PDA

View Full Version : Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne



ranka
14.01.09, 02:21
Blogis sai kirjutatud lõiguke spordist ning härra arvamusliider lausus kuulsad sõnad: "jõusaal on anaeroobne tegevus, mis vajab kõrvale kindlasti ka aeroobset tegevust. Muidu tervis varsti hukas, eelkõige süda."

Täiesti tõene lause ja ei mitte midagi uut mulle. Tean, et tuleb teha aeroobset ja olen selle kohta uurinud ka väga palju kodumaist kirjandust ja mulle tundub, et enamus spordipoistest kangirebijaid ei saa ise ka aru "aerboosest" ja "anaeroobsasest" treeningust. Olen leidnud teemasid, kus on konkreetne küsimus aga vastatakse väga pikalt ja täiesti mõttetu pala. Ühes kohas üks donk jahus 3 lehte piimhappest aga küsimusele, et kui tihti ja mida võiks teha sellele ei vastatud.

Sama teema mõtlesin teha ühte teisse treeningfoorumisse aga mõtlesin, et äkki paneks enne siia. Kes krt teab, ehk saab siit abi :)

Minu küsimus on ka konkreetne: Käin jõusaalis 3 korda nädalas (E, T, R - vahest mõni päev muutub), teen väga lihtsat kava (eesmärk ei ole saada kulturistiks või lihamäeks vaid lihtsalt oma pekki liigutada) ja ma tahaks teha ka aeroobset. Kas ükskord nädalas (eeldavalt NV-l) jooksmine (40-60 minutiline sörk) on piisav aeroobne treening? Kui ei, siis kas peaks tegema nädlaas tihedaminii? Kauem/vähem?

Ja lisaküsimus: Mis on parim aeroobne trenn? Kumb on parem areroobne trenn kas ujumine või jooksmine? Ka rattasõit (jõusaali trenazöör) on aeroobne trenn (?) ja kui ma enne (kui ka peale) jõutreeningut sõidan ratast 15m on see piisav/vajalik?

Ühesõnaga kõik aeroobsest siia.

Keiss
14.01.09, 02:29
Ma ise mängin pallimänge. Jalgpalli ja korvpalli. Jooksmine on minu jaoks juba ammu liiga nüri tegevus, samuti basseinis ujumine, kus eesmärgiks on teatud distantsi läbimine. Samuti ei taha ma mõeldagi jalgrattast ei kuival maal ega veel vähem trenazööril.
Kõige parem aeroobne treening ikkagi minu arvates on pallimängud. Seal saab teha nii rahulikku sörki kui ka sprinte ning lisaks on ka lõbus. Samuti ei pea olema mingi supervirtuoos ehk iga mees leiab alati endale võrdväärsed kaaslased, kellega palli taga ajada. Tuleb vaid piisavalt otsida. 3 x nädalas pallimänge on minu arvates piisav koormus. Ise siis eelmine hooaeg müttasin IV liigas jalkat, 2x nädalas trenn ja 1 x liigamäng. Täiesti piisav.

Tigrano
14.01.09, 02:43
Ma ise mängin pallimänge. Jalgpalli ja korvpalli. Jooksmine on minu jaoks juba ammu liiga nüri tegevus, samuti basseinis ujumine, kus eesmärgiks on teatud distantsi läbimine. Samuti ei taha ma mõeldagi jalgrattast ei kuival maal ega veel vähem trenazööril.
Kõige parem aeroobne treening ikkagi minu arvates on pallimängud. Seal saab teha nii rahulikku sörki kui ka sprinte ning lisaks on ka lõbus. Samuti ei pea olema mingi supervirtuoos ehk iga mees leiab alati endale võrdväärsed kaaslased, kellega palli taga ajada. Tuleb vaid piisavalt otsida. 3 x nädalas pallimänge on minu arvates piisav koormus. Ise siis eelmine hooaeg müttasin IV liigas jalkat, 2x nädalas trenn ja 1 x liigamäng. Täiesti piisav.


Täiesti nõus, igasugune lihtsalt jooksmine ei ole kunagi meeldinud, kui siis ainult 100m jooks ;D Kindlasti palli või litrit taga ajades on asi sada korda lõbusam ning kindlasti ka kasutegur on suur.

-andres-
14.01.09, 02:44
Kohe kirjutan pikemalt, kuid ütlen kohe ära, et üksi pallimäng, vihane võitlussport või miski selline pole AEROOBNE tegevust.


Edit://Ma mingit väga diipi teaduslikku teksti ei suuda kirjutada. Põhitõed peaksin siiski okeilt suutma välja tuua.

Aeroobse treeningu all saame me mõista tegevust, kus me stabiilselt ühesuguse pulsiga end liigutame. Olgu see siis sörkimine, rattasõit, ujumine, mis endale kõige rohkem meelejärgi on. Küsisid, mis ajakulust algab aeroobne treening. Kuna aeroobse treeningu põhiline üks eesmärke on kindlasti rasva põletamine, siis aeroobseks treeninguks saab nimetada jooksmist või rattasõitu, mis kestab vähemalt kolmveerand tundi. 15 minutilist väntamist või sörkimist ei saa nimetada aeroobseks, sest selle aja jooksul ei hakka meie keha veel õieti tööle. Alates ~25-30 minutist hakkab meie keha rasva põletama. Samuti on aeroobne treening hea kogu meie organismile, sest korraliku aeroobne trenn on anyway kasulik nii kehale kui ka vaimule. :).
Nüüd esimese lause juurde, kus ütlesin, et pallimängud, saalimängud jne ei ole Aeroobne. Tegelesin ja tegelen siiani ka korvpalliga ning arvasin, et 3 korda nädalas jõusaalis +2 korda veel korvpallitrenni, et mis ma jõusaalis üldse väntan või sõuan, aitab pallitagumisest ka. Aga aeroobme trenn eeldab pidevat ja ühtlast pulssi. Korvpallis me spurdime, sörgime, kõnnime, taas sama ring edasi mitmeid kordi. Ehk meie pulss käib pidevalt ülesse alla. Sellise trenniga kulutame me minimaalselt rasva. Kõrgema pulsi ja pingutusega ei võta keha energiat enam rasvast, vaid hakkab seda võtma ka lihaskiu arvelt. Kuigi sellise trenniga me pingutame palju, siis kui six packi ja meeletut lihasreljeefi me endale välja ei võlu. Samas otseloomulikult tuleb igasugune trenn kasuks, kuid paljudel on lihtsalt aeroobsest trennist kujunenud valearusaam.

Räägin veidi jõusaalist. Kuigi Ranka ütles, et eesmärgiks pole meeletuks lihasmäeks koguda, siis juba sportlikust vaimust, tahab iga inimene pidevalt siiski areneda, nagu pokkeris, limiidist ülesse jne. Samuti ka jõusaalis, progressi saab näha nii peegli ees kui numbrites. Lihaskiud areneb kõige paremini ja kiiremini just sellesama "peki" arvelt, mida pea kõigil inimesel on. Mida rohkem, seda kiiremini saavad ka näitajad ülesse minna. Asja iva siis selles, et kui isu jõunäitajaid kõvasti suurendada, siis pole mõtet end alguses täitsa kuivaks ajada. Kui aasta teha veel vana rasva pealt trenni, on tulemused kõvasti paremad ning kiiremad ning aeroobset ja dieedikuuri saab ka aasta hiljem pidada. Ehk siis palju kergem ja kiirem on lihast mühistades kasvatada rasva arvelt. Täiesti "kuivana" olles on see protsess kindlasti raskem ja venivam. Samas lendaksime juba üks suvi varem oma poolkõva six packiga randa piffe rebima.

Veidi ka siis ühest kuldreeglist kogu jõusaali ja aeroobse vahele. Kindlasti paljud räägivad, et toitumine tähtis jnejne. Ja täpselt nii ongi. Toitumine on kõige tähtsam. Olulised on vaid eesmärgid. "Pekist" vabanedes tuleb kindlaid piire sätestada, lihasmäeks ja koljatiks saades teisi jne.

Samuti lisaks toitumisele ka jõusaalis kindlasti kava olemasolu, sest tühjalt igakord ala umbes sellele lihasgrupile harjutusi tehes viskab jälle inimene poole oma väärtuslikust ajast maha.
Enda kogemusest võin rääkida, et kui olin vast mingi 18 saanud. Olin käinud vast pausidega ja ebaregulaarselt umbes pool aasta kuni aasta jõusaalis, ise olin suur mees, kuid rinnalt nügisin kangi nagu emane. Tegin seal 40kg seeriaid ja surusin rekordeid 65+ peale. Mingi hetk sügisel, aga süvenesin veits ja võtsin tõeks, et valku paljupalju, kui läheb liiga palju, tuleb tagant välja ja läheb natuke raisku, kuid midagi hullu ei tee. Nii lasingi Septembrist vist umbes Märtsini iga nädalal, 4 korda jõusaalis, aeroobse osakaal suhteliselt väike võrreldes sellega, pidevalt ja pidevalt kogu hingega. Hommikuks sõin 6muna ja tuunikala. Kõrvale jõin piima. 3 tunni pärast jõin proteiini sheiki. Mingi 2-3h pärast sõin taas korraliku prae. Aeg varjeerus kindlasti, sest käisin gümnaasiumis ja sõin siis kui sai :D. Peale kooli otsejoones kodunt läbi, spordikott kaasa ja saali. Uus sheik tuli valmis teha ja ise enne trenni ei harrastanud süüa. Kreatiini järjepidevase tarbimiseni pole jõudnud, sest enam trennis ei saa nii aktiivselt paraku käia, kuid tahan kindlasti uuesti hakata. Peale trenni jõin kas sheigi või sõin kohupiima. Poes käisin ringi niiviisi, et vaatasin pakenditelt, millisel toiduainel rohkem valku sees ingitseb ja millel vähem süsivesikuid. Kui leidsin suure numbri, siis "must have/try out" asi. Õhtusöögiks enamjaolt kana või kala liha, kuid võib ka tavalist liha süüa, kuigi taaskord kala ja kana on kõige proteiinirikkamad.
Ühesõnaga olin suht hingega asja juures ning Septembris 61kg rinnalt sai vast 106kg. Biitsepks kasvas, selg kasvas, jõutõmme tuli nii mis mürises, ainuke asi mida ei meeldinud teha ja tegin alati vastumeelselt oli kükk, aga seda parem fiiling oli peale sooritusi. Siis tulid aga gümnaasiumi eksamid, suvi, ülikool ja nüüd ma siin olengi. Jõust on kindlasti mingi osa läinud. Ehk mingi 90+ upitaks suure vaevaga rinnalt ülesse.

Kindlasti ei ole kõik puhas kuld, mõningaid ebakõlasid võib esineda mõne jaoks, kuid üleüldiselt peaksid mõtted ja sõnaseletused normaalsele inimesele loetavas kirjas olema ning nii vist oligi tahetud.

Tigrano
14.01.09, 02:45
Kohe kirjutan pikemalt, kuid ütlen kohe ära, et üksi pallimäng, vihane võitlussport või miski selline pole AEROOBNE tegevust.


Hakkab tulema, misasi see aeroobne siis ikkagi on??

Keiss
14.01.09, 02:57
Ma tean küll mida sa andres mõtled, kehakultuuris käinud ;D
Sisuliselt on ikkagi igasugune jooksmine aeroobne tegevus. Tähtis asja juures on aga see, et alustada tuleb rahulikult ning kui teatud tase on saavutatud siis tuleb intensiivsust suurendada, sest keha harjub kiiresti ära rahuliku liikumisega n. sörgiga ning see ei anna kuigi suurt efekti.

Kes viitsib netis tuhnida see leiab muidugi ka ise vastuseid, päris häid artikleid on selle kohta kirjutatud. Ja ma endiselt arvan, et pallimängud on parimad, sest seal pole rutiini. Kellele aga joosta rohkem meeldib, andku minna, mul üks sõber jooksis 30 kg maha mingi poole aastaga kusjuures säilitas vanad toitumisharjumused õllega.

Tigrano
14.01.09, 03:02
Ma tean küll mida sa andres mõtled, kehakultuuris käinud ;D
Sisuliselt on ikkagi igasugune jooksmine aeroobne tegevus. Tähtis asja juures on aga see, et alustada tuleb rahulikult ning kui teatud tase on saavutatud siis tuleb intensiivsust suurendada, sest keha harjub kiiresti ära rahuliku liikumisega n. sörgiga ning see ei anna kuigi suurt efekti.

