PDA

View Full Version : [kolm nõuannet] Kuidas võita NL10s



sinisebra
22.07.11, 15:00
http://lulzimg.com/i24/7cc9f5.gif


Kirjutan siia kolm põhimõtet, mida järgides olete suutelised võitma NL2-NL20 limiite.

Alguses paar sõna selgituseks.

Ma saan hakkama NL50s.
NL2s olen kaotav mängija.
NL10 ei ole minu arvates pokker.
See on nagu mingisugune absurdne playmoney keskkond.
Mitte keegi ei tea mida nad teevad või miks nad seda üldse teevad.

Võibolla olete lugenud pokkeriraamatuid? Püüate neid starteegiaid kasutada microstakesis? Enamik strateegiaid on mõeldud mõtleva vastase vastu kasutamiseks. Enamik raamatu nõuandeid lihtsalt ei tööta microstakesis.

Siin foorumis on palju teemasid, kus korduvad ühed ja samad olukorrad. Küsitakse nõu standard NL10 jms olukordade kohta ning nõuandjad on tihti erinevate limiitide mängijad.
See-selleks.

Microstakesi mängides on vaja raudset distsipliini. Mul on endal sellega probleemid, tahan liiga tihti bluffida ja teha lükkeid mis oleksid okei pisut kõrgematel limiitidel.
NL2 on tsirkus. NL10 on täis kloune.

Sellepärast ajabki NL2 rohkem tilti kui NL50 :)


Kui järgnevat kolme nõuannet ERANDITULT ja ALATI järgida, olete võimelised microstakesis raha võitma:


#1. Mängi tugevaid käsi. Mängi positisioonis. (Näiteks kui kõrgematel limiitidel button avab siis SB pealt oleks standard 3bettida A5-ga. NL10-s lihtsalt foldi. )



#2. Micro stakesis on liiga palju liiga halbu mängijaid. Ära bluffi MITTE KUNAGI. Mõnikord blufid õnnestuvad. Enamasti ei õnnestu. Pikas perspektiivis on bluffimine -EV.

Iga kord kui sa betid või raised, peaks tegemist olema valuebetiga.
Valuebeti suurelt. 90%-110% potist peaks olema standard.


#3. Kui vastane muutub agressiivseks - betib või raiseb - siis foldi 1-paar-tüüpi käed. Foldi overpairid.

Näide: Sa avad UTG-l AQ. SB callib. Kõik ülejäänud foldivad.
Flop: Q83
SB checkib.
Sina betid 90% potist.
SB callib.
Turn: Q837
SB checkib.
Sina betid 90% potist.
SB raiseb. (fishide puhul on min-checkraise isegi suurem ohumärk)
Standard fold koht.
Selle koha peal oleks AA instafold.

Kui sa nendes olukordades betid, siis sinu EESMÄRK on saada vastaselt call.
Kui vastane callimise asemel raiseb, siis tema range muutub tugevamaks ning sa ei saa jätkata ühe paariga.

VisaHing
22.07.11, 15:29
no selge see, et micros on algajad ja paljudel pohhui aga sessuhtes sa unustasid lisada, et tähtis on statse ka jälgida ju, notesid kirjutada, markida fishid jne. ( vähemalt minu arust ).

See 3mas punkt oli mu arust ikka väga mööda. ( tegelt mu arust kõik punktid aga see mu arvamus ka, et ära pane tähele ) Kui nii mängida minu arvates nagu sa kirjutad, siis on ju võimatu areneda isegi. Oled sisuliselt lihtsalt FPP pro ju.

virukunn
22.07.11, 15:38
Imo päris nii ei saa üldistada, aga obv suund on õige ja enamus olukordades tuleks nii käituda nagu nendes 3. punktis kirjas. Lihtsalt iga olukord on nii erinev ja vastased on erinevad ning pokkerit ei saa päris nii mängida, et jälgin koguaeg seina pealt 3. reeglit ja raha tuleb. Aga täiesti algajal vb on nii isegi algul lihtsam. Imo mida rohkem fishe, seda vähem peaks Hero sattuma olukorda, kus ta ei tea mida teha, sest raha antakse kergemalt. Minu arvates 3 mikro biitimise nõuannet: tight is right, unusta fancy play, tableselect.

