PDA

View Full Version : 30NL: trips vs potbet



virukunn
31.08.11, 10:02
Villain 24/16/afq 37/ftcb 3/3 95 käe peale.
SB oli massive donk, sellepärast avasin JTs.

Kas ma olen 33% ajast good riveril ?
Ja tegelikult veel üks küsimus. Kas ma saan millestki valesti aru, või ma ei pea tegelt riveril 33% ajast good olema. Kui ma foldin, siis kaotan ma sisse pandud ~10$ ja kui ma callin ja olen 33% ajast good, siis jään BE. Seega ma võin ka vähem (nt mingi 28%) ajast riveril good olla ja kaotan ikkagi alla 10$, mis teeks calli ikkagi max EV-ga liigutuseks, mis siis et see on kaotav call.



Ongame Network $0.15/$0.30 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1427453 (http://www.handconverter.com/hands/1427453)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN: $51.22
SB: $45.49
BB: $8.10
Hero (UTG): $34.43
MP: $37.83
CO: $32.76

Pre Flop: ($0.45) Hero is UTG with J :diamond: T :diamond:
Hero raises to $0.90, MP calls $0.90, 2 folds, SB calls $0.75, 1 fold

Flop: ($3.00) Q :club: J :heart: J :club: (3 players)
SB bets $0.30, Hero raises to $2.40, MP calls $2.40, SB folds

Turn: ($8.10) K :heart: (2 players)
Hero bets $6, MP calls $6

River: ($20.10) 3 :diamond: (2 players)
Hero checks, MP bets $20.10, Hero ??!

inward
31.08.11, 10:17
Wp muidu. Flopis paneks suuremalt kuni 4 isegi. See, kuidas vastane on tervet kätt mänginud ja riveri beti arvestades ei saa me olla isegi 28% good imo. Foldin.


e: Jah nõustun emmimehega, bet-f riveris.

emmimees
31.08.11, 10:17
Ma callin siin psb agro villase vastu. Kui tahad foldida, siis peaks b-f olema see imo. Overshovet ehk ei calliks siin ainult. Ta võib selle psb kehvema tripsiga või KQ teha. FD läks ka mööda õnneks. Ma b-f selle riveri kindlalt, chekiks vahest siis kui nuts on ja vastane blufib palju st ei peaks overshovet kartma :)

HerrJanks
31.08.11, 14:27
b/f oleks tõesti meeldind, minu arvates on tema lines väga palju käsi mida sa biidid, sinu check induceb teda just bluffima KT tüüpi käega või missed fd'ega, 37% on agg%? see on päris agro, seal on palju bluffe kindlasti... Agressiivse vastase vastu ma checkiks ise sellise spoti meelega, kuna fd'missis, ja ta teeb seal küllaltki tihti suure bluffi vms oma missed draw'ga, eriti kui selle draw osa oli äkki K vms... ja siis calliks maha kui shoveb või shoven ise kui betib, mina näen siin küll calli. See weak lead mis ta algul tegi viitab väga paljudel puhkudel draw'le mis hetkel väga likely fd, ma arvan et kas tal on seal busted fd, vb hittis mingi paari, või completes masti tõmbega rea või siis on tõesti trips/full house(aga harvemini)... betiks ilmselt for value vähem....

inward
31.08.11, 14:34
b/f oleks tõesti meeldind, minu arvates on tema lines väga palju käsi mida sa biidid, sinu check induceb teda just bluffima KT tüüpi käega või missed fd'ega, 37% on agg%? see on päris agro, seal on palju bluffe kindlasti... Agressiivse vastase vastu ma checkiks ise sellise spoti meelega, kuna fd'missis, ja ta teeb seal küllaltki tihti suure bluffi vms oma missed draw'ga, eriti kui selle draw osa oli äkki K vms... ja siis calliks maha kui shoveb või shoven ise kui betib, mina näen siin küll calli. See weak lead mis ta algul tegi viitab väga paljudel puhkudel draw'le mis hetkel väga likely fd, ma arvan et kas tal on seal busted fd, vb hittis mingi paari, või completes masti tõmbega rea või siis on tõesti trips/full house(aga harvemini)... betiks ilmselt for value vähem....

