PDA

View Full Version : Leak - fold to 3bet suur



rrrr
01.11.10, 08:24
Mängin NL50 rushi 6-max. Vaatasin, et mul fold to 3-bet on 73, CO-lt ja BTN-lt tiba suurem veel. Küsimus, mida teha tüüpidega, kes lightilt 3-betivad blindidelt (3-bet > 10, resteal >13) ja teil on käes 77-TT,AT-AQ. Kas:

1) pre 4-bet 2,5x nende raise
2) flopis cbeti raise (kui cbet on high)

Või pole asi hoopis nii hull?

nomerlot
01.11.10, 12:00
huvitav, ma pole kunagi arvanud, et 70% fold to 3bet oleks liiga kõrge. Kas lekin ka?

pastilaa
01.11.10, 12:30
Mõtlesin ise sama, et mul oli üle 80% fold to 3bet, et mis nüüd küll saab. Oh imet - NL100 FR enamikel crushijatel see 80+, ühel vennal isegi 92%. Enam väga ei põe ja sobivates kohtades ainult (kui keegi paistab seda ära kasutavat) hakkan vastu. Enamik rege siiski suht BE masstablerid, kes väga pädevad ei ole. 6max muidugi teine tera ilmselt veidi...

rrrr
01.11.10, 13:44
Ok, julgustav kuulda.

Lihtsalt et kui mina avan (NL50) 1.75, SB foldib, BB tõstab 5.5 ning mina nüüd 73x 100-st foldin, siis BB riskib 5-ga, et võita maas olev 2.5:
73*2.5 - 27*5 mis on talle igati puhas kasum iga korra pealt 0,5 ehk 1 bb seni kuni ma ei adjusti või mul kätt ei tule. Kuna mu range on buttonilt ca 30 kanti, siis 4-beti teen ehk oma 2-3%.
Võibolla tõesti polegi nii hull.

Kosmonaut
01.11.10, 14:48
6maxis on regidel üldiselt kusagil 55-65. Samas on ka selliseid rege, kes aint 40% foldivad. Ei tea aga kas on tegu võitvate või kaotavate mängijatega, sest mängin everestis, mida ei tracki PTR.

Endal on see ka umbes 60-65%. 4bettimist ma ei soovitaks AQ, AJ, KQ jms kätega, samas positsioonis kaitsta on nende kätega hea (OOP ei tasu 3betti callida). Muidugi kui on read et ta läheb blind vs BU olukorras kergelt broke mingi väiksema PPga või isegi 5bet bluffib enamvähem sagedalt, siis saab ka AQga ennast pre commitida.
Vahetevahel kaitsen isegi mingite 89s ja väikeste PPdega (ei julge ütelda, et see hea oleks, aga vastaseid üllatab küll). Pealegi positsioonis on võimalik igasugust nalja teha - floatida, otse raiseda flopil jne. viimaste movede jaoks oleks hea vaadata "Cbet in 3bet" pot statsi (kui tihti õnnestub pot lihtsalt flopil maha võtta peale tema checki). drawing kätega jälgin ka stacki suurust - tore oleks kui veidi deep (130+ BB).

Kokkuvõttes aga ei muretseks nii palju selle fold to 3beti pärast NL50s, NL100 ja eriti NL200 peavad need ranged juba hästi paigas olema (millega call, millega 4bet/call jne.).

Ning BU openraise range võiks olla suurem (oleneb kui hästi postflop mängid ja mis vastased on blindidel), osad mängijad isegi avavad 100% regide vastu (ja kasumlikult).

sixmax
07.11.10, 18:04
Buttonil 3,5x on raiskamine. 2x-3x on optimaalsem. 2,5x on minu personaalne lemmik, rush pokeris veel eriti. Kui on väga halvad mängijad blindides, siis avaks 3,5x, et mängida suurt potti nende vastu positsioonist. Ülejäänud juhtudest on ikkagi blindide varastamine sinu eesmärk ja avades väiksemalt peab see palju vähem töötama.

