PDA

View Full Version : Mindset ja muu



virx747
07.01.09, 23:35
Palun õelge kogenud mängijad oma kommentaare järgneva jutu peale!

Minu sessid erinevad üksteisest nagu öö ja päev. Mängin FR NL10 hetkel ja tiksutan iga päev mingi 1,5k kätt ära. Mul on olnud perioode, kus mängin nagu noor jumal: enamus tunduvad lauas täis lollid ja BB/100 on 15-18 kandis, olen mänginud sellise fiilinguga järjest 5-7k kätt. Siis aga saabub päev, kus täpselt samasuguse mänguga (ka statid on samad) no mitte kui midagi ei õnnestu. Niimoodi võib kesta järgmised 3-4k kätt. No kohe absoluutselt midagi ei õnnestu: TPTK tõstetakse 100% tuima näoga üle; AA, KK, AK eest antakse blindid, bad beate tuleb loomulikult iga nurga pealt jne jne. Ning BB/100 on -15.

Pole lugenud Mindseti raamatut, võibolla on vastuseid ka seal. Minu kõige suurem küsimus on: kas selline "totaalne muutumine" on normaalne osa pokkerist, mis esineb ka parematel mängijatel või on asi ikkagi minu mängustiilis ja oskustes? Tildi teema jätaks praegu välja, ma ei saa õelda, et ma seda poleks kogenud, aga see pole kindlasti põhjus. Tildist võin rääkida mõned korrad, kus laudu kinni pannes olen lükanud midagi kahtlast AI.

Et siis teretulnud on ükskõik millised meenutused ja arvamused oma karjääri algusest või praegusest ajast jne.

ranka
07.01.09, 23:40
Minu arvates hetkel ei ole küsimus mindsetis vaid Teie mängus ja kaardijooksus. Mindset on siis vaimne maailm, mis juhib mängu. Et ühel päeval teete väga head mängu ja teisel päeval lähete tilti selle peale, kui keegi Teie big blindi varastab. See, millest Te räägite on täiesti normaalne kaardijooks pokkeris - et ühel päeval leht jookseb, teisel päeval ei jookse.

-andres-
08.01.09, 00:45
Kui tunned, et suudab enda A-game mängida ka sita jooksuga, siis tuleb võtta vaid kasutusele sõna variatsioon :).

variatsioon
08.01.09, 02:52
mindset..

keegi elukutseline võiks rääkida kuidas ta suudab keskmiselt päevas 5+h mängida et te ei "põleks läbi" ega hakkaks tiltima.

ranka
08.01.09, 04:58
Arvan, et neid elukutselisi, kes mängivad 5+ tundi päevas on väga vähe. Kloonikesega arutasime analoogsed teemat mõned nädalad tagasi ja sai temalt paar head ideed.

Nimelt, kui ärkad, siis peale hommikurutiini (dušš, hommikusöök ja hommikukohvi) alusta koheselt grindimist! Ei mingeid foorumeid, msn-i, maile, lehti, mida iganes. Värske peaga mängimine on hea ja pika mängu edu aluseks. Olen seda proovinud ja tõesti see aitab aga kahjuks ei ole suutnud (või õigemini ei saa) mööda hiilida msn-ist. Sest mul arvutid (s.h. ka MSN) 24 tundi sees ja kui olen 8 tundi eemal, siis reeglina 10+ MSN akent lahti ning neid ei saa naljalt vastamata kinni panna ja kui vastad tekib ahelreaktsioon, et peab edasi rääkima ja nii see "värske pea" kaob.

variatsioon
08.01.09, 06:00
Arvan, et neid elukutselisi, kes mängivad 5+ tundi päevas on väga vähe. Kloonikesega arutasime analoogsed teemat mõned nädalad tagasi ja sai temalt paar head ideed.

Nimelt, kui ärkad, siis peale hommikurutiini (dušš, hommikusöök ja hommikukohvi) alusta koheselt grindimist! Ei mingeid foorumeid, msn-i, maile, lehti, mida iganes. Värske peaga mängimine on hea ja pika mängu edu aluseks. Olen seda proovinud ja tõesti see aitab aga kahjuks ei ole suutnud (või õigemini ei saa) mööda hiilida msn-ist. Sest mul arvutid (s.h. ka MSN) 24 tundi sees ja kui olen 8 tundi eemal, siis reeglina 10+ MSN akent lahti ning neid ei saa naljalt vastamata kinni panna ja kui vastad tekib ahelreaktsioon, et peab edasi rääkima ja nii see "värske pea" kaob.



tavaliselt peale hommikurutiini surfan ka kiirelt 30 mini netis ja ei usu et see kuidagi grindimist mõjutaks..
aga kui olen umbes 2h ära mänginud siis viskab vaikselt kopa ette..

ranka
08.01.09, 06:27
tavaliselt peale hommikurutiini surfan ka kiirelt 30 mini netis ja ei usu et see kuidagi grindimist mõjutaks..
aga kui olen umbes 2h ära mänginud siis viskab vaikselt kopa ette..


Tee järgmine hommik nii, et ei surfa 30minutit netis ja hakka kohe grindima. Vaata ehk aitab

variatsioon
08.01.09, 06:33
Tee järgmine hommik nii, et ei surfa 30minutit netis ja hakka kohe grindima. Vaata ehk aitab

dvj. :) proovida võib...

saadaks sulle 20 Pokerstars monkeyd kui homme teen kaheksa tunnise sessi ;)

ranka
08.01.09, 19:15
dvj. :) proovida võib...

saadaks sulle 20 Pokerstars monkeyd kui homme teen kaheksa tunnise sessi ;)


vaata, et lubadust pead :D

leits
08.01.09, 19:51
Obv et mindset korras kui enne mängimist kõvasti porri vahtida ... see pidi ranka special olema ..

ranka
08.01.09, 19:58
Obv et mindset korras kui peale mängimist kõvasti porri vahtida ... see pidi ranka special olema ..


FYP. Peale, ikka peale!

Uniquest
08.01.09, 20:36
FYP. Peale, ikka peale!

Now it´s my time to give bad beats! ::)

Uniquest
08.01.09, 21:18
Aga teemasse ka siis...too long, dont read...

