PDA

View Full Version : HE NL200: KK 3bet potis turni liin madalal tõmbesel laual



low-flow
03.04.11, 16:18
Mis liini turnis võtaksite? Mis liini võtaksite, kui meil oleks K :heart:? Koos mõttekäikudega paluks.

Full Tilt Poker $1/$2 No Limit Hold'em - 9 players
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

UTG: $168.00
UTG+1: $250.30 15/13 (EP 9/9) agro 3,7 fold to 3bet 71% fold to cbet in 3bet pot 60%
UTG+2: $202.00
MP1: $203.50
MP2: $200.00
CO: $70.00
BTN: $60.95
SB: $296.95
Hero (BB): $200.00

Pre Flop: ($3.00) Hero is BB with K :diamond: K :club:
1 fold, UTG+1 raises to $6, 6 folds, Hero raises to $20, UTG+1 calls $14

Flop: ($41.00) 9 :spade: 6 :heart: 4 :heart: (2 players)
Hero bets $24, UTG+1 calls $24

Turn: ($89.00) T :heart: (2 players)
Hero ??? (stack left $156/78bb)

ristik
03.04.11, 23:12
Ei tahaks 3bet potis foldida küll siin väga. kaaluksin c-shove. ärtu kunniga suht kindlasti.

ranka
04.04.11, 00:15
Tehke mis tahate aga ma check-foldin selle käe. Teine võimalus on bettida $30 ja foldida shovele. Seda sellepärast, et laias laastus ta range on 88+, broadways või 22+, AJs+, QKs, KJs, QJs. Kuna ta foldib 3betile palju siis calling range on ikka sama: 88+, AJs, AQ, AK, KJs, QJs, QKs.

Floppe ei meeldi eriti floatida (foldib 60% ajast cbetile) siis nii väga ta flopi calling range on 88+, FD-s. Siis biidid siin täpselt JJ-QQ, 8h8X, maybe ka 7h7X aga enamus range suundub ikka sinna mastide/settide/AA poole.

Väike bet seepärast ongi hea, et see ei induce bluffi, sest tal ei ole neid eriti ranges :) Ma arvan, et need kaks playd oleksid kõige paremad.

Kloonike
04.04.11, 10:28
Ma checkiks flopi ja bluffcatchiks, sest muidu juhtub täpselt nii nagu ranka kirjeldas. Imo need ranged on veel väga optimistlikud. Sa 3betid OOP UTG+1 openit, mis on massive strenght. Floppi bettides sa pmst eemaldad, oma rangest kõik blufid, sest tema pre flop continuing range on juba väga tugev ja siin täiesti unbluffable, selle tulemusena isoleerid sa ennast ainult parema range vastu ja turnil ongi mök mök.

Teine variant on flopp checkraise, see on nõrgem kui flop bet imo. Vahel leveldatakse ennast ja stackitakse mingi TT-QQ-ga siin mõtlemata, milline nende range välja paistab ja kuidas sina mõtleva mängijana selle range vastu mängiks.

low-flow
04.04.11, 12:15
Huvitavad mõttekäigud ranka ja Kloonike, aga mõlemas tahaksin mõned asjad välja tuua.


...laias laastus ta range on 88+, broadways või 22+, AJs+, QKs, KJs, QJs. Kuna ta foldib 3betile palju siis calling range on ikka sama: 88+, AJs, AQ, AK, KJs, QJs, QKs.

Välja pakutud rangedega olen veel enam-vähem nõus, pigem natuke tightim, aga sellega, et 3bet calling range on sama, sellega ma kohe kindlasti ei nõustu. EP avang saab 3beti BB-lt, kohe kindlasti ei calli ta AJs, AQ, KJs, QJs, QKs. Kusjuures ma ei usu, et ta viimaseid neist sealt avakski . Ja kui ta tõesti nendega peaks callima, siis see on meile hea, sest isegi positsioonis olles ei suuda ta selliseid domineeritud käsi kasumlikult mängida (Hero pole ju miski 3bet'ing monkey). Calling range kaldub väga tugevalt sinna keskmiste/kõrgete poketite suunda ja ehk ka AK. Aga täpset range on üli raske sellsises olukorras määratleda, sest vastane kindlasti varieerib oma tegevust (mõne villan-i vastu paneb AK ja QQ isegi muck ja teise vastu callib põmst kogu oma avamisrangega)


Floppe ei meeldi eriti floatida (foldib 60% ajast cbetile) siis nii väga ta flopi calling range on 88+, FD-s. Siis biidid siin täpselt JJ-QQ, 8h8X, maybe ka 7h7X aga enamus range suundub ikka sinna mastide/settide/AA poole.
Selliste rangede puhul see "enamus" pole tegelikult enamus, ehk ta on sinna 50% kanti. 66, 99, TT, AA + 3 FD kombinatsiooni = 88, JJ, QQ kombinatsioonide arv. Siinkohal tuleb mängu aga see, et vastasel võib olla :heart:, mida meil pole, sellepärast tõingi eraldi küsimusena välja, kuidas meie liin peaks erinema, kui meil oleks K :heart:. See on väga oluline lisategur siinkohal.