Ajuvaba
07.11.10, 20:47
mina foldin umbes 35% kordadest 3-betile. Aga see number näitab tegelikult mida? Võibolla seda, et minu vastaste 3-bet on 10%+. Ehk, see number peab sobima sinu vastaste ja lauaga. Kui ma foldiksin 77% kätest, eriti veel positsioonil olles, siis oleks mul probleem raha teenida.
Ilmselt varastad kehvade kätega ja 3betile fold on veelgi kiirem tulema jne, kuna CO-lt ja BTN pealt on fold suurem.

Soovitan ikkagi iga vastase vastu erinevalt mängida, mitte range paika panna. Positsioonil olles peaksid laiema rangega callima. Samuti tuleb jälgida, et mis positsioonilt vastane 3betis..kas ta 3bettis sinu CO raise olles ise BTN peal jne jne jne. Kui leakfinderist enda statsi läbi lased, siis sealt saad kindlasti positiivse vastuse, et väga tubli, mina seda nii ei võta.
Vennad, kes foldivad le 80% 3betile ja stealivad, siis laseksin iga käega 3bette peale :)

Ajuvaba
07.11.10, 20:48
vastus kysimusele oli see, et mängi vastast, mitte kaarte.

rrrr
08.11.10, 08:07
vastus kysimusele oli see, et mängi vastast, mitte kaarte.
Üritangi. Seda, kes 3-betiga blinde kaitseb 10+% rangega ei lähe stealima A6-ga või 76s ning selle tegelase 3-beti callin ka ntx 99/AQ-ga maha. Aga ikka tundub, et ma olen suht valge vares võrreldes teiste lauasistujatega. Ja loomulikult ma abusen endataolisi weak-tighte.

Kotkas1000
08.11.10, 19:28
Kunagi Ranka kirjutas 3-beti teemal väga hea kokkuvõtva jutu. Usun, et keegi ei pahanda, kui ma selle siia teemasse copy-pasten. Üldiselt võiks see olla ka "saagem prodeks" alateemas stickyna olemas!!!!!


3bet% ma jagaks nii (vahet pole kust, kas üldine või positsioonide kaupa):
3Bet on 2% või väiksem
Range: 3betib ainult value peale KK+, vahel lisanduvad teatud olukordades QQ ja AK ning mõningad harvemad bluffid.
Kuidas mängida: OOP peaksid AK ning QQ suht kiirelt mucki lendama, KK-ga (ja isegi AA-ga) callida. IP võib callida suht tihti QQ+ (v.a AA aga võib ka ässadega) ning AK peaks siiski lendama mucki.
Kuidas abuseda: Sa ei saa teda abuseda ülemängides vaid siin sa vajad kätt! Kui olete nats deepimad või ta raiseb väikselt siis võiksid rohkem floppe võtta IP pocket paaridega, sest neil on setmine väärtus + value saada AK-st jagu. Stäkida tema vastu ainult käega, mis on suurem kui QQ (vahest ka QQ). Teine abusemine tuleb sellest, kui ta on su vasakul käel siis varastada ta blainde tohutult! Kui ta on tight siis suht any2, kui loosem siis kõlbavad pm kõik taskupaarid ja mittetaskupaarid, mis on suuremad kui 7 ehk ca 40% rangest
3Bet on 3-4%
Range: Oleneb olukorrast on ta range suht kitsas või suht lai aga rusika reegel on, et reeglina põhiline 3bet range on tal siiski QQ+, AK aga blaindidelt (või LP) on see tsipa loosem.
Kuidas mängida/abuseda: OOP jällegi olla tight, eriti EP. LP battledes võib ajada AK-ga ja QQ-ga stäkid sisse ning kui sa oled button ja ta blaind siis võib võtta loosemalt floppe näiteks 99+, AT+, QK ning lisada ka 4bet bluffe blocker kaartidega.
3Bet on 5%
Range: See on kõige levinum ja ohtlikum vastase tüüp ning siin kindlasti panna tähele nende 3bet% positsioonide kaupa. Osad vastased on kuni Blaindideni 3-4% ja blaindidelt 7-8%, teised jällegi EP ja MP 3%, CO ja BTN 6-7% ning blaindidel 4-5%