Kes viitsib netis tuhnida see leiab muidugi ka ise vastuseid, päris häid artikleid on selle kohta kirjutatud. Ja ma endiselt arvan, et pallimängud on parimad, sest seal pole rutiini. Kellele aga joosta rohkem meeldib, andku minna, mul üks sõber jooksis 30 kg maha mingi poole aastaga kusjuures säilitas vanad toitumisharjumused õllega.


Ma arvan, et kui me hakkame siin rääkima, et pallimängud ei ole ja jooksmine on, siis see on rohkem tähe närimine ja ranka oma vastust ei saa, sest jõusaalile on vahelduseks ka pallimäng väga hea aeroobne tegevus või panen ikka puusse.

RudiTurbo
14.01.09, 04:32
Ma olen juba 6 aastat ujunud ning hetkel käimas seitsmes hooaeg, kuid hetkel ujun ainult mastersi tiimiga ja seda ainult 2 korda nädalas. Aga teen ka jõusaali lisaks. Ning ütlen, et üldise vormi hoidmiseks on küll ujumine super, kui Sul vähemalt enamvähem tehnika on ujumises. Ning krooli ujudes kindlasti õieti hingata oskad, siis saad hea aeroobse trenni, kui Su hingamine korralik pole, siis tekib Sul hapnikuvaegus ning asi muutub põhimõtteliselt anaeroobseks.
Täna oli just muide suht jõhker anaeroobne trenn, üx harjutus oli 6x (50m, 100m, 50m) ning kõik tuli ajaintervalli sisse ujuda, mis oli mul suht raske ja puhkamiseks jäi aega ainult umbes 5 sekundit iga kord :)

Aeroobne trenn on põhimõtteliselt trenn, kus Sa liigutad end kindlal rahulikul tempol, kus keha rakkudele on hapniku juurdepääs piisav. Seega, rattasõit, sörki jooxmine on kõik aeroobsed tegevused ning ka pallimäng on enamuse ajast aeroobne trenn, eriti jalgpall, kus Sa enamuse ajast sörgid mööda väljakut ning kui Sa sprintima pead, siis läheb alles asi anaeroobseks. Korvpallis on mängutempo juba vb natuke kõrgem ning suht palju peab sprintima, seega korvpalli jaoks tuleb juba arendada kiiruslikku vastupidavust ning selle nimel tegema ka anaeroobset trenni.

Ma ei ole nende jõusaali jooxuradade ja rattatrenazööride eriline fänn, aga tavalise jalgrattaga on küll nauding sõita, eriti kui on olemas sõber, kellega mõni 40 - 100 kilomeetrine ring koos läbi sõita :) Maantee jalgrattaga annab ikka suht head keskmist kiirust ka hoida ning distantse annab läbida suht kiiresti. Väga hea aeroobne trenn! Aga kui suvel palju rattaga sõidad, siis pead ka palju rannas käima, muidu saad joodiku päevituse :D Kuid ega see rannaskäimine siis probleem pole, kui jõusaalis tiss suureks aetud ja naised imestavad enne Sinu tissi üle kui Sina nende :D

Selle tiheduse kohta ma ei oska öelda, kui palju nüüd vaja, et hea tervis oleks vms. Enne jõusaalis muidu 15-20 minutit sõita ergomeetri või rattaga on muidu hea idee, saab ka lihased soojaks enne kui neid täiega piinama hakata. Aga kui ilmad soojemaks lähevad, siis Sinu vaba aja juures võixid vabalt 2 korda nädalas hakata rattaga sõitma tund või kaks. Minul oli muidu Keila Tervisekeskuses bassein ja jõusaal samas majas, et oli väga hea teha pärast jõusaali ujumist veel lihaste lõdvestuseks, mis siis on ka aeroobne. Ning talvisel ajal üldse ujumist teha mõned korrad nädalas peaks kõvasti kõike parandama, ujumine töötab läbi kehas kõik lihased ning kui ujumisskilli piisavalt ja mõned sprindilõigud ka vahele teha, siis õhtuks oled mõnus laip ja tunned, kuidas Su kehas igasugused asjad toimuvad ;D Kuid sprindilõigud on siiski jälle anaeroobne, sest kehas tekib hapnikuvaegus :)

Muide ise olen kunagi nii heas vormis olnud, et läbisin 18 aastasena täispika triatloni 3.8km ujumist, 180km jalgratast ning 42 kilomeetrit jooksmist, vot see oli hunnik aeroobset! :D
Läbimiseks läx aega 15h, 16min ja 14 sek kui õieti mäletan :)

Aga kui Eestisse naasen, siis loodan, et saab jälle ujumises ka täiskohaga trennis käima hakata , 2 korda nädalas jääb ikka väheks! Super heas vormis olla on ikka ülimalt mõnus tunne!


Muide andres, kui ma exi, siis Sa vist Keilast ning arvatavasti käisid ka Keila Tervisekeskuses, seega arvatavasti olen Sind näinud kui käisid seal :)

Edit: Ma ei oska täpselt öelda selle kohta, kas tõesti ei saa 20 minutist rattasõitu aeroobseks nimetada, minu arvates see siiski on, kuid ma kaldun arvama ka, et üx kord nädalas teha tund aega ujumist on kasulikum kui iga kord 15-20 minutit teha. Ehk siis sisse tuua eraldi aeroobse päev.

Ning muide see, et anaeroobne ei põleta rasva, see ei ole päris tõsi. Minul läheb tihti rasvaprotsent alla kõvasti kui tuleb sisse tihedam jõusaali periood ning ka tugev sprindiperiood ujumises. Ning anaeroobne tegevus ei võta lihaskiu arvelt minuteada midagi, pigem aeroobne, sellepärast maratoni jooxjad sellised nälkjad välja näevadki. Kuid sprinterid on musklimehed.

Aga selle trennitegemise juures ongi üx probleem see, et teadlased ei ole veel kõike päris välja nuputanud ning kõige kohta on alati mitu teooriat ning sellepärast annab alati trennitegemise kohapealt vaielda ning ka erinevate trennidega samaväärseid tulemusi saavutada.

ranka
14.01.09, 07:09
Kusjuures ujumine vist meeldiks mulle endale ka rohkem (pole algatust teinud veel), sest hea ujumisoskus võib kunagi enda või kellegi teise elugi päästa :) See selleks.. Aa Turbo, kui vana oled? Miski 50 aastane vä, et räägid nooruse aegadest...

Ja mul selline küsimus, et miks on aeroobne hea? Et miks on vaja teha aeroobset trenni anaeroobse kõrvale. Ma siis just mõtlen, et miks anaeroobne trenn keerab südame tuksi ilma aeroobseta?

ESTPatrick
14.01.09, 07:16
mingi vere liikumise värk vist on, et tekivad klombid vms keegi proovis seda seletada mulle nagu näha suurema eduta

2ssapaar
14.01.09, 07:30
Poes käisin ringi niiviisi, et vaatasin pakenditelt, millisel toiduainel rohkem valku sees ingitseb ja millel vähem süsivesikuid.

Miks vähem süsivesikuid? Sama tähtsad asjad kui valgud treenimise seisukohast imo. 8)

Helmps
14.01.09, 07:56
Tra ma ise ka nii roostes juba selle koha pealt, et enam kõik ei püsi meeles, aga proovin meelde tuletada siiski.
Aeroobne tegevus kujutab siis endast madalapulsilist järjepidevat "liikumist". Anaeroobne seega on kõrgemal pulsil liigutamine ning anaeroobsel tegevusel tekib kehal hapnikuvõlg. Seega aeroobse treeningu ajal toimub liikumine "puhtalt" hapniku pealt. Kui nüüd meil pulss tõuseb ( oli vist mingi 70% absoluutsest keha maksimumist), siis hakkab pihta anaeroobne treening, kus tekib juba hapnikuvõlg ning seega tekib ka lihastesse piimhape. (Sellest ka siis peale eelmise päeva kossumängu lihased valusad ja kanged, eriti neil, kes seda üle pika aja teevad ja neil pole seda aeroobset "põhja" all).
Jõusaali juurde tagasi tulles: Piimhape kurnab meie keha ning väsitab lihaseid ning seega, kui meil pole piisavat aeroobset põhja, siis me võime jõusaalis küll käia, kuid me ei suuda endast anda alti maksimumi, sest seeriate ning korduste vahepeal toodab meie keha piimhapet ning me väsime kiiresti ja ei suuda kordusi teha nii suurte raskustega, milleks me oleksime tegelikult võimelised (selle all ma ei pea silmas maksimumraskust). Kui me aga teeme vahetevahel aeroobset treeningut, siis meie anaeroobse "väli" tõuseb ning keha muutub vastupidavamaks. Ja tänu sellele ei teki meil seda va piimhapet jõusaalitreeningu ajal nii palju ja me suudame rohkem ja areneme kiiremini:)
Seega, mis ma selle suure ja keerulise jutu kokkuvõtteks ütlen: aeroobne treening on kasulik selle jaoks, et me suudaksime rohkem. Loomulikult veel eelmainitud südamerikete ärahoidmine + parem enesetunne. Obv ka rasva põletamiseks.

Jah, suht keeruline ning segane jutt, kuid katsuge ka minust aru saada, jälle 20+h üleval oldud ning pokerface ees, kuul koos ning aru ei saa jälle mitte midagi.

Kindlasti jäi palju kirjutamata ja võibolla on kuskil ka mingid apsud sees, sest mõte ei pruugi praegu joosta klaveri ja näppude vahele kokku.


-edit-

ise olen kuulnud, et kõige efektiivsem aeroobne treening pidi hoopiski olema kiirkõnd. ise küll seda harrastada ei suudaks vist...teadlikult mitte, samas ise liigun tänavalgi üpris mõnusa kiirkõnniga ning olen mõnus maamõõtja, seega juba sealt kaudne treening. lol

ranka
14.01.09, 07:59
Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?

RudiTurbo
14.01.09, 08:05
Kusjuures ujumine vist meeldiks mulle endale ka rohkem (pole algatust teinud veel), sest hea ujumisoskus võib kunagi enda või kellegi teise elugi päästa :) See selleks.. Aa Turbo, kui vana oled? Miski 50 aastane vä, et räägid nooruse aegadest...

Ja mul selline küsimus, et miks on aeroobne hea? Et miks on vaja teha aeroobset trenni anaeroobse kõrvale. Ma siis just mõtlen, et miks anaeroobne trenn keerab südame tuksi ilma aeroobseta?


irw, saan see kevad 21, aga praegu on selline vorm ja olek, et tundub nagu tõesti paremad ajad olexid juba kaugel kaugel ;D
Eriti julm on see, et ujusin umbes 2 aastat tagasi 50m vabalt 25.52 ning isegi mitu ebaõnnestunud starti tulid 26.2-26.6 vahele, eelmine aasta oli parim tulemus 26.9 ning mitte ei mõista, mis jama on ! ;D
Üx võimalus on muidugi see uus Speedo trikoo, aga siis peab pokkeris hästi minema :P

Ning see süsivesikute värk on jah nii, et neid on just kõvasti vaja, kui trenni teed, sest see on esmane energiaallikas kehale. Proteiin on lihtsalt lihase ehituskivi, kuid , et töömehed jaxaxid Su lihaseid ehitada on neil vaja süsivesikuid.

ESTPatrick
14.01.09, 08:06
Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?


ära sured

Helmps
14.01.09, 08:07
Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?


treenib südant vastupidavamaks.

RudiTurbo
14.01.09, 08:24
treenib südant vastupidavamaks.


See peaks vist olema jah suht õige põhjus. Kui ainult anaeroobset teha, siis süda saab ka selliseid lühikesi lintervalle ning treenib põhimõtteliselt südame tugevust. Aga kaua see tugev süda ikka peksab, kui tal vastupidavust ei ole? Ning aeroobne peaks mõjuma hästi kogu veresoonkonnale ja keha hapnikuvarustamisele ning kopsude effektiivsus ja maht peaks kah arenema.

Klamber®
14.01.09, 08:35
Miks vähem süsivesikuid? Sama tähtsad asjad kui valgud treenimise seisukohast imo. 8)


kohe kindlasti mitte, seda peab teadma millal ja kui palju tarbida.
kindlasti mitte tühja kõhu peale ja toidukordade vahepeal - vastupidiselt valkudele.

ja aeroobne on kõik see mis pole otsene raskusega jändamine ning paneb su liikuma - jooksmine, kõndimine, aeroobika (kui selline ise) jne jne jne jne

lebovend
14.01.09, 08:39
sport on tervisele kahjulik.

