PDA

View Full Version : M zone strateegia Eesti keeles lahti seletatud!



RudiTurbo
01.02.09, 09:53
Üks väga tähtis asi, siis mida palju mängijad tänapäeval tournamentide lõpufaasis kasutavad on M tsoonide süsteem. Mis asi on siis M? Ühe lausega on M Sinu stacki suurus vastavuses praeguste blindide ja antede summaga. Ehk siis kui blindid on 500/1000 ning ante on 100, siis 10 mängijaga lauas on algne pot 500 + 1000 + (10*100) = 2500. Ning selleks, et arvutada oma M, tuleb oma stacki suurus jagada selle algse potiga, ehk siis kui Sinu stack on 7500, siis M'i arvutamiseks 7500 / 2500 = 3. Seega Sinu M on 3 ning see tähendab, et ilma blindide ja antede vahepeale suurenemiseta on Sul järgi jäänud 3 roundi, enne kui Su stack lihtsalt nulli kahaneb, juhul kui stackile lisa ei tule vahepeal.

M'i idee on pokkerimaailmas olnud juba pikka aega ning tuleneb see nimi sellest kui Paul Magriel hakkas seda kutsuma M'iks ning sealt see nimetus jäigi. Ning Harrington kutsub seda oma raamatus ka lisaks : "The Strong Force". Seda põhjusel, et igas M tsoonis muutuvad erinevad käed rohkem ja vähem mängitavaks ning kui oskad kõikide mängijate M'i arvutada, siis on see väga suurelt abiks teiste mängijate käele panemisel.

Tsoone on siis kokku 5 ning jagunevad nad järgnevalt:

Roheline tsoon(The Green zone) Sinu M on 20 või suurem:

Selles tsoonis peaxid üritama püsida nii kaua kui võimalik, sest saad mängida ükskõik millises stiilis. Võid olla konservatiivne, agressiivne või lausa maniak ning vahetuda nende stiilide vahel. Selles tsoonis on Sul ruumi nii palju, et võid näha raise, reraise ning endiselt on Sul piisavalt chipse, et veel üle mõlema lajatada! Ning endiselt on Sul piisavalt chipse järgi ka hilisemateks tänavateks. Rohelises tsoonis oled täis funktsioonidega pokkerimängija ning tasub võtta natuke riske, et selles tsoonis püsida!

Kollane tsoon(The Yellow Zone) Sinu M on 10-20:

Kui langed juba kollasesse tsooni, siis kaotad võimaluse mängida konservatiivset pokkerit. Blindid hakkavad järgi jõudma ning tuleb muutuda agressiivsemaks. Kuid selles tsoonis muutuvad vähem mängitavaks väiksed paarid ning suited connectorid.

Strateegia:

Kollases tsoonis toimub 3 suurt muudatust strateegias. Esimene muutus on Harringtoni raamatus öelduna ilmselge(Minule isiklikult tuli üllatusena), et kuigi Su stack on väiksem, tuleb muutuda nüüd agressiivsemaks ning mängida hoopis rohkem käsi, kui varem. Põhjuseks on see, et ka vastased hakkavad raisema ja callima nõrgemate kätega. Lisaks on ka põhjus see, et kui antede suurus potis hakkab kasvama, siis muutuvad pot oddsid aina paremaks ning see on üks peamine põhjus, miks agressiivsed mängijad võidavad tournamente tihedamini kui konservatiivsed mängijad. Kuid alati peab jälgima, et kõik mängijad ei ole tuttavad M'i tähendusega ning mängivad endiselt samamoodi, kus UTG alt tõstetakse AQ+. Kuid kui näed varemalt konservatiivsena mänginud mängijat teiselt positsioonilt ATo'ga tõstmas ning ta M on 13, siis võid kindel olla, et ta teab M'i kohta!
Teine strateegia muutus on see, et väiksed paarid muutuvad vähem mängitavaks ning see on põhiliselt implied oddside pärast. Samuti tuleb väixeid paare mängida vähem, kui ise oled rohelises tsoonis, kuid ülejäänud mängijad lauas on kollasesse tsooni juba sattunud, sest kasu mis nende stackist saad setiga, ei tasu ära! Sarnane asi kehtib ka suited connectorite kohta!
Kolmandaks strateegia muutuseks on see, et enam ei saa teha longballi liigutusi. Tuleb teha small balli, võida pot ruttu ja ole rahul või tõmba uttu, kui keegi vastu hakkab!

