PDA

View Full Version : SNG arendamine



metsnik
20.01.09, 00:00
Olen oma pokkeriuuringutel jõudnud tõdemuseni, et turniiripokker ja cashgame on üsna erinevad mängud. Pean siinkohal eriliselt silmas SNG-d ja enda arendamisel peaks efektiivsuse huvides minumeelest ühele neist keskenduma.

Tahaks arendada ennast just SNG vallas, selline 9-10 mängija laud, makstes esimesele kolmele. Kas oskate soovitada head materjali? Full Tiltist SNG-teemaline raamat tellitud. Võib olla tahab keegi ka juba olemasolevaid näpunäiteid jagada?

pikk28
20.01.09, 00:13
kontakteeru levisega. Ta põhi spets siin SNG-e poole pealt. usun, et oskab ikka soovitada

levis
20.01.09, 02:39
Sry, kirjanduse osas ma ei oska midagi konkreetset soovitada.
Üks võimalus püüda areneda on teha foorumisse päris oma teema ja hakata sinna screenshote ning küsimusi panema, seda siis lootuses, et leidub häid mängijaid, kes tulevad kogemusi jagama.
[u]Näide

ranka
20.01.09, 10:33
Levise'l täiesti õigus ja antud pokerclubi teema on ka väga hea. Sellised teemad ei sure kunagi ning saavad väga palju tagasisidet ning uued mängijad saavad väga palju abi sellistest teemadest. Kusjuures jube andekas teema ja tekkis endal väike mõte säärane cashi oma teha aga ma arvan, et ma ei viitsi niipalju postitada :P

metsnik
20.01.09, 14:34
Ranka, otseselt mitte siia teemasse puutuv küsimus, rohkem huvi pärast. Oletame, et oled turnis, vastane läheb allin, muud kätt pole kui openended reatõmme ning ka mastitõmme (ässata).

Kas callid? Oletame, et alustad kätt villainiga NL400 lauas, mõlemal $400 käes. Enne turni shovet on potis mõlemalt poolt $100 ($200 kokku). Paari maas pole, vastane on üldiselt korralik mängija. Kas callid neil puhkudel?

Võivad teised ka muidugi vastata.

levis
20.01.09, 15:14
Ranka, otseselt mitte siia teemasse puutuv küsimus, rohkem huvi pärast. Oletame, et oled turnis, vastane läheb allin, muud kätt pole kui openended reatõmme ning ka mastitõmme (ässata).

Kas callid? Oletame, et alustad kätt villainiga NL400 lauas, mõlemal $400 käes. Enne turni shovet on potis mõlemalt poolt $100 ($200 kokku). Paari maas pole, vastane on üldiselt korralik mängija. Kas callid neil puhkudel?

Võivad teised ka muidugi vastata.

Tavaliselt oled siis umbes ~30/70 taga.
Kui pot 200+300 ja callida 300, siis 500/300 --> pot odds 1.66:1 --> vähemalt ~38% vaja võiduks.

metsnik
20.01.09, 15:25
30/70 taga ehk siis vastasel on vähemalt 2 paari, tugev ülepaar või set (ehk siis oma kaardiga paari hittimine ei too tulemust)?

levis
20.01.09, 15:30
30/70 taga ehk siis vastasel on vähemalt 2 paari, tugev ülepaar või set (ehk siis oma kaardiga paari hittimine ei too tulemust)?

just.
ja isegi kui lisame veidi rohkem käsi vastase rangesse, siis oleme ikka kuskil 35/65 taga.

metsnik
21.01.09, 15:01
Kas keegi Full Tiltis 300 chipiga super turbo SNG-sid ka (edukalt) mängib? Pealtnäha üsnagi crapshoot - nupud preflop sisse kui vähegi kätt on ja siis palveta, et käsi peaks.

Kajamees
01.02.09, 01:03
To:metsnik

Ma ei tea mis raamatu sa FullTildist tellised, kuid julgen soovitada Collin Moshmani "Sitń Go Strategy". 2+2 väljaanne 2007. Kuni selle raamatu ilmumiseni polnudki midagi nii süsteemset ühelaua turnadest välja antud. Nüüd võib-olla on juba midagi veel üllitatud. Raamat keskendub, nagu sinu huvi oligi, 9-10 mängijaga SnG turniiridele auhinnastruktuuriga 0.5-0.3-0.2.