Helmps
14.01.09, 09:20
kes see mu viimase vastuse lebovennale ära kustutas?

ranka
14.01.09, 09:22
treenib südant vastupidavamaks.


ja anaeroobne ei treeni?

Klamber®
14.01.09, 09:47
http://www.olemees.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=2304&Itemid=48

kollane
14.01.09, 09:55
http://forums.fitness.ee/

ranka
14.01.09, 09:58
Too viimane on küll miski täiesti jura jutt IMO ja vot see jutt ongi täieli kollane ajakirjandus ning kaudne pahn, millest ma originaal postituses räägin. Ei miskit konkreetset vaid pilastavad ja väga rõveda näited: "trenn on lausa ohtlik", "saada 20 minutiks jooksuringile ja 100% tõenäosusega vigastus" ja kokkuvõttes ma ei saanudki targemaks, et miks see aeroobne siis nii halb on, mida ma siis peaks tegema ja miks.

EDIT: Ja palun jätke need lingid omale! Ausalt, ma ju ütlesin OP-s et tõesti ma olen uurinud netist ning ei saanud vastust. Võib-olla ma ei saanud aru ja settõttu ma loodan, et selgitate ümber (seda on juba väga hästi tehtud IMO). Hetkel te juhatate mind täpselt samadesse kohtadesse, kust ma juba tulin ning seal need küsimused ka tekkisid.

kollane
14.01.09, 10:07
Oled sealt küsinud kellegi käest ? siis ma arvan et sa siit enam küsima ei peaks.

Saad kõigile oma küsimustele profesionaalsed vastused.

Klamber®
14.01.09, 10:08
http://www.olemees.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=2304&Itemid=48


ma pole seda linki isegi lugenud, lihtsalt leidsin artikli, mtisin et tahad ise vaadata,
mul omal see viga et ei viitsi aeroobsega üldse tegeleda, kuigi mul peaks olema 1 päev nädalas aeroobne ja 2 korda jõusaalitreening.
aga küll ma veel sellest üle saan :)

ranka
14.01.09, 10:17
Oled sealt küsinud kellegi käest ? siis ma arvan et sa siit enam küsima ei peaks.

Saad kõigile oma küsimustele profesionaalsed vastused.


Sa algse postituse lugesid ikka läbi? :)



Sama teema mõtlesin teha ühte teisse treeningfoorumisse aga mõtlesin, et äkki paneks enne siia. Kes krt teab, ehk saab siit abi :)

Aga muidu sain täna päris palju targemaks ja selle peale lähengi teen ühe väikese tunni ajase jooksu ;)

kollane
14.01.09, 10:25
Lasin silmadega üle , unine kah. ei jäänud meelde.
Kunagi sain sealt küll kõik vastused siis mingit tühja juttu ei ajatud sealt. Kalmus isiklikult vastas küsimustele ja väga täpselt jne.

ranka
14.01.09, 10:28
No ma üldiselt eriti ei usalda seda kontigenti seal. Kindlasti on tegu Eesti parimatega jõutreengingu ning fitnessi alal aga paraku nende nõuanded sobivad rohkem "edasijõudnutele", kellelel on natuke põhjalikum ja suurem huvi.

Nagu ma juba ültesin, et minu huvi on natukene "hobilikum", et lihtsalt rohkem liigutaks ning päris ära ei kärbaks. Sest pokkerimängija töö on vägagi istuv ning vähe liikuv ja seega on parem igasugu tuleviku tervisemruesid ennetada natuke aktiivsema treeninguga. Ja, et treening päris kasutu ei oleks, siis igaks juhuks püsistasin selle teema siia, et saada natuke targemaks ja ideid, sest kindlasti on siin seltskonnas rohkem "asjaarmastajaid" kui profesionaalseid jõumehi :)

EDIT: Kui poleks siit vastust saanud oleksin kasutanud paranoid.pri foorumi abi, kuna seal on tõesti rohkem asjaarmastajaid tänavalt, kui profesionaalseid kulturiste ning olen sealt korra väga head nõu saanud :) Aga see maitse asi.

Tigrano
14.01.09, 10:34
ja anaeroobne ei treeni?


Kindlasti treenib, kui sa ei ole jõudnud koormusega ära tappa teda eelnevalt, treeningu ajaks osta pulsikell, mis näitab, kas teed aeroobset või an.

alaska
14.01.09, 11:16
Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?


Kuna olen kõik need südameprobleemid ja ilma aeroobseta kangisikutamised läbi elanud, siis kirjutaks oma nägemuse.
Noor algaja jõusaalis, kes ei sõida prügikasti välja viima autoga, kes jalutab piisavalt, mängib palli ja on üldse aktiivne liikuja noore inimese mõistes, see ei pea küll vaevama oma pead "jõusaal koormab südant" probleemiga. Teine äärmus on kontorirott või arvutisõltlane, kes avastab jõusaali ja hakkab seal 7x nädalas lahmama. Need jagunevad kaheks; ühed, kellel ei ole eriti suured lihased, kes panevad kangile väikesed raskused ja vaikselt kasvatavad lihast ja võhma seal. Nemadki ei pea eriti muretsema, kuna nad ei suuda lihtsalt üle pingutada hullusti, et südamele mõjuks.

Teine tüüp kontorirotte on need, kes on varem olnud spordimehed, viimastel aastatel aga laisaks läinud. Kui nemad lähevad jõusaali, siis raskused, millega alustatakse, on suuremad, kuna lihased on siiani suuremad ja nendel on väga kerge ennast ülepingutada. Nemad peavad kindlasti alustama aeroobsega, kõige optimaalsem oleks vähemalt paar kuud mingisuguse liikumisega, umbes kahekordse pulsisagedusega, mingi 130 näiteks. Südamelihas harjub tihedamalt lööma ja jõusaalis, kui pulss pidevalt lakke läheb, pole see südamele niisuur koormus.

Põhiline siis see, et peale pikemat pausi sportimist jätkates alustataks aeglaselt.
Niiet mina ei näe probleemi, kui uni korras ja jõudu on, hakata elueest kilomeetreid taga ajama rattaga või joostes. Halba ta ei tee, ülepäeva 4km ring tuleks kasuks ikka.
Üks asi veel; jõusaaliga peab käima kaasas raudselt väga hea uni/puhkus, ma ei tea, kuidas pokkerimängijal sellega on, tõenäoliselt mitte piisav.

Tigrano
14.01.09, 11:24
Kuna olen kõik need südameprobleemid ja ilma aeroobseta kangisikutamised läbi elanud, siis kirjutaks oma nägemuse.
Noor algaja jõusaalis, kes ei sõida prügikasti välja viima autoga, kes jalutab piisavalt, mängib palli ja on üldse aktiivne liikuja noore inimese mõistes, see ei pea küll vaevama oma pead "jõusaal koormab südant" probleemiga. Teine äärmus on kontorirott või arvutisõltlane, kes avastab jõusaali ja hakkab seal 7x nädalas lahmama. Need jagunevad kaheks; ühed, kellel ei ole eriti suured lihased, kes panevad kangile väikesed raskused ja vaikselt kasvatavad lihast ja võhma seal. Nemadki ei pea eriti muretsema, kuna nad ei suuda lihtsalt üle pingutada hullusti, et südamele mõjuks.

Teine tüüp kontorirotte on need, kes on varem olnud spordimehed, viimastel aastatel aga laisaks läinud. Kui nemad lähevad jõusaali, siis raskused, millega alustatakse, on suuremad, kuna lihased on siiani suuremad ja nendel on väga kerge ennast ülepingutada. Nemad peavad kindlasti alustama aeroobsega, kõige optimaalsem oleks vähemalt paar kuud mingisuguse liikumisega, umbes kahekordse pulsisagedusega, mingi 130 näiteks. Südamelihas harjub tihedamalt lööma ja jõusaalis, kui pulss pidevalt lakke läheb, pole see südamele niisuur koormus.

Põhiline siis see, et peale pikemat pausi sportimist jätkates alustataks aeglaselt.
Niiet mina ei näe probleemi, kui uni korras ja jõudu on, hakata elueest kilomeetreid taga ajama rattaga või joostes. Halba ta ei tee, ülepäeva 4km ring tuleks kasuks ikka.
Üks asi veel; jõusaaliga peab käima kaasas raudselt väga hea uni/puhkus, ma ei tea, kuidas pokkerimängijal sellega on, tõenäoliselt mitte piisav.


Väga hea postitus. Mina olen momendil see teine variant ja nüüd hakkasin üleöö käima 4-5 korda nädalas trennis. 4 koda saalihoki ja 1-2 korda nädalas hokit, kui ilma on. Nüüd tekib kohe probleem, et kas südamele ei ole see liiga koormav kohe, arvan, et võtan esimesel kuul ikkagi koormust vähemaks ja käin 3 korda nädalas saalihokis, eriti kui olen peale trenni jube läbi, see näitab, et koorums on küll väga suur minu jaoks.

ranka
14.01.09, 11:51
Kuna olen kõik need südameprobleemid ja ilma aeroobseta kangisikutamised läbi elanud, siis kirjutaks oma nägemuse.
Noor algaja jõusaalis, kes ei sõida prügikasti välja viima autoga, kes jalutab piisavalt, mängib palli ja on üldse aktiivne liikuja noore inimese mõistes, see ei pea küll vaevama oma pead "jõusaal koormab südant" probleemiga. Teine äärmus on kontorirott või arvutisõltlane, kes avastab jõusaali ja hakkab seal 7x nädalas lahmama. Need jagunevad kaheks; ühed, kellel ei ole eriti suured lihased, kes panevad kangile väikesed raskused ja vaikselt kasvatavad lihast ja võhma seal. Nemadki ei pea eriti muretsema, kuna nad ei suuda lihtsalt üle pingutada hullusti, et südamele mõjuks.

Teine tüüp kontorirotte on need, kes on varem olnud spordimehed, viimastel aastatel aga laisaks läinud. Kui nemad lähevad jõusaali, siis raskused, millega alustatakse, on suuremad, kuna lihased on siiani suuremad ja nendel on väga kerge ennast ülepingutada. Nemad peavad kindlasti alustama aeroobsega, kõige optimaalsem oleks vähemalt paar kuud mingisuguse liikumisega, umbes kahekordse pulsisagedusega, mingi 130 näiteks. Südamelihas harjub tihedamalt lööma ja jõusaalis, kui pulss pidevalt lakke läheb, pole see südamele niisuur koormus.

Põhiline siis see, et peale pikemat pausi sportimist jätkates alustataks aeglaselt.
Niiet mina ei näe probleemi, kui uni korras ja jõudu on, hakata elueest kilomeetreid taga ajama rattaga või joostes. Halba ta ei tee, ülepäeva 4km ring tuleks kasuks ikka.
Üks asi veel; jõusaaliga peab käima kaasas raudselt väga hea uni/puhkus, ma ei tea, kuidas pokkerimängijal sellega on, tõenäoliselt mitte piisav.


Tegelt ma vist kategoriseerin sinna teise ja kolmanda vahele :D Sest muskleid ja lihaseid mul ei ole ning jõuaks teen ikka väga kergete raskustega aga teise sellepärast, et viimase 1.5 aastat olen stabiilselt aga vahedega käinud jooksmas :D nii kuu aega käinud iga nädal 2-3 korda ja siis miski kuu pausi :D

Unega on mul täiesti pepus, sest see on ka väga ebaregulaarne - et vahest on nädalased "unetused", kus magan ööpäevas 3-4 tundi ja siis vastupidi on nädal, kus magan 14-15 tundi jutti, mõned tunnid üleval ja siis jube unekas :) Jube imelik aga see on suht eluaeg mul olnud, tööl käies häiris eriti, sest kui und ei olnud siis ei saanud magada ja tööl olin nagu zombie või kui olid "väsinud" ajad, siis samuti tööjures zombie.

Maheaatom
14.01.09, 12:21
Mina kuulun kategooriasse "endised spordimehed", sest kooli ajal ja ülikooli esimestel kursustel + sõjaväes tegin tõesti kõvasti sporti (peamiselt kergejõustik ja pallimängud) aga seejärel muutusin korralikuks laiskvorstiks (200 meetri kaugusele poodi autoga jne.) ning võtsin ajapikku üle 20 kilo juurde. Pluss veel 7-8 kilo, mis tekkis pärast püsisuitsetamisest loobumist (2007 suvel) ja millest pole õieti siiamaani lahti saanud.

