PDA

View Full Version : Blindide varastamine



virx747
07.01.09, 11:13
Tahaksin küsida üht-teist stealimise kohta. Ma vaatan Ranka, et Su detsembri stattides on Steal Pct 40,9! Tahaks küsida, kui suur on siis Overall Steal Success sellise näitaja pealt?

Ma ei suuda ka kuskilt leida, kuidas täpselt see Steal Pct arvutatakse. Kas ainult tõsted buttonilt? Või ka CO-lt? Või ka SB? Kas Stealimise alla läheb ka see, kui ees on limpereid või isegi juba tõstjaid?

Kui ma võtan endal HEM-is välja, kui palju ma olen teinud Buttonil Raise, siis on see 13,8% üldse Buttonil olles. Cutoffil olen teinud Raise 10,5% ja SB-l 9% kordadel. Sellepärast ma ei saagi aru, kust see Steal Pct tuleb, sest mul on see 27,4% ja Overall Steal Sucess on 68%.

Võtsin välja sellised näitajad:

Kui ma olen tõstnud, siis toimub see:

Buttonil CO-l SB-il
Unopened 43% 43% 37%
1 Limper 31% 35% 33%
2+ Limpers 20% 17% 20%
1 Raiser 5% 4% 7%
Raiser + Caller(s) 1% 1% 3%

Edit
(Minu sample 40k käe põhjal, statid on 14/10/3, mängin FR hetkel NL10)

Oleks väga huvitav näha heade mängijate samasid näitajaid!

farik666
07.01.09, 12:22
ma küsiks kohe kuidas sa seal HEM'is need statid välja võtad, mul vahel tunne et ei oska üle poolte HEM'i funktsioonidest kasutada...

hetkel oskan öelda nipalju et miski ~34 000 sample kohta on Steal % 23.0 ja Overall Steal Success 60.1

ootan jällegi kommentaare..

taipupole
07.01.09, 12:30
Ma ei suuda ka kuskilt leida, kuidas täpselt see Steal Pct arvutatakse. Kas ainult tõsted buttonilt? Või ka CO-lt? Või ka SB? Kas Stealimise alla läheb ka see, kui ees on limpereid või isegi juba tõstjaid?


Unopened CU, BU, SB ehk enne kõik maha visanud.

-andres-
07.01.09, 12:39
Kui poti pole sisenetud või on vaid limbitud ning betid kas CO, Buttonilt, SBlt või BBlt ning saad poti preflop endale.

Steal pct võiks olla üle 30ne, kuid paaniliselt pole mõtet seda taga ajada, kui mäng areneb, siis positsioonitundlikkusega tõuseb ka steal pct. See arv ilmestab lihtsalt kiirelt seda, kas mängijal on positsioonist üldse mingit aimu ning olles ise blindidel, kas on mõtet teise stealimise peale 3bettida või mitte. Sest kui stealib mängija, kelle steal pct on ~30-40, siis on vägagi tõenäoline, et ei pea omama monsterit, et 3betiga see pot maha võtta. Samas kui täiesti positsioonist teadmatu mängija, kes raiseb igalt positsioonilt vaid monsteritega, siis on enamjaolt sul easy fold.

virx747
07.01.09, 12:40
ma küsiks kohe kuidas sa seal HEM'is need statid välja võtad

Neid protsente preflop mängus teiste aktsioni suhtes arvutasin ise: näiteks võtsin Reportsi alt All Hands, Filtrist jätsin Positioniks näiteks ainult Button. Siis saad buttonil mängitud käte koguarvu. Siis võtad Filter alt "Filter by Actions" ja seal märgid Filter by Preflop Actions alt Raise. Nüüd on meil käte arv, mida oleme mänginud buttonilt ja teinud ka tõste.

Edasi Filter aknast Main Filtersi alt jätsin ühe kaupa Preflop Action Facing Players ja kirjutasin käte arvu välja. Nüüd on jäänud vaid prontsentide arvutamine.

taipupole
07.01.09, 12:43
Kui poti pole sisenetud või on vaid limbitud ning betid kas CO, Buttonilt, SBlt või BBlt ning saad poti preflop endale

Ei.

HMi definitsioon (steal attempt) on: When someone raises from the CO, button or Small Blind when the pot is unopened.

