PDA

View Full Version : NL400 riveri raske otsus



ardo888
14.12.10, 22:47
d

ranka
14.12.10, 22:51
IMO riveri calliks on vaja rohkem reade ja siinkohal rohkem käe/strateegia, mitte stattide põhiseid reade. Stattide põhjal ütleks, et see on fold.

PS! Kui sa märkad siis turnis ta seadis täpselt sellise betisuuruse, et saaks riveril shoveda. Seega eeldan, et su 88 ei ole siin hea. Calliks ainult siis kui mul on read, et vastane võimeline barreldama AcX käega missed drawga kolm tänavat.

ESTPatrick
14.12.10, 23:19
kui sa callid turni, miks üldse mõtled safe riveri peal?

ma otsustaks turnis ära mida ma riveril ette võtan, kui turn call ja river safe siis foldi korral raiskasid ju turnis raha. ja kui veel teadsid et agro river mängija siis ju turnis callides ei saanud eeldada et maha checkitakse river. As played ma calliks. pot liiga suur. aga ma ilmselt oleksin turnis foldinud või allinn kütnud kui eeldad et tal draw. see Q võib samahästi ka sind hittida.

Aga nagu rankagi ütles ma vajaks konkreetseid reade juba turnis.

ESTPatrick
14.12.10, 23:21
PS! Kui sa märkad siis turnis ta seadis täpselt sellise betisuuruse, et saaks riveril shoveda.

vastane kasutas 3/4 pot nuppu ilmselt, mõlemad betid on 3/4 igatahes

ranka
14.12.10, 23:40
kui sa callid turni, miks üldse mõtled safe riveri peal?

ma otsustaks turnis ära mida ma riveril ette võtan, kui turn call ja river safe siis foldi korral raiskasid ju turnis raha. ja kui veel teadsid et agro river mängija siis ju turnis callides ei saanud eeldada et maha checkitakse river. As played ma calliks. pot liiga suur. aga ma ilmselt oleksin turnis foldinud või allinn kütnud kui eeldad et tal draw. see Q võib samahästi ka sind hittida.

Aga nagu rankagi ütles ma vajaks konkreetseid reade juba turnis.

Väga vale mõtlemine (bolded osa) ja sellega meenub artikkel: http://www.twoplustwo.com/magazine/issue69/maxwell-fritz-flawed-reasonings-husng-poker.php

Iga tänav on iseseisev tänav. See ütlus: "kui callin turni, pead callima ka safe riveri" kehtib pm. ainult fixed limiti kohta. No limits sõltub palju panuse suurusest.

inward
15.12.10, 00:02
Ranka ja Patrick on viimaste käte kommenteerimisel olnud teatud vaadetes üsna erimeelt :biggrin:
Puhtalt stattide pealt pigem tahaks turnis juba ära foldida, kole flop ja nõrgalt just ei panusta ka, lisaks riveris väga häid kaarte tulemas ei ole, mille põhjal võiks su eeldatava 3barrelbluffi maha callida.

-andres-
15.12.10, 00:02
Mind häirib samuti see lause ja siin foorumis väga levinud.
Arutluse all olevas käes foldiks ise turni, sest nagu ESTPatrcik mainis, siis kui tegemist vägagi agro mängijaga, on oodata villainilt tihti ka 3rd bulletit ja stackide peale mängimiseks 88 liiga nõrk.

ranka
15.12.10, 00:36
Kui oodaa on tihti 3-rd barrelit siis ma hakkaks mõtlema riveri calli peale. PM meie 88 siin on täpselt sama valuega nagu JJ või isegi Q8.

