PDA

View Full Version : Kui sul oleks 50 000 000 EEK



hotcocacola
16.02.09, 19:56
Kui sul oleks 50 000 000 EEK ning peaksid tegema kindlalt investeeringu.
Aga võid investeerida vaid ÜHTE kindlaste kohta.
Pokker ei lähe arvesse.


Kuhu paigutaksid sina enda 50 000 000 EEKu praegusel raskel ajal?
Miks?


Miks küsin?
Sest tahaks näha kaasmaalaste maailmavaadet :)

hotcocacola
16.02.09, 19:58
Küsimus on raske, aga ise ostaksin 50 000 000 EEKu eest Googlei aktsiaid :P
Miks? Sellest on saanud võimas firma ja eks tulevik on neile veel parem :).

kollane
16.02.09, 20:06
ostaks hunniku kortereid. hinnad maas ju :D
paneks õppurid sisse elama, odava hinna eest.
siis tiksub pappi peale korteritest, ca 5 a pärast müüks maha kui hinnad tõusnud on.

Maheaatom
16.02.09, 20:09
ostaks hunniku kortereid. hinnad maas ju :D

Kinnisvara langeb kindlasti veel oluliselt ;)

Provoker
16.02.09, 20:10
Kütaks kohe kodulaenu tagasimaksmiseks. Läheks kuumaks veelgi väiksemaks 8)

kollane
16.02.09, 20:12
Kütaks kohe kodulaenu tagasimaksmiseks. Läheks kuumaks veelgi väiksemaks 8)



maksad 50milli ära, ning siis läheb kuumaks väiksemaks ?
hirmsad kodulaenud sul ;D

hotcocacola
16.02.09, 20:13
maksad 50milli ära, ning siis läheb kuumaks väiksemaks ?
hirmsad kodulaenud sul ;D



+1 :D

UdusOlevSiil
16.02.09, 20:15
Rakvere Tarvase korvpalli meeskonda, et kuld ükskord ära tuleks.

Provoker
16.02.09, 20:20
maksad 50milli ära, ning siis läheb kuumaks väiksemaks ?
hirmsad kodulaenud sul ;D




krt vaatasin nulle valesti. Päris nii palju ei ole vajagi jh ::)

grigory
16.02.09, 20:36
Ostaks ära ja samas seega ka investeeriks raha firmasse, mis tegeleb ROHELISE energiaga. Tuleviku äri, raudselt.

ESTPatrick
16.02.09, 20:36
ostaks uue täisvarustuses OPELi (elektrilised aknad ja roolivõim kindlasti ka)

antnx
16.02.09, 20:39
Investeeriks oma firmasse mis hakkaks tegelema veepuhastusega!

Foux
16.02.09, 20:46
Ostaks õlut

lenin
16.02.09, 21:03
ma ei teeks mitte muhvigi kui mul 50m oleks. Ostaks kulda ja jätaks mõned millid kulutamiseks ja vsjoo.

leits
16.02.09, 21:14
paneks eri pankadesse .. 7-8% saan aastast, nendest elan pohhuilt ära ...

RudiTurbo
16.02.09, 21:26
Kõike küll kuhugi ei investeeriks, 50 milliga elab juba niigi normaalselt. Aga midagi paneks ikka juurde tiksuma kinnisvaraga seoses vb .

mcbethk
16.02.09, 21:48
Ostaks ära ja samas seega ka investeeriks raha firmasse, mis tegeleb ROHELISE energiaga. Tuleviku äri, raudselt.


Not in your lifetime..

Oliverk
16.02.09, 22:03
Roheline energia on surnult sündinud.

ranka
16.02.09, 22:12
Telliks litsid :D

ok2aa
16.02.09, 22:12
http://farm2.static.flickr.com/1050/567456292_257a85505e_m.jpg

ranka
16.02.09, 22:13
Kes see on?

kilu6
16.02.09, 22:32
Investeerida? Praegu? Turud lähevad alla ju, põhi pole käes. Investeering ei too tagasi. Ma oleks ikka üsna pessimistlik ja tagasihoidlik praegu investeerides.
Aktsiad kukuvad veel mõnda aega. Kinnisvara kukub. Google aktsia hind kukub (vähemalt ei usu, et tõuseb). Võibolla, kui viitsiks (50M puhul) võiks google lühikeseks müüa mõneks ajaks:)

Paneks raha võlakirjaturule või siis hoiaks pankades hoiusel, aga kõike raha ei pane ühte panka, sest garanteeritakse ainult 700 000 EEKi per pank per hoiustaja (ja seda ka teoreetiliselt).

Uniquest
16.02.09, 22:35
Mõtlesin, et investeeriks kuhugi ja siis taipasin, et polegi vaja vist. Kas 50 000 000 kulutamisega piisavalt kaua aega ei lähe, et siis, kui kulutatud saab, edasi mõelda ei võiks. ;)

ESTPatrick
16.02.09, 22:39
ma ostaks interneti ära

andu_andu
16.02.09, 22:42
ma ostaks interneti ära


liiga hea.