Tegelt ma mõtlesin selle 2008 tulemuste teemasse panna, aga jäi tegemata.

http://img216.imageshack.us/img216/2403/myrungz7.png

Selline minu Sharkscope graafik Pokerstarsis siis. Üks prantslane, kellega kunagi HU mängisin, mainis ka, et segane graafik - "mountain space mountain" nagu tema seda väljendas. Lihtsustatud graafik on peale joonistatud.

Aga mis seal toimub. Algab asi sellega, et teen Starsi 2008 juunis sissekande, midagi 50-100$ vahel. Alustan 3$ 18-man SnG-dega. Juba esimene sessioon olen kuum ning see paneb mind Battle of Planets konkurentsi. Hea jooks jätkub, bankroll kasvab. Tuleb juuli, kunas olin otsustanud tööle minna. See siis seal umbes 300-nda SnG peal, ma joonistasin visuaalse vihje ka. Nagu näha, 2 asja vahel ma oma päevasid jagada ei osanud, enne esimese palga saamist tehtud cashout ka mind väga ei aidanud. (Ahjaa, kes imestab, et millest ma cashoudi tegin, siis sellel graafikul pole 2x215$ satelliidi võitu, mille T$ ma SnG-des läbi grindisin. Tegelikult ma isegi plussis vist natuke.) Eks ma siis kukun niimoodi, kuni avastan HU SnG-d, milles hakkab üpris hästi minema. Üldse esimese töökuu šokk läks ka üle ning augustis tundsin ennast juba päris mõnusalt mängides, valisin paremini aegu või siis lihtsalt polnud rampväsinud mängima hakates. Graafik tõuseb.
September. Mis algab septembris, lapsed? :)
Mul ei alanud mitte ainult ülikool, vaid ka nö iseseisev elu - oma korter, ise käin poes, teen süüa, maksan arveid jne. Ahjaa, tööl käisin ka edasi. Mnjah, seal oli tõenäoliselt suurim viga siis. Et ma enda võimeid paremini ei hinnanud ning mingit 2-kuist pausi ei teinud mängust. Kes graafikut jälgib, siis jah, see on umbes natuke enne 800-ndat mängitud SnG-d, kus tuleb vabalangemine miinustesse. Pärast seda tegingi mõned kuud pausi, tegelesin üldse teise projektiga (Robotexi robotivõistlus, kui kedagi huvitab, hävisime seal, aga huvitav/õpetlik oli) ja mängisin Full Tildis, kus on nüüd juba päris hästi läinud.

Mida ma öelda tahan, on see, et analüüsige ennast ja hinnake ausalt oma võimekust töö, kooli, sotsiaalsete suhete ja muude pingetega toimetulemisel. Ma usun, et enamike inimeste jaoks on kool ja/või töö ja/või pokker korraga rasked "majandada". Ponnestamise asemel mingeid pokkerieesmärke täita on elutingimuste muutumisel parem kas üldse paus teha või seada oluliselt madalamad eesmärgid. Ja väga palju madalamad. Kui mängisite suvel 50000 kätt kuus, siis kooli minnes pange läveks 10000, 15000 v mida iganes. Siis te ei vali mängimiseks aega, sest te PEATE mängima, vaid sellepärast, et on TUJU mängida. Seda on vist leierdatud piisavalt, aga mul on viimasel ajal hästi läinud enda meelest just sellepärast, et ma võtan puhkust igal võimalusel ega kohusta ennast mängima. Kuni pole veel elukutseline, ei kavatse mingil juhul haridust ja erialast arenemist ohverdada pokkeri jaoks. Ja isegi kui teete selle elukutseks, siis tegu on ju alaga, kus saate oma tööaega ja graafikuid ise seada. Sellest poolest võivad päris elukutselised edasi rääkida vast. Ühe napilt breakeven SnG-mängija kogemused/vead on siin siis.

metsnik
08.01.09, 21:38
Ranka, palju sa ise päevas keskmiselt mängid? Jah, eks varieerub, aga keskmiselt.

ranka
08.01.09, 21:47
Ranka, palju sa ise päevas keskmiselt mängid? Jah, eks varieerub, aga keskmiselt.


Nüüd väga vähe :( 1000-4000 kätt, keskmiselt sinna 1500 kanti.

alaska
08.01.09, 22:40
Kas nendes mindseti raamatutes miskit mänguhirmu teemalist kah on? Ma ei oskagi hästi seletada, asi pole raha kaotuse hirmus, vaid mingi imelik teema on mul selle mängimisega. Nagu tunneks, et ei biidi mängu veel täielikult ja ei taha kaotada. Samas sharkscope näitab ROI üle 60, HU SNG läheb väga hästi, aga mingi kummaline tõrge on ees. Mõtlen, et teen mõnetunnise sessi aga pärast analüüsin ikka mingit õppevideot.
On kellelgi sarnaseid kogemusi ja oskab aidata?

Tuul
08.01.09, 23:04
Kas nendes mindseti raamatutes miskit mänguhirmu teemalist kah on? Ma ei oskagi hästi seletada, asi pole raha kaotuse hirmus, vaid mingi imelik teema on mul selle mängimisega. Nagu tunneks, et ei biidi mängu veel täielikult ja ei taha kaotada. Samas sharkscope näitab ROI üle 60, HU SNG läheb väga hästi, aga mingi kummaline tõrge on ees. Mõtlen, et teen mõnetunnise sessi aga pärast analüüsin ikka mingit õppevideot.
On kellelgi sarnaseid kogemusi ja oskab aidata?


Mul on täpselt sama mure, kogu aeg on tunne sees, et äkki ikka ei biidi mängu ja siiamaani olen puhta õnnega võitnud. Ainult siis mängin mõnuga, kui downswing on, sest siis tuleb mulle selline "olen juba niipalju kaotanud, kui nüüd veel mõned blindid kaotan, siis see enam midagi ei muuda" tunne sisse ja mitte ei hakka valesid otsuseid tegema, vaid lihtsalt raha kaotamise kartus kaob ära.

ranka
08.01.09, 23:15
Mul on täpselt sama mure, kogu aeg on tunne sees, et äkki ikka ei biidi mängu ja siiamaani olen puhta õnnega võitnud. Ainult siis mängin mõnuga, kui downswing on, sest siis tuleb mulle selline "olen juba niipalju kaotanud, kui nüüd veel mõned blindid kaotan, siis see enam midagi ei muuda" tunne sisse ja mitte ei hakka valesid otsuseid tegema, vaid lihtsalt raha kaotamise kartus kaob ära.