Kuidas mängida/abuseda:
Oleneb. Kui ta 3betib sind tihti blaindidelt (7-8%) siis 4bet bluffi rohkem blockeritega ning võta floppe, mis domineerivad ta range, sest nüüd nende ranges on palju suited connectoreid. KTs, isegi Q9s ja sellised muutuvad suht nuts käteks! Samuti ei kao valuet paaridelt nagu 99+ ja suurtelt ässadelt või pildikaartidelt. Kahjuks ma ei oska öelda, kui hea oleks floppi võtta kaartidega nagu 98s, sest siis oleme ise tihti domineeritud. Selliste vastaste vastu kui floppate tõmbe (eeldades, et ta on domineeritud, mastitõmme siis) siis ei tohiks karta rahasid sisse panna, sest ta võib vabalt teid callida väiksmea tõmbega! Samuti 99 muutub 267 laual nutsiks ning ei tohik skõhelda raha sisse ajada!

Aga olge selliste vastastega ettevaatlikud LP-lt blainde varastades, sest nad 3betivad teid tihti! Valige kaarte, milllel on hea postflop equity kui saate calli ning vajduselt saaksite ka 4bettida või callida 3beti. Kätega nagu Q6s, 9To, väiksed SC-d ma siin ei stealiks küll aga laseks isuga suurtel kaartidel, suited ässad, iga taskupaar.

PS! Jälgiga ka ta fold to 4bet statti ning proovige saada infot, mis kätega ta on enne shovenud 4betist üle! Kui mängija ei foldi 4betile (meenub taotao666 FTP-st, kes shoveb any PP, suured ässad ja tihti callib 4bette OOP SC-dega) siis isegi A6o muutub jubedaks trashiks, sest ta 3betib sind nii kuradima tihti, sa teda 4bettida ei saa kuna ta ei foldi ning 3betted potis A6o ei mängi hästi.
3Bet on 7%+
Kuidas mängida/abuseda: Sellise vastase vastu AK, QQ muutuvad stone cold nutsideks ja ärge kartge 4bettida ning stäkke sisse ajada. Reeglina nad ka 4betivad tihti või ei foldi 3betile ning LP battledes muutuvad kaardid nagu 88+, AJ+ nutsideks ning nendega saate 5bet shoveda ja avastate ,et nad callivad teid maha veel lightimalt. Kui ei calli siis võidate suure panga enne showdowni. Blindi steal tuleb nende vastu unustada, alates MP-st võtta tightimaks ja rohke mtõsta kätega, mis mängivad postflop hästi (umbes nagu dongi vastu tõstaksite!) ja millega saate ilusti-kenasti stäkke sisse ajada.

See on mu väike giid õpetamaks mängijaid natuke rohkem abuseda, ise mul see tuleb vahest välja :X vahest ei tule ka :D aga kui mängijate mängijaid siis Teie statid muutuvad valedeks ning hakkab valet infot andma. Näiteks kui te stealite sitaks palju niti blainde ja igakord kui ta 3betib siis te suht foldite, mis tõstav teie steali statid 50% ligi aga fold to 3bet stati 80-90% ligi siis näiteks mõni TAG võib teid abusema utlla ja mega lightilt 3bettida ning sel juhul teie calling range (näiteks KTs) muutub veel suuremaks monsteriks kuna ta lightsalt 3betib veel lightimalt. Jama on vastupidi, kui nitike nägi, et sa läksid allin näiteks AQ-ga lagi vastu kaks-kol mkorda järjest siis nit, kes oskab nats adjustida võib panna sulle märkme külge ja ise hakata lightimalt 3betima. Kuna aga sa ei foldi alati QQ-d siis ta võib ikkagi teha postflop vea. Seepärast hoidke natuke silmi ka lahti, et kui mõni mängija tundub liialt 3bettima või muud moodi abusema Teid aga arvestage, et ärge guessige vaid vettpidav tõend las tuleb esimesel showdownil või kui tõesti nitige on teie vastu mega out of line.

