PDA

View Full Version : Palun abi!



virx747
05.02.09, 23:47
Head foorumikaaslased!
Mõistus hakkab vaikselt kokku jooksma ja palun abi kes vähegi oskab millegagi aidata.
Panen siia oma viimase 50k käe graafiku ja üsna põhjalikud statid.
Graafikul on näha viimane ots NL10-s, punasest joonest alates on katsed NL20-s ja lõpp on juba NL20 ja taas NL10 segu.
Lühidalt: asi on täiega mäda ja kuna mul mängukogemust suht vähe, siis sellist downswingi pole varem kogenud.

Oma tunnetuse järgi pole mängus selle 50k jooksul eriti midagi muutnud, kuigi statsid näitavad, et jätkupanust teen vähem ja flop raise Cbet on oluliselt väiksem. Samas agressioon on samaks jäänud.

Muidugi väga suur vahe on olnud W/SD%, viimased kaks päeva 35!%, kusjuures WTSD% on olnud ikka 20% juures.

Kaardijooks on muidugi oma tunnetuse järgi ülisitt.

Saan aru, et niimoodi kaugjuhtimise teel keegi mind mängima ei saa panna ja oleks vaja ka mängu ja käsi analüüsida, aga ehk hakkab siit midagi silma!

Statid on siin:
http://i40.tinypic.com/t5lxd3.jpg
http://i44.tinypic.com/15ckb2g.jpg

Graafik panen BB, kuna erinevad limiidid.

http://i41.tinypic.com/iw7rwg.gif

ESTPatrick
05.02.09, 23:56
Head foorumikaaslased!
Mõistus hakkab vaikselt kokku jooksma ja palun abi kes vähegi oskab millegagi aidata.
Panen siia oma viimase 50k käe graafiku ja üsna põhjalikud statid.
Graafikul on näha viimane ots NL10-s, punasest joonest alates on katsed NL20-s ja lõpp on juba NL20 ja taas NL10 segu.
Lühidalt: asi on täiega mäda ja kuna mul mängukogemust suht vähe, siis sellist downswingi pole varem kogenud.

Oma tunnetuse järgi pole mängus selle 50k jooksul eriti midagi muutnud, kuigi statsid näitavad, et jätkupanust teen vähem ja flop raise Cbet on oluliselt väiksem. Samas agressioon on samaks jäänud.

Muidugi väga suur vahe on olnud W/SD%, viimased kaks päeva 35!%, kusjuures WTSD% on olnud ikka 20% juures.

Kaardijooks on muidugi oma tunnetuse järgi ülisitt.

Saan aru, et niimoodi kaugjuhtimise teel keegi mind mängima ei saa panna ja oleks vaja ka mängu ja käsi analüüsida, aga ehk hakkab siit midagi silma!

Statid on siin:
http://i40.tinypic.com/t5lxd3.jpg
http://i44.tinypic.com/15ckb2g.jpg

Graafik panen BB, kuna erinevad limiidid.

http://i41.tinypic.com/iw7rwg.gif




positsiooni mängid üle, mulle tundub ja paned liiga tihti 3 bulletit, mistõttu potid kasvavad liiga suureks marginaalse käega ja siis vastase minraise callidaon palju kallim. seda järeldan viivuks peale vaadates, väga ei süvenenud kuna enamus numbrid on ilusad aga SB foldi ei märganud küll

ESTPatrick
05.02.09, 23:57
pane pos statsid ka, need tihtilugu kõige olulisemad

virx747
06.02.09, 00:39
Tänud, ESTPatrick!

Olen mõelnud, et äkki mängin stiili, kus liiga suur osakaal on kaardijooksul?
Et liiga Fit&Fold äkki? Need Ameerika mäed on mul algusest saadik olnud.