Oranz tsoon(The Orange Zone) Sinu M on 6-10:

Oranzis tsoonis ei ole Sul enam võimalik teha osasi keerukaid liigutusi, mis vajavad suurt kogust chipse. Näiteks kui keegi tõstab ning Sa tead, et ta varastab tihti, kuid keegi teine enne Sind tõstab Ta üle ning Sa tead, et temagi teab , et ta varastab tihti, siis ei ole Sul enam piisavalt chipse, et panna teine mängija foldima, sest ta võib Su ära callida puhtalt pot oddside põhjal.

Strateegia:

Oranzis tsoonis muutuvad kollase tsooni põhimõtted aina sügavamaks, suited connectorid ning väiksed paarid kaotavad aina enam väärtust. Kuid oranzis tsoonis tekib suur tähtsus vanal ideel, mida Harrington kutsub :"First-in vigorish"
Kes iganes siseneb potti esimesena, sellel on kaks võimalust pot võita:
1. Sa võidad, sest keegi teine ei hakka vastu
2. Sa võidad showdowni mängijate vastu, kes ka potti sisenesid

Kuigi see first-in vigorish on olemas läbi tournamendi, siis oranzis tsoonis muutub selle tähtus kriitiliseks. All ini liigutusega annab selles tsoonis ka õigetes situatsioonides muuta suited connectorite või väikeste paaride mäng pikas jooksus kasumlikuks, kuid seda siinkohal pikemalt ei seleta. Üldine oranzi tsooni eesmärk on säästa chipse suurte liigutuste jaoks, mis võivad Sinu stacki kahekordistada. Näiteks heade pot oddside põhjal olevad liigutused ei ole väga head selles tsoonis, sest kulutad aina suurema osa oma stackist ning M aina kahaneb.

Punane tsoon(The Red Zone) Sinu M on 1-5:

Punases tsoonis oled põhimõtteliselt kaotanud võimaluse teha kõiki muid liigutusi peale all in beti. Kui Sa teed väiksema beti, siis oled end potti committinud nagunii ning tänu sellele on parem liigutus minna juba ALL IN! Sest see annab Sulle parimad võimalused võita pot koheselt. Kuigi kui Su M on juba alla 3, siis tihti ei piisa sellest, et kõik mängijad foldima panna ning tänu headele oddsidele vähemalt üx mängija callib tihtipeale ära!

Strateegia:

Sellesse tsooni jõudes peaksid hakkama alarmkellad helisema, sest oled kriitilises olukorras ning pead olema aktiivne ja valvel, et taas jõuda kindlama stacki peale. Mõni võib mõelda, et kuna selles tsoonis on kõige targem minna all ini, siis ehk super tugeva käega nagu Ässad võiks ehk teha väikese beti! Kuid üldisel juhul ei ole see hea idee. Sest isegi kõige väiksema IQ'ga tegelane lauas peaks mõistma, et midagi on mäda, kui pidevalt oled all ini läinud ja nüüd kõigest väike bet tuleb. Ning kui Sa lähed kõikide muude kaartidega all ini, siis miks mitte ka ässadega, sest teised ei tea, mis kaartidega sa all ini lähed ning võib-olla on nüüd just see hetk, kui keegi tüdineb, et Sa aina blinde varastad ja callib Sind ära. Lisaks sellele, kui teed väikse beti, siis tulevad viimastel callijatel nii head oddsid, et potti tuleb tavaliselt 4-5 mängijat ning siis ei ole ässade kräkkimine enam mingi ime ning pärast showdowni ei saa süüdistada ei Pokerstarsi ega Prima riverit, sest süüdi oled Sina ise!
Tähtis on veel see, et punases tsoonis on jälle suited connectorid ning väiksed paarid vägagi mängitavad. Peamine põhjus on see, et punases tsoonis eelnimetatud "first-in vigorish" domineerib Sinu kaartide üle ning kui 5-6 mängijat on juba Sinuni foldinud, siis ei ole patt minna all ini ükskõik millise kahe kaardiga v.a mõne tõelise pasalapiga!