ESTPatrick
15.12.10, 04:36
Kui oodaa on tihti 3-rd barrelit siis ma hakkaks mõtlema riveri calli peale. PM meie 88 siin on täpselt sama valuega nagu JJ või isegi Q8.

seda ma ju kirjutasingi, mille ära boldisid + järgmine lause

tolmuahv
15.12.10, 09:29
Minu meelest aitab siin päris palju vastase range'le panek. Pf 3-bet potis ja madal ohtlik board. Ta tabas floppi sellega pigem halvasti. Aga tema ranges on suhteliselt palju üksikuid Ac, Kc tüüpi kaarte. Ei näe, miks villain tahaks isegi AA,KK, AQ-ga siin tingimata kogu stacki sisse ajada. Pigem tundub ikkagi missed draw moodi. Pigem nõustun ESTPatrickuga, et turni callides peame villaini juba käe peale panema. Riveril ta teab, et shove on kõige tugevam move ja mina tema asemel bluffides küll ei üritaks endale $50 taha jätta. Agressiivse vastase vastu calliksin riveri.

krayzie
15.12.10, 10:36
Ma ei calliks ei turni ega riverit. Arvestades villaini positsiooni + mono floppi on õhku seal vähem kui me loodame imo. Ja isegi turni callides vihkame me igal kolmandal riveril elu (callida mitu streeti ja lõpus foldida on halvim liin period), pigem siis juba raiseks turni (võimalus saada tasuta sd)

Ahjaa, AgrFrq on parem stat kui AF

ESTPatrick
15.12.10, 10:38
Ahjaa, AgrFrq on parem stat kui AF

kinnitan

krayzie
15.12.10, 10:38
Minu meelest aitab siin päris palju vastase range'le panek. Pf 3-bet potis ja madal ohtlik board.

Tegu pole 3bet potiga

tolmuahv
15.12.10, 12:16
Tegu pole 3bet potiga

My bad, vaatasin valesti. Muus osas nõustun - turni call on optimistlik. Aga peale seda calli ei ole riveril enam foldi. Ma arvan, et kui me riveril otsustame (nagu Ranka mainis) betsizingu järgi call/fold actioni, siis on meil väga suur võimalus teha viga. Kui me ei tea, mis on villaini betsizing või kuidas ta seda varieerib, siis võime end ise siin nurka mõelda. Kui villain mõtleb "vahel betin riveril 75% bluffiks, vahel shoven" ja meie mõtleme "75% callin, üle selle foldin", siis on villainil juba eelis. Kui me veel ei tea ka, mida või kuidas villain mõtleb ("shoven bluffiks, näib tugevaim liin"), siis mõtleme siin suhteliselt marginaalse koha peal end veel rohkem üle ja eksime veel rohkem. Isegi kui me 60-65% kordadest betsizingu järgi riveril õige otsuse teeme, on kasumlikum oma otsus teha juba turnil ära ja foldida või shoveda. Selle numbriline arvutuskäik on natuke keeruline ja segane, aga ma enda jaoks olen selle kunagi välja mõelnud ja jõudnud sellise järelduseni.

ranka
15.12.10, 13:34
Jup, peale mõtlemist ja teiste lugemist nõustun, et turni call liiga optimistlik juba nendel põhjustel, mis krayzie välja tõi. et 1/3 ajast vihkame riveri kaart ja ülejäänud ajast tema shovet või mistahes betti. Seega turni call on tõesti halb või halvem kui fold. Mis mulle üldse ei meeldiks on call turnil ja call riveril ilma infota.

Pluss argument foldiks turnil on ka see, et me võime ju tolle turni callida ja isegi blank riveri näiteks kasvõi ettekäändel ,et ehk best hand + saame infot. Aga kui vastane näitab meile masti/rida/AQ siis infogain on null ja kui on bluff siis gainime infot väga kalli raha eest.

sixmax
16.12.10, 00:31
Ärge nüüd mulle peksa andke, aga kas kellelegi meeldiks flopis raise? Raise-fold; kui vastane call, siis annab bluffidega leiutada või maha checkida.

Ma olen turn calliga selles suhtes nõus, et kui sa callid sellise käega floppi, siis "pead" vahel ka neid overcard turne callima. Väga marginaalne ja ebameeldiv spot igastahes. Isegi kui turn call on õige, on vastasel iga käega equityt või võib välja bluffida.