PDA

View Full Version : NL10: nit checkraiseb drawisel flopil



virukunn
10.12.10, 23:43
BTN on 44/28 fish, BB on 12/7/AF:1.5 500 käe peale.
Mõtteid ?

PokerStars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1068642 (http://www.handconverter.com/hands/1068642)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

UTG: $4.90
Hero (MP): $10.00
CO: $11.71
BTN: $8.65
SB: $10.54
BB: $11.83

Pre Flop: ($0.15) Hero is MP with K :spade: A :heart:
1 fold, Hero raises to $0.30, 1 fold, BTN calls $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.95) K :club: A :diamond: Q :diamond: (3 players)
BB checks, Hero bets $0.70, BTN calls $0.70, BB raises to $3.71, Hero ???

mislinn
11.12.10, 01:58
Ma ei ole kompetentne siin küll midagi ütlema, aga kas keegi üldse suudaks siin vastase J10 peale panna ja foldida? Mina ei foldiks, sest muid käsi ta ranges ei näe mis meid beadivad, vastane muigugi 6maxi kohta eriline nit jh.

Ingvar78
11.12.10, 06:44
seal ei saa foldida, mina shoveks. AQ/KQ oli tal seal kõige tõenäolisemalt.

inward
11.12.10, 09:09
3bet% statsi palun ?

virukunn
11.12.10, 10:20
3bet: 3
Käsi mida ta nii mängiks on imo väga vähe.

janek174
11.12.10, 10:27
seal ei saa foldida, mina shoveks. AQ/KQ oli tal seal kõige tõenäolisemalt.

Ma arvan, KQ näiteks ei ole kindlasti see kõige tõenäolisem käsi seal. Ja miks peaks KQ olema tõenäolisem kui JT? Tegu on üsna passiivse nitiga. Tema check-raise range on siin ikka väga väike.

leits
11.12.10, 12:15
Ma arvan, KQ näiteks ei ole kindlasti see kõige tõenäolisem käsi seal. Ja miks peaks KQ olema tõenäolisem kui JT? Tegu on üsna passiivse nitiga. Tema check-raise range on siin ikka väga väike.

kas sa l2hed AI ainult nutsiga?

emmimees
11.12.10, 12:21
Kas see 3bet stats pole mitte preflop ainult? Olen tähele pannud, et postflop jääb see muutumata kui 3betitakse.
Ma paneks allin selles käes.

virukunn
11.12.10, 12:29
On küll preflop, aga kui see on väike, siis ta ilmselt KQ/AQ/K:diamond:J:diamond: ei 3betiks ja need jäävad tema range-i antud käes.
Ma ei suutnud samuti teda JT peale panna ja shovesin, näitas JTs

janek174
11.12.10, 12:33
kas sa l2hed AI ainult nutsiga?

Obv mitte. Ja siin läheks ka AI kui lauas kiirelt otsustada vaja. Lihtsalt tagantjärele korralikult mõeldes, ei oskaks mina sellise check-raise peale vastast küll muu kui nutsi peale panna. Setid oleks pre 3bettinud. AK ka tõenäoliselt. Ainuke käsi, mida me siin biidime ja mis ehk võib nii mängida, on AQ.

Edit: Kuna ise üsna täpselt sellist stiili (12/7/1,5/3) päris kaua mänginud (küll siiski FR) siis mingi QK või KJs-ga ma sellises kohas küll mingeid check-raise ei teeks/ei teinud. See on siin ikka puhas value võtmine.

Edit2: Mingi check-raise stati oleks siin päris huvitav teada (mis sest et lauas ehk ei kasutanud ja ega 500 käe kohta ehk polegi seal midagi).

Edit3: Kui ise oleks selle käe nii mänginud, oleks sama moodi vist selle foorumisse üles pannud. Ja küsimusele, et kas saab siin vastast TJ peale panna, vastan, et saab küll.

emmimees
11.12.10, 16:17
Bad luck siis ja sul oli 4 outi ka..

inward
11.12.10, 16:37
Oleks 3bet% null olnud, oleks vb mõtlema hakanud:biggrin:. Aga no ei foldi me obv siin top 2pairi.