Cashmer
22.07.11, 20:29
Mõnus teema ja postituse sisu ehks siis nõustun Sinisebraga. Mida lihtsamaks ja konkreetsemaks mäng muuta micros, seda kiiremini ja valutumalt saab see periood oma pokkerielus läbitud.

noname
23.07.11, 00:09
Peaaegu olen Sinisesabaga nõus.
Madalamal (NL2 ja NL5) ei anta üldse retsepti ja callitakse ikka rämeda pasaga maha.
Nendel limiididel soovitan ise ka ainult nittida ja raha võtta (NL10 kohta ei oska öelda,sest üldiselt olen NL5st läinud alati NL25 kohe üle).
NL25s on juba mõtlevaid mängijaid ka,aga siiski NL50+ sobib minu jaoks paremini.
Meta mängud toimuvad muidugi igal limiidil kui on piisavalt madistamist mingi kindla regulariga (NL2 kohta siiski ei tea).

Nittida,Nittida ja veelkord nittida neis madalates limiitides ja bluff üldiselt tundub tõesti -EV olevat.
(Minul jääb küll ca 25k kätt NL5s PSis.Ja bluffid ei tööta nii,nagu kõrgemal).

Edu!

q_q
23.07.11, 13:08
mul aint üks nõuanne

bet/fold

pastilaa
23.07.11, 13:34
Võibolla olen ülekohtune, aga mulle see teema ei meeldi. Fish jääb ikka fishiks, vahet pole kas NL2 või NL100. KÕIK "raamatu nõuanded" töötavad ka mikrostakesis - kui neid ÕIGESTI kasutada.



#1. Näiteks kui kõrgematel limiitidel button avab siis SB pealt oleks standard 3bettida A5-ga. NL10-s lihtsalt foldi.

kõik sõltub ALATI vastasest ja tema harjumustest. Suhteliselt nüri on jätta 3betimata NL10s venda, kes stealib palju ja foldib 3betile palju. Selle nõuande asemel soovitaks parem teha endale selgeks mida tähendab attempt to steal stat ja mida fold to 3bet stat. 5 minutit vaeva.

#2. Ära bluffi MITTE KUNAGI. Mõnikord blufid õnnestuvad. Enamasti ei õnnestu. Pikas perspektiivis on bluffimine -EV.

P*saga cbetimine on ju ka bluff. Sa ei soovita seda? Mu meelest suur osa kasumist mikros tuleb isoleerimisest ja cbetimisest.


#3. Kui vastane muutub agressiivseks - betib või raiseb - siis foldi 1-paar-tüüpi käed. Foldi overpairid.

Foldid siin? Suhteliselt standard olukord mikros.

PokerStars - $0.25 NL (9 max) - Holdem - 7 players
Hand converted by PokerTracker 3 (http://www.pokertracker.com)

UTG+1: $10.00
MP: $26.62
Hero (CO): $25.00
BTN: $8.55
SB: $31.04
BB: $10.47
UTG: $20.43

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25, UTG+1 posts DB $0.25

Pre Flop: ($0.60) Hero has A:spade: 9:heart:

UTG calls $0.25, UTG+1 checks, fold, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, fold, fold, UTG calls $1.25, fold

Flop: ($5.10, 3 players) 3:heart: 9:diamond: 4:spade:
UTG checks, Hero bets $3.25, BTN raises to $6.50, fold, Hero raises to $10.00, BTN calls $0.55 and is all-in

Turn: ($19.20, 2 players) 6:club:

River: ($19.20, 2 players) 3:spade:

Hero shows A:spade: 9:heart: (Two Pair, Nines and Threes) (PreFlop 67%, Flop 84%, Turn 93%)
BTN shows 9:spade: T:spade: (Two Pair, Nines and Threes) (PreFlop 33%, Flop 16%, Turn 7%)
Hero wins $18.26


Kokkuvõtvalt - tore mõte kindlasti, aga kasu sellisest teamast hädas mikromehele minimaalselt.

