PDA

View Full Version : TurniiriStrateegia



ranka
10.01.09, 21:42
Oi tere!

Turnades olen donk ja vajan Teie abi.

Kirjutage paari sõnaga oma turniiri strateegiatest (MTT-d, fieldid 300+ või suuremad) ning ka võiks oma tulemused alla panna.

Kiir küsimused, kes ise ei oska:
1) Kuidas mängite turniiri algfaasis (tight/loose, passive/agressive, limbite/raisete)
2) Keskfaasis, kui pool fieldi väljas
3) Bubbles
4) Lõppfaasis (bubble ja vahetult enne finaali)
5) Finaal laud

Samuti, kust maalt on push and pray mäng ning kui väikeseks oma stacki lasete. Kõik lingid, mis Teid on aidanud postitage siia.

I NEED YOUTR UFCKING HELP!

alaska
10.01.09, 22:16
Mängin väga väikse raha peale turnasid (2-5$) aga niipalju kui lugenud olen teiste postitusi, siis erinen selle poolest, et kui mängin, siis on ainult turniiriaken lahti ja terve mäng muuga ei tegele. Iga venna kohta lauas on infot, kuidas ta betib, mille peale foldib.

Üks asi, mida madalas limiidis ei saa õigesti teha, on M järgi tegutsemine. Olgu M viis või kümme, fold equiti on sama. Keegi ei viska maha, kui sinu M on terve tema stack ja keegi ei calli lightimalt, kui su M on 3. Kõik vahivad oma kaarte ja käituvad vastavalt sisetundele. Suures limidis loodetavasti erinev.

lenC
10.01.09, 22:19
Ega ise ka mingi äss MTT-del pole, aga kenasti plussis siiski.

1) Algfaasi mäng on mul vist kõige erinev standartsest MTT regularist. Minu eesmärk on lauas võimalikult vara välja selgitada, kes on fishid ja kes mitte. Kui olen sihtmärgid võtnud(5 käega 60/0 näiteks), siis hakkan kohe potti sisenema peale neid. Statid varieeruvad palju, aga tihti olen mingi 40/20. Arvan, et see on hea selleks, et fishidelt saab kiiremini/suurema tõenäosusega chippe kätte. Tuleks muidugi arvesse võtta, et kaotatud chipid on suurema väärtusega, kui võidetud, aga sellise imidžiga saad regluaridelt suht kergelt väikseid potte, fishide vastu reeglina kontrollid ise poti suurust jne. Üldiselt tähtsamatel turniiridel olen märganud, et n-ö minu stiil on tootlikum(vb ma nittida ei oska lihtsalt). Tihti teen 1-4 levelitega duubli/triple upi.

2) Keskfaasis mängin eelkõige olenevalt stackist, kui suur stack on, siis ma brausin netis ringi ja hoian stacki :D Kui alla average stack on, siis sihin ikka fishe, et enne stack üles saada, kui blindid suureks lähevad.

3) Bubbles olen halastamatu nende vastu, kes lubavad. Alla 10bb stackiga lükkan kõikjalt, kus vähegi +EV, leian et bubbles on FE oluliselt suurem. Sellise 15-25bb stackiga annab edukalt stealida ja ehitada stacki väikeste pottidega, vajadusel riskida ja re-stealida omades head FE-t(sama või suurema stacki vastu siis). Oluline on see, et ei laseks stackil kriitiliseks minna. Suure stackiga kiusan 8-25bb stacke palju.

4) Lõppfaasis surun väikse stackiga samamoodi kui bubbles. Suure stackiga valin oma kohti ja väga hooletu ei ole, kardan et see on leak, aga kui 90 mängijat alles ja 3Xavg stack, siis ma pigem olen tight varajases positsioonis ja stealin hilises, sealt, kust saab. Pigem hoian stacki. Ei leia et midagi hullu oleks, kui 30 mängijat on alles ja olen avg stackiga. Kui mõni tüütu LAG on siis võin 3-bettida ja re-stealida päris palju, olenevalt tujust.

5) Chipleaderina meeldib samamoodi tight olla ja lasta meestel kukkuda, loomulikult callin shortide allinne, kui head EV-d näen.. Aga väga ei rapsi. Väikse stackiga olen paras nuhtlus ja lükkan 2-e moodi, omades kätt ja mõeldes, "kas QJ on +EV, kui 3 meest taga" jne. Meeldib ka ilma käeta varastada sealt, kus blindidel on avg stack nitid, kes samamoodi "lasevad meestel kukkuda

Seis on kriitiline, kui mul on alla nutune, kui mul on alla 8bb-i, seis on kriitiline, kui alla 6-e.

ranka
10.01.09, 22:32
Väga hea jutt lents andke veel oma strateegiaid ja nippe.

Samuti tahaks küsida postflopi kohta - kui tihti teete cbeti? Eriti pool-kõvade stackidega.

