PDA

View Full Version : *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***



Leheküljed : [1] 2 3 4

ranka
12.11.10, 12:06
Surfasin netis, täpsemalt öeldes googledasin snussi ja kopsuvähi kohta ning sattusin sellisele teemale: http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=11091

Kuna ma ise ka hetkel suitsetamist maha jätan siis mõtlesin teha siia foorumisse ka analoogse teema ja küsiks paar lisaküsimust:
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

Et olla aus siis vastan ise esimesena:
a) 15a hakkasin, miski 20-21 lõpetasin ja nüüd see kevad hakkasin uuesti. Tatikana alustasin sest ,ei mõistnud üldse tollal midagi ja nüüd alustasin kuna pm. iga pidu tegin suitsu. Iga nädal oli 3-4 pidu ja oli ainult aja küsimus, millal enam pidudel suitsu ei tee. Enam pidusid ei pane aga suitsetamine on jäänud külge.

b) 5 aastat

c) kui tatikana tegin siis ainult kaks korda proovisin maha jätta aga need ei olnud mingid maha jätmised. kolmas kord, kui esimene tõsine katsetamine oli saigi mu esimeseks verstapostiks.

d) 5 aastat :P

e) motivatsioon tuleb leida. mul tollal oli motivatsiooniks see, et kui ei teinud suitsu siis oli sitt olla ja kui tegin suitsu oli sitt olla. seega suht mõttetu oli teha :) tollal oli ka füüsiline tervis sitem ja seepärast tänasel päeval enam suitsust ERITI pask ei hakka olla. küll aga suitsetamine teeb mõttetutl lojuks, laisaks -- sellinne tunne nagu eluenergija kaob ära. samuti kaob ära võhm. nende omavahelises koostöös hakkab see mõnusalt keha kurnama. ühelt poolt kaob ära võhm, füüsiline ja teiselt poolt "nõme" enesetunne kurnab räigelt vaimu. mäletan ka aegu kui enam suitsu ei teinud, trennid taga ja mis oli siis tunne - nagu 24h päevas orgasmi :)

see on minu motivatsioon ja seekord quitin ka. muidugi naine teeb kõrval suitsu, mis raskendab olukorda aga tollal kui 5 aastat tagasi maha jätsin siis oli mul majas peale minu kaks suitsetajad ning tuhatoos oli mõlemas toas arvutilaudade peal, voodi ees, WC-s, köögis. See tähendab, et tossati igal pool ja vahet pidamata. See mind ei mõjutanud, hakkama sain ja saan ka nüüd.

PS! Purjus peaga teen ikka suitsu aga proovin pidusid natuke vältida kriitilisele ajal. Kriitiliseks ajaks loen ma esimest kahte-kolme nädalat. Füüsiline sõltuvus või vähemalt sõltuvus, mis annab tunda halva enesetunde näol on kõiges mõni päeva ja reeglina just hommiku poole. Õhtupoolikul ei tule meeldegi, et suitsumees olen :) Küll aga psühholoogiline sõltuvus on kõige räigem.

Vaatad korra rõdu pelae siis mõtled, et oh kui tore oli sessi aeg paus teha ja rõdul värske õhuga suits teha. või kui lähed jala poodi siis oli nii mõnus suitsu kimuda aja täiteks või kui sööd kõhutäis, jood sooja kohvi siis oleks nii hea üks toss teha. Selline "harjumuse igatsus" kestab kauem. koos kiustautsega on perioodipikkus ca. nädal, mis tuleb üle elada. kui selle üle elad siis kaovad juba füüsilised nähud ja jääbki ainult psühholoogiline igatsus.

kes ei ole suitsu teinud siis võin öelda, et suitsusõltuvus on talumise suhtes kerge, kohe väga kerge aga distpliini ning kiustatuste suhtes väga, ääretult raske.

hetkel üks päev ilma olnud. eilsed sümptomid olid, et sees on nagu õõnes olla, selline mõnu-valu, no ei oska kirjeldada vahepealne tunne. üldiselt see tunne mulle räigelt meeldib, see on selline tunne, e ttead, et kui teed suitsu siis see "imelik" tunne kaob aga samas on ta mõnus, vaimu ergastav tunne. suurt rohkem midagi, õhtuks oli täiesti 100% fine nagu ei oleks suitsu teinud.

täna on natuke "keerulisem" olla. hommikul ärgates, ei olnud esimene mõte suits. vaid pigem ikka duzz, hommikusöök ja kohvi joomine. kui need elementaarsed protseduurid ära teed siis tuleb alles suits meelde :)

seekord siis isegi natuke kangem. üldine isu on madal aga kui tekib kiusatuse hoog -- neid tekib alguses väga tihti, peävas mitu korda ja kestavad minut või nii, siis on küll tunne, et aitas! Tuleb end maha suruda ja mitte alluda vaimuga kehale. Las piinleb :P. Isegi 5 aastat pärast suitsetamist tulid mul kiusatusehood aga need on sellised lahjad.

tunnen, et magu on rohkem tööle hakanud, sülg voolab ja kõht on tühjavõitu. see on täiesti tavaline tunne. süljevoolus on eriti jube, selline nagu oleks väga nälgas. samuti on keskendumine raskendatud. meenutab sellist pohmelli tunnet või õrna psühhoosi. pea õrnalt uimane, ei suuda vaadata ühte asja kaua.

kõik vägagi talutatav tunded. võõrutusnähtude leevendamiseks minu puhul aitavad füüsiline liikuvus, saun, vee joomine ja isegi küüslauk.

läks veits pikaks aga panen edaspidi ka siia postitusi kuidas mu suitsetamise maha jätmise teekond edeneb. annab ehk veelrohkem motivatsiooni mitte kiustatustele järgi anda.

ranka
12.11.10, 12:08
lisasin polli ka ja kas keegi ühineb minuga?

nomerlot
12.11.10, 12:30
Olen terve elu olnud veendunud mittesuitsetaja (mingi periood küll oli, kus joogisena suitsetasin)
Aga nüüd suitsetan 2 kuud ja pole hetkel plaani maha jätta.

Miks? Suured muutused isiklikus elus sundisid otsima lisavarianti lõõgastumiseks-rahustamiseks. Ütleme nii, et see tegevus on terapeutilise eesmärgiga, mille lühiajaline efekt kaalub praegu minu jaoks üles pikaajalised riskid.
Norm on 3-5 sigaretti päevas (kõige lahjemad, mis olen poest leidnud)

Uhke ei ole, aga väga ei häbene ka.

emmimees
12.11.10, 12:31
Nüüd üle aasta juba ainult joogisena vahest, kui tuttavad suitsetavad ümberringi.. pohmakas on 3x hullem obv.

muruntau
12.11.10, 12:35
Üritan maha jätta, suitsetanud olen seitse aastat. Kolmas päev ilma. Söögiisu lendas duublisse.

kivisaba
12.11.10, 12:39
Kas keegi oskab soovitada mida teha turnapauside ajal kui suitsetamine mahajätta ? kui keegi hea alternatiivi välja pakub siis võiks juba edasi mõelda

emmimees
12.11.10, 12:41
Üritan maha jätta, suitsetanud olen seitse aastat. Kolmas päev ilma. Söögiisu lendas duublisse.

Varsti hakkad õiget söögi maitset ja lõhna ka tundma :)
Ja kui kaalu pärast muretsed, siis otsi omale mingi muu tegevus õgimise asemele...

K2snakas
12.11.10, 12:42
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

a) krt seda teab olin noor siis, ja vb et go with the flow

b)igapäevaselt 8 aastat kindlasti

c)ei

d)nädal aega, 15 aastaselt kui k2isin isaga norras

lebovend
12.11.10, 12:42
lisasin polli ka ja kas keegi ühineb minuga?

Hetkel ei yhine. Pärast ajateenistust võib ju uuesti proovida. Ei viitsi seal punktide kaupa t2psemalt n2puga j2rge ajada ja j2rjekorras vastata, aga noh, suitsetanud vast 5-6 aastat. Maha proovinud j2tta vast 50-60 korda(neist t6sisemalt siis algusaastatel 2-3 korda, sai isegi kuu ilma oldud vist).

Motivatsiooni kohta nii palju, et mind tglt v2ga ei motiveeri miski maha j2tma. Mul ei ole seda sitta enesetunnet suitsetamisest ja mulle meeldivad need sinu kirjeldatud olukordades suitsu tegemised. Ja perse see tervis v6i kopsuv2hk. See on BS. JAH, suitsetamine suurendab v6imalust v2hki surra, aga no suitsetamise maha j2tmine ei v2lista homme auto alla j22mist. Ja samas on inimesi, kes on eluaeg suitsetanud, on 80+ aastat vanad ja suitsetavad ikka veel. Ja paralleelselt on inimesi, kes on eluaeg elanud tervislikust aspektist vaadates "t2iuslikku elu", ei suitseta ja ei joo ja n2ksivad porgandit ja ikka surevad enneaegselt maha.

Oleks garantii elada v22rtuslikku elu, 2kki siis j2taks paugupealt maha, a mine sa tea:p

Hetkel olen seda meelt, et naudin elu ja annan kiusatustele j2rele, kui mul on see v6imalus antud ning naudin seda ning kui peale ajateenistust j2tan j2lle 24ks tunniks maha ning teen siis edasi, ei kahetse ka midagi.

edit: aa ja see v2rk, et "suitsetan aind joomise ajal" on t2is BS. See ei t88ta, v2hemalt mitte minu jaoks. Ja mu s6ber, kes ajas ka seda liini pikka aega, on nyyd ka suht paadunud kimuja. Vb sinu jaoks t88tab, kuid noh minu puhul on asi alati nii l2inud, et:
1. j2tan maha suitsetamise, ei tee yldse.
2. aight, joomiste ajal v6ib teha ju
3. no tra, ma l2hen osta poest nyyd 2 6llet, siis ma v6in ju suitsu teha
4. olgu, hommikukohvi k6rvale v6ib ju teha?
5. no teeb nii, et piirdub 3 suitsuga p2evas
6. ah, fuck that shit.

bounce
12.11.10, 12:45
kuna istuv ja arvuti taga töö, siis paar suitsu päevas annab võimaluse töökeskkonnast välja saada ja silmi puhata, kere sirutada.
kooli ajal tegin rohkem, praegu kaine nädalaga (va nv) kulub pakk suitsu, pigem selline harrastussuitsetaja.

ranka
12.11.10, 12:48
Nüüd üle aasta juba ainult joogisena vahest, kui tuttavad suitsetavad ümberringi.. pohmakas on 3x hullem obv.

mul suitsetamine suurendab pohmelli


Üritan maha jätta, suitsetanud olen seitse aastat. Kolmas päev ilma. Söögiisu lendas duublisse.

siis me oleme enam vähem ühel samal maal. ma ei tea kuidas sa päevi loed aga ma viimase suitsu tegin kolmapäeval enne magaminekut. ametlikuks ajaks loen siis neljapäeva hommikut 08:00 kui üles ärkasin.


Varsti hakkad õiget söögi maitset ja lõhna ka tundma :)
Ja kui kaalu pärast muretsed, siis otsi omale mingi muu tegevus õgimise asemele...

kui suitsu ei tee siis keha tahab juba ise liikuda.


Hetkel ei yhine. Pärast ajateenistust võib ju uuesti proovida. Ei viitsi seal punktide kaupa t2psemalt n2puga j2rge ajada ja j2rjekorras vastata, aga noh, suitsetanud vast 5-6 aastat. Maha proovinud j2tta vast 50-60 korda(neist t6sisemalt siis algusaastatel 2-3 korda, sai isegi kuu ilma oldud vist).

Motivatsiooni kohta nii palju, et mind tglt v2ga ei motiveeri miski maha j2tma. Mul ei ole seda sitta enesetunnet suitsetamisest ja mulle meeldivad need sinu kirjeldatud olukordades suitsu tegemised. Ja perse see tervis v6i kopsuv2hk. See on BS. JAH, suitsetamine suurendab v6imalust v2hki surra, aga no suitsetamise maha j2tmine ei v2lista homme auto alla j22mist. Ja samas on inimesi, kes on eluaeg suitsetanud, on 80+ aastat vanad ja suitsetavad ikka veel. Ja paralleelselt on inimesi, kes on eluaeg elanud tervislikust aspektist vaadates "t2iuslikku elu", ei suitseta ja ei joo ja n2ksivad porgandit ja ikka surevad enneaegselt maha.

Oleks garantii elada v22rtuslikku elu, 2kki siis j2taks paugupealt maha, a mine sa tea:p

Hetkel olen seda meelt, et naudin elu ja annan kiusatustele j2rele, kui mul on see v6imalus antud ning naudin seda ning kui peale ajateenistust j2tan j2lle 24ks tunniks maha ning teen siis edasi, ei kahetse ka midagi.

ausalt öeldes mind need vähid ja muud jurad üldse ei koti. kui suitsetamine ei võtaks võhma ära, pärast suitsu ei oleks vahest sant olla siis ma ei quitiks seda kunagi. isegi siis ma ei quitiks kui ta ei tekitakski sõltuvust, sest see on tegelt kuradima hea tegevus, lausa mõnus tegevus!

aga samas, mis mulle räigelt meeldib. kui ei ole kaua suitsu teinud, näiteks nädal ja siis teed suitsu. see kuidas katus sõitma hakkab on mega tunne, eriti kõva kui oled veel natsa jookis ka.

Pahvak
12.11.10, 12:55
Ise tegin tatina ca 1,5 aastat ja 10-20 sigaretti päevas ja jätsin maha kui tüdruku leidsin. Praegu vahel alkoholi tarbides teen, aga viimasel ajal on alkoholi tarbimine üsna väikeseks jäänud.

Ema on mul tänase päeva seisuga 21 päeva suitsuta olnud. Enne seda suitsetas ca 10a ja viimased 2-3 aastat 1-2 pakki päevas. Motivatsiooniks oli midagi sellist: "Ma ei taha vara ära surra". Ei tea, kust see tuli. :)

rahvavaenlane
12.11.10, 12:55
a) suitsetan. aga ei mäleta miks hakkasin, kuna see oli ammu.
b) ca 17 aastat vahelduva eduga.
c) korduvalt. enesetunde pärast ikka :D
d) 2009 aasta jaanuar-juuni. nädalaseid pause on lugematuid kordi olnud.päevadest ma üldse ei räägi, viimase 2 nädala jooksul vähemalt 5-6 suitsuvaba päeva olnud.
e) kõige parem stardipositsioon maha jätmiseks on pohmell. tavaliselt olen ma ikka esimese suitsu jälle õlleklaasi taga ette pannud. kui saaks sellest kuidagi üle, et pidutsedes ei kisuks suitsu tõmbama oleks ok. paar korda on olnud situatsioon kji olen pidutsenud sellise seltskonnaga kus pole suitsetajaid, siis pole probleemi olnud, aga tavaliselt kipub ikka keegi selline seltskonnas olema ja siis ei hoia mind enam ükski vägi tagasi.

ranka
12.11.10, 13:01
edit: aa ja see v2rk, et "suitsetan aind joomise ajal" on t2is BS. See ei t88ta, v2hemalt mitte minu jaoks. Ja mu s6ber, kes ajas ka seda liini pikka aega, on nyyd ka suht paadunud kimuja. Vb sinu jaoks t88tab, kuid noh minu puhul on asi alati nii l2inud, et:
1. j2tan maha suitsetamise, ei tee yldse.
2. aight, joomiste ajal v6ib teha ju
3. no tra, ma l2hen osta poest nyyd 2 6llet, siis ma v6in ju suitsu teha
4. olgu, hommikukohvi k6rvale v6ib ju teha?
5. no teeb nii, et piirdub 3 suitsuga p2evas
6. ah, fuck that shit.

Minu puhul see oleneb täiesti motivatsioonist. Kui tõsine soov maha jätta, saad sellega hakkama (ma ütlen, et kuu aega ilma olek on hea) siis on täiesti pohhui kas sa teed täispeaga suitsu või mitte. Sest kui kaineks saad mõistad, et kui pika maa oled ära kõndinud ja ei taha otsast alustada ning ei hakka suitsetama.

Rõhutan ka asjaolule, et kui näiteks sa kuu aega suitsu ei tee siis võid vabalt 3-4 päeva jutti tõmmata, iga päev pakk ning mitte mingit füüsilist sõltuvust veel ei teki. Seega "puhtana olles" korra kuus üks pidu suitsu kimudes ei tee sinust suitsetajat. Ja nagu ütles rahvavaenlane - on järgmine päev pohmell, siis ei taha suitsu nähagi ja ülejärgmine päev oled suitsetamise ära unustanud.

Kuna ma tean, et ma pidude aeg suitsetan siis ei hakka lolli lubadust andma, et enam üldse suitsu ei tee. Aga kahte õllet ma peoks ei nimetaks ja järelandmisi teha, et ala "kohvi kõrvale joon või alati peale sööki teen" viibki selleni, millele lebokunn tähelepanu juhtis - oled jälle suitsetaja.

Samas ma pidevalt mõelnud, et äkki peaks ostma e-sigareti. Ma ise arvan, et ma ei suitseta seepärast, et sõltuvust rahuldada vaid seetõttu, et see on lihtsalt nii mõnus harjumus, eriti tore on seda mitmekesi teha.

emmimees
12.11.10, 13:02
mul suitsetamine suurendab pohmelli



Ma usun, et kõigil suurendab, ilma suitsuta kannatab ka rohkem juua :)

Eks see "ainult joogisena suitsetamine"(keskmiselt tuleb vb paar suitsu nädal apeale kui sedagi) see päris õige asi pole, aga ma arvan, et 100x parem ikkagi kui päevas pakk kimuda ja loid ja uimane olla. Kunagi 16aastasena kui 1,5kuuks maha jätsin, siis hakkasin ka nii uuesti, et täispeaga alguses ja üsna varsti ka niisama vaikselt ja natuke hiljem läks minna jälle. Aga hetkel on üle aasta juba nii, et vahest AINULT joogisena ja kaine peaga ei tekigi mõtet teha, kuna suits on lihtsalt nii sitt ja ilma on poole parem elu. Korra vist hüdrogigatiltis "peaga" vilksas mõte teha, aga jäi ära õnneks. Kurat kuidas suudaks nii, et joogisena ka ei teeks, eriti kui teised teevad? Pakun, et ainuke võimalus on alkoholi tarbimine lõpetada, kuna alkohol teeb inimese lihtsalt nõrgaks...

ranka
12.11.10, 13:08
Kusjuures ma alguses ei teinud ka joogisena mitte, võisin täiesti lampis olla. Aga siis mingi aeg hakkasin ostma mentooliga suitsu ning joogisena tegin seda nii, et alla ei tõmmanud. Räigelt too maitse meeldis aga kui alla tõmbasin tahtis rops tulla. Nii edasi ja edasi läks siis kogemata tuli mahv alla, ja uuesti kuniks hakkasin alla tõmbama. Siis juba oli standard, et ostsin täispeaga paki ja nii iga pidu. hommikuti jälle viskasin täispaki suitus minema (mõned võetud) aga isis hakkas kahju ning lõpuks jätsin alles. Peole minnes muidugi kaasa pakki ei võtnud aga tagasitulles uus pakk :) Õnneks sai andrestele need ära kingitud ükskord kui külas käisid.

pwndre
12.11.10, 13:25
aga kus on variant, et pole kunagi suitsu proovinudki ?

K2snakas
12.11.10, 13:26
pollis olemas juu, viimane varjant.

camu
12.11.10, 13:28
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite? Sõber õpetas ja nii see läks.
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? 13 aastat, ehk pool elu
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? Olen mõned korrad proovinud. Näiteks räige pohkmaka korral olen mõned päevad ilma olnud. 2 korda vist olen maha jätnud. Korra 9ndas klassis pooleks aastaks ja korra peale keskkooli, veidi üle aastane paus oli siis.
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? Veidi üle aasta.
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? Niipalju kui mäletan on kõige raskemad 2 esimest nädalat, eriti just see teine nädal. Mingine alternatiiv tuleb leida. Kunagi kui sihvkad moes olid, närisin neid, näiteks bussi peale kõndides, kus tavapärane üks suits teha oli. Onu jättis päeva pealt maha ja hakkas nätsu närima. Aitas ka.

