PDA

View Full Version : Üks mindseti probleem



muruntau
04.02.09, 08:22
Üldine arusaamine on, et kui sul mäng hästi läheb, siis mängi seni kuni sa hästi mängid ja näed et raha ikka tuleb. Siin ongi mul mõnel korral tekkinud probleem. Tehes enda tavalist mängu 6-8 laua taga ja mäng sujub hästi, on mõne aja pärast näiteks kahel laual ligi 150BB, ühel 200BB ja ühel +250BB. Kusjuures enda kõrgema limiidi, NL20 laudadesse sisenen tavaliselt 60-70BBga. Kuna ma just kõige rangemalt BR mänedžmendist kinni ei pea ja enda küllaltki hea mängu tõttu (+8bb/100 keskmiselt) (no brag whatsoever) mängin veidi üle BR võimete, ehk siis tekib olukord, kus mul on laudades üle poole bankrollist. Ja seda 6-8'l laual, mis on isegi minu maitse jaoks natuke palju. Automaatselt tekib nagu mingi pidur peale, ei julge teiste suurte stäkkide vastu oma mängu teha, tahaks kasumi lukku panna. Ja siiamaani olen sellistel puhkudel lihtsalt kõik lauad kinni pannud ja niisama rämehäppi näoga netis ringi tuhlanud, selle asemel, et veel paar tundi korralikku mängu teha. Ehk siis klassikaline take the profit and go sellal kui õige suhtumine oleks cut your losses and let your profits run. -EV situatsioon.

Samas, kui tean, et mul tekib sellistes olukordades scared money tunne, järelikult ma ei pruugi parimat mängu näidata, siis ei ole ju ka väga vale lauad lihtsalt kinni panna?

Üks täpsustus veel, et mängin siis Triobetis, kus ei ole võimalik teisi laudu avada kuna neid lihtsalt ei ole. Samasse lauda tunni aja jooksul aga tagasi tulla ei saa ilma, et säiliks lahkumisel olnud raha kogus. Teistes, suuremates tubades arvatavasti seda probleemi poleks või oleks oluliselt väiksem.

Ehk siis lühemalt, kuidas saada üle võitudest tulevast tõrkest? Harjumise asi? Igal pool räägitakse kuidas tiltis peaga ei tohi mängida, aga sellest pole nagu midagi kuulnud (pole muidugi väga otsinud ka). Või on see lihtsalt väikse pokkeritoa eripäraga kui veidi julgemalt shotte võtta? Kellelgi on ikka midagi sarnast olnud?

Davy
04.02.09, 08:31
Pool bankrolli laudades, kui mängid 60-70bb kõrgematel limiitidel ja 6s lauas ... oli nii? "recipe for bustoland". Siin ei ole sul mindsetil mänguliselt mitte mingeid probleeme. Mindseti probleem on selles, et sa kõrgemale ronid enne kui sul vähemalt 20 buy inni või nii uue limiidi jaoks on.Ja palju sul neid vastaseid 200bb+ deep ikka on ? Soovitan võtta endale kõrvaltuba, kanna veidi raha sinna ja kui ei taha trios samasse lauda 250bb uuesti tagasi istuda, siis ava teine pokerclient ja ava seal uus laud.

muruntau
04.02.09, 09:05
tegelikult on kõrgema limiidi jaoks juba 18-19BI'd olemas ja olen seal algusest peale olnud võitev mängija. Kuna seal nii NL10 kui 20's on 3-4 lauda, siis paratamatult peab ka kõrgemas limiidis peab mängima. Bustolandi ei karda, sellega eriti probleeme ei ole. Suurema variatsiooni vältimiseks olengi sisenenud 60-70BBga kuid nüüd peaks juba hakkama full stäkk mängu seal tegema. Vbla ongi tegu mingi shortstäck sündroomiga ;)

Täpsustuseks veel, et see pool rollist laudades on siis, kui on mäng hästi läinud ja NL20 laudades on 150 ja +200BB kogunenud ja NL10's korralik pluss, mitte sisenedes.

antnx
04.02.09, 09:15
See pole oluline. Bankrolli reeglid on paika pantud selleks, et kaoks ära 1) risk bustoks minna 2) scared money tunne 3) väiksema/suurema br-iga võid teha valesid otsuseid mis pole seotud mänguga vaid BR-iga.

