PDA

View Full Version : Kuidas alustate sessiooni?



farik666
19.03.11, 18:20
Lihtsalt tekkis selline küsimus, kuna ise lendan pea iga sessi algul paar buy ini alla, siis arvatavasti teen midagi ikka valesti. Kaotan sellega winrates ikka päris palju.
Ehk räägite, mis ettevalmistusi vms teete ja kuidas sessi alguses mängite et variatsiooni vähendada.
Punased jooned on sessi algus.

http://www.upload.ee/image/1205149/gr.png

mcbethk
19.03.11, 18:33
Loe/postita mõnda normaalsesse strati foorumisse, DC nt saad mõtte jooksma.

Spewmonkey
19.03.11, 18:55
http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/6029-Ettevalmistused-sessiks-amp-kuidas-ennast-maximum-focused-hoida-m%C3%A4ngu-ajal?

alaska
19.03.11, 19:59
Hahaa päris hull leak on kusagil. Samas võibolla su stiil ongi selline, et algul teed suht loose mängu ja vastased hakkavad valesti adjustima. Oleksid algul tight, ei kukuks graafik nii kiirelt kohe, aga jällegi ei makstaks hiljem häid käsi kinni. Kui üleüldine winrate on ok, siis vist ei peaks väga muretsema.

farik666
19.03.11, 20:08
Jah küsimus oligi rohkem, et kuidas alustada, et kohe miinusesse ei kukuks..kuidas mängida vms..

Üldine winrate on isegi ok..miski 7bb/100 aga saaks ju miski 2bb/100 veel juurde sealt napsata, kusjuures ma just alustangi tightilt ja lähen loosemaks mitte vastupidi..

bluelite
19.03.11, 20:17
http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/6029-Ettevalmistused-sessiks-amp-kuidas-ennast-maximum-focused-hoida-m%C3%A4ngu-ajal?

Thanks, täitsa huvitav teema!

emmimees
19.03.11, 22:50
kusjuures ma just alustangi tightilt ja lähen loosemaks mitte vastupidi..

Ma arvan, et oled ise oma küsimusele vastanud juba. Muud nagu ei oskagi soovitada, et tee algusest lõpuni A game.

farik666
19.03.11, 23:30
oi blaaa no see oli küll aasta soovitus :D

Vandalar
20.03.11, 00:09
No ajuga on nii, et ta ilmselt pole alustades õigel lainel. Iga meeleolu, vaimne seisund jne. kajastub ajulainetes kui neid mõõta. Ma arvan, et see on midagi sellist sul (mul on samamoodi olnud), et lihtsalt nö. vaim pole peal :) Kui näiteks mingi loovimine hakkab midagi looma- joonistama, kirjutama jne. siis ta aju/ajus toimuv on kas teadlikult või kuidagi muudmoodi viidud teisele lainele.
See on nagu kui sa oled ilgelt sitas tujus ja keegi räägib ülihea nalja, siis sa reeglina eriti naerma ei kipu- sa pole lihtsalt valmis selleks- kuigi nali on tehniliselt võttes hea! Samamoodi ka mängima minnes- teed midagi sellist, milleks su aju veel tegelikult kohanenud pole antud hetkel, kuigi mängida oskad.
Ma võin soovitada ühte kontrollharjutust, mis aitab kindlaks teha kas su tähelepanuvõime, keskendumine on paigas ja kas sa oled piisavalt erk, et üldse mängima hakata. Ise ma olen teinud niimoodi, et jätan kaarte meelde- selle järgi kui palju ja kiiresti suudan meelde jätta saab väga hästi otsustada kas tasub lauda minna või mitte. Kui mõte kipub hajuma ja ei suuda meeldejätmisele keskenduda, siis on parem natuke puhata, värsket õhku hingata vms. rahustavat. Igasuguste arvutustehete tegemine on ka hea alternatiiv- kui ikka juhe jookseb kokku, siis pole laudades ka midagi teha IMO.

farik666
20.03.11, 01:59
tnx.. väga hea!

kardaanirist
20.03.11, 02:54
kuidagi pokkerilainele saada on tõesti hea soovitus. ise ka tavaliselt enne sessi vaatan kasvõi mõne siin foorumis postitatud käe üle ja mõtlen kuidas ise seda mängiks. siis klient lahti ja lauad ette. :)

tihtipeale kuulan sessi ajal mingisugust playlisti ka enda valitud lauludega.