SB Fold to Steal: 88,6%
BB Fold to Steal: 84,3%

Positsioonid siin viimase kaotusperioodi kohta.

http://i39.tinypic.com/25iyiqq.gif

ESTPatrick
06.02.09, 01:04
nagu näha kaotad palju raha blindidel, eriti imelik on et kaotad nii palju @bb, kuna oled seal nii tight, soovitan seal looser käed üle vaadata ja järeldusi teha. blindid korda!!!

lenC
06.02.09, 01:06
ja kõik non-blind positsioonid peaks ikka plussis olema

Davy
06.02.09, 02:46
Head foorumikaaslased!
Mõistus hakkab vaikselt kokku jooksma ja palun abi kes vähegi oskab millegagi aidata.
Panen siia oma viimase 50k käe graafiku ja üsna põhjalikud statid.
Graafikul on näha viimane ots NL10-s, punasest joonest alates on katsed NL20-s ja lõpp on juba NL20 ja taas NL10 segu.
Lühidalt: asi on täiega mäda ja kuna mul mängukogemust suht vähe, siis sellist downswingi pole varem kogenud.

Oma tunnetuse järgi pole mängus selle 50k jooksul eriti midagi muutnud, kuigi statsid näitavad, et jätkupanust teen vähem ja flop raise Cbet on oluliselt väiksem. Samas agressioon on samaks jäänud.

Muidugi väga suur vahe on olnud W/SD%, viimased kaks päeva 35!%, kusjuures WTSD% on olnud ikka 20% juures.

Kaardijooks on muidugi oma tunnetuse järgi ülisitt.





Jätkupanust teed vähem, kuna turn kaardid on su käe jaoks tavaliselt halvad. Ja need showdowni statid on lihtsalt standard okse downswingi omad. Sul ei ole eriti muud varianti kui lihtsalt edasi grindida. Laudade vähendamine, iga käe kohta notede tegemine jms ei ole mul bankrolli vähenemise kiirust eriliselt vähendanud, kuna mikrodes on ikka üldjuhul standardotsused. Mingi hetk lihtsalt lõpeb see langus ära.

Ise samas situatsioonis vast mingi 10x olnud ja peaaegu alati toimub see pööre järsult ja kõik on natukeseks ajaks hea jälle ;)

Ahjaa spekulatiivseid käsi pole selle runi ajal suurt mõtet mängida, niikuinii üldjuhul ei hiti midagi. Cold callitud spekulatiivsed käed tavaliselt korralikult miinuses mul sellise jooksu ajal.

Keiss
06.02.09, 05:14
Ahjaa spekulatiivseid käsi pole selle runi ajal suurt mõtet mängida, niikuinii üldjuhul ei hiti midagi. Cold callitud spekulatiivsed käed tavaliselt korralikult miinuses mul sellise jooksu ajal.


NÕUS!

blizkaa
08.02.09, 15:34
Ühesõnaga keegi siin mingeid standard stati vigu ei märganud?
Fkk, mul suht samad statid NL25-s ja BB-l kaotus ka suht metsik(vaatasin suuremad kaotused ka üle-donkplaysid oli, aga isegi kui neid poleks olnd oleks kaotus ikka kuskil 35/100 umbes, oskab keegi pakkuda palju me võime ära anda seal keskmiselt, et hinnata olukorda rahuldavaks?

ranka
08.02.09, 18:45
Ahjaa spekulatiivseid käsi pole selle runi ajal suurt mõtet mängida, niikuinii üldjuhul ei hiti midagi. Cold callitud spekulatiivsed käed tavaliselt korralikult miinuses mul sellise jooksu ajal.


WUT? Et, kui halb run siis ei mängi me spekulatiivseid käsi???

Davy
08.02.09, 18:54
WUT? Et, kui halb run siis ei mängi me spekulatiivseid käsi???


Teadsin, et sa selle lausega sa mul assi bitema tuled, totaalne vastukäivus ju the poker mindseti raamatule. Ma võtan lauslanguse ajal nüüd tightemaks jah, rangest välja sellised T7s jms spekulatiivsed käed, kuna need lihtsalt on painfully miinuses -15PTBB runi ajal.

ranka
08.02.09, 19:00
Teadsin, et sa selle lausega sa mul assi bitema tuled, totaalne vastukäivus ju the poker mindseti raamatule. Ma võtan lauslanguse ajal nüüd tightemaks jah, rangest välja sellised T7s jms spekulatiivsed käed, kuna need lihtsalt on painfully miinuses -15PTBB runi ajal.