See tunne on standard.

Võitvad mängijad alahindavad oma oskusi ja ülehindavad õnne (hakkavad halama, et nad ei beadi mängu ning ainult hea jooksuga võidavad). Kaotajad ülehindavad oma oskusi ja alahindavad õnne (donkide lemmikväljend: Teistel joppab/jookseb kaart paremini kui mul, mitte kunagi ei hiti jne)

variatsioon
09.01.09, 04:50
Mul on täpselt sama mure, kogu aeg on tunne sees, et äkki ikka ei biidi mängu ja siiamaani olen puhta õnnega võitnud.

sama jama..
aga vaevalt see mu mängu mõjutab...

eriti närvidele käivad need suured sampled mida on vaja teada saamiseks kas sa beatid mängu või mitte.

Uniquest
09.01.09, 09:20
See tunne on standard.

Võitvad mängijad alahindavad oma oskusi ja ülehindavad õnne (hakkavad halama, et nad ei beadi mängu ning ainult hea jooksuga võidavad).


QFT

Iga kord, kui luckiga finaallauda olen saanud mõnel turnal või mitmel SnG-l korraga mingeid monstereid saan, mõtlen, et "jah, õnne muidugi on, ega see veel näita, et ma hea mängija olen." Tegelt on suur vahe ju, kuidas sa oma "õnne" ära kasutada oskad, ei ole päris nii, et "AA-d oskab igaüks mängida." :D

virx747
09.01.09, 10:07
Võitvad mängijad alahindavad oma oskusi ja ülehindavad õnne (hakkavad halama, et nad ei beadi mängu ning ainult hea jooksuga võidavad). Kaotajad ülehindavad oma oskusi ja alahindavad õnne (donkide lemmikväljend: Teistel joppab/jookseb kaart paremini kui mul, mitte kunagi ei hiti jne)


Väga hea point.
Olen uurinud siit ja sealt selle mure kohta, kui mingi hetk enam ei lähe mitte miski nii nagu tahaks. Sommide foorumist leidsin üsna hea teemaarenduse selle kohta. Põhilised soovitused, mis seal lõpuks välja tulid:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- ära mängi üle, igat kätt ei ole vaja võita
- vähenda laudade arvu
- langeta levelit
- vaheta mängu vahelduseks, näiteks STG - FR - short
- proovi panna iga mängija käele ja mängi vastavalt sellele
- proovi veelgi rohkem kasutada otsuste tegemisel readide abi, ära lahmi
- MÕTLE ja mängi nii nagu mõtled, ära lase tunnetel juhtida oma otsuseid

Kui sulle tundub, et mitte millegile pihta ei saa, kaart ei jookse, vastased blufivad kogu aeg, re-varastavad sinu cbette siis on aeg aru saada, et see ei ole enam ratsionaalne mõtlemine, vaid mõtted on juba rikutud tunnete poolt.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ps. Ranka, palun ära teieta mind, kui suudad! :)

Tigrano
09.01.09, 10:43
Arvan, et neid elukutselisi, kes mängivad 5+ tundi päevas on väga vähe. Kloonikesega arutasime analoogsed teemat mõned nädalad tagasi ja sai temalt paar head ideed.

Nimelt, kui ärkad, siis peale hommikurutiini (dušš, hommikusöök ja hommikukohvi) alusta koheselt grindimist! Ei mingeid foorumeid, msn-i, maile, lehti, mida iganes. Värske peaga mängimine on hea ja pika mängu edu aluseks. Olen seda proovinud ja tõesti see aitab aga kahjuks ei ole suutnud (või õigemini ei saa) mööda hiilida msn-ist. Sest mul arvutid (s.h. ka MSN) 24 tundi sees ja kui olen 8 tundi eemal, siis reeglina 10+ MSN akent lahti ning neid ei saa naljalt vastamata kinni panna ja kui vastad tekib ahelreaktsioon, et peab edasi rääkima ja nii see "värske pea" kaob.




Väga hea on teha lühikesi sesse rohkem, selleasemel, et teha õhtu mingi ülipikk sess jutti. Nagu ranka mainis tõused hommikul, teed kiire sessi 1-2 h, siis päeval ühe 1-2h sessi ning õhtul veitsa pikema sessi 1-4h ning ei saagi aru, et oleks 6 h pokkerit päevas mänginud ja kindlasti ka keskendumine on parem ja ei teki väsimusest või rutiinist tingitud vigu.

Samuti on paljudel kombeks mängida pikalt, kui on raha eelnevalt sessi alguses kaotanud, et pean iga hinna eest tagasi võitma ning kaotavad pika sessiga veel rohkem, sest tegeilikul mäng ei ole see, mis peaks. Kui sessid on lühikesed või isegi on kellaajaliselt määratud, et kell kukub ja tõused püsti olenemata seisust, miinuses või plussis, siis sellise süsteemiga võidaksid kõik mängijad, kõige rohkem need mängijad kelle mindset ei ole päris paigas.

variatsioon
09.01.09, 11:11
Väga hea on teha lühikesi sesse rohkem, selleasemel, et teha õhtu mingi ülipikk sess jutti. Nagu ranka mainis tõused hommikul, teed kiire sessi 1-2 h, siis päeval ühe 1-2h sessi ning õhtul veitsa pikema sessi 1-4h ning ei saagi aru, et oleks 6 h pokkerit päevas mänginud ja kindlasti ka keskendumine on parem ja ei teki väsimusest või rutiinist tingitud vigu.