Näiteks: Blindid, 500/1000, ja effektiivsed stackid 16k. Isoleerid 19/9/2 vastase, kes limpis UTG-lt ,sa button. Tegid 3k raise, ta callis. Pot on nüüd 7.5k ja sul 13k järgi. Board on "keskmine" Kh2d7d. Kas teete cbeti ja kui suure? Teie käsi täiesti läks võssa JT potid.

ranka
10.01.09, 22:35
Ja üldse mulle tundub, et ma cbetin turnadel vähem, kui cashis, seda põhjusel:
a) stackid on liiga väikesed
b) vastased halvemad ja callivad tihedamini

On see leak? Kuidas Te ise tunnete? Cbetite turnadel rohkem või vähem, kui cashis?

lenC
10.01.09, 22:45
Väga hea jutt lents andke veel oma strateegiaid ja nippe.

Samuti tahaks küsida postflopi kohta - kui tihti teete cbeti? Eriti pool-kõvade stackidega.

Näiteks: Blindid, 500/1000, ja effektiivsed stackid 16k. Isoleerid 19/9/2 vastase, kes limpis UTG-lt ,sa button. Tegid 3k raise, ta callis. Pot on nüüd 7.5k ja sul 13k järgi. Board on "keskmine" Kh2d7d. Kas teete cbeti ja kui suure? Teie käsi täiesti läks võssa JT potid.

Seda floppi cbetin praktiliselt iga ühe vastu HU-s IP. Summaks paneks ~3500, plussmiinus mõnisada. Kui callib, siis turni c/f-n põhimõtteliselt alati.

Cbetin ka võibolla veidi vähem kui cashis, aga arvan et see leak ei ole, kuna varieerun neid postflop allaandmisi täieliku nutsiga, seega võib floatimine kalliks maksma minna. Põhjus, miks julgen slowplayd teha ongi see, et lõpus stackid nii väiksed, et ei ole vaja 3-e tänavat et stacke sisse saada ja kui endal mingi set mitte koordineeritud flopil käes, siis annan tihti võimaluse midagi tal hiljem hittida.

timukasr
11.01.09, 00:01
Turna algus: olen tightmon, las fishid annavad mulle raha.

Turna keskel: kui on suur stack sisi üritan olla LAG, kui väike stack siis üritan double uppida, (kui stack on ca 16BB siis mingit limpimist või raisimist ei tee, ainult shove või fold). Mida väiskem stack seda vähem vigu saad teha, seda vähem on sul implied oddse, seda vähem tõsiselt vastased võtavad sind. Seega tight on hea olla.

Bubble: peaks olema loosem, kuna rahvas tahab rahasse, aga kuna mul pole nii palju mune ja pokerstarsis on sellised bubbled, mis on praktiliselt olematud player fieldi tõttu, siis ma oma mängu stiili ei muuda.

Turna lõpus: tavaliselt on mul suur stack ja jooksevad head käed, siis eemaldan shortstacke, kes pushivad suht looselt ja ise mängin näiteks ATs UTG, mis on selles faasis praktiliselt nuts (oleneb turnast loomulikult), mida agressiivsem oled seda parem, sest siin läheb rahvas tightiks. Kui on väikse stack, siis ootan õiget aega ja lükkan chippid keskele. Samas tuleb tähele panna, et bigstackid callivad väga looselt ja tihti on multiway potte näha.

Finaal laud: ma mängin finaal lauda üsna tightilt alguses, mulle meeldib oodata kuni rahvas üksteist ära bustib ja minu lõpp teenistus suureneb ja kui mul tuleb hea käsi, siis suht alati on väikseid stacke, kes callivad ja suurendavad su stacki nii, et see oleks konkurentsivõimeline teiste big stackidega. Üks online finaal laua omadus on ka, et seal on mingi fish, kes on terve turna kõik käed ära lotonud ja jätkab oma manjakaalsust finaal lauast. Tavaliselt saan ma raha sellistelt mängijatelt ja siis on juba nii suur chip lead, millega on raske kaotada.

Valts
11.01.09, 00:57
1) Small ball alguses, vaatan palju flope, kuskil 30 vpip stat. Kasutan väikseid panuseid, potti sisenen minraise või 2,5BB panusega, kui limpareid eelnevalt pole. Positsioonist callin suht luusilt. Flipe ei võta, marginaalsetes olukordades hulluks ei lähe. Üritan ilma väga tugeva käeta mitte all in sattuda. Pmst negreanu small ball strategy tema raamatust. Tähtis on vaikselt nööpe akumuleerida ning elus püsida.
2) Keskfaasis olen suure stäkiga(üle average) loose ja ja jätkan sama mängu mis alguses. M 10 juures hakkan juba push/fold kasutama(kuigi see osa on puudulik veel). Kui raamatu saaks, siis ehk paraneks asi(@ ranka).
3) Bubbles, kui lastakse, siis suure stäkiga varastada nii, et alb akkab. M 10 ja väiksema stäkiga võimalikult palju suruda, kuna rahadesse vindumine pole eesmärk.
4) Lõppfaasis (bubble ja vahetult enne finaali), average+ stäkiga small ball ikkagi, väiksed betid ja raise'd. Väga loose üldiselt ikka, sest mulle on mulje jäänud, et enne finaali inimesed tõmbavad ikka väga tightiks ja neilt saab kõvasti varastada. Väikse stäkiga push fold.
5) Finaal laud, suure stäkina jätkan agrolt, väikse stäkina lasen pigem teistel maadelda.

jrgn hell
11.01.09, 11:41
ma kui vähegi julgen, olen alguses ikka väga lag, sest ainuke aeg kui odavalt midagi hittida ja duubeldada. Ühtlasi prague tuleb igasuguseid huvitavaid mõtteid gus haseni aussie millionsi raamatust. Kino vend ikka.
antedega seleta silusti lahti, et kui on sb ja ante rate 3/1 le, siis tuleb minna berzerkmodei, sest full ring lauas tuleb antedest juba sama palju juurde, kui blindidelt on sees. Vend ikka stealis iga kahe kaardiga kui spoti leidis.