Kui enam huvi on, siis võin ka siin SnG ABC-d veidi selgitada. Fullringi mehed on korraliku materjali siia postitanud, ehk saame ka SnG alal huvilisi veidi harida ja innustada.

metsnik
01.02.09, 23:17
Jah, autor on Moshman küll. SNG Strategy nimeline. Kahjuks pole kraami veel kätte saanud. Tellisin mõned vidinad, paar raamatut ja nipet-näpet veel. Muuhulgas ka nimelise jersey, mis küll mingi nädal tagasi jõudis kohale, kuid raamatuid veel pole. Küllap aga jõuavad needki.

Igasugused lisajuhised ABC jms näol on aga loomulikult väga oodatud.

metsnik
01.02.09, 23:20
Lisaks üks küsimus veel laiale ringile HEM-i ja muude sarnaste trackerite kasutamise kohta. Kuidas suhtuda nendesse SNG mängus?

Arvestades eelkõige seda, et vastaste agressiivsus sõltub väga tihti ka sellest, millises staadiumis turniir on. Kas seeläbi võib olla oht, et erinevalt staatilisest rahalauast, võib turniiril SNG-le toetumine anda hoopis vale readi? Jah, loomulikult ei saa ainult HEM-i vaadates otsuseid vastu võtta, kuid millegi pärast me seda ju vaatame?

Järele jääb muidugi oma käekäigu trackimise võimalus ja eneseanalüüs, kuid mis saab vastaste analüüsimisest SNG-s läbi HEM-i?

levis
01.02.09, 23:53
Niipalju kui olen uurinud, siis HEM HUDi blindide suuruse järgi filtreerida ei saa. Filtreerida saab mängijate arvu järgi.
Rohkem kommenteerida ei oska, sest turniiridel ma mingeid abiprogramme ei kasuta. Aga kui peaks saama filtreerida blindide järgi, siis võib-olla hakkaksin kasutama 8)
edit: Mõni lausa kogub hääli, et ikka blindide suuruse järgi filtreerida saaks:
http://holdemmanager.uservoice.com/pages/general/suggestions/91998-hud-stats-by-blind-level-for-sng
Mina oma häält ei anna, oleks minu teha, siis poleks kellegil ühtegi abiprogrammi :D

metsnik
02.02.09, 00:22
Muideks levis, kas lased ikka Primas neid $5,5-$11 buyiniga Turbo turnasid või oled edasi liikunud? Kunagi käte postitamisest need tüüplauad meelde jäänud.

levis
02.02.09, 01:01
Muideks levis, kas lased ikka Primas neid $5,5-$11 buyiniga Turbo turnasid või oled edasi liikunud? Kunagi käte postitamisest need tüüplauad meelde jäänud.

Peamiselt lasin neid ainult Unibeti BR ralli raames, mis sai ammu läbi.
Trios BR ~200€ ja Nordicus ~70€, ühes plaanin rahalaudade abil BR-i kasvatada ning teises nende STT-dega.
Plaanid on toredad, aga mängida eriti veel jõudnud polegi.
STT-de puhul majandan BR-i järgnevalt:
165€ --> STT 5.5 -> 55€ -> STT 2.5
330€ --> STT 11 -> 220€ -> STT 5.5
660€ --> STT 22 -> 440€ -> STT 11

metsnik
02.02.09, 01:48
Kas Prima asemel Full Tilti või Starsi ei ole plaaninud kasutada? Neis ju valikut märksa rohkem ning mänge kah. Rääkimata mängijate arvust, ei pea pidevalt skandinaavlastega jagelema. Ehk siis pole vast niipalju regulare jalus, kuna aktiivsete mängijate arv suurem.

levis
02.02.09, 02:12
Kas Prima asemel Full Tilti või Starsi ei ole plaaninud kasutada? Neis ju valikut märksa rohkem ning mänge kah. Rääkimata mängijate arvust, ei pea pidevalt skandinaavlastega jagelema. Ehk siis pole vast niipalju regulare jalus, kuna aktiivsete mängijate arv suurem.