Eelmisel sügisel lõpuks vandusin, et aitab sellest jamast ja sellest hetkest katsun teha kolm korda nädalas mõõdukat aeroobset treeningut (umbes tund korraga): eelkõige ujumine, talvel ka suusatamine; suvel tulevad ratas, jooks ja rullid. Võibolla ka jalgpall kui novembris hangitud vigastusest täielikult parananen - ikkagi palju huvitavam kui tuimalt basseini otsi kütta. Ja tõsiasi on see, et kui eesmärgiks on vedelust välja lüüa (üleliigsed kilod), siis sõltub füüsilisest treeningust vaid umbes 30% ning ülejäänu 70% tuleb panna toitumise arvele. Et Eesti mehed s...sti toituvad (mina sealhulgas), pole kellelgi saladus ning kui vanus hakkab juba sinna 30 kanti minema, siis tuleks kindlasti piirata igasuguste pitsade, burkside, grilll-liha, praekartulite, saia, fritüüritud pelmeenide, õlle jms. tarbimist.

virx747
14.01.09, 13:07
Ütleks ka mõne sõna sekka aeroobsest ja anaeroobsest koormusest. Vabandan ette, kui mõnda meest siin juba kordan või räägin sellest, millest eespool räägiti - ei ole hetkel aega kõike eelnevat läbi lugeda. Anaeroobne on siis kehaline tegevus, kus organism ei jõua lihaste tööks vajalikku hapnikku lihaskudedesse transportida ja tekib nn hapnikuvõlg, selle tulemus on näiteks piimhappe tekkimine.

Aeroobse koormuse ajal aga jõutakse lihasrakke varustada vajaliku hulga hapnikuga. Aeroobne ja anaeroobne lävi on inimestel erinev, oleneb treenitusest, vanusest jne. Kui teada oma puhkeoleku pulssi ja maksimumpulssi, siis on enamvähem täpselt võimalik välja arvutada oma tsoonide pulsi vahemikud. Need valemid ilmselt leiate internetist, kui ei leia, võin anda.

Anaeroobse koormusega me ei treeni oma organismi vastupidavust. Organismi vastupidavus aga tähendab seda, et meie südamelihas, kopsud ja veresüsteem on arenenud selleks, et hapnikku efektiivsemalt transportida. Südamelihas suureneb ja tugevneb, veresoonte kapillaarvõrgustik täieneb, veresooned muutuvad nö laiemaks ja lisaks palju biokeemilisi muudatusi, nagu näiteks hemoglobiini taseme tõus.

Vastuseks Ranka küsimusele miks anaeroobne koormus on pikas perspektiivis kahjulik võin õelda seda, et kõik ühekülgsed tegevused viivad pikas perspektiivis meie keha tasakaalust välja. Kui ainult treenida anaeroobselt, siis me saavutame selle, et meie pulss läheb väga kiiresti ülesse, aga me ei arenda piisavalt südamelihast ja veresoondkonda.

Lühidalt: anaeroobne koormus ei arenda piisavalt efektiivselt südamelihast, sellele tuleks kõrvale teha kindlasti aeroobset treeningut.

Isiklikult arvan, et 2-3x nädalas 20 min. on täiesti piisav, et taset hoida. Selleks, et areneda on vaja loomulikult rohkem treenida. Aeroobse treeningu kestvus ei tohiks olla alla 15-20 min.

Olen 25 aastat teinud teadlikku treeningut, sellest umbes 10 nö tippsporti, lõpetanud kehakultuuri teaduskonna ülikoolis, selle ajaga õpid oma keha niivõrd hästi kuulama, et vahel tõmban täiesti spontaalselt tossud jalga ja lähen teen väikese metsajooksu näiteks. Lihtsalt keha tunneb ise ära, millal vaja oleks ennast liigutada.


Edit

Leidsin veel Ranka küsimuse: mis on parim aeroobne sport.
Vastus on: see, mis Sulle endale kõige rohkem istub ja meeldib. Vahet pole, mida Sa teed, tähtis on, et pulss oleks õiges vahemikus. Võib ka kodus karata toolile ja maha, aga see on ju nüri. Harrastus sportlaste üks suuremaid vigasid aeroobset treeningut tehes on see, et arvatakse mida rohkem pingutad, seda parem. Vale. Kõige tähtsam on see, et pulss ei läheks enda aeroobsest tsoonist välja. Väga jämedalt on see selline koormus, kus sõbraga saab mõnusalt veel juttu ajada, aga kõige parem on muidugi pulsikell muretseda.

Marek K.
14.01.09, 13:12
Tundub, et siin foorumis ikka päris palju spordiga tegelevaid inimesi. Ise olen küll jumala kokku kuivanud ja ei tea sõna "sport" tähendustki enam. Samas aega ka pole. Isegi viina joomine on minu jaoks sport, kuna seda juhtub üliharva viimasel ajal.

pikk28
14.01.09, 13:15
ma käin kossu mängimas 2* nädalas, mida on selgelt vähe. Peale suitsetamise maha jätmist (6 kuud tagasi), olen juurde võtnud 12kilo :).
suvel sai ka naisega pirital jooksmas käidud. Mhh peaks uuesti jooksma hakkama.

antnx
14.01.09, 13:22
Kunagi sai kõvasti sulgpalli mängitud aga vigastuse tõttu loobutud. Üritan käija ikka 2x nädalas ujumas ja 1x jõusaalis. Kui neid asju ei saa teha siis käin sulgpalli trennis. Tahaks natuke kaalust maha võtta siis oleks kena poiss ja naised tahaks mind :D

Marek K.
14.01.09, 13:37
Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)

Helmps
14.01.09, 13:43
Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)


ära käi nii tihti vetsus siis nagu sa praegu käid. kord kuus ja jõulukuu ajal kaks

Marek K.
14.01.09, 13:50
ma arvan, et kui kord kuus käiksiin, siis mitte ei oleks enam nii, et kõik inimesed samas korteris ära surevad.. vaid siis vajab terve maja rahvas kiirabi.

ranka
14.01.09, 13:54
Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)


Easy. Jäta suitsetamine maha, söö rohkem. Kui suitsetamise maha jätad, siis seda viimast ei olegi vaja - see tuleb iseenesest, sest tobi tegemise asemel krõbistaks küpsist või lutsutaks kommi. Peale seda kilod tulevad, kui mühiseb (Eriti kui veel pokkeriproks saaD) ja siis juba esitad siia küsimuse, et kuidas 10-nest kilost lahti saaks.

Muideks suitsetav pokkeripro on -EV, eriti cashgame mängijale, kus puuduvad "breakid". Samuti suitsunälg viib keskendumise.

leits
14.01.09, 13:58
Patrikule koostasin special programmi kuidas kaalus juurde saada: Mac Mac Mac, siiani ei ole veel aidanud ..

Marek K.
14.01.09, 14:05
Ma suitsetamise maha jätmisega hjetkel kindlasti hakkama veel ei saa, aga plaan on küll varsti. Ja seda juttu ma ei usu enda puhul, st. ma tean et 99% kõik võtavad kaalus juurde kui suitsetamise maha jätavad. Ma ise suitsetanud vast miski 6-7 aastat, mingi aeg jätsin vahepeal pooleks aastaks maha, midagi ei muutunud.. söögiisu ka ei läinud suuremaks. Kuigi see on praktiliselt koguaeg, et nälg suht koguaeg perses, vahetpole kas oled söönud või mitte. Kaal pole vähemalt viimased 5 aastat mitte sentimeetritki muutunud.

ranka
14.01.09, 14:13
Ma suitsetamise maha jätmisega hjetkel kindlasti hakkama veel ei saa, aga plaan on küll varsti. Ja seda juttu ma ei usu enda puhul, st. ma tean et 99% kõik võtavad kaalus juurde kui suitsetamise maha jätavad. Ma ise suitsetanud vast miski 6-7 aastat, mingi aeg jätsin vahepeal pooleks aastaks maha, midagi ei muutunud.. söögiisu ka ei läinud suuremaks. Kuigi see on praktiliselt koguaeg, et nälg suht koguaeg pe**es, vahetpole kas oled söönud või mitte. Kaal pole vähemalt viimased 5 aastat mitte sentimeetritki muutunud.


6 kuud on liiga short term IMO. Ma 6 kuud peale suitsetamist alles sain aru, et meeled on tunduvalt teravamad ning enesetunne sitaks parem.

ja kui sa väidad, et kogu aeg on nälg, siis sa ehk oled kaalus nii kerge, kuna sa lihtsalt ei söö :)

Marek K.
14.01.09, 14:19
tarbin sitaks ja kiirelt nagu hiiglane!

Tigrano
14.01.09, 14:23
Ma räägin, et soovitasin eile rankal rohkem seksida, peaks päris hea vaheldus jõusaalile olema. Samuti, treeningu mõttes ei ole üldse paha, eks targemad osakvad pikemalt rääkida, mis valdkonda parandab või kahjustab, kõva trenniga on tegu igal juhul ;D

Marek K.
14.01.09, 14:26
Kusjuures jah, regulaarne seks paar x päevas on sitaks hea trenn. Ma mäletan ka, et kui mul kunagi taoline hobi veel oli, siis mindset ja füüsiline vorm oli palju parem.

leits
14.01.09, 14:30
paar x päevas, öak rutiiniks kisub .. ja rutiin ei ole hea

pikk28
14.01.09, 14:42
hästi ikka panete paar korda päevas ehk 60* kuus. Mhh nagu juba prantslased.
Kuidas teil nii palju aega on seksida?
kes siis grindib?
Mis ajal te seksite?
tõsiselt :)

Marek K.
14.01.09, 15:01
Ma ütlesin et kunagi kui palju aega ja viitsimist oli siis oli selline hobi. Nüüd olen 100% loobunud seksist. Mitte iialgi enam.

Lutzky
14.01.09, 15:11
Kusjuures jah, regulaarne seks paar x päevas on sitaks hea trenn. Ma mäletan ka, et kui mul kunagi taoline hobi veel oli, siis mindset ja füüsiline vorm oli palju parem.


+1

Aga sellest aeroobse ja anaeroobse asjast. Ei ole kunagi jälginud seda. Olen tegelenud nii kergejõustiku, ujumise, saalihoki kui ka poksiga. Viimasega juba 7 aastat ning tunne on great ja see peaks olema olulisim.

L.

your_naked_mom
14.01.09, 15:18
helmpsi jutt on õige.

sisuliselt saavad rakud energiat(antud juhul lihasrakust rääkides) peamiselt glükoosist. et glükoosist energiat(ATP - adenosiintrifosfaat) kätte saada, on vaja glükoos lõhustada. selleks on 2 varianti: anaeroobne tee ja aeroobne tee.

aeroobne toimub hapniku juuresolekul ja energia hulk, mis sellel puhul ühest glükoosimolekulist saab, on 14 ATP molekuli.

anaeroobne toimub ilma hapniku juuresolekuta, mille puhul lõhustatakse 1 glükoosi molekul 2 ATP investeerimisega kaheks laktaadimolekuliks. Sellisel viisil saab 4 ATP-d, st kasum oli 2 ATP-d.

kokkuvõtlikult toimub asi järgmiselt: kui hapnikurikka vere juurdevool lihasesse on piisav, et täita energiavajadust aeroobsel teel, siis seda ka tehakse(kerge koormus - sörkjooks vms). kui anda lambist lihasele suur ja kestev koormus, siis veresoonkond(süda ja lihases olevad veresooned) ei ole sellise ülesandega harjunud, st lihasrakku ei pääse piisavalt hapnikku, st lülitatakse ümber anaeroobsele glükolüüsile ja hakkab tekkima laktaat.

lihastes on ka kreatiini. põhimõtteliselt pannakse sinna n.ö. ATP külge ja nõndamoodi salvestub lihasrakkudes kreatiinfosfaat, mis on lihasele energiavaruks. seda kasutatakse järsku algava koormuse talumiseks ja kreatiinfosfaadi varud kuluvad suhteliselt kümnete sekunditega ära ja asi lülitub ümber jällegi anaeroobsele glükolüüsile.

seda trombide juttu ma ei oska hetkel kommenteerida kuid võin targematelt inimestelt uurida, tundub kahtlane, varem pole küll midagi taolist kuulnud.
aga kestev anaeroobne koormus: mis tekib? sitaks laktaati ja muid jääkaineid, laktaat on hape. inimkeha pH väärtus(st happe ja aluse tasakaal) on suhteliselt kitsastes piirides 7.38-7.42. Kui see piiridest välja ajada siis võib suhteliselt keeruliseks minna, sitt on olla jms. Väikeste muutustega saab inimkeha obv hakkama ja üks väike jalkamäng üle 10 aasta trennita ei tee midagi. samuti võib robustse kehalise koormuse käigus saada kahjustada mingil määral lihas. siinkohal pean silmas üksikuid rakke ... ning see on samuti inimkehale koormuseks. vabanevad igasugu toksilised ained, mis võivad inimkeha kahjustada.

ega igavesti ei suuda lihas niimoodi töötada - miks tekib infarkt? südames mõni väike veresoon ummistub ja südamelihas ei saa selletõttu enam teatud piirkonnas hapnikku ja anaeroobsel viisil ta kaua vastu ei pea - tekib lihasrakkude surm, mis tekitab omakorda valu ja mida kõike veel.

et anaeroobset koormust taluda, nagu juba ka eespool mainiti, peaks olema kehal all aeroobne põhi - st süda oleks harjunud pikaaegse koormusega, et lihastes areneksid paremini veresooned, mis suudaksid tuua kohale rohkem hapnikurikast verd jne jne.

see on see, mis mina asjast arvan oma teadmiste põhjal.

ranka
14.01.09, 16:36
Ma ei tea, kuidas neid ülesjoone märke tehakse aga sinu_alasti_ema kommentaar on kuld :) Isegi, kui vale jutt on vägagi loogiline ja sain viimaks aru!

thänks.

