PDA

View Full Version : Osama Bin Laden käes ja surnud



Leheküljed : [1] 2

VisaHing
02.05.11, 08:45
http://www.whatsontianjin.com/news-455-al-qaeda-to-detonate-nuke-bomb-in-europe-if-osama-bin-laden-captured-wikileaks.html
http://www.reporter.ee/2011/05/02/obama-kinnitab-osama-bin-laden-on-surnud/

Rahvusvahelise terrorivõrgustiku al-Qaida tagaotsitud ja elus tabamatuks jäänud liider, maailma esiterrorist Osama bin Laden on surnud ja tema surnukeha on USA võimude käes, vahendas uudistekanal CNN Eesti aja järgi esmaspäeva varahommikul.

Esialgse teabe kohaselt ütles CNN-i ajakirjanikule John Kingile kaks “usaldusväärset allikat”, kellest üks on Valge Maja ja teine kongressi allikas, et bin Laden sai surma USA rünnakus, mis tugines “tegutsemiseni (rünnakuni) viivale luureteabele”, vahendab BNS.

Kingi sõnul on talle kahest allikast öeldud lause “surm USA vahendi läbi” seni tähendanud sõjalises terminoloogias kas mehitamata luurelennuki või koguni suurema, Predator-tüüpi drooni rünnakut.

Kinnitamata andmetel leidis rünnak aset Pakistani pealinna Islamabadi lähistel asunud elumajas, kus koos bin Ladeniga hukkus veel mitu inimest, kes väidetavalt võisid olla tema sugulased.

Valge Maja juures skandeeriti: „USA, USA!“

President Barack Obamale ja tema julgeolekumeeskonnale on suur saavutus maailma esiterroristi Osama bin Ladeni tapmine. Valge Maja juurde kogunes rahvahulk, kes skandeeris: „USA, USA!“

Obama eelkäija George W. Bush lubas korduvalt bin Ladeni kohtu ette tuua „elavalt või surnult“ 2001. aasta 11. septembri New Yorgi ja Washingtoni terroriaktide eest, kuid ei tulnud sellega toime, teatab Reuters.

Lisaks viimati mainitud terroriaktidele süüdistatakse bin Ladenit ka 1998. aasta pommirünnakutes USA saatkondade vastu Keenias ja Tansaanias ning 2000. aastal toimunud USA sõjalaeva USS Cole’i pommiplahvatuses.

Rage
02.05.11, 08:49
eraldi topic?

http://absolutelytrue.com/wp-content/uploads/2010/05/who-give-a-fuck.jpg

hotcocacola
02.05.11, 08:59
kusjuures +1

Roomet
02.05.11, 10:23
Märgilise tähendusega, kindlasti võimud ületähtsustavad seda sündmust, et populaarsust tõsta, ent tegelikult sisu puudub minu arust.

emmimees
02.05.11, 10:54
Jeeee lõpuks. Sama saatus peaks olema kõikidele kaltsupeadele.

pastilaa
02.05.11, 10:59
Jeeee lõpuks. Sama saatus peaks olema kõikidele kaltsupeadele.

defineeri kaltsupea

emmimees
02.05.11, 11:05
Islamiäärmuslane ..aga nad suht kõik on imo. Raske haigus see islam.. palvetad 5x päevas ja lõpuks lased turuvärvas õhku ennast.

bubba
02.05.11, 11:07
Ei tea kas naerda või nutta su jutu peale emmimees.

alaska
02.05.11, 11:09
Ja alkoholi nad kah ei joo.

emmimees
02.05.11, 11:13
Ei tea kas naerda või nutta su jutu peale emmimees.

Nii kaua kuni neid siin pole eriti ,võiksid naerda ja tunda end turvaliselt.

raunsz
02.05.11, 11:36
Lol kui ainuüksi see pilt on bin Ladeni surnukeha avalikkuse ette toomine, nagu Bushi jutt oli.

http://i486.photobucket.com/albums/rr226/tralala123/fake.jpg
edit: sama pilt mingi eelmisest aastast juba internetis.
http://www.a-w-i-p.com/years-of-deceit-us-openly-accepts-bin-la.html

pastilaa
02.05.11, 12:46
Islamiäärmuslane ..aga nad suht kõik on imo. Raske haigus see islam.. palvetad 5x päevas ja lõpuks lased turuvärvas õhku ennast.


Jeeee lõpuks. Sama saatus peaks olema kõikidele kaltsupeadele.


Nii kaua kuni neid siin pole eriti ,võiksid naerda ja tunda end turvaliselt.

Hea meelega baniks su kohe ära. Loodetavasti võtad mõistuse pähe. Kui sa täiseas mees oled, siis on muidugi sinust kahju...

ristijeesus
02.05.11, 12:56
Jeeee lõpuks. Sama saatus peaks olema kõikidele kaltsupeadele.

Nekroloog:

Sa olid noor tudeng ja õppisid valges linnas, mida kutsuti kunagi Vahemere Pärliks - Beirutiks. Sul oli armastatu, keda jumaldasid.
Siis nägid Sa kuidas kõik valge linn kattus musta suitsuga kui juutide lennukid ja jänkide lahingulaev "New Jersey" oma suurtükkidest tulistas rannapromenaade, elamukvartaleid ja linnaparke.
Sa nägid kuidas varisesid kokku majad täis lapsi ja naisi, süütuid inimesi ja keegi ei osanud sulle öelda, miks. Sa aitasid tassida varemetest välja lõhkirebitud laste väikeseid kehi ja ma ei tea kas oli sul veel pisaraid. Sest enne olid Sa leidnud oma armastatu tapetuna mürsuplahvatusest.
Sa vandusid kättemaksu ja mina ei suuda Sind hukka mõista. Sest sa tegid seda, mida teeb üks mees, kellelt on võetud kõik.


Aga sina, emmimees, võiksid statoilist läbi hüpata ja siis keskturul...

emmimees
02.05.11, 13:03
Vabandust kui midagi liiga järsult ütlesin, aga ei arvanud, et keegi islamiäärmuslasi siin toetama hakkaks..

Potsataja
02.05.11, 13:11
Kui Obama juhuslikult tõesti nii tähtis mees oli, siis astuti just vihma käest räästa alla.

Sebastian_du
02.05.11, 13:23
Hea meelega baniks su kohe ära. Loodetavasti võtad mõistuse pähe. Kui sa täiseas mees oled, siis on muidugi sinust kahju...

Mida, et kaitseme fanaatilist terroristi kes muinasjutu raamatu valesti tõlegendamise tõttu on tapnud mitusadatuhat inimest? Viisakus on üks asi aga see forrum küll mingiks puukallistajate PC verstapostiks ei tohiks muutuda

masterpuppet
02.05.11, 13:30
Mulle meeldib ka jõuliselt "toetada" isikuid, kes peavad vägivalla lahenduseks vägivalda.

Keskmine islamiäärmuslane meenutab mulle jubedasti hullumajas loengus tutvustatud nõrgamõistuslikku noormeest, kelle lähedane tapeti, kuid ta mitte kuidagi ei suutnud aru saada, et vägivald ei toida mitte kunagi.

nomerlot
02.05.11, 13:31
Küsimus ei ole terrorismi kaitsmises, küsimus on elementaarses arusaamises, et 1,5 miljardit inimest hõlmava religiooni ja Osama vahele ei saa võrdusmärki panna.

pastilaa
02.05.11, 13:32
Mida, et kaitseme fanaatilist terroristi kes muinasjutu raamatu valesti tõlegendamise tõttu on tapnud mitusadatuhat inimest? Viisakus on üks asi aga see forrum küll mingiks puukallistajate PC verstapostiks ei tohiks muutuda

Mõtlesid radikaalseid kristlasi? Kõik ei ole nii lihtne siin ilmas, kulla inimene. Neegrile tere-kätt julged ikka anda?

nomerlot
02.05.11, 13:37
Aga mis puutub tänasesse uudisesse, siis meenub, kuidas Saddam Husseini surm lõpetas ka vägivalla Iraagis...

masterpuppet
02.05.11, 13:38
Lol, kõik räägivad siin aiaugust. On ikka vaks vahet, kas on moslem või islamiäärmuslane.

Sebastian_du
02.05.11, 13:39
Loomulikult julgen. Ja mis radikaalsed kristalsed siia puutuvad. Dogmaatiline religioon on laus lollus vahet pole kas sa kannad rätti, teksasid või erilist aluspesu(kuulikindel btw)

pastilaa
02.05.11, 13:50
Mida, et kaitseme fanaatilist terroristi kes muinasjutu raamatu valesti tõlegendamise tõttu on tapnud mitusadatuhat inimest? Viisakus on üks asi aga see forrum küll mingiks puukallistajate PC verstapostiks ei tohiks muutuda


Loomulikult julgen. Ja mis radikaalsed kristalsed siia puutuvad. Dogmaatiline religioon on laus lollus vahet pole kas sa kannad rätti, teksasid või erilist aluspesu(kuulikindel btw)

Millisest minu postitusest sa fanaatilise terrorismi kaitsmise välja loed? Kui sa hoolega mu postitused üle loed, siis mind häiris lihtsalt usulise kuuluvuse järgi inimeste naiivne lahterdamine. A la "kõik venelased on tiblad ja lollid" mentaliteet. Musti lambaid on igas seltskonnas - tuleb selge ja kaine pilguga asjadele vaadata lihtsalt.

con
02.05.11, 14:01
Millisest minu postitusest sa fanaatilise terrorismi kaitsmise välja loed? Kui sa hoolega mu postitused üle loed, siis mind häiris lihtsalt usulise kuuluvuse järgi inimeste naiivne lahterdamine. A la "kõik venelased on tiblad ja lollid" mentaliteet. Musti lambaid on igas seltskonnas - tuleb selge ja kaine pilguga asjadele vaadata lihtsalt.

+1

Seb: jutt käis sellest, et kõik "pampersipead" on mu***d ja suicidebomberid.

//thread: mul endal on tekkinud arusaam, et niikaua kuni ma päris täpselt ei tea millest ma räägin, seni hoian ma oma suu kinni. soovitan soojalt.


///iraak oli küll "weapons of mass destructioni" tõttu mille kohta 3kuud hiljem öeldi, et keegi pole seda isegi väitnud. afganistaani kohta on mõnes mõttes suht täppi.
http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAAGT4bXIbAA5sOTWG4fHsDJ09ynbKUmiPDGDZlBNMT0RL3 Z25bZNboHsNO6qUa5P8o7G_OQ3MFLxJ1NMr3JLqewAm1T1UBTH _ZDqrD6ncCin7sgYbwyK_IAa.jpg
19 meest.

natuke rohkem aega on möödas: 10 years, 2 wars, 919,967 deaths & $1,188,263,000,000

emmimees
02.05.11, 14:18
Obv on väga paljud moslemid rahumeelsed, aga elu on näidanud, et nende puhul pole võimalik ette ennustada, mis kupli all toimub. Nt see, kes hiljuti Stockholmis end õhku lasi, olevat ka olnud "täiesti tavaline moslem", naine ja lapski oli tal. Ja Rootsi teatavasti ei asu eriti kaugel Eestist... kui ükskord siin ka pauk ära käib, küll siis tõsisemalt võetakse seda asja. kuigi KAPO hoiab pidevalt silma peal siinsel kogukonnal ja kindlasti ei tee nad seda põhjuseta.

Vandalar
02.05.11, 14:28
No valge mees läheb selle asemel laseb koolitäie lapsi maha- see parem vä? Selliseid juhtumisi küll ju- see kui üks moslem ennast õhku laseb- sellest ei saa mingeid üldistusi teha. Selle loogika põhjal peaksime täiega paranoilised olema ju kõigi vastu.
Ja veel: olge õnnelikud, et meil naftat pole.

emmimees
02.05.11, 14:33
Jah paraku juhtub asju, mida e isaa vältida 100%. Ei saa keelata ära kõik relvi ega ka piire kõigi välismaalaste jaoks sulgeda. Õnneks Eesti on siiani üpriski turvaline koht olnud..

redddman10
02.05.11, 14:35
niikaua kui Eesti kallale ei tulda on suht savi sellest bin ladenist.eks igal rahvusel on oma maine.igal pool on normaalseid inimesi ka obv.näiteks öösel tänaval saaksin pigem kokku kamba eestlastega kui venelastega.aga see on see venelaste maine siin et hakatakse tüli kohe norima.kuigi tegelikult võid samamoodi kaasmaalaste kamba käest ka kerepeale saada.loodan et saite mu poindile pihta.vähe segaseks kiskus vist

pastilaa
02.05.11, 14:39
No valge mees läheb selle asemel laseb koolitäie lapsi maha- see parem vä? Selliseid juhtumisi küll ju- see kui üks moslem ennast õhku laseb- sellest ei saa mingeid üldistusi teha. Selle loogika põhjal peaksime täiega paranoilised olema ju kõigi vastu.
Ja veel: olge õnnelikud, et meil naftat pole.

Sedakorda Vandalarilt igati asjalik post. Põlevkivi FTW!

Codecci
02.05.11, 14:40
No valge mees läheb selle asemel laseb koolitäie lapsi maha- see parem vä? Selliseid juhtumisi küll ju- see kui üks moslem ennast õhku laseb- sellest ei saa mingeid üldistusi teha. Selle loogika põhjal peaksime täiega paranoilised olema ju kõigi vastu.
Ja veel: olge õnnelikud, et meil naftat pole.
Aga valgele mehele ei patsutata õla peale kui ta seda teeb.

Madis_89
02.05.11, 14:47
No oma jumalasse uskumises ja nö. usureeglite järgimises on islamiusulised mitu x etemad kui kristlased, kellest 90%+ on minu arvates pseudod.Milleks midagi teha kui sa seda nkn õigesti ei tee?

kardaanirist
02.05.11, 15:27
ei saagi aru, kas pastilaa ja emmimees räägivad üksteisest mööda või pastilaa tõesti kaitseb islamiäärmuslasi, kes tapavad inimesi lihtsalt selle pärast, et ei olda nende usku. endal puudub samamoodi igasune sümpaatia islamiusulaste vastu.

pastilaa
02.05.11, 15:50
ei saagi aru, kas pastilaa ja emmimees räägivad üksteisest mööda või pastilaa tõesti kaitseb islamiäärmuslasi, kes tapavad inimesi lihtsalt selle pärast, et ei olda nende usku. endal puudub samamoodi igasune sümpaatia islamiusulaste vastu.


Islamiäärmuslane ..aga nad suht kõik on imo. Raske haigus see islam.. palvetad 5x päevas ja lõpuks lased turuvärvas õhku ennast.

Äärmuslasi loomulikult ei salli - mind häiris vaid see emmimehe üldistav seisukoht :).