Kui ma unopened tähendusest nüüd valesti aru ei saa, siis see eeldab ikka, et enne on KÕIK maha pannud ja limpereid pole, sest limperid avavad panustamise. Ja endale ei pea midagi saama, see on juba success teema.

virx747
07.01.09, 13:07
Ei.

HMi definitsioon (steal attempt) on: When someone raises from the CO, button or Small Blind when the pot is unopened.

Kui ma unopened tähendusest nüüd valesti aru ei saa, siis see eeldab ikka, et enne on KÕIK maha pannud ja limpereid pole, sest limperid avavad panustamise. Ja endale ei pea midagi saama, see on juba success teema.


See on juba lähem definitsioon. Paraku ma ei saa oma Steal Pct tulemust klappima. Panen filtriks selle, et teen preflop tõste kas CO, Button või SB ja Preflop Action Facing Player on Unopened ning saan käte arvuks 641 tk. 40065-st, ehk kõigest 1,6%?

Milles kala?

Kust üldse saaks neid HM stattide definitsioone? Pole leidnud.

taipupole
07.01.09, 13:19
See on juba lähem definitsioon. Paraku ma ei saa oma Steal Pct tulemust klappima. Panen filtriks selle, et teen preflop tõste kas CO, Button või SB ja Preflop Action Facing Player on Unopened ning saan käte arvuks 641 tk. 40065-st, ehk kõigest 1,6%?
Milles kala?

Mul pole kahjuks HMi ees, mistõttu pean eeldama ja võin täiega puusse panna:
- 641 võib vabalt olla stealide koguarv, kuid (!) on ju kaks varianti veel (called ja folded). Võta need ka ikka arvesse, sest kumbki pole steal attempt.
- ma pakun, et 40 000 pole unopend situatsioonide koguarv, vaid sinu käte üldarv? Seega peaksid sa otsima numbrit, mis ütleks, palju sinuni on unopened tulnud (raise, call, folded). Protsentarvutus ütleks, et kui 641 on 27%, siis 100% on umbes 2 400, mis 40 000 käe kontekstis polegi väga vale. Vast.

Definitsioonid on netist (kui oled Google'ist kuulnud) väga lihtsalt leitavad, kuid ma olen ka hea inimene: http://208.109.95.123/faq/afmmain.aspx?faqid=156

virx747
07.01.09, 13:32
Mul pole kahjuks HMi ees, mistõttu pean eeldama ja võin täiega puusse panna:
- 641 võib vabalt olla stealide koguarv, kuid (!) on ju kaks varianti veel (called ja folded). Võta need ka ikka arvesse, sest kumbki pole steal attempt.
- ma pakun, et 40 000 pole unopend situatsioonide koguarv, vaid sinu käte üldarv? Seega peaksid sa otsima numbrit, mis ütleks, palju sinuni on unopened tulnud (raise, call, folded). Protsentarvutus ütleks, et kui 641 on 27%, siis 100% on umbes 2 400, mis 40 000 käe kontekstis polegi väga vale. Vast.

Definitsioonid on netist (kui oled Google'ist kuulnud) väga lihtsalt leitavad, kuid ma olen ka hea inimene: http://208.109.95.123/faq/afmmain.aspx?faqid=156



Jess, ma sain ka pihta. Sa taipupole peaks ikka oma nime ära muutma ;)
Et siis tuleb võtta nende käte koguarv, mida pole avatud sinuni kui sa oled CO, Button, SB ja sellest arvust tõstetud käte arv ongi Steal Pct.

Läbi selle definitsiooni hakkan ka rohkem aru saama, mida näiteks Ranka teeb 40% juures. Ta lihtsalt tõstab unopened olukorras oluliselt rohkem käsi.

ment52
07.01.09, 13:54
http://i224.photobucket.com/albums/dd97/maeioska/steal.jpg

virx747
07.01.09, 13:56
http://i224.photobucket.com/albums/dd97/maeioska/steal.jpg


wow! Sa oled ikka hull varas :D

virx747
07.01.09, 19:01
Tegin täna siis innustatuna eelnevast sessi, kus üritasin hoolsalt stealida. Ja tulemused on kohe ette näidata: Steal Pct 46,8 ja Success 68,6! Käsi täna 1820. Tõsi, ega NL10-s paljud oma blindide kaitsmisega ei tegele.

On küll võimalik.
Üks leak jälle vähem.