Valts
11.01.09, 13:36
ma kui vähegi julgen, olen alguses ikka väga lag, sest ainuke aeg kui odavalt midagi hittida ja duubeldada. Ühtlasi prague tuleb igasuguseid huvitavaid mõtteid gus haseni aussie millionsi raamatust. Kino vend ikka.
antedega seleta silusti lahti, et kui on sb ja ante rate 3/1 le, siis tuleb minna berzerkmodei, sest full ring lauas tuleb antedest juba sama palju juurde, kui blindidelt on sees. Vend ikka stealis iga kahe kaardiga kui spoti leidis.


Selle duubeldamisega on ju nii, et ajad endal ise variatsiooni suureks, palju turvalisem on olla loose/midagi passive/agro vahepealset ja mängida väikseid pote, sest oma tournament life'i sead nii palju vähem ohtu. Nuts või nutsilähedase kaardiga ajad obv nupud sisse, aga näiteks nädalalõpu turnadel mingeid QQ/JJ/TT vs XX flipe varajases staadiumis ei ole väga mõtet võtta. Et siis väiksed (value) betid, raised ftw!

Tylos
11.01.09, 15:48
Huvitav-huvitav,mis l6puks ajendas Ranka The Golddiggerit turnateooriasse syybima.Olen ma kuulnud mitu korda sind mainimas kui m6ttetud ikka turnad on. ;D

Aga,ok,l66pimine l66pimiseks.

Turna algfaasis on st2kid blindidega v6rreldes suht diipid ja iga stiil v6ib kasu tuua kui see pole just psyhho-maniakaalne agro(tilt).Kuna turna selles j2rgus on pear6hk postflop m2ngul st rohkem m2ngijaid callib ja vaatab floppi,siis mu enda m2ngustiil varieerub t2iesti nurgast nurka.S6ltuvalt lauast ja k2est loose/passivest kuni tight/agroni.Kindlad raised top-k2tega aga samas olen ma ka igati valmis limpima UTG 46s kui laua imidz seda lubab.Ysna tihti lubab.Pole midagi paremat kui odavalt limbitud n6rga k2ega flopis monster saada.Kindlasti olen ma 6ppinud turna algfaasis v2ltima hand-after-hand allinnerite callimist AJs-i v6i 99-ga.Neil jobudel on mingi imelik v6ime oma 58o-st ikka v6it v2lja imeda.Ja kuna st2kid on suht v6rdsed siis pooltel kordadel l6ppeb see turnalt v2lja lendamisega.Vaadates sihukseid vendi kelle early ja early-middle finishing % on kuskil 70-80 siis tekib kysimus,milleks nad yldse m2ngivad.Minu n2itajad n2iteks detsembris olid early-3%,early-middle 20% ja seal nad kuskil olema ka peaksid.Algfaas on minu jaoks rohkem piece-by-piece st2ki suurendamine.

J2rgmine faas,mis toob m2ngu muutuse,on kui anted m2ngu tulevad.M2ngu p2hir6hk l2heb automaatselt post-flop m2ngult pre-flop m2ngule.Antede lisandumine ja blindide suurenemine teeb poti m2rksa v22rtuslikumaks.Selles m2nguosas hakkab juba m2ngima hand selection,positsioon ja mis mitte v2het2htsam-agressioon.Blindide stealimisest,mis turna algfaasis ei oma tegelt suurt t2htsust,saab nyyd juba kindel relv arsenalis.See on ka aeg kus ma hakkan allinnidest kasu(eeldatavat,lol) l6ikama.Nyydseks suuresti erinevad st2kid,lauas olevate m2ngijate stiili ja range selgekssaamine ja laua yldine tightim imidz teeb pre-flop AI juba kasumlikuks.
Kysimus mille Ranka ka esitas oli cont-beti kasutamine.Ma ise kasutan cont-betti k6ige rohkem just turna middle-faasis.Kui st2kk v6imaldab siis muidugi ka hilisemas faasis.Samas turna algfaasis on cont-bet suht 6rn teema kuna st2kid on deepid,donke rohkem ja need on sind valmis maha callima ka ulmek2tega.See omakorda tingib,et pead suurema cont-beti tegema.Mitte,et ma seda siis ei kasutaks aga turna alguses on cont-bet kindlasti v2iksema EV-ga kui middle ja late faasis.