Aga edu neile, kes tahavad maha jätta. Ise hetkel ei taha. Kunagi aga peaks kindlasti.

pwndre
12.11.10, 13:30
pollis olemas juu, viimane varjant.

wrong

Godspeed_EJ
12.11.10, 13:57
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?

Põhikoolis oli popp tegevus, sõbrad suitsetasid. Massipsühoos?!?

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?

13 aastat. Sellest 8-9a tegin umbes paki päevas. Sõjaväes läks isegi kaks pakki periooditi.

c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?

Aastate jooksul quittisin 4-5 korda. Eranditult lõppesid need mõne peoga, kus õlle kõrvale sai sig haaratud. 3-4a tagasi tegin CTs viimase sigareti. Viimase tegin CTs 4a tagasi ja sellest hakkas nii paha, et hommikul suitsuhaisu tundes lasin mao tühjaks. Küll teen vahest mõne ise keeratud plötski.

d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?

Suitsu pole nüüd 4a teinud. Täiesti ilma tubakasaadusteta ca 4 kuud.


e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

Kui häirib, siis quittige, kui ei, siis pole ka hullu.


Ma ise ennast enam suitsetajaks ei pea, kuigi paar korda nädalas keeran mõne plötski. Hiljuti tegin väikese eksperimendi, kus perioodil 21aug - 5nov ei tarbinud ühtegi tubakasaadust, tahtsin näha, kas selline paar plötskit/vesipiipu nädalas mõjub kehvasti võhmale. Võib öelda, et mõju oli minimaalne, kui mitte olematu.
Jutu mõte siis selles, et minu arvates ei ole paar plötskit nädalas suur patt, kui sellest just regulaarne tegevus ei saa. Kõike peaks tegema mõõdukalt, siis pole hullu midagi.

pikk28
12.11.10, 14:04
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite? alustasin kõva kimuga kuskil 15 aastaselt. miks? lahe oli.
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? 15 aastat. nüüd puhas 2,5 aastat.
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? Olen tõsiselt maha jätnud 2*, millest viimane on ka ptüi ptüi ptüi õnnestunud. Mõlemad korrad olen maha jätnud sellepärast, et see fucking lihtsalt tapab, kui tirid 1 pakk päevas + joomiste ajal 2+ pakki. Ja kui pikalt oled suitsetanud, siis lihtsalt enam ei naudi seda, vaid teed seda ainult harjumusest. Isegi vajadust pole ju tirida 1 pakki päevas. Vajadus äkki miski 5 suitsu.
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? 2,5 aastat
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? Kõva mindseti ning ei miskit muud. Ise mõlemad korrad, kui olen maha jätnud, siis pole ühtegi abivahendit kasutanud. ei snussi, ei plaastreid, ei süsti, ei maage ei miskit. ainult puhas tahe ja vsjo.

lõpetuseks võin niipalju öelda, et ma olen suht nagu narkar, sest siiamaani kisub vaikselt ikka suitsu tegema, sest alustades puhta kopsu ja kõriga on see ju krdi sitaks hea.
Ei tohi ma miskit snussi panna ega mahvi teha, kohe hakkan tirima. eelmine katse 1,5 aastat lõppeski sellega, et mega koomas proovisin mahvi ja ptsis, hommikul juba pakk taskus :)
edu kõigile, kes proovivad maha jätta. kaal tuleb alguses juurde küll, kuid hiljem läheb maha tagasi.

Vandalar
12.11.10, 14:16
Mind ajab vahenegi suitsu kogus suht kergelt masekasse- tuju langeb nahtavalt. Praegu olen suitsetanud natuke, varem olen mitmeid kordi maha jatnud ja uuesti alustanud.
Lihtsaim viis ilma olla on vast endale selgeks teha, et tahad elada tervislikku elu, mitte 35-selt vahki surra jms. Trenni tegemine aitab ka kaasa- pole kuigi cool kui enne trenni suitsu kisud ja siis kangi tostes sydamele liiga teed vms. Mitte suitsetades on mottetoo ka oluliselt parem, vahemalt mul ja energiat rohkem. Kindlasti tuleks lahti saada koigist suitsetamisega seotud atribuutikast- tuhatoosid, tulemasinad jne.

IamAllin
12.11.10, 14:16
Surfasin netis, täpsemalt öeldes googledasin snussi ja kopsuvähi kohta ning sattusin sellisele teemale: http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=11091

Kuna ma ise ka hetkel suitsetamist maha jätan siis mõtlesin teha siia foorumisse ka analoogse teema ja küsiks paar lisaküsimust:
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?



a) Noorena oli see pop ja vinge lol. Sain slkoholi proovitud ja sai tubakat proovitud.

b) noh kusagil 5 aastat ikka.

c)Jah olen proovinud 2-3 korda, aga 1 kord oli tõsisem. Selle aasta alguses, esimesest jaanuarist lubasin maha jätta ja jätsingi 4ks kuuks vms, aga siis ükskord klubis käies ostsin paki ja läks vanaviisi edasi. Maha tahtsin/tahan jätta, sest ei taha tervist rikkuda. See neli kuud mil ei teinud tarvitasin mokatubakat, mis oma suure nikotiini sisalduse poolest tõmbab palju rohkem sõltuvusse. Lähiajal on plaanis maha jätta (:

d)4 kuud siis... :)

e)eem...tahtejõudu peab olema. Kui keegi läheb välja suitsule( koolis vms), siis ärge minge niisama "värsket õhku" hingama, sest ükskord te küsite sõbralt, et anna mulle ka 1, pole teinud juba nii kaua ja nii kaua, et ühe teen ja sisi rohkem ei tee lol. Ühesõnaga ärge ronige sinna, kus keegi suitsu teeb. Ja poes olles lihtsalt ärge püange seda suitsupakki lindi peale lol...mul paar korda oli nii, et panin juba lindi peale, aga siis võtsin kätte ja panin tagasi. Päris hea tunne oli...

ranka
12.11.10, 14:16
see on jah jura, kui pole suitsu kaua-kaua teinud, tervis taastanud ning unustanud põhjused miks quitisid omal ajal siis jube lihtne uuesti suitsetama hakata.

janek174
12.11.10, 14:47
Surfasin netis, täpsemalt öeldes googledasin snussi ja kopsuvähi kohta ning sattusin sellisele teemale: http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=11091

Kuna ma ise ka hetkel suitsetamist maha jätan siis mõtlesin teha siia foorumisse ka analoogse teema ja küsiks paar lisaküsimust:
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?



a) Teised õpetasid kooli ajal, lahe oli.
b) suitsu tegin kusagilt 7-8 klassist alates ja umbes 10 aastat sai tehtud regulaarselt pakk päevas.
c) Maha jätsin sel põhjuel, et oli mingi periood, kus olid nii maohaavad (obv suitsetamisest põhjustatud) kui ka kohutav hambavalu. Nii et kaks nädalat ei saanud peale valuvaigistite ja jogurti muud süüa. Suitsu tegemisest rääkimata. Peale seda mõtlesin, et kas ongi mõtet enam hakata tegema, ja rohkem siis ei teinudki. U 3-4 aastat ei teinud ühtegi mahvi.

Uuesti hakkasin suitsetama siis, kui ühe ehitusobjekti lõpetamisel töökaaslane kõigile sigarillod välja tegi. Siis sai jälle vaikselt proovima hakatud ja nüüd saab ikka teinekord tehtud (kõige lahjemaid naistesuitse mis saada on). Maha jätjatele ei oskagi midagi eriti soovitada. Küsimus ei olegi siin mingis sõltuvuses vaid mindsetis. Suitsetamine on lihtsalt harjumus, tegevus, mida on vaja iga kindla aja tagant teha. Endal on õnneks praegu nii, et kui ei taha, siis ei tee mitu päeva (aga päris ilma ka ikkagi ei saa). Elu ilma suitsuta on muidugi kordades täisväärtuslikum, alko mõjub huvitavamalt (ei ''kustu'' ära nii kiiresti), toidud maitsevad paremini, võhma on rohkem jne.

Keegi siin küsis, mida turna pauside ajal teha. Endal on täpselt sama probleem, kui mingi pikema cashi sessi teen, siis vahepeal ikka tuleb mõni paariminutiline paus sisse teha ja mis sa ikka muud teed kui väikse piibu. Selle vastu tahaks isegi rohtu leida.

andero14
12.11.10, 14:49
Hakkasin kevadel rattamaratone sõitma ja tundus et suitsetamine pärsib seda üsna korralikult. Ühesõnaga üks tegevus välistas teise ja valisin spordi. Söögiisut tõusis korralikult aga väntasin kõik kalorid uuesti maha ka.

Turniire ka enam ei mängi nii et nende pausidega probleeme ei olnud.

Suitsetanud mingi 10a vahelduva eduga.

"Suitsetamist maha jätta on väga lihtne, ma olen seda korduvalt teinud" :)

Nii et variant: leida tegevus mis välistaks suitsetamise ja ongi hea võimalus pahest vabaneda. Kuna ma ise ikkagi tulemuse peale sõidan siis, hetkel igatahes suitsu ei tee :)

janek174
12.11.10, 16:01
Ahjaa, seda ka, et kui kogu elu kaalusin nii 55-60kg, siis peale suitsetamisest loobumise viskas paari aastaga kehakaalu rõõmsalt 100 peale.

tolmuahv
12.11.10, 16:03
Teen tagasihoidliku ettepaneku pealkirjas kirjaviga parandada:
- Mahajätmisteema
- Mahajätmise teema

Mõlemad on korrektsed. Praegune riivab koledasti silma :)

emmimees
12.11.10, 16:17
Ahjaa, seda ka, et kui kogu elu kaalusin nii 55-60kg, siis peale suitsetamisest loobumise viskas paari aastaga kehakaalu rõõmsalt 100 peale.

Kas tegid terve selle aja aktiivselt trenni või mille arvelt need "rõõmsad" 40kg tulid juurde?

muhkLionu
12.11.10, 16:25
üle 40 aasta ära elatud nii, et pole isegi proovinud ainsatki mahvi.
Vene kroonu minnes öeldi küll, et kui pole seni suitsetanud, siis nüüd hakkad.
Elasin ka selle üle.

inward
12.11.10, 16:42
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?

Sõbrad tegid, proovisin isegi ja nii ta läks. Tüüpiline kooli nolkide stsenaarium.

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?

u 6 aastat.


c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?

Ühe korra olen pikemalt maha jätnud, peaaegu 11 kuud vms. Aga siis lõppes pikaajaline suhe, ise jätsin maha. Kuigi ma tundsin ennast väga hästi, siis elu enda peas muutus korralikult kui oled vaba ja vallaline::). Selline pohhuism...algas piiranguteta pidutsemine ja joomine ja nii ma taas end leidsin selle pahe küljest

d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?

11kuud

e) kui olete suitsetamise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

Maha jätmisega oli päris huvitav. Käisin paar korda jalgpalli mängimas sõprade/tuttavatega. Uskumatu mis mu võhmast järgi oli jäänud. Ja lihtsalt käis nö flick ära vsjo mina jätan maha ja kõik. Ei ole vaja mingeid plaastreid, lugeda mingit jura või mis iganes 100 asja on välja mõeldud. Puhtalt mõtlemises kinni. Ja nii lihtne see oligi.....Kuniks taas.

vapsik
12.11.10, 16:54
üle 40 aasta ära elatud nii, et pole isegi proovinud ainsatki mahvi.
Vene kroonu minnes öeldi küll, et kui pole seni suitsetanud, siis nüüd hakkad.
Elasin ka selle üle.

Tore näha, et ma ainus pole!

Cash87
12.11.10, 17:00
Hakkasin suitsetama 10a, eks ikka nagu poisikesed ikka vägev ju :)

Polnud üldse plaanis maha jätta kunagi, sest mulle meeldis. 2007 aastal läksin sõjaväkke ja seal lihtsalt päevapealt jätsin maha kuna ei näinud sellel enam mõtet. Lubati 3 korda päevas suitsu teha, aga tegelikult healjuhul ükskord ja sedagi 30sek. Sellele järgnes kohe paar staadioni ringi ning siis seistes rivis, süda paha, täiesti võhmal otsustasin, et sellel pole üldse mõtet. Mulle meeldis suitsetada, sest oli selline rahulik tegevus :)

Sellest päevast saati pole enam suitsetanud :)

Pahvak
12.11.10, 17:01
Teen tagasihoidliku ettepaneku pealkirjas kirjaviga parandada:
- Mahajätmisteema
- Mahajätmise teema

Mõlemad on korrektsed. Praegune riivab koledasti silma :)

Läbiv suurtäht on ka häiriv. :)

Tigrano
12.11.10, 17:12
Tore näha, et ma ainus pole!

Ma olen ka klubis :biggrin:

Koit
12.11.10, 17:17
Veits üle kolme aasta läheb, kõige rohkem olen ilma olnud 2 nädalat ja nii umbes paar korda. Täiesti lõpp kuidas sa hakkad lõhnu ja maitseid siis uuesti tundma, aga lõpuks olen ikka suitsu ette pannud :( . Tahaks lõpuks maha jätta ikkagi.

ranka
12.11.10, 17:21
Teen tagasihoidliku ettepaneku pealkirjas kirjaviga parandada:
- Mahajätmisteema
- Mahajätmise teema

Mõlemad on korrektsed. Praegune riivab koledasti silma :)

parandasin ära


Läbiv suurtäht on ka häiriv. :)

mulle meeldib

Tegelt kajamees võiks ka siin teemas sõna võtta. minu arvates on ta väga staazikas suitsetajas.

Ja hetkel ma igatsengi selliseid aegu, kus suitsu ei tee aga kui tuleb pidu siis lähed suitsunurka ja kimud. Suits mõjub hoopis teistmoodi ja on mõnus teha. Hommikusele pohmale ka eriti juurde ei anna ning suitsunälga hommikul ei ole. Aga neid "mõnusid" saavad ainult mitte-suitsetajad nautida.

Codecci
12.11.10, 17:24
Ise viimasel ajal tegin aeg-ajalt pidudel, regulaarselt polekski võimalik teha, sest muidu kurk oleks koguaeg haige. Nüüd viimase tegin suvel, enam ei tee pidudel ka ja mitte kunagi mitte ühtegi.

Minu arvates regulaarne suitsetamine on üks kõige mõttetumaid tegusid ühiskonnas üldse. Sa maksad raha ja tervist, aga vastu ei saa midagi. Annab see sulle mõnutunnet? Suures pildis ju ei anna. Vahest võib-olla tõesti pärast mehist praadi on hea tunne teha, aga võrdle ennast sel ajal kui ei suitsetanud ja suitsumehena - kumbas olekus enamus ajast parem enesetunne on?

Mina jätsin lihtsalt loogiliselt mõeldes maha - suures pildis on see mõttetu ja halb tegevus, see ei anna mulle midagi, ainult võtab ja kiusatuste vastu võitlesin mõeldes, et kui ma isegi nii lihtsa asjaga ei saa hakkama, olen ma s*takott. Ego ei lubanud teha :)

ranka
12.11.10, 17:27
Minu arvates regulaarne suitsetamine on üks kõige mõttetumaid tegusid ühiskonnas üldse. Sa maksad raha ja tervist, aga vastu ei saa midagi. Annab see sulle mõnutunnet? Suures pildis ju ei anna. Vahest võib-olla tõesti pärast mehist praadi on hea tunne teha, aga võrdle ennast sel ajal kui ei suitsetanud ja suitsumehena - kumbas olekus enamus ajast parem enesetunne on?


Mis sul viimasel ajal viga on??? Ei saa aru, viimasel ajal pm. iga su postitusega nõustun :) See selleks.

Tõesti nii on, et suitsetajana sa investeerid pappi, et ennast tappa + ei saa üleüldse meeldivat tunnet vaid lihtsalt halvema tunde (suitsunälg) asendad natuke vähem halvema tundega (nikotiinist ja sajast muust kemikaalist tulenev tunne).

Mitte suitsetaja kui aga paneb ühe suitsu ette ,siis tõmbab mõnusalt pea uimaseks ja südame põksuma. Siis tõesti saad odava raha eest imeliku tunde.

Codecci
12.11.10, 17:30
Nagu SMS-laen, lühiajaliselt hea tunne ehk, suures pildis :sad:

muruntau
12.11.10, 17:45
Vend mul kunagi ütlses, et suitsetajad on juba by definition idioodid, sest maksavad peale enda elukvaliteedi halvendamisele ja lühemale elueale.

inward
12.11.10, 18:14
Vend mul kunagi ütlses, et suitsetajad on juba by definition idioodid, sest maksavad peale enda elukvaliteedi halvendamisele ja lühemale elueale.

Sama siin. Vend pidevalt möliseb sellel teemal minuga:biggrin: , ta 6aastat vanem ja tema sõbrad pmst ükski ei tee suitsu. Vanem generatsioon pisut, siis vist polnud see alustamine nö popp.

Sass
12.11.10, 18:23
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
sest siis oli suitsetamine cool

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
paar kuud vb
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
mõttetu oli
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
vist oli miski 6-7 aastat siis mingi pidu ja siis nyyd j2lle 4 aastat
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?
igainimene teeb seda mida tahab ja kui kahe k6rva vahel enda jaoks asju selgeks ei tee miks ja milleks ta midagi teeb siis polegi midagi soovitada

nomerlot
12.11.10, 20:29
Suitsetamine ehk täpsemalt siis nikotiin vabastab ajus heaoluhormoone nagu serotoniin ja dopamiin. Muuhulgas serotoniin pärsib ka näljatunnet (isu suurenemine pärast mahajätmist on seega loogiline nähtus)

Seega ei saa öelda, et suitsetamine mingit nö. positiivset mõju ei avalda. Muidugi, meditsiinilises mõttes kaaluvad suitsetamise negatiivsed pooled positiivse üles.

Vandalar
12.11.10, 21:17
Umm, mul kyll just parsib serotoniini eritust- olen selles paris kindel kohe.

ranka
12.11.10, 21:21
Umm, mul kyll just parsib serotoniini eritust- olen selles paris kindel kohe.

me räägime nikotiinist mitte weedist....

taavi
12.11.10, 21:45
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?


a) Ei tea.
b) u 5 a
c) Mõte maha jäta oli pikalt, aga ei üritanud eriti. Kuni lõpetasin suitsetamise, sest raha polnud...
d)Suitsetamise ajal vist päev kaks.
Nüüdhttp://www.upload.ee/image/920186/aasass.JPG
e) Ära alusta:p

low-flow
12.11.10, 21:55
Suitsu üritan mitte teha, vahel harva pidudel ikka murdun, aga üldiselt mitte. Suur vesipiibu ja maitsestatud sigarite fänn olen küll. Viimased kuud olen ka palju patja pidanud tarbima, sest nikotiinivajadus on kehal juba üsna reaalne... Ega ta midagi toredat pole, samas, midagi väga hullu ka vast mitte. Nendest "rõõmudest" loobumise plaani pole olnud, kui siis ehk lihtsalt vähem teha.

Marek K.
12.11.10, 21:56
Vend mul kunagi ütlses, et suitsetajad on juba by definition idioodid, sest maksavad peale enda elukvaliteedi halvendamisele ja lühemale elueale.

jrgn puldis ja mareki juures vähe vintis. Ei tea,kas ban endal peal, kuna coca väravaht on, aga imo pask jutt.


kust su vend teab, mis kellegi elukvaliteeti vähendab/suurendab? See, et tema arust suitsetamine seda kvaliteeti vähendab, ei tähenda mitte m*nnigi.
Äkki tambib kahe käega kodus pihku joob viina ja vaatab meile otsa. Suhteline asi. Vaata, et nüüd te isiklikult ei võta, aga teie arvamus ei tähenda mitte midagi. Kui parem ilma suitsuta,ärge tehke. Ongi mul suurem lootus, et kuskil poes on seda marki järgi, mida hetkle tahan.