emmimees
20.03.11, 11:03
oi blaaa no see oli küll aasta soovitus :D
Miks sa peaks sessi tightimalt alustama, see on su kõrvalekalle tavalisets mängust ju. Kõik prod alustavad tightilt või?

camu
20.03.11, 11:38
Miks sa peaks sessi tightimalt alustama, see on su kõrvalekalle tavalisets mängust ju. Kõik prod alustavad tightilt või?
Mis see tightimalt alustamine loeb? Ütle palun mingi loogiline seletus?
Pigem on asi selles, et sessi alguses võetakse loosemalt flippe, callitakse loosemalt maha, blufitakse loosemalt jne. Põhjus mindsetis ning raha võitmis soov.

emmimees
20.03.11, 12:14
Mis see tightimalt alustamine loeb? Ütle palun mingi loogiline seletus?
Pigem on asi selles, et sessi alguses võetakse loosemalt flippe, callitakse loosemalt maha, blufitakse loosemalt jne. Põhjus mindsetis ning raha võitmis soov.

tead ma ei viitsi filosofeerima hakata, et miks täpselt, aga mina küll alguses loosemalt ei mängi ja ei mängi ka tightimalt ning ka tuttavad, kelle mängu olen näinud, ei ole sellist probleemi ja pole tähele pannud, et hirmsalt nuppe tahaksid kütta ja flippe võtta alguses.
Küll aga endal läheb mul vahest sessi lõpp käest kui olen mitu bi kiirelt üles tõmmanud, SEST vahest hakkan TIGHTIMALT mängima ehk alateadvus soovib winningseid kaitsta ja see ei too mulle edu üldiselt(ilmselt mitte kellelegi). Mängima peab ühtemoodi A mängu koguaeg, otsused peavad olema üheselt põhjendatud. Imo kui sess algab mõttega, et "oh nüüd peab agrotsema ja nuppe pannes flippe lootma, et pappi võita", siis see on TILT. Ja täpselt samamoodi on tightim game vatsand su A gamele.

camu
20.03.11, 12:52
Iseenesest tore, et Sinu näitel kõik probleemid lihtsa vastuse saavad.

emmimees
20.03.11, 12:56
WTF?? ma ütlesin lihtsalt, mis ma asjast arvan ja mis valesti võib olla. Ja mis krdi KÕIK probleemid?

kardaanirist
20.03.11, 14:24
Küll aga endal läheb mul vahest sessi lõpp käest kui olen mitu bi kiirelt üles tõmmanud, SEST vahest hakkan TIGHTIMALT mängima ehk alateadvus soovib winningseid kaitsta ja see ei too mulle edu üldiselt(ilmselt mitte kellelegi). Mängima peab ühtemoodi A mängu koguaeg, otsused peavad olema üheselt põhjendatud.

olen nõus, et koguaeg peab A game mängima, aga usun, et see on enamustel nii, et sessi lõpus võetakse kõvasti tightimaks, et mitte kaotada võidetud summat. usu mind, tund/kaks mängida, et siis viimase paari minutiga kõik võidud lauda tagasi jaotada, ei ole tore ja vähemalt minul lõhub mindsetti, sest jääb tunne, et ei suutnudki midagi paari tunni jooksul korda saata.

mcbethk
20.03.11, 14:41
Üleüldiselt on sessi alguses rohkem EV-d loosemalt mängimises bluffimises, kuna image on puhas ja saame rohkem respecti. Bluffimine tõused EV-s kui image on clean ning vastupidi valuebettimine tõuseb EVs kui image on bluffy.
Obvious, right?
Anyway nt mul oli selline leak, et sessi lõpus vajus A game tavalilst B game peale üle ja ma mängisil liiga looselt, s.t postflop tekkis palju olukordi mida ma lahendada ei suutnud, kuna olin väsinud etc. Et siis see oli leak mille ma kiirelt ära fixisin.
Niiet ma arvan, et sellele "sessi lõpus mängin tightimalt" oleks parem selline selgitus.
Ütleme nii, et kui sa oleksid sessi lõpus 2BI miinuses, kas sa mängiksid siis ka tightimalt, et rohkem mitte kaotada?