Veidi abiks: islam (http://teosoofia.ee/maailma_usundid_mottesuunad/mis_on_islam)

Lühidalt on islam püsiv isetuse, ajatuse, täieliku tasakaalu ja kujuteldamatu puhkuse seisund. See on täieliku rõõmu, rahu ja vabaduse seisund, mis tuleb omaenese loomupärase mittemillegisuse taipamise kaudu.

bluelite
02.05.11, 15:51
http://www.yasrsly.com/wp-content/main/2011_05/osama-bin-laden-hide-and-seek-champion.png

tolmuahv
02.05.11, 15:56
Põhiline vahe islami ja teiste usundite vahel on see, et islam ei salli ega luba teistel usunditel eksisteerida. Kõik, kes islamit ei järgi, on koraani kohaselt halvad. Häda algab sellest, et kuigi enamik moslemeid keskendub koraanis nendele sektsioonidele, mis räägivad sallivusest ja 'oma asja ajamisest', siis mingi grupp loeb peamiselt neid peatükke, mis käsevad uskumatud ära tappa ja lubavad selle eest paradiisi. Kui piisavalt tõsiselt võtta asja ja pidevalt lugeda, võib uskuma jääda. Kui nüüd radikaal läheb ja end turuplatsil õhku laseb, siis viitab ta samale koraanile, mille järgi 1.5b inimest saab rahumeelselt elatud. Läänemaalima inimene ei saa sellest aru ja teeb täiesti arusaadavalt üldistuse.

taipupole
02.05.11, 17:30
Põhiline vahe islami ja teiste usundite vahel on see, et islam ei salli ega luba teistel usunditel eksisteerida.

Ahsoo.

Kümne käsu esimene käsk: "Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval."


siis mingi grupp loeb peamiselt neid peatükke, mis käsevad uskumatud ära tappa ja lubavad selle eest paradiisi

Või siis: "Mingile grupile loetakse ette, et ...."

nomerlot
02.05.11, 17:31
http://www.yasrsly.com/wp-content/main/2011_05/osama-bin-laden-hide-and-seek-champion.png

Ycb9_Y_gJ-g

Fabulous
02.05.11, 17:42
Ahsoo.

Kümne käsu esimene käsk: "Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval."

Esimene käsk ei tähenda seda, et teisi usundeid ei tohi eksisteerida ja nende eksistents tuleb lõpetada. See tähendab vaid seda, et teisi usundeid ei tohi uskuda.

tolmuahv
02.05.11, 17:58
Piiblis on tõlgendus üsna lihtne selle koha peal: Kui sa antud raamatus olevat jumalat usud, siis ei tohi teisi paralleelselt uskuda. Samas on mitmel pool mainitud, et teised usundid on iseenesest OK ja inimesed isegi ei ole eksinud kui nad oma teadmatuses teisi jumalaid kummardavad. Koraanis on väidetavalt selle koha peal a la "võta malakas ja löö maha raisk". Ise pole lugenud, targemad rääkisid.

Vandalar
02.05.11, 18:05
Äkki koraane on ka mitu erinevat väljalaset- ekstremistide special ed. ja siis nö. originaal kus vihkamist ei õhutata? Ei tahaks uskuda, et ühe pühamehe soov kunagi kes tahtis inimestele head ja kirjutas koraani selleks tarbeks lasi sinna midagi vaenu õhutavat kirjutada- see lihtsalt ei klapi kuidagi.

taipupole
02.05.11, 18:17
Piiblis on tõlgendus üsna lihtne selle koha peal: Kui sa antud raamatus olevat jumalat usud, siis ei tohi teisi paralleelselt uskuda.

Vot siin ongi selline tore asi, et see on sinu tõlgendus. Ja tore, et sa nii tõlgendad ja arvad, et see raamat kirjutati usus, et see käsk on konkreetselt uskujale. Aga mis siis, kui mina arvan, et see raamat kirjutati inimestele kui kogumile? Usun, et sa nõustud, kui ma väidan, et selliselt saab see käsk hoopis teise tõlgenduse.

Ehk oluline on, kuidas sina või kuidas sulle seda tõlgendatakse.

Ja ahoi, piiblit armastavad raudrüütlid, kuhu olete teel?

Potsataja
02.05.11, 18:31
Äkki koraane on ka mitu erinevat väljalaset- ekstremistide special ed. ja siis nö. originaal kus vihkamist ei õhutata? Ei tahaks uskuda, et ühe pühamehe soov kunagi kes tahtis inimestele head ja kirjutas koraani selleks tarbeks lasi sinna midagi vaenu õhutavat kirjutada- see lihtsalt ei klapi kuidagi.

Oma pealiskaudsete teadmistega Piiblist väidan, et ka Vana Testament ja Uus Testament erinevad teatud juhtudel nagu öö ja päev. Vanasti, kui veel palju ringi sõitsin, sai vahel ikka Pereraadiot kuulatud.

Rando
02.05.11, 18:35
See on ammu teada ju, et usk on inimeste lollitamiseks.
Kunagi näidati ETV pealt iga nädal dokumentaalsaateid kuidas saatejuht läks Lähis-Idasse ja tutvus sealse eluga.Kõike väga ei mäletaaga kõige paremini jäi meelde Aftanistaanis(vist oli see) kuskil suuremas linnas. Kõik oli enam vähem normaalne, inimesed ajasid oma asja.
Väga palju erines sealsetest ja euroopa moslemitest. Nooremad inimesed olid rohkem läänelikumad, inimesed tahtsid olla vabamad.
Seega usun küll, et moslemid kõik ühemoodi pole.

tolmuahv
02.05.11, 18:48
Vot siin ongi selline tore asi, et see on sinu tõlgendus. Ja tore, et sa nii tõlgendad ja arvad, et see raamat kirjutati usus, et see käsk on konkreetselt uskujale. Aga mis siis, kui mina arvan, et see raamat kirjutati inimestele kui kogumile? Usun, et sa nõustud, kui ma väidan, et selliselt saab see käsk hoopis teise tõlgenduse.

Ehk oluline on, kuidas sina või kuidas sulle seda tõlgendatakse.

Ja ahoi, piiblit armastavad raudrüütlid, kuhu olete teel?

Kui piibli osa oleks teisiti tõlgendatav, siis peaks meil olema mingi osa kristlastest radikaale, kes end Kairos või Karachis õhku lasevad mošee ukse ees. Aga neid ei ole. Paistab, et kristlased on ühel meelel, et see ei ole kristlasele sobilik käitumine.

Cash87
02.05.11, 18:54
Kõige tähtsam on asja juures see, et nafta hind langeb.. Jeeiiiii. :)

taipupole
02.05.11, 19:17
Kui piibli osa oleks teisiti tõlgendatav, siis peaks meil olema mingi osa kristlastest radikaale, kes end Kairos või Karachis õhku lasevad mošee ukse ees. Aga neid ei ole. Paistab, et kristlased on ühel meelel, et see ei ole kristlasele sobilik käitumine.

Tundub, et sa paned mõlemad ühiskonnad samale arengutasemele. Ma arvan, et see on viga.

Godspeed_EJ
02.05.11, 19:35
Kui piibli osa oleks teisiti tõlgendatav, siis peaks meil olema mingi osa kristlastest radikaale, kes end Kairos või Karachis õhku lasevad mošee ukse ees. Aga neid ei ole. Paistab, et kristlased on ühel meelel, et see ei ole kristlasele sobilik käitumine.

Oli aeg, mil Paavst ise sanktsioneeris miljonite inimeste tapmise ja sellega tundus kõik ok olevat -kristlaste radikaalsed teod jäävad lihtsalt 11-13 sajandi kanti, kus pommi asemel kasutati mõõka.

Igasugu usu pimesi järgimine on taunitav.

qbj0hn
02.05.11, 19:38
Selgelt on öeldud, et sõda käib terroristide vastu mitte islami usu ega selle rahva vastu.
Ega need panevad islami usku inimesi ka nii Pakistanis kui Afgaanis ja mujal kasti.

Egiptis käisin siis sai suheldud ka nende islami usku inimestega. Ega need rääkisid ka, et neil terroristidel islamuäärmuslastel siis on siuke mindset, et panevad inimesi kasti palju süda lustib ja siis mingiaeg käivad oma palverännakul ära ja Allah annab kõik patud andeks.ez game...

See on sama rigged mõtlemine kui eestis, et kõik venelased on halvad jne. Sama nagu USAS kui täiesti tavalisele naisele tänaval kes kannab neid islami usuga seotud riideid lastakse mingi 10 klimpi peale enne kui ta koju jõuab. Tglt täiesti tavaline süütu kodanik.
Pannakse ühte kompotti lihtsalt.

Obama intervjuu ka sellest värgist: http://www.youtube.com/watch?v=m-N3dJvhgPg

"United States is not, and never will be at war with islam. Ive made clear, just as Bush did shortly after 9/11, that our war is not against Islam. Bin Laden was not a Muslim leader, he was a mass murderer of Muslims.
Indeed,al Qaeda has slaughtered scores of Muslims in many countries, including our own"

redddman10
02.05.11, 20:57
usk on maailma tugevaim jõud-zeitgeist-kes pole näinud vaadake ära.

albinar
02.05.11, 21:02
Kõige tähtsam on asja juures see, et nafta hind langeb.. Jeeiiiii. :)

Kust seda võtad? Vabanda ette ära, lihtsalt ei tea ...

Tarq666
02.05.11, 21:20
http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

Potsataja
04.05.11, 01:08
Ulme ikka, pole laipa, pole õiget piltigi laibast aga näe ära tapeti. Krt, oli ta üldse olemas või mitte. :confused:

rasmer
04.05.11, 02:46
Ulme ikka, pole laipa, pole õiget piltigi laibast aga näe ära tapeti. Krt, oli ta üldse olemas või mitte. :confused:

CIA says release of Osama bin Laden's photo likely (http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/05/03/bin.laden.photo.release/index.html)

nikitheone
04.05.11, 08:02
Piiblis on tõlgendus üsna lihtne selle koha peal: Kui sa antud raamatus olevat jumalat usud, siis ei tohi teisi paralleelselt uskuda. Samas on mitmel pool mainitud, et teised usundid on iseenesest OK ja inimesed isegi ei ole eksinud kui nad oma teadmatuses teisi jumalaid kummardavad. Koraanis on väidetavalt selle koha peal a la "võta malakas ja löö maha raisk". Ise pole lugenud, targemad rääkisid.

koraanis on kirjas, et teisi "raamatuusundeid" võib tolereerida ja nad võivad olema solla - st juutlus ja kristlus.
samal ajal on näiteks piiblis kirjas, et kes pühapäeval töötab, see tuleb kividega surnuks visata.

islam praegu = kristlus mõni aeg tagasi

bounce
04.05.11, 08:27
harimatut massi on prolly suht kerge suunata tegema tegusid "mida allah tahab".

nikitheone
04.05.11, 10:40
ahjaa, tuli meelde veel paar asja - tean kristluse usulahku, kus on keelatud teleka vaatamine, sünnipäeva pidamine. olen tööl kokku puutunud kristlasega, kes keelas oma 13 aastasel lapsel raamatukogus käimise ära.

maailm on imeline

Potsataja
04.05.11, 17:17
CIA says release of Osama bin Laden's photo likely (http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/05/03/bin.laden.photo.release/index.html)

No ei meeldi mulle see teema kohe üldse mitte, minu jaoks täiesti ebaloogiline käitumine USA poolt. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-kaalub-bin-ladeni-laiba-foto-avaldamist-ei-sobi-lehtede-esikulgedele.d?id=45254179
ikkagi maailma võimsaim suurriik, 04.05.2011 09:22
Legendi järgi viidi ta Pakistanist Afganistani, võeti seal temalt DNA-proov ning sellele vastust ära ootamata lennati 1500 km kaugusele Punase mere äärde, kus teostati veel "matusteks" ettevalmistusi ning visati surnukeha merre.
Seda kõike jõuti teostada mõne tunni jooksul!
Võimaššš....

ristijeesus
04.05.11, 17:25
Huvitav, millega seda DNA proovi võrreldi? Ja see kah veel: DNA-proove on ülilihtne võltsida (http://www.ohtuleht.ee/344807) Igatahes haiseb see asi täiega.

ceni
04.05.11, 17:33
Jah, miks uskuda ametlikke allikaid, kui saab mõnd konspiraatorist netikommentaari tsiteerida. Pealegi asjas, mida oleks vale korral väga lihtne ümber lükata - piisaks Osama pildist mingi ajalehega või videost. See vale oleks Obama jaoks poliitiline enesetapp.

See, et Osama laibast kiiresti lahti taheti saada, on täiesti loogiline ju, mis sellest hoida? Ja merre matmisest - gone for good, pole islamisäärmuslastel enam midagi teha.

Codecci
04.05.11, 17:34
No ei meeldi mulle see teema kohe üldse mitte, minu jaoks täiesti ebaloogiline käitumine USA poolt. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-kaalub-bin-ladeni-laiba-foto-avaldamist-ei-sobi-lehtede-esikulgedele.d?id=45254179
ikkagi maailma võimsaim suurriik, 04.05.2011 09:22
Legendi järgi viidi ta Pakistanist Afganistani, võeti seal temalt DNA-proov ning sellele vastust ära ootamata lennati 1500 km kaugusele Punase mere äärde, kus teostati veel "matusteks" ettevalmistusi ning visati surnukeha merre.
Seda kõike jõuti teostada mõne tunni jooksul!
Võimaššš....
Miks sa Delfi kommentaare siia copyd ja üleüldse miks sa neid loed v.a. entertainment value põhjusel? Infoallikana väga-väga-väga halb koht, võib-olla räägitakse mõnel juhul isegi midagi tarka, tõenäoliselt enamjaolt toodavad seal Matrix7-sugused vennad lihtsalt iba.

Potsataja
04.05.11, 17:40
Minevik näitab, et infoallikana on isegi USA luureagentuurid vahel väga-väga-väga halb koht info paikapidavuse osas :p

Antud juhul huvitas mind, et ehk keegi lükkab sellise "legendi" kiirelt ümber ja viitab ametlikele allikatele.

alaska
04.05.11, 17:40
Huvitav, miks kardeti teda elusalt kinni võtta ja kohtu alla anda, nagu demokraatlikule riigile kohane? Täiesti ajuvaba tegelt, mingi kättemaksuaktsioon, kuul pähe ja probleem lahendatud.

Vandalar
04.05.11, 17:46
Seda räägivad paljud, et usa-s pole demokraatia enam päris see, mis ta olema peaks

Potsataja
04.05.11, 17:55
Huvitav, miks kardeti teda elusalt kinni võtta ja kohtu alla anda, nagu demokraatlikule riigile kohane? Täiesti ajuvaba tegelt, mingi kättemaksuaktsioon, kuul pähe ja probleem lahendatud.

Elusalt kinnivõtmise korral oleks tulnud küsimusi esitada ja neile ka vastuseid saada.

ussdoktor
04.05.11, 19:12
obv election winner

pikk28
04.05.11, 19:25
suht huvitav saade oli : http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=116583

Madis_89
04.05.11, 20:16
Elusalt kinni võtmise korral oleksid enamus äärmusrühmitused kuskil midagi korda saatnud.Alustades sadade pantvangide ja teab millega veel. Nõutud oleks võimatut. Think about it

Potsataja
04.05.11, 20:21
Elusalt kinni võtmise korral oleksid enamus äärmusrühmitused kuskil midagi korda saatnud.Alustades sadade pantvangide ja teab millega veel. Nõutud oleks võimatut. Think about it

Minu loogika väidab vastupidist. Kui Osama oleks olnud see, kes teda väideti olevat, siis oleks läänemaailm vähemalt tänaseks mõistnud tema tähtsust.