Nyyd siis mullist.Siin pole midagi eriti r22kida -on need kes rahasse foldivad ja on need,kes seda 2ra kasutavad.Agressiivsus on k6ik.Praktiliselt kogu m2ng toimub push/fold rytmis.Enda kohta r22kides pean ytlema,et bubblem2ng on tegelt minu k6ige suurem n6rkus mis kindlasti tahaks ravimist.Ma olen agro aga mitte piisavalt.Peaks vist hunnikus turboSnG-sid panema,saaks agromaks.
Kindlasti on bubble m2ngus minu jaoks agressiivsuse n2itamiseks oluline m2ngitavate k2te valik vastavalt st2ki suurusele.Korralik st2kk(ca BB20+) v6imaldab suruda suht laia rangega kui laud lubab.Samas shortst2kk n2ide mille Ranka postitas,minnes preflop AI QTo-ga,see on way yle minu range.

Bubblej2rgne m2ng on mul tight-agressive.Kui turnafield on suur siis j2rsku 2rkab kogu see shortst2kkide punt ellu kes kukuvad kibedalt allinnitama igat masti k2tega.See on tegelikult turna jooksul parim moment oma st2ki kahe-kolme-nelja jne kordistamiseks shortide najal kui vaid pidada kinni handselectionist.Lisada siia veel ka kerge steal keskmiste st2kkide vastu ja,yldiselt,peab tulema.

Mida ligemale finaallauale seda olematuks j22b mul "call" nupp.Finaallaud on see kus on juba yliharv juhus kui ma callin.Fold,re-raise,allin on ainukesed mis eksisteerivad.Tavaliselt on m2ng juba nii tight ja blindid nii kannal,et polegi ruumi calli tegemiseks.

Yldiselt r22kides ei meeldi mulle AI minna kui ma just pole sunnitud.Lambist allin pokkeris on minu jaoks nagu rulett added valuega.Added valueks oleks siis see moment kui 3 outeri k2est 2ra saad ja hiljem ennast s6imad,et ma oleks ilusti ta postflopis k2est v2lja bettinud.Selliseid olukordi olen ma yle elanud hulgim ja sellest l2htuvalt m2ngin ma kui v6imalik ilma allinni minemata ka v2ga tugevaid k2si.

Edasised postitajad v6iksid kirja panna ka oma arvamuse re-buy turnade esimese tunni m2ngimise kohta.Nimelt sattusin ma paar p2eva tagasi yhte lauda m2ngima Full Tildi sakslasest pro Marco Liesy-ga.Minu strateegia kui selline on m2ngida nagu tavaturnat,kohene re-buy ei anna minu arvates mingit eelist.Sattusin ysna turna alguses allinni mille kaotasin,nii,et tegin turna peale veel yhe re-buy ja addoni.Teise tunni alguseks oli mu st2kk tiba yle 7K.
Liesy,vastupidiselt mulle,uhas umbes kymmekond topelt-rebuyd+addon.Teise tunni alguseks oli tal 11K.Kui ma siis naljaga pooleks panin chatti teksti ,et sakslaste nigel m2ng pole ime kui nende pro ja eeskuju sel moel m2ngib,tuli vastus,et selleks ju re-buy turnad ongi.St2kk tulevat yles saada.Asja iroonia oli selles,et teise tunni l6pus oli mul 26K,tal 14K.So,where is the point to do all these re-buy's kui minu miinimumist maksimum t66tab sama h2sti?

Tarq666
11.01.09, 18:05
Minu MTT strateegia.

Turna algus faas: mängin passive neutralit, et lauda katsetada. Limbin Axs ja small, middle paaridega nii early ja middle position(set mining, flush draw hunting või two pair või harva trips), kui ei taba loobun või callin kui pot oddsid head ja backdoorid ootamas. Buttonil ja cutoffil mäng situlatsiooni keskselt ja käte range suurem, kui saab stealida siis stealin aga enamuse ajast limparite vastu limbin. Raise hande mängin standart raise pot, raise flop pot või 3/4. Kui vastane flopil callib, ja mul midagi pole siis check fold, kuid piisab flopi overpairist, toppairist et turniiri alguses all in minna(siin loeb vastase hindamine). Aggrosid püüan lõksu meelitada ja fishe hakkan bettima niipea kui olen saanud piisavalt hea käe. Early position limpimisel on see tähtsus, et katsetan kuidas laud reageerib. Kui nad limbivad järgi pidevalt, siis pole sellelt positsioonilt mõtet limpida QQ, KK, AAga. Kui reisivad, siis saab seda ära kasutada. Early pannakse tavaliselt tugevate kaartide peale ja siis on post flopis hea bluffida.

Middle phase: Mida kõrgemaks blindid lähevad seda rohkem ma hakkan käte rangei ja limpimist koondama. Siin sõltub palju stacki suurustest ja taas tuleb käituda vastavalt olukorrale. Kui on soodne flopata siis limpan kaasa. Vastaste raise hakkan rohkem austama ja foldide % tõuseb. Samas teen middle ja late position open raise mängitavate kätega(selle käte range päris suur, kuid eelistan siiski suited kaarte). Mida suuremad potid ja blindid seda nõrgemate kaartidega saab all inni kaaluda post flopis(sõltuvalt vastase stackist). Bigstackidega tuleb ettevaatlik olla ja smalle vahele võtta(mõlema puhul töötab väga hästi check raise, sest turniiris on mängijad sunnitud aggromad olema). Check raise kasutan ka sellises olukorras, kui kaitsen ennast steali eest ja flopan toppairi või paremat obv. Vastase flop continution bet on väga sagedane nähtus turniiril.