Yeah, ma saan aru, et kui halb jooks, et siis liigud limiidist alla või võtad tightimaks. See on strateegiline liigutus ja kaitse ning võib osutuda praegu või long runnis +EV-ks. See tähendab, et sa olid enne nagu loose ja siis nüüd tight ja vastastel on su kohta vale info ja siis kui sa oled swongi aeg tight, saavad nad readid ja kui hakkab kaart jooksma viisakalt ning enesekindlus taastab, sisi jälle läjhed looseks. Vastasel on jälle vale info, respektivad sind, kuna arvavad, et oled tight. Täiesti nromaalne strateegia ja neid stiile (ehk käike) peaks vahetama päris tihti - nädal tight, nädal loose jne.

Aga, et sa hakkad SC-sid ja muud prahti foldima, kui sa suudad neid mängida kasumlikult põhjusel, et sul on halb jooks ja nii või naa ei hiti, siis see on juba RÄME viga.

Davy
08.02.09, 19:07
Aga, et sa hakkad SC-sid ja muud prahti foldima, kui sa suudad neid mängida kasumlikult põhjusel, et sul on halb jooks ja nii või naa ei hiti, siis see on juba RÄME viga.


Jah sama lugenud ja sellel teemal mõelnud, aga ehk seletad selle "rämeda" vea ära ;) Kust see räme viga tekib ? Räägime just sellistest T7s, J8s, A7o jms kätest. Ja ma ei mängi neid käsi siis kui tõesti on selline run nagu leitsil hetkel käimas. Kokkuvõttes mingi ~2% tightemaks. Aga ega ma ei arvagi, et "my way is definately the correct way". Annab äkki sellise illusiooni , et ma vähemalt proovin midagi muuta, et seda downswingi murda. Ehk natuke häpiness EV-d. Ja muidugi on need käed mul juba kuid downswingi ajal räigelt miinuses, nii et seepärast olen nad nüüd viimase kuu ajal välja jätma haknud.

alaska
08.02.09, 19:19
See ei ole ju nii, et mingi kindel run on käimas. Siis võiks ju downswingi ajal üldse pubis õlut juua seni kui läbi saab. :) Kui nende spekulatiivsete käte mängimine on teatud miinusperioodil raske psühholoogiliselt ( ei suuda õigel ajal foldida näiteks) siis on arusaadav, et mängida kindlamaid käsi. Hitivad need käed ikka samapalju, olenemata runist.

Tigrano
08.02.09, 19:23
Mida loosimalt mängida seda suurem on variatsoon ja seega loogiline tightimalt mängida, kui downswing käsil.

-andres-
08.02.09, 19:26
Ei hiti ju samapalju. Selles ongi jooksu vahe ju.
Kõige konkreetsema näite saab tuua vast set% pealt.
Endal jaanuaris oli 15k kätt järjest, set% 4.2. Tavaline on 12.5, ehk 15k käe jooksul hittisin sete kolm korda vähem. Sample pole küll suur, kuid lauas andis tõsiselt tunda, selle tulemusena langeb kindlasti ka winrate, nsd winnings jnejne. Kui ikkagi käed ei parane ja oled pea alati abitu ning õhuga.

Tigrano
08.02.09, 19:29
Jah sama lugenud ja sellel teemal mõelnud, aga ehk seletad selle "rämeda" vea ära ;) Kust see räme viga tekib ? Räägime just sellistest T7s, J8s, A7o jms kätest. Ja ma ei mängi neid käsi siis kui tõesti on selline run nagu leitsil hetkel käimas. Kokkuvõttes mingi ~2% tightemaks. Aga ega ma ei arvagi, et "my way is definately the correct way". Annab äkki sellise illusiooni , et ma vähemalt proovin midagi muuta, et seda downswingi murda. Ehk natuke häpiness EV-d. Ja muidugi on need käed mul juba kuid downswingi ajal räigelt miinuses, nii et seepärast olen nad nüüd viimase kuu ajal välja jätma haknud.