Ega ma nii väga tõsiselt ei mängigi seal, rohkem selline kõrvalprojekt..., et oleks vaheldust.
6-max rahalaudu leiab ja tase on kehv, madalatel limiitidel pakun, et ikka kehvem kui PS-is. FT-s olen mänginud ülivähe ja mingil seletamatul põhjusel mulle see tuba kohe üldse ei meeldi.
Primas on üsna palju ka kodumaist kala. Euro laudades on maksimaalselt kooritav rake küll ~25% suurem kui dollari omades, aga pole hullu... tuleb rohkem väikseid pote võita (nali) ;D
STT-de puhul rake sama, mängijaid tõesti palju pole, see on probleem, aga pole hullu :P .. annan siis vähemalt omapoolse panuse, et mängijate hulka tõsta.

ranka
02.02.09, 03:41
Niipalju kui olen uurinud, siis HEM HUDi blindide suuruse järgi filtreerida ei saa. Filtreerida saab mängijate arvu järgi.
Rohkem kommenteerida ei oska, sest turniiridel ma mingeid abiprogramme ei kasuta. Aga kui peaks saama filtreerida blindide järgi, siis võib-olla hakkaksin kasutama 8)
edit: Mõni lausa kogub hääli, et ikka blindide suuruse järgi filtreerida saaks:
http://holdemmanager.uservoice.com/pages/general/suggestions/91998-hud-stats-by-blind-level-for-sng
Mina oma häält ei anna, oleks minu teha, siis poleks kellegil ühtegi abiprogrammi :D


Peaks saama (pead ei anna, kas turnade puhul funkab, minu arvates funkas)

HEM->Hud Options->Additional HUD Filters ja linnuke eest ära: Inlcude hands from other limits.

levis
02.02.09, 05:12
Peaks saama (pead ei anna, kas turnade puhul funkab, minu arvates funkas)
HEM->Hud Options->Additional HUD Filters ja linnuke eest ära: Inlcude hands from other limits.

Tänud info eest!
Kui kellegil kindlast vastust pole anda, siis tuleb endal testida.

Kajamees
02.02.09, 19:21
SnG-des ei kasuta ka HEM HUDi. Rahalaudades on see kindlasti suurepäraseks abivahendisks, kuid SnG mängudes ei anna palju juurde minu arvates. Võib pigem isegi veidi segadust külvata. Hea SnG mängija muudab vastavalt mängulevelile ju mängustiili. Esmistel levelite üsna tght mängija võib kekmiste blindide juures röövi ja üleröövi masina nii käima lükata, et ei tunne tüüpi enam äragi. Millise mängufaasi koht siis statsid kehtivad ???. Mängiajte kohta saab mingit infi http://www.sharkscope.com/. See on küll tasuline aga vastastest annab päris hea pildi. Teatud infi saad ka sellest, kui vaatad mitut lauda vastane korrga mängib jne. Ja eelkõige muidugi enda tähelepanekute põhjal tehtud notes´id.

Bankroll managemendi suhtes olen veidi konservatiivsem kui levis. Selleks, et kõrgema buy-iniga mängu minna peab mul olema 40xbuy-in, parem 50. Kui alla 40 langen, siis madalamale levelile tagsi kuni seal bankrolli kasvatamisega uue tasemeni kindlalt hakama saan. Kui tahad vahepeal teenistust veel välja ka võtta, siis ikka ei saa alla 40 kontole jätta. Nii pendeldan Starsis ühelaua turnadel juba mõnda aega $10-$20 vahel.

Minu meelest tekib $10 -> $20 liikudes väike mängutaseme tõus. $1-10 on suht sama tasemega. Kui Sharkscope´st vaatd, siis saad aru, et $10 on palju madalamatel leveitel mängijaid proovimas aga alates $20 on $20-30 mängivaid regulare täis.

Laudu ma üle 4 korraga ei mängi. Mängiks ehk, kui rüpperaali monitor võimaldaks. Hea on kui lauad ei karga ette kui oled mõnda käiku mõtlemas. Seda, mitmel laual on kõige kasumlikum mängida on enda mängutulemusi jälgides ja võrreldes võimalik lihtsalt välja arvutada.

krstjan88
03.02.09, 13:25
Tervitus!