Pahvak
23.07.11, 13:39
mul aint üks nõuanne

bet/fold

+1. Kui ma seda õigesti kasutama õppisin, siis mu mäng läks palju paremaks. Eriti riveril.

sinisebra
23.07.11, 14:05
TPTK-ga 40BB vastu ära stackida on okei.

Tigrano
23.07.11, 14:09
NL50 võitev ja ei beadi nl2 ning nl10, sellest ma aru ei saa.

fyte
23.07.11, 14:17
Sinisebra, mis sampled sul on nende limiitide kohta siis?

KristjanLaas
23.07.11, 23:54
Pastilaaga 100% nõus ja tahtsin ise väga sarnase postituse teha peale tööd ja mõtlesin enamus töö ajast sõnastust, aga jõudis ette.

karookas
24.07.11, 16:37
NL50 võitev ja ei beadi nl2 ning nl10, sellest ma aru ei saa.

sama siin, et ei saa aru.
võibolla lihtsalt nl2 ei sobi nõrganärvilistele:)

Cashmer
24.07.11, 19:20
TPTK-ga 40BB vastu ära stackida on okei.

+1

p.s. tean mängijat, kes NL2-s ja NL-4s ei saanud hakkama ning NL10-s sai. Ja nagu mu hea sõber selle peale ütles, siis neis limiitides pole mõtet liiga palju mõelda, sest isegi regularid mõtlevad väga vähe micro limiitides, rääkimata donkidest.

Pahvak
24.07.11, 19:24
+1

p.s. tean mängijat, kes NL2-s ja NL-4s ei saanud hakkama ning NL10-s sai.

Eks see on ikka mängija enda viga kui ta adjustida ei oska.

Cashmer
24.07.11, 19:30
Eks see on ikka mängija enda viga kui ta adjustida ei oska.

kas see on sinu arvates ainus põhjus, miks mängija võib põruda NL-2s, NL-4s ja mitte NL-10s?

Pahvak
24.07.11, 21:26
kas see on sinu arvates ainus põhjus, miks mängija võib põruda NL-2s, NL-4s ja mitte NL-10s?

Jep.

Cashmer
25.07.11, 09:45
Jep.

lõid mu pahviks

Tarmonator
25.07.11, 10:18
lõid mu pahviks

Mis põhjuseid sa siis veel pakuks? Täitsa tõsine küsimus

q_q
25.07.11, 18:36
minu arust otses mõttes võimatu et keegi 2nl ei beati ja kuskil 10nl saab jagu, ikka peas kinni, kas nt ego probleemid e.g "mingi 2nl reg ei bluffi mind!!" jne

q_q
25.07.11, 18:42
a ma hakkasin mõtlema kust sõna "daun" tuleb?

E-Kunn
25.07.11, 18:53
minu arust otses mõttes võimatu et keegi 2nl ei beati ja kuskil 10nl saab jagu, ikka peas kinni, kas nt ego probleemid e.g "mingi 2nl reg ei bluffi mind!!" jne

Suht paljudel kes olude sunnil on nl2-e liikunud, raskusi super vaaladega kohanemisel.

emmimees
25.07.11, 19:11
Mina ka ei biidiks NL5 ma usun, kuna lihtsalt oleks 0 motti seal grindida, kuna betid tunduvad nii väiksed, et hakkaks lihtsalt lollitama ja TPga bustoks jne. Tglt Nl10 sama lugu, aga suudaks ilmselt kohaneda sellega kuidagi.