasu ja seal kirjas mille eest.

Aga ma kardan, et menti minnes ei näe ma oma asjadest und ka.
see võimalus jääb viimaseks õlekõrreks.

alaska
30.10.10, 22:31
Muidugi mine menti. Miks sa kardad, et asju enam ei näe? jätad midagi rääkimata?

Godspeed_EJ
30.10.10, 22:33
No ma saaks tõestada kasvõi sellele, et maaklerile kandsin maakleritasu ja seal kirjas mille eest.

Aga ma kardan, et menti minnes ei näe ma oma asjadest und ka.
see võimalus jääb viimaseks õlekõrreks.

Wat?

Loomulikult mine esimese asjana politseisse ja anna asjale ametlik käik.

inward
30.10.10, 22:36
Aga võttes arvesse, et ta ametlikult ei ole üürinud seda korterit, kas siis mitte omanik ei saaks ka politseis tagasi ajada, et need asjad on tegelikult tema omad ja mina seda tüüpi ei teagi vms... ? Või ma eksin.

leits
30.10.10, 22:36
ja siis tahab maksuamet ka oma osa saada ilmselt omanikult :D?

kvaliteet
30.10.10, 22:37
Võsapets. Tundub et tulemused on kiiremad kui ükskõik mistahes teiste instatnside puhul.

KeRRRt
30.10.10, 22:39
pole ka midagi targemat pakkuda peale politsei

pwndre
30.10.10, 22:41
maksuametiga juba plaanis hirmutada ;) aga jah, menti minnes jõuab ta need asjad sealt ära viia ja ütleb et pole neid näinud või ütleb, et tema omad w/e.
Ja see jääb viimaseks õlekõrreks nii või naa, menti saab alati minna, ennem üritaksin muud moodi.

Godspeed_EJ
30.10.10, 22:46
Kõigepeale asjadele ametlik käik ja kui see ei mõju, siis tulevad muud moodused.

Alati kõige lihtsam/odavaim lahendus, kui endal midagi varjata pole.

alaska
30.10.10, 22:49
No siis löö uks maha, vii asjad minema ja helista omanikule, et paneks uue luku.

Rigged
30.10.10, 22:54
Kui uus jorss on sees, siis mine ukse taha, peksa ust nii kaua kuni lahti tehakse, kui ei tehta, tulevad mendid ja siis saad avalduse kirjutada.

qbj0hn
30.10.10, 23:11
Mis see ret tähendab?

pwndre
30.10.10, 23:16
Mis see ret tähendab?

ret = retard

Codecci
30.10.10, 23:21
karma

donkament
30.10.10, 23:24
kui tagasi ei anna, siis lähed kurikaga külla ja end of story

pwndre
30.10.10, 23:25
karma

-1

atsetoon
30.10.10, 23:37
ähvarda maksuametiga teda ja kogu lugu

inward
30.10.10, 23:43
Kuidas see omanik üldse nii cunt saab olla ? Kuri tunne, et sa jätad midagi tähtsat rääkimata :D

Tuul
30.10.10, 23:44
Peeter Võsa

pwndre
30.10.10, 23:47
no ainuke asi on see, et peale seda kui sainteada et viimased 15 päeva, korraldasin seal väikse pralle kuni 23.00 ja siis tõmbasime linna edasi. Ju see ei meeldinud talle, ja siis WCs läks mingi toru julla vist katki ja siis oli veeõnnetus seal jooksis mingi 40kuupi vett niisama, ütlesin et võtku see tagatisest siis. Kuigi tema peaks ise garanteerima korraliku korteri mulle. Niigi lasin seal tasuta tal kraani ära parandada jms.

yolpa
31.10.10, 00:20
Suuremat kasvu sõbrad:)

BuildUp
31.10.10, 01:41
No ma saaks tõestada kasvõi sellele, et maaklerile kandsin maakleritasu ja seal kirjas mille eest.

Aga ma kardan, et menti minnes ei näe ma oma asjadest und ka.
see võimalus jääb viimaseks õlekõrreks.