Surnud tsoon(The Dead Zone) Sinu M on vähem kui 1

Selles tsoonis tundub, nagu oleksid endiselt elust, kuid tegelikult ei ole. Sa ei ole enam mängija, vaid väike putukas New Yorgi tänaval, kes ainult ootab omale pealeastumist. Sinu ainuke võimalik liigutus on minna all ini, kuid enamasti callitakse Sind ära, et Sinust lahti saada. Sellesse tsooni ei tohiks end lasta kunagi kukkuda, sest sellest seisust välja saamiseks on võimalused nii väikesed, et parem oleks olnud teha mingi liigutus varem. Siia tsooni satuvad mängijad tihtipeale mõne õnnetusega, näiteks kui kaotad kellegi vastu, kellel on ainult natukene väiksem stack. Selles tsoonis on kõige tähtsam minna potti esimese mängijana, sest siis on võimalus, et mõned mängijad, kes Sind tavaliselt calliksid, ei tee seda, kuna kardavad , et mõni tagumine võib üle tõsta. Vajadus minna potti esimesena on siin nii suur, et põhimõtteliselt kaartide väärtus enam ei loe!

Üldine strateegia keskmistes M tsoonides on olla agressiivne, sest kui oled liiga konservatiivne, siis on kaks ohtu, mis võivad esineda. Esimene, on, et Su stack lihtsalt kahaneb nulli. Ning teine, et kui Sa ootad liiga kaua ning saad lõpuks oma ässad, siis ei ole neist enam midagi kasu.
Näiteks, kui on mängija, kellel on olnud paar võimalust blinde varastada , kuid otsustas neid mitte kasutada ning ta on jõudnud punasesse tsooni ja lõpuks kui tema M on 2, leiab ässad ning duubeldab. Suurepärane, kuid nüüd on tema M5 ning ta on endiselt täpselt samas situatsioonis, tal on vaja peagi ruttu riskida! Kui ta oleks varem riskinud, näiteks kui tema M oli 7 ja siis duubli teinud ning nüüd ässadega uuesti duubel teha, siis oleks mängija juba peaaegu rohelises tsoonis tagasi ning võimeline igasuguste trikkidega chipse omandama.

Artikli autori mõla:

See peaks siis katma enamvähem kõik punktid, mis Harringtoni raamatus on öeldud, mõned asjad nagu see Oranzi tsooni all ini minemine Suited connectorite ja väikeste paaridega, see on suht keeruline paljude faktoritega arvutamine ning mõnede suuremate näidetega raamatus lahti seletatud. Sellega teeksin praegu artikli liiga suureks ja keeruliseks. Kuid kui ise ei nõustu sellise mängustiiliga tournamendi lõpufaasis, siis vähemalt tead, mida võivad Sinu vastased mõelda ning loodetavasti aitab see kõigi tournamendi tulemusi, isegi kui ise neid reegleid meeles pidades ei mängi. Mina tean, et kindlasti olen mõned deep runid teinud PS'i monster tournades just tänu sellele, et oskasin õigel hetkel riskida ja ei jäänud lihtsalt välja blindima. Kahjuks pole veel suuri hitte saanud, kuid pärast selle raamatu ja justnimelt selle peatüki lugemist olen olnud mitmetel kordadel lõpufaasis suure stackiga. Kunagi mingil hetkel lõppesin alati otsa ja mõtlesin, et kuidas küll on võimalik, kaarti lihtsalt ei tule :) See peatükk siis põhimõtteliselt andis mulle teada, et inimesed lähevad lausa ilma kaardita all ini kohati ning kindlasti avardas ta ka minu tegutsemist suure stackina. Ning ei calli ma surevaid stacke ainult siis kui oddsid on, vaid ka siis kui tean millega nad tegelevad ning mul hetkel piisav kaart on, et selle tegevuse vastu longrunis võitja olla! :)