Õigel ajal õige suits suurendab elukvaliteeti vb kordades rohkem kui su venna mingi muu leisure activity.


endale sitaks meelidb suitsu teha ja vorm ka ikka suhteliselt hea võrreldes suurerma massiga.

3 kõige meeldivamat suitsu siiamaani(ja vb vähe kallutatud, kuna patis prageu kinni istun):

1.)Aussies elasin katusekorteris, siis sai aknast välja ronida alumise korteri rõdu peale ja selle pealt omakorda enda katuse peale, kus oma kaldus viilu peal oli mõnus india ookeanit ja tähistaevast vahtida. Tõmbasin cohiba siglo 2te ja lasin mount gay rummi peale.
2.) Peale tbk päeva +33 C juurest tase-4 ülikonnas teha ära kukkunud vennale elustamist, nii et endal mask seest higi ja ila suuni täis ja pulss laes. Paus 5 minti ja punane marbs insta ette. Sitaks hea ikka. kopsusurmale teine surm peale osutus - + - = +
3.) täisvarustuses orienteerumine. Olid vennad, kes kaarti mõikasid ja oli vaja punktid ära tuua. Võtsime orienteerujatel kotid käest ära ja need tõid punktid ära. Ise, kui keskmisest vastupidavam inimene kandsin rõõmuga seda teist kotti enda ees õlgadel, et kokku lepitud pointis maha visata ja hiljem koos lühike ots lõpuni minna. Väike matk topeltraskusega lennukale ja raja peale pikali pointman´e ootama. Tõmbas paduka peale ja istusime seal vihmas kambakesi. Camel ees ja käsi peal kaitseks. Sitaks hea! + konjakipaberis kirsitubaks - tänud rms Kukk! vahel on tõesti on hea!


Obv, suits peale sööki ja frost õigel ajal on nutsid.
Pärast seksi ei oska kommenteerida, mida muidu kiidetakse, sest mul millegi pärast on alati hoopis ilgelt tugev isu värskeid ajalehti või häid raamatuid lugeda. suitsu pole veel tahtnud teha.

Mul pole praegu minimaalset sukeldumist seganud, hüppenööriga lasen sama kaua kui enne ja ujulas lasin ka jutti mõnusalt.

Olekstäna plastilise maha pillanud, oleks niisama koos pikendatud laenguga orbiidile lennanud, seega lebovennaga vb esimest korda nõus, et võin homme ka auto alla jääda, aga suits on liiga nuaditav, et seda maha jätta.

Vanatädi suri 86selt ja alsi ristsõnade kõrvale paki punast leeki. Ise oli veel lenini orderiga õmbleja.
Tehke, mis te tahate, aga mina teen:
http://www.cigarette-shop.biz/images/photos/marlboro-red.jpeg

või

http://www.cheap-24h.com/images/alliance_lights.jpg

kusjuures, see salakas on sitaks hea! suvel saime koos selle musta karuga

või http://www.bridgat.com/files/newest_verison_camel_cigarettes_15usd_paypal.jpg

või

http://lh3.ggpht.com/_GMO57FORGZ4/SJXTpthr6FI/AAAAAAAABa8/6dpx1Te9DD8/russia539.jpg

nikitheone
12.11.10, 23:33
sellepärast ongi see foorum parim eestis. siit leidub kõike, hea topic.

a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite? suitsetan. hakkasin sõbra tõttu
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? aastast 2004 ehk 6 aastat.
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? tõsisemalt olen jätnud maha korra, kihvleo pärast - 11 kuud ei joonud ega ei teinud suitsu. ei olnud raske maha jätta.
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? 11 kuud
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? just do it

pmst miks ma suitsetan - mulle meeldib see. ma teen tubakat (vahel harva ka mentoolisuitsu). ja tõesti, see on hea. vahel tekivad mõtted küll, et miks suitsetan, tervisele halb jne. siis mõtlen küll, et jätan maha. aga suitsunurgajutud, pärast rasket tööd suitsu tegemine, kohvi kõrvale, täiskõhuga jms - see on lihtsalt nii nauditav.

endal elukaaslane ka suitsetab, seega mahajätmine on raskem. plaan on endal seoses töövahetusega järgmise aasta suvel maha jätta aastaks. pärast seda vaatab, mis edasi saab.

air343
13.11.10, 01:22
Ise viimasel ajal tegin aeg-ajalt pidudel, regulaarselt polekski võimalik teha, sest muidu kurk oleks koguaeg haige. Nüüd viimase tegin suvel, enam ei tee pidudel ka ja mitte kunagi mitte ühtegi.

Minu arvates regulaarne suitsetamine on üks kõige mõttetumaid tegusid ühiskonnas üldse. Sa maksad raha ja tervist, aga vastu ei saa midagi. Annab see sulle mõnutunnet? Suures pildis ju ei anna. Vahest võib-olla tõesti pärast mehist praadi on hea tunne teha, aga võrdle ennast sel ajal kui ei suitsetanud ja suitsumehena - kumbas olekus enamus ajast parem enesetunne on?

Mina jätsin lihtsalt loogiliselt mõeldes maha - suures pildis on see mõttetu ja halb tegevus, see ei anna mulle midagi, ainult võtab ja kiusatuste vastu võitlesin mõeldes, et kui ma isegi nii lihtsa asjaga ei saa hakkama, olen ma s*takott. Ego ei lubanud teha :)

tõesti, hea post. Ise ka kahjuks selle kurja ohver , olen ka proovind maha jätta aga see kiustaus on nii jube ja kui suitsu ette paned ,mõtled oi kui hea ning kui suits tehtud küsid endalt : ``noh, on nüüd hea olla w?`` siis mõistan ,et olen ikka täisnõrkmees:D aga küll ma ükskord sellest haigusest toibun :)

Marek K.
13.11.10, 02:14
aga loobume kõigest

olen sitakott, kui naisi sebin. Lühiajaline mõnu,millele järgneb räme ving. Parem olla budist, kes on teadagi kõige suuremad enlightened vennad üldse. Istuvad kloostris ja on õnne täis.
Budism imponeerib mulle küll, aga, nii ei saa öelda. See, et sul oli parem, kui sa ei suitsetanud, mul oli parem, kui ma ei rääkinud. Tiss oli käest võtta ja elu nagu lill. M;a tahaks üldse kass olla. Keeran magama ja olen niisama armas - olen nuts lahe loom. Või olen koer. Oskan palli tuua ja käsu peale istuda. sitaks kõvem ju, kui mingi lohh, es oskab keemias sünteesida ja sööb tartus tähtveres nuudleid.


....depends....motherf*ckers

erplander sööb ainult ainult kapsast ja on ka valgustatud, Mõni kodus läheb niisam paksuks, elab rakebackist ja räägib juhkamile, et puhkas. Enamus high stakes prosid, ei julge öelda, aga julgeb mõelda, et see on fucked up fenomen.(julgeb keegi tunnistada. ma sitaks kuulnud igalt poolt, aga veel keegi pole midagi foorumis öelnud) Ma elan isa juures ja olen busto almost always, kuna peale aussie trippi ei osanud m*nnigi peale hakata ja distsipliin null. Tegin tööd ja jõin spa-des siidrit ja mõtlesin üle keskmise patente, mille peale patendiameti vennad lõid käsi kokku ja ütlesid, et tee ära, sitaks kõva. Netilehed, mida te ei suuda uneski näha. Buildup võib kinnitada neid lennukaid ideid. Marek K. tegi kujundused valmis ja logod. Domeenid regatud jne. 95% valmis, aga ikka netis nende peale keegi ei ohi, sest ma olen laisk! Vahel hitin midagi, ja cahsin välja jne. Praegu saan muidugi vabandada, et olen sõjaväes ja ei oleks mõtetki pidada mingit huinjaad. Saamas, kui teistel kukub kinnisvara sülle ja mõni **** ei näe enda ninaotsast kaugemale. On suur vähk maailmas, kellest ******* kasu pole. Pole kroonigi oma rikkuse juures annetanud endast vaesematele ja on üldse üks suur ****, leiab, et on kasulik olend. Tapa ära ennast ja anna hiina peredele võimalus veel üritada, et ehk sünnib vastvast soost laps keda vaja, et oleks õnn ka seal. . No kas ma pean kade olema? Ei pea, aga no kui ei anta, ja ise nii laisk olla, et kui pea lõikab nagu koorelahutaja ja ******* lõpule ei vii, siis ei saagi olla midagi taskus. No üks ootab sõja lõppu, et saada eesti patent ja siis aasta provisionali üle maalima Pariisi konventsiooni järgi. Aga no 50/50, et saab lõpule, kuna motti on ja laiskust on veel rohkem. enne lähen ilmselt rootsi sõbra juurde tööle ja panen kive mingi 18k eeki eest kuus, kuan seda ma oskan une pealt ka teha. Ja suitsu meeldib mulle ka sitaks teha. See,mis teile on eba/normaalne, ei pruugi üldse nii olla. Meil sõjas mingi m*nn, kes pähleid ja rosinaid eraldi sööb, aga koos ei söö, sest, üksteise lõhn on segamini. Minu arust on tal hälbed, tema arust on teised ahvid, et sellist s*tta söövad. Võta kinni?!

Nahhui, kõigil mingid ilged põhimõtted ja masterplanid, aga keegi oma m*nni peegeldusest kaugemale ei näe.

tehke suitsu, istuge endale asju sisse,või sööge sojakotlette ja räkige, et piim tapab inimesi......


“When I consider the short duration of my life, swallowed up in the eternity before and after, the little space I fill, and even can see, engulfed in the infinite immensity of space of which I am ignorant, and which knows me not, I am frightened, and am astonished at being here rather than there, why now rather than then?


tyler turden

mida iganes, see quote peaks tähendama
'
lähen teen nüüd suitsu.
maksan peale, et enda enestunnet halvendada

m*nn olen!!!!

JRGN HELL

blom
13.11.10, 02:22
suitsetamisega oli minul nii. Maha jätsin päevapealt. Alguses (2nädalat) olid kõik kõiges süüdi väga pahane olin kõigi peale aga pärast läks üle. Nüüd juba 20a suitsetan siis kui meeldib näiteks kui hea seltskond ja jooki panen või siis kui olen 24h või rohkem järjest üleval aga muidu on kindel EI

KeRRRt
13.11.10, 03:49
hetkel liiga ebanormaalses olekus teema lugemiseks, aga vastata võib küll

a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?

12-13 tegin, jäin mammale vahele. 14- praeguseni teen. esimeni asi kindasti, et üks "vanem" sõber näitas, et äge asi. ja ema tegi ka igapäevaselt. eks hakkas endal külge. u. 16 aastaselt teen vabalt. varem varjasin pidevalt.

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?

üle 6 aasta kokku :/

c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?

otsest proovi pole kahjuks olnud. suurim viga, et hommikul kohvi kõrvale või siis vähemalt peale kohvi on selline isu teha seda, et see on maailma kõige halvem harjumus. sama jama peale söömist. vaatan uhukusega inimeste poole, kes ei suitseta!

d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?

5 päeva, kui olin mingis kõha värgis. lihtsalt ie suutnud teha. 6ndal päeval tuli automaatselt suits ette. on ka olnud mõned 2-3 päevased faasid. ja kui peale neid suitsu olen saanud teha, on elu parim tunne.

e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

tahan jätta. soovitada ei oska midagi. pealehakkamist ehk? sõber on proovinud jätta rohkem maha, kui mul elusees soki paare olnud. ei õnnestu. suurim kartus on, et ei leia nö. asend tegevust. ja ei tahaks eriti 10kg ka juurde võtta.


igatahes ma tahan sellest vastikust "harjumusest" lahti saada. ma olen piisavalt noor, et aru saada mis on hea ja halb. suurimaks probleemiks on vast kaasnev "hais" ja hingeõhk. ise kahjuks toas ja õues suitsuhaisu ei tunne, aga viga võib olla minu lõhnatajus.

BuildUp
13.11.10, 05:38
aga loobume kõigest

olen sitakott, kui naisi sebin. Lühiajaline mõnu,millele järgneb räme ving. Parem olla budist, kes on teadagi kõige suuremad enlightened vennad üldse. Istuvad kloostris ja on õnne täis.
Budism imponeerib mulle küll, aga, nii ei saa öelda. See, et sul oli parem, kui sa ei suitsetanud, mul oli parem, kui ma ei rääkinud. Tiss oli käest võtta ja elu nagu lill. M;a tahaks üldse kass olla. Keeran magama ja olen niisama armas - olen nuts lahe loom. Või olen koer. Oskan palli tuua ja käsu peale istuda. sitaks kõvem ju, kui mingi lohh, es oskab keemias sünteesida ja sööb tartus tähtveres nuudleid.


....depends....motherf*ckers

erplander sööb ainult ainult kapsast ja on ka valgustatud, Mõni kodus läheb niisam paksuks, elab rakebackist ja räägib juhkamile, et puhkas. Enamus high stakes prosid, ei julge öelda, aga julgeb mõelda, et see on fucked up fenomen.(julgeb keegi tunnistada. ma sitaks kuulnud igalt poolt, aga veel keegi pole midagi foorumis öelnud) Ma elan isa juures ja olen busto almost always, kuna peale aussie trippi ei osanud m*nnigi peale hakata ja distsipliin null. Tegin tööd ja jõin spa-des siidrit ja mõtlesin üle keskmise patente, mille peale patendiameti vennad lõid käsi kokku ja ütlesid, et tee ära, sitaks kõva. Netilehed, mida te ei suuda uneski näha. Buildup võib kinnitada neid lennukaid ideid. Marek K. tegi kujundused valmis ja logod. Domeenid regatud jne. 95% valmis, aga ikka netis nende peale keegi ei ohi, sest ma olen laisk! Vahel hitin midagi, ja cahsin välja jne. Praegu saan muidugi vabandada, et olen sõjaväes ja ei oleks mõtetki pidada mingit huinjaad. Saamas, kui teistel kukub kinnisvara sülle ja mõni **** ei näe enda ninaotsast kaugemale. On suur vähk maailmas, kellest ******* kasu pole. Pole kroonigi oma rikkuse juures annetanud endast vaesematele ja on üldse üks suur ****, leiab, et on kasulik olend. Tapa ära ennast ja anna hiina peredele võimalus veel üritada, et ehk sünnib vastvast soost laps keda vaja, et oleks õnn ka seal. . No kas ma pean kade olema? Ei pea, aga no kui ei anta, ja ise nii laisk olla, et kui pea lõikab nagu koorelahutaja ja ******* lõpule ei vii, siis ei saagi olla midagi taskus. No üks ootab sõja lõppu, et saada eesti patent ja siis aasta provisionali üle maalima Pariisi konventsiooni järgi. Aga no 50/50, et saab lõpule, kuna motti on ja laiskust on veel rohkem. enne lähen ilmselt rootsi sõbra juurde tööle ja panen kive mingi 18k eeki eest kuus, kuan seda ma oskan une pealt ka teha. Ja suitsu meeldib mulle ka sitaks teha. See,mis teile on eba/normaalne, ei pruugi üldse nii olla. Meil sõjas mingi m*nn, kes pähleid ja rosinaid eraldi sööb, aga koos ei söö, sest, üksteise lõhn on segamini. Minu arust on tal hälbed, tema arust on teised ahvid, et sellist s*tta söövad. Võta kinni?!

Nahhui, kõigil mingid ilged põhimõtted ja masterplanid, aga keegi oma m*nni peegeldusest kaugemale ei näe.

tehke suitsu, istuge endale asju sisse,või sööge sojakotlette ja räkige, et piim tapab inimesi......


“When I consider the short duration of my life, swallowed up in the eternity before and after, the little space I fill, and even can see, engulfed in the infinite immensity of space of which I am ignorant, and which knows me not, I am frightened, and am astonished at being here rather than there, why now rather than then?


tyler turden

mida iganes, see quote peaks tähendama
'
lähen teen nüüd suitsu.
maksan peale, et enda enestunnet halvendada

m*nn olen!!!!

JRGN HELL


Hahahaha, mul on hea meel sind jälle puldis näha. :D
Tule Tallinna ka lõpuks, ma enne jõule arvatavasti Pärnu ei jõua.

Ja mis suitsetamisesse puutub, siis kes tahavad maha jätta siis jube hästi pidi aitama kui leotad suitsu piima sees ja pärast üritad seda sitta tõmmata. Rohkem ei tohiks meeldida. :D:D

Relamz
13.11.10, 05:51
[SPOILER]
Ja mis suitsetamisesse puutub, siis kes tahavad maha jätta siis jube hästi pidi aitama kui leotad suitsu piima sees ja pärast üritad seda sitta tõmmata. Rohkem ei tohiks meeldida. :D:D

See suht linnalegend minu arust.

k2snakalle
13.11.10, 06:14
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
Isa tegi suitsu, tuttavad tegid suitsu ja siis leidsin väga noorena sõbra, kes sai suitsu (ise ma putkast ei julgenud osta :D ) Ja nii ta läks..

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
Igapäevaselt suitsetanud olen 16aastaselt, ehk 4aastat.

c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
Kõige kauemaks olen maha jätnud pea 1kuu, siis kui käisin USA-s perega ja pereliikmetest keegi otseselt ei tea, et suitsu tõmban (kuigi usun, et tegelikult aimavad :D )

d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? ~1kuu

e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?
Mul oli see, et enne trippi kõige lahjemaid suitse ever ja siis nägin, et wtf..kimun nagu õhku vaid ja olin ka mingi 36h järjest üleval ja suitsuisu kadus üldse ära, siis läksin reisile ja suutsin ennast tagasi hoida.
Samas peale trippi tagasi tulles, siis laevaga rootsist-eestisse ainult mõtlesin, et saaks kohale ja suitsu ette...no isu oli nii fucking suur, sest ma koguaeg mõtlesin sellele.
Nojah kohale jõudsin, siis koju...välja, bensukast läbi ja suits ette...ja oi oi oi oi kui mõnus oli..jalad kõik surisesid, katus sõitis vaikselt. Ja peale seda ei ole enam jällegi ühtegi suitsuvaba päeva olnud.
Mõte oli, et siin hispaanias jätan maha, aga huiat :D Poes ka müüakse nii fucking kangeid suitse ainult....midagi meie sinise - punase suitsu vahepealset. Alla 8mg tõrva sisaldusega suitse lihtsalt ei ole :D

nikitheone
13.11.10, 10:14
ot, aga hispaanias on mõttekam tubakat ka teha

Vandalar
13.11.10, 11:07
Praegu olen Iirimaal ja siin on sigaretid ikka paris kallid u. 8 eur vist paki eest- praegu hoiab konkreetselt hind sigarettidest eemale :D Aga no lahtist tubakat saab vahe odavamalt.

qbj0hn
13.11.10, 11:10
See küll ikka ulme hind ja wow :D

Vandalar
13.11.10, 11:10
me räägime nikotiinist mitte weedist....
Kusjuures weed just ongi parem- laseb serotoniini ilusti mollama :D
Aga jah tubakas on kurjast IMO- viib tuju alla mul.

janek174
13.11.10, 11:18
olen sitakott, kui naisi sebin.

m*nn olen!!!!




Tõesti on keeruline sundida ennast sellist teksti lugema, mis algab ja lõpeb selliste lausetega.

vennike
13.11.10, 13:46
14. aasta läheb, ei kavatsegi maha jätta kuigi 180 eeku paki eest pole lõbus maksta.
paar korda olen proovinud maha jätta kui talvel mingi rõve köha tekib aga need on umbes poolepäevased katsed olnud. mulle meeldib suitsetada, tõsiselt!

btw, kas eestis golden virginia tubakat myyakse ?

nikitheone
13.11.10, 13:57
ei ole näinud. kui keegi leiab, andke mulle ka teada

Vandalar
13.11.10, 13:59
14. aasta läheb, ei kavatsegi maha jätta kuigi 180 eeku paki eest pole lõbus maksta.
paar korda olen proovinud maha jätta kui talvel mingi rõve köha tekib aga need on umbes poolepäevased katsed olnud. mulle meeldib suitsetada, tõsiselt!

btw, kas eestis golden virginia tubakat myyakse ?