Oot ma ei saa üldse aru. Võtsid korteri läbi maakleri ja maksid maaklerile jne, aga korteriomanikuga lepingut ei sõlminud? :D

Lahenduseks, ehk svenza tuleb aitab jama ära lahendada. ::)

kaardimaja
31.10.10, 01:53
maksuametiga juba plaanis hirmutada ;) aga jah, menti minnes jõuab ta need asjad sealt ära viia ja ütleb et pole neid näinud või ütleb, et tema omad w/e.
Ja see jääb viimaseks õlekõrreks nii või naa, menti saab alati minna, ennem üritaksin muud moodi.

oot oot, ütleb, et tema omad? kas selline asi läheb nii lihtsalt läbi?
varastan naabrilt teleka ja kui ta tuleb mendiga seda tagasi nõudma, siis ütlen, et see on minu oma ja asi lõppenud? vist mitte...

aga Võsapets on alati kindel diil;)

qbj0hn
31.10.10, 02:16
54 54 10 10 ... /thread

kilu6
31.10.10, 02:25
Suuline leping on ka leping. Kuidas raha maksid? Sulas või jäi mingi jälg ka järgi ikka. Kui saab kindlaks teha, et oled perioodiliselt raha maksnud, siis oli teil suuline leping.

Kui selgub, et teil oli leping, siis vastavalt võlaõigusseadusele saab lepingu lõpetada kolmekuulise etteteatamistähtajaga. Saad ähvardada omanikku sellega, et lähed üürivaidluskomisjoni. Omaniku vastuargument seal on siiski, et oled lepingut rikkunud, kuna teil ei olnud kokku lepitud peo pidamine vms.

Kui oled kulutanud vett, siis selge, et kõik tuleb kinni maksta. Üürniku esmane kohustus on koheselt teavitada omanikku igasugusest rikkest ja teha kõik et see rike saaks kõrvaldatud. Kui seda teinud ei ole, siis plekid.

Kui oled mingit remonti teinud vms, siis see läheb tasaarveldusena arvesse ainult juhul, kui oled omaniku nõusoleku saanud enne remondi tegemist.

----
§ 312. Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise tähtajad

(1) Kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud.

(2) Möbleeritud tubade ja eraldi üüritud parkimisplatside, garaažikohtade ja muu taolise üürimise korral võib tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks kuu.

sm0ntaan
31.10.10, 05:57
eidele molli kutile sitakasse

ok2aa
31.10.10, 08:10
Suuline leping on ka leping. Kuidas raha maksid? Sulas või jäi mingi jälg ka järgi ikka. Kui saab kindlaks teha, et oled perioodiliselt raha maksnud, siis oli teil suuline leping.

Kui selgub, et teil oli leping, siis vastavalt võlaõigusseadusele saab lepingu lõpetada kolmekuulise etteteatamistähtajaga. Saad ähvardada omanikku sellega, et lähed üürivaidluskomisjoni. Omaniku vastuargument seal on siiski, et oled lepingut rikkunud, kuna teil ei olnud kokku lepitud peo pidamine vms.

Kui oled kulutanud vett, siis selge, et kõik tuleb kinni maksta. Üürniku esmane kohustus on koheselt teavitada omanikku igasugusest rikkest ja teha kõik et see rike saaks kõrvaldatud. Kui seda teinud ei ole, siis plekid.

Kui oled mingit remonti teinud vms, siis see läheb tasaarveldusena arvesse ainult juhul, kui oled omaniku nõusoleku saanud enne remondi tegemist.

----
§ 312. Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise tähtajad

(1) Kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud.

(2) Möbleeritud tubade ja eraldi üüritud parkimisplatside, garaažikohtade ja muu taolise üürimise korral võib tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks kuu.

tahtsin samasuguse jutu kirjutada. kõigepealt saada omanikule sõnum või e-mail, et annad asjadele ametliku käigu. enne seda anna talle 1 päev aega asjade tagastamiseks.

taipupole
31.10.10, 08:27
Ma pole nii naljakat lugu ammu näinud.