Reaalsus on see, et kui keegi teid 2-3 korda 3betib siis juab arvatakse, "oh abuseb".

NB! Jutt võib olla 100% vale ja ootan siia tagasisidet ja arutlust :)

pastilaa
08.11.10, 20:03
Ma mainiks sellise asja veel ära, et vähemalt sama oluline, kui vastase 3bet stati jälgimine, on arvestamine vastase kuvandiga meist. Palju stealime, palju meie fold to 3bet jne. Mida kõrgem limiit, seda rohkem hakkab 3bete sadama vastavalt sinu enda mängule...

Ajuvaba
08.11.10, 20:43
Ma mainiks sellise asja veel ära, et vähemalt sama oluline, kui vastase 3bet stati jälgimine, on arvestamine vastase kuvandiga meist. Palju stealime, palju meie fold to 3bet jne. Mida kõrgem limiit, seda rohkem hakkab 3bete sadama vastavalt sinu enda mängule...

nõus

Ajuvaba
08.11.10, 20:50
Üritangi. Seda, kes 3-betiga blinde kaitseb 10+% rangega ei lähe stealima A6-ga või 76s ning selle tegelase 3-beti callin ka ntx 99/AQ-ga maha. Aga ikka tundub, et ma olen suht valge vares võrreldes teiste lauasistujatega. Ja loomulikult ma abusen endataolisi weak-tighte.

99-ga ja AQ peaks pigem valuet võtma selliste vendade vastu, kui maha callima. Aga tead mis, see on rohkem tunde teema, palju faktoreid jne jne jne. Ma jälgin konkreetse mängija tänase päeva käitumist, et kui aktiivne ta täna on jne. Samuti seda, et kui tihti vennas on SD-s ehk kas 4 bet(keskpärase käega) on mõistlik jorsi vastu, kes leiab end igas teises olukorras AI.

Kindlasti ütlen ma seda, et alates NL400 pead olema loovam. Ei saa mängida ainult kaarte, kui 4betid ainult QQ+,AK siis sellest saadakse aru ja leiad ennast väga tihti rasketest seisudes(kus vastased kasutavad iga scary cardi sinu kahjuks ära, sest nad teavad, et oled sellise rangega).

A la...4betid vastane callib....flop 567, siis ta loeb enda outiteks 8,4,9,3, sest nende kaartide tulekul oled sa valmis foldima.

rrrr
08.11.10, 22:51
Leidsin endale 2-3 artiklit (incl ranka artikkel) lugemiseks-mõtlemiseks (loodetavasti mitte ülemõtlemiseks) ja katsetamiseks.

Ranka oma kohta niipalju, et minul isiklikult tekib tõrge AJ, KQ, ja 88-JJ-ga callida 3-betti. Tihti on seal flopis kas 1-2 overit või oled domineeritud kui actioniks läheb. Ja kui actioniks läheb, siis on 3-betitud ja cbetitud + sina teed raise (või callite ja safe turni korral nupud) ruumi vähe foldimiseks.

Rush on natu nitisem ja 3-betlile folditakse harvem. Aga lahmijaid leidub siingi. Ole ainult mees ja raali välja.

ranka
09.11.10, 06:13
Omal ajal ma foldisin 3betile palju - ca. 70% ajast. Pärast mõningat HU kogemust ma enam niipalju ei foldiks. Kui aga ei tunne end kindlalt 3bet pottides siis palju foldimine on väiksem viga kui vähe foldimine.

ps! paljud foldivad 3betile 70% ajast ja n'itavad head winratet. näiteks ment foldib 68% ajast :P