Bubble: Minu nõrkus avaldub siin kõige rohkem kuna ma ei taha tehtud töö eest jääda rahata. Tunnen mõned steal momendid kenasti ära aga ei suuda oma näiteks 77ga allinni lükata. Kuid kui soodsad võimalused, ning kui mul on teiste silmis tight imigi ja pole lauas eriti 3betitud, siis middle positison tundub vahel isegi parem stealimisie koht olevat kui late position, sest late positionis usutakse sind vähem. Seega stealin mõlemas positsioonis sama %iga. Kuid stealin alati mängitava käega, näiteks K7s.

Rahades: Siin mängib rolli mu enda stacki suurus. Kui big stack siis mängitavate kätega ahistan shortisid, et kui nad mu allinni vastu lükavad, et siis oleks mu call kindel (näiteks A8off, J9s). Vastaste kohta on nüüd piisavalt infi ja enamus on tightid. Shortina hakkan käsi ootama ja vastavalt olukorrale siis ründan(enamus ajast position open raise). Peamine ongi vastase stiili vastu mängida ja mõelda, mis mulje sa ise oled neile jätnud. Pre flop all in kätena kasutan AQs, AK, AKs, QQ, KK AA ning vastavalt stackidele ja mängijatele ka nõrgemaid käsi.

FT: sit and go strateegia. täiesti olukorrakeskne, kuid siiski tight, nii kaua kui blindid lubavad.

Loodan, et saite midagi kasulikku loetud enda mängu jaoks.

wedoit
11.01.09, 18:28
mul pole strateegiat, mäng sõltub sellest kuidas lastakse mängida. kui olukorraga jooskvalt ei kohandu, siis oled exploitable.

RudiTurbo
12.01.09, 03:07
http://www.officialpokerrankings.com/pokerstars/RudiTurbo/poker/results/856C98BB9A3944BE8FA16DBB3F45BCE8.html?t=2

No ITM on hetkel 29%, aga olen vaevu kasumis, sest suuri hitte pole veel õnnestunud saada.

1) Aga muidu algfaasis olen suht tight ning mõnikord mängin esimene tund ainult mõned käed kaasa, eriti siis kui tournamendi lihtsalt kõrvale võtan. Ning rebuy tournides mängin tihtipeale esimene tund ainult 4-8 kätt, sest selline lammutamine käib, et oota üx premium ära, tee duubel ja kui tuleb veel üx premium, siis o lucky day. Muidu kui tõstan, siis tõstan kohe suht tugevalt 4-5x BB ning hilisematest positsioonidest üritan ka sette jahtida.


2) Keskfaas on siis suht pärast esimest tundi või nii, siis hakkab mäng olenema suht laua enda üldisest imidzist. Kui on tight, siis hakkan blinde võtma tihedamini, kui on loose, siis jään endiselt natuke kätt ootama. Eriti ma ei bluffi veel selles osas ning Cbettide peale ka hästi ei kuluta chipse, sest donke on veel endiselt palju ning tuleb säästa chipse hetkeks kui on võimalik teha duubel. Iga chips mis kaotad, on duubli hetkel juba kahekordne kaotatud väärtus. Vahel kui õnnestub suurem stack saada, siis eriti palju loosemaks ei muutu, kuid mõned heade oddside ja implied oddsidega calle tuleb hakata tegema, sest oma stacki suurus annab juba implied oddse palju rohkemate kaartide jaoks.
3) Bubbles ma usun, et ma ei mängi päris õieti. Ma hoian end siiski veel suht tightina ning ootan suht selle bubble hetke ära, aga ex sellepärast ongi mul hetkel hea ITM%. Kuid kui on blindides selline ootaja stacki ja stattidega mees, siis kindlasti võtan tema blinde väga agressiivselt. Sellel hetkel kui AA või KK tulevad, siis on hea mõni scared bet teha, et mõni bubble exploiter tulex ja bluffiks Sind. Aga tavaliselt siiski, lähen kindla peale ja teen korraliku raise, sest enne bubblet AA või KK'ga põske saada on ka jube, eriti siis kui tegid väixe beti kuskil ja suht enda süü, et lasid mingil donkil tõmmata.