Seetõttu ära roni kõrgele limiidile kui sul on Vaid! 18 buy ini. See on ilmselgelt liiga vähe.

marguzz22
04.02.09, 09:19
vähe jah, variatsioon külastab sind üks päev, "you are going to run worse than you ever tough was possiable" ja kui variatsioon sulle külla tuleb on see road to bustolaaaaand, mina näiteks uude limiiti enne ei hakka ronimagi kui 30buyin, nl20 jaoks on mul 30buy kui nl50 lähen tahan kindlasti 40 et seal hästi mängima hakata, 20buyin on vana reegel ja nl10 saab isegi 10 buyin vbl mängu jooksma, aga kõrgemale nii ei soovita minna, et sul pool br lauas istub !

muruntau
04.02.09, 09:44
Okey, point taken! BR mänedžment. Seda ma enamvähem aimasin.

Aga küsiks siis teisiti jättes enda konkreetse olukorra kõrvale. Ütleme, et teil on ühel konkreetsel sessioonil ühel laual BI läinud ja peale reloadi on see väikses plusis, kaks lauda on 100-150BB, kaks 150BB, kaks 200BB ja üks 330BB, kasum sessi kohta 6BI ja seda 2 tunni jooksul. Mis te teete? jätkate samade laudade taga samade stäkkidega? Ütleks, et good job, enough for today? Algselt oli plaanis mängida 4-6h ja õigustatud lootus võita 3-5 BI.

alaska
04.02.09, 09:47
Kui ma deepstack, siis jälgin, et ei hakkaks kellegi teise vastu lollusi tegema, kes on ka deep ja et ei hakkaks ligtilt shorte callima.

antnx
04.02.09, 11:28
Mängima pead täpselt niikaua kuni tunned, et teed head mängu. Ei tohi kunagi endale seada eesmärke, et vot nüüd täna pean võitma 3 või 4 buy ini. Mäng peab olema 1) Fun 2) Pead tegema parimav võimalike otsuseid.

BuildUp
04.02.09, 11:35
Mängima pead täpselt niikaua kuni tunned, et teed head mängu. Ei tohi kunagi endale seada eesmärke, et vot nüüd täna pean võitma 3 või 4 buy ini. Mäng peab olema 1) Fun 2) Pead tegema parimav võimalike otsuseid.


Täpselt see, mida antnx ütles. Pole mõtet ju pressima hakata, et täna pean veel võitma 1-2 buy-ini. Ma olen ka paar korda nii üritanud teha ja seis on hoopis vastupidine. +2BI asemel on -2BI.

alaska
04.02.09, 11:40
Muruntau algne probleem on see, kuidas sundida ennast edasi mängima, kui juba ilusasti plussis. Sellekohapealt mina ei oska nõu anda, sama probleem ja ma juba ühe korra sama teema tõstatasin.

antnx
04.02.09, 11:42
Saate aru. Te ei pea ennast millekski sundima. Sellest head nahka ei tule kunagi kui istud laudades kuid tegelikult ei taha seda enam teha. Ükskõik kui hästi sul ka ei lähe.

alaska
04.02.09, 11:46
Saate aru. Te ei pea ennast millekski sundima. Sellest head nahka ei tule kunagi kui istud laudades kuid tegelikult ei taha seda enam teha. Ükskõik kui hästi sul ka ei lähe.


kuidas ma siis võidan?

antnx
04.02.09, 11:49
Sa ei lähe lauda istudes võitma vaid pead minema mõttega, et teed parimaid võimalike otsuseid. Raha tegeleb iseendaga samal ajal kui sa teed parimaid otsuseid. Kui sul ka hästi läheb aga tunned, et ei taha/viitsi/julge edasi mängida siis lihtsalt ära tee seda, sest long runnis hakkad selles olekus raha kaotama, tulevad vead sisse jne.

Helmps
04.02.09, 11:52
mina mängin kõhutunde järgi. kui tunnen, et olen väsinud ja ei suuda enam oma a mängu teha, lükkan blindid välja ja lahkun. mõnikord on ka peale pooletunnist mängimist plõks peast läbi käinud ning lõpetanud mängimise. usalda iseennast.

virx747
04.02.09, 11:53
Tundub, et see on lihtsalt motivatsiooni probleem? Kas raha liiga palju juba? Mõtle endale kallimaid asju välja, mida võiks osta! :) ;)

Ausaltõeldes, ma ei saa aru ka sellest suure stäki probleemist. Mul oli eile selline elujuhtum, kus NL20-s mängides oli stäk kasvanud 80 peale, asi lõppes sellega, et kõik hakkasid nagu kärbsed paberile lendama. Kui laua kinni panin, oli stäki suurus 134$. Vahepeal tundus, et oli lausa järjekord, kes kõik saaks minuga AI minna, üks pott oli näiteks 68 ja teine isegi 82 taala. Ei muutnud oma mängus midagi, lihtsalt ilmselgelt lightimalt hakati mind callima. Mis selles halba on?