Mina olen ka pigem sng laua mees. alates eilsest kasutan HEM'i .Eelpool oli mainitud,et HEM'ist pole kasu sng laudade taga.. Ma julgeks küll väita,et on väga paljugi kasu. Alustades sellest et varem kui ma 3 betti kunagi ei teinud siis nüüd on see mul koguaeg kasutusel. Ja selle järgi saan kohe ära vaadata kui tight või loose mängija on..
Preagu mängin 2.5$ laudades kuna ma ei pea ennast veel heaks mängijaks. Aga plaan on liikuda suurema Bankrolli juures 5$ 6max player lauda.


Kokkuvõttes on jumala õnn,et ma siia lehele juhuslikult sattusin. olen siin foorumis väga palju lugenud ja targemaks muutund. Ja mägustiil on ka kõvasti paranenud .

aitähh

Tisko
04.02.09, 17:04
Kas keegi Full Tiltis 300 chipiga super turbo SNG-sid ka (edukalt) mängib? Pealtnäha üsnagi crapshoot - nupud preflop sisse kui vähegi kätt on ja siis palveta, et käsi peaks.

jah. ei.

vaenekala
05.02.09, 09:48
Olen ka vaikselt SNG-de peale üle läinud, proovisin siin rahalauda, aga ei, ei jaga seda piiti eriti lahti. Proovin ennast harida SNG valdkonnas. Mängin toweris 5$+0,5$ sisseostuga 10 osavõtjaga e. fullringi (25$,15$,10$). Algus oli päris hea, aga nyyd on kuidagi väga jamaks läinud. Tõmbasin omale sngwizi, suht hästi näitab ära kus midagi mäda on (Y)Toweris sai see boonus ka lahti tehtud ja tänu sellele põhimõtteliselt nädal aega siin suht nullipeal või kerge miinus. Järsku oskate soovitada, et millisesse pokkerituppa minna, sest ma ei tea kas see toweri boonus on enam nii hea, parem prooviks kuskil mujal ka vaikselt toksida neid. Ja võiks seda SNG nurgakest siin jah natukene aktiivsemaks teha, cashi meestele järgi ;) Kajamees selle SnG ABC vastu poleks ka mul midagi ::)

Edu teile!

Kajamees
09.02.09, 23:53
Hüva! Ilmselt ikka mingi väike huvi SnG vastu selles foorumis on. Püüan siis alustada lubatud SnG ABC-ga. Jagan selle mitme postituse vahel, sest seda, mida enda meelest üsna hästi tead ei olegi nii lihte teistele arusaadavalt ja süsteemselt kirja panna. Jagan asja kolmeks suuremaks teemaks: Mäng madalatel blindidel, mäng kekmistel blindidel ja mäng kõrgetel blindidel ning lisan loomulikult mingi sissejuhatava ja ka kokkuvõtva osa. Kui palju juttu tundub enamikule elementaarne, siis kannatagu see välja, sest ABC on mõeldud ikka eelkõige uutele huvilistele ning lähtekohaks, kust spetsiifilisemaid mänguprobleeme arutama ja analüüsima hakata.

PART #1

Miks mängida SnG turniire?

Selleks on mitu head põhjust. Esiteks võimaldab SnG mängida väiksema bankrolliga kui MTT või rahamängu laudades. Ühe kindla sissemaksu eest saad sa palju mängukogemust üsna lühikese aja jooksul ja väga erinevates mängusituatsioonides, alates deep-stack/full-table situatsioonist ja lõpetades heads-up situatsiooniniga.
Kui MTT turniiridel mängid 4-8 tundi ja rahadeni jõuavad vaid 10-20% mängijaid, siis SnG turniiril mängid vaid tunnikese ja rahadesse jõuab 30-33,3% mängijaid. Cashis oled aga sisuliselt kogu aeg vaid deep-stack/full-table situatsioonis ning stabiilselt võitvat mängimist on ilma statistikaprogrammide abita raske ette kujutada. Põhjuseid, miks tegeleda SnG mänguga võib leida veel palju ja keegi ei taha siinkohal teisi mänguvorme mitte kuidagi alahinnata.