Mul oli ka kunagi üüriline, elas kenasti lepinguga mu korteris koos naise ja terve karja lastega. Aastake-paar oli kõik suht okei, kuid siis tahtsin korterit kas enda kasutusse või kõrgema hinnaga rentima hakata. Kõigest sellest sai kenasti ametlike tähtitud kirjadega teatatud, kuid kunagi sügisel lõppesid igakuised maksed ära. Nii läksid teele uued kirjad, et maksed pole laekunud ja palun teatada probleemist. Et tegemist oli natuke erilise fruktiga just käitumise osas - meeletu pedantsus -, siis selline ametlik tegutsemine oli lihtsalt vajalik.

Et midagi ei muutunud, abi polnud ka lihtsalt vestlustest ning ei laekunud ka teise ja kolmanda kuu üür, tuli hakata ukse taga käima. Üüriline teatas aga, et temal rahhi pole, lisaks võiksin mina talle maksta, sest igakuisel arvel on ka mingid holduskulud, mis tema hinnangul on õigusvastased jms pläma.

Igatahes keeldus maksmast ja välja kolimast. Mida siis teha siin toredas Eesti riigis? Vot polnudki midagi teha, sest ühegi nipiga neid välja visata ei saa (maaklerifirma, kes seda üürnikku vahendas laiutas ka kenasti käsi, et nende jaoks esmakordne ja nii õudne). Tundub ebaoogiline, kuid tegelikult täpselt nii loogiline ongi. Kui oleks sõbrad ja jõmmud kohale vedanud, ukse maha löönud ja asjad välja visanud, saanuks ise kohtukulli kaela, sest niimoodi ei tohi käituda isegi kui on lepingut rikutud.

Ainuke reaalne ja legaalne lahendus olnuks hakata kohtus käima, kuid see veski oleks oma toreda aastakese jahvatanud.

Lõpuks jõudsime muidugi kokkuleppele, sest täielik värdjas see tüüp õnneks polnud. Aint natuke omapärane, umbes aasta hiljem ilmus ta mu ukse taha ja küsis, et ega mul tema ukselinki alles pole, mille ta välisuksel ise ära vahetanud. Oli väga solvunud, et polnud.

---

Antud loo kontekstis: tehke alati leping, siis ei saa välja visata.

leits
31.10.10, 08:34
oot wtf, kui tyyp ei maksa ei tohi ma teda nahhui visata oma enda korterist?

taipupole
31.10.10, 08:36
oot wtf, kui tyyp ei maksa ei tohi ma teda nahhui visata oma enda korterist?

Jah.

leits
31.10.10, 08:38
cool .... scammeritele midagi siis :D

minbetmillionaire
31.10.10, 09:06
Ma pole nii naljakat lugu ammu näinud.
Üüriline teatas aga, et temal rahhi pole, lisaks võiksin mina talle maksta, sest igakuisel arvel on ka mingid holduskulud, mis tema hinnangul on õigusvastased jms pläma.


äkki mõtles remondifondi, seda ei peagi üürnik defauldis maksma

con
31.10.10, 09:26
uuri välja kus elab, kasuta googlet vm. kui teada ei saa siis tee ametlikult.

masterpuppet
31.10.10, 10:15
Suuline leping on ka leping. Kuidas raha maksid? Sulas või jäi mingi jälg ka järgi ikka. Kui saab kindlaks teha, et oled perioodiliselt raha maksnud, siis oli teil suuline leping.

Kui selgub, et teil oli leping, siis vastavalt võlaõigusseadusele saab lepingu lõpetada kolmekuulise etteteatamistähtajaga. Saad ähvardada omanikku sellega, et lähed üürivaidluskomisjoni. Omaniku vastuargument seal on siiski, et oled lepingut rikkunud, kuna teil ei olnud kokku lepitud peo pidamine vms.

Kui oled kulutanud vett, siis selge, et kõik tuleb kinni maksta. Üürniku esmane kohustus on koheselt teavitada omanikku igasugusest rikkest ja teha kõik et see rike saaks kõrvaldatud. Kui seda teinud ei ole, siis plekid.

Kui oled mingit remonti teinud vms, siis see läheb tasaarveldusena arvesse ainult juhul, kui oled omaniku nõusoleku saanud enne remondi tegemist.