Tisko
14.01.09, 16:44
Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)

+1
a pole kunagi regulaarselt suitsetanud, ei ole mida maha jätta :-\

Klamber®
14.01.09, 18:35
ma läksin regulaarsesse jõusaali alguses 3 aastat tagasi, siis aasta käisin ja jõulude aeg sai selleks lolliks miinuseks kus tekkis ülesöömine, laiskus jne kõik muu sinna juurde kuuluv, sealt jäi ka treening katki. sai siis 2 aastat pausi peetud ja nüüd läksin uuesti aprillis. põhjuseks siis see et lisakilosid tuli 8 ning trenniminek sai otsustatud täiesti tavalise päeva homikul kui pidin kingapaelu siduma ja ei saanud normaalselt kummaruda ja paelu siduda kuna kõht oli nii suureks paisunud. lisaks raskendas asja ka see et mul oli loll komme tarbida vedelikke - kuskil 2 liitrit päeva ajal ja kuskil 1,5 liitrit mahlasid otsa õhtusel perioodil. mis teatavasti venitavad magu sellistes kogustes. ja kui söömiseks läks siis tõmbasin kah ikka nii üle et ägisesin, kuna magu oli suur.

läksin trenni ja tegin kuni dets. alguseni vanat kava, võtisn esimese 1,5-2 kuuga kohe 8 kilo maha. nüüd lasin endale teha uue, lihasekasvatamise kava, täieliku toitumise ja kasutan ka toidulisandeid vastavalt nii nagu ette on nähtud (valk, kaseiin, süsivesikud jne jne)

viimase kuuga on lihasmassi juurde tekkinud, kaal tõusis 2 kg ja jäi pidama. vedelikke enam üle mõistuse ei tarbi.

kogu selle asja kokkuvõtteks tahaks öelda lihtsalt kogemustest - see et keegi läheb "jõusaali" ja on "omasta arust jube sportlik" ei anna teile mitte midagi peale selle et teete asju valesti, väsitate ennast ära ja karmimate stsenaariumite korral võite ennast isegi vigastada.

Kui on soov teha trenni, võtta kaalus maha, võtta kaalus juurde, kasvatada lihast või siis teha võhma - KINDLASTI võtke treener kes tegeleb teiega peronaalselt, teeb teile kava ja toitumise ja annab näpunäiteid ning kontrollib kuidas te harjutusi teete ja parandab kui vaja.

ja selle hetkel saate aru mis vahe on niisama 5 km jooksmisel nii et tunnete mandlite maitset suus, või punnitamine mõttetult - teadmata mida te täpselt teete - jõusaalis, kui et võtate treeneri kes on oma ala sptets ja ütleb mida täpselt just TEILE vaja on.

RudiTurbo
14.01.09, 20:06
irw, see vahepealne artikkel, mis siin postitati, oli küll täielik ila :)

Ja muide, neid ATP molekule saab kehasse juurde , kui võtta sellist pulbrit nagu kreatiin monohüdraat!

See talletab lihastesse vett ning lühikese ajaga tuleb kaalus kuskil 3kg juurde ning lisab natukene extra jõudu anaeroobse tegevuse lõpuosasse :)
Võistluste perioodil võtan alati seda, mulle igatahes meeldib ! :P

arvamusliider
14.01.09, 20:32
http://www.fitness.ee/main.php
http://forums.fitness.ee/

Kindlasti saab sealt vajaliku info kätte, kui viitsimist on. Kõige parem on muidugi tellida teadjatelt treening/toitumiskava ja treenida nn. eesmärgiga.

Supsti
14.01.09, 20:38
Kokkuvõtteks võib õelda, et aeroobne treenib vastupidavust ja anaeroobne jõudu (jõusaali puhul). Kui kasvatada endal lihasmassi pole väga vajalik anaeroobne (oled ennem teinud sporti). Aga soovitakse teha aeroobset pärast igat trenni peale. Nii 20-40 minutit, kas siis ergomeetril või rattal.


Väike kokkuvõtte siis enda sportlaskarjäärist ka. 6 aastat kergejõustikku, samal ajal 8 aastat korvpalli. Mõlemaga sai tehtud lõpparve kuna hüppeliigesed olid liiga deformeerunud ning arstid keelasid ära. Lootsin siis võrkpallist endale sobiva ala leida. Sai 2 aastat trenni tehtud kuni õlaliigese rebend, mis lõpetas ka selle. Hetkel olen pühapäeva sportlane. Nädalas saab paar korda jalgpalli/korvpalli mängimas käidud, aga see on ka kõik. Aa suusatamine ka, vot see on tõesti tore ala. Elan Saaremaal, kus lund näeb kui kuuvarjutust, aga Praeguse viie päevaga, mil lund oli sai 40km maha sõidetud.

jrgn hell
15.01.09, 00:02
kui ennast veebruaris saalitrenni vead (väike võimalus on, et leiad 2x nädalas aega. ), siis saad nii aeroobset trenni, et ise ka ei usu. Muiud, osta omale lõpuks hüppenöör ära ja hakkad ujumas ka käima koos minuga. Ujumine on eriti hea selles suhtes ja hüppenööri võib nii ka teha, et hingad läbi kõrre

jrgn hell
15.01.09, 00:06
ja küsi martinilt jõusaali spetsiifika teemas, saad põhjalikkuima vastuse.

Muidu kui jõusaalis lihats taga ajada, siis ei tohi aeroobset peale trenni teha imo. Tõmbad lihastest energia välja vms ja pole jüusaalist kasu midagi. Enne võid teha küll. Ise teen sooja jõusaalis 4min+3min+2min hüppenööri minutiste pausidega.

Kui keegi veel tahab, siis siin väga hea teema jõusaali ja jõuliikide kohta, kus vastab teh bjj guru- Martin ikka väga põhjalikult

http://www.paranoid.pri.ee/viewtopic.php?f=3&t=3661

jrgn hell
15.01.09, 00:11
Ma tahaks kaalus miski 10kg juurde võtta, andke nõu kuidas võimalik :)



söö mingied häid toidulisandeid, mis söögiisu ka tõstavad ja ma otsin sulle ühe maadlejate massi kava millega sain suht lühikese ajaga 10nda lõpus treenima hakates 65 kg ja 184 cm to 85 kg 186 cm . Prageu olen vist mingi 88 kuni 90 ja 187, aga muidu, kui trenni ei tee, siis kohe hakkab jaal kukkuma mul

ESTPatrick
15.01.09, 00:21
anna mulle ka

jrgn hell
15.01.09, 00:27
http://www.nutrikaubandus.ee/victell/victell.php


kindlasti paremaid ka, aga ma seda ainutl kasutanud kunagi. Eesti sõudekoonis peaks seda usinasti sööma, vähemalt need kes SK Pärnus treenivad, et siis Endreksoni ja Jaansoni koduklubi. Muud ei julge lampi soovitada

ESTPatrick
15.01.09, 00:33
Küsimus, kui palju ma trenni tegema peaks et see asi ka mõjuks või võingi neist paksuks ennast süüa?

jrgn hell
15.01.09, 00:49
irw, ma arvan et neid niisama süües saad lihtsalt vajalikud ianed osaliselt kaetud, mis maci dieediga saamata jäävad. Mul oli nii, et sõin neid natuke enne sõudmise lõpetamist ja mma-se minekut, aga mul oli lihtsalt nii, et neid süües kasvas jõhkralt söögiisu ja enrgiat oli palju rohkem, et ise vähe trenni ka teha. Ilma trennita ei saa vist midagi ja neid ma julgen ka pakkud ainult selle pärats, et endal niimoodi kuidagi töötas. Kui tahate targalt inimeselt normaaset ja PÕHJENDATUD VASTUST, siis soovitan seda küsida sellest paranoidi foorumist, mille lingi üles panin.

ActionJackson
15.01.09, 00:58
Victell nüüd söögiisuga küll ei mängi ja kedagi paksemaks ei tee. Tegemist on toidulisandiga, mis sisaldab vitamiine, mineraale jms. sodi, mis sportlaste organismis kiiremini otsa saavad (valusama tule hoidmiseks ahjus kulub ikka rohkem puid) ja mida nad puht füüsiliselt ei jaksaks söögiga sisse süüa (kes viitsiks iga jumala päev mmm ... no ütleme 2 kilo porgandeid süüa, et piisav kogus rauda kätte saada? loll näide aga oluline on põhimõte). Keegi kaalu tahab tõsta siis ma arvan, et mingi minimaalne aeroobne trenn (kerge jooks a 20-30 minti paar korda nädalas vms.). Selle tulemusel söögiisu tõuseb aga samas ei kuluta sa niipalju alt ära kui peale tuleb. Kogu see kaalu teema ongi ju sisuliselt ainult enegriabilansis kinni.
Teine asi on see, et enamus selle foorumi liikmetest pole kiilanevad keskealised mehed, vaid suht noored. Oodake mõni aasta - noortel meestel ongi kiire ainevahetus. Pealt 20t hakkab see vaikselt tuure maha võtma ja õllekõht kosuma kui ennast ei liiguta.

-andres-
15.01.09, 01:27
Massilisajat võite süüa, kui ka mingit trenni teete. Kui raha on, siis fitness.ee lehelt shopis on korralikku kraami täitsa müügil.

Massilisajas on palju süsivesikuid, mis siis väga palju energiat annavad + siis ka suurel hulgal kcal'eid. Samuti kui poes käid, vaata pakendeid ja uuri millel palju süsivesikuid ja kaloreid on. Kui korralikult trenni teha, siis kasvab lihas korralikult ning kiire ainevahetuse korral mingit erilist rasvkudet anyway tekkida ei jõua.

Yokker
15.01.09, 02:01
+1

Aga sellest aeroobse ja anaeroobse asjast. Ei ole kunagi jälginud seda. Olen tegelenud nii kergejõustiku, ujumise, saalihoki kui ka poksiga. Viimasega juba 7 aastat ning tunne on great ja see peaks olema olulisim.

L.


Kus klubis käid ja kas võistlemas ka oled käind kui saladus pole?

Parim trenni kava on minu meelest 3 korda nädalas poks,2-3 korda ujumine,1-2 korda joosta,pluss veel pallimängud ja koolis kehaline.Nii sai kooli ajal trenni tehtud ning võhma ja jõudu tuli vägevalt isegi siis kui sai regulaarselt tarbitud mitte tervislike aineid :D ...Ja kindlasti peab olema nädalas vähemalt üks puhke päev ja üks kergem trenn....Kergema trenni alla läheks siis ujumine või väike jooks.....eriti norm oli minu arust päeva alustada ujumisega.Tõmbas pildi selgeks ning ei pidand esimestes tundides magama :DJõusaal mulle ei istu.Olen proovind aga ei meeldind,sest tekkis selline tunne nagu teeks mingit rasket tööd seal.Vähemalt oli saalis kott mille peal sai sooja teha ennem pumpamist :P

Hetkel käin aind ujumas mis on nii aeroobne kui ka anaeroobne trenn.Kõik oleneb sellest millise tuhhiga peale lendad.

RudiTurbo
15.01.09, 02:27
Kus klubis käid ja kas võistlemas ka oled käind kui saladus pole?