Sissejuhatus

Väike Sit&Go kursus käsitleb eelkõige 9-10 mängijaga Hold´em ühelaua turniire:
• auhinnastruktuuriga 1. 50% 2. 30% 3. 20%.
• Stardistack´iga t1500 või t2000 chipi.
• Blindide tõususamm on 10, 12 või 15 min.
• levelid tavaliselt
o 1. level t10/20 või t20/40
o 2. level t15/30 või t30/60
o 3. level t50/100
o 4. level t75/150 või t100/200
o 5. level t100/200 või t200/400
o jne. (kuskilt siit lisanduvad enamasti ka anted)

Nimetame seda tinglikult klassikaliseks SnG-ks. On mitmeid SnG erivorme, nagu super-, extra- ja muiduturbod, kus blindide struktuur on oluliselt kiirem. Ka mängitakse SnG-d 7, 6, 5 ja 2 mägijaga ning auhinna raha jagatakse alates „võitja võtab kõik” kuni „Doubel or Nothing”, kus pooled mängijad võidavad väljalangenute buy-ini. Iga SnG erivorm on oma spetsiifilise strateegiaga. Meie keskendume eelkõige siis klassikalisele SnG mängule, mille ühe turniiri kestvus jääb reeglina 1-1,5 h aja piiresse.

Bankrollmanagement ja mängutulemused

Nii nagau igas teiseski pokkerimängus on oluline valida õige panuste tase eelkõige vatavalt mänguoskustele kuid kindlasti ka vastavalt mängukassale. Turvliseks bankrolliks peaks pidama ca 40 buy-in´i. Konservatiivne soovitus oleks, et mine suuremate panustega mängima siis kui sul on 50 buy-in ja madalamale tagasi kui bankroll on langenud alla 40-ne. Sellel on mitu põhjust. Esietks ka väga head mängijad tunnevad kaotusperioode, kus rahadeta võib jääda mitukümmend mängu järjest. Teiseks aitab see vältida tilti kukkumist ning annab piisava psühholoogilise kindluse mänguks, ning teadmise, et oled just õigete panuste juures mängimas. Kui sul pole stardiraha, siis alusta kas või super-mikro mänge Trios või Unibetis, kus piisab $4 bankrollist. Siiski oleks mõistlikum alustada vähemalt $1 tasemelt, sest mikrolimiitides on mängu õppimine sama raske kui palymoneyga mängides. Mäng lihtsalt pole adekvaatne ja gamblingu osakaal ületab iagsuguse skilli.

Oma mängutulemused märgi kindlasti üles või jälgi neid mõnelt mängustatistika kogumise saidilt. Võid ennast hakata pidama väga heaks SnG mängijaks, kui sinu ROI on 20% ja sa suudad ca 40% rahadesse tulla. Võid ka muidugi 60% rahadesse tulla ja ikka miinustes olla, kui kogud vaid kolmandaid kohti. Asi on häst ka siis kui suudad plussis püsida ja vaikselt bankrolli ning mängukogemsut koguda. Algul tundub mäng lausa mõttetu, kui mängid vaid korraga 1 lauda $1 sissemaksuga ja 4 h päevas. Kui suudad 20% ROI hoida ja teenid vaid $20 kuus. Seepärast tuleb laudu järjest juurde võtta ja püüda suurmate panusteni ronida.

Järgmine kord, kallid SnGsõbrad, räägime üldisest mängustrateegijast ja selle muutumisest vastavalt blindide tõusule ja mängu arengule. :)

Tigrano
10.02.09, 04:40
Hea lugemine, ootame järgmist osa.

Kajamees
10.02.09, 17:18
PART #2

Üldine mängustrateegia ja selle muutumine mängu arenedes.