Selliseid asju ei saa andestada lihtsalt niisama, eriti kui jutt käib islamiäärmuslastest.

Godspeed_EJ
04.05.11, 20:39
Minu loogika väidab vastupidist.

Pole just parim loogika.

Romka
04.05.11, 22:00
Tükkaega mõtlesin kas kirjutan midagi sarnast või ei.

emmimees
04.05.11, 23:50
Tundus algul imelik, et mendi tulistaja polnud antud menetluses isegi kahtlustatav ja nüüd tuli see artikkel http://www.tartupostimees.ee/?id=429782
GL kõigile islami sallijatele!

muruntau
05.05.11, 00:46
Tsiteerida delfi kommentaatorit ja kasutada paar posti hiljem sõna loogika, hmmm, pole nagu väga loogiline või mis (sinu loogika ütleb :P)?

Edit: aga et post ainult isiklikuks ei jääks, siis mõistlikum on obv asi lihtsalt ära teha ja mitte liiga palju demokraatiast ja muudest sellistes kohtades kasutututest väärtustest sonida. Demokraatia on üks äärmiselt ebaefektiivne tegutsemisviis.

Nagu keegi kas siin või LHV's ütles: Osama, kui USA'ga sõjajalal olevate vaenlaste esindaja tabati olukorras, mida võib nimetada sõjasituatsiooniks ja temaga tegeleti nii nagu sellises situatsioonis kombeks: kiirelt. Prügi väljaviimine peab olema kiire ja vaikne :P

nikitheone
05.05.11, 08:09
Novaator : http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/kas_tapetu_oli_ikka_osama_bin_laden/?utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NovaatorUudised+(Novaator+Uud ised)

tolmuahv
05.05.11, 08:18
Täna tuli hommikul Sky+ uudistest tore lugu: Bin Laden leiti tänu online pokkerile. Väideti, et keegi bin Ladeni lähikondlastest oli CIA teadmiste järgi kirglik online pokkeri mängija. Ja saidid oli kinni pandud selleks, et nõuda välja kõik andmed Pakistani ja Afganistaani mängijate kohta. Deal olevat, et kui PS/FT/AB annavad info, siis domeenid vabastatakse.

Huvitav, et see just Eesti uudistes on. Vabalt võib tegu olla mingi poolkõva allikaga, mille nad üles korjasid.

pikk28
05.05.11, 08:25
Täna tuli hommikul Sky+ uudistest tore lugu: Bin Laden leiti tänu online pokkerile. Väideti, et keegi bin Ladeni lähikondlastest oli CIA teadmiste järgi kirglik online pokkeri mängija. Ja saidid oli kinni pandud selleks, et nõuda välja kõik andmed Pakistani ja Afganistaani mängijate kohta. Deal olevat, et kui PS/FT/AB annavad info, siis domeenid vabastatakse.

Huvitav, et see just Eesti uudistes on. Vabalt võib tegu olla mingi poolkõva allikaga, mille nad üles korjasid.
kuulsin ka. bin laden on süüdi mu rolli kadumises lmao

Oliverk
05.05.11, 08:34
Kuulsin ka poole kõrvaga teisest toast. Tundus väga absurdne teema. Mingi Elu24 tüüpi lehelt üles korjatud uudis kindlasti. Alguses mõtlesin et Bin Laden oli agar gambler :D

ristijeesus
05.05.11, 08:39
online-poker-caused-osama-bin-ladens-destruction/10627 (http://www.onlinepoker.net/poker-news/general-poker-news/online-poker-caused-osama-bin-ladens-destruction/10627)

Tigrano
05.05.11, 08:43
Pakun et koguvad oma saidile feimi lihtsalt

emmimees
05.05.11, 09:53
Tsiteerida delfi kommentaatorit ja kasutada paar posti hiljem sõna loogika, hmmm, pole nagu väga loogiline või mis (sinu loogika ütleb :P)?


kes, mis, kus?

Godspeed_EJ
05.05.11, 10:04
Tundus algul imelik, et mendi tulistaja polnud antud menetluses isegi kahtlustatav ja nüüd tuli see artikkel http://www.tartupostimees.ee/?id=429782
GL kõigile islami sallijatele!

Jälle suudad sa rääkida aiaaugust, kui jutt käib aiast. Selliste lollide üldistuste pärast paljud jamad tekivadki.

emmimees
05.05.11, 10:11
Ei tohtinud seda linki siia teemasse copyda või? :)
Artikli teemaks on ju tulistamine Eestis ja islam.

Godspeed_EJ
05.05.11, 10:28
Ei tohtinud seda linki siia teemasse copyda või? :)
Artikli teemaks on ju tulistamine Eestis ja islam.

Kõike võid kopeerida :)

Kopeerimisesest hoolimata: islam =/= islamiäärmuslased. Niisamuti ei ole kõik katoliiklastest preestrid pedofiilid ja kõik sakslased polnud natsid. Üldistamine on väga libe tee.

Pahvak
05.05.11, 10:29
Islamist on see artikkel väga kaugel. Vanamehel ilmselt pole kontakte nendega ja on tõenäoliselt lihtsalt peast segi.

emmimees
05.05.11, 10:31
Jep nii kaua, kuni on mingis valdkonnas kasvõi üks normaalne, ei saa öelda, et kõik on halvad ja tolereerime kõike eks :)
Mina olen isamaaline inimene ja mõned asjad selgeks mõelnud enda jaoks, aga igalühel oma arvamus. Ja vaielda ma siin küll ei viitsi tõesti...

ceni
05.05.11, 10:55
järelikult oled skinhead?

Godspeed_EJ
05.05.11, 11:01
Jep nii kaua, kuni on mingis valdkonnas kasvõi üks normaalne, ei saa öelda, et kõik on halvad ja tolereerime kõike eks :)
Mina olen isamaaline inimene ja mõned asjad selgeks mõelnud enda jaoks, aga igalühel oma arvamus. Ja vaielda ma siin küll ei viitsi tõesti...

Su lause esimene pool viitab minu jaoks seda, et sa oled ise suhteliselt radikaalse mõttemaailmaga. Lause teisest poolest tahaks tõesti natuke rohkem teada, et mida sa enese jaoks siis oled selgeks mõelnud? (ilma igasuguse irooniata)

emmimees
05.05.11, 11:23
Ei ole mõtet, närvihaiged hakkavad banima siis kohe. Minu jaoks on see teema end siin ammendanud igatahes..
Päikest! :)

Spewmonkey
05.05.11, 16:06
Kõike võid kopeerida :)

Kopeerimisesest hoolimata: islam =/= islamiäärmuslased. Niisamuti ei ole kõik katoliiklastest preestrid pedofiilid ja kõik sakslased polnud natsid. Üldistamine on väga libe tee.

Ta ju tegigi islamiäärmuslasi maha eelkõige?

alaska
05.05.11, 16:16
Kui mõelda hea-paha, õige-vale vaatevinklist ajadele, siis jääbki vaidlema. Endale jättis see kuul pähe lahendus sita tunde sisse. Eriti veel pojale ja naisele?.

rasmer
05.05.11, 18:57
Eriti veel pojale ja naisele?.

Naist tulistati vaid jalga ja ta jäi ellu.

Tapmise teemadel:
The killing of bin Laden: Was it legal? (http://edition.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/05/04/bin.laden.legal/index.html?hpt=T2)

EestiAA
05.05.11, 21:13
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1993321/posts kristlased ,hindud,juudid,buddistid on moslemite võrreldes kooripoisid see on FAKT. Muidugi kõik tapavad aga moslemid on vähemalt 100 korda paremad selles.

EestiAA
05.05.11, 21:21
PS panen väikse sõrme panit ,et lähi ajal tuleb dokumentaal kuidas näitab et kõik oli lavastatud ja fake.=)

Vandalar
05.05.11, 21:30
No selline propaganda pilt nagu selle lingis antud lehe lõpus on... see on puhas jura ju. Faktide puhul pole selliseid pilte vaja. Selliste küsimuste juures tuleb jääda ratsionaalseks, aga usa valitsus või mis iganes valitsus ei taha küll, et rahvas ratsionaalne või objektiivne oleks- mängitakse emotsioonidel ja selline üldistamine on just üks asi mis mängib emotsioonil, mitte aga selgel mõistusel.
On nö. kurjuse telg LMFAO- koolis olete käinud ikka? See ju selge propaganda.

con
05.05.11, 21:39
ma ka eriti ei süveneks sellesse teemasse hetkel. infot vähe, see on üsna segane ja see tuleb ainult ühelt osapoolelt. vaatasin just kahekõnet ETV pealt ja mingi asjapulk sõjaväelane rääkis, et bin laden'i asukoht oli teada juba nädalaid ja ta oli ümber piiratud. ei tundu eriti loogiline, et inimene kes väidetavalt juhib sellist organisatsiooni lihtsalt lastakse maha kui talt saaks väga väärtuslikku infot. ja see laiba hävitamine on ka üsna nonsense teema.

EestiAA
05.05.11, 21:40
No selline propaganda pilt nagu selle lingis antud lehe lõpus on... see on puhas jura ju. Faktide puhul pole selliseid pilte vaja. Selliste küsimuste juures tuleb jääda ratsionaalseks, aga usa valitsus või mis iganes valitsus ei taha küll, et rahvas ratsionaalne või objektiivne oleks- mängitakse emotsioonidel ja selline üldistamine on just üks asi mis mängib emotsioonil, mitte aga selgel mõistusel.
On nö. kurjuse telg LMFAO- koolis olete käinud ikka? See ju selge propaganda.


Nu aga wikipedia sobib ?..mine surfi ise mingi 5 minutit ja vaata ise järgi. Wikipedias on kõik DETAILSELT isegi ohvrite nimed ära toodud ja iga suurema kohta leiad youtubest dokumentaali ka.

Ja sa ajalehti loed? vähemalt see aasta olen ma juba lugend 20 erinevast juhtumist.

Vandalar
05.05.11, 21:42
Need on TERRORISTID, mitte ISLAM.

Helmps
05.05.11, 21:43
www.infowars.com

9ndat korda siis tapeti osama ära. Seekord siis lasti kiirelt araabia merre ja päevaga tehti DNA ära kuskil Pakistanis, kus kindlasti on selline tehnika.

Lets face the truth, u got tricked.

Vandalar
05.05.11, 21:47
Pluss veel tahaks seda ütelda, et kui usa valitsusel on mingid majanduslikud huvid kuskil x piirkonnas, siis selle x piirkonna õiguste eest võitlejast võib vabalt üle öö terrorist saada. Selline on minu nägemus asjast- raha ja ahnus panevad rattad käima ja teinekord panevad ka piinamise rattad käima.

alaska
05.05.11, 21:49
seda küll aga teisalt ega avalikud hukkamised staadionitel abielurikkujatele ei sobi kah 21 sajandisse.

imavere
05.05.11, 21:51
ja see laiba hävitamine on ka üsna nonsense teema.
See oli muidugi küll "wtf", et järsku mingi merre matmise jutt tuli. USA valitsuse valemasinal tuli pisike nõrkusehetk?

EestiAA
05.05.11, 21:51
Terroriste kütab idee!!!...samamoodi on skinhead terroristid ,siis mustanahalised jne jne ....Kõiki terroriste kütab idee ...Ja moslem terroriste kütab ka idee. Ja see idee on võetud islamist ...Võid öelda et see on vale aga see on sealt võetud....Ja moslemid tapsid juba ammu 911te...Mõlemal pool piiri on meil enesetappu terroristid olnud.

sa mudu moslem või nagu oled tutvund usuga et nii väga kaitsed(me KÕIK teame et enamus moslemid pole terroristid )...aga tänapäeval enamus terroristid on moslemid.

Helmps
05.05.11, 21:51
seda küll aga teisalt ega avalikud hukkamised staadionitel abielurikkujatele ei sobi kah 21 sajandisse.

And your point is...?

EestiAA
05.05.11, 21:53
Pluss veel tahaks seda ütelda, et kui usa valitsusel on mingid majanduslikud huvid kuskil x piirkonnas, siis selle x piirkonna õiguste eest võitlejast võib vabalt üle öö terrorist saada. Selline on minu nägemus asjast- raha ja ahnus panevad rattad käima ja teinekord panevad ka piinamise rattad käima.


Palju afgaanis naftat on ?
0%

EestiAA
05.05.11, 21:54
www.infowars.com

9ndat korda siis tapeti osama ära. Seekord siis lasti kiirelt araabia merre ja päevaga tehti DNA ära kuskil Pakistanis, kus kindlasti on selline tehnika.

Lets face the truth, u got tricked.

alex jones omab:D...Kuulasin ka seda venda kui 15 olin ..nüüd tagant järgi irnun ..vend on tõsine CIA agent omast arust teab 100% kõike ja räägib et usa valitsus tahab teda tappa...aga vend selline ärikas et keegi ei saa tast jagu=).

taipupole
05.05.11, 22:13
aga vend selline ärikas et keegi ei saa tast jagu=).

Chuck Norris on tema naha endale peale tõmmanud obv. Nagu Face Off.

ristijeesus
05.05.11, 22:15
Palju afgaanis naftat on ?
0%

Afganistanis on palju muud väärtuslikku: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-avastas-afganistanist-hunnitud-maavarad.d?id=31646039

EestiAA
05.05.11, 22:18
sõda läks 13 trilionit krooni mudu seal maksma ...ja 12 trilioni krooni eest on seal kraami siis natukene lamp ?. pluss sõda käib veel edasi.

qbj0hn
05.05.11, 22:23
http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAAGT4bXIbAA5sOTWG4fHsDJ09ynbKUmiPDGDZlBNMT0RL3 Z25bZNboHsNO6qUa5P8o7G_OQ3MFLxJ1NMr3JLqewAm1T1UBTH _ZDqrD6ncCin7sgYbwyK_IAa.jpg




Pretty much this.

ussdoktor
05.05.11, 22:23
sõda läks 13 trilionit krooni mudu seal maksma ...ja 12 trilioni krooni eest on seal kraami siis natukene lamp ?. pluss sõda käib veel edasi.

need triljonid läksid lihtsalt ringlusesse, raha teeb raha ning sõda teeb kõige suuremat raha.

EestiAA
05.05.11, 22:26
aga ma millegipärast arvan on mingi väike 1% võimalus on ,et läksid sinna sellepärast ,et 911 rünnakud oli kavandatud sealt. Ja nad said seal rahulikult tiksuda.

tundub suht lamp usal läks enne sõda majandus jumala hästi pärast sõda on usa majandus odavalt kannatand.

EestiAA
05.05.11, 22:29
Pretty much this.


vahet ple eriti kes need kes lennukid sisse lendasid sinna..Loeb kust kohast kavandatud see oli nagu vms. Näiteks 10 eeslast elab soomes ja panevad soomlastega plaani paika et ründavad rootsit. Ja rootsi peaks siis eestit ründama?

segane point aga mõtle natukene :D.

ussdoktor
05.05.11, 22:30
aga ma millegipärast arvan on mingi väike 1% võimalus on ,et läksid sinna sellepärast ,et 911 rünnakud oli kavandatud sealt. Ja nad said seal rahulikult tiksuda.

tundub suht lamp usal läks enne sõda majandus jumala hästi pärast sõda on usa majandus odavalt kannatand.

mitte usa majandusel ei ole sitasti läinud vaid rahval, riigil on raha ikka ropult. raha läks rahvalt riigile ning riik saab nüüd oma äranägemise järgi seda jälle paigutada, sest enne oli asi juba kaootiliseks kiskumas. pole küll mingi majandusdoktor, kuid nii olen ma aru asjast saanud.
osama surma koha pealt on ainult 1 asi 100% kindel, see on see, et obama saab pärast esimest ametiaega veel teise ka ära olla.

aga nüüd edasi 24 vaatama, mu lemmik sari btw :) päeval, kui bin laden kasti pandi vaatasin kohe pool hooaega järjest ära.