Parim trenni kava on minu meelest 3 korda nädalas poks,2-3 korda ujumine,1-2 korda joosta,pluss veel pallimängud ja koolis kehaline.Nii sai kooli ajal trenni tehtud ning võhma ja jõudu tuli vägevalt isegi siis kui sai regulaarselt tarbitud mitte tervislike aineid :D ...Ja kindlasti peab olema nädalas vähemalt üks puhke päev ja üks kergem trenn....Kergema trenni alla läheks siis ujumine või väike jooks.....eriti norm oli minu arust päeva alustada ujumisega.Tõmbas pildi selgeks ning ei pidand esimestes tundides magama :DJõusaal mulle ei istu.Olen proovind aga ei meeldind,sest tekkis selline tunne nagu teeks mingit rasket tööd seal.Vähemalt oli saalis kott mille peal sai sooja teha ennem pumpamist :P

Hetkel käin aind ujumas mis on nii aeroobne kui ka anaeroobne trenn.Kõik oleneb sellest millise tuhhiga peale lendad.


Ujumine kerge trenn ¬_¬
:D

Kuskil kunagi keegi seletas, ET KRT KÄIN 7 PÄEVA NÄDALAS JÕUSAALIS, KUS MU MUSKEL ON!?
Siis üx meeldejääv vastus oli, et Profi ja amatööri vahel on puhkus :)
Lihas peab alati kindlasti jõudma taastuda ka!

Tigrano
15.01.09, 02:37
Aga, kas mingit pura on müügil, mis aitab lihastel või organismil kiiremini taastuda.

-andres-
15.01.09, 02:39
Proteiin aitab kindlasti mõningal määral. Jõusaalis käies ka kreatiini tarbimine. Enne trenni laadid sisse ja päriselt ka annab effekti.

Klamber®
15.01.09, 02:59
ostke viimane Muscle and Fitness, seal seletatakse kõik ained ilusti lahti, mis kus mida teeb kuidas ja kunas tarbida jne

RudiTurbo
15.01.09, 03:29
Aga, kas mingit pura on müügil, mis aitab lihastel või organismil kiiremini taastuda.


Õigus jah, unustasin ka öelda, et kreatiin aitab samuti lihastel kiiremini taastuda.
Minul on tavaliselt nii, et treeninlaagrites, nimelt Kurgjärvel olen mitu korda käinud ja esimese kahe päevaga jooksmine võtab jalad nii läbi, et laagri poole peal on juba pmst mul mingi lihase rebestus või midagi, igatahes enam joosta ei kannata.

Aga kui Küprosel olin ning kreatiini tarbisin samal ajal, siis tekime kaks päeva väga rasket füüsilist harjutust pärast jooxutrenni, esimene päev oli lihas natuke valus, kuid teine päev juba oli kuidagi eriti võimas tunne, tegin harjutused palju paremini läbi ning lihased ei läinud laagri jooxul läbi kah, nii, et kui väga tugev trenni periood, siis kreatiin on super ! :)

Tylos
15.01.09, 08:34
Ma teen iluv6imlemist.Eriti meeldivad harjutused r6nga ja kurikatega.

Tarmo
15.01.09, 11:25
Oi mis teema, pea ajas valutama :D, väga lihtne, sõpradega kossu mängima 2-3 korda nädalas, saab veits räusata/möliseda/joosta/higistada, pärast saunas õlli libistada, Life's good (Y)

your_naked_mom
15.01.09, 15:43
ruditurbo, kui sa mulle ära seletad, kuidas kreatiinist ATP-d saab, siis võin sulle garanteerida, et järgmise meditsiini nobeli preemia saad sina.

privador1
15.01.09, 16:50
Minu arust koige suurem probleem on toitumine.Krt kuda sa oma toitumist m22rad kui yks p2ev toused kell 8 hommikul,teisel p2eval kell 16.00
Eriti kui on nt hilja toustud ja mingi Pargi turna ja see venib veel ka kaua ja koht l2heb tyhjaks siis hakkan juba monuga Reval Hotelli toitu nosima.

Klamber®
15.01.09, 17:04
ja mingi Pargi turna ja see venib veel ka kaua ja koht l2heb tyhjaks siis hakkan juba monuga Reval Hotelli toitu nosima.


krt ma ei saa ikka veel üle sellest pargi ööpufeest, päris rõve kogemus oli

RudiTurbo
15.01.09, 22:00
ruditurbo, kui sa mulle ära seletad, kuidas kreatiinist ATP-d saab, siis võin sulle garanteerida, et järgmise meditsiini nobeli preemia saad sina.




ATP provides energy by releasing a phospate molecule, at which point it becomes ADP (adenosine diphosphate). The energy produced during this process lasts only seconds. Once the energy is used, more ATP must be produced. This is where creatine phosphate, or also called phosphocreatine (the form that creatine is stored in the body), comes into play. It gives its phosphate to the ADP making another ATP. This ATP again, is used as energy for a few seconds and then the process repeats. This process is called ATP regeneration.

ATP regeneration keeps your body from relying on glycolysis, which is a process where lactic acid is built up during your workout. Reduced lactic acid allows you to workout longer and harder, thus maximizing every muscle’s workout, and allows you to gain more muscle, strength and size. Your ability to generate ATP depends on your supply of creatine.

The more creatine you have, the more ATP you'll be able to produce. You will eventually lose energy molecules, however, so no matter how much creatine you have in your body it won't do any good without the presence of the energy molecules. The production of these energy molecules depends heavily on ribose.

Tigrano
15.01.09, 23:37
Õigus jah, unustasin ka öelda, et kreatiin aitab samuti lihastel kiiremini taastuda.
Minul on tavaliselt nii, et treeninlaagrites, nimelt Kurgjärvel olen mitu korda käinud ja esimese kahe päevaga jooksmine võtab jalad nii läbi, et laagri poole peal on juba pmst mul mingi lihase rebestus või midagi, igatahes enam joosta ei kannata.

Aga kui Küprosel olin ning kreatiini tarbisin samal ajal, siis tekime kaks päeva väga rasket füüsilist harjutust pärast jooxutrenni, esimene päev oli lihas natuke valus, kuid teine päev juba oli kuidagi eriti võimas tunne, tegin harjutused palju paremini läbi ning lihased ei läinud laagri jooxul läbi kah, nii, et kui väga tugev trenni periood, siis kreatiin on super ! :)


Hakkasin mängima saalihokit 4x nädalas ja üks või kaks korda hokit, kuna aga polnud tükk aega eriti liigutanud, sest olin haige ja väga palju oli tegemist arvutis, remondiga jne, siis esimesed 2 nädalat on täiesti hullumaja, konkreetselt kõik kohad on valusad.

Nagu tarkade meeste postitustes võis lugeda, siis on ehk viga liiga järsult, peale pikemat pausi niipalju trenni teha, kuna võhmaga on tõsiseid probleeme ja võbolla hakkab asi südamele kehvasti mõjuma.

Ehk ostan siis selle kreatiini, et lihased kiiremini taastuksid. Loodan, et ta mingi pasa maitsega ei ole, sest kunagi sai ostetud proteiini ja see küll alla ei läinud joo millega tahad. Mäeltan sõjaväes isegi üks hakkas ropsima, sest asjal oli ikka väga kole maitse või oli seal mingi aine, mis paljudele vastu hakkas, samuti ka mulle.

-andres-
15.01.09, 23:39
Kreatiini segad nt jogurti sisse. Proteiine on igatahes praegu iga võimaliku maitsega. Vaniljest šokolaadini, sinna vahele maasikas, vaarikas, banaan jnejne. Külma piimaga lähevad kõik, kuigi ise jõin ka veega. Polnud väga hullu, harjumise värk pigem.

Tigrano
15.01.09, 23:41
Kreatiini segad nt jogurti sisse. Proteiine on igatahes praegu iga võimaliku maitsega. Vaniljest šokolaadini, sinna vahele maasikas, vaarikas, banaan jnejne. Külma piimaga lähevad kõik, kuigi ise jõin ka veega. Polnud väga hullu, harjumise värk pigem.


Okei tänks kõigile. Piirdun, kreatiiniga ja tellin selle kuskilt ära, siin oli mingi link ka kuskil.

-andres-
15.01.09, 23:43
Kreatiini peab ka niivähe korraga võtma, et selle maitset pole pea tundagi.

http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=24&products_id=306

alaska
15.01.09, 23:51
Ära neid õpetusi loe, kus on kreatiini laadimisest kirjas, võta lihtsalt väike teelusikas(5g) päevas. Mina panin lihtsalt poole klaasi vee sisse ja jõin ära. Veega ta tegelikult ei lahustu, niiet juua tuleb pulbrilist vett.

Lihasetaastumist ta ei soodusta, aga sexiisu tõstab lakke ja energiat annab trenni jaoks kõvasti.

Tigrano
15.01.09, 23:55
Ära neid õpetusi loe, kus on kreatiini laadimisest kirjas, võta lihtsalt väike teelusikas(5g) päevas. Mina panin lihtsalt poole klaasi vee sisse ja jõin ära. Veega ta tegelikult ei lahustu, niiet juua tuleb pulbrilist vett.

Lihasetaastumist ta ei soodusta, aga sexiisu tõstab lakke ja energiat annab trenni jaoks kõvasti.


Siis tuleb naisele salaja sisse joota, igapäevaselt ;D

RudiTurbo
16.01.09, 00:07
Hakkasin mängima saalihokit 4x nädalas ja üks või kaks korda hokit, kuna aga polnud tükk aega eriti liigutanud, sest olin haige ja väga palju oli tegemist arvutis, remondiga jne, siis esimesed 2 nädalat on täiesti hullumaja, konkreetselt kõik kohad on valusad.

Nagu tarkade meeste postitustes võis lugeda, siis on ehk viga liiga järsult, peale pikemat pausi niipalju trenni teha, kuna võhmaga on tõsiseid probleeme ja võbolla hakkab asi südamele kehvasti mõjuma.

Ehk ostan siis selle kreatiini, et lihased kiiremini taastuksid. Loodan, et ta mingi pasa maitsega ei ole, sest kunagi sai ostetud proteiini ja see küll alla ei läinud joo millega tahad. Mäeltan sõjaväes isegi üks hakkas ropsima, sest asjal oli ikka väga kole maitse või oli seal mingi aine, mis paljudele vastu hakkas, samuti ka mulle.


kreatiin on põhimõtteliselt maitsetu pulber. Ei oska küll nagu öelda, et tal mingi maitse oleks. Aga tähtis on see, et paljude uuringute kohaselt võimendub kreatiini mõju tugevalt, kui seda võtta koos süsivesikutega. Seega käi ka apteegist läbi ning osta Glükoosi ehk viinamarja suhkrut, 200grammi vist maxis 20 krooni, kui ema juttu uskuda. Siis saad põhimõtteliselt teha suhkruvett endale iga õhtu :)

Mina ise kõige laisemal viisil tavaliselt panen endale lusikatäie kreatiini suhu ja siis lusikatäie glükoosi ja joon kraanist vett peale ja tehtud :D

Tigrano
16.01.09, 00:09
kreatiin on põhimõtteliselt maitsetu pulber. Ei oska küll nagu öelda, et tal mingi maitse oleks. Aga tähtis on see, et paljude uuringute kohaselt võimendub kreatiini mõju tugevalt, kui seda võtta koos süsivesikutega. Seega käi ka apteegist läbi ning osta Glükoosi ehk viinamarja suhkrut, 200grammi vist maxis 20 krooni, kui ema juttu uskuda. Siis saad põhimõtteliselt teha suhkruvett endale iga õhtu :)

Mina ise kõige laisemal viisil tavaliselt panen endale lusikatäie kreatiini suhu ja siis lusikatäie glükoosi ja joon kraanist vett peale ja tehtud :D



Kreatiiniga ei tohiks probleeme maitse pärast kuidagi tulla, kui kunagi peaks proteiini tarvitama, siis küll valin kahtlase pilguga igat toodet.

RudiTurbo
16.01.09, 00:16
Kreatiiniga ei tohiks probleeme maitse pärast kuidagi tulla, kui kunagi peaks proteiini tarvitama, siis küll valin kahtlase pilguga igat toodet.


Mina olen mitu korda proovinud proteiine süüa, no perkele, ei suuda. Praegu ka mingi suur purgitäis vaniljemaitselist proteiini ja jätsin söömise pooleli. Aga kui mingit kakaod või asja teha ning sinna sisse panna, siis suht okei ja jogurtiga ka, aga minul on jogurtiga nii, et 2 korda on olnud mul selline periood, kus olen aina kogu aeg jogurtit söönud ning mingil hetkel viskab üle ja enam üldse ei taha. Ning hetkel tekkis mul jälle see periood, kus jogurt on jubedaks muutunud, ei tea mix niimoodi ;D

ranka
16.01.09, 03:27
Hui need kreatiinid, kretiinid ja beudiinid. Elu sees ei hakka miskeid keemilisi toidulisandeid tarvitama, kuna miski teadlane seda soovitas. Sööge kodujuust ja kohupiima ja jätke need eelnimetatud jamad profidele.