Samuti on paljudel kombeks mängida pikalt, kui on raha eelnevalt sessi alguses kaotanud, et pean iga hinna eest tagasi võitma ning kaotavad pika sessiga veel rohkem, sest tegeilikul mäng ei ole see, mis peaks. Kui sessid on lühikesed või isegi on kellaajaliselt määratud, et kell kukub ja tõused püsti olenemata seisust, miinuses või plussis, siis sellise süsteemiga võidaksid kõik mängijad, kõige rohkem need mängijad kelle mindset ei ole päris paigas.

tavailset teengi 1-2h sessi.. siis väikse breaki ja uuesti. aga teise sessi lõpuks tavaliselt tiltan juba mõne buy ini maha :( >:( ???

ja õhtul olen liiga unine mängimiseks

Tigrano
09.01.09, 11:13
tavailset teengi 1-2h sessi.. siis väikse breaki ja uuesti. aga teise sessi lõpuks tavaliselt tiltan juba mõne buy ini maha :( >:( ???

ja õhtul olen liiga unine mängimiseks


Miks nii, et tiltad juba maha, kuidas see võimalik on, sa juba sisestad, et teisel sessil lähed tiltama, ära jama.

vsiu100
09.01.09, 13:02
turniiri formaadi ja enda seisukohalt.
kui olen 4-7h turniiri(tavaliselt ikka paar tk korraga) mänginud ja kas top3 või võitnud, siis järgmist turniiri sellel päeval(võibolla ka järgmisel-oleneb) ei tohi ette võtta. olen suht väsinud,keskendumine ja motivatsioon pole enam endine ja võidust tulenevalt võib liiga gamble otsuseid kergekäeliselt sisse tulla.

antnx
09.01.09, 14:02
Samuti on paljudel kombeks mängida pikalt, kui on raha eelnevalt sessi alguses kaotanud, et pean iga hinna eest tagasi võitma ning kaotavad pika sessiga veel rohkem, sest tegeilikul mäng ei ole see, mis peaks. Kui sessid on lühikesed või isegi on kellaajaliselt määratud, et kell kukub ja tõused püsti olenemata seisust, miinuses või plussis, siis sellise süsteemiga võidaksid kõik mängijad, kõige rohkem need mängijad kelle mindset ei ole päris paigas.


Minul on õnneks täpselt nii, et kui ma mängin 1h45m siis ma panen lauad kinni ja lähen ära. Sõltumata seisust. 1) Rohkem ei jõua ei viitsi mängida 2) On mul kindel eesmärk mängida täpselt kindel aeg.
Sellist süsteemi väga hea kasutada. Ja tegelikult pole üldse vaja mängida palju käsi - on vaja mängida õieti. Ranka on juba õigel teel - elukutselisena 1k-4k mängida on jumalast ok ja nii peakski. Mina pole kunagi nendest aru saanud, kes mängivad 10k käsi päevas seal 500 000k käsi kuus - mis mõte sellel on? Minuarust on see kiirtee läbipõlemisele. Kõige parem on, et mängid vähe ja võidad palju.

Tigrano
09.01.09, 14:06
Minul on õnneks täpselt nii, et kui ma mängin 1h45m siis ma panen lauad kinni ja lähen ära. Sõltumata seisust. 1) Rohkem ei jõua ei viitsi mängida 2) On mul kindel eesmärk mängida täpselt kindel aeg.
Sellist süsteemi väga hea kasutada. Ja tegelikult pole üldse vaja mängida palju käsi - on vaja mängida õieti. Ranka on juba õigel teel - elukutselisena 1k-4k mängida on jumalast ok ja nii peakski. Mina pole kunagi nendest aru saanud, kes mängivad 10k käsi päevas seal 500 000k käsi kuus - mis mõte sellel on? Minuarust on see kiirtee läbipõlemisele. Kõige parem on, et mängid vähe ja võidad palju.


Sellesuhtes väga õige, et vähe mängida, ainult väiksemates limiitides ei ole võimalik mängida vähe ja võita palju ;)

antnx
09.01.09, 14:10
Miks ei ole? Mul olnud küllalt sesse, kus ma mängi 30 minutit ja olen paar buy inni plussis. Samas õige ta on, et madalal limiidil peab mängu biitima ja võimalikult palju kogemusi hankida aga need tulevad ainult mängides. Aga mina ei arva, et noor alustav mängija peaks laksama 13h sesse - kas ta enam sealt midagi õpib( keerab oma mindseti pekki ja tiltab rohkem lihtsalt)

Pokker on ikkagi FUN! (money will take care of itself in the long run)

Tigrano
09.01.09, 14:13
Miks ei ole? Mul olnud küllalt sesse, kus ma mängi 30 minutit ja olen paar buy inni plussis. Samas õige ta on, et madalal limiidil peab mängu biitima ja võimalikult palju kogemusi hankida aga need tulevad ainult mängides. Aga mina ei arva, et noor alustav mängija peaks laksama 13h sesse - kas ta enam sealt midagi õpib( keerab oma mindseti pekki ja tiltab rohkem lihtsalt)

Pokker on ikkagi FUN! (money will take care of itself in the long run)


Aga see paar buy inni väiksel limiidis ei ole ju palju raha ;D tegelikult sõltub kõik, millised on eesmärgid, huvid ja vajadused.

Oliverk
09.01.09, 16:09
Ikka nii pikad sessid et enne ei lõpeta kui pilt eest. Siis hääle järgi veel paar k kätt otsa. Ja siis break even lõpetad ja nendid et 8h jälle asjaette läinud.

CTXrix
09.01.09, 16:28
Aga see paar buy inni väiksel limiidis ei ole ju palju raha ;D tegelikult sõltub kõik, millised on eesmärgid, huvid ja vajadused.


Täpselt! Seal on ju väga suur vahe, kas sa sumistad kerge tunni ja võidad 3 buy-ini NL50-s või NL600-s. Enda selline lõppeesmärk ongi vast saada kuskile sinna NL400-1000 tasemele, kus normaalselt teenimiseks ei pea igas kuus ca 30k kätt mängima, vaid võib nii hobi korras õhtul (näiteks pärast tööd, sest pro-ks ma vaevalt kunagi hakkan) paaril laual 1h sumistada.

your_naked_mom
09.01.09, 17:20
Ikka nii pikad sessid et enne ei lõpeta kui pilt eest. Siis hääle järgi veel paar k kätt otsa. Ja siis break even lõpetad ja nendid et 8h jälle asjaette läinud.


jep, sulatõsi(=pohhui, peaasi, et rakeback on)

Tigrano
09.01.09, 17:40
jep, sulatõsi(=pohhui, peaasi, et rakeback on)

Peaasi, et boonus saaks clearitud ;D

taipupole
09.01.09, 20:01
Täpselt! Seal on ju väga suur vahe, kas sa sumistad kerge tunni ja võidad 3 buy-ini NL50-s või NL600-s.

