PDA

View Full Version : Seletada ühe lõiguga skeptilisele inimesele positsioonide tähtsust.



taavo
12.01.09, 22:41
Tere,

Käesolevaga anna vabatahtlikele võimaluse seletada algajast pokkerimängijale, kes mängib ainult lõbu pärast, positsioonide eelisest.
Vaidluse käigus käis tihti läbi sõna "kasumlikkus".
Katkeid vaidlusest:
Skeptik: kuidas me kindlaks teeme selle kasumlikkuse? mis parameetrite järgi? lehtede järgi kui palju sellest raamatus kirjutatud on? lk 24-57?
Skeptik: näita mulle ära kuidas see sulle kasu toob?
------
Vaidleja: http://www.betus.com/poker/school/tips-strategies/position-why-it-matters/
Skeptik: see kõik on puhas jutt
Skeptik: mis kasu sellest lugeda on
Skeptik: on sul mingeid fakte või numbreid
Skeptik: millega konkreetselt võrrelda?
------
Vaidleja: sa ei saa väita et positsioon ei ole tähts
Skeptik: ja teie ei saa väita et on
Skeptik: sest teil pole mingeid fakte ega sittagi selle kohta
------

Vaidlus on pikk ja möödarääkimisi on palju... et siis palun?

Codecci
12.01.09, 23:06
http://img356.imageshack.us/img356/859/positsioonwj9.png
SB on HU-s button.

Uniquest
12.01.09, 23:36
Sama peaks iga suure sampliga võitev mängija saama näidata nii 6-maxi, full ringi kui turniiride (nendega veidi tülikam, aga peaks ka võimalik olema) kohta. Need on faktid, aga tõed, miks asjad nii käivad, oleks Skeptikul palju olulisem selgeks saada. Kui pokkerit vähegi mänginud, peaks aru saama, kui tähtis on selles mängus informatsioon. Ja juba siis on lihtne näha, et positsioonis mängides on sul alati rohkem infot kui positsioonist väljas mängides.

antnx
12.01.09, 23:56
Samuti on positsioonis sinul kontroll positsioonist väljas olevate mängijate üle. Sina, kui sul on positsioon siis sellega sa määrad ära tegevuse ülejäänud mängule.

RudiTurbo
13.01.09, 00:33
See on ju väga lihtne. Kuna Sa käitud pärast vastast, on Sinu käigu ajaks Sul alati vastase käik teada, mis on lisainformatsioon ning otsused põhinevadki senikogutud informatsiooni põjal, MIDA ROHKEM INFI, SEDA KERGEM OTSUSTADA.

antnx
13.01.09, 00:38
Ja tundub, et see inimene pole lihtsalt skeptiline vaid lihtsalt rumal. Sorry aga suur vahe on kas raised QTo UTG või Buttonilt

ESTPatrick
13.01.09, 03:19
minu KUU KASUM = KASUM BUTTONILT

zyxxx
13.01.09, 11:16
Mina ka alguses ei jaganud ära, miks peaks postioonist midagi sõltuma, aga nüüd võin kindlalt väita, et nii kaua kui ei tea ja ei oska kasutada positsiooni eeliseid, ei tohiks olla rahalauda üldse asja.

Rage
13.01.09, 11:20
oehh.. mida me jahume siin.. saada see Skeptik lihtsalt m*nni.. tema sõnavõttu vaadates ta kinganumber (IQ) ei küündi küll sellele tasemele, et pikemaajaliselt pokkerit mängida kasumlikult.

ranka
13.01.09, 12:20
Omast kogemustest võin öelda, et positsiooni selgitamine on mõttetu tegevus - mina vähemalt seda ei oska. Igas pokkeriraamtus, foorumis, ajakirjas jne. rõhutakse, et positisoon on kõige tähtsam - sa võid selle pähe õppida, et positsioon on kõige tähtsam aga seda ei saa nii seletada. Sa ei saa sellest sittagi aru, et miks ta nii tähtis on.