Potsataja
05.05.11, 22:31
ma ka eriti ei süveneks sellesse teemasse hetkel. infot vähe, see on üsna segane ja see tuleb ainult ühelt osapoolelt. vaatasin just kahekõnet ETV pealt ja mingi asjapulk sõjaväelane rääkis, et bin laden'i asukoht oli teada juba nädalaid ja ta oli ümber piiratud. ei tundu eriti loogiline, et inimene kes väidetavalt juhib sellist organisatsiooni lihtsalt lastakse maha kui talt saaks väga väärtuslikku infot. ja see laiba hävitamine on ka üsna nonsense teema.

Ma millegipärast arvan, et nii ajastusel, kui toimingul endal on mingi seos USA kaitseministri ja CIA juhi vahetumisega.

http://www.postimees.ee/?id=425702

EestiAA
05.05.11, 22:34
mitte usa majandusel ei ole sitasti läinud vaid rahval, riigil on raha ikka ropult. raha läks rahvalt riigile ning riik saab nüüd oma äranägemise järgi seda jälle paigutada, sest enne oli asi juba kaootiliseks kiskumas. pole küll mingi majandusdoktor, kuid nii olen ma aru asjast saanud.
osama surma koha pealt on ainult 1 asi 100% kindel, see on see, et obama saab pärast esimest ametiaega veel teise ka ära olla.

aga nüüd edasi 24 vaatama, mu lemmik sari btw :) päeval, kui bin laden kasti pandi vaatasin kohe pool hooaega järjest ära.

Nu jagan pointi aga usa valitsus upub võlgades 13-14 triljonit on nad hiinlastele võlgu momendil.

tolmuahv
05.05.11, 22:36
Kritiseerida on kuradi lihtne. Aga mõeldes nats laiemalt:

1) Kui te Tallinnas Viru väravas peaksite rängalt peksa saama, siis kas teil ei tekiks küsimus, et kus politsei on? Või miks nad pätte kätte ei saa? Te ootaksite ju, et nad saaksid?

2) Kui nt. mõni Al Qaeda optimist peaks Soome tuumajaama alla pommi panema ja meie seetõttu siitmailt pagema, kas te siis ei küsiks, et miks selliseid asju ei ennetatud ja värdjaid enne kätte ei saadud? Muuseas, sel nädalal sai UK anti-terrorist unit mingi tuumajäätmete hoidla juures karja terroriste kätte.

Minu bottom line on, et seni saab suhteliselt mugavalt oma elu elada. Lennujaamas peab veepudeli maha jätma, aga mujal eriti ei kotita. Ühtegi ränka pauku pole peale 9/11 olnud (kui paar metrooplahvatust kõrvale jätta). Arvestades, et Al Qaeda ainus missioon on võimalikult palju kahju teha läänemaailmale, siis mina pean küll tunnistama - seni on USA/UK pädevad üksused jms oma tööga peaaegu eeskujulikult hakkama saanud; 10 aasta jooksul pole ainult sellele pühendunud globaalne organisatsioon praktiliselt ühtegi operatsiooni suutnud läbi viia, mis meie elu mõjutaks. Ma kaldun arvama, et ma ei peaks neid väga teravalt kritiseerima.

ussdoktor
05.05.11, 22:41
Nu jagan pointi aga usa valitsus upub võlgades 13-14 triljonit on nad hiinlastele võlgu momendil.

selle hiina värgiga on üldse mõnus see, et hiina ei saa seda võlga kunagi välja nõuda. hiinal pole eriti oma toodangut, hiina toodangut investeerivad usa firmad, hiina tooted lähevad usasse, hiina ise tarbib väga väga tillukese osa sellest mida ta toodab. hiina ja usa on nagu sukk ja saabas, üks on perses ilma teiseta ning hiina oleks suurem kannataja.

Potsataja
05.05.11, 22:43
sõda läks 13 trilionit krooni mudu seal maksma ...ja 12 trilioni krooni eest on seal kraami siis natukene lamp ?. pluss sõda käib veel edasi.

Suhteliselt julge pakkumine sõja maksumuse osas, kust selline info pärineb ? Kusjuures kogu sellest summast rändab enamus tagasi USA ettevõtjate taskusse.

tolmuahv
05.05.11, 22:47
Nu jagan pointi aga usa valitsus upub võlgades 13-14 triljonit on nad hiinlastele võlgu momendil.

Kergelt puusalt tulistatud. Hiina US Treasury positsioon on hetkel ca 2.5T. Ja nad on ise seda aktiivselt juurde soetanud ca. 900B tasemelt 2009. aastal. Keegi pole neile võlgu jäänud, nad on ise USA võlakirju vabatahtlikult soetanud.

EestiAA
05.05.11, 22:49
reporter,cnn,bbc,google,wikipedia ...need on allikad .

mhm nii ,et usakatel on pärast sõda elu paremaks läind ?....okei vahet pole meie leia sellel teemal arvan keskteed:D.

rahvavaenlane
05.05.11, 22:50
Huvitav, miks kardeti teda elusalt kinni võtta ja kohtu alla anda, nagu demokraatlikule riigile kohane? Täiesti ajuvaba tegelt, mingi kättemaksuaktsioon, kuul pähe ja probleem lahendatud.

Quantamo? demokraatia? USA vaba ajakirjandus? veel häid seoseid?

Potsataja
05.05.11, 22:58
Nu jagan pointi aga usa valitsus upub võlgades 13-14 triljonit on nad hiinlastele võlgu momendil.

14 triljonit on kogu USA välisvõlg. http://www.minut.ee/article.pl?sid=11/01/16/1859225

EestiAA
05.05.11, 22:59
usas ple vaba ajakirjandust?. äkki annad näiteid?.....Alex jonesi tead? ...minu arvates lastakse venemaal ajakirjanike maha .

EestiAA
05.05.11, 23:00
14 triljonit on kogu USA välisvõlg. http://www.minut.ee/article.pl?sid=11/01/16/1859225

Nu see kinnitab mind ju:D...nu siis saavad teised sisse nõuda ja usa majandus on tänu sõdadele kahju saand ..või teised riigid ei saa ka sisse nõuda võlga?.

qbj0hn
05.05.11, 23:04
Pohhui, prinditakse juurde.

EestiAA
05.05.11, 23:05
siis väärtus kukub. Ja nad on printinud juurde...meie just peaksime lootma et ei prindi juurde kuna enamus rahval ju pokkeri usd-d

tolmuahv
05.05.11, 23:07
Get a clue. Sa omad USA võlakirja (US Treasury - googelda). Sellel on tähtaeg. Kui tähtaeg läbi saab, peab Treasury sulle pappi maksma, USD-s. Kust nad saavad selle? Müüvad võlakirju! Kui keegi teine ei osta, siis Fed (USA Keskpank) ostab ikka.

Maakeeli: USA on toredas olukorras, kus nad võivad raha alati juurde trükkida. Neil ei ole kohustust oma võlgu üheski teises valuutas maksta. Protsessi käigus USD nõrgeneb teiste valuutade vastu, aga selle riski on nad valmis võtma. Sisuliselt maksustatakse sellega lihtsalt inimesi, kel on USD sääste. Kuivõrd neid on riigist väljaspool väga palju, siis on USA-l suurepärane võimalus maksustada näiteks Araabiamaade, Venemaa jms kodanikke. Not a bad position to be in, eh?

EestiAA
05.05.11, 23:13
No kokkuvõtte laks on kui nad võlgu jäävad ja juurde prindivad siis lasevad dollari põhja ja võtab euro üle ja nemad kaotavad rängalt.

Okei tglt ma ei oska eriti siin vastu vaielda kuna ei ole nende US treasury teemadega väga kursis.

iga tahes USA majandus kukub ja hiina majandus kasvab ma ütleks see pole hea koht .

Potsataja
05.05.11, 23:23
Get a clue. Sa omad USA võlakirja (US Treasury - googelda). Sellel on tähtaeg. Kui tähtaeg läbi saab, peab Treasury sulle pappi maksma, USD-s. Kust nad saavad selle? Müüvad võlakirju! Kui keegi teine ei osta, siis Fed (USA Keskpank) ostab ikka.

Ühesõnaga x aasta pärast, kui Föderaalreserv on piisavalt palju võlakirju kokku ostnud võtab see erapankade konsortsium lihtsalt riigi üle :p

http://www.tarkinvestor.ee/wiki/index.php/FED ehk palju toredaid inimesi.

tolmuahv
05.05.11, 23:24
Viimasel poolel aastal on peamiseks teemaks just see, et USA majandus taastub jõudsalt ja Hiina kasv pidurdub :)

tolmuahv
05.05.11, 23:27
Ühesõnaga x aasta pärast, kui Föderaalreserv on piisavalt palju võlakirju kokku ostnud võtab see erapankade konsortsium lihtsalt riigi üle :p

http://www.tarkinvestor.ee/wiki/index.php/FED ehk palju toredaid inimesi.

Ei viitsi su linki praegu uurida. Aga järeldus oli vale. X aasta pärast ostavad samad dollarid lihtsalt vähem asju ja dollareid on palju rohkem kokkuvõttes käibel. Kõik, kes USD-s võlgu on võtnud, võidavad; kõik säästjad kaotavad.

USA saab seda teha, sest puudub alternatiiv. EUR ei sobi teatud põhjustel reservvaluutaks sama hästi (Kreeka, Portugal, Iirimaa jms teemad pole kaugeltki läbi veel). Jeen ei sobi selle tõttu, mis Jaapani majandusega viimased 20 aastat toimunud on, Hiina ei paku oma valuutat teistele. Who else? Kuni alternatiivi pole, siis kõik maksavad ja kiruvad. Aga nad siiski maksavad.

EestiAA
05.05.11, 23:27
Äkki annad allika? Ma vaatan usa uudiseid päris palju ja pole veel kuulnud selliseid uudiseid.
Aga väga väga palju tarkasid inimesi ütleb ,et hiina majandus võtab usa majanduse aastaks 2016-2026 üle .

tolmuahv
05.05.11, 23:29
Mul pole allikaid, käisin ise kohal ja kuulsin onudelt otse. Aga üldiselt - on näha küll, et sa vaatad uudiseid palju, aga sa ilmselt vaatad neid peamiselt Delfist vms uudistekanalist, kus kirjutaja ei saa ise ka aru, mida ta kirjutab. Ega me seda teemat siin ära ei lahenda, las ta jääb.

EestiAA
05.05.11, 23:34
Okei jah selle teema vaidlemine on suht põhjatu:D.

Potsataja
06.05.11, 14:53
Järgnev spolier sisaldab linki Delfi Rahva hääle artiklile. Lugemine omal vastutusel ja mingit vingu Delfi või minu suunal ei taha ma kuulata.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/bin-ladenist-miks-ameeriklased-vassivad-ja-valetavad.d?id=45422597

qbj0hn
06.05.11, 14:58
Neid versioone on nii palju lihtsalt, et halb hakkab.

EestiAA
06.05.11, 16:44
see teema ei vaju nii pea ära.

Tuleb veel dokumentaale igast erinevaid ka kus räägitakse miljoneid versioone.

alaska
06.05.11, 17:34
Husseiniga vajus ilusasti ära. Võeti kinni ja poodi üles. Ei viitsi mõelda, miks seekord nii ei tehtud.

KristjanLaas
06.05.11, 17:48
iga tahes USA majandus kukub ja hiina majandus kasvab ma ütleks see pole hea koht .

Hiina majanduskasv on kohutavalt kunstlik.
näide:

http://www.youtube.com/watch?v=pbDeS_mXMnM

EestiAA
06.05.11, 18:55
Husseiniga vajus ilusasti ära. Võeti kinni ja poodi üles. Ei viitsi mõelda, miks seekord nii ei tehtud.

husseinist isegi tehti video kui üles poodi ...ja iraaki valitsus poos ta üles iraagi vastu ple mõtet mingi vande teemat teha ...Usa ikka tavaliselt vandenõu kurjajuur.

nikitheone
06.05.11, 23:08
saddam ei olnud pooltki nii populaarne kui hussein, see on point.
teine point on see, et bin laden on kindlasti surnud, sest usale oleks väga -ev valetada. hullemal juhul on ta kuskil kinni ja talt pressitakse infot välja.
valimiskampaania, mis muud

KristjanLaas
06.05.11, 23:19
saddam ei olnud pooltki nii populaarne kui hussein, see on point.
teine point on see, et bin laden on kindlasti surnud, sest usale oleks väga -ev valetada. hullemal juhul on ta kuskil kinni ja talt pressitakse infot välja.
valimiskampaania, mis muud

ja ansip ei ole pooltki nii populaarne kui andrus:(
http://www.facebook.com/#!/pages/Usume-Andrus-Veerpalu/194487653920408'

http://www.facebook.com/#!/pages/Andrus-Ansip/144965242210662

nikitheone
06.05.11, 23:28
lolrofl, good point kristjan.

Potsataja
07.05.11, 13:11
http://www.postimees.ee/?id=431160 ehk elu läheb edasi ja püha võitlus jätkub.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/mart-helme-bin-ladeni-tapmine-on-uks-episood-tegelikult-kaimas-olevast-kolmandast-maailmasojast.d?id=45498297&l=fplead

Vandalar
07.05.11, 15:50
Miks mul on tunne, et asjad on väga väga perses juba mõnda aega ja lähiajal läheb suuremaks killimiseks?

ziimukaz
07.05.11, 15:54
Miks mul on tunne, et asjad on väga väga perses juba mõnda aega ja lähiajal läheb suuremaks killimiseks?
sest sa oled pessimist? :D

Pahvak
07.05.11, 15:56
Vandalar tundub üldse väga paranoiline inimene.

Vandalar
07.05.11, 16:05
Võibolla, võibolla, on väike, väike võimalus, et selleks on ka põhjust? Selle peale pole mõelnud? Üdini realist, samal ajal kui enamus maailmast elab illusioonis. Vabadus ja demokraatia on IMO illusioon. Palju asju, mis on veel illusoorsed.

Potsataja
07.05.11, 16:18
Miks mul on tunne, et asjad on väga väga perses juba mõnda aega ja lähiajal läheb suuremaks killimiseks?

Sa pole ainus. Samas, mis on sinu jaoks lähiaeg ?

Vandalar
07.05.11, 16:20
Pakuks lähiajaks 5-15 aastat.

Spewmonkey
07.05.11, 16:25
Võibolla, võibolla, on väike, väike võimalus, et selleks on ka põhjust? Selle peale pole mõelnud? Üdini realist, samal ajal kui enamus maailmast elab illusioonis. Vabadus ja demokraatia on IMO illusioon. Palju asju, mis on veel illusoorsed.