emmimees
20.03.11, 14:44
olen nõus, et koguaeg peab A game mängima, aga usun, et see on enamustel nii, et sessi lõpus võetakse kõvasti tightimaks, et mitte kaotada võidetud summat. usu mind, tund/kaks mängida, et siis viimase paari minutiga kõik võidud lauda tagasi jaotada, ei ole tore ja vähemalt minul lõhub mindsetti, sest jääb tunne, et ei suutnudki midagi paari tunni jooksul korda saata.
Jep nii on, seepärast ma vahepeal teengi pausi kui olen mitu BI up ja tunnen, et mäng pole enam see, jätan ilmselgelt paljudest kohtadest value võtmata ja mäng muutub palju konservatiivsemaks. Sellest mindsetist tuleb ainult lahti saada kuidagi, tuleb mängida for long-term ja iga jaotus on siiski täiesti uus jaotus. Kui enne mängisin hästi ja võitsin, tuleb siiski samamoodi edasi mängida, mitte winningseid protectima hakata ja A gamest kaugeneda. Kuigi jah sess võib lõppeda mõne short-term biidiga ja profit hävineda, aga sellega tuleb lihtsalt leppida :)



Ütleme nii, et kui sa oleksid sessi lõpus 2BI miinuses, kas sa mängiksid siis ka tightimalt, et rohkem mitte kaotada?
Ei siis mängitakse reeglina loosemalt, kuna üritatakse "back to even" saada, mis on ka väga vale ja võib kurvalt lõppeda :)

mcbethk
20.03.11, 15:03
Jah ma tean, tõin näite lihtsalt. Mõlemat pidi on see leak ja result oriented mõtlemine.

emmimees
20.03.11, 15:28
Jah ma tean, tõin näite lihtsalt. Mõlemat pidi on see leak ja result oriented mõtlemine.

Jah ma tean ka, et sa näite tõid - väga hea kusjuures ;)

kardaanirist
20.03.11, 15:57
Ütleme nii, et kui sa oleksid sessi lõpus 2BI miinuses, kas sa mängiksid siis ka tightimalt, et rohkem mitte kaotada?

see vist oleneb inimesest. ise pole märganud, et miinuses sessi lõpus olen loosem. küll aga olen märganud, et plussis sessi lõpus olen tightim.

jott
21.03.11, 13:10
Enne sessi algust standard, et kommunikatsioonivahendid busy peale, et nad ei häiriks. Browseris lahti ainult PTR kui uusi nägusid peaks tekkima, PT3 valmis seada, muusika ja kõik muu segav kinni (muusika häirib minu puhul). Vaimselt paned valmis ~1min leinaseisakuga viid end mänguvalmis. Vaatad sobivad lauad, kütad waiting listidesse ja FIGHT!

k2snakalle
22.03.11, 08:25
Vanasti häiris mind ka muusika, aga nüüd oma lemmiklood välja kujunenud mida iga sess kuulan.

Sessi alguses oled obv tightim, kuna HUD ei ole veel õigeid statse kuvanud ja on igatepidi segamini + sul pole õrna aimugi milline on laudade image. Kuna pead OOP esimesed sessi käed mängima, siis obv oled veel tightim.
Mina teen üldse 500-700käelisi sesse (FR) ja neid tuleb päevas ikka 4-5tk ära. Nende käte arvu jooksul olen ise kõige teravam, kui juba üle selle mängida (üle 1-1.5h) siis mäng vajub kuidagi ära ja muutun kindlasti passiivsemaks.
Väikeste sessidega pole ka seda muret, et oi nüüd olen nii kaua mängin ja BI up...ei taha seda ometi lõpus ära kaotada. Täiesti savi, proovin lõpuni teha A mängu ning alles siis kui viimasest lauast on ehk paar kätt jäänud hakkan sessi tulemusi vaatama.

rainer
22.03.11, 11:24
+1

Ma ka teen suht lühikesi sesse, 400-500 kätt max. Kui pikemalt mängida, siis mul mõistus nö nürineb, tähelepanu ja keskendumine hajub. Ja see graafiku piilumine sessi ajal mulle ka ei istu. Kui olen miinuses, siis tahaks ruttu plussi saada ja teen seetõttu võib-olla liialt loosesid käike, samas kui olen sessi algul plussis, siis jällegi kipun liiga tightiks, et mitte võidetut ära kaotada. Ka selline mäng on kokkuvõttes halb, sest on mõjutatud emotsioonidest ja käigud ei põhine ratsionaalsetel kaalutlustel.