4) Lõppfaasis, siis kui tihtipeale veedetakse aega M5 stackiga, eriti minusuguse mängija puhul. Varem ma pigem blindisin välja, kui sitaga all ini läxin, kuid pärast Harrington on Hold'em vol2 lugemist minu maailm muutus. Ning All ini minekul on tähtis pigem hea positsioon ning õiged stackide suurused ning mängijatüübid minu taga, kui mu holekaardid. Kohe kui mu stack langeb alla M5 zone, siis lähen all ini , no mitte päris any two, aga suited connectorid juba kõlbavad ka, peaasi, et kõik mängijad on minuni foldinud ning mu taga ei olex hyper suurt väga loose stacki. Rünnata tuleb blindides just keskmisi stacke, mitte väixeid, kes on desperate, ega suuri, kellel on võimalik teha puhtalt oddside calle. Flopis on suht hea slowplayda any top pair , sest väga palju bluffitakse selles osas ning saad kohe ühe lisabeti tavaliselt, kui oma paari flopis ära checkid. Igatahes nüüd kui olen hakanud järgima, sest, et kui M5, siis on fold or shove, olen saanud mõned kenad seisud just tänu sellele, et any twoga hoidsin oma stacki parajas suuruses ning kui siis lõpux nuts tuli, siis sain duubeldatud juba keskmiste stackide hulka ja sealt annab juba tegutseda. Kuna kui M5 zones kohe tegutsema ei hakka, siis langed nii väixe stacki peale, et fold equity kaob ning lootust on ainult korralik leht leida ning kui seda piisavalt ruttu ei juhtu, siis lõpux duubeldad end M2 pealt M5 peale tagasi ja võidetud pole mitte sittagi. Oled endiselt tournamendis, kuid final tabelisse jõudmine oleneb endiselt Su luckboxist.
Hiljuti lugesin natuke ka 2p2 tourney foorumeid ning imestasin, kui palju seal nimetati mingeid kolmanda paariga ja overkaartidega standard shove või callideks, et praegusel ajal mu tournamendi lõpufaasi osa on ka natuke loosemat stiili omandamas ning ei lase ma enam endast üle sõita mingi mõttetu flopiga. Ning samuti õpin rohkem Blinde kaitsmisi ja blindi varguste ära callimist loosemaks, sest , kes on Harrington vol2 lugenud, need on valmis CO ja Buttoni pealt T6o'ga all ini minema kui stack piisavalt väike ning T6o all in on otsene näide raamatust :)
5) Finaal laudade kogemust eriti pole, kuid meeldib alustada tightilt, sest osades laudades kaob tõesti ruttu see viimane pool lauast, mõni on tihtipeale end välja venitanud ja kohe kohe suremas nagunii. Ning raha kasvab ka väga võimsalt ülemiste kohtade pool, seega tasub riske natuke vähem võtta. Aga kui järgi jääb juba 4-5 tavaliselt, siis ei lange keegi vb tund aega enam välja ning tuleb mängida nii hästi kui suudad, sest kes sel hetkel on tihti kõige agrom , seab end heads upiks juba heasse positsiooni. Kui juhtun olema stacki liider, siis samuti meeldib olla suht tight ja seda põhjusel, et kuna minu käes on enamus chipse , siis niikaua kuni neid enda käes hoian, on kõik teised surve all ja neil vähem hingamisruumi igatepidi ja peavad tegema riskantseid liigutusi, kui neile kohe chipse jagan, siis on neil juba ka rohkem ruumi ning saavad ka tegutseda rahulikumalt ja kindlama peale.


Overall strateegia on siis pmst , et TIGHT algul, kuna lihtsalt enamus potte on multi way ning väga riskantne, tullakse ja lõpetatakse Su tourney ära mingi drawga kasvõi, kuigi bettisid end pooleks. Ning siis kui anted hakkavad juba preflop potti kõvasti suurendama, siis tuleb hakata loosemalt mängima, sest igasse potti sisenemiseks on paremad oddsid ja see on ka põhjus, mis loosemad mängijad jõuavad tournides tihtipeale kaugemale. Esimene ülesanne on jõuda rahasse ning siis kui raha käes, siis vaatame, kuda sinna viimasesse lauda jõuab :)

ranka
12.01.09, 03:29
lenC ja ruditurbo, Te olete vennad? :D

Väga head strateegiad ning loodan, et aitab.

Tylose küsimusele, et miks turniirid: WSOP-ks tuleb harjutada varakult! :D

RudiTurbo
13.01.09, 00:51
lenC ja ruditurbo, Te olete vennad? :D

Väga head strateegiad ning loodan, et aitab.

Tylose küsimusele, et miks turniirid: WSOP-ks tuleb harjutada varakult! :D


MIS? Mix vennad? :D
Mul pole ühtegi venda, üx õde on, kes on juba piisavas vanuses, et võib kellegi teie voodisse sattuda ühel hetkel, KES TEAB! ;D

ranka, kuidas WSOPi pileti kavatsed muretseda, kas on mingi kaval stepside strateegia välja mõeldud või lihtsalt teed mõned kallimad satid mingi aeg?

ranka
13.01.09, 03:59
WSOP ei tähenda seda, et peab ME mängima :)

Cremer
13.01.09, 13:13
Minu arvates võib turniiripokkerit kokku võtta samamoodi nagu malet:
early stage u gotta play it by the book, middle stage u gotta play it like magician, late stage u gotta play it like a machine.

adam_q
17.02.09, 13:33
Mul pole ühtegi venda, üx õde on, kes on juba piisavas vanuses, et võib kellegi teie voodisse sattuda ühel hetkel, KES TEAB! :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

anna nr

Tigrano
17.02.09, 14:04
Minu arvates võib turniiripokkerit kokku võtta samamoodi nagu malet:
early stage u gotta play it by the book, middle stage u gotta play it like magician, late stage u gotta play it like a machine.