Paljud kliiniliselt hullud arvavad ka, et nende reaalsus ongi päris.

Potsataja
07.05.11, 16:30
Pakuks lähiajaks 5-15 aastat.

Minu jaoks on lähiaeg käesolev sajand. Ajalugu on näidunud, et kõik impeeriumid, mis on tõusnud on lõpuks ka langenud.

Vandalar
07.05.11, 16:42
No kui sa näiteks vaatad cnn-i ja sealt lastakse mingi uudis teele kus Obama jahub oma kõnes, et kurjuse telje üks tugi on nüüd maas ja hurraa headus võitis, kui sa seda tõepähe võtad, siis IMHO elad sa illusioonis.

muruntau
07.05.11, 18:42
Miks mul on tunne, et asjad on väga väga perses juba mõnda aega ja lähiajal läheb suuremaks killimiseks?

Mida sa ette võtta kavatsed? Tikke, konserve, kuivikuid, soola ja relvi oled raudselt juba varunud. Järgmiseks on tavaliselt paanikameestel oma aiamaa endale toidu kasvatamiseks, kohustuslik on ka punker. Päris ortodokssed vennad eralduvad üldse ühiskonnast ja lähevad kusagile kõrbesse nugiseid toiduks nottima. Do you walk your talk or just bullshit around?

pastilaa
07.05.11, 19:09
Miks mul on tunne, et asjad on väga väga perses juba mõnda aega ...

See on ilmselt sellest üleeelmisest ühisest unenäost. Olime mina, sina ja Merike hipodroomi juures - kena talvine ilm aga kummalisel kombel oli muru erkroheline. Kõik looduse värvid elavad ja toretsevad veel... Ma ütlesin sulle, et ära mine sinna põõsaste poole ja näitasin veel meie kokkuleppelist irreaalsuse kontrolli võtit - milleks seekord oli minu käes olev Leedu lipp. Sina ei teinud kuulma ja miski justkui tõmbas sind sinna pimedasse põõsastikku... ja käes ta oligi. Mina lahkusin unenäost viivitamatult, sest juba kostis sinu kisa põõsastest. Mis esemeid ja mis ulatuses, kuhu topiti - seda ma ei teagi siiani. Aga sealt ilmselt sul see tunne kandunud elusse edasi. Füüsilise reaktsioonina. See tunne alles jääb...

Vandalar
07.05.11, 19:28
Huvitav, et üks mode sellist sitta suust võib välja ajada?

low-flow
07.05.11, 19:32
Huvitav, et üks mode sellist sitta suust võib välja ajada?
ajada välja võib suust sitta sellist kasutaja üks et, huvitav?

vapsik
07.05.11, 19:33
IMHO igati vaimukad postid pastilaa poolt. Samuti kenasti kirja pandud (kirjavahemärgid ja muu sinna juurde kuuluv).

Vandalar
07.05.11, 19:34
No kui ma oma arvamust avaldan, siis võiks modegi vähemalt viisakuse piiridesse jääda, mitte mingit absoluutselt ebaolulist mõnitamist aretada.

Spewmonkey
07.05.11, 19:44
No kui ma oma arvamust avaldan, siis võiks modegi vähemalt viisakuse piiridesse jääda, mitte mingit absoluutselt ebaolulist mõnitamist aretada.

Proovid äkki para-webi foorumit? Seal on ilmselt rohkem üdini realiste, kes sulle liiga ei tee su oluliste arvamusavalduste pärast.

Potsataja
07.05.11, 19:46
Huvitav, et üks mode sellist sitta suust võib välja ajada?

Rohkem tolerantsust paluks. :p

fyte
07.05.11, 20:16
No kui ma oma arvamust avaldan, siis võiks modegi vähemalt viisakuse piiridesse jääda, mitte mingit absoluutselt ebaolulist mõnitamist aretada.
Võib-olla ei suhtuta sinusse nii nagu sooviksid sellepärast, et umbes 90% su postitustest on ajuvaba iba?

Vandalar
07.05.11, 20:43
Selge

Kriminaal
08.05.11, 02:18
Vaene Binnu, ega ta tegelt halb mees ei olnud.
Ei teinud kärpselegi liiga :(

qbj0hn
08.05.11, 14:07
http://www.upload.ee/image/1326473/osamabrb.jpg

EestiAA
08.05.11, 15:16
n1 :D.

EestiAA
08.05.11, 23:41
http://watchthisletme.com/watch-2722187-2020-US-20110506-Kill-Shot-Bin-Ladens-Death

Siin detailselt ära toodud sündmus keda huvitab. (40min doc).
PS. Sellelt lehelt saab ültse palju filme ja seriaale online vahtida .

ziimukaz
09.05.11, 00:16
http://watchthisletme.com/watch-2722187-2020-US-20110506-Kill-Shot-Bin-Ladens-Death

Siin detailselt ära toodud sündmus keda huvitab. (40min doc).
PS. Sellelt lehelt saab ültse palju filme ja seriaale online vahtida .
torrent ka sellele filmile
http://bitsnoop.com/2020-us-2011-05-06-kill-shot-bin-la-q25218721.html

emmimees
09.05.11, 00:41
Kuda ilma sign upita saab miskit alla laadida?

peete82
09.05.11, 08:00
Võibolla, võibolla, on väike, väike võimalus, et selleks on ka põhjust? Selle peale pole mõelnud? Üdini realist, samal ajal kui enamus maailmast elab illusioonis. Vabadus ja demokraatia on IMO illusioon. Palju asju, mis on veel illusoorsed.

Eile juhtusin msn-is vaidlema ühe naisterahvaga, kes nagu välja tuli, on taime- või ma ei tea mis toitlane (piima, liha ja teraviljatooteid ei tohi süüa). Mis veel välja tuli - maailm on ravimifirmade kontrolli all, 9/11 korraldasid loomulikult ameeriklased ise, AIDS on vandenõu, Zeitgeist on puhas kuld jne. Soovitasin talle üht LHV foorumi teemat lugeda, nii maailmapildi avardamise mõttes. Vastus kõlas: "seni kuni investeerimisfondid pole inflatsiooni eest kaitstud, keeldun lugemast".
Selline loogika rabas jalust.
Peaks sulle tema kontakti andma, teil on kindlasti mõndagi ühist?

Potsataja
09.05.11, 08:22
Peete82, see naine on nö. ühest maailmast ja sina teisest ning teil kummalgi ei ole õigus :p

Millisest LHV foorumi teemast jutt käis ?

Pahvak
09.05.11, 08:25
Mis maailmast see naine pärit on? Klišeemaailmast?

alaska
09.05.11, 09:23
Aids on kindlalt vandenõu. Mingi näruse presku hind küll nii suur ei tohiks olla, nagu ta on. Mõnus hirmu juurdehindlus on otsas.

antnx
09.05.11, 09:27
MgNkJfTfHa4

Aga tõsise jutu tagasi tulles arvan ma, et midagi palju suuremat läks persse ja seda üritatakse bin ladeni surma uudiste taga varjata. Väga kahtlane on see meedia pasundamine antud teemal. Ja uudiseid järjest tuleb, need hoiavad meeidakanaleid täiesti umbes ja tähtsad teemad jäävad tahaplaanile. Väga sick näitemäng ikka. Väga sick. Iga vähemalt natukene mõtlev inimene handleb olukorra ära, et tapeti keegi keda pole kunagi olemas olnud.

tolmuahv
09.05.11, 09:37
Ma vaatasin nädalavahetusel üht filmi, kus selgitati veenvalt, et USA valitsust tegelikult pole olemas. On olemas vaid marionetid, kes ütlevad ja teevad, mida kästakse. Muuhulgas toodi välja ka, et tegelikult on kõik taevad luurelennukeid ja satelliite täis ja nad näevad isegi seda, kui kang WC-potti kukub. Selle kukkumise heli järgi võivad ütelda, mida sa söönud oled ja kust selleks raha said. Olete mõelnud, miks nt. pilved taevas on? Kas neile gravitatsioon ei kehti? Kas Newton tegi erandi? Tegelikult pidi neid kõrgemalt üleval hoitama ja liigutatakse juhtimiskeskusest, kuidas satelliitidel ja lennukitel parasjagu vaja on. Väga sick ikka. Ma ei teagi, mida teha selle peale.

antnx
09.05.11, 09:39
Ma pole ühtegi filmi vaadanud, mõtlen ise. Aga noh kuidas öelda - ignorance is bliss.


Uskuge aga kõike mida meedia teile pähe määrib ja ärge jumala eest oma peaga erinevaid lahendusi ja ideid välja mõelge, sest see on ju TABU. Ärge kaaluge valikuid 1, 2 või 3. Raiume kindlalt oma joont ja teadmist mida me oleme saanud kuskilt lugedes või kuulates. See on ju ainuõige puhas kuld, ümberlükkamatu info mis on tekitatud kolmandate isikute poolt. Puhas tõde, nagu piibel. Aus ja õiglane. Never question anything ja kui julgedki milleski kahelda siis tulevad full sarcasm postid, mis nõretavad lollusest ja ignorantsusest.

Char
09.05.11, 09:43
tra mis te vaevate oma pead niimoodi ning allute propagandale :D

iga asi paisutatakse üle niimoodi, sest muidu neil ei oleks kirjutada midagi, alati peab midagi uut välja mõtlema

rohelinekonn
09.05.11, 09:43
tolmuahv mis filmi nimi oli? Zeitgeisti mõni osa?

Potsataja
09.05.11, 09:59
Ma vaatasin nädalavahetusel üht filmi, kus selgitati veenvalt, et USA valitsust tegelikult pole olemas. On olemas vaid marionetid, kes ütlevad ja teevad, mida kästakse..

Kas just marionetid aga ainult puruloll hammustaks kätt, mis teda toidab.

tolmuahv
09.05.11, 10:08
Ma pole ühtegi filmi vaadanud, mõtlen ise. Aga noh kuidas öelda - ignorance is bliss.


Uskuge aga kõike mida meedia teile pähe määrib ja ärge jumala eest oma peaga erinevaid lahendusi ja ideid välja mõelge, sest see on ju TABU. Ärge kaaluge valikuid 1, 2 või 3. Raiume kindlalt oma joont ja teadmist mida me oleme saanud kuskilt lugedes või kuulates. See on ju ainuõige puhas kuld, ümberlükkamatu info mis on tekitatud kolmandate isikute poolt. Puhas tõde, nagu piibel. Aus ja õiglane. Never question anything ja kui julgedki milleski kahelda siis tulevad full sarcasm postid, mis nõretavad lollusest ja ignorantsusest.

Ma veel nii advanced pole, et suudaks ise mõelda. Ma pean ikka filmist järgi vaatama.

Sellega seoses - kunagi mul üks mitte kõige säravam klassivend hakkas füüsikatunnis vaidlema õpetajaga, et universum ei pruugi lõplik olla ja meile teada oleva taga võib olla veel paljugi, mida me ei tea. Õpetaja vaatas teda kaastundlikult ja vastas, 'Kui me ei tea sellest 'teispoolsusest', ei suuda seda tuvastada ega mitte ühelgi viisil mõjutada, siis seda meie jaoks samahästi kui ei eksisteeri'. Huvitav, kas lambad karjamaal ka võimalusel arutleks, et kas nt. Pakistanil tuumarelv on või bluffivad niisama? Oluline teema ju?

Muuhulgas, miks kõik vandenõuteooriate pooldajad on vabatahtlikult osalised sellises globaalses conspiracys? Kui te teate, siis miks te ei reageeri? Miks te maale ei koli ja onnis ei ela? USA ja muud pahad hoiavad kunstlikult üleval pankasid, elektriliine jms. Te olete ju nende orjad, kui tarbite ja sõltute nende suvast. Võib-olla homme polegi enam elektrit, internetti, pokkerit? Parem karta kui kahetseda!

emmimees
09.05.11, 10:16
Osadele meeldib lihtsalt enda elu huvitavamaks mõelda..

antnx
09.05.11, 10:25
Asi pole vandenõus. Asi lihtsalt sellest, et ehk kaaluks esimese valiku asemel teist ja kolmandat. Keegi ei käse midagi teha, ega millessegi uskuda vaid lihtsalt mõelda enda jaoks valikuid rohkem kui 1. See on idee. Ma pole kunagi pooldanud ei mingit pimedat meedia uskumist, ega ka vandenõu teooriaid. Tõde on seal kusagil vahepeal. Iga asja täielik uskumine on juba iseenesest vale, sest ei kaaluta muid võimalusi peale selle 1 ja ainsa. Tegelikult on maailmas, nagu ka pokkeris muutujaid X hulk. Juba puhtalt selletõttu võtaks arvesse ka muud tegurid ja lihtsalt mõtleks, et äkki võib ka teisiti olla.

tolmuahv
09.05.11, 10:41
Väga sick näitemäng ikka. Väga sick. Iga vähemalt natukene mõtlev inimene handleb olukorra ära, et tapeti keegi keda pole kunagi olemas olnud.


Ma pole kunagi pooldanud ei mingit pimedat meedia uskumist, ega ka vandenõu teooriaid.

[] Consistent posts
[] Makes sense

low-flow
09.05.11, 10:43
Sellega seoses - kunagi mul üks mitte kõige säravam klassivend hakkas füüsikatunnis vaidlema õpetajaga, et universum ei pruugi lõplik olla ja meile teada oleva taga võib olla veel paljugi, mida me ei tea. Õpetaja vaatas teda kaastundlikult ja vastas, 'Kui me ei tea sellest 'teispoolsusest', ei suuda seda tuvastada ega mitte ühelgi viisil mõjutada, siis seda meie jaoks samahästi kui ei eksisteeri'.

Nutikas klassivend, väga suure tõenäosusega oli tal õigus. Tänapäeva vaatenurgast, mida aeg edasi, seda enam hakkab mainstream teaduses kinnistuma idee, et on rohkem kui üks universum ja selle "taga", mida me "näha" suudame on nii palju muud, et üks lihtsurelik ei suuda seda niisama ettegi kujutada. Kõik algab alati ideest, alles siis saab tulla tõestus ja tõendus selle kinnitamiseks.

pastilaa
09.05.11, 10:50
Iga vähemalt natukene mõtlev inimene handleb olukorra ära, et tapeti keegi keda pole kunagi olemas olnud.


Ma pole kunagi pooldanud ei mingit pimedat meedia uskumist, ega ka vandenõu teooriaid. Tõde on seal kusagil vahepeal.

See esimene seisukoht on küll pigem äärmuslik vandenõuteooria ju? Ma ise olen samuti seisukohal, et kindlasti palju on avalikkus meedias nö positiivse/negatiivse kuvandi suunamiseks moonutatud uudiseid. Samas äärmuslik ja paranoiline "kõik on kinni mätsitud" maailmavaade on oma äärmuslikkuses naiivsem variant kui kõige tõepähevõtmine. See "kahe vahel olev tõde" seisneb selles, et 95% uudistest (kui välja arvata paduradikaalsed kanalid) on tõesed, 4% on moonutatud ja 1% ehk võltsitud. See ei ole kindlasti 50-50 suhtes. Tolmuahvilt head postid!