Ise käituks sarnaselt, kui tekib selline olukord.

alaska
08.02.09, 19:50
Ei hiti ju samapalju. Selles ongi jooksu vahe ju.
Kõige konkreetsema näite saab tuua vast set% pealt.
Endal jaanuaris oli 15k kätt järjest, set% 4.2. Tavaline on 12.5, ehk 15k käe jooksul hittisin sete kolm korda vähem. Sample pole küll suur, kuid lauas andis tõsiselt tunda, selle tulemusena langeb kindlasti ka winrate, nsd winnings jnejne. Kui ikkagi käed ei parane ja oled pea alati abitu ning õhuga.


Kui ma teaks, millal ma hitin, ma mängiks blackjacki. Ranka ütles kõik ära juba. Me räägime natuke mööda üksteisest.

ranka
08.02.09, 19:50
Jah sama lugenud ja sellel teemal mõelnud, aga ehk seletad selle "rämeda" vea ära ;) Kust see räme viga tekib ? Räägime just sellistest T7s, J8s, A7o jms kätest. Ja ma ei mängi neid käsi siis kui tõesti on selline run nagu leitsil hetkel käimas. Kokkuvõttes mingi ~2% tightemaks. Aga ega ma ei arvagi, et "my way is definately the correct way". Annab äkki sellise illusiooni , et ma vähemalt proovin midagi muuta, et seda downswingi murda. Ehk natuke häpiness EV-d. Ja muidugi on need käed mul juba kuid downswingi ajal räigelt miinuses, nii et seepärast olen nad nüüd viimase kuu ajal välja jätma haknud.


Mina neid käsi ei mängi põhimõtteliselt üldse, ainult steal situatsioonides, kus mu peamine eesmärk on saada pot enamus ajast kätte preflopis või siis flopis cbetiga ja et ma päris kaitsetu ei oleks annavad sellised käed natukenegi kaitset, kui floppi peaksime nägema. Ja reeglina sellised käed ei põhjusta suuri variatsioone - nad kas toovad raha sisse vaikslet või viivad rhaa välja vaikselt, kuna nad ei floppa nii tihti suuri käsi. Seega kaardijooksul ei oma selliste kaardide puhul mitte mingisugust tähtust!

Downswingis tuleks uurida oma mängu, mõelda eelneva mängu peale ning proovida leida vigu. Mina olen seda teinud ja teen kindlalt ka edaspidi ning kindlasti oli see mu edu saladus.

ranka
08.02.09, 19:53
Ei hiti ju samapalju. Selles ongi jooksu vahe ju.
Kõige konkreetsema näite saab tuua vast set% pealt.
Endal jaanuaris oli 15k kätt järjest, set% 4.2. Tavaline on 12.5, ehk 15k käe jooksul hittisin sete kolm korda vähem. Sample pole küll suur, kuid lauas andis tõsiselt tunda, selle tulemusena langeb kindlasti ka winrate, nsd winnings jnejne. Kui ikkagi käed ei parane ja oled pea alati abitu ning õhuga.


Aga palun Andres tule näita mulle ära, kust maalt algab downswing ja kust maalt lõppeb! See, et sa ei hittinud sette downswingi aeg see on minevik ja downswingid eksiteerivadki ainult MINEVIKUS. Nad ei eksiteeri olevikus ega tulevikus, sest sa ei saa kunagi öelda, et ma olen hetkel downswingis. Sa võid praegu seda öelda aga kui sa nüüd selle käe üles kirjutad ja 100,000 käe präast graafikut vaatad, siis võib selguda tõsiasi, et sel hetkel olid sa upswingis.

See, et sa minevikus sette ei hittinud, see on FAKT ehk ära olnud sündmus aga tuleviku kohta sa ei saa absoluutselt mitte midagi öelda.