ESTPatrick
11.12.10, 17:52
kus siin 3bet on?

bet ja raise on 2bet

timz0333
11.12.10, 17:57
1bet 2bet check/bet

3bet stati taheti, et vaadata mida ja kas üldse 3betib vastane. Aga ilmselt sa leveldad nii, et nvm.

virukunn
11.12.10, 18:16
Jep, 3bet 0 korral oleks ta ranges ilusti QQ-AA ka ja siis kalduksin küll foldi poole.

ESTPatrick
11.12.10, 18:16
ma pole leveldanud, see on ranka pärusmaa.

ja 3beti stats kehtib PF seega see üsna pointless postflop situatsiooni kohta, 0 korral aint kaaluksin. Ei tasu statse omavahel sassi ajama hakata.

Lihtsalt ütlen, antud käes pole kusagil 3betti, on postflop squeeze ehk standard Raise.

emmimees
11.12.10, 18:24
kus siin 3bet on?

bet ja raise on 2bet

Aga preflop bet ja raise on 3bet? miks nii?

Spewmonkey
11.12.10, 18:39
Aga preflop bet ja raise on 3bet? miks nii?

Sest blind on 1bet. Võiks ikka elementaarsed asjad enne selgeks teha.

virukunn
11.12.10, 18:41
ESTPatrick, ei olegi 3betti, sellest saab järeldada, et tal polnud QQ-AA/AQ+ millega ta oleks pidanud 3bettima preflop ?!

ESTPatrick
12.12.10, 16:44
midagi ei saa järeldada. pokker on vahva mäng, siin ei pea m idagi tegema kui sa ei taha. loominguline lähenemine on tihti. kui sa paned vastase range paika tema PF tightinessi/loosenessi järgi, siis ma lihtsalt väidan et sa ei arene piisavalt heaks mõtlejaks et tulevikus limiidist üles liikuda.

oluline on mõelda timingu peale (väga alahinnatud teema) ja loogiliselt võrrelda enda range vastase omaga siis kui see hetk tekib ehk antud juhul flopil. Ja kindlasti arvestada rahaga mis on potis juba surnud (mida enam tagasi võtta ei saa kui foldid) ja teha vastavalt sellele m õistlik otsus.

Kui sa hakkad selles olukorras Ak foldima, siis on sul seisud kehvad pikas perspektiivis, usu või ära usu, kuid ka kõige nitisem mängija teeb madalatel limiitidel lollusi

kuco
12.12.10, 17:04
Kui sa hakkad selles olukorras Ak foldima, siis on sul seisud kehvad pikas perspektiivis, usu või ära usu, kuid ka kõige nitisem mängija teeb madalatel limiitidel lollusi

+1

Ma olen näinud väga imelike liigutusi solid regide poolt igal limiidil.

KdTd, KdJd on kindlasti ranges, mis pole kohe kindlasti halb liigutus kui saad top two foldima panna.

virukunn
12.12.10, 21:08
Ei tahagi foldida :D Tegin lihtsalt teema, et kontrollida kas mängisin õieti.

Seega eeldada, et setti tal ei ole on vale ?

ESTPatrick
12.12.10, 22:54
võiks öelda nii, sul on A ja K pihtas, seega oleks pidanud olema 1 outerflop, mis on iga 16s kord kui tal on AA või KK ja siis puhtalt QQ peale panek on liiga täpne. Õigem oleks öelda, eeldada et siin set on oluliselt väiksema kaaluga kui mistahes muu kombinatsioon millega ta ka nii teeks

jossix
14.12.10, 00:37
AA (1 combo), KK (1), QQ (3), AK (2), AQ (6), KQ (6), JT (16) vs AhKs = 65/35

JT kombinatsioone on üldse kõige rohkem ning kindlasti tõenäolisemad, kui KQ. Kuigi on arusaamatu, miks selline nit peaks JT big-blindist järsku flattima. Veel enam, miks flopil pähklitega x/r?