Ei, ei ja veelkord ei.

CTXrix
09.01.09, 20:06
Ei, ei ja veelkord ei.


??? Äkki ütled midagi konstruktiivset ka?

lenC
09.01.09, 20:22
??? Äkki ütled midagi konstruktiivset ka?

Asi on selles, et on tore võtta kõrgeid sihte ja tahta kaugele jõuda. Aga enne seda on paraku vaja sul mitu vahepeatust läbida. Kui sa oled lauas või teed sess reviewd, mis iganes - siis alati mõtle big blinidega. Kui mina omal ajal NL2-e tagusin võis mul olla ükskõik kui palju raha taskus/arvel, aga sess, mis lõppes 8 buy-inniga plussis, tegi mind äärmiselt õnnelikuks, kuna ma ei vaadanud seda, kui $16(mis iganes) võitmist, vaid suure sammuna edasi järgmise vahepeatuseni - NL5-ni.

Arvan, et n-ö pilt, kus mängija 5 aasta pärast olla tahab peaks igaühel olema. Aga need vahepeatused on palju olulisemad, kuna pokker/elu on liialt detalilne. Areneval mängijal peavad ajus ringi liikuma big blindid ja equity, kui piisavalt vaeva näha, küll need dollarid hakkavad iseenesest tulema. Edu.

CTXrix
09.01.09, 20:37
Asi on selles, et on tore võtta kõrgeid sihte ja tahta kaugele jõuda. Aga enne seda on paraku vaja sul mitu vahepeatust läbida. Kui sa oled lauas või teed sess reviewd, mis iganes - siis alati mõtle big blinidega. Kui mina omal ajal NL2-e tagusin võis mul olla ükskõik kui palju raha taskus/arvel, aga sess, mis lõppes 8 buy-inniga plussis, tegi mind äärmiselt õnnelikuks, kuna ma ei vaadanud seda, kui $16(mis iganes) võitmist, vaid suure sammuna edasi järgmise vahepeatuseni - NL5-ni.

Arvan, et n-ö pilt, kus mängija 5 aasta pärast olla tahab peaks igaühel olema. Aga need vahepeatused on palju olulisemad, kuna pokker/elu on liialt detalilne. Areneval mängijal peavad ajus ringi liikuma big blindid ja equity, kui piisavalt vaeva näha, küll need dollarid hakkavad iseenesest tulema. Edu.


Arvasingi, et taipupole ei mõistnud asja õiges kontekstis ja nagu näha - sina ka. Ma tean kõike seda, mida sa kirjutasid...ja ega hästi ei saa aru, miks sa seda kirjutasid? Loogiline ju.

BuildUp
09.01.09, 23:01
Täna oli täiesti haige sess päeval. Mäng oli kesine, pool buyini või midagi oli miinuses juba, siis sain varsti 0, aga tahtsin, et sess lõpeks KINDLALT plussis. Ma ei oskagi öelda, tavaliselt mul sellist haiglast teemat pole, et pean sessi plussis lõpetama, aga igastahes täna oli ja mis sai, oli see, et selle 2 min kui ma nägin, et ma olin 0 jõudnud tagasi, suutsin ma ennast tagasi -2,5bi peale keerata. Täiesti sick. On seda vaja siis?! >:(

Kaitz20
10.01.09, 11:48
Poker mindset on nii keeruline, et selle kohta oleks vaja ilmselt kirjutada eraldi artikkel, a niipalju olen mina aru saanud enda 150k käe jooksul.
Mida agresiivsemalt Sa mängid, seda rohkem Sa madalamates limiitides võidad. Eriti kehtib see 6-max mängu puhul. FR mängus hakkavad ka kaardid lugema :D
Kui Su 3-bet % on 10 ja af üle 5 ja Sa mängid põhiliselt positsioonis, siis on maailmas väga vähe mängijaid, kes sooviksid olla Sinu paremal käel. Sa lihtsalt teed nende elu põguks (ja erilist vahet pole kas nad limbivad või raisivad pf).
Ning kui saavutad sellise oleku, kus lihtsalt omad vastased, siis minu jaoks ongi see ideaalne olukord, mis puhul ma jään lauda kauemaks kui tunniks ajaks.

FR on olukord keerulisem, seal on tihti Sul vastas head käes ja tihti on see, kellel on kuningad, kellel ässad et raha pf all-in saada.
SH puhul piisab kolmest-neljast 3-betist ja vastased 4-bet/call 88 for value :)

your_naked_mom
10.01.09, 14:45
Nagu juba keegi mainis - kõik peaks lähtuma bb-dest ja equitist.

Alustasin tõsisemalt mängimist 2008 august, Triobeti NL10 6-max laudades. Enda kogemuse põhjal võiksin öelda, et nendes limiitides peaks põhiline suunitlus olema enda kaartide mängimine. Miks nii? Sellepärast, et suur osa kasumist mikrolimiitides tuleb kätest, mille equity on preflop suurem - paarid, kõrged broadway kaardid jms. Seega võiks harjutada multitablemist(rohkem laudu - rohkem häid käsi - rohkem pappi). Kuu kasum oli +700 umbes rakebackiga(jei! moneysmoneys)

Kokkuvõtlikult võiks seega öelda, et mikrolimiitide(pean siinkohal silmas NL10 ja NL20) mindset võiks laudadesse istudes olla järgmine: mängin häid lehti ja üritan maksimaalselt nendest value-t välja pigistada, fancy play-d pole mõtet teha, sest lihtsalt pole väga vastaseid, kelle vastu seda kasutada.

Septembri keskel kolisin Absolute Pokerisse, kuna Triobeti NL20-s polnud mõtet paljude regularidega ühte fishi taga ajada. Seal hakkasin grindima NL25-s. Jälle sama teema - multitable ja head käed. Sain enamvähem hakkama, kasum(moneys!) oli suurem kui eelmine kuu ja elu näis lill olevat.