btw, algul kui sellest strateegiast jäävad kõrva ainult mõned meeldejäävamad faktid nagu näiteks ALL IN ANY TWO :o, siis teie tournamendi tulemused võivad kohati natuke kannatada, sest mõned detailid lähevad meelest ära ja pingutate natuke üle, kuid harjutamine teeb meistriks ning lõpuks oskate jälgida kõiki detaile, mida vaja, et neid riskantseid liigutusi teha ning loodetavasti lõpuks saate meenutada vanasõna: "Kes ei riski, see šampust ei joo!"

lenC
01.02.09, 10:06
Väga hea töö! Arvan, et see on väga oluline MTT mängijatele, kes M-i ei tea, see leiba ei söö.

btw: ranka, sul oli õigus ikkagi :P

variatsioon
01.02.09, 10:18
tänud!

pikk28
01.02.09, 11:15
viis+ töö rudi!

Pahvak
01.02.09, 12:59
Väga lahe on selliseid eestikeelseid artikleid lugeda!

jrgn hell
01.02.09, 15:03
ty very many

ulom
01.02.09, 15:09
Nüüd ka targem jälle.

Tigrano
01.02.09, 15:47
Väga kasulik artikkel mulle, sest polnud lugenud ega kuulnud. Kui kunagi satun mõnda turnat mängima, siis kindlasti on kasutegur olemas. Tänud RudiTurbo hea töö eest.

ranka
01.02.09, 18:55
Hea jutt, panen pokahi sisukorda selle.

Minu arvates kõige suurem viga paljudel mängijatel (s.h ka mul) on surnuks blindimine ja kindlasti see aitab neid. Aga mul üldine küsimus, et kui tihti Te lasete end M=5 juurde? Viimasel ajal olen ma oma M-i väga kindlat vahtinud ja arvutanud (kui siia peaks keegi tulema, kes ei tea pokkerist ja M-ist, siis ma kujutan ette, mis ta must arvama hakkab.. hmmm. M-i vahtinud) ning kui olen M=5 siis põhimõtteliselt juba suht any2-ga all-in läinud, et kiirelt stack üles saada :) Nii teinud küll väga suuri suckoute aga pelae suckouti on stack kohe üleval olnud ja segea short termis saanud ka mõned tulemused kirja. Viimasel ajal pole turnasid mänginud aga arvaksin, et turnadel tuleb olla pigem üleliia agresiivne, kui liiga tight IMO.

Tuul
01.02.09, 19:57
Mul jäi kõrva see:

...ei ole patt minna all ini ükskõik millise kahe kaardiga v.a mõne tõelise pasalapiga!

-andres-
01.02.09, 22:25
Väga hea, siiamaani teadsin, kuida M'i vaid arvutada ning, et kui ta alla 5, siis tuleb vajutada. Kõik muu on enamvähem uus tarkus, seega kiitused.

Rahapada
10.03.09, 18:51
supperluks artikkel

camu
14.03.09, 12:56
Hommikul peale tildatud ööd võtsin purjus peaga ühe 1 taalase buyinniga rebuydega turna ette.
Esimesed tund aega vaatasin estpatricku nl25 6max videod, siis leidsin selle artkli ning asusin M-i arvutama. Tasuks esikoht. Tõsi küll, rikkaks ei saanud, aga ego buustisin peale tänast ööd küll. Ning laias laastus 2-3 öö teenistus tuli ka (140$)
Seega tänud.
Head ööd!

ESTPatrick
14.03.09, 13:26
Hea jutt, panen pokahi sisukorda selle.