AA ja KK on sulgkaal (pre 3!-beti puudumine välistab ning kui selle koha pealt silm kinni pigistada, ei mahu nad siis ikkagi kahekesi pahalase flop x/r laskesektorisse).

QQ hinnanguliselt 12/7 tõenäoliselt ikkagi 3!-betiks pre-flopis mugavuse/harjumuse mõttes? (ebaoluline: Kui möönda, et 12/7 on mõelda üritav mängija, kes ei tahtnud QQ potensiaali pre-flopis ohverdada, siis pole sugugi halb temast flopil x/r-ga äkki flushi esindada?)

AK split+ AQ ja KQ (14) vs JT (16) =circa 61/39 ikka halvasti
Keegi eespool soovitas ka mõned KdJd-d sisse panna. midagi ei muutunud. Panin KdTd ka. Midagi ei muutunud. Siis panin suvalisi flushi tõmbeid ka. Siis näpistasin mõned JT combod ka. Ikka mitte midagi.

Paljalt kohmakast stoveist vaadatud equity pealt võib ikka foldida küll. Harrington on Holdemis on julgelt väidetud, et vastane blufib ~10% by default, mis puhul ongi piisav equity flipi jaoks nagu maast leitud. Iseasi, mida see flippimine meile annab? Kindlasti on meeletult palju asju, millest ma mööda vaatan. Ju ma olen ka üks neist fantaasiavaestest, kes flopieelsest actionist kaugemale ei näe ning sedagi ähmaselt. Flopi actionit ei oska kohe kuidagi tõlgendada. 1-st küljest 5x bet nagu üritaks eemale peletada? Teisest küljest nagu eeldaks, et AK ja ülespoole niikuinii lahti ei lase? Kolmandat pidi FD, mis üritab Ax-dest lahti saada? Aa, 5x sest donk keskel callis? Ühesõnaga vastane vaevub bet-sizinguga pead murdma.

Intuitsioon ütleb QQ
(BTN: JT :p )

Laua ääres siiski calliksin (kui donk foldib ja turnile tuleb ruutu, siis see ei muuda midagi imho)

virukunn
15.12.10, 14:43
Calliksid plaaniga turnil foldida ? Imo paneb vastane turnis alati 2. barreli, sest see oleks tema poolt puhas raha põletamine sellist floppi c/r-da ja turnil check-foldida !? Pmst sinu öeldu põhjal ta ei barreldaks turni ainult see 10% mis ta blufib ju. Seega, miks on flopi call (tasuta kaardi andmine mis meid enamus ajast ei aita) hea ?
See tundubki selline olukord, kus shove tundub olema ainus variant käe ajal, aga hiljem stovedes kaldub arvamus ümber, eriti NL10 puhul.

jossix
15.12.10, 20:14
Pmst sinu öeldu põhjal ta ei barreldaks turni ainult see 10% mis ta blufib ju. Seega, miks on flopi call (tasuta kaardi andmine mis meid enamus ajast ei aita) hea ?
Enda arust ma midagi taolist väitnud pole. Ütlesin ainult, et laua ääres n.ö. "in the heat of the action" calliksin oma rumalusest, mitte, et see parim otsus oleks nagu sa ka väga ilusasti välja tood.

Tagasi vaadates oma pikale venivale postitusele tahaks korra veel välja tuua, et villain raiseb flopil hoolikalt mitte harjumuslikult 1/2, 3/4, 3x ega 4x vaid 5x korda arvates sisse ka BTN-i calli. Kui inimene vaevub NL 10-s bet sizinguga sellisel määral tegelema, siis see näitab vastase kohta üht teist. Vaevalt, et ta sellise suurusega raisega siin kedagi niimoodi eemale tahab peletada. See muudab tema niigi kaaluka tugevama osa kitsast rangest veelgi raskemaks.
Kui sa mult praegu küsid, siis ütlen fold. No ei näe kuskil +EV-d.
(endiselt kaheldes, kas ma praktikas sellega hakkama saaks)