Nagu juba varem mainitud jaguneb üks SnG turniir suurtes piirides 3 mängufaasi, mida eristavad eelkõige blindide suurus. Viimane, kõrgetel blindidel mängufaas, jaguneb tavaliselt omakorda: Bubble Play´ks (mäng vahetult enne rahakohti), 3-Handed Play´ks (mäng rahakohtade väljamängimisel) ja Heads-Up´iks (mäng 1:1 turniiri võidu nimel). Need paratamatud mängufaasid saabuvad enamasti siis kui mäng on jõudnud kõrgete blindideni, harvem lõpetatakse SnG turniir kekmisete blindide juures ja pea-aegu mitte kunagi madalatel blindidel. Seda kõike silmas pidades on mõistlik valida vastav üldine mängustrateegia:

• Kui blindid on madalad (1. ja 2. level), siis mängi vaid tulusaid käsi ning väldi suuri pote kui sa ei ole oma võidus just täiesti kindel. Püsi tight.
• Kui blindid on keskmised (3. ja 4. level), alusta blindide röövi- ja üleröövi korralike kätega hilistelt positsioonidelt. Pead muutuma veidi agressiivsemaks.
• Kui blindid on suured, pead sa hakkama tõstma suurelt ja tihedamini, et blindid sinu mängu jooksul kogutud stacki ära ei sööks. Pead tegema tõsteid ka marginaalsete kätega, sest blindid liiguvad tänu vähestele alles jäänud mängijatele kiiremini ja soliidseid premium käsi pole enam aega oodata. Short-Handed mäng võimaldab sul oma käte haaret tunduvalt laiendada.

Kokkuvõttes pead alustama tightilt ja muutma oma mängu järk järgult üha agressiivsemaks. Täpselt suunatud agressiivsuseks annab võimalust ka asjaolu, et mängu jooksul oled saanud oma vastaseid piisavlt jälgida ja tundma õppida. SnG on ellujäämise mäng. Kui esimeses mängufaasis püüad säilitada chipse, et püsida elus otsustavateks hetkedeks, siis mängu edenedes hakkad vastaste ellujäämise soovi oma agressioonide juures ise ära kasutama.


Järgmisel korral, kallid SnGsõbrad, läheme juba konkreetsemaks ja räägime täpsemalt mängust madalatel blindidel ning spetsiifilisest SnG chipside väärtusest ja selle muutumisest mängu arenedes.
:)

adam_q
17.02.09, 12:41
Minu arust tasuks juba mängu alguses proovida röövida teiste chipse, et järgmistesse levelitesse siseneda eelisseisus, samuti on loodud kaasmängijate suhtes teatav psühholoogiline eelis kui mingi vend hakkab kohe alguses lammutama. Lammutamine ei tähenda seejuures pahnaga mängimist. Minule sobiv (ühtlasi ka võitev) taktika on järgmine: alustada looselt ja mängu arendes tõmmata pisut tightimaks - kuid terve mängu vältel olla agressiivne. Hilisemates faasides läheb 25o-ga callimine liiga kulukaks:)
Kas õpetuses on terminid pisut segamini läinud --> "Kokkuvõttes pead alustama tightilt ja muutma oma mängu järk järgult üha agressiivsemaks." Kas autor mõtles et alustada tightilt ja muutuda loosemaks?

adam_q

vaenekala
17.02.09, 19:20
Alguses ei ole mõtet neid blinde varastata. Ootad lihtsalt häid käsi ja mida mäng edasi seda loosimaks sa lähed.(õpetuses oli väga õigesti kirjas, et algul tight ja pärast loos). Kui sa alguses neid blinde varastama juba hakkad siis on see, et võita saad vähe, aga kaotada saad vääga palju! Niiet et alguses ei ole vaja nuppe väga panna, las need fishid seal ragistavad, mängu saatus otsustatakse ikkagi ju kõrgetele blindidel, see ei oma väga tähtsust kas sul on seal nyyd 200 chippi rohkem, aga risk on olnud suurem. Alguses, proovin setti saada poketitega, aga kuskilt maalt lõpetan selle fishimise ära u. 100/50 enam madala poketiga lihtsalt ei calli vahel ka juba madalamatest blindidest oleneb stackist, AQo+ AJs+ ja TT+ on algstaadiumis kindel raise mul! Ok finish!

adam_q
17.02.09, 20:40
ma ei mõelnud blindide varastamist, need on jah alguses nohu, pigem mõtlesin et mängima tasub kohe looselt hakata.

alaska
17.02.09, 21:19
ma ei mõelnud blindide varastamist, need on jah alguses nohu, pigem mõtlesin et mängima tasub kohe looselt hakata.


Ei tahaks uskuda, et keegi looselt alustades SNG-sid suudab neid ka biitida.