Minu arvates kõige suurem viga paljudel mängijatel (s.h ka mul) on surnuks blindimine ja kindlasti see aitab neid. Aga mul üldine küsimus, et kui tihti Te lasete end M=5 juurde? Viimasel ajal olen ma oma M-i väga kindlat vahtinud ja arvutanud (kui siia peaks keegi tulema, kes ei tea pokkerist ja M-ist, siis ma kujutan ette, mis ta must arvama hakkab.. hmmm. M-i vahtinud) ning kui olen M=5 siis põhimõtteliselt juba suht any2-ga all-in läinud, et kiirelt stack üles saada :) Nii teinud küll väga suuri suckoute aga pelae suckouti on stack kohe üleval olnud ja segea short termis saanud ka mõned tulemused kirja. Viimasel ajal pole turnasid mänginud aga arvaksin, et turnadel tuleb olla pigem üleliia agresiivne, kui liiga tight IMO.


vaatasin just oma HEM databaasi, olen see kuu 2x suure fieldiga turnal finalis olnud ja korduvalt eesotsas ja mu statsid on 27/21, steal 60% üle 2,6k käe @FR kusjuures viimastel levelitel olen 19/17 ja steal 45%

mina algaja mõtlejana leian et turnal tuleb kaalutletud maniakk olla, sest stäkk on ikka nii oluline ja kõik muu on ebaoluline

Who?
17.04.09, 08:40
Keegi teab, mis on long ball ja small ball? Otsisin lühenditest, kuid ei leidnud.

ranka
17.04.09, 10:08
Keegi teab, mis on long ball ja small ball? Otsisin lühenditest, kuid ei leidnud.


Small ball - proovitakse mängida võimalikult palju väikesi potte. Mõte selles, et vaadakase tihti kõiksugu kaartidega floppi ja proovitakse potid maha võtta, kui võimalik. Kui pott hakkab suureks minema, siis lastakse jalga, kui kaarti ei ole.

Long ball - small ball'i vastand, mängitakse tightimalt ja vähem potte eesmärgiga võite suuri potte.

Mõistete jaoks on meil eraldi teema, mis asub: http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,851.0.html

RudiTurbo
17.04.09, 10:56
Selline asi nagu long ball bluff oli kah vist, et plaanid käe sedasi, et bluff tuleb mõnel hilisemal tänaval teatud kaardi puhul vms.

hugeego
18.04.09, 14:46
Väga hea töö, eesti keeles on seda väga mõnus lugeda. Ma kujutan ette, et see võis sul ikka aega võtta? ;D

RudiTurbo
18.04.09, 18:26
Väga hea töö, eesti keeles on seda väga mõnus lugeda. Ma kujutan ette, et see võis sul ikka aega võtta? ;D


Ei võtnud nii kaua midagi, tunnike läks vist :)
Inglise keele tõlkimiseks ei kasuta kunagi ühtegi translatorit, kõik annab oma sõnadesse alati ära panna, ümberkirjutamise vaev :]

Tigrano
30.04.09, 15:28
Pean selle m artikli läbi lugema mitu korda, sest tõesti blindin surnuk ennast tihti ;D

kureko1
06.01.10, 16:56
Väga õpetlik, sellest on kasu olnud!

Jennifer
06.01.10, 19:07
Väga hea sisu!:)

Makuz
22.01.10, 14:54
Tekkis küsimus, et mis asi on ante ja kuidas seda välja arvutatakse vms ?

RudiTurbo
22.01.10, 16:26
Tekkis küsimus, et mis asi on ante ja kuidas seda välja arvutatakse vms ?


Anted on teatud tournamentides alates teatud levelist, kui iga mängija peab kohustusliku panuse panema potti iga käsi. See ongi ante.

Makuz
22.01.10, 16:56
Ahsoo, aitäh, ma turniiril olles ükskord vaatasingi, et kuidagi kahtlaselt palju raha oli lauas BB ja SB kõrvalt

tahe-olen
29.01.10, 15:29
Pohka ootan veel ja veel sinu uusi artikleid need lihtsalt 5+!
Hea on kohe lugeda eesti keeles muidu ainult tõlgi ja tõlgi :D