Edit: ahv jõudiski ette :D

Potsataja
09.05.11, 11:08
Sellega seoses - kunagi mul üks mitte kõige säravam klassivend hakkas füüsikatunnis vaidlema õpetajaga, et universum ei pruugi lõplik olla ja meile teada oleva taga võib olla veel paljugi, mida me ei tea. Õpetaja vaatas teda kaastundlikult ja vastas, 'Kui me ei tea sellest 'teispoolsusest', ei suuda seda tuvastada ega mitte ühelgi viisil mõjutada, siis seda meie jaoks samahästi kui ei eksisteeri'. Huvitav, kas lambad karjamaal ka võimalusel arutleks, et kas nt. Pakistanil tuumarelv on või bluffivad niisama? Oluline teema ju?

Suhteliselt imelik arvamusavaldus ühe reaalaine õpetaja kohta.


Kunagi eksisteeris ka tõde, et päike tiirleb ümber maa. Mingi hetk suudeti siiski imekombel tuvastada, et maa tiirleb ümber päikese.

tolmuahv
09.05.11, 11:32
Suhteliselt imelik arvamusavaldus ühe reaalaine õpetaja kohta.


Kunagi eksisteeris ka tõde, et päike tiirleb ümber maa. Mingi hetk suudeti siiski imekombel tuvastada, et maa tiirleb ümber päikese.

See polnud ta point. Point oli, et kuniks me ei ole millestki teadlikud, ei suuda sellega kontakteeruda, seda ühelgi viisil mõjutada ja mis meie parima teadmise kohaselt ka meid kuidagi ei mõjuta, siis võime me võtta eelduslikult aluseks, et seda pole olemas. Mitte, et see tõde oleks, vaid selle olemasolu või puudumine on meie jaoks ebaoluline.

Kui sa pokkerilaua taha istud grindima, kas sind huvitab näiteks, et Aafrika savannis sai gepard just gaselli kätte? Ma arvan, et vastus on 'don't give a fuck, kuidas see mu pokkerit mõjutab?". Aga äkki gepardi jooksul tekkivast maamüdinast tekkis vibratsioon, mis osutus viimaseks piisaks suure maavärina tekkimisel? See omakorda keeras 20 tuumajaama tuksi, kogu maailm saastus radiatsioonist ja elu edaspidi osutus võimatuks? Seega, veelkord - Oled sa kindel, et sa ei pea kõiki maailma pisiasju teadma? Kas lambad karjamaal peaksid teadma Pakistani tuumarelvast? Universumite, teistpoolsuse jms tuvastamata info taustal oleme me siin umbes lammastega ühel tasemel. Me ei tea sellest sittagi. Seda võib meelelahutuseks arutleda, aga mitte koolis aega raisata sellele. Bin Ladeni olemasolu on umbes samas kategoorias.

antnx
09.05.11, 11:50
[] Consistent posts
[] Makes sense

Aga see on minu arvamus ja minule tundub see näitemänguna, ehk antud olukorras ma teen valiku nr. 2

pastilaa
09.05.11, 11:51
Bin Ladeni olematus on umbes samas kategoorias.

FYP

EestiAA
09.05.11, 12:18
vandenõu teoreetikutel pole põhja.

911-vandenõu
Moon landing -vandenõu
JFK tapmine -vandenõu
Roswell-vandenõu
Printsess diana surm-vandenõu
Pangad-vandenõu
Aids -vandenõu
Nafta-vandenõu
Usa valitsus- vandenõu
Kliima soojenemine-vandenõu
Juudid-Miljon vandenõud.
pearl harbor-vandenõu
Secret Societies Control the World- vandenõu
CIA-vandenõu
NSA -vandenõu
holokaust-vandenõu
Alex jones- KÕIK on vandenõu
OSAMA BIN LADEN- VANDENÕU

Ma võiks veel pikalt edasi panna,aga point on selles ,et kui kord juba ühte usud mis keelab teist uskuda ....Kuna need vandenõu teemad annavad ju sulle nn FAKTID.

Kui olin mingi 16 siis vb uskusin neid vandenõusid aga nüüd vaatan ,et asjad ikka nii üle paisutatud ,et jube.

Spewmonkey
09.05.11, 12:37
2pac on tegelikult elus, y0!

EestiAA
09.05.11, 12:43
Nu tupacidest ,elvistest ja jacksonitest pole ültse mõtet rääkida:D

bounce
09.05.11, 12:58
4eLABXmjySE

alaska
09.05.11, 13:47
vandenõu teoreetikutel pole põhja.

911-vandenõu
Moon landing -vandenõu
JFK tapmine -vandenõu
Roswell-vandenõu
Printsess diana surm-vandenõu
Pangad-vandenõu
Aids -vandenõu
Nafta-vandenõu
Usa valitsus- vandenõu
Kliima soojenemine-vandenõu
Juudid-Miljon vandenõud.
pearl harbor-vandenõu
Secret Societies Control the World- vandenõu
CIA-vandenõu
NSA -vandenõu
holokaust-vandenõu
Alex jones- KÕIK on vandenõu
OSAMA BIN LADEN- VANDENÕU

Ma võiks veel pikalt edasi panna,aga point on selles ,et kui kord juba ühte usud mis keelab teist uskuda ....Kuna need vandenõu teemad annavad ju sulle nn FAKTID.

Kui olin mingi 16 siis vb uskusin neid vandenõusid aga nüüd vaatan ,et asjad ikka nii üle paisutatud ,et jube.

http://www.sixwise.com/newsletters/07/02/28/the-9-most-shocking-conspiracy-theories-that-turned-out-to-be-true.htm

Siin on mõned vandenõuteooriad, mis tõeks osutusid, võid paralleele tuua ka enda poolt pakutud teemadega.

con
09.05.11, 14:36
vandenõu teoreetikutel pole põhja.

911-vandenõu
Moon landing -vandenõu
JFK tapmine -vandenõu
Roswell-vandenõu
Printsess diana surm-vandenõu
Pangad-vandenõu
Aids -vandenõu
Nafta-vandenõu
Usa valitsus- vandenõu
Kliima soojenemine-vandenõu
Juudid-Miljon vandenõud.
pearl harbor-vandenõu
Secret Societies Control the World- vandenõu
CIA-vandenõu
NSA -vandenõu
holokaust-vandenõu
Alex jones- KÕIK on vandenõu
OSAMA BIN LADEN- VANDENÕU

Ma võiks veel pikalt edasi panna,aga point on selles ,et kui kord juba ühte usud mis keelab teist uskuda ....Kuna need vandenõu teemad annavad ju sulle nn FAKTID.

Kui olin mingi 16 siis vb uskusin neid vandenõusid aga nüüd vaatan ,et asjad ikka nii üle paisutatud ,et jube.

Sa ei saa kõike ühte potti panna. Kõik on suhteline. Inimesed on erinevad.

Pole ühtegi valitust kus oleks korruptsioon 0. Lähis idas on ca 130 suuremt erafirmat mis varustavad sõdureid toidu/transpordi/hügieenitarvetega jnejne. Usa kongressi liikmed on otseselt seotud päris paljude firmadega, käibed on üle triljoni $. Inimeste huvid on mängus.

Sa ei saa öelda, et igas teemas mis sa mainisid on kõik 100% korrektne, kõik asjad ei ole sellised. Kellegi huvid on mingil määral alati mängus sellises mastaabis.

/ captain obvious.

EestiAA
09.05.11, 14:44
Ongi väike % vandenõudest läheb täppi ..vandenõu teoreetikud ise solgivad vandenõu teemad ära oma BS-iga.

Mulle usutavad vandenõud on-
JFK,(arvan mafia oli taga),nafta(saudid korjavad enda taskusse räigelt pappi ,ja nende riik on kolmanda maailma riik),
Nafta ikoonide hinna fiximine. OPEC.

Ma ei usu selliseid massilisi vandenõusid,et juudid kontrollivad maailma , 911 oli CIA tehtud või juudid tegid aidsi vms.

Minu arvates juhtub läänes( EUs ja põhja Ameerikas) kõvasti vähem vandenõusid võrreldes hiina või kesk idaga...Neil ei ole isegi mingit vabadust teha selliseid vandenõu teooriaid ,lendavad kohe kohtu ette.Või siis venemaa kus tapetakse ajakirjanike kes uurivad putini kohta liiga palju .

CIA on teinud palju pahna aga KGB-ga võrreldes on nad kooripoisid.

qbj0hn
09.05.11, 14:46
Kuhu need saudid seda nafta plekki peaksid korjama siis.
See, et kolmanda maailma riik tähendab, et nad ei tohi raha enda taskusse panna või ma ei saa aru. obviously on saudi araabia üks rikkamaid delasid üldse, dubai jne on epic rikkad kohad

EestiAA
09.05.11, 14:50
vot just...võrdle dubai ja saudi arabia vahet....Saudid peaksid ikka raha oma rahvale ka jagama mitte ,et kõik raha läheb sheikide ja kunigate taskusse....Dubais on vähem naftat ja nad on suutnud väga palju oma nafta raha eest oma rahvale pakuda ...aga saudid elavad ikka aastas 1002 internett on bannitud era firmasid ei tohi teha jne jne .

Potsataja
09.05.11, 15:55
Mulle usutavad vandenõud on-
JFK,(arvan mafia oli taga),



http://www.tarkinvestor.ee/wiki/index.php/FED ehk palju toredaid inimesi.

Millel see maffiateooria muidu põhineb ?

EestiAA
09.05.11, 18:01
suht hea tekst seletab lahti FED teema kergelt. Jube ulme Euroopa kontrollib siis usa majandust nii suures osas?.

JFK teema.
Maffial oli 60ndatel hiilge aeg ,JFK kuulutas sõja avalikult organiseeritud kuritegevusele aka mafiale. Siis Jack Ruby kes tappis harvey lee oswaldi see oli ka mingi väike maffia ettur nagu oli palju tuttvusi ja liikus selles ringkonnas.

Saad googlist päris palju täiendavat infot kui kirjutad JFK and mafia .
Seal räägib igast kuidas enne presideniks saamist oli mafial JFK kontakt ja pärast lasi topida oma vennal neid kinni jne jne ....

nikitheone
09.05.11, 20:35
suht hea tekst seletab lahti FED teema kergelt. Jube ulme Euroopa kontrollib siis usa majandust nii suures osas?.

JFK teema.
Maffial oli 60ndatel hiilge aeg ,JFK kuulutas sõja avalikult organiseeritud kuritegevusele aka mafiale. Siis Jack Ruby kes tappis harvey lee oswaldi see oli ka mingi väike maffia ettur nagu oli palju tuttvusi ja liikus selles ringkonnas.

Saad googlist päris palju täiendavat infot kui kirjutad JFK and mafia .
Seal räägib igast kuidas enne presideniks saamist oli mafial JFK kontakt ja pärast lasi topida oma vennal neid kinni jne jne ....

selge

EestiAA
10.05.11, 18:10
60minutes obama/osama teema pealt.

http://www.youtube.com/watch?v=AuYFhbkwMyI

rahvavaenlane
22.05.11, 22:40
maailma suurimaks probleemiks ei ole saddamid ja ob(s)amad, vaid infotulv mida kahjuks nõrgematele peadele on liiga palju ja nad ei suuda terasid sõkaldest eemaldada. usaldusväärsete infokanalite otsimise oskus ja selle info analüüsimise oskus on väärt omadus, kahjuks jagub seda vähestele.

Fuzzy
24.05.11, 13:28
Enda tulevase pokkerikarjääri seisukohalt on väga meeldiv nentida, et paljude pokkerit kõrgel tasemel valdavate inimeste IQ kõlgub seal 90-110 punkti piirimail. Muud ei oska sellest vestlusest järeldada. St lihtsamad tehted tulevad soravalt, aga keerulisemate võrranditega jääb protsessor jänni.

Näide: kuidas saab intelligentne inimene võrrelda islamiäärmuslust tänapäeva kristlusega? Absurd. Alustuseks olgu öeldud, et minu arvates on kõik religioonid laias laastus BS. Küsimus on selles, millist kõlapinda antud õpetus (muinasjuttudel põhinev) ühiskonnas omab ja kuidas see antud ühiskondade ja riikide tegevust suunab. Tänapäeva lääneühiskonnas tähendab kristlus seda, et teatud kamp kergeusklikumaid inimesi käib kirikus ja mõtleb elu üle järele, nii hästi nagu oskab. Islam seevastu on ehitatud üles agressiivsele domineerimisele teisitimõtlejate üle, nende allasurumisele, ümberpööramisele ja vajadusel ka hävitamisele. Selles mõttes muidugi võib tuua paralleele varajase kristlusega, aga praegu ei käi jutt varajasest ajaloost.

Au kõigile moslemitele, kes võtavad asja mõistusega ja jätavad vägivaldse osa välja - sarnaselt tänapäeva kristlastele. Paraku leidub väga suur hulk moslemeid, kes nii mõõdukad pole. Samuti on teada, et need survegrupid saavad ka märkimisväärset toetust teatud riikidelt ja valitsustelt - harva avalikult, sagedamini varjatult. Avaliku toetamisega oli tegu nt Afganistanis ja sellest ka sõda.

Sellest johtuvalt - pilt Kanada ründamise paralleeliga on sulaselge debiilsus. Kui pärast nimetatud rünnakut oleks Kanadalased tänaval hüsteeritsenud ja rünnaku objektis olnud riigi lippe põletanud, Kanada valitsus aga rõõmust käsi kokku löönud ja Jehoovat kiitnud, lubades ka edaspidi igal võimalusel araablasi tappa, siis jah, oleks täiesti mõistetav kui antud araabia riigil tekkiks motivatsioon Kanada vastu sõda kuulutada.

Keegi kirjutas südantlõhestavalt araablaste kannatustest. Jah, kui minu pere sel viisil tapetaks, vannuksin kättemaksu ja teeksin kõik endast oleneva, et teha süüdlaste elu põrguks. Aga see ei näe ette tsiviilisikute õhku laskmist. WTC-s oma päevatööd tegevad inimesed pole käinud musta helikopteriga kedagi pommitamas. Tsiviilisikute karistamine pole vastuvõetav. See just eristabki islamiste lääne inimestest - islamiäärmuslase viha on suunatud kogu tsivilisatsiooni ja kultuuri/religiooni, mitte konkreetsete süüdlaste - st sõdurite ja otsustajate vastu. Ka mina tunnen kurbust, kui lääne sõdurite süül hukkub Afganistanis ja Iraagis tsiviilisikuid. Kuid päris kindlasti ei ole Lääneriikide eesmärgiks nendes riikides tsiviilisikute massiline mõrvamine. Kui mõne äärmusliku islamirežiimi kätes oleks maailmas selline sõjaline ülemvõim, nagu seda on NATO-l, puhkeks taoline verevalamine, mille sarnast pole eales nähtud. Kõlab hullumeelselt, aga mõelge selle peale. Islamiäärmuslaste pühaks eesmärgiks on uskmatute hävitamine ja neid hoiab vaos ainult vahendite nappus.

Idiootseid ja lühinägelikke seisukohavõtte on siin teemas muidugi hulgim, kõiki ei jaksa kommenteerida. Postitus sai väga ründav, aga lihtsalt ahastusse ajab see, kuidas oma kultuurikaaslaste lühinägelikkus võib pikemas perspektiivis meile kõigile saatuslikuks saada.

