PDA

View Full Version : $25+R, finaal laud - läksime sõbraga vaidlema.



ranka
06.01.09, 01:45
Pole HH-ist aga olukord selline, et suht väike turna. 77 meest, suht hea vaikse struktuuriga ning on finaal laud.

9 meest alles ning payout struktuur on ka suht hea IMO:
1 - 1160, 2 - 760, 3 - 460, 4 - 400, 5 - 320, 6 - 260, 7 220, 8 - 180, 9 - 140, 10 - 100.

Readid absoluutselt puuduvad ning toimub nii:

Blindid: 1000/2000 ja oli ka miski ante - ehk 200-300.
Olukord:

Folditud CO-ni, kellel stack $37,000 ning ta raises $8000, button foldis ning Teie olete SB, käes on ATo ning Teie stack on $20000. Mis on Teie mäng?

Tuul
06.01.09, 02:03
Minu mäng on fold

lenC
06.01.09, 02:28
allinni läheks.


aga palju turnadest ei tea

hotcocacola
06.01.09, 02:37
allin.
enamjaolt stealitakse sealt ning A high on nuts + meie kicker on keskmine 10, seega monster :)
Kui vastas on kõrgem äss, siis on viec bad luck.

Samas, mina jälgiks hoopis seda, mitmes olen ma oma stackiga finaallauas. Palju on avg. Kas on mingeid vendi, kes peaksid koheselt blindedega lendama (uued kohad = suurem võidusumma).

Tuul
06.01.09, 02:43
Minu arvates ta raise on liiga suur tavalise steali jaoks, mulle jääb selline mulje, et tal on kas monster või AK, JJ taoline käsi, või siis midagi vähemat, kui bb on väga väikese stackiga.
Lisaks fold equity meil ka pea-aegu puudub

-andres-
06.01.09, 03:11
Miks peaks big stack LPilt oma monsteriga ebastandartselt suure raise tegema? Mingi monster mängiks just standardilt ja laseks blindidel pigem rohkem otsustada. Selline raise on just pigem steal. Vähemalt minu silmis.

levis
06.01.09, 03:57
Miks peaks siin ATo-ga pushima? Fold equity sisuliselt puudub, vägagi suur tõenäosus, et oleme domineeritud või vaja vähemasti ässale pihta saada (heal juhul coinflip või suure vedamise korral vastas nõrgem äss). Kui keegi viitab payout struktuurile ja et tuleb võtta suuremaid riske esimese kahe hulka jõudmiseks, siis ma olen nõus. Selleks sobib näiteks suurema rangega blindide kallale minek.
Teiste mängijate stackide suurused on siin ka olulised.

Võib-olla tahab keegi callida ja flopis silmad kinni nuppe panna?

ranka
06.01.09, 04:16
Stackid olid nii, et kõik 20-40k vahel. Keegi ei olnud suur chipleader ega ka meeleheitel small stack.

Tuul
06.01.09, 04:16
Miks peaks big stack LPilt oma monsteriga ebastandartselt suure raise tegema? Mingi monster mängiks just standardilt ja laseks blindidel pigem rohkem otsustada. Selline raise on just pigem steal. Vähemalt minu silmis.


Ebastandartse tõste teeb sellepärast, et ta on kehv mängija, ja kui kehv mängija teeb ebastandartselt suure raise'i, siis mina ei pane teda nõrga käe peale

ranka
06.01.09, 04:18
Ebastandartse tõste teeb sellepärast, et ta on kehv mängija, ja kui kehv mängija teeb ebastandartselt suure raise'i, siis mina ei pane teda nõrga käe peale


See tõste ei ütle midagi. Primas on 4xBB tõste standard, kuna bet slideril liigubki panustamine kahe BB kaupa.

Too oli küll swankpokkeris ja saab panna nagu Starsi 1BB haaval ja isegi bet-pot nupp. Seega kohe kindlasti on see mängija poolt meelega pandud suurem betsize!