Kus asud vennike kui kysida tohib? Ise tomban just golden virginiat praegu :)

adam_q
13.11.10, 14:04
mis naised arvavad teil? või panevad nad ise ka?

Kloonike
13.11.10, 17:50
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?

13 aastaselt tundus kõik lahe.

b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?

10a

c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?

2 korda. Tervisest hakkab kahju.

d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?

3 kuud


Järgmine katse maha jätta tuleb siis kui saan pokkeris taas järje peale. Kahest korrast piisas, et õppida joogisena mitte suitsetama. Teine kord alustasin uuesti vaid tänu sellele, et mittesuitsetamine keeras ainevahetuse sassi ja kuna oli pikale lennule minek, ei soovinud lennukit täis haisutada. No tõesti, tõsine probleem oli gaasidega LOL.

rohelinekonn
13.11.10, 17:53
Suitsetan jokkis peaga. Loobun siis kui joomisest loobun.

ranka
13.11.10, 17:59
aga loobume kõigest
a
olen sitakott, kui naisi sebin. Lühiajaline mõnu,millele järgneb räme ving. Parem olla budist, kes on teadagi kõige suuremad enlightened vennad üldse. Istuvad kloostris ja on õnne täis.
Budism imponeerib mulle küll, aga, nii ei saa öelda. See, et sul oli parem, kui sa ei suitsetanud, mul oli parem, kui ma ei rääkinud. Tiss oli käest võtta ja elu nagu lill. M;a tahaks üldse kass olla. Keeran magama ja olen niisama armas - olen nuts lahe loom. Või olen koer. Oskan palli tuua ja käsu peale istuda. sitaks kõvem ju, kui mingi lohh, es oskab keemias sünteesida ja sööb tartus tähtveres nuudleid.


....depends....motherf*ckers

erplander sööb ainult ainult kapsast ja on ka valgustatud, Mõni kodus läheb niisam paksuks, elab rakebackist ja räägib juhkamile, et puhkas. Enamus high stakes prosid, ei julge öelda, aga julgeb mõelda, et see on fucked up fenomen.(julgeb keegi tunnistada. ma sitaks kuulnud igalt poolt, aga veel keegi pole midagi foorumis öelnud) Ma elan isa juures ja olen busto almost always, kuna peale aussie trippi ei osanud m*nnigi peale hakata ja distsipliin null. Tegin tööd ja jõin spa-des siidrit ja mõtlesin üle keskmise patente, mille peale patendiameti vennad lõid käsi kokku ja ütlesid, et tee ära, sitaks kõva. Netilehed, mida te ei suuda uneski näha. Buildup võib kinnitada neid lennukaid ideid. Marek K. tegi kujundused valmis ja logod. Domeenid regatud jne. 95% valmis, aga ikka netis nende peale keegi ei ohi, sest ma olen laisk! Vahel hitin midagi, ja cahsin välja jne. Praegu saan muidugi vabandada, et olen sõjaväes ja ei oleks mõtetki pidada mingit huinjaad. Saamas, kui teistel kukub kinnisvara sülle ja mõni **** ei näe enda ninaotsast kaugemale. On suur vähk maailmas, kellest ******* kasu pole. Pole kroonigi oma rikkuse juures annetanud endast vaesematele ja on üldse üks suur ****, leiab, et on kasulik olend. Tapa ära ennast ja anna hiina peredele võimalus veel üritada, et ehk sünnib vastvast soost laps keda vaja, et oleks õnn ka seal. . No kas ma pean kade olema? Ei pea, aga no kui ei anta, ja ise nii laisk olla, et kui pea lõikab nagu koorelahutaja ja ******* lõpule ei vii, siis ei saagi olla midagi taskus. No üks ootab sõja lõppu, et saada eesti patent ja siis aasta provisionali üle maalima Pariisi konventsiooni järgi. Aga no 50/50, et saab lõpule, kuna motti on ja laiskust on veel rohkem. enne lähen ilmselt rootsi sõbra juurde tööle ja panen kive mingi 18k eeki eest kuus, kuan seda ma oskan une pealt ka teha. Ja suitsu meeldib mulle ka sitaks teha. See,mis teile on eba/normaalne, ei pruugi üldse nii olla. Meil sõjas mingi m*nn, kes pähleid ja rosinaid eraldi sööb, aga koos ei söö, sest, üksteise lõhn on segamini. Minu arust on tal hälbed, tema arust on teised ahvid, et sellist s*tta söövad. Võta kinni?!

Nahhui, kõigil mingid ilged põhimõtted ja masterplanid, aga keegi oma m*nni peegeldusest kaugemale ei näe.

tehke suitsu, istuge endale asju sisse,või sööge sojakotlette ja räkige, et piim tapab inimesi......


“When I consider the short duration of my life, swallowed up in the eternity before and after, the little space I fill, and even can see, engulfed in the infinite immensity of space of which I am ignorant, and which knows me not, I am frightened, and am astonished at being here rather than there, why now rather than then?


tyler turden

mida iganes, see quote peaks tähendama
'
lähen teen nüüd suitsu.
maksan peale, et enda enestunnet halvendada

m*nn olen!!!!

JRGN HELL



jahahahahhahaha :D:D: :D:D:D:D:D:D

aga täna prantsuse poisi anthonyg jooma, siis tõenäoliselt teen ka suitsu. heameelega lükkaks jooma ära aga lubasin talle avasüli paar päeva tagsi, et kindel pidu. naist ka kodus ei ole ja seega ongi hea väljas meelt lahutada :)

ranka
13.11.10, 17:59
Suitsetan jokkis peaga. Loobun siis kui joomisest loobun.

kas sa kaine peaga üldse suitsu ei tee?

rohelinekonn
13.11.10, 18:15
kas sa kaine peaga üldse suitsu ei tee?

väga harva vbl paar tk juhtub kui pisut närv must või miskit turnat teen ja olen osalenud juba 6h+
Aga seda kah siis kui juhuslikult on kodus suitsu

ranka
13.11.10, 18:16
väga harva vbl paar tk juhtub kui pisut närv must või miskit turnat teen ja olen osalenud juba 6h+
Aga seda kah siis kui juhuslikult on kodus suitsu

ma arvasin, et sa oledki igavene tossaja, sest jokkis peaga sul suits suitsu järgi läheb :) my bad siis,.

rohelinekonn
13.11.10, 18:19
ma arvasin, et sa oledki igavene tossaja, sest jokkis peaga sul suits suitsu järgi läheb :) my bad siis,.

no siis meeldib nii väga kainena ei taha üldse. Mudakonn olen siis teen ette ära kõik suitsud nii et nädal aega pressib pigi välja läbi naha

JohannesJ
13.11.10, 19:35
imo suitsetamine on vähemal või rohkemal määral haigus.
Ise olen tossanud kuskil 5-6 aastat ja maha olen üritanud jätta tõsiselt 0 korda, kuigi soov on olnud.
Olude sunnil olen olnud "puhas" 14 päeva ja see ka kõik.
Hetkel plaan maha jätta paari aasta jooksul:biggrin:

inward
13.11.10, 20:15
Hetkel plaan maha jätta paari aasta jooksul:biggrin:

Lol, mul sama plaan. Aga ma arvan, et paari aasta pärast me räägime sama juttu :biggrin:

Dogers
13.11.10, 20:24
Ise viimasel ajal tegin aeg-ajalt pidudel, regulaarselt polekski võimalik teha, sest muidu kurk oleks koguaeg haige. Nüüd viimase tegin suvel, enam ei tee pidudel ka ja mitte kunagi mitte ühtegi.

Minu arvates regulaarne suitsetamine on üks kõige mõttetumaid tegusid ühiskonnas üldse. Sa maksad raha ja tervist, aga vastu ei saa midagi. Annab see sulle mõnutunnet? Suures pildis ju ei anna. Vahest võib-olla tõesti pärast mehist praadi on hea tunne teha, aga võrdle ennast sel ajal kui ei suitsetanud ja suitsumehena - kumbas olekus enamus ajast parem enesetunne on?

Mina jätsin lihtsalt loogiliselt mõeldes maha - suures pildis on see mõttetu ja halb tegevus, see ei anna mulle midagi, ainult võtab ja kiusatuste vastu võitlesin mõeldes, et kui ma isegi nii lihtsa asjaga ei saa hakkama, olen ma s*takott. Ego ei lubanud teha :)

Hehe QFMFT või mis iganes see popp lühend oli, kõik on täpselt sama alates kurgust kuni selleni et tegin vahepeal pidudel ja jätsin loogiliselt mõeldes maha. :)

Mäksu
13.11.10, 20:37
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?


a) täpselt ei mäletagi kuidas see kõik hakkas
b) 14 hakkasin regulaarselt nüüd varsti 19, pmst 4-5a
c) ei ole, mulle meeldib suitsu teha. hommikul bussi oodates, peale mõnusat kõhutäit v niisama õlle/kohvi kõrvale. nkn elame kõik ühe korra ja sureme, miks mitte suitsetada kui meeldib.
d) 2 nädalat vbla

oskar
13.11.10, 21:07
Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking - tirige kas ebookina või video variandina.
Olen suhteliselt skeptiline igasuguste eneseabi raamatute suhtes aga see raamat töötab 3 kuud olen puhas olnud ja 100% tean, et suitsetajat minust enam ei saa. Pool tutvusringkonda on selle teose abil suitsetamisest loobunud. enjoy.

k2snakalle
13.11.10, 21:48
proovin järgi

Aristotep
14.11.10, 00:17
Suitsetasin 5-6 aastat, poolteist pakki päevas. Iseseisvalt üritasin maha jätta ja 2 nädalat sai isegi ilma oldud. Lõpuks hakkas asi väga tervisele käima.
Kuskil 5 aastat tagasi lasin endale nõelu panna ja kabinetist väljudes saadik pole enam ühtegi suitsu teinud. Ei tunne mingit puudust ka suitsetamise järgi ja poes hinda vaadates olen rahul, et ei tossa.

vennike
14.11.10, 02:27
Kus asud vennike kui kysida tohib? Ise tomban just golden virginiat praegu :)

iirimaale saad lasta saata tubakat / sigarette. ma UKs elasin siis sealt kyll ei ostnud, õed saatsid eestist. hetkel pesitsen Perthis, fking nuts koht, jään siia järgmiseks 20neks aastaks... vähemalt :biggrin:

k2snakalle
14.11.10, 12:49
vaatasin selle video lõpuni ja no viimast suitsu tehes...mul läks rämedalt süda pahaks + siiamaani on paha olla.
Proovin igastahes selle video järgi talitleda kui isu tuleb ja annan edasistest tulemustest teada (Y)

ranka
14.11.10, 12:52
Lol, mul sama plaan. Aga ma arvan, et paari aasta pärast me räägime sama juttu :biggrin:

see paari aasta pärast on umbes selline jutt, et paned seinapeale kirja "homsest ei suitseta". igapäev ärkad ja loed, et ah oh alles homme...


vaatasin selle video lõpuni ja no viimast suitsu tehes...mul läks rämedalt süda pahaks + siiamaani on paha olla.
Proovin igastahes selle video järgi talitleda kui isu tuleb ja annan edasistest tulemustest teada (Y)

ma natuke uimas, pohmellis aga mis videost jutt käib.

eile tossasin kui korsetn, pakk läks tänasest jälle puhas.

k2snakalle
14.11.10, 12:55
Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking - tirige kas ebookina või video variandina.
Olen suhteliselt skeptiline igasuguste eneseabi raamatute suhtes aga see raamat töötab 3 kuud olen puhas olnud ja 100% tean, et suitsetajat minust enam ei saa. Pool tutvusringkonda on selle teose abil suitsetamisest loobunud. enjoy.
see

ranka
14.11.10, 12:58
thanks korstnakalle :)

taipupole
14.11.10, 14:36
Suitsatamine on mõttetu.

Rohkem pole mul antud teemal midagi lisada.

erplander
14.11.10, 18:29
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?


a) 15a hakkasin, 22 lõpetasin. Eks ikka massipsühhoos, keelatud vili jms.

b) 8 aastat

c) eks sai üritatud maha jätta ja oli ka mõnepäevaseid pause. aga kui oled seltskondades, kus paljud kimuvad, siis see üldiselt ei õnnestu.

d) 12 aastat

e) motivatsioon, mindset, loogiline mõtlemine, väärtuste ümberhindamine, tahe mitte olla mingi sõltuvuse ori. enda puhul ilmselt üheks suurimaks tõukeks loobumisel oli ka see, et nägin kõrvalt, kuidas onu, kes oli kirglik suitsetaja, suri kõrivähki vahetult enne oma 50. sünnipäeva, võideldes haigusega viimased 1-2 aastat.

üks tuttav poolakas mainis, et tema loobus, kuna hakkas otseselt potentsile mõjuma, et "I couldn't fuck anymore".



hetkel pesitsen Perthis, fking nuts koht, jään siia järgmiseks 20neks aastaks... vähemalt :biggrin:

heh, hetkel sa vist ainult mõned kuud seal elanud, vaataks, mis juttu siis räägid, kui mõned aastad seal oldud. siin ühe perthika arvamus 2+2 foorumi reisirubriigist:

I live in Perth, western australia. There is nothing here. It's a city that exists primarily to service mines and farms in the greater region around it. Kind of like Kansas City in the US. A house on the beach here is going to cost you at least 3 million, possibly 5 million. A 3 bedroom house in the suburbs is $700,000.

In addition a toyota sedan will set you back around $50,000, a restaurant meal $35 and a bottle of beer in a bar $8-10.

http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=20828543&postcount=53

Priidix
14.11.10, 19:07
Suitsetan 2 pakki per day. Soov oleks lõpetada , kuna eeki läheb eneka jaoks liiga palju.

a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
Kui 14 olin , siis tüdruk jättis maha, järgmine päev küsisin sõpradelt suitsu, järges veel paar küsimist ning siis juba paki ostmised
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
8 aastat
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
Reisidel. Reisid olid alati vanematega , soojale maale , $ polnud , polnud ka suitsu. Kui Eestis tagasi ,siis uuesti koni ette.
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
nädal max

ranka
14.11.10, 19:12
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?


a) 15a hakkasin, 22 lõpetasin. Eks ikka massipsühhoos, keelatud vili jms.

b) 8 aastat

c) eks sai üritatud maha jätta ja oli ka mõnepäevaseid pause. aga kui oled seltskondades, kus paljud kimuvad, siis see üldiselt ei õnnestu.

d) 12 aastat

e) motivatsioon, mindset, loogiline mõtlemine, väärtuste ümberhindamine, tahe mitte olla mingi sõltuvuse ori. enda puhul ilmselt üheks suurimaks tõukeks loobumisel oli ka see, et nägin kõrvalt, kuidas onu, kes oli kirglik suitsetaja, suri kõrivähki vahetult enne oma 50. sünnipäeva, võideldes haigusega viimased 1-2 aastat.

üks tuttav poolakas mainis, et tema loobus, kuna hakkas otseselt potentsile mõjuma, et "I couldn't fuck anymore".




heh, hetkel sa vist ainult mõned kuud seal elanud, vaataks, mis juttu siis räägid, kui mõned aastad seal oldud. siin ühe perthika arvamus 2+2 foorumi reisirubriigist:

I live in Perth, western australia. There is nothing here. It's a city that exists primarily to service mines and farms in the greater region around it. Kind of like Kansas City in the US. A house on the beach here is going to cost you at least 3 million, possibly 5 million. A 3 bedroom house in the suburbs is $700,000.

In addition a toyota sedan will set you back around $50,000, a restaurant meal $35 and a bottle of beer in a bar $8-10.

http://forumserver.twoplustwo.com/showpost.php?p=20828543&postcount=53

ei teadnudki, et sa ka suitsumees olid :)

Sass
14.11.10, 19:22
Suitsatamine on mõttetu.

Rohkem pole mul antud teemal midagi lisada.
see post on vastuolus sinu nimega



aga pluss yks

nikitheone
14.11.10, 21:26
homsest suitsuprii, vähemalt 20 kuud.
olen suitsetanud aastast 2004, vahepeal 11 kuud ei teinud.

Madis Very
14.11.10, 21:28
homsest suitsuprii, vähemalt 20 kuud.
olen suitsetanud aastast 2004, vahepeal 11 kuud ei teinud.

tubli !

ranka
14.11.10, 21:30
homsest suitsuprii, vähemalt 20 kuud.
olen suitsetanud aastast 2004, vahepeal 11 kuud ei teinud.

jälle kihlvedu? kuidas taimetoitlus möödus?

nikitheone
14.11.10, 21:31
ei ole kihvledu. täna jalka ajal oli kops pidevalt koos ja pärast trenni esimest suitsu tehes hakkasin köhima.

siiamaani olen taimetoitlane, ca pool kuud jäänud, seni on kõik superlux.

ranka
14.11.10, 21:32
ma vahepeal foorumist eemal olin aga viitsiksid visata sinna söögi teemasse (tervislik söök jne) väikese kokkuvõtte - on parem/halvem olla, kuidas kaalule mõjunud jne.

muruntau
14.11.10, 21:33
homsest suitsuprii, vähemalt 20 kuud.
olen suitsetanud aastast 2004, vahepeal 11 kuud ei teinud.

gl!

nikitheone
14.11.10, 21:36
ma vahepeal foorumist eemal olin aga viitsiksid visata sinna söögi teemasse (tervislik söök jne) väikese kokkuvõtte - on parem/halvem olla, kuidas kaalule mõjunud jne.

ootan ära, kuni lõppeb - 1.dets, siis.

Priidix
14.11.10, 21:46
homsest suitsuprii, vähemalt 20 kuud.
olen suitsetanud aastast 2004, vahepeal 11 kuud ei teinud.

kuidas see võimalik on? ET ma ei tee enam homsest alates.. 6 aastat teind järjest ja niimoodi laksust lõpetada..

kjmrc
14.11.10, 21:52
Suitsetanud 6 aastat ja kütan edasi nii mis tolmab.

Marek K.
14.11.10, 21:56
rofl

Murdock
14.11.10, 21:56
Suitsetanud 6 aastat ja kütan edasi nii mis tolmab.

+1

Madis Very
14.11.10, 22:01
kuidas see võimalik on? ET ma ei tee enam homsest alates.. 6 aastat teind järjest ja niimoodi laksust lõpetada..


Suitsetamine pole mingi kokaiin mida järk-järgult lõpetada.

Peab tugev isiksus olema lihtsalt. Nõrgad ei suudagi koheselt lõpetada ja annavad näljale alla. Üldse on suitsetamine eriti idiootne viis enda rikkumiseks.

Good luck with that smokers.

*Life's too short to smoke

alaska
14.11.10, 22:03
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite? Mõnus oli.
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? vahelduva eduga äkki mingi 15 aastat.
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?

Pidevalt jätsin maha, aga mitte kunagi lõplikult, vaid oligi plaan mingiks perioodiks jätta. Näiteks 6 kuud. Siis 6 kuud ei teinud, lasin veel 3 kuud otsa, vaatasin, et nüüd on juba küllalt ja tegin edasi, nagu poleks midagi juhtunud. Lõplikult jätsin maha 5 aastat tagasi. Viibisin mägedes hõredas õhus kuu aega, kui alla tulin, siis läks 2 pakki päevas, hemoglobiin oli aklimatist laes, suits ei mõjunud üldse. Imesin nagu õhku, midagi pähe ei jõudnud. Siis arvutasin veel kokku, et päevas kuluks niimoodi 40+ krooni ja jätsin päevapealt maha. Panin mahajätmiskuupäevaks 1. sept. Siis kui päev kätte jõudis, siis oli ilge suitsunälg ja avastasin, et tegelikult kui ma samal päeval veel teen, siis ju ei ole lubadust rikkunud, kuna ma võin ju ka õhtul maha jätta. Kuupäev jääb ikka samaks. Olin ilgelt rahul oma geniaalsuse pärast ja imesin veel pool pakki sisse. Siis hakkas natuke häbi ja viskasin ülejäänud minema. Rohkem pole teinud.
Mahajätmine oli lihtne, kuna esimesena kadus ära joogisena huvi suitsu teha, millega enamus hädas on.


e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?