See on minu arvates pokkeris ainuke asi, mis tuleb omandada läbi praktika või vähemalt ise olen selle omandanud ning samuti mu õpilased on selle nii omandanud.

jukuke
13.01.09, 12:50
las skeptik proovib mängida any 2 mida ta iialgi ei mängiks 5 täisringi bettides 4xBB pre-flobis ja pot flop ja vaadaku mis juhtub :)

ESTPatrick
13.01.09, 12:56
ilmselt luckboxi toel võidab sitaks ja siis oled elulõpuni see loll kes rääkis miskist positsiooni tähtsusest

taavo
13.01.09, 16:32
Skeptik: kui kõik kasutavad seda tehnikat siis kaob selle effektiivsus ära
Skeptik: sul pole mitte ühtegi fakti ega näidet kuidas see väidetavalt kasu toob
Skeptik: aint sinu enda välja mõeldud näited
Skeptik: mis kasu nendest on?
Skeptik: igaüks võib näiteid välja mõelda kuidas mingi asi töötab
Skeptik: kas ta pikaajaliselt ka mingit effekti annab selles on küss
--------
Skeptik: te panete puhtalt emotsiooni pealt
Skeptik: et jjumala eest keegi teie kullakallist pokkeriteooriat ei solvaks
Skeptik: kõik põlvitame selle ees
Skeptik: kui mingi strateegia töötab
Skeptik: alguses
Skeptik: siis kui keegi sellest ei tea
Skeptik: siis see toob kasumit
Skeptik: sest sul on eelis
Skeptik: aga kui see on selline standard asi mida kõik teavad
Skeptik: siis kaob selle eelis ära
-------

ESTPatrick
13.01.09, 16:39
õu saada tüüp minuga HU mängima 1/2 või 2/4 alla selle ei viitsi samas

Potsataja
13.01.09, 16:45
Nii, üldiselt olen mina kaotav mängija. 16K käega olen Trios kaotanud räigelt pappi, BB/won hand on iseenesest 0,02 aga see mingi jura ;D

Kõik käed on 6-max ja üldiselt on button 3-nda pos kõrval poisike, ehk 0,16bb/hand ja 0,33bb/hand. Iseasi on muidugi see, et buttonil olen mänginud 3x rohkem käsi.

antnx
13.01.09, 16:49
Kui palju on inimene pokkerit mänginud ja kas ta praegu aktiivselt mängib ka? Pokker on nii situatsioonikeskne mäng positsioon aitab meil teatud olukorras situatsiooni enda kasuks pöörata, sealt ka kasumlikkus. Pokker on puuduliku informatsiooni mäng ning positsioon annab meile palju rohkem informatsiooni vastaste mängu kohta.


Võin tuua vabalt veel näiteid. Mina olen tight image solid player. Mina istun positsioonil UTG ( big blindist kohe vasakul ). Ma olen terve mängu foldinud ja mind on nähtud tõstmas ainult heade kätega (AK,AQ, QQ jne). Minule jagatakse kaardid ja ma vaatan, mul on käes 4 :spade: 6 :spade:. Mina raisen 4xbb. Ja kogu laud foldib. Mina korjan blindid spekulatiivse käega.

Mina istun positsioonil CO ja mul on käes J :spade: 8 :diamond:. Enne mind on tulnud raise ja enne seda reraise. Mina foldin selle käe, sellepärast et ma näen et enne mind on olnud mingi tegevus mis annab märke, et vastastel võib olla hea käsi ( ei pruugi alati aga panustamine viitab sellele)

Sama olukord ja ma olen Button. Mul on käes täpselt sama käsi. Kõik on foldinud ja mina teen raise. Miks? Sellepärast, et mul on small ja big blindi üle positsioon. 1) Tegutsen enne neid, mõjutades nende mängu käiku. 2) Postflopil tegutsen peale neid ja näe mida nemad teevad, ning vastavalt sellele teen otsuseid.