Väike bet seepärast ongi hea, et see ei induce bluffi, sest tal ei ole neid eriti ranges.
Kui vastane lihtsalt callib selle ja river tuleb täielik blank(näiteks 2 :club:). Pot on $149 ja meil stacki järel $126. Siis check/callime? Või noh, siin vist oleneb juba vastasest ja readidest, mõni tahab iga hinna eest maha checkida iga made handiga, mõni aga näeb siin kohta, kus igal juhul peab bluffima (isegi mõnikord made handiga), sest meie turni panus oli nii nõrk ja blank riveri üldse checkisime.


Teine variant on flopp checkraise, see on nõrgem kui flop bet imo. Vahel leveldatakse ennast ja stackitakse mingi TT-QQ-ga siin mõtlemata, milline nende range välja paistab ja kuidas sina mõtleva mängijana selle range vastu mängiks.
Tahtsin sinu esimest lõiku ka kommenteerima kukkuda, aga ~5 minutit selle üle korralikult mõeldes nõustun hoopis sellega, mitte ei kuku vaidlema. :P Samuti hakaks mulle väga see sinu teises lõigus välja pakutud liin meeldima.

Aga arutelu jätkuks küsin siis sellist asja, et kui flop peaks minema check/check ja turni LO peale (turni ju enam ei saa checkida?) saame raise, siis vist oleme tänu oma liinile ja laua tõmbesusele commited?

ranka
04.04.11, 13:35
Ei viitsi multiquoetada aga see range oli "laias laastus" range, et selliseid käsi me tõenäoliselt seal näeme. See oleneb vastasest, et kuidas ta callib ja millega avab. Ma millegipärast arvan, et kui ta callib 88-ega, callib ka AJs. AQ/AK on kõik dependant, sest osad AK-ga mängivad 4bet või fold mängu, teised jälle callivad. Ei saa nii 1:1 öelda, et nüüd tal on see ja see vaid kõikide ranged on rohkem laiali aga keskmine jookseb kuskile sinna kokku.

Kui vastane callib meie $30 beti siis ma eeldan, et tal masti ei ole ja jätkaks riveril taaskord pisikese betiga. Ta ei shoveks never-ever seal halvemaga aga ei tohiks ennast leveldada callima. Võimalus saada odavalt teada "kus sa oled" ja saad samas ka valuet. Isegi kui turnil $30 paned siis võib ta ise oma seti ja mastiga täis sittuda, et tahab rohkem valuet ja ei taha sul odavalt välja tõmmata ning lükkab üle. Nõrgema poolsete kätega calliks. Probla oleks siis kui ta floadib floppe miski AhX, KhX käega backdoor masti + ülekaardile aga cbetile fold tal kõrge, seega ei usuks eriti.

66-te ma eriti ta range ei paneks, 99/TT/AA (12 combot) ja JJ-QQ, 88 (12 combot aga 88-elat võtaks kohe vähemalt enamus combosid maha ja jätaks ühe combo, sest ta ei pruugi callida floppi. Ta ei pruugi callida turni) ning ongi suht even range pocketpaaride puhul. Lisaks FD-d AJs, AQs, AKs, KJs, QKs, KTs vms, mida kõike üks combo ja võib mõnedk a maha cvõtta, et ei pruugi raise-callida preflopis. Seetõttu bettimiseks oleme "taga" ja me ei vbetime enam, kuigi pot oddside järgi kasum. Aga kui raiseb siis tõenäoliselt oleme drawing dead ja isegi kui callib võib tal olla 9+ outi.

low-flow
04.04.11, 14:48
Tõenäoliselt ongi see just sellepärast üsna keeruline spot, et vastast on raske range peale panna. Tema kogu range on tõepoolest üsna lai, lihtsalt ta erinevate kätega jätkab erineva sagedusega (et standardina ehk AJs/AQs ja 66-JJ foldib, aga mingi näiteks 20% kordadest callib pre 3beti hetkeemotsiooni/readide/vastase lauaimidži jne ajendil. Muidugi võib ka olla AA/KK, millega ei tahtnud meid pre positsioonis olles ära hirmutada ja hea meelega mängib postflop. Ja kui tal on veel üks :heart: ka käes, siis tal eriti mugav mängida, ei pea raisema ega midagi, vaid laseb meil end valuetownida.

Aga tänud loogiliste ja põhjalike selgituste eest. As played jätkata väikeste panustega plaaniga foldida raisele tundub siin tõesti üsna hea liin. Ja Kloonikese pakutud liin CR flop tundub ka solid.