PDA

View Full Version : AA KK QQ ?



RaitS
17.10.08, 01:30
Kuidas käituda nende kättega [ AA ; KK ] kesk-positsoonis?

Näide tänasest:

KK tõstis 3x BB kesk-positsioonil olles, 88 re-raise selle 1200 peale. Mina otsustasin minna pre-flop all in 6500`ga oma QQ`ga lootes jääda temaga kahekesi
aga KK see järgi all in Ja tulemus oli Võit, lauda tuli pahn.

Ja imestama panev fakt mida olen tähele pannud et KK`d tõstetakse 2x...4x BB. kesk-positsoonis olles
Vähemalt neid tüüpe palju kes nii teevad, Ja kas nad siis lootavad saada re-raise ? et siis all in minna või mis?

usun sama kehtib neil vendadele ka AA`ga,

AGA kas ma peaksin siis asjast nii aru saama et,

et Kõik algab lauast, alati peab süvenema lauda, et teha kindlaks kellega sa mängida
Agresiivses lauas tuleb kesk-positsioonil mängida AA`d ; KK`d 2x…4x BB,
Lootes et agresiivsed mängijad re-raise`vad et ise All IN minna. Siis nad on commited ja enamvähem peavad callima.

Agressorite lauas on just SEE kõige parem konks ,mida vette visata, millest gambler/bluffer kohe kinni hakkab :D.

ranka
17.10.08, 06:51
a) mitte kunagi ära varieeru oma betsizingu suurust kaardi tugevusega! Näiteks, et sa ässadega raised väikselt ja AK-ga suurelt. Võid arvata küll, et ah mis siis, et keegi nii või naa ei vaata aga kui oled turniiri finaallauas ja juhtub üks vähegi rohkem mängu jälgiv vastane lauas olevat siis finaallauas võib sellised "väikesed" vead maksta tohutult palju raha.

Betsizingu võib varieeruda oma käetugevusest, kui vastased on täiesti tundmatud! Kui oled kellegagi enne mänginud (kasvõi 1 vastane lauas) siis mina betsizingut ei soovita varieeruda käetugevusest. Näiteks: kui sa surud AK-ga CO-lt, kui su M on 5, siis pead seda ka tegema AA ja KK-ga.

b) väga raske on öelda, et "kuidas peaks mängima". See sõltub kõik, mis lauas oled, kes on vastased, kui kallis on turniiri ja mis on turniiri staadium. Soovitan postitada rohkem kindlaid käsi erinevate olukordadega.

c) ja ma olen ka ise tähelepannud, et paljud minraisevad või raisevad hästi väikselt KK ja AA-ga (seda just turniirimängus). Seda nad teevad sellepärast, et saada "actionit" ehk meelitada oma suurte kätega. Kahjuks on see väga vale, sest kui tegu on turniiri algse staadiumiga, siis stackid on "deepid" ja seega annavad nad väga häid implied oddse vastastele ning long runnis nende ässade ja kuningate mäng on väga väikese kasumiga või hoopistükkis kaotav mäng. Turniiri hilises staadiumis, kus stackid on väikesed ei saa nad eriti mingit eelist hea mängija üle, sest toimub "fold or push" mäng ning hea mängija mitte kunagi ei calli short-stackina nende raise vaid läheb ise all-in. Ja tõenäoliselt ta lükkaks all-in ka suure raise peale. Eelise saad ainult halbade mängijate üle (nagu mina :D), kes callivad suvalise pasaga aga kui sa oled hea mängija, siis halva üle on sul eelis nii või naa. Samuti hakkab a) punkt siin kehtima. Kui sa jälgid lauda ja märkasid, et mängija raiseb vähe hea kaardiga ja palju suure kaardiga, siis sa võid hoopis ta ässade või kuningate eest minema saada marginaalse kaardiga, millega sa oleks muidu pushinud.

Yokker
17.10.08, 15:29
AA-KK-QQ middle pos. tuleks vastavalt oma mängu stiilile nt kui oled eelnavalt paljusi pote raisind ja tundud vastase jaoks loose või bluffer siis pead kohe kindlasti raisima vähemalt 4x ...kui aga oled pool tundi foldind ja ning mängind kinnist mängu tuleb vahest kasuks ka limp lootes et keegi rasib,et teha rerase..seda variant tuleb kõne alla UTG1 ja UTG2 puhul keskel ei tasu üldjuhul ära ja positsioonil kindlasti raise
Aga kui on rase ja rerase preflop siis panen alati ühe käe vahemikku QQ-AA või AK peale...seega QQ-ga on suht riskante minna all in pre flopist...oleksid callind oleks vb KK läind all-in siis oleks asi selge olnd mis tal on ...aga suureks veaks ma seda küll ei pea mis antud olukorras tegid, sest kes QQ-ga turnal ei riski final lauda ei näe :D

RaitS
19.10.08, 15:41
ega jah, kes ei riski see shampust ei joo, ja tegemist oli suht hilise staadiumiga juba. Teine tund hakkas läbi saama.