Soovitusi teistele ei ole, kui kunagi tundus väga naljakas, kui keegi rääkis mingit tervise rikkumise juttu, mingist vanusest enam naljakas ei olnud. Sõprade isad surevad vähki, mõnusast toimingust on saanud haige sõltuvus, kui enne oli hea olla ja suits tegi olemise korraks paremaks, siis nüüd on enamasti sitt olla ja suitsu abil saab olemise normaalseks.

inward
14.11.10, 22:51
Mul hakkab vaikselt kass peale tulema seda teemat lugedes :D

nikitheone
14.11.10, 22:53
kuidas see võimalik on? ET ma ei tee enam homsest alates.. 6 aastat teind järjest ja niimoodi laksust lõpetada..

easy - inimene suudab kõike, kui tahab.

peete82
15.11.10, 12:06
Ma olen suitsu proovind mitu korda, aga paraku ei saa aru, mis see annab.
Suitsul pole mulle mingit mõju.
Ei saa aru ka nendest, kes joogine olles suitsetavad, muidu mitte.
Suits pidavat olema stressileevendaja. Mina söön puuvilju. Sööd paar õuna või banaani ära, kohe parem olla :biggrin:

alaska
16.11.10, 14:52
Kas siin on kedagi või kas keegi tunneb kedagi kes hakkas suitsetama peale 19 eluaastat?

Oliverk
16.11.10, 14:54
Kas siin on kedagi või kas keegi tunneb kedagi kes hakkas suitsetama peale 19 eluaastat?

Päris suur hulk eesti kaitseväes teeninutest. Seal oli neid alustajaid ikka palju.

qbj0hn
16.11.10, 14:55
Päris suur hulk eesti kaitseväes teeninutest. Seal oli neid alustajaid ikka palju.

Mäletan ise ka,et päris paljud hakkasid suitsetama seal.

alaska
16.11.10, 14:57
Ma olen ise kah selle peale mõelnud, et statistiliselt peaks olema 5% suitsetajatest need, kes peale 19 alustasid. Aga mujal maailmas see sõjavägi väga teema pole? Või ongi see 5% siis sõjaväelased?

ranka
16.11.10, 15:00
Päris suur hulk eesti kaitseväes teeninutest. Seal oli neid alustajaid ikka palju.

+1

mu vend eluaeg vihkas suitsetamist, kohe väga räigelt vihkas aga sõjaväes hakkas ise ikka tossama. ta ei olnud ainus ja tean veel päris mitut poissi kes just ajateenistuses suitsetama hakkasid.

K2snakas
16.11.10, 16:39
uCpikQHNlQc&feature=player_embedded

njh

Vandalar
16.11.10, 18:16
uCpikQHNlQc&feature=player_embedded

njh
Sick. Nyyd katust torvama!

EGERT
16.11.10, 19:09
Aga ma olen suur sigarisõber :D Mulle nimelt reaalselt meeldibki kvaliteetse tubaka aroom ja maitse erinevas vormis. Teen ca 3-4 sigarit kuus (nädalavahetustel tavaliselt ühe) ja kuna sigarit alla ei tõmmata, ei näe ma erilist terviseriski. Nüüd võib-olla olen ma hea tubaka poolt hellitatud, aga mis kuradi mõnu on tavalist sigaretti tõmmata?

ranka
17.11.10, 07:49
uCpikQHNlQc&feature=player_embedded

njh

päris karm


Aga ma olen suur sigarisõber :D Mulle nimelt reaalselt meeldibki kvaliteetse tubaka aroom ja maitse erinevas vormis. Teen ca 3-4 sigarit kuus (nädalavahetustel tavaliselt ühe) ja kuna sigarit alla ei tõmmata, ei näe ma erilist terviseriski. Nüüd võib-olla olen ma hea tubaka poolt hellitatud, aga mis kuradi mõnu on tavalist sigaretti tõmmata?

Õpeta sigarit tõmbama! Ma ei ole sellest kunagi aru saanud :(

ranka
17.11.10, 07:58
Kirjutaks siis veel niipalju, et ei mäletagi mitu päeva ei ole suitsetanud. laupäeval küll tegin jne. aga pm. alates esmaspäevast on olnud täiesti mittesuitsetaja tunne. pole kordagi krampliku isu tulnud, et peaks truudust murdma, hommikuti korra tuleb õrn suitsuisu aga kui mõtled tolle suitsu, maitse ja tossu peale siis läheb süda pahaks. seega tõenäoliselt rohkem oma "suitsujuttu" siin ei aja. vähemalt mitte enne kui olen taas suitsetama hakanud.

cliffnote: paar päeva jube, nädala pärast on suits juba ununemas.

EGERT
17.11.10, 09:03
Õpeta sigarit tõmbama! Ma ei ole sellest kunagi aru saanud :(
Lihtne. Alustad näiteks Hollandi või muu Kariibide odavama otsa sigaritest ja proovid neid, selgitamaks maitse välja. Raekoja platsis on ka sigarimaja, kus on ülibueno teenindus, võid sisse astuda ja öelda, et tahad sigarit proovida, mida nad esimeseks korraks soovitavad. Seal taga ka muhe lounge, saad end soliidse härrana tunda :cool:

ranka
17.11.10, 09:10
Kuidas sa sigarit tõmbad? Konjaki vms. kõrvale? Tõmbad ainult suhu? Hoiad suus vms? Seda peab ju nautima ja niisama popsustamine vist nauditav ei ole? Selgita natuke, sest ei viitsi ise googeldada.

EGERT
17.11.10, 09:44
Üldiselt kui konjakisõber oled, võid ka konjaki kõrvale tõmmata. Tean ka seltsimehi, kes väidavad et Cohiba Siglo 2 (üks teatud kuuba sigar) sobib ideaalselt heleda õllega. Mina tavaliselt joon kõrvale ainult vett, äärmisel juhul veini. See on pigem maitsemeeles kinni, võid ka tomatimahla juua, selles ei ole midagi valet :)

Tõmbad suhu, naudid erinevatest sigariosadest (olenevalt, kui palju tõmmatud) tulnud tubaka maitsenüansse. Niisama popsutamine ei ole nauditav? Räägi seda piibutõmbajatele :biggrin:

Üldiselt esimest korda sigarit tehes pead ikka asjatundja kõrvale võtma või juutuubist videosi vaatama, kasvõi süütamise kohta, et sul sigar ikka korralikult põleks :)

rahvavaenlane
17.11.10, 13:06
99% tõenäosusega on mul pühapäeval tuumaelektron pohmell, nö. hea starting hand. nii, et kõigepealt proovin kuu aega ilma olla. ehk siis kuni 21 dets. kõik sõltub muidugi esimesest joomingust, kui selle vastu pean siis olen ehk mäel :D

ranka
17.11.10, 13:43
99% tõenäosusega on mul pühapäeval tuumaelektron pohmell, nö. hea starting hand. nii, et kõigepealt proovin kuu aega ilma olla. ehk siis kuni 21 dets. kõik sõltub muidugi esimesest joomingust, kui selle vastu pean siis olen ehk mäel :D

no miks sa neid joominguid nii kardad. kui sa jätad näiteks pühapäevast maha ja järgmine pidu on laupäeval ehk nädal pausi. siis jooma aeg teed suitsu, jood jälle ennast elektroniks ning pühapäeval ei taha suitsu nähagi. kuna ennem olid 7 päeva ilma olnud siis nüüd esmaspäeval ei ole "suitsunälga".

ps! täna avastasin uue jama suitsetamisega. kui kaua oled ilma olnud siis enam isu ei ole aga mõtled, et oh nüüd võib ühe suitus teha, sest sõltuvust ei ole ju. vääääga ohtlik.

k2snakalle
17.11.10, 14:15
jup mul käib praegu koguaeg see ühe suitsu mõte peas ringi. Koguaeg, et noh võin ju ühe teha, sest nagu sõltuvust ei tohiks enam olla, et mis see 1ikka teeb..võtab nagu isu ära, aga sellele ei mõtle, et siis pärast on tglt veel suurem isu-

Codecci
17.11.10, 14:20
:D:D:D

Kino värk ikka... Aga kõige hullem mis sellega kaasneb on see, et siis sa mõtled "ah, ma juba rikkusin nagunii, mis mõtet enam punnida on" või siis lubad omale järgmise kergekäelisemalt, ülejärgmise veel lihtsamini ja ongi jälle p*rsses.

ranka
17.11.10, 14:33
:D:D:D

Kino värk ikka... Aga kõige hullem mis sellega kaasneb on see, et siis sa mõtled "ah, ma juba rikkusin nagunii, mis mõtet enam punnida on" või siis lubad omale järgmise kergekäelisemalt, ülejärgmise veel lihtsamini ja ongi jälle p*rsses.

Täpselt. Ja maha jätmine ei tohiks olla nii, et esmaspäev või uus kuu või uus aasta. kohe homme! homsest enam ei tee. Olgu päevaks kasvõi reede.

kuigi kõige parem on pühapäevane päev.

inward
17.11.10, 14:35
Ei ole need päevad üldse nii rasked nagu räägitakse minu meelest. See oleneb, kui väga sa tegelikult tahad maha jätta. Muidugi see vaimne ja harjumusest tingitud sõltuvus on olemas.Aga ei ole see asi nii hull midagi.

emmimees
17.11.10, 14:59
Mul tuttav jättis sõjaväes just maha suitsu.
Mitu tuttavat on proovinud maha jätta nii, et see nüüd viimane pakk või viimane päev aga kõik suitsetavad ikka siiani. Endal on paremini õnnestunud ikka nii, et lambist jätad maha, ei teegi järgmist ja viimase ajal ei mõelnudki mahajätmisele. St, et peab tahtejõudu olema ja need "viimase paki" mehed-naised reeglina edukad pole mahajätmises. Sõbra isa jättis päevapealt maha peale 20a ahelsuitsetamist kui arst oli "soojalt soovitanud" :)
Tegelt iga inimene peab ise aru saama, miks ta seda teeb, alustades on meeldiv 1-2 suitsu päevas teha, aga mis nauding on 7a pärast päevas 20tk teha? Mulle jõudis see kohale kenasti ja nüüd teeengi vahest vaid täispeaga seltskonnas, kuna siis meeldiv tivoli sellest :)
Eluaeg suitsetanud vanemad inimesed räägivad, et kõig enauditavam on hommikul esimene suits, aga mul oli see kõige sitem ja rõvedam hoopis kõik need ca 6aastat :S

nikitheone
17.11.10, 17:13
pühapäeval tegin pärast jalkat viimase. siiani pole teinud, isu ka väga pole. homme välja patricku õlle jooma, esimene tõsisem katsumus.

EGERT
17.11.10, 17:18
Eluaeg suitsetanud vanemad inimesed räägivad, et kõig enauditavam on hommikul esimene suits, aga mul oli see kõige sitem ja rõvedam hoopis kõik need ca 6aastat :S
Miks sa siis tegid hommikul suitsu? :confused:

nomerlot
17.11.10, 19:49
Kuidas sa sigarit tõmbad? Konjaki vms. kõrvale? Tõmbad ainult suhu? Hoiad suus vms? Seda peab ju nautima ja niisama popsustamine vist nauditav ei ole? Selgita natuke, sest ei viitsi ise googeldada.

Meibi hea suitsuse single malt viski kõrvale? pole sigarit kunagi proovinud, aga tegelikult natuke huvi tekkis isegi.

EGERT
17.11.10, 19:52
sporditrennid on nõrga kopsuga inimestele, ma teen järgmisena Pokkeriprode Sigariseltsi :heart:

:biggrin:

variatsioon
17.11.10, 19:52
Miks sa siis tegid hommikul suitsu? :confused:

no räägiti et oli hea ju.

EGERT
17.11.10, 20:08
no räägiti et oli hea ju.

Jutt käib ikka hommikusest ainult



Eluaeg suitsetanud vanemad inimesed räägivad, et kõig enauditavam on hommikul esimene suits, aga mul oli see kõige sitem ja rõvedam hoopis kõik need ca 6aastat :S

k2snakalle
17.11.10, 21:51
Seal videos oli toodud, et suitsetamine ei anna mitte midagi.
No krt võtab vähemalt selle tunde ära, mis praegu on! Nüüd saan ikka aru kui rõvedalt ma suitsust sõltuvuses olen. Kõik ihkab praegu vaid ühte suitsu...ka mõistus teeb juba trikke, et no mis mõte maha jätta ikkagi on jne :D

edit: mängimisest ei tule midagi välja... viga vea otsa. Kõik minutid venivad kui tunnid...unreal :D

EGERT
17.11.10, 21:54
vaimselt selgrootud inimesed ITT

k2snakalle
17.11.10, 21:57
ITT?

kardaanirist
17.11.10, 21:58
in the topic

vist.

Vandalar
17.11.10, 22:02
Siia tuleks ametlik rehab teema teha?

$$$
17.11.10, 22:03
in this thread

JohannesJ
17.11.10, 22:04
Maha ei saa jätta homsest.
Maha peab jätma kohe!(mitte et ma ise seda suutnud oleks)

0HF7foB2bfA

Huvitav kas mõnel riigil õnnestub kunagi suitsetamine ka ära keelata?
nt. soomes jõustub uuest aastast euroopa kõige karmim tubakaseadus. Ja kuulujutud on et üritavad üldse ära keelata aga vaevalt see praktiliselt võimalik on.

nikitheone
17.11.10, 22:53
kas mitte singapuris polnud suitsetamine keelatud?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smoking_bans

http://www.singapore.alloexpat.com/expatriates_living_in_singapore_tips/legislation_singapore.php

janek174
18.11.10, 19:14
Krt ei teagi. Kirjutasin siin mingi aeg tagasi, et viimasel ajal ikka teen. Nüüd 2 nädala jooksul suutnud pool pakki ära teha. Tõesti isu ei ole enam, ei tea mis häda on, aga tõesti ei taha enam. Hakkan vist vanaks jääma...

bluetramm
18.11.10, 21:54
ma olen mitu korda maha jätnud ja kõige paremini on see välja tulnud siis, kui saab väikse edumaa sisse ehk siis joob ennast nii kooma, et pärast nii sitt olla, et mitte midagi ei taha näha - nii on võimalik paari päevane edu saada. nikotiini sõltuvus läheb mingi 3-4 päevaga ära, aga proovi sa harjumusest lahti saada. peale järjekordset mahajätmise faili, otsustasin, et ei jäta kunagi maha, aga üritan nii pühapäeva suitsetajaks hakata, et kui mingi jooma on, siis tõmban

ROTT RUUDI
19.11.10, 10:17
Kuulasin Allen Carri raamatu ära ja siin ma olen, 5 päeva ilma suitsuta.Muidu mingi 5-6 aastat regulaarselt tossanud

Foux
19.11.10, 14:16
Kui suitsu mahajätmine mu uueaasta lubaduste listi ära mahub, siis jätan maha

k2snakalle
19.11.10, 15:28
ja ***** ta läkski, ei pidanud isegi nädalat vastu :D

ranka
19.11.10, 16:24
ja ***** ta läkski, ei pidanud isegi nädalat vastu :D

Mis juhtus ja miks murdusid?

k2snakalle
19.11.10, 16:42
Kõik sai alguse ühest mahvist lennujaamas, siis tuli 2 mahvi ja siis tuli õhtu koos veini, weedi ja filmidega. Siis oli ju nii hea olla ja mõistus vedas alt
Praegu suitsu tehes on ka selline vastik olla tglt...nagu ma ei taha enam teha, aga ikka teen.

ranka
19.11.10, 16:45
Kõik sai alguse ühest mahvist lennujaamas, siis tuli 2 mahvi ja siis tuli õhtu koos veini, weedi ja filmidega. Siis oli ju nii hea olla ja mõistus vedas alt
Praegu suitsu tehes on ka selline vastik olla tglt...nagu ma ei taha enam teha, aga ikka teen.

Tegid siis tegid selle weedi ja veiniga. Hommikul ärgates sülitad veinist ja weedist tuleneva sitamaitse kraanikaussi, pesed hambad ja alustad uuesti maha jätmist.

emmimees
19.11.10, 17:57
Miks sa siis tegid hommikul suitsu? :confused:

Sest oli harjumus. Samas isegi edasi lükates lõuna peale vahest oli pask see esimene. Ahelsuitsetajana ainsad nauditavad suitsud olidki vaid peale sööki ja täispeaga, muidu suht mõttetu kimumine, proovisid et ruttu ära saaks tõmmata tööl pausi ajal vms, wdf lol. KUSJUURES maha jätsin peale töölt äratulekut, nüüd pole tööl ka käind terve selle aja, ei julgegi minna, äkki hakkan suitsetama jälle lol..
Ok, eks ta aita pingeid maandada tglt vahest isegi kui mõnu ei tunne otseselt, eriti neil, kes 8-17 tööl käivad ja sõimata saavad kui 5min hiljaks jäävad vms.

nomerlot
19.11.10, 20:39
minule kui värskele suitsetajale meeldib suitsetada, ei ole vajadus. lolli peaga tegin eile peale trenni ühe suitsu, ilgelt vastik oli:)

nikitheone
19.11.10, 23:03
hmm. väga huvitav. 5 päeva pole teinud. täna juba jõin õltsi ja veini, mingit suitsuisu polnud. hämmastav. + täna oli jõle pingeline päev ka.

Kloonike
20.11.10, 03:38
Ma pole ka 5 päeva teinud. 3. päeval jõin umbes 10h jutti ja suutsin olla suitsetamata (tavaliselt alkoholi tarbides on suits kogu aeg ees). Täna mängisin 7h pokkerit. Võib öelda, et edukas mahajätmine on olnud. See Allen Carr - Easy Way To Stop Smoking andis motivatsiooni. Lõpuni ei lugenudki, sirvisin lihtsalt tunde järgi olulisemad peatükid läbi peale seda kui point, et suits mitte midagi ei anna kohale jõudis. Easy :D

taipupole
20.11.10, 04:08
minule kui värskele suitsetajale meeldib suitsetada, ei ole vajadus.

Mul hea sõber ajas samasugust lolli juttu. Lisaks plärises, et võib iga aeg maha jätta. Nüüd laseb kaks pakki päevas ja aint jõllab, kui keegi kunagist "ah, ma niisama, iga kell võin maha jätta" juttu meelde tuletab. Ei ole vajadus, ei ole.

ROTT RUUDI
20.11.10, 09:29
Ma pole ka 5 päeva teinud. 3. päeval jõin umbes 10h jutti ja suutsin olla suitsetamata (tavaliselt alkoholi tarbides on suits kogu aeg ees). Täna mängisin 7h pokkerit. Võib öelda, et edukas mahajätmine on olnud. See Allen Carr - Easy Way To Stop Smoking andis motivatsiooni. Lõpuni ei lugenudki, sirvisin lihtsalt tunde järgi olulisemad peatükid läbi peale seda kui point, et suits mitte midagi ei anna kohale jõudis. Easy :D


Ma kuulasin selle algusest lõpuni kohe läbi ca 4 tundi :) kohe kadus suitsuisu, väga kõva book.Ma arvan et kõik peaksid seda lugema/kuulama, sest te tegelt lollitate iseennast selle jutuga siin et see on harjumus ja bla bla bla.Panin ka jooki ja ei mingit isu :D täna kuues päev (Y)

numerlot soe soovitus : Jäta kohe maha.Ma arvan, et kuigi sa oled värske suitsetaja osutub see juba praegu sulle väga raskeks ning sa otsid endale vabandusi, et ah küll hiljem jne.Mingi hetk on liiga hilja.

"minule kui värskele suitsetajale meeldib suitsetada, ei ole vajadus. lolli peaga tegin eile peale trenni ühe suitsu, ilgelt vastik oli:)" - ole nii hea ja mõtle ka enne mis kirjutad, miks ta sulle meeldib kui ta ilgelt vastik on??