Oktoobris liikusin NL50 ja seal hakkasid tekkima probleemid - mängijad olid juba paremad, endal oli kogemust võibolla ainult 100k kätt ja päris hirmutav oli vaadata, kuidas preflop raiseti juba 6 taala peale(omg, he must have aces). Põhiliseks tilditekitajaks ja mindseti(kui üldse seda väga oli?) rikkujaks oli see, kui nägid manageris -sessionit. Laudades tekkis tunne, nagu regularid üritaksid kogu aeg sind üle mängida, kõik on rigged ja fishid runivad nagu jumalad. Sellised mõtted tekitasid omakorda situatsioone, kus preflop shovesin TT vs squeeze(obv ei olnud see squeeze vaid ikka raise for value KK-ga). Kuu tulemuseks oli mänguliselt -700, kui rakeback ja boonus hoidsid kuu kokkuvõttes kasumis.
Kokkuvõtlikult oli NL50-s mu suhtumine järgmine: mõtlesin pidevalt rahale ja aju ei suutnud vastu võtta sessionit, mis oli miinuses. Sellest lähtuvalt mängisin pidevalt tilt-adjusted mängu - TT-ga shove näide(regular yritab raudselt lihtsalt üle mängida, TT must be good)

Novembri alguses või kuskil seal läheduses sain coachi ühelt sõbralt. Sessioneid olin tema ja ühe teise tuttavaga mõned korrad ennegi teinud(esimesed coachid olid pigem selleks, et mängu sisu ja strateegiat õpetada). Pärast seda viimast coachimist on mäng tunduvalt paremaks läinud. Sõber rõhutas järgmist: ei ole mõtet olla headsupdisplayst lähtuv robot üheksal laual. Tuleks rohkem jälgida seda, mis laudades toimub: kellega sa mängid, kes istub paremal, kes vasakul, kes on shortstack, kes on võitnud suuri potte, kes kaotanud, kes võib tiltida jms.

Kokkuvõtlikult: lauda istudes ei mõtle ma dollaritest vaid pigem sellest, kuidas igas situatsioonis kõige +ev-m liigutus teha(olgu see siis fold, check, call või raise). Kui juhtun kaotama mõne käe, kus tõmmatakse rämedalt turni või riverisse, siis üritan pigem olla rahul sellega, et raha läks sisse siis, kui mu käsi oli good. Kui mängin mõne käe sitasti, siis üritan aru saada sellest, miks ma ta sitasti mängisin ja mida saaks järgmine kord paremini teha. Kui laudades istun siis vaatan, kuidas teised oma käsi mängivad ja üritan asju meelde jätta ja notesid teha. Silmi üritan kogu aeg laudadel hoida, mitte Holdem Managerist tsekkida, palju kasumit või kahjumit on. Lõpuks on see number seal anyway ja pigem on ta suurem siis, kui ma mõtlen mängule, mitte dollaritele.

Threadi alustajale vastaks selle jutu põhjal järgmiselt: see on paratamatu, et n.ö. algaja pokkerimängija(jep, nüüd ma olen kogemustega, sest mul on juba 250k kätt ;)) graafik on tõusude ja langustega. Selle peamisteks põhjusteks on minu enda kogemusest lähtuvalt järgmised aspektid:
1) Väike kogemustepagas: viimasel ajal olen hakanud tähele panema seda, et paljud otsused tulevad kogemuste põhjal ning suurem käte arv(st sellest tulenev kogemus) annab mängijale parema otsustusvõime, st kogemuste põhjal hakkavad tekkima teatud standardistuatsioonid; mida vähem käsi on player mänginud, seda vähem on ta ka näinud erinevaid situatsioone - näiteks mingid imelikud käed vastastel, millega nad riverisse tõmbavad. Kokkuvõtlikult: mida rohkem sa näinud oled, seda rohkem hakkad sa aru saama sellest, et tähtis on long run ja kerged suckoutid aeg ajalt ei tee veel sinust kaotajat.

2) Mõtlemine dollaritele, mitte mängule. Jube äge tundus alguses kui olin läbi lugenud mõned Sklansky raamatud ja istusin laudades ning raha tiksus. Hea tuju tekitas see, kui session oli plussis .. aga kui päev jäi miinusesse siis oli tuju **** ja tekkis tunne, et pokker suxxxxxxxx. Kokkuvõtlikult: mõtle mängule ja otsustele, mida sa tegema pead, mitte sellele, mida HM-i graafik näitab. Kui teed häid otsuseid, siis tuleks selle üle rõõmus olla ja kui mängid sitasti, siis tuleks uurida välja põhjus.

3) Kolmandat punkti selle jutu põhjal väga välja ei pressigi, aga: mängu kõrvalt tuleks kindlasti aega pühendada ka enda täiendamisele - käemängud, enda käte postitamine, raamatute lugemine, artiklid ja kõik muu selline. Raamatuid ja artikleid võiks teatud aja tagant isegi 2 korda läbi lugeda - suvel läbi loetud Sklanskeid vaatan nüüd täiesti teise pilguga.

4) Ärge mängige siis, kui kõht on tühi, kui olete väsinud, kui tuju on **** või on mõni muu põhjus, miks te preflop TT shovete(olete seksuaalselt rahuldamata, purjus või pohmellis)

Jutt tuli pikk ja segane ning ilmselgelt liiga diip, aga mul on pohmakas kah. Selle peale 1 pilt:
http://www.pokkeriprod.com/ranka/pildid/pohmakas.jpg

variatsioon
10.01.09, 17:16
Mida agresiivsemalt Sa mängid, seda rohkem Sa madalamates limiitides võidad. Eriti kehtib see 6-max mängu puhul. FR mängus hakkavad ka kaardid lugema :D
Kui Su 3-bet % on 10 ja af üle 5 ja Sa mängid põhiliselt positsioonis, siis on maailmas väga vähe mängijaid, kes sooviksid olla Sinu paremal käel. Sa lihtsalt teed nende elu põguks (ja erilist vahet pole kas nad limbivad või raisivad pf).
Ning kui saavutad sellise oleku, kus lihtsalt omad vastased, siis minu jaoks ongi see ideaalne olukord, mis puhul ma jään lauda kauemaks kui tunniks ajaks.