Lühikokkuvõtte: Osama bin Laden oli mees, kes vihkamisele rajatud religiooni viljastavas keskkonnas ja oma isiklikust võimu-/tapahimust johtuvalt saatis korda kohutavaid tegusid. Nüüd lasti ta maha. Kui keegi tunneb talle kaasa, on ilmselgelt tegemist analüütilise puudujäägiga; mõistusega, mille raamatute ja artiklite asemel on teadmistega täitnud seriaalid ja youtube-i videod.

taipupole
24.05.11, 13:34
Mind on alati huvitanud, et kui suur hulk on väga suur hulk. Et sinu IQ on jõhker, siis äkki aitad mind hädast välja.

Fuzzy
24.05.11, 13:46
Nagu oli arvata, saab vastuargumentide läbivaks jooneks demagoogia ja tähenärimine. Ma ei tea täpselt, mitu tk on maailmas islamiäärmuslasi. Ma tean, et neid on rohkem kui mis tahes muu agressiivse vaate äärmuslikke elluviijaid, samuti on neil kaugelt rohkem kõlapinda (jah, nüüd sa võid küsida, et mitu meetrit see "kaugelt" ikkagi on).

Ja mis on tegelikult oluline - Lääne jõumeetmed on suunatud just äärmuslaste vastu, äärmuslaste jõumeetmed aga on suunatud kogu Lääne tsivilisatsiooni vastu. Selles ka erinevus.

P.S. Ma salamisi loodan, et sa trollid niisama... Ei tohiks olla kahtlust, et tegu pole sisulise argumendiga.

taipupole
24.05.11, 13:54
Ma võtan alati väga sisuliselt neid asju, mis on intelligentse inimese huvitavas postituses mustaks värvitud.

Vabandan, et ma oma juhmakusega ja terminite mittetundmisega niimoodi demagoogiat ja tähenärimist külvasin. Siiski väga suur hulk minu postitusest polnud mõeldud trollimisena, vaid ma eeldan, et IQ-hiiud suudavad oma termineid selgitada või ei kasuta väljendeid, mille sisu nad defineerida ei suuda.

Sellega seotult: kuidas mõista väljendeid "rohkem kui mis tahes muu" (link - viide protsentidele?) ja "kaugelt rohkem kõlapinda" (meetrites kõlapinda muidugi ei mõõdeta, nii palju, kui mina koolist mäletan). Õnneks sa neid asju enda sõnul tead, seega peaks vastamine lihtne olema.

pastilaa
24.05.11, 14:09
Enda tulevase pokkerikarjääri seisukohalt on väga meeldiv nentida, et paljude pokkerit kõrgel tasemel valdavate inimeste IQ kõlgub seal 90-110 punkti piirimail. Muud ei oska sellest vestlusest järeldada. St lihtsamad tehted tulevad soravalt, aga keerulisemate võrranditega jääb protsessor jänni.

Näide: kuidas saab intelligentne inimene võrrelda islamiäärmuslust tänapäeva kristlusega? Absurd. Alustuseks olgu öeldud, et minu arvates on kõik religioonid laias laastus BS.

Ma vist armusin jälle ...oh kevad...

Fuzzy
24.05.11, 14:10
1. Ma mõistan, et tühja ruumi täitmiseks postituse sisestamise väljal on lahe toppida sinna iroonilisi märkusi minu jumitu IQ kohta, aga ehk saad sellest üle lõpuks. Esiteks ei anna kordamine midagi juurde, teiseks pole ma esitanud väidet oma tohutu intellektuaalse üleoleku kohta, lihtsalt mainisin, et mõned siin teemas ajavad iseäranis lolli juttu ja samas saavad pokkeri mängimisega hästi hakkama, seega on mul põhjust optimismiks.

2. Kui ma ütlen, et maailmaruum on väga suur, siis kas ma pean sulle oskama kiirelt ja lihtsalt seletada, mida see väga suur täpsemalt tähendab ning mida ma sellega silmas pidasin? Või kui ma ei oska, siis äkki ma ei tohigi seda väljendit üldse kasutada? Selline mulje sinu postitusest jääb. Käsi paneb laiutama selline asi. Milleks see definitsioon vajalik on? Ma usun, et enamik inimesi saab väga hästi aru, mida ma sisuliselt öelda tahtsin.

Kui need protsendid sinu arvates sisulise arutelu koha pealt väga olulised on, siis otsi nad välja ja näita, et need lähevad minu poolt öelduga vastuollu. Just vastuollu. Küsimus pole täpsetes arvudes vaid tendentside ja suhetes.
Nt niimoodi: "Mina, taipupole, guugeldasin näpud villi ja sain teada, et islamistidest on äärmuslasi 0,001%, aga kristlastest koguni 57%, seega on sinu argument väär, Fuzzy. Kristlaste hulgas on ekstremiste rohkem."

taipupole
24.05.11, 14:47
Väga keeruline (või ka lihtne) on minna vastuollu asjadega, mille kohta ütleja ise ka ei tea, mida ta mõtleb. Just seetõttu on oluline aru saada, kas näiteks suur hulk on 10 või 24 või 37 või 61 või 87 või 94 protsenti, meetrit või miljonit või on see hulk kohe suur, kui ta on millestki teisest suurem.

Kahjuks pole sellest võimalik aru saada. Seetõttu võiks öelda, et suur hulk sinu postitusest on pläma. Eks nuputa, kas see tähendab lauset, lõiku või tervet teksti.

Fuzzy
24.05.11, 15:07
Sinu võit.

alaska
24.05.11, 15:31
Näide: kuidas saab intelligentne inimene võrrelda islamiäärmuslust tänapäeva kristlusega? Absurd. Alustuseks olgu öeldud, et minu arvates on kõik religioonid laias laastus BS. Küsimus on selles, millist kõlapinda antud õpetus (muinasjuttudel põhinev) ühiskonnas omab ja kuidas see antud ühiskondade ja riikide tegevust suunab.

Millesse sa ise usud? Mis sa ise oma argumenteerimisel aluseks võtad? Maailmarahu? Progressi? Iga indiviidi õnne?
Või võtad eelmise kommenteerija rea ja tood mõned vastuargumendid, mille eesmärgiks on mis? Tõde? Alandamine? Egolaks?

Fuzzy
24.05.11, 15:38
Ma ei kirjutanud oma postitust selleks, et tutvustada oma filosoofilisi vaateid. Ma avaldasin nördimust selle üle, et meie hulgas on palju neid, kes ei mõista äärmusliku islami olemust, s.o ohtlikkust ja põlastusväärsust. Kirjutasin pika postituse ja eks nüüd igaüks leiab sealt oma, mille kallal nokkida. Sina tahad teada, millesse ma usun (not relevant), väike taipupole tahab teada, mida tähendab "väga suur hulk" (not relevant).

Õnneks või kahjuks on mu aeg ja jaks piiratud, seega ei õnnestu ilmselt kõigile neile küsimustele ammendavalt vastata, veel vähem kedagi ümber veenda. Kui rääkida konkreetsest postitusest, siis ehk edendab see diskussiooni ja paneb mõne inimese mõtte liikuma selles suunas, mis minu arvates on õige. St äratab lääne kultuurile omasest unisusest ja paneb tajuma fakti, et meie maailm on praegusel arengutasemel siiski üpris barbaarne paik ja mõnikord ongi asjad nii, nagu paistavad.

alaska
24.05.11, 15:43
Fair enough. Kas IRA tekitab sinus kah nördimust?

Fuzzy
24.05.11, 15:49
Ei ole täpselt kursis nende tegevusega, aga kui see hõlmab süütute inimeste tapmist, siis ikka, jah.

P.S. Kui sa plaanid selle põhjal väita, et "näe lääne inimesed teevad kaaa!", siis loe uuesti läbi mu postituse osad, mis käsitlevad kõlapinda, riiklikku toetust ja toetust rahva hulgas, mis sellistele tegudele järgneb.

rasmer
24.05.11, 16:00
Aga mis on su soovitused maailmale siis Fuzzy ? Ei usu, et keegi siin foorumis toetab islamiäärmuslasi, vaid mõnede seisukoht(ka minu) on see, et äärmuslaste pärast ei saa diskrimineerida kõiki moslemeid. Sa tahad välja pakkuda kogu islami keelamise ?

alaska
24.05.11, 16:01
No minuarust pole erilist kahtlust, et USA varsti Iraani sisse sõidab ja huvitav on jälgida, milliseid argumente seekord kasutatakse. Kindlasti mitte selliseid, mis 10 000 km eemal elavatel inimestel nördimust tekitaks.
Aga ausaltöeldes mulle teeb muret, et kõik suuremad otsused maailmas tehakse progressi silmas pidades ja see on vähemalt hetkel otseses vastuolus loodusega.

alaska
24.05.11, 16:01
No minuarust pole erilist kahtlust, et USA varsti Iraani sisse sõidab ja huvitav on jälgida, milliseid argumente seekord kasutatakse. Kindlasti mitte selliseid, mis 10 000 km eemal elavatel inimestel nördimust tekitaks.
Aga ausaltöeldes mulle teeb muret, et kõik suuremad otsused maailmas tehakse progressi silmas pidades ja see on vähemalt hetkel otseses vastuolus loodusega.

ristijeesus
24.05.11, 16:03
Aga Fuzzy, mis sa Hamasist arvad? No tead küll, need vastikud palestiinlased, kelle juudid oma kodudest välja peksid. Terroristid? Vabadusvõitlejad? Tasujad?

Fuzzy
24.05.11, 16:18
@rasmer

Minu ettepanek on avada silmad ja näha asju nii nagu nad on. Islamiäärmuslaste poolehoidjaks oleks kedagi siit loomulikult palju nimetada, küll aga leidub hulganisti õigustajaid, pehmendajaid, kahtlejaid, lisaks muidugi veel vandenõuteooriad, mida ei hakka kommenteerima. Räägitakse sellest, kuidas selliseid tegusid oleks justkui võimalik mõista. Ei ole. Tsiviilisikute mõrvamine ei ole aktsepteeritav, põhjendatud ega mõistetav - meie kultuuri arusaamade kohaselt.

Üks põhilisi küsimusi siin teemas on - kuidas ikka nii, et Osamakesele kohe nii koledasti kuul pähe lasti, ilma demokraatliku kohtuprotsessita, inimõigusi austamata jne jne. Pealegi kehtib ju süütuse presumptsioon!

Ei kehti. Me oleme endale siin õhtumaades kehtestanud palju toredaid moraalinorme ja reegleid, õigusi ja kaitseklausleid - aus kohtupidamine sealhulgas. Need on meie kultuuriruumi reeglid. Pole mingit põhjust, miks need peaksid lainema islamiäärmuslastele, kes meie kultuuri ja reeglite peale sülitavad. Kui nemad ei soovi mängida reeglite järgi, pole vaja antud reegleid ka neile kohaldada.

Tegelikult ei meeldi ka mulle, et Osamale kuul pähe lasti. See oli tema jaoks väga kerge surm. Kui ta oleks antud oma moslemitest vaenlaste kätte, oleks ta ilmselt praegugi elus, kuigi mitte väga heas vormis.

@ristijeesus

Juutide ja palestiinlaste omavahelisete jagelemistega pole kursis, kuna pole ei juut ega palestiinlane. Tsiviilisikute sihilikku tapmist taunin.

Ootan huviga, millised pahad inimesed ja organisatsioonid mulle veel hindamiseks tuuakse. Tunnen end juba nagu Peetrus taevavärava juures.

Potsataja
24.05.11, 16:29
WTC-s oma päevatööd tegevad inimesed pole käinud musta helikopteriga kedagi pommitamas. Tsiviilisikute karistamine pole vastuvõetav. See just eristabki islamiste lääne inimestest - islamiäärmuslase viha on suunatud kogu tsivilisatsiooni ja kultuuri/religiooni, mitte konkreetsete süüdlaste - st sõdurite ja otsustajate vastu. Ka mina tunnen kurbust, kui lääne sõdurite süül hukkub Afganistanis ja Iraagis tsiviilisikuid. Kuid päris kindlasti ei ole Lääneriikide eesmärgiks nendes riikides tsiviilisikute massiline mõrvamine. Kui mõne äärmusliku islamirežiimi kätes oleks maailmas selline sõjaline ülemvõim, nagu seda on NATO-l, puhkeks taoline verevalamine, mille sarnast pole eales nähtud. Kõlab hullumeelselt, aga mõelge selle peale. Islamiäärmuslaste pühaks eesmärgiks on uskmatute hävitamine ja neid hoiab vaos ainult vahendite nappus.

Mina ei alahindaks raha võimu. 3000 inimelu on imeväike hind, mida maksta miljardite teenimise võimaluse eest, isegi kui jutt käib kaasmaalastest. Collateral damage on vahel lihtsalt paratamatu ehk mune lõhkumata omletti ei saa.

Fakt on see, et Taliban ja seega ka Osama bin Laden on USA enda looming, ainult iseasi on see, kas asjad läksid lõpuks täpselt nii nagu plaanitud või hoopis vastupidi.

EestiAA
24.05.11, 17:09
Aga Fuzzy, mis sa Hamasist arvad? No tead küll, need vastikud palestiinlased, kelle juudid oma kodudest välja peksid. Terroristid? Vabadusvõitlejad? Tasujad?

Hamas on haige ...Olen näinud nettis video kuidas nad prantsuse või saksamaa kirjanikul pea maha lõikasid.
Palestiinia inimeste kohta pole halbu sõnua aga nende valitsus on kiviajast...Juudid võiks ka teatud kohtadel pehmemad olla, aga samas nad elavad kohas kus KÕIK naabrid vihkavad neid....

Ja Hamas loobib kividega naisi surnuks tapavad pulmadel inimesi ...sa leiad korralikult videosid kui otsid ....

Juudid teevad ka ikka pahna aga vähemalt nad ei tapa enda inimesi ja nad peavad kõrgemale aru ka andma kui midagi ikka väga tuksi keeravad .

pastilaa
24.05.11, 17:13
Üks põhilisi küsimusi siin teemas on - kuidas ikka nii, et Osamakesele kohe nii koledasti kuul pähe lasti, ilma demokraatliku kohtuprotsessita, inimõigusi austamata jne jne.

Linki?

Tahaksin suudelda juba...

Fuzzy
24.05.11, 17:20
Linki?

Tahaksin suudelda juba...

No jälle mingi pisiasjade kallal nokkimine. Selles sõnastuses jah mitte. Keri ise postitusi ja lappa foorumeid. Näed, et paljud on avaldanud pahameelt, et miks ikka niimoodi. Kohe tulistati ja kohe täitsa surnuks. Fakt on see, et jihaadiga liitumisega ning enese islamisõdalaseks kuulutamisega annab äärmuslane ka oma vastasele õiguse end kohelda sõjaolukorrale vastavalt. S.o - shoot on sight.

Mis puudutab sinu õrnuseavaldusi - ei teagi kuidas seda võimalikult taktitundeliselt öelda, aga olen hetero ja pealegi veel püsisuhtes. Kuid ära heida meelt, meres on palju kalu.