UdusOlevSiil
17.02.09, 21:36
Kas keegi oskab midagi head või halba öelda raamatu "Secret of Sit n gos" kohta öelda?

Olen selle juhtumisi starsist tellinund 2500fpp eest.

vaenekala
17.02.09, 22:31
ma ei mõelnud blindide varastamist, need on jah alguses nohu, pigem mõtlesin et mängima tasub kohe looselt hakata.


Loe alustuseks seda, see on esimene osa ka alles, üks osa tulev veel!
http://ee.pokernews.com/pokkeristrateegia/Kuidas-voita-madala-sisseostuga-yhelauaturniiri.htm

vaenekala
17.02.09, 22:47
Kas keegi oskab midagi head või halba öelda raamatu "Secret of Sit n gos" kohta öelda?


Mina väga aidata ei oska, aga raamatu kohta tahaks kysida kll! Milliseid lugenud olete ja milliseid kiidetakse.(SnG omasid)

Kajamees
17.02.09, 23:56
Vabandan, et järgmise osa vahele nii pikk vahe jäi. Paraku võtsid pakilisemad asjad aja ära. Aga püüan nüüd jätkata.

PART #3

Mäng madalatel blindidel

Kõigepealt tuleb mõista, et SnG turniiri jooksul on chipside väärtus muutuv, erinevalt rahalauas mängimisest, kus chipside väärtus on võrdne nende rahalise väärtusega.

Näiteks: Kui sa mängid $11 buy in turniiri, siis peale $1 reiki* saad sa $10 eest t2000 chipsi. Ühe chipsi väärtus on seega mängu alustades $0.005 aga kui sa lõpuks võidad turniiri ja oled enda kätte kogunud kõigi 10 lauas olnud mängija t20 000 chipsi, siis võidu eest saadud $50 / t20 000 on ühe chipsi väärtus poole väiksem ehk $0,0025.

Mida suurem on stack, seda väiksem on iga üksiku chipsi väärtus. Mängu algfaasis tuleb silmas pidada ka seda, et järelikult iga võidetud chipsi väärtus on väiksem kui iga kaotatud chipsi väärtus. See on ka põhjus, miks algfaasis madalatel blindidel mängides tuleb valida mängimiseks vaid tugevaid käsi ja püsida tight.

Oletame, et alustab 10 mängijat ja nad on kõik võrdse mänguoskusega, siis iga mängija võiduootus on 10%. Aga kui pooled mängijad on välja kukkunud ja järel on vaid 5 mängijat on võiduootus juba poole suurem – 20%.

Teoreetiline näide: Mängid 10 mängijaga buy-in $ 11 mängu ja oletame, et keegi „Supermees” lööb mängust välja All-in käikudega mängija, mängija järel aga sina ei mängi ühtki kätt kaasa. Siis sinu muutumatu stackiväärtus kasvab pidevalt iga mängija välja langemise järel.

Mängijate arv / Supermehe stack / Sinu stack / Sinu stacki väärtus $
10 t2 000 t2 000 $10
9 t4 000 t2 000 $10,2
8 t6 000 t2 000 $10,6
7 t8 000 t2 000 $11,4
5 t10 000 t2 000 $12,8
4 t12 000 t2 000 $15
Jne

Võib-olla õnnestub sul madalatel blindel võita mõned potid aga ka siis kui oled blindide üle käies kaotanud veidi oma algstackist on see igati OK sisenemaks edukalt keskfaasi, kui blindid juba on 50/100 ja mängus järel tavaliselt 5-7 mängijat. Veidi väiksem stack kui alguses on pigem reegel kui erand.

Järgmisel korral, kallid SnGsõbrad, räägime* juba konkreetsete käte mängimisest madalatel blindidel.

vaenekala
18.02.09, 09:54
Väga hea Kajamees! Ootan huviga juba järgmisi!

Tisko
19.02.09, 01:45
Ei tahaks uskuda, et keegi looselt alustades SNG-sid suudab neid ka biitida.

Seesama kuulus pocketfivesi Jennifear väidetavalt oli sellise teistsuguse stiili viljeleja ja roi oli väga hea, kuid ei mänginud väga palju laudu korraga ja mitte väga kõrgel vist.