Vau, väga hästi öeldud.

vinney
21.02.09, 13:40
mis on M5,M10 ning ITM %

Tigrano
21.02.09, 13:44
mis on M5,M10 ning ITM %


Loe siit:

http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,847.0.html

ranka
21.02.09, 16:05
mis on M5,M10 ning ITM %


ITM% seal ei ole aga see tähendab In The Money % ehk kui tihti rahadesse jõuad.

risti7
25.02.09, 21:18
Samuti tahaks küsida postflopi kohta - kui tihti teete cbeti? Eriti pool-kõvade stackidega.

Näiteks: Blindid, 500/1000, ja effektiivsed stackid 16k. Isoleerid 19/9/2 vastase, kes limpis UTG-lt ,sa button. Tegid 3k raise, ta callis. Pot on nüüd 7.5k ja sul 13k järgi. Board on "keskmine" Kh2d7d. Kas teete cbeti ja kui suure? Teie käsi täiesti läks võssa JT potid.


HORRRRRIIIIIIBEL play. 17BB stackiga sa ei mängi ühtki kätt nii. JTs preflop seal call > fold > nupud. UTG limp selles faasis on tavaliselt väga kahtlane asi.

1. alla 20BB stackiga sa ei tee ühtki tõstet, kui sa ei saa 3-beti callida.
2. selles olukorras ainus võimalik agressiivne suund mis pole all in on go&go - raise suuremalt, et flopil oleks sul ca potbet järgi ja shove any flop, aga JTs on lihtsalt liiga nõrk selleks.

vsiu100
26.02.09, 08:35
ristiga nõus. võibolla olen liiga weak, aga ma paneks veel järjekorda fold > call > reise.
ja kas go&go-d pole mitte parem OOP kasutada?

risti7
26.02.09, 11:04
ja kas go&go-d pole mitte parem OOP kasutada?


on muidugi

RudiTurbo
26.02.09, 12:57
ristiga nõus. võibolla olen liiga weak, aga ma paneks veel järjekorda fold > call > reise.
ja kas go&go-d pole mitte parem OOP kasutada?


Ma nõustuks ka, et fold esimene, sest mida Sa selle stackiga hittima lähed? Kui tead, et selle vastase vastu Any pair sobib, siis call, kuid ridade, flushide jaoks Sul pole implied oddse siin. Ning kuna sellises tournamendi faasis piisab igast tugevast paarist duubliks, siis kindlasti ei ole vaja mängida käsi, millega on võimalik kokku saada nutse, sest hind on liiga kallis.
Sest (Rida = duubel) == (paar = duubel)
Rida = väike töenäosus saada
Paar = suur töenäosus saada.

obv, on paariga duubeldamine riskantne, sest vastasel alati palju oute, kuid kuna meie stack on selline, siis, et kuhugi jõuda oleme sunnitud noateradel kõndima nii või teisiti. Kuid kuna kõik teised on ka tihtipeale poolsurnud ja iga hetk valmis meeleheite bluffi tegema või midaiganes, siis parem hoida käes tugevat paari kui mingit drawd, kui keegi jälle oma stacki keskele on lükanud.

uudistaja
04.03.09, 15:44
Ranka kysis:

Kiir küsimused, kes ise ei oska:
1) Kuidas mängite turniiri algfaasis (tight/loose, passive/agressive, limbite/raisete)
2) Keskfaasis, kui pool fieldi väljas
3) Bubbles
4) Lõppfaasis (bubble ja vahetult enne finaali)
5) Finaal laud

*Ma vastan, et turniire ei saa mangida mingi kindla skeemi jargi. Neid tuleb mangida laua ja mangija(te) p6hiselt.


Alaska kirjutas:

Mängin väga väikse raha peale turnasid (2-5$) aga niipalju kui lugenud olen teiste postitusi, siis erinen selle poolest, et kui mängin, siis on ainult turniiriaken lahti ja terve mäng muuga ei tegele. Iga venna kohta lauas on infot, kuidas ta betib, mille peale foldib.

*Tapselt nii tulebki mangida, siis tuleb ka edu.

tedd1234
13.03.09, 16:31
Ranka,

Eriline pro ei ole, kuid midagi siin on mängitud ja selgeks õpitud.
Paljud on rääkinud oma strateegijatest, kuid ühinen Uudistaja arvamusega, et mängida tuleb vastavalt sellele, mis stiil lauaga sobib.
Ise olen oma lühikese mängija karjääri jooksul vaid korra FT jõudnud, kuid sinna lähedale päris mitmel korral, mängides suht erinevaid stiile.
Turniiri lõpu poole tuleks agressiivsust üles näidata ning FT jõuab ikka enamjaolt see, kellel selleks "mune" on, sest päris palju on lõpus passijaid, kes kätt ootavad.
Ühed need, kes mängivad võidu peale ja teised, kes mängivad rahade peale.
Ei hakka siin pikka artiklit kirjutama, aga annan sulle lingi ja ka teistele, mille sain healt sõbralt "Uudistajalt" restealide kohta mängu lõppfaasis!
Ma usun, et sellest artiklist annab miskit ikka kõrva taha panna.
Ise olen viimasel ajal jälginud Starsis sellise mehe nagu "moorman1" mängu ja mees jätab sügava mulje. Kui kellegil aega ja tahtmist on, siis tasub natuke jälgida.
Tegemist siis Inlglasest pokkerigeeniusega!
Siin siis see link restealide kohta:
http://www.anskypoker.com/2008/10/tournament-resteals/#more-19