Kui ma olen millestki valesti aru saanud, palun parandage!

Helmps
04.02.09, 11:55
Sa ei lähe lauda istudes võitma vaid pead minema mõttega, et teed parimaid võimalike otsuseid. Raha tegeleb iseendaga samal ajal kui sa teed parimaid otsuseid. Kui sul ka hästi läheb aga tunned, et ei taha/viitsi/julge edasi mängida siis lihtsalt ära tee seda, sest long runnis hakkad selles olekus raha kaotama, tulevad vead sisse jne.


ikka lähen võitma. alateadlikult lähen ma ju võitma, mitte kaotama. aga minu arvates tuleb selle koha peal mõelda, et võitma teisi mängijaid, mitte raha. kui liiga palju raha peale mõelda, et kuramus, istun lauas kolme buyiniga juba, peaks vist nahui panema, sest muidu kaotan selle raha ära äkki. pigem peaks mõtlema, et ma olen vastastest kõvasti täna üle olnud, mitte et olen vastastelt kõvasti raha ära võtnud täna. IMO
segane jutt obv

alaska
04.02.09, 11:56
see on hea jutt ja kõik väga õige, aga meil on tegemist siiski rahaga ja seal ei ole lihtsaid otsuseid. Kui mul on esimesed 100 kätt tehtud ja 1BI plussis, siis mõjutab see väga tugevalt mu edasist mängu, kuna ma tean kindlalt, et see oli luck ja see ei kesta kaua.
Kas selline asi aitaks, et panna paika nt 1000 kätt ja enne mitte lõpetada, kui käte arv täis?
Panna paika mingi kellaaeg, kaua mängida? Ise proovin praegu seda käte arvudega varianti, äkki tekib rutiin sisse ja rahaseisu ei vaata.

lenC
04.02.09, 12:00
oleneb, kuidas deep-stack mängu skill on

alaska
04.02.09, 12:41
praegu istun lauas, 200 kätt tehtud ja 78bb/100. Jubedalt tahaks kinni panna ja joosta. ;D

Keiss
04.02.09, 13:15
Aga küsiks siis teisiti jättes enda konkreetse olukorra kõrvale. Ütleme, et teil on ühel konkreetsel sessioonil ühel laual BI läinud ja peale reloadi on see väikses plusis, kaks lauda on 100-150BB, kaks 150BB, kaks 200BB ja üks 330BB, kasum sessi kohta 6BI ja seda 2 tunni jooksul. Mis te teete? jätkate samade laudade taga samade stäkkidega? Ütleks, et good job, enough for today? Algselt oli plaanis mängida 4-6h ja õigustatud lootus võita 3-5 BI.



Aga sa mõtle ümber enda jaoks asjad. Mõtle nii, et kui 70bb-ga lauda tulid ja oled jõudnud 200bb-ni siis on see sinu jaoks sama, mis oli 70bb juures. Tee sama mängu ka. Kui kaotadki lõpuks 200bb siis mis seal ikka, tulid ju 70-ga. Nii mõeldes on tunduvamalt lihtsam hävida ning scared money tunne on kadunud. Ise olen näiteks samamoodi jõudnud 600-1000bb peale mitmeid kordi. Nii kaua kuni raud on kuum tuleb seda taguda ning pole mingit põhjust lauast lahkuda 200bb-ga kui näed, et agrofishe, kes oma raha tahavad ära anda endiselt jagub.

Loomulikult pea silmas seda, et tight regulari vastu pole vaja deepstackiga overpariga flopis rahasid kütta ning liiga lihtilt pole vaja ehk tõesti shortide all-ine callida.

lenin
04.02.09, 13:27
IMHO jah, peaasi et rihma lõdvaks ei lase. Samas mina siiski lahkun lauast sellises 300bb seisust kui teen shotte nl20-s, kuna BR ei kannata seal tegelt mängida.

Nagu ma tunnen, et ei julge raha pärast teha käiku mille ma muidu teeks siis tõmban jehhat.

RudiTurbo
04.02.09, 13:47
Minul on küll nii, et deep stackiga meeldib mulle ilgelt lauas olla, sest siis tean, et üxki shove minu vastu ei ole pmst bluff ja väga kerge on laydowne teha, sest suur raha mängus ning kuna mul on suur stack, siis minu bette austatakse ka ja minu vastu mängitakse suht ABC pokkerit ning kõik otsused on minu jaoks väga kerged. Siiamaani olen küll deep stacki väga harva maha mänginud, pigem läheb ta ikka aina deepimaks :)