Seega mina enam Hemi graafikut ei jälgi ja püüan konto seisust ka pilku eemal hoida. Alles nädala lõpus teen kokkuvõtteid, uurin graafikut ja mängitud käsi :) Nii on kuidagi parem

tolmuahv
22.03.11, 12:46
Ma olen tähele pannud, et HU's (PLO küll) callitakse esimese paari käega kohutavalt lightilt maha. Tihtipeale juhtunud, et tuleb uus vastane ja üritab kohe kogu stackiga bluffida. Samuti lähen tundmatu vastu ise AAxx-ga 1st hand broke dry boardil.

Ise olen kõvasti maksnud saamaks teada, et kohe sessi alguses pole mõtet agaralt bluffida. Ma kas teen seda valesti või on peaaegu alati valed vastased olnud (ebatõenäoline), aga mind on wet boardil 3rd paariga ka value townitud all the way. Ehk siis - ise olen perse kaudu õppinud, et alguses olla pigem rock solid, kahtlasi liigutusi vähem teha ja samas made handiga presside all the way.

farik666
22.03.11, 13:33
changing gears is the answer

adam_q
23.03.11, 10:04
tiri alla hunnik PAD-e või WPT osasid, mul viib alati mängimiseks vajalikku tsooni.
HSP pole vist hea soovitus, vaatad kuidas Ivey põrutab 5-bet bluffi, siis lähed ise ka kohe ässama ja saad vastu kotte

pastilaa
23.03.11, 14:20
Väga oluline on õige õhustik ja sessi sisseelamine. Eriti uute limiiti minnes. Näide sellest, kuidas Metsapull eelmisel talvel hakkas NL100 shote võtma ja kuidas keskendumine sessiks käis. Tulemused on tal nüüd väga head (hetkel sõjaväes tho):

A3esCxtPH58&feature=related

Ahangama
23.03.11, 14:27
wot :D

pikk28
23.03.11, 14:55
tra sa ikka oskad :D

emmimees
23.03.11, 15:16
ROFLMAO WDF mis video

farik666
24.03.11, 12:13
paras retard ikka

Priidix
24.03.11, 13:36
Väga oluline on õige õhustik ja sessi sisseelamine. Eriti uute limiiti minnes. Näide sellest, kuidas Metsapull eelmisel talvel hakkas NL100 shote võtma ja kuidas keskendumine sessiks käis. Tulemused on tal nüüd väga head (hetkel sõjaväes tho):

A3esCxtPH58&feature=related

nii peabki ju:D

qbj0hn
24.03.11, 14:31
OP järelikult oled harjunud lihtsalt sooja sisse tegema ja siis juba kui in the zone olek tekib killid :)

suitsutihane
25.03.11, 04:47
alustan sessiooni alati siin ja 2+2 käte analüüse lugedes, imo kõige lihtsam õigele lainele saada, meel on kõige erksam enne õhtut, kui õhtune/öine mäng siis joon päris palju kohvi, mängin tund-kaks, teen kohvi ja suitsu, kordan. ja olen märganud et tiltis frustratsioonis ei leia foldi nuppu üles, aga enam ei pane aknaid kinni kui väga hull tilt pole, panen paar tükki vähemaks aint, suudan välja tulla sellest, tean lihtsalt et tahan nüüd showdowni liiga palju ja rahunen maha. onaneerimine peaks ka aitama, loogiliselt, kui sa väga LAG pole, ei tohiks liigsest testosterooni tasemest abi olla FR lauas. :D ok nali naljaks a tgelt on ju loogiline :D:D:D????? wtf :D
aaja HSP ja poker after dark jne vaatamine mõjub mängule täiesti laastavalt enne sessi, rääkimata sessi ajal...

Vandalar
25.03.11, 16:18
No see onaneerimise jutt on ikka üsna haige. Ja testosteroon on just see, mis aitab sul täpsemaid ja koordineeritumaid liigutusi teha ning olla kiirem, mõtelda kiiremini, olla kauem ärkvel, olla tugevam igas mõttes. Kui palju naispokkerimängijaid on võrreldes meestega? Suhe on ikka tugevalt meeste kasuks- seega testosteroon mängib rolli ja töötab kasuks mitte kahjuks.

adam_q
25.03.11, 17:29
jep, östrogeen = call, testosteroon = raise

suitsutihane
25.03.11, 18:22
profülaktiline onaneerimine arsenali kui fold to cbet < 40