JaanusX
20.11.10, 11:33
See suitsetamise maha jätmine... tuleks maha jätta hoopis...

mulle oli palju tervist kahjustavam see mis tulenes maha jätmisest... +18kg juurde hoolimatta sellest et palju liikusin jne... seljavalud, raske liikuda ja igast muud hädad...
ning ma pole kaugeltki ainuke kellel siis kaal on viskama hakkanud... nüüd teen jälle suitsu ja olen rahul... mul kama kaks mis keegi räägib suht - haters gonna hate - ja uuesti mõtlen loobumisele alles siis kui tekib võimalus regulaarselt kas siis trennis või mingi spordiga tegeleda...

ranka
20.11.10, 11:40
See suitsetamise maha jätmine... tuleks maha jätta hoopis...

mulle oli palju tervist kahjustavam see mis tulenes maha jätmisest... +18kg juurde hoolimatta sellest et palju liikusin jne... seljavalud, raske liikuda ja igast muud hädad...
ning ma pole kaugeltki ainuke kellel siis kaal on viskama hakkanud... nüüd teen jälle suitsu ja olen rahul... mul kama kaks mis keegi räägib suht - haters gonna hate - ja uuesti mõtlen loobumisele alles siis kui tekib võimalus regulaarselt kas siis trennis või mingi spordiga tegeleda...

Kaal päris niisama ikka ei tõuse ja liikumine küll vabandus ei ole. Tsiteerin spewmonkeyt: Ilma liikumata aga õigesti süües saab kenasti alla võtta, liikudes aga valesti süües ei pruugi kaal üldse langeda vaid hoopis tõusta.

JaanusX
20.11.10, 12:19
Söömis harjumused ei muutunud... ei enne ega pärast maha jätmist... kui siis vahest kui suitsu kihk liiga suureks läks sai porgandit või muud puu või juurvilja näritud... Mingiks kuradima kaalujälgijaks ma ka ei hakka kes igat oma portsionit ette planeerib grammi täpsusega or whatever... olen söönud kõike mille järgi meel ihkab kuid liialdanud pole ja sõin ja söön siiani 3 korda päevas vahelduvat toitu... nii et pfft selle jutu peale...

Lisaks tuleb arvesse võtta see, et inimene kes jätab suitsetamise maha mis on olnud harjumuseks päevast päeva mõnel juba aastakümmneid - põhjustab stressi... ja milline on üks stressi maandus päris suurele osale inimestest - söömine... Edasi mõelge ise...

jah ei vaidle endalgi tuttavaid ja sõpru kes päeva pealt jätsid suitsetamise maha ja siiani ei tee... aga kui lihtne see tegelikult neile oli - krt seda teab... siiani pole veel kohanud inimest kes tõsiselt suitsu teinud (aastaid) - siis maha jätnud ja öelnud et "oh see oli nii kerge"

nii et see jutt et suitsetamise maha jätmine lihtne - pff hülgemöla...


Edit: Lugesin ka lõpuks esimest postitust ja vastan ka siis ära...

A) Loll loll ja veelkord loll... oli vaja popp ja noortepärane ning "kõva mees" olla... idioot lihtsalt... Ei ole vaja kurat võtaks noorelt järgida kõiki debiilsusi mida teised teevad... Olin 12 kui alustasin...

B) üle 12a

C) 3x... Ei tahtnud enam... tahtsin lahti saada... viimati jätsin maha 1 Jaanuar 2009 ja suutsin olla eemal kuni selle aasta Maini... Maha jätmise tulemuste all vaevlen siiani...

D) Kokku vast kuskil 2 aastat... pikim vahe pea poolteist aastat

E)Leidke endale trenn või spordi ala millega tegeleda 3-5x nädalas kuna maha jätmine põhjustab stressi ja kui sul asendus tegevust pole siis kas hakkad kas sööma... muutud jõhkralt närviliseks... või hakkad uuesti tegema...

Edu

Pahvak
20.11.10, 12:23
Jep, nikotiin on kaalulangetaja. Kas enne suitsetamist olid ka ülekaaluline?

ranka
20.11.10, 12:52
Söömis harjumused ei muutunud... ei enne ega pärast maha jätmist... kui siis vahest kui suitsu kihk liiga suureks läks sai porgandit või muud puu või juurvilja näritud... Mingiks kuradima kaalujälgijaks ma ka ei hakka kes igat oma portsionit ette planeerib grammi täpsusega or whatever... olen söönud kõike mille järgi meel ihkab kuid liialdanud pole ja sõin ja söön siiani 3 korda päevas vahelduvat toitu... nii et pfft selle jutu peale...

Lisaks tuleb arvesse võtta see, et inimene kes jätab suitsetamise maha mis on olnud harjumuseks päevast päeva mõnel juba aastakümmneid - põhjustab stressi... ja milline on üks stressi maandus päris suurele osale inimestest - söömine... Edasi mõelge ise...

jah ei vaidle endalgi tuttavaid ja sõpru kes päeva pealt jätsid suitsetamise maha ja siiani ei tee... aga kui lihtne see tegelikult neile oli - krt seda teab... siiani pole veel kohanud inimest kes tõsiselt suitsu teinud (aastaid) - siis maha jätnud ja öelnud et "oh see oli nii kerge"

nii et see jutt et suitsetamise maha jätmine lihtne - pff hülgemöla...

Ei olegi kerge, kust sa seda võtad? Aga teisalt ta ei ole tapvalt raske ka. Paar päeva tugevamaid kannatusi, 4 päeva keskmisi kannatusi, siis nädal veel õrna kannatust ning järgmised paar nädalat korra päevas üks "kiusatuse hoog" on siis tapvalt raske?

Seda on keeruline seletada. See nagu ei ole miski "sundimus" või "sõltuvus", mis sunnib sind uue suitsujärgi haarama. See on pigem inimese enda laiskus ja nõrkus lasta oma kehal ja tema ihadel kontrollida vaimu.

Need ihad ei pea olema üldse suured. Umbes sa tahad võtta 10kg maha kaalus ja ütled, et tänasest enam rämpstotiu ei söö enne kui nõutud kilode arv maas. Aga ikka tekib üks õhtu kiusatus üks burks ära süüa või paar viilu pizzat. On see siis sõltuvus ja on siis nii raske seda mitte teha?

Ihade kontrollimiseks peame kasvatama iseloomu ja distspliini. Kui distsipliini ei ole siis ei suuda me ei suitsetamist maha jätta, ei kaalust alla võtta, käia trennis nõutud arv kordi nädalas jne. jne. Iseloomu ja distspliini kasvatamine on vajalik, see on vajalik ka pokkeris. Kui saad lõpuks oma suurematest pahedest lahti siis tead, et saad üle igast mäest ja pokkerit mängides tead, et kui sa neäd vaeva jõuad kaugele. Või siis vastupidi. Kui oled pokkeris kaugele jõudnud läbi suure õppetöö siis saad siit analoogi tuua suitsetamisele. Et kui sain pokkeris nii kaugele siis saan ka sellest suitsetamisest lahti.

Enda keha edukas kontrollimine, enda sundimine ja distsiplineerimine tõstab usku enesesse ja iga kunagised mäed tunduvad nüüd küngastena ning mäestikud väikeste mägedena, mida lihtne vallutada.

Seega jagage rohkem käsklusi oma kehale, mitte ärge laske kehal jagada käsklusi Teile - ala tahan suitsu, tahan alkot, ei viitsi liigutada, tahan burgerit, tahan magada, ei taha jala käia 30 meetri kaugusele poodi, sest tahan minna autoga.

ROTT RUUDI
20.11.10, 12:54
+1 ranka :)
Oled lugenud mingit alateadvuse jõudu vms?

Tegelt ongi nii nagu seal raamatus ka kirjas on, et nikotiin on veres ca 3 nädalat ja peale seda on kõik su peas kinni.Kui koguaeg sellele mõtled, et oh ***** kuidas tahaks suitsu saada siis on loomulik, et sa vaevled kasvõi elulõpuni nii.

ranka
20.11.10, 12:56
Jep, nikotiin on kaalulangetaja. Kas enne suitsetamist olid ka ülekaaluline?

And so? Ilmselgelt toitud valesti kui pärast "kaalulangetaja" manustamise lõpetamist hakkad juurde võtma. Pead sööma vähem kui kulutad siis peab hakkama kaal langema, kui ei lange siis järelikult kulutad vähem.

Kindlasti on erandeid - ala miski haigus aga nendest ma ei tea midagi ,sest ei ole nii täpselt uurinud.

Pahvak
20.11.10, 13:00
And so? Ilmselgelt toitud valesti kui pärast "kaalulangetaja" manustamise lõpetamist hakkad juurde võtma. Pead sööma vähem kui kulutad siis peab hakkama kaal langema, kui ei lange siis järelikult kulutad vähem.

Kindlasti on erandeid - ala miski haigus aga nendest ma ei tea midagi ,sest ei ole nii täpselt uurinud.

Sorry, ma leveldasin enne. :)

Sinu jutuga 100% nõus ja kaalulangetamisel on samm juba see kui suudad 200 kcal päevas vähem tarbida.

ranka
20.11.10, 13:01
+1 ranka :)
Oled lugenud mingit alateadvuse jõudu vms?

Kunagi sai uurisin usundeid ja meditatsiooni, eriti palju jäi silma Buddha usk. Sealsetes teemades käivad "vaimuteooriad" pidevalt läbi. Ala, et kehale jäävad arenedes piirid ette, vaimule mitte ning kui arendad vaimu piisavalt kõrgele tasemele (läbi meditatsiooni) siis kaob viimaks surmahirm, saad keha täielikult kontrollida jms.

Spewmonkey
20.11.10, 15:21
Selle kaalu koha pealt võin vahele mainida nii palju, et see võib tulla kindlasti ootamatult peale suitsetamise maha jätmist. Osad inimesed hakkavad rohkem õgima, asendavad oma sõltuvuse uuega ja kaal tõuseb sellest. Samas fakt on see, et kui sööd identselt edasi, võib kaal ikkagi tõusta, sest suitsetamisest tulevate mürkidega võitlemise peale kulub ~20% päevasest kaloraazhist. Seega kui see osa energiat vabaneb, siis on need kalorid lihtsalt üle. Samal ajal kui suitsunäljaga võitled, on see jälle lisaülesanne, millega tegelema hakata.
Nii et ranka, kaal võib küll nö. niisama tõusta. Ja 20% kaloraazhist ei ole ka päris lihtsalt 200kcal.

A ja teemasse ka natuke: endal on õnnelikult läinud, sõltuvused on pigem rasked tekkima, ükskõik kui palju mingitel perioodidel suitsetanud olen, hommikune suits on alati kõige rõvedam olnud ja pole nagu kunagi kaine peaga vajadust suitsetada. Hetkel teen kaine peaga maksimaalselt ühe suitsu kuus, purjus peaga võib-olla paki kuus, aga see on ka pigem seltskondliku tegevuse aspektist.

nomerlot
20.11.10, 15:56
nagu ma varem siin mainisin, on suitsetamise ja kaaluteema ühine tegur see, et suitsetamine vabastab ajus kindlat heaoluhormooni, mis pärsib ka näljatunnet.
Minu suitsetama hakkamine on selgelt lifetilt issue ja nagu tildi puhul ikka, tõusevad long runi asemel esiplaanile lühiajalised result oriented otsused :)

JaanusX
20.11.10, 19:48
Samas fakt on see, et kui sööd identselt edasi, võib kaal ikkagi tõusta, sest suitsetamisest tulevate mürkidega võitlemise peale kulub ~20% päevasest kaloraazhist. Seega kui see osa energiat vabaneb, siis on need kalorid lihtsalt üle. Samal ajal kui suitsunäljaga võitled, on see jälle lisaülesanne, millega tegelema hakata.
Nii et ranka, kaal võib küll nö. niisama tõusta. Ja 20% kaloraazhist ei ole ka päris lihtsalt 200kcal.


:eek: opa... eks see seletab siis ka selle kaalu tõusu... kuna ma ei muutnud peale suitsetamise maha jätmise elus midagi... jätsin maha päeva pealt tookord...

Pahvak - olin praktiliselt ideaal kaalus või kui siis max 3-4kg peale
õnneks nüüd liigun brake even poole kindla sihiga...:p

Ranka - Distsipliini ja iseloomu jutt on 5+

Aga need kes pole nii tugevad soovitaks nõelravi... maksab ca kuu aja suitsu raha kui sedagi ja on aidanud ka kõige hullemaid "korstnaid" ;)

lebovend
20.11.10, 20:07
ema proovis mingi aasta n6elravi, oli mingi aeg suitsuta, siis 1 p2eva, siis 3 p2evas ja nii ta l2ks. in the end ei aita ei n6elravid ega plaastrid, asi on ikka tahtmises/tahtej6us kinni.

Codecci
20.11.10, 20:18
ema proovis mingi aasta n6elravi, oli mingi aeg suitsuta, siis 1 p2eva, siis 3 p2evas ja nii ta l2ks. in the end ei aita ei n6elravid ega plaastrid, asi on ikka tahtmises/tahtej6us kinni.
Nii ei saa öelda, 100% ei toimi iga inimese puhul iga ravi muidugi mitte.

Loomulikult ei väida ma ka vastupidi, et nõelravi ei ole bullshit, ei tea sellest midagi lihtsalt :)

ROTT RUUDI
20.11.10, 20:26
Ma pakun, et see nõelravi toimib täpselt niipalju kui sellesse usutakse

emmimees
20.11.10, 20:53
Nikotiini hävitamine organismis võtab üsna vähe kaloreid, et kaalutõusus suitsu mahajätmist süüdistada ei saa, suitsetamine nt minu kaalule ei mõjunud küll üldse. Aga jah söök võib hakata paremini maitsema, kuna tõesti hakkad siis toidu õiget maitset tundma :)
Samamoodi on bs rasedate naiste jutt, kes end seaks õgivad ja põhjendavad seda rasedusega :)

Tigrano
20.11.10, 20:57
Nõelravi teeb ime asju, aitab tihti rohkem kui meie suutmatud arstid :)

Muidugi isehakanud raviad nagu enamus on 1a kuskil kursusel käinud ei ole väga suurem asi.

soouni
20.11.10, 21:20
Kahju, et ei näe mis keegi vastanud on polli.

qbj0hn
21.11.10, 20:42
Ma pole 2 päeva tobi teinud ja pokkerit pea võimatu mängida :(
Iga asja peale nii tiltis lihtsalt,kõht on ka lahti :S:S,fakk kylll

armand0
21.11.10, 21:24
ei suuda lihtsalt maha jätta.


Pakk suitsu päevas kindlasti !

peete82
21.11.10, 23:28
Perekonnatuttav, väga hea inimene, peab praegu kopsuvähiga viimset võitlust. 50 aastane.
Eluaegne suitsetaja on olnud.
Way to go, suitsumehed.

Sihukest juttu pole mõtet ajada, et "minule see haigus külge ei hakka", "ma suren enne autoõnnetuses"
Kui endal surm suu ääres, mõtled teisiti.

lebovend
22.11.10, 05:34
Perekonnatuttav, väga hea inimene, peab praegu kopsuvähiga viimset võitlust. 50 aastane.
Eluaegne suitsetaja on olnud.
Way to go, suitsumehed.

Sihukest juttu pole mõtet ajada, et "minule see haigus külge ei hakka", "ma suren enne autoõnnetuses"
Kui endal surm suu ääres, mõtled teisiti.

kes sul v2itis siin, et talle haigus kylge ei hakka? v6i et ta enne sureb auto6nnetusse, kui kopsuv2hki? 2ra m6tle asju v2lja.

ja yldiselt v6iks nii ka olla, et nonsmokerid ei tule kobisema siia oma "way to go"dega. Te ei tea asjast *******, siis v6iks veidi kuss olla. Samamoodi nagu ma ei ole tervisliku eluviisi/toidu peal v6i mind ei huvita autod ja seet6ttu ei l2hegi kuskile vastavatesse teemadesse kobisema ala "kuradi kapsasööjad".

ning surmaeel ma m6tlen: "see oli minu valik, ise ma tapsin ennast, ise olen syydi." selle asemel, et eluaeg v6idelda kiusatustega, olla puhas ja siis ikka surivoodile sattuda mingi v2higa. Tuletame meelde, et suitsetamine ei tekita kopsuv2hki, see suurendab t6en2osust seda esile kutsuda. M6tle kui lame oleks surra kopsuv2hki olles elanud eluaeg "tervisliku" eluviisiga elu.

ROTT RUUDI
22.11.10, 09:21
Lebovend jube loll jutt.Mõtle parem sellele kui lame oleks surra 30 aastat nooremana tänu sellele, et sa nii mõtlesid, kui sa suitsu tegid.Fakt on see, et suits rikub sitaks su kopse ja miks sa peaksid lambist kopsuvähki sattuma?

http://www.youtube.com/watch?v=5BpxwRGVGdc

Tuletame meelde, et suitsetamine ei tekita kopsuv2hki, see suurendab t6en2osust seda esile kutsuda. M6tle kui lame oleks surra kopsuv2hki olles elanud eluaeg "tervisliku" eluviisiga elu. <--- Think about the odds or smth.

To qbjohn ja armando - asi on teie peas kinni, vaadake mis te siin kirjutate."MA EI SUUDA SEDA TEHA" - ei vii sind kuhugi!!!Üldse pole endasse usku?
Usu täie veendumusega, et sa ei tee enam ja sisenda endale kui hea on olla nonsmoka.Ole parem õnnelik selle üle mitte ära igatse ega hala.

Endal läheb teine nädal ja tunnen ennast sitaks hästi :D (6 a smoka including some green stuff)

qbj0hn
22.11.10, 09:42
3 päevaga 4 kilo juurde võtnud.Siuke söögiisu,et õudne koguaeg.

peete82
22.11.10, 09:44
Ei, absoluutselt mina ei hakka kedagi ümber pöörama ega maailma parandama - see oleks ülimõttetu tegevus.
Ja kobisen ja avaldan arvamust seal kus tahan. Selleks see foorum siin on.
Isiklikult minu elu ei ole nii p...s, et mind ei huvitaks, kas ma suren 10 aastat varem või hiljem. 80 aastat tahaks ikka välja vedada.

lebovend
22.11.10, 12:03
Lebovend jube loll jutt.Mõtle parem sellele kui lame oleks surra 30 aastat nooremana tänu sellele, et sa nii mõtlesid, kui sa suitsu tegid.Fakt on see, et suits rikub sitaks su kopse ja miks sa peaksid lambist kopsuvähki sattuma?



jah vb olen naiivne v6i peast p6runud v6i lihtsalt loll, aga mulle meeldib see illusioon, et mul on enda elu yle mingi kontroll. ja kui ma peaks olema nonsmokerina surivoodil k6rvuti smokeriga sama asja t6ttu, siis no sellist "nalja" ma ei taluks.

eksi isa, suitsetaja ja kiirabi t88taja r22kis mingist suvalisest vanamutist kes on 90+ aastat vana, elab siiani h2sti - iga aasta kingitakse talle suur kast tobi, mille ta k6ik 2ra suitsetab.

ning jah, ma ei loodagi 80 aastaseks elada.

ning ma ei saa elada kuskil mulli sees, nii et mitte miski mind ei kahjustaks. elaks mingit igavat elu, ei jooks alkoholi, ei tarbiks kohvi, ei suitsetaks, ei k2iks kesklinnas, sest seal on saastatud 6hk. pmst istukski kuskil isolatsioonis, et mitte miski halb ei p22seks ligi ja elaks siis niii 130 aastaseks. fun fun.


imho yldse m6ttetu vaielda selle teema yle. j22me siiski topicusse ehk siis
"Suitsetamise mahaj2tmine" ja nonsmokerite 1-2-3 liner postitused selle kohta kui n6rgad on suitsetajad v6i kui m6ttetu tegevus on suitsetamine, ei ole t6esti edasiviiv.

ROTT RUUDI
22.11.10, 12:10
sry ma ei saa sulle vastuvaidlemata jätta.Sa räägid siin, et sa ei suudaks ära taluda suitsetaja kõrval suremist kopsuhaigusesse, kui sa ise tobi ei tee.wtf is this?
Hüppa kohe auto alla, sest mõtle, kui tobe oleks surra joodiku kõrval kes auto alla astus.Ja sinu 90 aastast mutikest võib ka võrrelda mis iganes õnnetuse ellujäämisega mis peaks sinu loogika järgi sind motiveerima kuskilt alla hüppama vms.Ja sa ei ole naiivne, sul ongi enda elu üle kontroll, see pole illusioon.