Tuul
06.01.09, 04:22
Ikkagi panen ta tugeva käe või maksimum coinflipi peale, kui ta 1/4 oma stackist raise'iks sisse paneb


lisaküsimus:
Mis tase swank pokkeris on ja kas turnadel on overlay ka?

levis
06.01.09, 04:53
Lihtsalt varastamiseks on see tõste veidi suur, minu arvates kole rumal sedasi ainult varguse mõttega minna. Pigem on see käsi, mis pole küll monster QQ-AA, aga piisavalt hea, et hädaga all-in minna. Ning selline tõste just vastastele seda räägibki, et mul on midagi ja ma olen valmis kõigeks, oled sa ikka kindel, et tahad oma ATo vms. käega tüli norida!?
Miks just selline tõste?, BB stacki suurus võib siin ka rolli mängida ja kes teab, võib-olla oli "röövlil" ka mingi read BB kohta, et callib lightilt vms.

ranka
06.01.09, 07:44
Ikkagi panen ta tugeva käe või maksimum coinflipi peale, kui ta 1/4 oma stackist raise'iks sisse paneb


lisaküsimus:
Mis tase swank pokkeris on ja kas turnadel on overlay ka?


Tase olematu, overlaydest ei tea sittagi aga miskit metsikut overlayd seal kindlasti ei ole. Võib-olla vahest tuleb mõni buy-in puudu ;) Seekord oli $4k gnt, buy-inide ja rebuydega tehti $3900 pot ehk $100 overlayd.

EDIT: WSOP satikaid nägin ka seal. Need võivad päris head olla, mingi aeg hakkan uurima.

lenC
06.01.09, 07:50
Enamasti tähendab selline raise ju suure FE tekitamist. AT on piisavalt hea et restealida.

wedoit
06.01.09, 11:12
* selge on see, et tema raise pole stone cold bluff imo, samas allin hoiaks fold equity meie poolel
* nüüd sõltub kui lai ta range on. kui mingi 12%, siis sa 40-60 taga. kui laiem (mingi 20%), siis on coinflip
* võib juhtuda, et ca 10% tema raise'i range'ist (QTs vms) paneb ta allin vastu maha. (parimal juhul)
* kuna dead money sees, siis tundub mõistlik pushida ja luckbox tööle tõmmata
* ma ei pushiks, kui ma tean, et vend on siin mingi kuni 14% tight ja allin peale never ei foldi. Siis leiad parema olukorra ise käe-paari pärast surudes.

ranka
06.01.09, 11:21
Ja mida sa antud olukorras antud infoga teeksid?

wedoit
06.01.09, 11:28
pushiks ikka, kuigi ma tean et ma olen taga.

ranka
06.01.09, 11:33
pushiks ikka, kuigi ma tean et ma olen taga.


lol, miks sa siis pushid? :D

Kohati jube kummalisi nõuandeid annad ;)

wedoit
06.01.09, 11:36
lol, miks sa siis pushid? :D

Kohati jube kummalisi nõuandeid annad ;)


dead money sees ja ma saan oddsid kätte (isegi, kui ta alati callib). samas olen ise esimesena allin ja on lootust, et vastane suudab ka foldida siin midagi. eeldan ka, et vastane ei ole nii tight, et peaks foldima (kuni 14%) lisaks ma saan võidu korral lauas domineeriva positsiooni ehk insta laua kapten.

farik666
06.01.09, 12:09
ATo viskaks maha, kui 9meest alles.. saab veel paar ringi oodata ja tavaliselt finaallaua alguses hakataksegi kohe käristama, et ringiga võib isegi 2 meest veel välja lennata.. siis juba vaikselt shorthanded kus võib vabalt ATo pushida..

antnx
06.01.09, 13:24
Minu mäng on cash - aga 100% olukordadest ma foldin siin.

Tisko
06.01.09, 15:48
minu jaoks oli fold

ei saa aru nendest, kes räägivad siin midagigi meie fold equityst - mu esimene reaktsioon oli just tähelepanek, et meil pole seda - vastane ei saa enam foldida meie allini peale

panuse suuruse tõlgendamise osas: esiteks, see ei tarvitse mingit infot sisaldada, 4BB võib mõne mehe jaoks iga käega igal ajal standard olla ja kuna reade pole, siis me ei tea, kas selle mehe jaoks on, või ta tegi praegu erandliku panuse. seega foldimise otsuse poole kaldumisel mina panuse suuruse psühholoogiat ei arvestanud. kui aga seda teeksin ja peaksime oletama, et see on erandlik panuse suurus, siis:

tuule mõttekäiguga ei nõustu, levisega aga täielikult. selline suurem panus just ütleks nagu "ma ei kavatse enam foldida" (nagu sai mainitud, et ranka allini peale ta ei saa foldida, siis vbl see mõte oligi, et shortimatele öelda: ma ei kavatse enam loobuda). ja millise käega sellist sõnumit tahetakse saata? monstriga mitte, küll aga paaridega, mis pole väga suured või paardumata kaartidega. kui oleks monstrim käsi ja just sellises hilisemas positsioonis, siis seda varguse pähe müüks just väiksem panus paremini.

