PDA

View Full Version : Kuidas ühissesse teha?



muruntau
13.08.11, 16:41
Mikogo ja skype peaksid vist põhitööriistad olema? Pole kumbagi kasutanud, kui keegi viitsib, võiks väikse kirjelduse panna ja omi kogemusi jagada. Kõik muud variandid on ka teretulnud obv. Läbi msni on vist täiesti mõttetu?

Char
13.08.11, 16:43
teamviewer ka lisaks sinna

alaska
13.08.11, 16:45
Kas skypel endal ei ole ekraanijagajat?

Relamz
13.08.11, 16:52
Kas skypel endal ei ole ekraanijagajat?

Just lugesin kuskilt teemast, et Ranka soovitas skype ühissesside jaoks. Pidi ka ekraanijagaja(?!) olema ja isegi aeglasema internetiga pidevat pilt ilusti jooksma.

Char
13.08.11, 16:59
Just lugesin kuskilt teemast, et Ranka soovitas skype ühissesside jaoks. Pidi ka ekraanijagaja(?!) olema ja isegi aeglasema internetiga pidevat pilt ilusti jooksma.

jup alustage videokõnet ja siis call või conversation menüüst vali, share screen vms. ja profit

alaska
13.08.11, 17:23
täpselt nii, väga mugav variant.

fyte
13.08.11, 17:43
Minu kogemustel on mikogo ekraanijagaja kõvasti etem skype' omast.

ranka
13.08.11, 17:48
Mikogo ja skype peaksid vist põhitööriistad olema? Pole kumbagi kasutanud, kui keegi viitsib, võiks väikse kirjelduse panna ja omi kogemusi jagada. Kõik muud variandid on ka teretulnud obv. Läbi msni on vist täiesti mõttetu?

Kõige mugavam on skype, sest seda on sul tõenäoliselt anyway vaja kui tahad head kõne kvaliteeti sessi aeg. Skypes saab jagada ka ekraani. Kvaliteet ei ole kõige parem (saab ehk ka kuidagi kruttida paremaks) aga täiesti piisav, et sess viia edukalt läbi. Isegi kui on halb internetiühendus veab skype ilusti välja. Mikogoga hakkas läägima.

Erandiks on ainult siis kui teed leitsiga sessi, sest siis millegipärast hakkas tal hanguma kui ta minu mängu vaatus aga ju sellepärast, et tal igas asjas halb jooks :)

Kui ei taha skypega ekraanijagada siis mikogo või teamviewer. mikogo suht OK aga uus versioon mulle ei meeldinud, teamvieweriga puuduvad kogemused.

Cliffnote: soovitan skype, kuna hea kompaktne ja kõik ühes kohas ning lisaks harjuge rohkem skypega. MSN on minu jaoks peaaegu ajalugu (sama nagu orkut facebookiga võrreldes) ja üha rohkem kasutajaid liitub skypega. Lisaks kui sul on tuttavaid muudest välismaa foorumites (näiteks 2p2) ja tahad kontakte jagada siis skypest sa ei pääse anyway. See on nagu universaalne MSN, AIM-i ja muude online-instant-messengerite hübriid.

EDIT: skype plussiddeks on veel, et saad teha 'gruppe' (nagu MSN-is, et lisad kasutjaaid ühte aknasse) ja skype grupid salvestuvad. näiteks meil skypes on heads-upi grupp, kus kõik mu õpilased ja ülimugav on asju arutada.

võid samamoodi teha omale HUSNG grupi ja otsida kõik head HUSNG mängijad kokku ning saate möle ajada. Lisaks veel üks suur pluss, mis mulle hästi meeldib on see, et võid kasutajale, kes offline rääkida nii pika joru kui tahad ning kui ta online tuleb saab kõik sõnumid kenasti kätte. MSN-is seda naljalat ei juhtu.

Veel pisikesed plussid, miks eelistan skype MSN-ile:
1) puudub tähemärkide limiit. pokkerimägnijale vajalik kuna saad pasteda RAW HH.
2) kõik on ühes aknas (võid panna ka eraldi)
3) ei tekita niipalju spammi, kui keegi massiliselt kirjutab. MSN-i akende vilkumine ajas lihtsalt tilti, skypes tuleb juurde oranze paun, kus kirjas mitu lugemata sõnumit.
4) mugavam leida kontakte
5) kontkatid, kellega suhtled rohkem on alati ülevalpool.
6) puuduvad rõvedad custom emoteiconid ja seadistav kasutaja font.