Ja palun seleta meile kõigile kuidas teeb suits elu huvitavamaks?

lebovend
22.11.10, 14:01
suitsetamine on eelk6ige sotsiaalne tegevus ju. mul teevad enamus s6brad suitsu, kasuisa ja ema teevad suitsu. ja s6prade s6brad teevad suitsu. k6ik teevad suitsu.

Pahvak
22.11.10, 14:08
Te olete päris sotsiaalne seltskond.

kardaanirist
22.11.10, 14:23
mittesuitsetajad ongi asotsiaalsed.

ROTT RUUDI
22.11.10, 14:25
No muidugi kui vanemad suitsetavad siis sa oled koguaeg arvanud, et see on mingi hea asi vist.Anyway see ei ole jällegi vabandus, enam ei tee keegi siseruumides suitsu, ronitakse välja vihma kätte jne ning sul on vaja järgi joosta seltskonna huvides :D (see on jällegi 1 vabandus mis sa oled endale otsinud, tegelikult neid põhjendusi pole olemas miks sa peaksid suitsetama.On ainult nikotiini sõltuvus)
Minu arust on just reaalsem, et sa ei pea selle pärast muretsema, vaid sa lähed ainult straight forward, samal ajal kui teised suitsu teevad, mis ei anna mitte midagi võid sina juba mingit chikki rautada kuskil või mis iganes. :)

nomerlot
22.11.10, 14:33
Üliraju on minu meelest Fox Life näidatav sari Mad Men, kus 50ndatel kõik suitsetasid igal pool igal ajal. Lagi oli see, kui mees tuli koju, rase naine istus voodis, ajasid juttu ja siis muuseas pani naine (sic) suitsu ette!

ROTT RUUDI
22.11.10, 14:36
Üliraju on minu meelest Fox Life näidatav sari Mad Men, kus 50ndatel kõik suitsetasid igal pool igal ajal. Lagi oli see, kui mees tuli koju, rase naine istus voodis, ajasid juttu ja siis muuseas pani naine (sic) suitsu ette!

Jah siis oli see kes suitsu tegi kõva mees :D ja kes ei teinud oli pussy

lebovend
22.11.10, 14:59
No muidugi kui vanemad suitsetavad siis sa oled koguaeg arvanud, et see on mingi hea asi vist.Anyway see ei ole jällegi vabandus, enam ei tee keegi siseruumides suitsu, ronitakse välja vihma kätte jne ning sul on vaja järgi joosta seltskonna huvides :D (see on jällegi 1 vabandus mis sa oled endale otsinud, tegelikult neid põhjendusi pole olemas miks sa peaksid suitsetama.On ainult nikotiini sõltuvus)
Minu arust on just reaalsem, et sa ei pea selle pärast muretsema, vaid sa lähed ainult straight forward, samal ajal kui teised suitsu teevad, mis ei anna mitte midagi võid sina juba mingit chikki rautada kuskil või mis iganes. :)

jah, tubli oled.

inward
22.11.10, 17:38
Ja kobisen ja avaldan arvamust seal kus tahan. Selleks see foorum siin on.
Isiklikult minu elu ei ole nii p...s, et mind ei huvitaks, kas ma suren 10 aastat varem või hiljem. 80 aastat tahaks ikka välja vedada.


Palun tee teema "Suitsetamine on mõttetu" ja kobise seal nii palju kui tahad. Eeldan, siis sinu põhimõtetele, et sa ei joo ka üldse ? See ka ju vähendab su eluiga ja tõenäosust elada 80 aastaseks :rolleyes:

salasimmo
23.11.10, 10:58
Selle topicu teema on ju siiski suitsetamise mahajätmine, mis on sama hea kui " Suitsetamine on mõttetu". Pigem võiksite teie , kes te siin seda õigustate, teha uue teema ja seal muliseda :) . Natuke käest ära läinud see siin.

EGERT
23.11.10, 11:10
solid 1st post :biggrin:

salasimmo
23.11.10, 11:23
No lihtsalt pidin kasutaja selle posti jaoks tegema:biggrin: . Pikemat aega jälginud siin juba seda ja ei suutnud selles kohas vaikida.

lebovend
23.11.10, 11:44
Selle topicu teema on ju siiski suitsetamise mahajätmine, mis on sama hea kui " Suitsetamine on mõttetu". Pigem võiksite teie , kes te siin seda õigustate, teha uue teema ja seal muliseda :) . Natuke käest ära läinud see siin.

no ei ole p2ris nii ikka. suht sama retarded nagu "naise mahaj2tmine" = "naised on m6ttetud" vms.

nii et siiski tehke oma teema ja l2bustage seal oma mittemidagi ytlevate postitustega stiilis "suitsetamine on m6ttetu"

salasimmo
23.11.10, 12:29
Ma ei saa aru, miks sa õigustad suitsetamist sellises teemas? :confused: Ja see naise mahajätmise näide on absurdne, sest üldjuhul võetakse uus naine. Uut suitsu sa peale mahajätmist ju ei võta? Seega naised ei ole mõttetud, aga suits on. Sellise mentaliteediga sa ei jõuagi kuskile, kui eesmärgiks on suitsetamise mahajätmine. Edu.

Tarmonator
23.11.10, 12:56
nii et siiski tehke oma teema ja l2bustage seal oma mittemidagi ytlevate postitustega stiilis "suitsetamine on m6ttetu"

Aga ongi ju:confused:

peete82
23.11.10, 13:00
Ma kah ei saa aru, miks mulisevad siin teemas veendunud suitsetajad, kes ei kavatsegi maha jätta.
Tehke oma teema.

(Tegelt mulisegu kes tahab, tõin tasakaalustava näite)

ROTT RUUDI
23.11.10, 14:12
Ilma õige aruteluta oleks see koht siin ju nii igav, loed ära "aha mingi vend teeb tobi 2a tahab maha jätta" ja ongi kogu moos.
Täiesti normaalne ju, et inimesed avaldavad oma arvamust selle kohta ja teiste kohta.
Kas suitsetamise mahajätmise alla ei kuulu põhjus miks maha jätta?
See ei ole mingi läbu vaid sinu virisemine siin topicus on läbu!(goes to lebovend)

lebovend
23.11.10, 15:28
Ma ei saa aru, miks sa õigustad suitsetamist sellises teemas? :confused: Ja see naise mahajätmise näide on absurdne, sest üldjuhul võetakse uus naine. Uut suitsu sa peale mahajätmist ju ei võta? Seega naised ei ole mõttetud, aga suits on. Sellise mentaliteediga sa ei jõuagi kuskile, kui eesmärgiks on suitsetamise mahajätmine. Edu.
kuda sa aru ei saa, minu v6rdlus ongi debiilne ja see on ajendatud sinu v6rdlusest. "suitsetamise mahaj2tmine" ei ole sama mis "suitsetamine on m6ttetu" ning "naise mahaj2tmine" ei ole sama mis "naised on m6ttetud". See naiste teema oli t2iesti lampi v6etud asi, et n2idata sulle mis n6medusega sa ise hakkama said.

Ilma õige aruteluta oleks see koht siin ju nii igav, loed ära "aha mingi vend teeb tobi 2a tahab maha jätta" ja ongi kogu moos.
Täiesti normaalne ju, et inimesed avaldavad oma arvamust selle kohta ja teiste kohta.
Kas suitsetamise mahajätmise alla ei kuulu põhjus miks maha jätta?
See ei ole mingi läbu vaid sinu virisemine siin topicus on läbu!(goes to lebovend)

"n6rgad olete"
"suitsetamine on m6ttetu"
ei ole nagu eriline arutelu v6i nii.


et jah, saime aru, suitsetamine on p2hh, aga 2rge j22ge ennast kordama oma onelineritega. move on, v6tke uus teema mida trollida. need teie "arvamused" ei ole ei vastu ega poolt argumendid suitsetamisele. Need on lihtsalt...uhh..spam. ja kuna ma juba p2ris mitmendat posti yritan teile seletada, mis valesit on ja m6ned n2evad mind juba kui "kaitsmas suitsetamist" ning et ma "ei kavatsegi maha j2tta", siis yritan teile veel puust ja punasest ette n2idata, mis asi v6iks olla argument ja mis mitte:
Poolt argument: See on hea l88gastumisviis lisaks hommikusele kohvile ja p2ikesele verandal istudes.
Poolt: Suitsetamine on sotsiaalne tegevus, suitsunurgas on sageli teistsugused jutud.
Vastu: Suitsetamine on paha, see suurendab v6imalust surra kopsuv2hki.
Vastu: Suitsetamine on paha, see v6tab 2ra v6hma.

ja nyyd siin osade kuttide stiilis postitused, mis ei ole kumbagi:
"suitsetajad on n6rgad." <-- see on nagu mittemidagi ytlev, pigem suitsetajaid ryndav lause. k6ik.
"suitsetamine on m6ttetu." <-- noh, tore. Aga see pole ju argument.
"yleeile panin kaks erinevat sokki jalga."<--awsome, aga j2llegi tarbetu spam.
"

$$$
23.11.10, 16:14
Suitsetamine on mõttetu.

salasimmo
23.11.10, 16:27
Jah, sinu võrdlus on väga debiilne, hea et sellest ise aru saad. Aga ma usun, et kui keegi tahab suitsetamist maha jätta, peab ta endale sisestama, et suitsetamine on mõttetu tegevus- üks asi millest peakski siin teemas rääkima.
Kas sa, lebovend, leiad ka heroiinitarvitamisele poolt argumente? Narkourgas võib samamoodi olla sotsiaalne keskkond ja seal on kohe kindlasti teistsugused jutud.
Samas ma ei saa enam aru , kas sa oled siin suitsetamise poolt või vastu. 1lk tagasi tundus, et sa õigustasid suitsetamist, nüüd ütled, et suitsetamine on pähh. Väga hea sel juhul, kui aru said asjast . :)

kaval-ants
23.11.10, 16:39
Minul suitsetamise maha jätmise üheks suureks motivaatoriks oli see LEHK, mis sulle külge jääb. Mäletan kuidas ülemus tuli otse suitsult minu kõrvale arvutist midagi näitama ja see lehk pidi mind ära lämmatama. Mõtlesin, et ise lehkasin ilmselt samamoodi.

Inimestele, kes juba paar päeva ilma on olnud ja kardavad murduda - mine nuusuta just suitsetamast tulnud inimest... äkki aitab mitte murduda.

lebovend
23.11.10, 16:48
Jah, sinu võrdlus on väga debiilne, hea et sellest ise aru saad. Aga ma usun, et kui keegi tahab suitsetamist maha jätta, peab ta endale sisestama, et suitsetamine on mõttetu tegevus- üks asi millest peakski siin teemas rääkima.
Kas sa, lebovend, leiad ka heroiinitarvitamisele poolt argumente? Narkourgas võib samamoodi olla sotsiaalne keskkond ja seal on kohe kindlasti teistsugused jutud.
Samas ma ei saa enam aru , kas sa oled siin suitsetamise poolt või vastu. 1lk tagasi tundus, et sa õigustasid suitsetamist, nüüd ütled, et suitsetamine on pähh. Väga hea sel juhul, kui aru said asjast . :)

6u, minu v6rdlus on debiilne ja sinu oma ei ole jah. fuck it, selge, teeme nii siis.

ja narkootikumid huh? vaata see ongi see asi et igal inimesel on erinev piir ses suhtes mis puutub tema tervist. ma v6in randomiga tuua paar n2idet m6nest piirist, kes mida enam ei yleta:
linnas elamine
trenni puudumine
kohvi tarbimine
j22tise s88mine
alkoholi tarbimine
suitsetamine
kanepi suitsetamine
mingite narkootiliste tablade neelamine
narkootiliste ainete systimine


get the point?
sinu piir on kuskil seal suitsetamise juures, minu piir tuleb kuskil seal peale kanepit suitsetamist. noh see selline umbm22rane n2ide, aga loodan et saad aru.

anyways, narkourkas enda systimisel ma arvan on rohkem neid negatiivseid kylgi, mis kaaluvad suuremalt yle positiivsemad kyljed(jah, igas asjas ON midagi positiivset) kui suitsetamise puhul.

oeh, ma juba tglt v2sinud teiega vaidlemisest ja $$$ viimane postitus n2itab ka tglt, kui m6ttetu energia raiskamine see on siin teiega seletamine.

Codecci
23.11.10, 17:44
ning ma ei saa elada kuskil mulli sees, nii et mitte miski mind ei kahjustaks. elaks mingit igavat elu, ei jooks alkoholi, ei tarbiks kohvi, ei suitsetaks, ei k2iks kesklinnas, sest seal on saastatud 6hk. pmst istukski kuskil isolatsioonis, et mitte miski halb ei p22seks ligi ja elaks siis niii 130 aastaseks. fun fun.

oh shit, elu mittesuitsetajana on 33.33% mitte-funim

lebovend
23.11.10, 17:52
oh shit, elu mittesuitsetajana on 33.33% mitte-funim

you totally owned me.

not.


suitsetamine on seal nimekirjas aind yks asjadest, mida ei tohiks teha, et elada "tervislikku eluviisi". cut them all out ja saadki oma 33.33%. ja j2ta ka k6ik muu siit elust v2lja mis mingilgi m22ral kahjustab su tervist ja saad 333%.

have fun ja edu laudades.

Codecci
23.11.10, 17:56
you totally owned me.

not.


suitsetamine on seal nimekirjas aind yks asjadest, mida ei tohiks teha, et elada "tervislikku eluviisi". cut them all out ja saadki oma 33.33%. ja j2ta ka k6ik muu siit elust v2lja mis mingilgi m22ral kahjustab su tervist ja saad 333%.

have fun ja edu laudades.
suitsetamine ei kuulu sinna nimekirja, suitsetamise funi % on ümmargune 0

joon ja värki küll, sest see on seda väärt

lebovend
23.11.10, 18:07
suitsetamine ei kuulu sinna nimekirja, suitsetamise funi % on ümmargune 0

joon ja värki küll, sest see on seda väärt

NOVOT! just ennist r22kisin piiridest. t2pselt kymnesse ju.

alkoholiga tervist kahjustada on seda v22rt. minu jaoks suitsetamisega tervist kahjustada on seda v22rt.

mis siin enam arutleda on.
jutul l6pp ja liigume edasi? v6i jonnime edasi?

Codecci
23.11.10, 18:11
NOVOT! just ennist r22kisin piiridest. t2pselt kymnesse ju.

alkoholiga tervist kahjustada on seda v22rt. minu jaoks suitsetamisega tervist kahjustada on seda v22rt.

mis siin enam arutleda on.
jutul l6pp ja liigume edasi? v6i jonnime edasi?

olgu, lihtsalt uskumatu tundub, et keegi niimoodi suitsetamist naudib... umbes samahea kui kasinnisõltlane ütleks, et bustorisse panek ja SMS-laenud on seda väärt

lebovend
23.11.10, 18:21
tuimad v6rdlused on siin viimaste postitustega :D

EGERT
23.11.10, 18:29
olgu, lihtsalt uskumatu tundub, et keegi niimoodi suitsetamist naudib... umbes samahea kui kasinnisõltlane ütleks, et bustorisse panek ja SMS-laenud on seda väärt
entertainment value obv. ballad panevad kasinnis, bustod käivad kinos.

inward
23.11.10, 18:30
Minu posti point oli pigem see, et see tänitamine ja need onelinerid nagu lebovend ütles ajavad närvi küll. See ei pane suitsetajat maha jätma.....Obv suitsetajad teavad sellega kaasnevaid tervislike kahjustusi, riske ja ohte pikaajalisel tarbimisel. Ja ma ei kavatsegi terve elu suitsetada. Varsti ma jätan kindlasti maha, olen seda ennem suutnud peaaegu 1aasta ja suudan seda uuesti. Imo mingi aha-moment peab peast läbi käima ja saadki lahti. Mõtteviisi muutus ja tahtmine on selle asja taga.

Ja cod see oli ikka liiga radikaalne võrdlus. :D

alaska
23.11.10, 18:32
Loomulikult on suitsetamine mõnus tegevus, ega muidu nii tohutu hulk inimesi seda ei teeks. Aga kui oled fakti ees, kas tahad et sul seisaks või tahad suitsetada, vot siis läheb keeruliseks.

$$$
23.11.10, 18:48
oeh, ma juba tglt v2sinud teiega vaidlemisest ja $$$ viimane postitus n2itab ka tglt, kui m6ttetu energia raiskamine see on siin teiega seletamine.

Sa oled lihtsalt nõrk.

taipupole
23.11.10, 19:08
alkoholiga tervist kahjustada on seda v22rt. minu jaoks suitsetamisega tervist kahjustada on seda v22rt.

Kui nad on samaväärselt funid, siis nad peaks olema ka samaväärselt hinnatavad, kui nad ei ole enam funid. Kui sa alkoholiga saad hinnata üle fun piiri minemist (oksendamine nt) ja enda käitumist vastavalt muuta, siis kas suitsetamise puhul on selleks kopsuvähk või kuidas sa seda fun/mittefun piiri tunnetad, et ohtlikkusest/mittefunist aru saada?

Godspeed_EJ
23.11.10, 19:27
suitsetamine ei kuulu sinna nimekirja, suitsetamise funi % on ümmargune 0

joon ja värki küll, sest see on seda väärt

Suitsetamine ei ole kindlasti fun. Küll aga on suitsetamine teinekord nauditav tegevus.
Ma pole ühtegi poest ostetud sigaretti teinud 4a ja pole sama kaua ka tundnud "vajadust" suitsu teha. Samas maal olles pühapäeva hommikune kohvi ja maitsetubakast keeratud sigaret on minu jaoks tegevus, mida ma naudin.
Ma tean, et suitsetamine ei ole tervislik tegevus, aga mõõdukalt tarbides ei näe ma selles enda tervisele erilist ohtu.


Loomulikult on suitsetamine mõnus tegevus, ega muidu nii tohutu hulk inimesi seda ei teeks. Aga kui oled fakti ees, kas tahad et sul seisaks või tahad suitsetada, vot siis läheb keeruliseks.

See ei tohiks ühelegi mehele keeruline otsus olla.

nikitheone
23.11.10, 22:46
hah. olen eneskindel ja usun, et olen 100% vaba juba, kuna olen mitu päeva õltsi joonud ja pole isu olnud.

Pahvak
23.11.10, 23:00
Suitsetamine on mõttetu.

g00000se
23.11.10, 23:02
Suitsetamine on mõttetu.

Kõik, kes suitsetavad ja sellega rahul pole, on mõttetud.

$$$
23.11.10, 23:21
Üleeile panin kaks erinevat sokki jalga.

Codecci
24.11.10, 00:31
Suitsetamine ei ole kindlasti fun. Küll aga on suitsetamine teinekord nauditav tegevus.
Ma pole ühtegi poest ostetud sigaretti teinud 4a ja pole sama kaua ka tundnud "vajadust" suitsu teha. Samas maal olles pühapäeva hommikune kohvi ja maitsetubakast keeratud sigaret on minu jaoks tegevus, mida ma naudin.
Ma tean, et suitsetamine ei ole tervislik tegevus, aga mõõdukalt tarbides ei näe ma selles enda tervisele erilist ohtu.



See ei tohiks ühelegi mehele keeruline otsus olla.
Sellega võib nõus olla, kui mõõdukalt teed siis võib tõesti nauditav olla :)

k2snakalle
24.11.10, 02:07
Kui nad on samaväärselt funid, siis nad peaks olema ka samaväärselt hinnatavad, kui nad ei ole enam funid. Kui sa alkoholiga saad hinnata üle fun piiri minemist (oksendamine nt) ja enda käitumist vastavalt muuta, siis kas suitsetamise puhul on selleks kopsuvähk või kuidas sa seda fun/mittefun piiri tunnetad, et ohtlikkusest/mittefunist aru saada?