imo

vsiu100
06.01.09, 16:24
minu jaoks on see 70:30 foldi kasuks. sõltub paljudest asjadest( read mängija kohta NR1! / üldine olukord lauas / ...)
FE on asi, mida siin ei ole. seega sellega arvestada ei saa.
1 faktor, mida sellistes olukordades lisaks tihti kaalun on see, palju on väga tight mängijaid lauas(eriti 1-4 kohta vasakul), kellelt saab ise blinde varastada(tavaliselt on igas FT-s 2-3 mängijat, kes on ülitight), et elus püsida.
reeglina on minu strateegia FT-sse keskmise stackiga jõudes, hoida stacki, millel on FE ja kui on järgi 4-5 inimest, siis igasugused boxid käima tõmmata.

lenC
07.01.09, 00:04
Sirvisin läbi ja ei silmanud, et keegi ütleks, et herol on FE-t peale wedoit-i 10%-ga vms.

Et selgitada, siis mina mõtlesin, et vastase käik on mõeldud suure FE- playna. Ja teada värk, et need fishid nii mõtlevad, väga raske uskuda, et mõni MTT-regular stealib 4xbb raisega. Seega paneks nuppe, ootaks calli väga laialt rangelt, millest oleme ees.

Tuul
07.01.09, 00:04
Ma ei arvanudki, et tal tingimata monster sellises olukorras on, pigem lihtsalt ütlesin oma range'i valetpidi
"monster või AK,JJ taoline käsi" all mõtlesin ma pigem "AK, JJ taoline käsi või monster"

ranka
07.01.09, 01:15
Nagu tavaliselt ei meeldi mulle enamus inimeste vastused :S

Ma ei saa aru, miks on shove siin halb? Tõesti arvate, et CO raising range on TT+, AJ+ ning meie FE on 90% ajast, kui null?

Mina pigem näen tema raising range VÄGA laiana - any ace, any pair, any broadways ning kui pole FE-d siis callib jubedalt paljude sitemate kätega. Kui on FE-d siis saame ikka päris hea poti. Seega mina leian, et shove on siin ainuõige käik.

Sõber kisas taga ärgu ma shovegu, et see viga ning siis jäigi nii ning ....in. BB ....s ja CO näitas XX.

Vastused hiljem.

vsiu100
07.01.09, 09:35
ma arvan, et ilma vastase tundamata/readideta on väga raske sellele küsimusele vastata.
ma callin või foldin siin 90% toetudes sellele, kes on vastane. ja kui on tight vastane ja lihtsalt kasutas oma imagot ära, siis wp,sir. next hand.

RudiTurbo
07.01.09, 13:21
pmst on Su M juba natuke alla viie ja käib nagunii shove või fold mäng ning kui Sul on tunne, et see raise võib olla tugevuse märk siis call siin on halvem liigutus kui järgmise käega K8o all ini minna kui kõik Sinuni on foldinud. Ja selle final tabeli võidab see mängija, kes kõige targemalt ja julgemalt all ini spotte valib ilma monsterisse jooxmata.

Ise jõudsin alles ühe Turbo final tabelisse ning terve tourna olin julgenud M5 puhul panna Any two hilisest posist sisse, kuid viimase kahe laua ajal see julgus kadus ja final tabeliks olin M1 stack ja calliti kohe esimene all in ära, kuna olin liiga väike ja sain kohe 8ndal kohal kanni ja võitis mingi sepp, kes reraises igat steali ja aina lükkas.

Aga siinkohal see shove või fold oleneb ainult suht readidel, sest kõigi stackid on enamvähem võrdsed ja igaüx, kes nüüd õigeid otsuseid teeb võib turniiri võita.