----
§ 312. Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise tähtajad

(1) Kinnisasja, elu- või äriruumi, laevakinnistusraamatusse kantud laeva ja Eesti õhusõidukite registrisse kantud õhusõiduki üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud.

(2) Möbleeritud tubade ja eraldi üüritud parkimisplatside, garaažikohtade ja muu taolise üürimise korral võib tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks kuu.


Ühe olulise sätte järtsid veel lisamata, mis on aluseks.


§ 274. Eluruumi üürilepingu vormi mõju lepingu tähtajale

Kui eluruumi üürilepingut tähtajaga üle ühe aasta ei ole sõlmitud kirjalikus vormis, loetakse leping sõlmituks tähtajatult, kuid sellist lepingut ei või üles öelda selliselt, et leping lõpeks varem kui ühe aasta möödumisel eluruumi üürnikule üleandmisest

---

Seega üürileping formaalselt veel kehtib ning sul on õigus omaabi korras "oma korterisse" sisse tungida ning oma asjad sealt välja ära võtta.

STFU
31.10.10, 21:51
tegelikult ilmus see ret neljapäeva õhtul korterisse ja võttis mu võtmed ja viskas ukse taha...

mingi inimene tuleb sinujuurde ja viskab su uksetaha? jõusaali soovitaks minna..

Godspeed_EJ
31.10.10, 21:56
mingi inimene tuleb sinujuurde ja viskab su uksetaha? jõusaali soovitaks minna..

Mis see aitab? :eek:

STFU
31.10.10, 21:58
Mis see aitab? :eek:

mis see aitab? keegi tuleb sinu koju ja viskab su välja...ilmselgelt tuleb alustada endast

Godspeed_EJ
31.10.10, 22:04
mis see aitab? keegi tuleb sinu koju ja viskab su välja...ilmselgelt tuleb alustada endast

Sellisel juhul soovitaksin minna poks/maadlus/muay/kick vms trenni, mitte jõusaali. Sealt saad 50cm kasutu biitsepsi endale.

Codecci
31.10.10, 22:13
Selline küsimus:

Mul lõppes omanikuga leping kuu aega tagasi, aga mõlemad pikendamisest huvitatud ja ta pakkus välja, et kritseldame lepingus lihtsalt kuupäevad üle hilisemaks. Siiani pole seda teinud.

Esiteks kas on normaalne mõte ja teiseks kas peaks takka kiirustama sellega, et välistada mingisuguseid probleeme? Maksan muidu iga kuu ülekandega rendi, et sellist asja ei saa vast tekkida, et pole maksnud vms.

leits
31.10.10, 22:16
ma kirjutasin lepingu lõppu, et pikendatud selle kuup2evani sel kuup2eval .. ja mõlemate allkirjad

STFU
31.10.10, 22:33
Sellisel juhul soovitaksin minna poks/maadlus/muay/kick vms trenni, mitte jõusaali. Sealt saad 50cm kasutu biitsepsi endale.

tõin suvalise näite....

emmimees
31.10.10, 22:46
Ma paneks üle kaalika ja kui see ei aita, siis kutsuks politsei kes tooks omaniku kohale või aitaks ukse maha murda kui mu asjad seal sees? Samas kui vanem puust uks on, peaks jõudma ise ka läbi joosta...

ok2aa
31.10.10, 23:04
Selline küsimus:

Mul lõppes omanikuga leping kuu aega tagasi, aga mõlemad pikendamisest huvitatud ja ta pakkus välja, et kritseldame lepingus lihtsalt kuupäevad üle hilisemaks. Siiani pole seda teinud.

Esiteks kas on normaalne mõte ja teiseks kas peaks takka kiirustama sellega, et välistada mingisuguseid probleeme? Maksan muidu iga kuu ülekandega rendi, et sellist asja ei saa vast tekkida, et pole maksnud vms.

vormista lepingulisa, kus on muudetud punkti, milles on kirjas lepingutähtajad.

pwndre
31.10.10, 23:12
mingi inimene tuleb sinujuurde ja viskab su uksetaha? jõusaali soovitaks minna..

retard??? ah et naisele lased lõuga ?, mentidele ka? vaata kui sul lepingut pole siis lihtsalt kutsutakse mendid ja visatakse ukse taha ;) vähe oled elanud jõujunn

pwndre
31.10.10, 23:14
codecci kui maksad igakuu ilusti siis pole probleemi, pikendage lepingut,

Aga jah hirmutasin omaniku maksuameti+mendiga ja sain asjad ilusti kätte ;) pold mingit võsapetsi vaja.