Muideks jogurt on nuts eriti pokkerimängijale. Paned 2 liitrise joogijogurit arvuti äärde ning sessi vältel imed sisse - ei lähe kõht tühjaks ja ei teki söögiisu. Kuskil 4 tunni peale kulub liiter jogurit ja siis juba läheb vaja uut kütet :)

-andres-
16.01.09, 03:30
Hui need kreatiinid, kretiinid ja beudiinid. Elu sees ei hakka miskeid keemilisi toidulisandeid tarvitama, kuna miski teadlane seda soovitas. Sööge kodujuust ja kohupiima ja jätke need eelnimetatud jamad profidele.

Muideks jogurt on nuts eriti pokkerimängijale. Paned 2 liitrise joogijogurit arvuti äärde ning sessi vältel imed sisse - ei lähe kõht tühjaks ja ei teki söögiisu. Kuskil 4 tunni peale kulub liiter jogurit ja siis juba läheb vaja uut kütet :)


Proteiin ei ole keemia. Looduslik, piimast saadud. Vahe on proteiiniga vaid selles, kas õgid peale trenni riietusruumis 300g kohupiima sisse või ühe sheigi.

Klamber®
16.01.09, 08:14
Hui need kreatiinid, kretiinid ja beudiinid. Elu sees ei hakka miskeid keemilisi toidulisandeid tarvitama, kuna miski teadlane seda soovitas.


ja milline neist nimelt on keemia oo keemiaprofessor ?

ning inimese keha suudab omistada 30g valku 2 tunni jooksul, seega see et sa sööd ära pool kilo kodujuustu ei anna sulle mitte midagi muud kui seda, et 300g si*ud välja. ja 200-st saad oma valgud

Tigrano
21.01.09, 23:40
Ära neid õpetusi loe, kus on kreatiini laadimisest kirjas, võta lihtsalt väike teelusikas(5g) päevas. Mina panin lihtsalt poole klaasi vee sisse ja jõin ära. Veega ta tegelikult ei lahustu, niiet juua tuleb pulbrilist vett.

Lihasetaastumist ta ei soodusta, aga sexiisu tõstab lakke ja energiat annab trenni jaoks kõvasti.


Sain kreatiini kätte, seal tõesti õpetus kaasas väga tüütu, enne sööki peale sööki jne, võtan siis korra päevas teelusika ja toimib küll? Seal mingi aeg ka kuuril kirjas, kaua 1 teelusikas päevas see kuur võiks kesta, kuu või kaks ?

RudiTurbo
22.01.09, 00:37
Soovitatakse teha kuuridena, kuu sööd, kuu ei söö.

Esimene nädal on laadimine, siis võtad 4 korda päevas, ülejäänud aja üx kord päevas.

Seda ei soovitata kogu aeg süüa, kuna pole veel välja selgitatud, kas äkki võib hiljem keha enda kreatiini tootmine halveneda, seega vahepeal pausi pidada on soovitatav :)

Tigrano
22.01.09, 00:49
Soovitatakse teha kuuridena, kuu sööd, kuu ei söö.

Esimene nädal on laadimine, siis võtad 4 korda päevas, ülejäänud aja üx kord päevas.

Seda ei soovitata kogu aeg süüa, kuna pole veel välja selgitatud, kas äkki võib hiljem keha enda kreatiini tootmine halveneda, seega vahepeal pausi pidada on soovitatav :)


Täna esimene ports võetud, katsun korralikult ühe kuuri ära teha.

Ning trenn igati hästi mõjunud, katsun stabiilselt ikka käija nüüd, jama on selles, et külma ei tee ja hokit ei saa mängida, siis oleks värskeõhu normid ka täis.

jrgn hell
22.01.09, 17:59
http://musclecircuit.com/best-tasting-homemade-protein-bar/


tegin just nii, et lisasin rosinaid ka. Nii palju kui möksi maitsesin, oli parem kui poe proteiinibar´id, need vähesed, mida proovinud olen

Swicheroo
29.01.09, 23:19
Soovitan lugeda fitness.ee foorumit ja artikkleid eelkõige just artikkleid. Praegusel kellaajal ei viitsi ise siis mingit pikka juttu kokku kirjutada.
Parimaks aeroobseks treeninguks peetakse minuteada ujumist samuti praegusel jahedal perioodil jooksmist, sest keha soojashoidmiseks peab keha rohkem energiat kulutama.

BuildUp
13.07.09, 19:52
Pumpaks veidi teemat! :)

Võtsin kätte ning hakkasin ka jälle jõusaalis käima, aga probleem on selles, et söögikorrad on väga ebaregulaarsed. Algselt oli eesmärk suvega +10kg kaalu juurde lükata, aga nagu teate isegi - suvi,naised, grill, chill - kõik see mõjub ning ei viibi väga palju kodus.

Tahakski teada, et ehk on kellelgi mingeid eriti häid soovitusi kuidas saaks asja paremini jooksma(ehk rohkem sööki ja rohkem massi). Kuna väga söögitegemisest ka ei vaimustu ning pigem on söögi tegemine ajaraiskamine ja piin mu jaoks, siis sooviks ka kergeid ja tõhusaid retsepte. Võtan massilisajat ka, aga nagu teate, siis ilmselgelt sellest ainuüksi ei toitu. ::)

Provoker
13.07.09, 19:57
Mul tulevad kilod iseenesest juurde ;D

Võtmesõna on siin süsivesikud. Topi nii palju sisse kui mahub ja küll see mass ka tuleb. Muidugi kui ilma trennita siis peki arvelt kahjuks. Trenni tehes on ok. Kartul, riis, makaron jne. Menüüs peab kindlasti sees olema ka liha ja kala ning värsked aedviljad salatite näol ning puuviljad. Selliselt peaks kõik vajaliku kätte saama

alaska
13.07.09, 20:09
Massilisajast peaks piisama. Kui ei piisa, võta rohkem.

Matzet
13.07.09, 20:46
Juuni algusest siiani olen 7kg juurde võtnud,trenn+korralik toitumine ;)

vennike
13.07.09, 21:52
ise tõmban teleka ees sõudeaparaati.. niipalju kui viitsin. tõmbasin viimase odava jama puruks ära, otsin siin parasjagu uut.

Provoker
13.07.09, 22:05
ise tõmban teleka ees sõudeaparaati.. niipalju kui viitsin. tõmbasin viimase odava jama puruks ära, otsin siin parasjagu uut.


Mul Anttila oma ja hetkel veel peab vastu...ptüi ptüi ptüi

Korralikuma saab mingi 7000-10 000 eega ringis eestist

leits
13.07.09, 22:12
jess käisin jooksmas j2lle .. 1.5km tuleb lihtsalt juba (sela epa juures see suur park :D) .. varsti hakkan 3km poisiks :)

alaska
13.07.09, 23:06
Tegin kah jooksuringi üle poole aasta. 4 km. Sügisjooksul plaan poolmaraton läbi joosta. Eks näis kas jõuan vormi.

masterpuppet
14.07.09, 00:03
Ise otsustasin kah trenni jälle tegema hakata nign käisin samuti täna jooksmas+järves ujumas. Mõnus oli.

Ghost0
14.07.09, 00:38
Pumpaks veidi teemat! :)

Võtsin kätte ning hakkasin ka jälle jõusaalis käima, aga probleem on selles, et söögikorrad on väga ebaregulaarsed. Algselt oli eesmärk suvega +10kg kaalu juurde lükata, aga nagu teate isegi - suvi,naised, grill, chill - kõik see mõjub ning ei viibi väga palju kodus.

Tahakski teada, et ehk on kellelgi mingeid eriti häid soovitusi kuidas saaks asja paremini jooksma(ehk rohkem sööki ja rohkem massi). Kuna väga söögitegemisest ka ei vaimustu ning pigem on söögi tegemine ajaraiskamine ja piin mu jaoks, siis sooviks ka kergeid ja tõhusaid retsepte. Võtan massilisajat ka, aga nagu teate, siis ilmselgelt sellest ainuüksi ei toitu. ::)


Põhiline on see ,et tuleb pidevalt süüa, 4-6 korda päevas on ok. Pole vaja neid gramme pakendite pealt nii väga taga ajada...ise alustasin novembris ja olen vahelduva eduga mingi 5 kuud käinud...ja juurde on tulnud ca. 10kg...oleks saanud palju paremini, 2 esimest kuud käisin ainult 2 korda nädalas....sügisest üritan asja väga tõsiselt võtma hakata.

MUNA TULEB SÜÜA, sest see on üks parimaid valke - kui muna ei söö siis sa ei kasva ka ;D
Ma sõin alguses hommikuti 4 keedetud muna ja tatart hapukoorega. Varsti viskas kopa ette ja hakkasin omletti tegema, 4 muna + kanafileesink(veerand kuni pool pakki). Nüüd praen vahest ka niisama muna ,sest sellega läheb veits rutem kui omletiga ;D
Ühe 200grammise kohupiima võid päevas ära süüa vahepalaks, see on ka suht nuts :)
Ma soovitan päevas kindlasti ka kuni paki jogurtit ära juua, sest kõvemates jogurtites on pea 1000 kcal :o pakipeale...
Banaan ja muid puuviljad tulevad ka kasuks...

Ei olnud hommikuti eriti suure söögiga enne, ainult paar võileiba sõin. Alguses eriti isu ka polnud, suht vastu tahtmist sõin, aga paari nädalaga harjusin ära.

Ma ei kasutanud massilisajat alguses üldse, pole sellel mingit "erilist" mõju, ilma selleta saab ka väga edukalt massi kasvatada...Ega eriti vahet pole kas ma sööks peale trenni kohupiima/sinki + banaani. Massilisaja imendub veits kiiremini ,see on hea...üks pluss on veel see ,et lihtne juua seda(läheb kergesti alla). Ma joon parema meelega peale trenni ühe joogi ära, mitte ei hakka omale mingit sööki sisse ajama
Ja ma võtan seda üldiselt max 4-5 korda nädalas(3 peale trenni), hmmm vb peaks rohkem võtma veits. Aga 2 korda päevas on ka ok juua kui sul pole aega midagi süüa teha või lihtsalt ei viitsi :)

Kui saladus pole siis mis massilisajat võtad? Mis proteiini ja süsikate suhe on? :) Ise ostan proteiini ja eraldi juurde glükoosi ehk viinamarjasuhkurt(ca. 20-25 eeku kg). Tuleb mingi 3-4 korda odavam kui valmis massilisajat osta ja toime täpselt sama...

Loodan ,et oli vähekenegi kasu :)

Ghost0
14.07.09, 00:41
http://musclecircuit.com/best-tasting-homemade-protein-bar/


tegin just nii, et lisasin rosinaid ka. Nii palju kui möksi maitsesin, oli parem kui poe proteiinibar´id, need vähesed, mida proovinud olen

WOW, see on küll nuts :o :)
Proovin kindlasti ära lähipäevil.

E: Hmm, mis see 7s punkt seal on? Ei saa aru:/

McFoldberg
14.07.09, 02:01
http://musclecircuit.com/wp-content/uploads/2008/02/bar10.gif



Mmmm, nämma... Kas seda süües saan ma ka endale suured musklid? :o

BuildUp
14.07.09, 02:46
Kui saladus pole siis mis massilisajat võtad? Mis proteiini ja süsikate suhe on? :) Ise ostan proteiini ja eraldi juurde glükoosi ehk viinamarjasuhkurt(ca. 20-25 eeku kg). Tuleb mingi 3-4 korda odavam kui valmis massilisajat osta ja toime täpselt sama...




Võtan Serious Massi. http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=26&products_id=635

Ning ehk tuleb veel mingit head nõu kuidas kergemate vahenditega ikkagi saaks enda massi kuidagi suurendada.

rrrr
14.07.09, 09:54
Rudil oli väga hästi lahti seletatud alguses.