FR on olukord keerulisem, seal on tihti Sul vastas head käes ja tihti on see, kellel on kuningad, kellel ässad et raha pf all-in saada.
SH puhul piisab kolmest-neljast 3-betist ja vastased 4-bet/call 88 for value :)



[ ] mindset

variatsioon
12.01.09, 10:10
Tee järgmine hommik nii, et ei surfa 30minutit netis ja hakka kohe grindima. Vaata ehk aitab

ei aitanud.. iga kuu läheb samamoodi.. esimesed 3-4 päeva on super head ja siis viskab kopa ette ja tuleb standard LAG/FPS tilt:
http://img55.imageshack.us/img55/3526/tiltxa5.jpg

Potsataja
13.01.09, 06:58
See tunne on standard.

Võitvad mängijad ülehindavad oma oskusi ja alahindavad õnne osakaalu (hakkavad halama, et nad ei beadi mängu ning ainult hea jooksuga võidavad). Kaotajad alahindavad oma võimeid ja ülehindavad õnne (donkide lemmikväljend: Teistel joppab/jookseb kaart paremini kui mul, mitte kunagi ei hiti jne)


FYP

Uniquest
13.01.09, 09:56
FYP

Grow a mindset, Imric. Sul on tüüpilise gambleri maailmavaade: ma pole võitnud veel, sest pole "hittinud" või pole seni vedanud lihtsalt. Vähesed võitvad pokkerimängijad tänapäeval usuvad, et võitjat ja kaotajat eristab see, kui palju neil õnne on. See on kaotajate mõtteviis.

EDIT: Lisaks, kui üldse õnne uskuda, on palju elutervem mõelda, et sul on õnne, kui et sul pole seda. Levis vist kunagi kirjutas (palun linki :(), et kui usud, et sina võidad/teed suckoudi/oled õnnelik, siis hakkabki nii minema. Kõik riverid hakkavad "teistpidi voolama" jne. Ma pidasin seda tookord irooniaks igasugu "esoteerikute" aadressil, kuid tegelikult on see hea tarkus, mis läheb kokku ka siin ühes teises teemas mainitud selektiivse mälu fenomeniga. Kui üldse pokkeris meelde jätta asju, millest meil midagi kasu pole, siis miks ikkagi tekitada endale negatiivseid, mitte positiivseid mälestusi? MILLEKS? :P

Potsataja
13.01.09, 10:05
Grow a mindset, Imric. Sul on tüüpilise gambleri maailmavaade: ma pole võitnud veel, sest pole "hittinud" või pole seni vedanud lihtsalt. Vähesed võitvad pokkerimängijad tänapäeval usuvad, et võitjat ja kaotajat eristab see, kui palju neil õnne on. See on kaotajate mõtteviis.


Tundub, et sa ei saanud minu mõttest absoluutselt aru. ;)

Uniquest
13.01.09, 10:11
Tundub, et sa ei saanud minu mõttest absoluutselt aru. ;)

Ma arvan, et sain. Ma vaidlen sellele lihtsalt täielikult vastu. Minu meelest on just võitvad mängijad need, kes foorumeid mängitud käte kirjeldustega täidavad. Kaotajad eelistavad bad beat foorumeid. Esimesed siis postitavad käsi, sest leiavad, et nad võisid vea teha ning kahtlevad selles, kui hästi nad mängisid. Viimased näevad peamiselt käsi, kus neil ei vedanud.

ranka
13.01.09, 12:15
See tunne on standard.

Võitvad mängijad ülehindavad oma oskusi ja alahindavad õnne osakaalu (hakkavad halama, et nad ei beadi mängu ning ainult hea jooksuga võidavad). Kaotajad alahindavad oma võimeid ja ülehindavad õnne (donkide lemmikväljend: Teistel joppab/jookseb kaart paremini kui mul, mitte kunagi ei hiti jne)




FYP


Nüüd on minul küll kuul koos.

Sa siis väidad, et võitvad mängijad peavad end paremateks mängijateks, kui nad tegelikult on? Ja kaotajaid siis peavad end halvemateks, kui tegelikult on?

jukuke
13.01.09, 12:53
poker on sport nagu iga teinegi . Kaotus vähendab usku oma võimetesse mis muudab tulemuse halvemaks , võit suurendab enesekindlust . seega isegi võib olla tõene et võitjad peavad ennast paremaks kui on ja kaotajad halvemaks kui on :)

Uniquest
13.01.09, 13:24
poker on sport nagu iga teinegi . Kaotus vähendab usku oma võimetesse mis muudab tulemuse halvemaks , võit suurendab enesekindlust . seega isegi võib olla tõene et võitjad peavad ennast paremaks kui on ja kaotajad halvemaks kui on :)

Kui inimene juba endale tunnistab, et ta millegagi hakkama ei saa, siis:
a) ta lõpetab
b) ta püüab ennast arendada
c) ta on sõltuvuses ja vajab abi

Pole veel näinud kedagi, kes halaks tulemuste pärast, samas süüdistaks oma halba mängu kuid ikkagi väidaks, et ta ei püüa ega tahagi paremaks saada. Annaks leida sellist komplekti. Tavaliselt on ikka üks või teine: mängija räägib, et ta peaks oma mängu kallal veel töötama VÕI on Fortuuna ta maha jätnud;D

Cremer
13.01.09, 15:20
Õnnestumiseks on vaja rahategemise soovist enamat - R. Branson

Enamus tegelasi ütlevad mingist ajast, et nad ei mängi enam raha pärast vaid võistlusliku elemendi pärast. I dont play for the money, I play for the competition. Mig.com, Bel0wab0ve jne jne jne.