Asi on selles, et weak leadi tegija oli fish ja tema edasises käe arengus ei osalenud. Reg päris kindlasti checkib oma KT tüüpi käe maha riveris mitte ei muuda blufiks vms.

HerrJanks
31.08.11, 14:46
Ajasin täitsa sassi jah, siin tundub tõesti fold, b/f meeldiks rohkem aga as played fold...

tdx
31.08.11, 15:08
Ja tegelikult veel üks küsimus. Kas ma saan millestki valesti aru, või ma ei pea tegelt riveril 33% ajast good olema. Kui ma foldin, siis kaotan ma sisse pandud ~10$ ja kui ma callin ja olen 33% ajast good, siis jään BE. Seega ma võin ka vähem (nt mingi 28%) ajast riveril good olla ja kaotan ikkagi alla 10$, mis teeks calli ikkagi max EV-ga liigutuseks, mis siis et see on kaotav call.


Eelnevalt sissepandud raha ei võeta arvesse. Fold on 0 EV otsus.

virukunn
31.08.11, 16:24
Eelnevalt sissepandud raha ei võeta arvesse. Fold on 0 EV otsus.

Aga miks ma seda arvesse ei võta ? Kui calli EV-d arvutan, siis küll võtan ju.

Kui foldin, siis kaotan selle käega 10$. Kui callin ja olen good 33% ajast, siis jään selle käega BE. Kui callin ja olen good 28% ajast, siis kaotan selle käega 5$ (umbes pandud arv).



See on umbes sama, mis ranka kusagil ütles. Et kui 3bet/foldin 100NL-is, siis kaotan alati 10$, aga kui callin 4beti ja kaotan keskmiselt 9$, siis call on suurema EV-ga. Minu näite puhul peaks ka see kehtima ju ?

tdx
01.09.11, 21:51
Paraku see mis potis, ei ole enam sinu raha.
Jah, sa oled $10 juba eelnevatel tänavatel sisse pannud, tehes selleks 3 otsust (preflop, flop, turn), mille EV võid sa eraldi välja arvutada. Riveriks ei mängi eelnevad otsused enam rolli - on lihtsalt situatsioon vaakumis, kus pot on x, villain betib y ja sul on y callida.

Kui tahad oma sisse taotud raha arvesse võtta, siis peaksid selle ka võidetud potist maha lahutama, s.t võitmise korral sa ei võida enam $40.20 vaid $30.20, mis tähendab et fold tundub kallis otsus (-$10), ent callides ja võites võidad vähem (-$10), seega tulemus on lõppkokkuvõttes sama.

Ranka näidet ma kasutaks pigem mitte nii spetsiifilises situatsioonis, vaid suurema samplega üldisemate olukordade analüüsiks. Näiteks kas 89o on SB'st mõttekam openfoldida (käe EV alati -0.5bb) või suudan ma avades w/r impruuvida.

virukunn
01.09.11, 22:23
No krt sinu jutt tundub ka loogiline.

"Kui foldin, siis kaotan selle käega 10$. Kui callin ja olen good 33% ajast, siis jään selle käega BE. Kui callin ja olen good 28% ajast, siis kaotan selle käega 5$ (umbes pandud arv)."

Kas siis kui ma callin ja olen riveril good täpselt 33% ajast, kehtib ainult selle "riveri calli" kohta ja tegelikult kaotan ikkagi keskmiselt igas sellises käes enne potti pandud 10$, lihtsalt riveri call on BE ?

tdx
02.09.11, 08:44
täpselt nii mister!

The_Meer
02.09.11, 10:15
ma bet/f selle käe riveril ,aga as played ma snäpin