Edu igatahes turniirimängude avastamisel!

lauriiii
02.04.09, 00:30
Mänginud siin viimaselajal väikse BI turnasi starsis. Küsiks arvamust, et kuidas käituda kui stack on jäänud väikseks ja blindid suruvad selga? M on näitkes kuskil 5-6. Kas varajaselt positsioonilt on õigustatud open-shove KQ,JJ taoliste kätega? Lisaks, kui laud on suht tight ja bubble on möödas tükemat aega. Viimastel päevadel just nii turnadest välja lennanud.

RudiTurbo
02.04.09, 00:42
JJ kindlasti shove nii väixe stacki juures, kuid KQ mulle eriti ei meeldi, parimal juhul saad pocketi vastu flipi või siis oled Outkicked või jälitad Ace high'd.
Ning varajane shove on üldse üx jama asi, nii krdi tihti ei piisa mul isegi AJ'ist või misiganes, iga kord kui varajaselt positsioonilt shoven, siis kellelgi on kohe nuts millega callida.

lauriiii
02.04.09, 01:07
Varajane shove on jah saatanast :D
Aga kuramus, kui pikka aega olla suht carddead ja stäkk väike siis tekib tunne, et nüüd tuleb pushida, kui kuhugi jõuda tahan. Paraku on need alati lõppenud minu lahkumisega turniirilt.

RudiTurbo
02.04.09, 01:25
Viimasel ajal hakkab siuke tunne tekkima, et see M5 any two pushimine pole onlines päris õige, sest Fold equity on lihtsalt üldise tourna taseme pärast kõvasti väixem ja callitakse igasuguse pasaga ning siis oled mingis väga väixe edgega coinflipis liiga tihti ning lihtsalt suredki ülitihti tänu sellele. Varem, kui mängisin sellise strateegia järgi, et as long as I have a stack, I have a chance ning pigem blindin välja, kui mingi sitaga pushin. Jõudsin ülitihti rahadesse ning ka sügavamale rahadesse tihedamini. Samuti väixema fieldiga trio tournades tulid final tabelid sedasi, kuid pokerstarsis need suured fieldid panevad pea valutama igatepidi mängides. Kunagi foldisin ka AK'd tournades pidevalt, viimasel ajal olen iga flipi AK'ga pmst vastu võtnud ja no sellex ikka peab nii palju flippe võitma, et kuhugi jõuda nii.

Mõned korrad küll olen olnud jõudnud sellise flipini, mille võitmise korral lähexin stackiliidriks tournamendis, kuid senimaani pole veel ära tulnud perkeles ma ütlen rsk!

lauriiii
02.04.09, 10:17
Samas kui kuhugi jõuda tahad siis ju tuleb pushida. See jällegi eeldab korraliku luckboxi. Ilmselt ma loobun siiski varajasest positsioonist open-shovemisest. v.a AA, KK ja AK-ga.

ESTPatrick
04.04.09, 16:15
mina lähen viimasel ajal turnadele maniakk stiiliga ehk mängin algul vastavalt kaardile ja 20/18 stiilis kuni 30/22 ja mingihetk hakkan vajutama ja mängin suht anytwo LP ja olen 30+ vpip-ga, see loeb muidugi ka lauast tihti, kui selline maniakk on sinu taga siis on väga raske sedasi lasta, kuid ma üldiselt proovin lähtuda stateegiast, callida on raskem kui suruda. ja big stäki kokku saan varastades, milleks piisab tihti juba 4-5 korrast varastades blindide korjamisest siis saab veidi rahuneda ja lasta oma loose imidzil paar kätt kinni maksta kui peaks luckboxi olema ja pärast varastamisseeriat ka mingi decent käsi lõpuks saada. seni on toiminud

RudiTurbo
04.04.09, 21:06
mina lähen viimasel ajal turnadele maniakk stiiliga ehk mängin algul vastavalt kaardile ja 20/18 stiilis kuni 30/22 ja mingihetk hakkan vajutama ja mängin suht anytwo LP ja olen 30+ vpip-ga, see loeb muidugi ka lauast tihti, kui selline maniakk on sinu taga siis on väga raske sedasi lasta, kuid ma üldiselt proovin lähtuda stateegiast, callida on raskem kui suruda. ja big stäki kokku saan varastades, milleks piisab tihti juba 4-5 korrast varastades blindide korjamisest siis saab veidi rahuneda ja lasta oma loose imidzil paar kätt kinni maksta kui peaks luckboxi olema ja pärast varastamisseeriat ka mingi decent käsi lõpuks saada. seni on toiminud


Kahjuks nii odavates tournides, kus ma mängin on terve laud maniakke täis ning LP'lt first in raise loota on unistus :)
Aga 6 maxis on asi kõvasti parem, SCOOPi tournas limper fish oli minu stiili peale suht leilis :D