Endal on ka see komme, et koguaeg cashier lahti ja imetled või siis kirud, et 3ndat päeva number sama kohapeal või siis lausa kerges miinuses. Aga see pole üldse oluline nii lühikese aja jooksul - sellega võiks sama case olla, mis pangaga - et pead oma pin kalkulaatori kusagilt välja otsima, et panka minna jne. :) See kõik pole üldse oluline kui sa vähegi suudad ujuda, sest volume on see, millel turniirimäng tegelikult põhineb. Vaadake näiteks sellise legendaarse tegelase nagu xmachine888 OPRi :) Aige mootor :D

Keiss
14.01.09, 01:07
Nõustun kõigega, mida your_naked_man kirjutas. Ainult ma ise lasen üldiselt saba jalge vahel minema lauast, kus tunnen, et kõik re-raisevad-ck-raisevad jne õhuga. TT-ga,TPTK, ülepaariga jne võiks ju vastata küll, aga jah see tavaliselt lõpeb halvasti. Seega minimaliseerin kahjumid, lähen lauda, kus tunnen end kindlalt ning suudan kaotatu tasa teha.

Ma ise olen maratonsesside mees. 1-2h mängu juures ma tavaliselt lähen alles soojaks. Inimesed on erinevad järelt, omal ajal kui kõvasti spordiga tegelesin siis oli minu spetsialiteediks ka ikka pikamaajooks samal ajal kui sprint huvitanud mind absoluutselt.

RudiTurbo
03.02.09, 10:08
Minul on kuidagi imelik viimasel ajal, 75% sessidest algavad väga järsu langusega ning siis terve sessi võitlen nulli tagasi ja tulevad ka suht pikad sessid, kui vahel kui lõpuks jooksma saan, nagu ka maratoni lõpus, siis teen väga head mängu just lõpuosas. Selline tunne, et esimese tunni jooksul mu aju ei ole veel mõttetega laudades ja teen igasugust nalja kohe ning laksti läheb kohe miinusesse ja tänu sellele, et ma miinuses alustan on tihti need hetked, kus olen peaaegu nullis tagasi ning siis tuleb mindseti laks, KRT MA PEAN SELLE POTI VÕITMA JA NULLI SAAMA, aga siis on hoopis vastupidi, mängin teatud käe üle ja LAKSTI tagasi jälle sügaval.
Tundub, et minu mäng on halb viimasel ajal just suurelt mindseti tõttu ning see sai alguse natuke üle rolli mängimisest ning seal pärast väikese edu saavutamist halva jooksu kätte sattumist ning see ikka tõmbas mu Pokerstarsi BR'i päris kanni omadega. Pmst hetkel olen samas seisus, kus olin enne üle rolli mängu shotti, aga vahepeal käisin nii kõrgel ära, et siiski on kahju kaotatust. Aga olen jällegi kogemuse võrra rikkam ja tunnen, et võiksin isegi üle rolli mängimisest artikli kirjutada, sest sedasi mängides tekib nii palju mindseti tõrkeid, et A'gamest saab asi olema kaugel, eriti kui üx suure stackiga river valesti läheb.

Ning samuti on mul see asi, mida Tuul kirjeldas, kui olen just oma BR'i tipphetkel ja kõik on paremini kui kunagi varem, siis nagu ei julge laudadesse minna ja elu on lill ja laisklen. Aga kui olen kaotanud, siis ei suuda oodata, millal koju jõuan ja laudadesse saan, et ruttu end tagasi grindida.

Kuid Pro'd on just öelnud, et mängida tuleb palju, siis kui võidad ning vähe, siis kui oled kaotamas. Gus Hansen maniakk vist on teinud mingeid 36h sesse siis kui luckbox töötab :)

virx747
03.02.09, 13:39
Iga päevaga saan üha rohkem aru, kui oluline on õige keskendumine ja sessiks häälestamine. Me teeme ühe sessi jooksul mitu tuhat otsust. Mõelda tuleks nii, et mitte ükski nendest otsustest ei ole vähem tähtis kui teine. Iga väike pott võib järsku kasvada suureks, iga kindlana tunduv võit võib ühe hetkega pöörduda kaotusseisuks. Edukad on need, kes need hetked ära tunnevad.

Kui me teeme nendest tuhandetest otsustest kasvõi 5% keskendumata, motoorselt ja pohhuistlikult, siis võime olla juba kaotavad mängijad. Arvan, et igaüks teab, kui raske on hetk, kui oleme hea fiilinguga lauda istunud ja otsustanud, et täna tuleb hea päev ning siis saanud esimeste minutitega paar karmi bad beati. Siit seisust on väga raske välja tulla ja enamuse otsuste jada on ilmselt juba rikutud.

Aga siin ongi koht, kus meil on võimalus enda professionaalsus proovile panna ja küsida enda käest miks me seda asja teeme ja kas ja mida tahame saavutada. Tähtis on asja näha pikas perspektiivis tervikuna ja aru saada iga hetke tähtsusest.

Ma ei teagi mida ma päris täpselt tahtsin tegelikult õelda, aga olen viimased sessid mänginud sellise mindsetiga ja tulemused on näha. Tegelikult niimoodi mängides võib isegi miinusega lõppenud sessi järel tunda rahulolu tunnet õigesti tehtud otsustest ja enda heast mängust. Nii veider kui see ka pole.

Keiss
04.02.09, 04:58
Mul on täpselt sama mis Rudil, et kui alguse pekki ise keeran siis on terve sess üks suur heitlemine ja higistamine ning seetõttu olen hakanud üle vaatama ja ümber hindama oma esimesi käsi või lausa ringe ning pigem foldin PF kui hakkan kohe rabelema.

Samuti olen 100% nõus selle lausega: kuid Pro'd on just öelnud, et mängida tuleb palju, siis kui võidad ning vähe, siis kui oled kaotamas. Gus Hansen maniakk vist on teinud mingeid 36h sesse siis kui luckbox töötab.

Ise samuti teen maratonsesse kui lucbox on põhjas. Lihtsalt fishid ja luckbox satuvad miskipärast ülitihti korraga samasse aega ning siis ainult oota ja võta papp vastu, kui see veel kontole mahub. Samuti kui on näha, et lauad on üli****d ja ning jooks veel hullem siis parem kohe lahkuda ja leida muu tegevus ning mitte vägistada. Teinekord tuleb tõesti tunne nagu mängiks ise kasinnis mingite lootusetute aparaatide taga ehk siis kui nii tunned siis parem klõpsti lauad kinni.

Mindset on ülitähtis ja mina näiteks PEAN sessi alustama nii, et toas oleks vaikus ja ise oleks pestud-kustud-klanitud. Muidu head nahka ei tule.