PDA

View Full Version : Cashgame-i õppimine



Char
08.03.11, 08:26
Ma olen pokkerit mänginud nüüd umbes 3 aastat. Olen mänginud fullringi, 6maxi, hucash, husng, turnasid. Kõike olen proovinud. Natukene siit ja natukne sealt ja pole millegi peale kindlaks jäänud.

Nüüd mõtlesin, et hakkaks ausaks poisiks ja süvenen cashgame sügavamalt.
Mis mu teadmised on cashgamest?

Noo esialgu see, mis ranka tabel õpetab. Liigun oma rahadega NL10-sse 50 buyiniga FTPsse. Eesmärk oleks esiteks siis seda biitida ja tõenäoliselt edasi sealt liikuda.

Kas oleks mingeid soovitusi?
Ning üks küsimus oleks ka, et kas soovitate ringgame või 6max?

low-flow
08.03.11, 09:44
FR on alguses kindlasti lihtsam. Peale ranka tabeli peab ka natuke postflop oskusi olema, aeg-ajalt ülepaari/TPTK foldima ja fishidelt fat value võtma, see põmst kõik, mida biitimiseks teada/osata vaja läheb. Soovitan kindlasti 750$ pealt NL25 shote võtma hakata (kasvõi paari BI stop-lossiga), see on kõige lihtsam limiit, peale NL2. Ja volüümi anna ka korralikult, mingis mõttetus limiidis kuude kaupa passida tõmbab moti hullult maha, aga kui ikka kuu pärast oled kusagile jõudnud, siis on viitsimist edasi õppida/areneda/mängida. Ja kõige tähtsam, ära tõmba kohe alguses 16 lauda lahti, isegi kui paari päeva pärast tundub tabeli järgi mäng üsna automaatseks minevat, mõtle kaasa, proovi igas käes teha alati parim otsus, see on limiit, kus õpitakse mängima, raha on aega tulevikus ka teha. Mõtle asjale nii, iga oskus mille praegu omandad, iga viga millest õpid ja mida enam ei korda, toob sulle poole aasta pärast NL100-s 10 korda rohkem raha sisse. Edu! :)

Char
08.03.11, 10:25
tegin esimese sessi ära, non-sd liigub katastroofilisse miinusesse :D
non-sd miinus on sama palju kui sd plus :/

ma teen õhtu poole vb mingi video , siis äkki keegi viitsib läbi vaadata ja paar märkust teha

variatsioon
08.03.11, 11:57
vaata videosi, loe raamatuid,loe artikleid, surfa strateegia foorumites, küsi abi ja ürita võimalikult palju õppida.
st seda et ära mängi FR üle 4-7 laua.

suitsutihane
08.03.11, 19:12
ma küll pole pokkeripro, aga kui müni selline loom mu posti heaks ei kiida, kustutagu ära. pean ennast võitvaks mikromeheks, olen grindinud nl2-nl25 ja ei pea nl5 raskemaks nl kahest ega nl25 raskemaks nl viiest. ma kirjutaks oma tähelepanekud fr mängu kohta.

optimaalne on imo ranka tabel, eranditega 1 - kui fishi üle on positsioon ja 3beti liiga tihti paremalt ei tule, siis võib tabelit eirata ja isoleerida lightimalt, suited middle connectorid, Ax suited, Kx suited, ise väldin domineeritud käsi ntx QTs. selle erandi mängu toomine muudab su VPIP stati 2-3 võrra suuremaks, mis tuleb alati kasuks, nö shania(kuna mängid rohkem käsi, makstakse sulle rohkem käsi kinni) see pole soovitatav siis kui sa oled päris algaja, mida sa pole. ära isoleeri lightilt kui arvad et see ei õnnestu, ntx kolme kala vastu pole mõtet ju. 2 - OOP setmining

non sd joone kohta, mis minu arvates ON oluline, kuna näitab nii mõndagi su mängu kohta.
imo: non-sd võib FR micros miinuses olla, aga kui liiga katastroofiline, siis paned kindlasti liiga palju raha pottidesse, kus tihti foldima pead. see juhtub tavaliselt marginaalse käega OOP mängides, kus villainil on võimalus sind bluffida. top pair no kiker big blindilt limbitud potis 5 handed check foldi mõnuga (näideks).
OOP setmining ühe vastase vastu. ntx MP3 open raiseb, sinuni folditakse BBil 66 (stackid 100bb mõlemal). kui siin callid siis insta punane joon kannatab, mina teen siin ez foldi standardina. isegi 3-way ei pea väikeste pocketitega foldi siin valeks kuna tihti läheb raha sisse suurema seti vastu.
blinde mängi korrektselt, varasta korralikult ja õigetelt vastastelt
hoia AF 2.5+ vähemalt, sellega väldid alati marginaalseid kohti.

ühesõnaga ära pane raha potti kui pole kindlat plaani edasiseks mänguks ja ole piisavalt agressiivne, et vältida raskeid otsuseid, niimoodi jääb non sd joon halvimal juhul kergelt miinusesse.
proovi vastaseid alati range peale panna, eelkõige regulare, kuna fishi kätt on tihtipeale võimatu ära arvata, regulari oma aga, pea alati, ÜLILIHTNE, niimoodi saavad rasketest foldidest easy foldid

alla 20BI shoti võib võtta ainult siis kui oled oma oskustes 100% kindel ja tead et 1) suudad vabalt võita seal limiidis 2) pead kinni oma seatud stop lossist.
kuva hud-is statse, mida sa reaalselt vaatad ka
sessiooni lõpus vaata üle probleemsed käed, mis sa soovitatavalt mängu käigus märkinud oled, kirjuta NOTED ja postita soovi korral foorumisse.
TRÜKI RAHA
*edit- see fullring kohta siis

variatsioon
08.03.11, 19:18
solid jutt.

jott
11.03.11, 11:04
Non-sd sukeldumine tähendab enamasti liiga safe mängu (ei semi-bluffi, ei bluffi, ei valuebeti lightilt, annad liiga palju krediiti, callid palju et hiljem foldida). Madalamates limiitidest võib sellise mänguga edasi liikuda, kuid kõrgemal tasemel oled kerge sihtmärk. Mõtle, milline neist viiest on sul kõige suurem puudujääk ja fix it.