Kosmonaut
13.08.11, 20:23
Ise kasutan sesside jaoks mikogo + skype. Mikogot eelistan teamviewerile, kuna sellega oli alguses vähem probleeme - esimene mulje siis rikkus teamvieweri jaoks asja ära. Skype nõuab tõesti vähe ressurssi aga pildi kvaliteedi tõttu ei kasuta selle ekraanijagamist.
Ja no msni ja skype võrdlusest ei ole enam midagi lisada - Skype lihtsalt on parem:D

Tigrano
13.08.11, 20:45
Ma ei suuda skypega, seal suht hägune tihti ehk ei ole viitsinud seadistada. Alati kasutanud Mikogo+Skype ja vahel teamviewer kui vaja mõlemat monitori näidata või monitori vahetada, siis ei ole mikogo puhul leidnud screenide vahel kergelt liikumise võimalust.

ranka
14.08.11, 04:27
Ma ei suuda skypega, seal suht hägune tihti ehk ei ole viitsinud seadistada. Alati kasutanud Mikogo+Skype ja vahel teamviewer kui vaja mõlemat monitori näidata või monitori vahetada, siis ei ole mikogo puhul leidnud screenide vahel kergelt liikumise võimalust.

Silmavärdjad olete w? Ma isegi suudan seal lugeda statistika ära ja kui keegi skyupes või msn räägib siis samal ajal nende ekraanilt lugeda, mis kirjutab. Kui Te ei oska akent ise suuremaks venitada või tõesti ekraanijaga mängib 10 tollise monitoriga siis ei aita püssi - ega ussirohi.

kardaanirist
14.08.11, 04:49
ussirohi pidavat ikkagi aitama.

ei aga tegelikult skype + mikogo ftw

lennuk
14.08.11, 08:00
Enda kogemusest võin öelda ,et skype pildijagamine laggis ikka rõvedalt.Poole sessi aeg läksime mikogole üle ja olukord oli tip-top.

emmimees
14.08.11, 09:31
Mäletan, et sai ka kunagi skype proovitud.. nii udune oli, et statse küll ei näinud.

isenseven
14.08.11, 16:45
EDIT: skype plussiddeks on veel, et saad teha 'gruppe' (nagu MSN-is, et lisad kasutjaaid ühte aknasse) ja skype grupid salvestuvad. näiteks meil skypes on heads-upi grupp, kus kõik mu õpilased ja ülimugav on asju arutada.

võid samamoodi teha omale HUSNG grupi ja otsida kõik head HUSNG mängijad kokku ning saate möle ajada. Lisaks veel üks suur pluss, mis mulle hästi meeldib on see, et võid kasutajale, kes offline rääkida nii pika joru kui tahad ning kui ta online tuleb saab kõik sõnumid kenasti kätte. MSN-is seda naljalat ei juhtu,

6) puuduvad rõvedad custom emoteiconid ja seadistav kasutaja font.
Msni grupid ka salvestuvad... font seadistatav ja ilmselgelt saad sõnumid ka siis kätte kui keegi on sulle kirjutanud ja ise oled offline olnud...

nikitheone
14.08.11, 22:40
mul skypes on nii, et keegi saab sõnumi kätte, kui me mõlemad oleme online, mittte nagu sul ranka. kas sul on kuidagi seadistatud?

ranka
15.08.11, 20:17
mul skypes on nii, et keegi saab sõnumi kätte, kui me mõlemad oleme online, mittte nagu sul ranka. kas sul on kuidagi seadistatud?

Mis mitte nagu mul? Ei saa päris täpselt aru.

+1 isenseven

nikitheone
15.08.11, 21:18
sul on nii, et sa kirjutad X'le mingi jutu, lähed offline. X tuleb online, saab jutu sisse. correct?
mul on nii, et kirjutan X'le mingi jutu, lähen offline. X tuleb online, ei saa juttu kätte. Kui mina tulen online ja X on samal ajal online, siis ta saab jutu kätte.

Kloonike
16.08.11, 09:20
Arvasin ka, et Skype toimib nagu Ranka kirjeldas. Skype gruppides vähemalt saad küll kõik sõnumid kätte olenemata kas sõnumi saatja on online või mitte.