Madis Very
31.10.10, 23:14
here we go,
anyway
imo kui ise lahendust ei tea siis jah küll ment aitab

qbj0hn
31.10.10, 23:54
Tore kuulda

Potsataja
01.11.10, 00:12
retard??? ah et naisele lased lõuga ?, mentidele ka? vaata kui sul lepingut pole siis lihtsalt kutsutakse mendid ja visatakse ukse taha ;) vähe oled elanud jõujunn

No naisterahva puhul oleksin ma lihtsalt edasi istunud ja mente oodanud. Siis oleksid sina oma loo rääkinu ja korteriomanik oma loo ning imo vähemalt selle viimase öö oleksid kohe kindlasti seal rahulikult maganud.

STFU
01.11.10, 00:16
retard??? ah et naisele lased lõuga ?, mentidele ka? vaata kui sul lepingut pole siis lihtsalt kutsutakse mendid ja visatakse ukse taha ;) vähe oled elanud jõujunn

oleksid võinud enda teada jätta, et see naine on... nüüd kõik teavad, et sind viskas mingi naine kodunt välja...

muki
01.11.10, 00:24
oleksid võinud enda teada jätta, et see naine on... nüüd kõik teavad, et sind viskas mingi naine kodunt välja...

See on kindlasti väga häbiväärne kui su üüritud korter kuulub naisele :,d

STFU
01.11.10, 00:28
See on kindlasti väga häbiväärne kui su üüritud korter kuulub naisele :,d

mitte see ei ole häbiväärne, vaid see et sind visatakse kodunt välja ja seda teeb naine... (jõudu kasumata)

peab päris nutikas ja julge poiss olema

Potsataja
01.11.10, 00:50
oleksid võinud enda teada jätta, et see naine on... nüüd kõik teavad, et sind viskas mingi naine kodunt välja...

OT küll aga naisi on igasuguseid:

http://www.postimees.ee/?id=90619

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=350798

pwndre
01.11.10, 09:14
mitte see ei ole häbiväärne, vaid see et sind visatakse kodunt välja ja seda teeb naine... (jõudu kasumata)

peab päris nutikas ja julge poiss olema

Kas sa ei saa aru, et kui ta kutsub mendid ja ütleb, et ma rikkusin ala lepingu tingimusi siis mind visatakse sealt lihtsalt välja, hea kui mingit paragrahvi ei saa, elu ei ole nii lilleline, mul pole mingit lepingut ega midagi ette tuua, tal on enda korteri paberid olemas.

Aga no see on minu arvamus lihtsalt, et mendid viskaksid välja, pole elutarkust jõudnud veel palju koguda, et teaks.

edit: aaaaa see oled sina STFU, niisama nokid ?

pwndre
01.11.10, 09:15
ma valisin lihtsalt lihtsama tee, kuna olin kindel, et saan asjad tagasi, mida ma ka saingi, ei ole vaja mentidega jaurata pole ise päris puhas poiss ka

STFU
01.11.10, 14:41
Kas sa ei saa aru, et kui ta kutsub mendid ja ütleb, et ma rikkusin ala lepingu tingimusi siis mind visatakse sealt lihtsalt välja, hea kui mingit paragrahvi ei saa, elu ei ole nii lilleline, mul pole mingit lepingut ega midagi ette tuua, tal on enda korteri paberid olemas.

Aga no see on minu arvamus lihtsalt, et mendid viskaksid välja, pole elutarkust jõudnud veel palju koguda, et teaks.

edit: aaaaa see oled sina STFU, niisama nokid ?

ma ei noki, ega taha midagi halba....küsisid arvamust, andsin enda oma