-andres-
08.02.09, 19:58
Ma tean, mina ei muutnudki midagi mänguliselt, kirjutasin pigem Alaskale vastuseks, et kui üle vaadata, siis kehva jooksuga ei hittinud käed samamoodi :).

Praegu saangi konkreetselt lihtsalt HEM'ist neid numbreid vaadata, muud miskit.

virx747
09.02.09, 10:46
Nüüd siis 40k kätt jooksnud miinuses ja -33BI. 480$ bankrollist on järel 170$, Toweris pole NL5 laudu ka, nii et bustoland ootab. Olen viimaste kätega tõmmanud range 12% peale, bluffid täielikult ära jätnud, välja arvatud muidugi semiblufid mõõdukalt. Viimase 5k käe hulgas pole ühtegi suuremat kaotust, mida oleks tagantjärgi mänginud teistmoodi.

Eks paistab, kuidas läheb, esialgu mängin vähem ja proovin veel analüüsida nii palju kui suudan.

http://i40.tinypic.com/4zx3yx.jpg

marguzz22
09.02.09, 10:50
170 dollariga saab nl10 imesid teha, mina lasin 100 dollarist ilusti 600 peale bustoks sa ei lähe kui NL10 oled

Tigrano
09.02.09, 11:13
170 dollariga saab nl10 imesid teha, mina lasin 100 dollarist ilusti 600 peale bustoks sa ei lähe kui NL10 oled


NL10 170$ peaks kindlasti piisama, eriti kui pikem downswing on seljataga, pigem kahtlustan, et mäng ei ole päris see, sest ma ei kujuta ette sellises limiidis sellist downswingi.

-andres-
09.02.09, 16:50
Otsi ehk mingi 5-10 keerukamat kaotavat kätt ja postita, arvan et tuleks kõvasti kasuks, sest nagu Tigrano mainis, -35BI donwswing nl10s on suht ootamatu ning ehk leiab mõned suuremad leakid juba kätest ülesse :).

ranka
09.02.09, 17:39
Arvan, et kogematus ja halb jooks kokku on põhjustanud selle swongi. Hiljem juba enesekindluse kaotus ning teadmatus, mis on õige või vale.

marguzz22
10.02.09, 08:37
jep, sest mul on ka 5max swingine, aga no üle 7buyin swing on juba ulme, eriti nl10, ja okei sa võid sessi algul need 5 buyin lampi kaodata aga peaksid ju ikka võitma ka , vms milles probleeM? 7 alla, 15 ülesse ja nii see käib. 33 buyin swing on kindlasti oskamatus, see tähendab siis seda et sa oled 33 buyin kaodanud ja praktiliselt võitnud pole 1tegi? vahepeal väike jõnks ülesse ja jälle alla VÄGA raske on nii aidata,laksa oma viimase sessi 10 suuremat kaodatud potti

taipupole
10.02.09, 12:41
http://forumserver.twoplustwo.com/39/small-stakes-pl-nl/how-i-retooled-my-game-after-downswing-59404/

ranka
10.02.09, 14:51
http://forumserver.twoplustwo.com/39/small-stakes-pl-nl/how-i-retooled-my-game-after-downswing-59404/


See on väga hea teema, olen ise ka seda lugenud.

Aristotep
10.02.09, 15:05
Huvi korral võiks mõnikord koos live sessi teha. Aitaks taas joone tõusuteele, sest selline langus ei saa downswingist küll tulla.

virx747
10.02.09, 15:45
Olen väga tänulik igasuguste nõuannete, artiklite ja pakkumiste eest!
Hetkel võtan asja väga rahulikult, ei mängi, puhkan ja loen palju, kiiret pole.
Mõne päeva pärast vaatan, kust otsast pihta hakkan, mõtteid on palju.
Üks on selge: seda asja ma nii ei jäta!
Suures plaanis pole siin loogikat: oskuste ja teadmiste suurenedes on mängutulemus halvenenud.
Selge on see, et kuskil on olemas põhjus.