Fun piiri tunnetad samamoodi nö okserefleksiga.. kui ikka tunned, et süda läheb pahaks/ajab öökima ja pea valutama, siis on ilmselgelt liiga palju suitsu tehtud :)

Sinu poolt toodud kopsuvähi tekkimine on vale, sest siis peaks ka alkoholi funi lõppemise piiri lükkama maksa läbi minemiseni.

Kloonike
24.11.10, 03:01
6u, minu v6rdlus on debiilne ja sinu oma ei ole jah. fuck it, selge, teeme nii siis.

ja narkootikumid huh? vaata see ongi see asi et igal inimesel on erinev piir ses suhtes mis puutub tema tervist. ma v6in randomiga tuua paar n2idet m6nest piirist, kes mida enam ei yleta:
linnas elamine
trenni puudumine
kohvi tarbimine
j22tise s88mine
alkoholi tarbimine
suitsetamine
kanepi suitsetamine
mingite narkootiliste tablade neelamine
narkootiliste ainete systimine


get the point?
sinu piir on kuskil seal suitsetamise juures, minu piir tuleb kuskil seal peale kanepit suitsetamist. noh see selline umbm22rane n2ide, aga loodan et saad aru.

anyways, narkourkas enda systimisel ma arvan on rohkem neid negatiivseid kylgi, mis kaaluvad suuremalt yle positiivsemad kyljed(jah, igas asjas ON midagi positiivset) kui suitsetamise puhul.

oeh, ma juba tglt v2sinud teiega vaidlemisest ja $$$ viimane postitus n2itab ka tglt, kui m6ttetu energia raiskamine see on siin teiega seletamine.


Sorry Lebovend, aga mis kuradi nimekiri see on? Puudub igasugune loogiline seos. Ei ole vahet, kas sa suitsetad, neelad tablette või süstid omale mingit ainet. See on täiesti ebaoluline. Erinevaid aineid võib tarbida erineval viisil (üldlevinud arvamus on obv, et suitsetamine on kanep ja süstimine on heroiin võo midagi sinna kanti aga see ei ole nii).

Enivei, sa ütled, et suitsetamine on sotsiaalne tegevus ja lisaks sellele pakub veel mingit naudingut... Tõsi ta on, ei vaidle vastu, kuid suitsetamise asemel võid sa sotsialiseeruda mõnel muul viisil väljaspool suitsunurka ja nauding tuleb vaid nikotiinisõltuvusest. Ei ole mõtet otsida omale põhjuseid suitsetamiseks, sest ühtegi mõjuvat põhjust ei ole.

Mõtlesin siin oma mitu minutit, mida edasi öelda, kuid mul pole lihtsalt sõnu. Nikotiinisõltuvus ja alkoholism on vast enamlevinud pahed kui nii võib seda sõnastada ja need on #1 killerid meie ühiskonnas. Ära arva, et ma seda kergekäeliselt ütleks. Ma olen ise suitsetanud ligi pool oma elust ja ka ohtralt tarbinud alkoholi. Sellele lisaks mu enda isa suri otseselt alkoholi poolt põhjustatud haigusesse (minu silmis võrdväärne suitsetamisega).

Suht pizdets. Kellelegi ei ole mõtet moraali lugeda. Inimene teeb ikka seda, mis talle parajasti meelepärane. Mina kedagi hukka ei mõista, sest tean omast kogemusest, AGA mulle käib pinda, et ei suudeta mõelda realistlikult ja aetakse mingit suva mulli, et oma tegevust õigustada.

Kui mu lapsed küsiks mult: "Issi, kas narkots, alko ja suitsetamine (tubakatooted) on lahe?", siis ma vastaks, et proovi ise järele ja kui piisavalt targaks saad, siis otsusta ise.

Ma lähen ostan nüüd putkast ühe paki suitsu ja tobitan nii kaua kui viitsin (pole üle nädala jagu suitsu teinud). Enne kui magama lähen viskan paki aknast välja ja unustan kogu loo.

Kokkvõtteks võib öelda, et KÕIK mõnuained on toredad kui nendega ei ületata .....ma ei tea mis..... piiri ja hoitakse oma elu kontrolli all. Tarbime mönuga!

Kloonike
24.11.10, 03:37
Ostsin paki Davidoff classsicut. Tõrva 10mg, Nikotiini 0,9mg, Vingugaasi 10mg. Tibakene kangem kui mu harjumuspärane tumesinine Kent (Blue Futura). Varasemast maha jätmise kogumusest mäletan, et üle pika aja ühe suitsu tegemine tundus üsnagi vastik, kuid praegu tossav sigaret on päris nauditav. Mmmm mõnus. Lõpetasin oma sigareti.

Ma ei näe probleemi "mõnuainete" tarbimises seni kuni nad ei tekita sõltuvust. Igal inimesel on õigus ennast hästi tunda, kuid probleem tekib siis kui mõnuainetest tekib sõltuvus ja nad hakkavad märkimisväärselt kontrollima sinu elu. Päev otsa sigaret hambus olles tekib paratamatult sitt enesetunne.

Arvatakse, et kanep ei tekita sõltuvust jms, kuid tegelikult kanepisõltuvusel ja tubakasõltuvusel ei ole suurt vahet, vast esimene on isegi hullem. Kunagi suitsetasin kanepit sama palju kui sigarette ja sõltuvus oli päris hull, üks päev sai "varu" otsa ja kuna ei olnud võimalik uut kraami muretseda pidi mitu päeva kannatama erinevaid ebamugavusi. Ma ei suutnud magada ja süüa mitte midagi üle 3 päeva. Sitta sest, igapäevane sigaretisuitsetamine on võrdväärne mis tahes narkootilise ainega.

Kahjuks meie ühiskonnas on mõned mõnuained rohkem aktsepteeritud kui teised ja tänu sellele jätavad nad endast süütuma mulje. Suitsumees on täpselt samasugune narkomaan kui mõni heroiinisõltlane. Üht eelistatakse teisele vaid seetõttu, et see on rohkem levinud, kuid mõeldes näiteks "rikkatele ja kuulsatele" kes on surnud heroiini või mõne muu narkootilise aine üledoosi tõttu jõuame paratamatult järelduseni, et mõnuained ei ole miski, mida tarbivad mingid suvalised tondid kriminaalid. See on kõikjal meie ümber, avage silmad. Jääge puhtaks ja ärge rikkuge oma tervist kui te sellest hoolite!

taipupole
24.11.10, 06:29
Sinu poolt toodud kopsuvähi tekkimine on vale, sest siis peaks ka alkoholi funi lõppemise piiri lükkama maksa läbi minemiseni.

Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?

k2snakalle
24.11.10, 06:34
Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?

korduvalt olen
Ja siis ei ole enam "fun" suitsu teha

ranka
24.11.10, 10:28
Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?

Sitaks. PM iga päeva õhtul kui pakk läks.

Rage
24.11.10, 10:35
te ajate mind selle suitsetamise ja selle loobumise teemaga tilti..

tegelt vahet ole, hea üritus, laske edasi, ma lihtsalt ignoreerin neid teemasid:-)

peete82
24.11.10, 13:54
Ma küsiks suitsetajatelt, kas on nii - algul, kui teed algust suitsetamisega, on endal kogu aeg hea olla.
Suitsetamine teeb olemise veel paremaks.
Hiljem on kogu aeg sitt olla ja suitsetamine teeb olemise heaks.
Vaatan neid, näiteks peale mõnda pikka koosolekut, kuidas nad õue tormavad. Pole eriti fun see sõltuvus, minu arust.
Oleks siis nii, et teed, kui tahad, et oleks fun. Nädalavahetusel või nii. Nagu alkoholiga on. Kui aga pead iga päev jooma, et kuidagigi olla saaks, see on alkoholism juba.

inward
24.11.10, 14:06
Misasja. Isiklikult ei olnud mul alguses ega ka praegugi enesetunde muutust. Rääkimata et mul on sitt olla ja suits teeb olemise heaks. Suitsu tegemine on jah hea, sest sa oled ikkagi sõltuvuses. Ja, siis kui sul tekib uuesti vajadus või tahtmine suitsu teha lähed lihtsalt teed. Ja ei ole ka ajast sõltuv, vahel ei tee 3h suitsu. Mõnikord kodus olles, sööd ära, teed suitsu ,tiksud mingi 30minti ja enne pokkerit teed jälle ühe suitsu.

Foux
24.11.10, 17:02
Ostsin täna "viimase" paki. Vaatab siis, kuidas läheb. Asja teeb kergemaks see, et kavatsen aastavahetuseni kaine olla.

volde
25.11.10, 20:36
ma räägin oma mahajätmisest ning kuidas suitsetaja nn mahajätmisperiood on väga väga pikk aeg.
Nimelt ma jätsin maha ca 2 kuud tagasi, olen tõmbanud alates 13 või 14 nüüdseks saan detsembris 22. Suitsetamise jätsin maha päeva pealt ja hakkasin alternatiivi tarbima e mokatubakat. Ostsin pool torni ekstra kanget mokakat ning lasin seda ainult. 1karbiga sain läbi kuskik 2-3 päeva niiet päris hea tulemus paadund suitsetaja kohta. Siis mõtlesin et tellin juurde mokakat aga ei viitsin kohe sellega tegeleda ning asi venis sinnani kuni oli see ka otsas. Ükspäev ärkasin teadmisega et mitte mingisugust nikotiini ei leidu mul kodus ja mõtlesin et pohhui kui pole seda praegu siis ei saa seda olema kunagi. Ja peale seda ma enam ei suitseta (kuigi olen teinud mõnel korral täis peaga). Effekt on järgmine. nimelt suitsu nälg on koguaeg peal ja kes ütles et esimene päev on kõige hullem siis see mees eksib, vähemalt minuarust. Mul on suitsunälg peal koguaeg ja ei anna pead et ma uuesti tõmbama ei hakka. Lohutan ennast iga päev et näed jälle sääst missugune niiet ega asjaette seegi kui suudan mingi aeg ilma olla sellest kohutavast harjumusest. Mul on tuttavaid kes on olnud väga pikka aega ilma ja siis uuesti tegema hakanud, kõige pikem aeg mis ma tean on 6 aastat oli mees ilma ja siis lambist pani pläru ette ja nagu polekski maha jätnud. Kiusatus jääb väga väga pikaks ajaks ja suitsu otsa tagasi lennata on ühe magusa nikotiini pulga kaugusel. Muidugi parim ajaveetmis lahendus. Eks edu ja respekti teistele kes üritavad/suudavad maha jätta, see asi pole lihtne.

lebovend
25.11.10, 21:34
hea postitus. pean n6ustuma, nii palju kui ma ise olen pausi pidanud, max kuu vist ja nii palju kui ma olen kuulnud igast penskarite jutte ja muude inimeste jutte, kes on pool elu suitsetanud ja nyyd teine pool koguaeg m6tlenud suitsetamise peale, siis nii on.

Cypher0
29.11.10, 16:19
Olen regulaarselt tõmmanud u. 3 aastat, enne seda 'ainult pidudel' ja nii, aga 3 aastat tagasi alustasin tööd kohas, kus ei kulunud suitsu peale raha, ja tegin u. paki päevas. Poole aasta eest tulin töölt ära ja tegin ikka edasi, aga vähem, kaine peaga mingi 4-5 suitsu päevas, väljas käies rohkem.

Enivei, laupäeval peale ETS Livet lendasin jooma peale, millega sai öö läbi ka tegeletud. Koju jõudsin pühapäeva hommikul ja magasin päev otsa, täna ärgates avastasin et suitsupakk kadunud kuskile ja erilist isu ka pole, nii et eilsest alates kah suitsu ei tee, vähemalt mingi aeg. Loodan et kuulun sinna hulka, kelle jaoks esimesed päevad on kõige hullemad.:)

Madis_89
29.11.10, 20:40
a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
Hakkasin, sest olin rumal. Läksin nö kambavaimuga kaasa, võib-olla isegi arvasin, et olen lahe.
b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? 6 aastat
c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? Just võtsin esimest korda tõsiselt ette, sest suutsin lõpuks tunnistada endale, et suitsetamine ei anna midagi, ainult võtab.
d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? Nädal
e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? -

Eelmise teisipäeva hommikul tegin pakist viimase suitsu ja alustasin katset maha jätta. Esialgu tundub lihtsam kui arvasin või ehk saan lihtsalt hästi hakkma?Aasta alguses läksin muidu suuremate probleemideta üle tumesiniselt suitsult valgele.
Küllaltki harjumuse ori ka kindlasti, sest suuremad "tunda andmised" ongi siis kui oled kindlasti harjunud suitsetama(bussijaama jalutades, peale sööki, õlle ja muu alkoholi kõrvale jms).

camu
07.12.10, 16:04
Kuda rankal edeneb?

rohelinekonn
07.12.10, 16:06
Kuda rankal edeneb?

HA HA HAAAA

ranka
07.12.10, 16:08
Hetkel nii kuidas jumal juhatab. kolm päeva suitsumees, kolm päeva vaba.

adam_q
08.12.10, 11:41
aga 3 aastat tagasi alustasin tööd kohas, kus ei kulunud suitsu peale raha, ja tegin u. paki päevas.

tubaka maaletooja? sigariklubi? philip morrise palgaline degusteerija?

muruntau
08.12.10, 15:06
Ise olen suutnud vähendada suitsetamise ainult ~5'le suitsule nv'l.

Lebovenna süüdistamine selles, et ta ei kuula ratsionaalsuse häält ja suitsetamist maha ei jäta, on täiesti mõtetu. Te ei arvesta, et inimene ei ole, tsiteerin: "pelgalt teadvusega, ülimalt keskendunud ja maksimeeritud naudingu- ja valumasin, vaid ka isiksus, kellel on palju (sageli vastukäivaid) soove, fantaasiaid, konflikte, kaitsekäitumisi ja ärevuse põhjustajaid - mõned neist teadlikud, mõned teadvusele kättesaamatud."

Ma olen raudkindel, et enamus teist, kes siin lebovennale ratsionaalsuse puudumist ette heidavad ei ole teinud endale eesmärgiks enda käitumist igas aspektis võimalikult ratsionaalseks muuta. Ratsionaliseerida enda käitumist annab tegelikult way beyond our imagination, aga tulemus ei ole enam inimene. Ma tean mõnda inimest, kes seda teadlikult pika aja vältel on üritanud teha ja see ei ole ilus tulemus. Ühele on ratsionaliseerimine lihtsalt vabandus enda sotsiopaatilistele kalduvustele, teine on teekonnal sinna, mida Levinas kirjeldas nii: "Millest võiks küll täiesti ratsionaalne olend teise täiesti ratsionaalse olendiga rääkida?"

Mina ei ole kaugeltki kõigis, ja arvatavasti enamuseski enda tegudest ratsionaalne (kuigi arvatavasti ratsionaalsem kui enamus), ja mul on selle üle ainult hea meel.

Edit: mu point ei olnud kaugeltki, et ratsionaliseerimine on halb, vaid et ratsionaliseerimine on tore eesmärk, mida ei tohiks võtta liiga tõsiselt

camu
08.12.10, 16:54
Kui mul nädal täis siis annan teada!

Cypher0
08.12.10, 17:30
tubaka maaletooja? sigariklubi? philip morrise palgaline degusteerija?

Midagi tunduvalt lihtsamat. Point selles, et suitsu ei pidanud ostma, vaid sai lihtsalt külmalt rotti lasta.:)

armand0
08.12.10, 18:17
praegu ise proovin kah maha jätta.

Olen teinud 1-2 suitsu päevas ,sest laksust on võimatu maha jätta.


Abiks ostsin snusi aga seda ei tee peale järgmist nädalat enam.

k2snakalle
08.12.10, 18:56
praegu ise proovin kah maha jätta.

Olen teinud 1-2 suitsu päevas ,sest laksust on võimatu maha jätta.


Abiks ostsin snusi aga seda ei tee peale järgmist nädalat enam.

selline suitsu vähendamine päevas eesmärgiga lõpuks maha jätta - ei vii tavaliselt kuhugi!
Laksust tuleb maha jätta ning pead teadma, et miks sa maha jätad.

camu
08.12.10, 19:01
praegu ise proovin kah maha jätta.

Olen teinud 1-2 suitsu päevas ,sest laksust on võimatu maha jätta.


Abiks ostsin snusi aga seda ei tee peale järgmist nädalat enam.
Allen Carr ütles oma raamatus, et see vähendamine on mõttetu enesepetmine.
Nagu k2snagi juba mainis. Samuti pidavad mõttetud olema kõikvõimalikud plaastrid, snus ja muud asjad, sest puhtalt nikotiini sõltuvusest tuleb üle olla.

armand0
08.12.10, 19:33
selline suitsu vähendamine päevas eesmärgiga lõpuks maha jätta - ei vii tavaliselt kuhugi!
Laksust tuleb maha jätta ning pead teadma, et miks sa maha jätad.

laksust maha jätmine suurendab vähi saamist + kehakaalu suurenemist ( kuigi see poleks eriti suur ja ma 12 aastat trenni teinud nii et sellega probleemi poleks ). Sellest reedest tahangi täielikult mitte suitsetaja olla.

EGERT
08.12.10, 19:55
laksust maha jätmine suurendab vähi saamist + kehakaalu suurenemist ( kuigi see poleks eriti suur ja ma 12 aastat trenni teinud nii et sellega probleemi poleks ). Sellest reedest tahangi täielikult mitte suitsetaja olla.
:eek:
Kust kuradima kohast selliseid asju võetakse? Nikotiin suurendab vähi saamise riski, nikotiinist loobumine suurendab vähi saamise riski... :rolleyes:

Ja kehakaal oleneb sul ikkagi sellest, mida sa sööd. Lihtne termodünaamika - kui sa kulutad rohkem kaloreid, kui tarbid, kaotad sa kaalu. Ilmselt tekib sul suitsetamise lõpetamisega tagasi tervislik söögiisu ning endise suitsetajana õgid paksuks ennast, ei muud.

armand0
08.12.10, 20:32
:eek:
Kust kuradima kohast selliseid asju võetakse? Nikotiin suurendab vähi saamise riski, nikotiinist loobumine suurendab vähi saamise riski... :rolleyes:

Ja kehakaal oleneb sul ikkagi sellest, mida sa sööd. Lihtne termodünaamika - kui sa kulutad rohkem kaloreid, kui tarbid, kaotad sa kaalu. Ilmselt tekib sul suitsetamise lõpetamisega tagasi tervislik söögiisu ning endise suitsetajana õgid paksuks ennast, ei muud.

inimese organist on harjunud saama nikotiini ja sellest järsku ilma jäämine mõjutab inimese tervist.


See on see harimatus inimese psühholoogias.

camu
08.12.10, 22:06
inimese organist on harjunud saama nikotiini ja sellest järsku ilma jäämine mõjutab inimese tervist.


Linki?

alaska
08.12.10, 22:40
Ega see ei ole eriti populaarne teadus, millele siin vihjati ja osad teadlased väidavad, et haigused on stressist ja muudest mõtlemisega kaasnevatest olukordadest tekkinud. Kuna suitsetamine oma olemuselt on pidev stress-rahulolu-stress-rahulolu, siis lõpuks mõjub see tervele kehale halvasti. Samuti on maohaavad, seljavalud, peavalud tingitud stressist. Kui nüüd suitsetamine maha jätta, siis suht rõõmsast mehest võib saada pikaks ajaks korralik närvihaige, mis kindlasti tervisele hästi ei mõju.

ranka
08.12.10, 22:43
Mul on näiteks nii, et kui on joomatsükkel ja kuid järjest. Ala neljapäeval jooma, esmaspäeval kaine, kolm päeva sitt olla ja uus peale. Siis kaal ei tõuse jooma tsüklite aeg vaid hakkab alles siis tõusma kui enam pikalt ei joo (paar nädalat). Siis miski aeg kukub jälle kolkskit maha.

Ma pigem arvan, et inimese ainevahetuses toimuvad liiga järsud muutused ja seda mõlemat pidi. Ala kui hakkad suitsetama või jätad maha ning kui lõpuks organsim jälle "rütmi" saab siis kaal mingil määral taastub.