Potsataja
24.05.11, 17:21
...

Juudid teevad ka ikka pahna aga vähemalt nad ei tapa enda inimesi ja nad peavad kõrgemale aru ka andma kui midagi ikka väga tuksi keeravad .

Jehoovale ? :p

EestiAA
24.05.11, 17:51
Jehoovale ? :p

Ei mõeld päris seda.

taipupole
24.05.11, 19:55
Tsiviilisikute mõrvamine ei ole aktsepteeritav, põhjendatud ega mõistetav - meie kultuuri arusaamade kohaselt.

Nii palju naljakat juttu, see on uus toiduteema.

Paar küsimust:
1) Kas 101,060 – 110,384 on suur hulk inimesi? Need on Iraagis hukkunud tsiviilisikud (http://www.iraqbodycount.org/database/). Tapetute hulgas on tõenäoliselt ka kristlaste poolt tapetud (üle 70% USA elanikonnast on kristlased). Kas mõistad kristluse hukka?
2) Miks peaks seal elavad inimesed käituma meie kultuuri tavade/arusaamade kohaselt? Ja miks ei võiks meie nende tavade järgi käituda?

Vandalar
24.05.11, 20:40
+1 taipupolele
Ei maksa unustada, et sõditakse ikkagi raha ja ressursside pärast, mitte aga selle pärast kes keda kummardab.

con
24.05.11, 20:41
and here we go again

Fuzzy
24.05.11, 20:50
1) Sa oled millestki rängalt valesti aru saanud. Ma ei ürita luua vastandust islam=paha, läänekultuur=hea. USA tegevus Lähis-Idas väärib mitmeski hukkamõistu. Aga hetkel on jutt äärmusliku islami kuritegudest ja sellest, kuidas me peaksime sellele vastama. Kas läänekultuurile püha sõja kuulutanud islamisõdalased ehk Mujahideenid väärivad kohtumõistmist vastavalt lääne kultuurinormidele, mida nad põlgavad ja millele sülitavad. Kas nad väärivad seda, et neile kehtiks süütuse presumptsioon. Mina arvan, et mitte. Kui käimas on sõda, on vaenalse sihiku ette jäänud Mujahideeni vääriline tasu kuul.

Tundub, et sa üritad kasutada Keskerakonna poolt populaarseks tehtud demagoogiavõtet nimega "aga nemad tegid ka!". Kui tegid siis tegid. Väga halb, et tegid, aga see ei muuda teema subjektis olevaid kuritegusid vähemaks ega rehabiliteeri neid. Siinkohal tuletaksin ka meelde, et islamiäärmuslased tegid oma vägitükke ka ammu enne seda, kui USA Afgnistani ja Iraaki tungis. On oluline aru saada, et islamiäärmuslaste motiiviks ei ole ainult kättemaks, vaid Koraanis fikseeritud vaen kõigi uskmatute vastu.

Rahumeelne inimene võib ju väita, et ära torgi sitta, siis sitt ei haise. Aga islamiäärmusluse puhul see tees lihtsalt ei pea paika. Nemad ründavad meie kultuuri vaatamata sellele, mida teeb USA või juudid Lähis-Idas, vaatamata kõigile muudele sarnastele episoodidele. Tsiviilisikute surmad on traagika igal pool, ka Iraagis, aga see ei lähe praegusesse teemasse. Ma loodan, et sa saad sellest aru.

2) Tavade kohaselt käitumisest. Minu arvates on normaalne olukord kus

a) Araabiamaades elavad moslemis käituvad islami tavade järgi
b) Araabiamaid külastav lääne inimene austab islami tavasid
c) Läänes elav moslem austab lääne tavasid

Tegelikkuses tekib lahknevus punkti c juures, kuna reaalselt on olukord selline, et
c) Läänes elav moslem käitub islami tavade järgi ja ootab seda ka ümberkaudsetelt lääne inimestelt. Kui lääne inimesele see ei sobi, tekivad sageli vägivaldsed konfliktid, meenutame Muhamedi karikatuure, burkakeeldu jne jne. Kas selline olukord on sinu arvates normaalne? Minu arvates on tegu ebaõiglusega.

Vandalar
24.05.11, 20:55
+1

Fuzzy
24.05.11, 20:59
Vahepeal on lisandunud hulk asjalikke kommentaare, hoogsaid lööklauseid jms, mis paraku sisulisele debatile väga midagi juurde ei anna.

Ei, ma saan aru. On popp ja noortepärane kiruda paha USA valitsust, kes käib kogu aeg ja varastab naftat igalt poolt, lisaks muidugi on Bush ahvi nägu ja ütleb imelikke asju. See keskklassi mainstream semi-rebel mantra on väga fun ja tekitada tunde, justkui saaksite maailma asjades rohkem aru, kui naabrimees, aga... Kui see kõik kõrvale jätta ei saa me eirata fakti, et lisaks kõiksugu rahalisele jagelemisele kannustab islamiste ka väga tugev usuline motivaator. Ja see ei kao kuhugile, isegi kui me kõik väed igalt poolt välja tõmbame ja mitu sajandit super-duper lahked ja munadeta oleme. Katsuge nüüd ikka aru saada, et need inimesed pole huvitatud heanaaberlikest võrdsetele alustele rajatud suhetest. Nende eesmärk on islami dominatsioon maailmas.

Over and out. Jätan oma argumendid nüüd teile järada. Kindlasti oskate need paljude vaimukate hüüatuste ja Zeitgeistist pärit "tarkuseteradega" veenvalt ümber lükata.

taipupole
24.05.11, 20:59
a) Araabiamaades elavad moslemis käituvad islami tavade järgi
b) Araabiamaid külastav lääne inimene austab islami tavasid
c) Läänes elav moslem austab lääne tavasid
Tegelikkuses tekib lahknevus punkti c juures

Hea nali jälle. Soovitan sul oma püsisuhtega kunagi sinna islamimaale minna ja sealseid tavasid austada. Kui sa sealt püsisuhtega tagasi tuled, siis on sinu jutt puhas tõde.

Mõnus ja mugav on siit oma mäe otsast targutada ja näpuga näidata muidugi. Vähe raskem on teha.

Potsataja
24.05.11, 21:03
1)
Rahumeelne inimene võib ju väita, et ära torgi sitta, siis sitt ei haise. Aga USA puhul see tees lihtsalt ei pea paika. Nemad ründavad teiste kultuure vaatamata sellele, mida teevad (või ei tee) moslemid kogu maailmas, vaatamata kõigile muudele sarnastele episoodidele. Tsiviilisikute surmad on traagika igal pool, ka Ameerikas aga see ei lähe praegusesse teemasse. Ma loodan, et sa saad sellest aru.

FYP :rolleyes:

EestiAA
24.05.11, 22:20
Ma küll ütlen, islam-total JOKE...lääs-owns.

EestiAA
24.05.11, 22:30
Mul ültse käib suht pinda.

Inimene kes istub kodus,sööb laysi ,mängib fulltildis,googeldab,piilub vahepeal youtuubi,joob coca colat, vahib telekast fox crime,kuulab lady gaga ja siis viriseb kurat USAKAD on kõige lollimad siin planeedil ja ei tea midagi .

EestiAA
24.05.11, 22:41
Nu miks usa siis kanadesse ei tungi ? või saudisse ?...Ja mis ressursid afgaanis on ?.

Spewmonkey
24.05.11, 22:56
1) Sa oled millestki rängalt valesti aru saanud. Ma ei ürita luua vastandust islam=paha, läänekultuur=hea. USA tegevus Lähis-Idas väärib mitmeski hukkamõistu. Aga hetkel on jutt äärmusliku islami kuritegudest ja sellest, kuidas me peaksime sellele vastama. Kas läänekultuurile püha sõja kuulutanud islamisõdalased ehk Mujahideenid väärivad kohtumõistmist vastavalt lääne kultuurinormidele, mida nad põlgavad ja millele sülitavad. Kas nad väärivad seda, et neile kehtiks süütuse presumptsioon. Mina arvan, et mitte. Kui käimas on sõda, on vaenalse sihiku ette jäänud Mujahideeni vääriline tasu kuul.

Rahumeelne inimene võib ju väita, et ära torgi sitta, siis sitt ei haise. Aga islamiäärmusluse puhul see tees lihtsalt ei pea paika. Nemad ründavad meie kultuuri vaatamata sellele, mida teeb USA või juudid Lähis-Idas, vaatamata kõigile muudele sarnastele episoodidele. Tsiviilisikute surmad on traagika igal pool, ka Iraagis, aga see ei lähe praegusesse teemasse. Ma loodan, et sa saad sellest aru.



Millal täpsemalt seda "teie" kultuuri agaralt ründama hakati muidu?
Mitu % nendest rünnakutest on toimunud "teie" kultuuriruumi pinnal?
Aga mitu Euroopa pinnal enne Afganistani sõda? Mitu peale sõda?
Mitu % on tulnud puhtalt selle põhjal, et islam peab valitsema maailma(loe: ei ole võimendatud kättemaksuaktsioon)?


Ja see ei kao kuhugile, isegi kui me kõik väed igalt poolt välja tõmbame ja mitu sajandit super-duper lahked ja munadeta oleme. Katsuge nüüd ikka aru saada, et need inimesed pole huvitatud heanaaberlikest võrdsetele alustele rajatud suhetest. Nende eesmärk on islami dominatsioon maailmas.
Mitu aastat oled muidu elanud võõra kultuuriga piirkonnas/riigis? Jätad mulje nagu teaksid mis moodi islamistid või üldse mõni muu kultuur mõtleb.
Kui sa tuled rääkima sellest, et kogu islam on kõigi teiste kultuuride vihkamise peale üles ehitatud, siis su 120 IQ ei tähenda veel seda, et sa idioot ei oleks.

EestiAA
24.05.11, 23:10
Mitu aastat oled muidu elanud võõra kultuuriga piirkonnas/riigis? Jätad nagu mulje, et tead mis moodi islamistid või üldse mõne muu kultuur mõtleb.[/QUOTE]


Mis sa elad kuskil koopas ?.
Tänapäeval on uudised CNN,BBC,NYTIMES,CBS,ABC,RT,Yahoo,Google, ja pluss tuhanded dokumentaalid mis käsitlevad kesk-ida ja moslemite kultuuri.

EestiAA
24.05.11, 23:13
http://www.youtube.com/watch?v=29HU3j7r9Ys

Moslemid Inglismaal
Karjuvad Demokraatia põrgusse, osama bin laadeni uued lennukid on teel jne jne jne .

Spewmonkey
24.05.11, 23:23
Mis sa elad kuskil koopas ?.
Tänapäeval on uudised CNN,BBC,NYTIMES,CBS,ABC,RT,Yahoo,Google, ja pluss tuhanded dokumentaalid mis käsitlevad kesk-ida ja moslemite kultuuri.


Ma küll ütlen, islam-total JOKE...lääs-owns.

Päris palju oled sealt uudistest omale asju selgeks teinud.

EestiAA
24.05.11, 23:25
Nu mitte ainult mina vaid peaaegu terve planeet...Kas immigrandid jooksevad läänest itta või idast läände?

taipupole
24.05.11, 23:27
Mina jookseks hea meelega jälle läänest itta ja Spew on endiselt seal. Tai, beebi.

Spewmonkey
24.05.11, 23:30
Nu mitte ainult mina vaid peaaegu terve planeet...Kas immigrandid jooksevad läänest itta või idast läände?

Idas on vähem raha. Keskmine(lahkujate hulgast) eestlane jookseb ka idast läände. Kas ta on nüüd ka sitane immigrant nagu need kuradi negrud ja muslimid? Ei ole sest ta on valge?

Mida ma öelda tahan on see, et nii kaua kui sa kuskil kultuuri keskel elanud ei ole, ei tea sa sellest kultuurist mitte mu**igi, ükskõik mitu artiklit sa CNN'st lugenud oled või mitu dokumentaali vaadanud.

PS. "lääs" ei ole kultuur ega usund.

EestiAA
24.05.11, 23:35
keskmine eestlane jookseb idast läände?..ei jookse keskmine eestlane idast läände ...keskmine eestlane jookseb põhja. ...Ja mis mõtes sitane immigrant ,negru või muslim ? ...Mul jumala savi mis rahvusest inimene on ...loeb mis kultuur on ..olgu ta kasvõi ET marsilt aga kui tema mõteviis on teha oma seadused ja taoline BS siis eriti ei tahaks .

HU grinder
24.05.11, 23:37
Kui pikalt idast läände joosta, võib tiiruga itta tagasi jõuda

EestiAA
24.05.11, 23:38
PS lääs on kultuur ...läänel on karmid seadused mis kehtivad KÕIGILE lääne riikidele ...inimõigustest pole midagi kuuld ?.

EestiAA
24.05.11, 23:40
davai ma olen nõus terve oma rolli peale kihla vedame et kui lähed saudisse ja ütled paar teatud sõna teatud inimestele sa saad surma nuhtluse riiklikul tasemel...Neid sõnu mida võiksid igas lääne riigis vabalt öelda.

Spewmonkey
24.05.11, 23:44
PS lääs on kultuur ...läänel on karmid seadused mis kehtivad KÕIGILE lääne riikidele ...inimõigustest pole midagi kuuld ?.

Mormoonidel, baskidel, iirlastel ja tulihingelistel kristlastel on sama kultuur? Islamistidel on oluliselt karmimad seadused, usu mind. Need kehtivad ka KÕIGILE islami riikidele. Inimõigused=/=kultuur.


davai ma olen nõus terve oma rolli peale kihla vedame et kui lähed saudisse ja ütled paar teatud sõna teatud inimestele sa saad surma nuhtluse riiklikul tasemel...Neid sõnu mida võiksid igas lääne riigis vabalt öelda.

Ma võin kihla vedada, et ma võin Eestis öelda mustanahalisele "sitane neeger", aga USA's ma saan kas surma või lähen vangi. Mõistad?

EestiAA
24.05.11, 23:47
http://en.wikipedia.org/wiki/Western_culture täiesti lõpp tee väike tausta uuring kui midagi kirjutad.

spewmonkey:Mida ma öelda tahan on see, et nii kaua kui sa kuskil kultuuri keskel elanud ei ole, ei tea sa sellest kultuurist mitte mu**igi, ükskõik mitu artiklit sa CNN'st lugenud oled või mitu dokumentaali vaadanud.

Ise ka aru saad kui absurd see väide on ?...Nii et inimene kes õpib ülikoolis erinevaid kultuure vahib ja loeb sadasid raamatuid ei tea mitte midag?.

Spewmonkey
24.05.11, 23:48
http://en.wikipedia.org/wiki/Western_culture täiesti lõpp tee väike tausta uuring kui midagi kirjutad.

spewmonkey:Mida ma öelda tahan on see, et nii kaua kui sa kuskil kultuuri keskel elanud ei ole, ei tea sa sellest kultuurist mitte mu**igi, ükskõik mitu artiklit sa CNN'st lugenud oled või mitu dokumentaali vaadanud.

Ise ka aru saad kui absurd see väide on ?...Nii et inimene kes õpib ülikoolis erinevaid kultuure vahib ja loeb sadasid raamatuid ei tea mitte midag?.

Palju ülikoolis õppinud oled (erinevaid kultuure)?