Toonitan üle, et igaühel on oma individuaalne pulsitase, mis vastab anaeroobse läve ültamisele. See sõltub nii sinu treenituse tasemest kui ealisest ja geneetilisest iseärasustest. Mõni vend laseb rahulikult rattaga mägedes 10km tõusu pulsiga 170 ca pool tundi jutti teine vend ei suuda parimagi tahtmise juures taolist pulssi üldse kätte saada. Näited on ekstreemsed kuid elust enesest. Pulsikella pealt ainult numbreid lugeda on sama hea kui HEMi kasutada ainult oma graafiku vaatamiseks. Kes tahab teada oma pulsi vahemikke peaks laskma testida kas oma hapnikutarbimist või mõõtma vere laktaadisisaldust. Mõlemad eeldavad meditsiiniasutuses trenazöri piinamist ja juhtmed-londid küljes vere andmist iga x-aja tagant. Perearst seda ei tee.

Muidugi saab ka koduste vahenditega. Mõõdad endale väikse ringi ja hakkad selle peal liduma. Alguses kõndimise tempoga ja iga paari minuti pärast tõstad tempot. Pulsikella pealt fikseerid ära kuidas pulss reageerib. Jooksed/sõidad/aerutad seni kuni enam ei jaksa kiirust tõsta. Siis paned oma pulsist kokku graafiku ja see jõnks graafikul, kus pulss hakkab väga kiires tempos tõusma peakski tähistama sinu anaeroobset läve.

Kuna kõik on ajas muutuv, siis korraliku treeningu-toitumise-puhkamisega on su anaeroobne lävi nihkunud. Jõnks tuleb sisse kõrgema pulsi juures + loomulikult liikumise kiiruse rakeback. Treeningu eesmärk peakski olema seda punkti edasi nihutada ja suurendada vastupidavust anaeroobses faasis. Sest kui tahhomeeter on punasel, siis enam inimene kaua vastu ei pea (paar minti) ja siis ta lihtsalt kukub rajale maha või kukub tempo märgatavalt.

Soovitav on ülesehitusfaasis teha 1/4 treeningutest anaeroobse iseloomuga. Võistlusperioodil aga 1:1 aeroobne:anaeroobne. Võistlus ise läheb ka anaeroobse alla. Seega kes teeb nädalas mitu võistlust, see ärgu enam anaeroobset tehku.
Aeroobne treening on eelduseks sellele, et saaks teha anaeroobset treeningut. Aeroobne treening ainult on minimaalse arendusefektiga - see on rohkem põhja ladumine ja taseme hoidmine ning taastumine anaeroobsest. Kui tahad tunda powerit enda sees või võistlustel osaleda, siis PEAD tegema kiireid lõike või panema enda võimekuse proovile kangiga seeriaid tehes - mitte uimaselt vaid ikka möirgega nii, et sapsud pärast värisevad ja peer käriseb.

Iga liigutamine sobib aeroobseks treeninguks - peaasi, et tunned end hästi ja ei pinguta üle. Kui vees hingata ei oska, siis aeroobse treeninguna ujumist ei soovita. Sama on pallimänguga - kui märkamatult oled end rihmaks jooksnud, siis unusta see.

Uniquest
14.07.09, 13:29
Rudil oli väga hästi lahti seletatud alguses.

Toonitan üle, et igaühel on oma individuaalne pulsitase, mis vastab anaeroobse läve ültamisele. See sõltub nii sinu treenituse tasemest kui ealisest ja geneetilisest iseärasustest. Mõni vend laseb rahulikult rattaga mägedes 10km tõusu pulsiga 170 ca pool tundi jutti teine vend ei suuda parimagi tahtmise juures taolist pulssi üldse kätte saada. Näited on ekstreemsed kuid elust enesest. Pulsikella pealt ainult numbreid lugeda on sama hea kui HEMi kasutada ainult oma graafiku vaatamiseks. Kes tahab teada oma pulsi vahemikke peaks laskma testida kas oma hapnikutarbimist või mõõtma vere laktaadisisaldust. Mõlemad eeldavad meditsiiniasutuses trenazöri piinamist ja juhtmed-londid küljes vere andmist iga x-aja tagant. Perearst seda ei tee.

Muidugi saab ka koduste vahenditega. Mõõdad endale väikse ringi ja hakkad selle peal liduma. Alguses kõndimise tempoga ja iga paari minuti pärast tõstad tempot. Pulsikella pealt fikseerid ära kuidas pulss reageerib. Jooksed/sõidad/aerutad seni kuni enam ei jaksa kiirust tõsta. Siis paned oma pulsist kokku graafiku ja see jõnks graafikul, kus pulss hakkab väga kiires tempos tõusma peakski tähistama sinu anaeroobset läve.

Kuna kõik on ajas muutuv, siis korraliku treeningu-toitumise-puhkamisega on su anaeroobne lävi nihkunud. Jõnks tuleb sisse kõrgema pulsi juures + loomulikult liikumise kiiruse rakeback. Treeningu eesmärk peakski olema seda punkti edasi nihutada ja suurendada vastupidavust anaeroobses faasis. Sest kui tahhomeeter on punasel, siis enam inimene kaua vastu ei pea (paar minti) ja siis ta lihtsalt kukub rajale maha või kukub tempo märgatavalt.

Soovitav on ülesehitusfaasis teha 1/4 treeningutest anaeroobse iseloomuga. Võistlusperioodil aga 1:1 aeroobne:anaeroobne. Võistlus ise läheb ka anaeroobse alla. Seega kes teeb nädalas mitu võistlust, see ärgu enam anaeroobset tehku.
Aeroobne treening on eelduseks sellele, et saaks teha anaeroobset treeningut. Aeroobne treening ainult on minimaalse arendusefektiga - see on rohkem põhja ladumine ja taseme hoidmine ning taastumine anaeroobsest. Kui tahad tunda powerit enda sees või võistlustel osaleda, siis PEAD tegema kiireid lõike või panema enda võimekuse proovile kangiga seeriaid tehes - mitte uimaselt vaid ikka möirgega nii, et sapsud pärast värisevad ja peer käriseb.

Iga liigutamine sobib aeroobseks treeninguks - peaasi, et tunned end hästi ja ei pinguta üle. Kui vees hingata ei oska, siis aeroobse treeninguna ujumist ei soovita. Sama on pallimänguga - kui märkamatult oled end rihmaks jooksnud, siis unusta see.

TY, väga kasulik jutt. Selle aeroobse/anaeroobse suhte kohta polnud kuulnud varem. Tahaks ise varsti ujumas käima hakata. Sain õigesti aru, et kui ma kala pole, siis ujumine on anaeroobne treening? ;D
Tegelt keegi võiks rääkida, mida see õige hingamine tähendab. Lihtsalt piisavalt tihti peab suu veest väljas käima või on midagi olulist/tehnilist veel?

ranka
14.07.09, 14:57
http://musclecircuit.com/wp-content/uploads/2008/02/bar10.gif



Mmmm, nämma... Kas seda süües saan ma ka endale suured musklid? :o


Jörgen andis mulle seda korra maitsta. Päris hea asi oli aga lihaste kohta ei oska midagi öelda ning puhtalt söögi pealt sul küll ükski lihas ei kasva...

jrgn hell
14.07.09, 15:30
WOW, see on küll nuts :o :)
Proovin kindlasti ära lähipäevil.

E: Hmm, mis see 7s punkt seal on? Ei saa aru:/



See on see, et määri see taldrik toiduõliga kergelt kokku, enne kui möksi peale panedja vormimia hakkad, sest kogu see möga tuleb väga kleepuv ja kui külmas ära seisab, siis jube sitt lahti saada taldriku pealt. Õli aitab ennetada

rrrr
14.07.09, 16:56
TY, väga kasulik jutt. Selle aeroobse/anaeroobse suhte kohta polnud kuulnud varem. Tahaks ise varsti ujumas käima hakata. Sain õigesti aru, et kui ma kala pole, siis ujumine on anaeroobne treening? ;D
Tegelt keegi võiks rääkida, mida see õige hingamine tähendab. Lihtsalt piisavalt tihti peab suu veest väljas käima või on midagi olulist/tehnilist veel?

Oluline on, et ei tekiks lisaks pingutusele veel hapnikuvõlga tänu sellele, et pea on vahepeal vees. Soovitan välja hingata vette nii, et väljahingamine lõpeb samal ajal kui nägu veest välja tuleb. Peaasi on ennast hästi ja lõdvalt tunda. Ujumine on väga bro kui ainult viitsiks ennast hommikuti enne tööd veekeskusesse vedada.

leits
14.07.09, 20:08
Oluline on, et ei tekiks lisaks pingutusele veel hapnikuvõlga tänu sellele, et pea on vahepeal vees. Soovitan välja hingata vette nii, et väljahingamine lõpeb samal ajal kui nägu veest välja tuleb. Peaasi on ennast hästi ja lõdvalt tunda. Ujumine on väga bro kui ainult viitsiks ennast hommikuti enne tööd veekeskusesse vedada.


Selles kogu ujumise kunst ongi .. kui hingamist korda ei saa nii kaua ei jõua sittagi ujuda ka .. ise ujun seda rinnuliujumis stiili vms ta ongi ... Pea vee peal, hingad sisse, vee all siis hingad välja .. ning nii ta l2heb ... kunagi ujusin nii, et kui veepeal siis hingan v2lja ja sisse ... nii ei jõudnud kuhugile :D

ranka
14.07.09, 20:35
Ma ei tea kas see on kokkusattumus aga peale ujumas käimist oli joosta ka lihtsam ning peale selle kadus pistmine, mis mind iga jooksu aeg vaevas.

bounce
14.07.09, 20:58
Selles kogu ujumise kunst ongi .. kui hingamist korda ei saa nii kaua ei jõua sittagi ujuda ka .. ise ujun seda rinnuliujumis stiili vms ta ongi ... Pea vee peal, hingad sisse, vee all siis hingad välja .. ning nii ta l2heb ... kunagi ujusin nii, et kui veepeal siis hingan v2lja ja sisse ... nii ei jõudnud kuhugile :D



pmst jõuab, aga kael jäi kangeks, pidi kah selle vee all välja hingamise selgeks õppima.

jrgn hell
15.07.09, 01:57
Ruditurbo mingi ujumise spets. Räägi sellist asja, kas selle piiri pushimine, kaua ilma hingamata saab olla, on ka mingit kasu. Pole uurinud, aga enda lõbuks teen tavaliselt lisaks veeall mingit pingiviini moodi asja 25 meetri kaupa ja kaugemale pole jõudnud, kui pööre ja äratõuge.
Ja siis lampi paar kuud, kui üle päeva käisin, siis arendasin pinnal krooli ujumist ilma hingamata ja selle pushisin 50m ehk 2e otsa peale lõpuks ja see tuli stabiilselt ära. Nüüd jälle raskus, et lõpuni saada. Adre lööb enne lõppu nii üles ja keha tahab vägisi hingama hakata ja pulss lendab lakke. Kõva tunne oli, kui piir järjest nihkus, aga kas mingi tegelik kasu ja võib-olla ka võiamlik kahju on asjal.

leits
15.07.09, 02:07
Imo see on pigem halb kui hea.... mida kauem oled ilma hapnikuta, seda halvem ju ajule ... ma ei näe kyll mingit head asja selles.... + koed jms jäävad hapniku nälga

alaska
15.07.09, 02:34
Ruditurbo mingi ujumise spets. Räägi sellist asja, kas selle piiri pushimine, kaua ilma hingamata saab olla, on ka mingit kasu. Pole uurinud, aga enda lõbuks teen tavaliselt lisaks veeall mingit pingiviini moodi asja 25 meetri kaupa ja kaugemale pole jõudnud, kui pööre ja äratõuge.
Ja siis lampi paar kuud, kui üle päeva käisin, siis arendasin pinnal krooli ujumist ilma hingamata ja selle pushisin 50m ehk 2e otsa peale lõpuks ja see tuli stabiilselt ära. Nüüd jälle raskus, et lõpuni saada. Adre lööb enne lõppu nii üles ja keha tahab vägisi hingama hakata ja pulss lendab lakke. Kõva tunne oli, kui piir järjest nihkus, aga kas mingi tegelik kasu ja võib-olla ka võiamlik kahju on asjal.


Enamus inimesi harjub hapnikupuudusega ära ja kui sa teed ühe otsa 25 m ja siis paari minuti pärast uuesti, siis peaks tunduvalt kauem saama hinge kinni hoida. Kuskilt lugesin, et keskmiselt vist 30 sek tuleb niimoodi juurde. Mõned inimesed pidid aga sellised olema, kellel pole vahet, ikka jõuavad ühepalju.

leits
15.07.09, 02:35
No mingid debiilikud on 10 minti + vee all ja m2ngivad klotisdega .. aga long run kui kasulik see tervisele on? Vaevalt et see +ev on :) aju tahab hapnikku, samamoodi koed .. kui nad ei saa seda .. siis sa basically h2vitad ajurakke ju