Samas.
Tunnen ise selliseid kes on uhkust täis ja arvavad, et raamatutes kirjutatu on täielik möla ja mõttetu jutt. Ka igasugused strateegilised reeglideid ei võta nad kunagi omaks. Selliste inimesele pole eriti mõtet seletada miks üks või teine asi hea on. Ma loodan, et ta jätkab oma ilma positsiooni tundmiseta mängu ka edaspidi ning ma loodan, et ma kohtan teda lauas ja võtan tal nupud ära.

lebovend
13.01.09, 17:50
Ja peale seda kui ta on Priidu tyhjaks teinud HUs, saada ta minu juurde, ma v6tan nende m6lema raha.

hotcocacola
13.01.09, 19:38
Ja peale seda kui ta on Priidu tyhjaks teinud HUs, saada ta minu juurde, ma v6tan nende m6lema raha.


no sellist jama on ikka äärmiselt keeruline kommenteerida ;D

ESTPatrick
13.01.09, 19:39
minu ressurssid on piiramatud, teenin ju stabiilselt full ringis kõrvale

ESTPatrick
13.01.09, 19:43
no sellist jama on ikka äärmiselt keeruline kommenteerida ;D


ja kui raske veel lugeda

your_naked_mom
13.01.09, 20:00
mis see positsioon on?

Tuul
13.01.09, 20:03
mis see positsioon on?


meie kullakalli pokkeriteooria üks mõiste, mille ees me põlvitame

Rage
13.01.09, 21:42
Skeptik: blablabla
-------

huvitav kas ta siiani arvab et maailm on lapik?

enivei.. mu eelmine postitus peaks endiselt pädema...

surka
13.01.09, 21:58
NL on positsioon ebaoluline kuna igal hetkel on võimalus allinni minna ja seetõttu pole vahet mis istmel istudes sa nupud sisse lükkad.

tuli meelde üks vastusevariant donkeytest'i küsimusele positsiooni tähtsuse kohta

Tigrano
14.01.09, 02:41
NL on positsioon ebaoluline kuna igal hetkel on võimalus allinni minna ja seetõttu pole vahet mis istmel istudes sa nupud sisse lükkad.

tuli meelde üks vastusevariant donkeytest'i küsimusele positsiooni tähtsuse kohta


Ärge ajage rahvast segadusse, positsioonil on tohutu jõud ning tõesti on väga palju erinevaid olukordi, kuidas ja mismoodi mängida ja seda võiks jääda lahti kirjutama.

Lihtsalt jätke meelde, et katsuge olla võimalikult palju vastaste suhtes positsioonil ehk kui seda võimalust pole, siis ehk tihti on targem chek või fold nupp üles otsida ;)

lebovend
14.01.09, 07:41
ei usu!

ranka
14.01.09, 08:24
ei usu!


lebovend palun lõpeta trollimine tõsistes teemades, see viib liigsete probleemide tekkimiseni.

taavo
15.01.09, 11:33
Nii, on toimunud teatud progress ja leitud interneti avarustest järgnev tabel:
http://www.tightpoker.com/hands/ev_position.html
Mis tekitas järgmise küsimuse. Tabelis on näha, et EV suureneb vastavalt positsioonile, aga mis selle efekti tekitab?

ranka
15.01.09, 12:07
Nii, on toimunud teatud progress ja leitud interneti avarustest järgnev tabel:
http://www.tightpoker.com/hands/ev_position.html
Mis tekitas järgmise küsimuse. Tabelis on näha, et EV suureneb vastavalt positsioonile, aga mis selle efekti tekitab?


See, et ...
a) kõik on sinuni foldinud ja saad raiseda ning suurema tõenäosega sinu taga kõik foldivad (ehk väiksem tõenäosus, et kellegil on mängu käsi)
b) keegi on enne sind potti sisenenud ja sa limbid, callid, raised, reraised mida iganes ja sa oma tema üle positsiooni ning sul on rohkem informatsiooni. Näiteks: tight mängija limpis. Sa tead, et ta limp-foldib palju või kui callib siis foldib palju cbetile ja sa saad väga paljude kätega teda PF tõsta. Sest sa tead ,et ta foldib liiga palju. Siit ka suurem lisa EV. Samuti positsioonil on poole lihtsam potti kontrollida - ehitada suure käega suured potid ja väikse käega väiksed potid või võtta tasuta kaarte tõmmetega.