Tuul
16.02.09, 22:45
Ma mängiks kõik Starsis maha ja saadud fpp-de eest telliksin ahve

taipupole
16.02.09, 22:48
Ma mängiks kõik Starsis maha ja saadud fpp-de eest telliksin ahve


Ma saan aru küll, et omanikud võivad nati rohkem alati, kuid need ranka topeltkontod võiks kinni panna ikkagi.

leits
16.02.09, 23:20
t2is oli 100 daala nädal vist lits kui õigesti m2letan, saab lastelastele ka ette tellida

jrgn hell
16.02.09, 23:28
selle kohta ütles mingi tädi, mingis loengus telekas nii, et sõber kurtis, et tra aktsiad ei tooda midagi, et pigem kaotan raha ja muude probleemide kõrval ei olevat sõber rahul veel kohaliku vee ettevõttega. Et kvaliteet sitt ja tihedad katkestused. Tädi oli andnud nõu, et müü kohe kõik väikse kahjuga maha ja ehita aeda endale puurkaev. Et tulevane kokkuhoid veearvete pealt ongi sinu aktsiate väike tootlus, aga vähemalt plussis + kaks kärbest ühe hoobiga

TaaviK
16.02.09, 23:39
Ostaks s*tta kanti kulda kokku, et see kõik kuhugi ära peita ja siis aega-ajalt vaatamas ja imetlemas käia. Vot täpselt selline materialist olengi.

hotcocacola
17.02.09, 00:23
heh ma korraldasin hea teema :P

fakt on see, et kõik tõuseb enivei kunagi taaskord ülesse, küsimus on ajas, aga usun et 3-4a pärast on kõik taaskord roosiline.
Google aktsia tõuseb kindlalt, liiga suur võrgustik, et langeda (pikemas perspektiivis ;D)
aga see selleks, ei hakka vaidlema.
postitage parem huvitavaid elamusi.


aga muide, kulla ostmine oleks olnud minu teine idee :D

muruntau
17.02.09, 04:56
investeerimise põhireegel on, et ära kunagi pane kogu raha samasse auku. Eriti 50 MEEKu, selle eest peaks juba vähemalt 20sse eri instrumenti manema. Nii et kui sellele küssile vastata peaks ka mitu vastusevarianti andma.

Keegi vist ei julgeks praegu 100 % rahast aktsiatesse panna, aga pakuksin, et esimeste ostude jaoks võiksid juba hinnad küllaltki mõistlikud olla. Sest aktsiaturud on ettepoole vaatavad, st nad on alati umbes nii pool aastat enne tõusma hakanud kui mingeid suuremaid häid märke on väljas ja selleks ajaks kui tavainimene tänavalt juba julgeb jee-ma-duubeldasin-börsil-raha-naabri eeskujul kõik enda säästud börsile viia ja veel aktsiate ostmiseks võlgu ka võtta, selleks ajaks on juba börsimull tekkinud. ;D Ega keegi ei ütle kunagi täpselt ära, kus aktsiate põhi on või kui majanduse põhi on, aga põhi kuldreegel on ikkagi et osta börsilt siis kui veri on tänavatel ja inimesed on paanikas. Ehk mingil praegust hetke meenutaval hetkel.

Minu valikud oleks mingi segu sellistest teemadest nagu infrastruktuur, transport (rongid, laevad, lennukid peaksid Hiina kasvu jätkumisel kõik kuum teema olema), toorained (sama). Sekka muidugi mõnda suuremat dividendiettevõtet (farmaatsia näiteks ja toidutööstus) ja veidi näpuotsaga erinevate ajutiste buumisektorite staaraktsiaid (seda siis kui aktsiad on juba tõusma hakanud, enne pole nendega midagi teha).

Kulda praegu ei vaataks, kuna see rohkem inflatsioonimäng, vähemalt ajalooliselt on olnud ja suuremate panganguskriiside aegu pole tal häid saaavutusi ette näidata (Võtke Tavidi juttu tugeva kriitikaga, sest tegu on selgelt müügimeestega, kes üritavad enda toodet müüa ja nad ei saagi teistsugust juttu ajada kui "300 or 500% in 3 years, what's the differnence")

Kinnisvara puhul ei usu et see võiks nii pea mingit investeerimisväärtust juurde saada, sest inimestel on kaotustest haavad veel liiga värsked.

Roheline energia, nagu enne juba mainitud, on rohkem haip, mille väärtus seisneb üksnes selles, et seda taovad kokku valged mehed mitte ei pumbata seda erinevate sõjakate murjanite juurest. Sest "roheline" energia on roheline pmst võrreldes ainult kivisöega ja sellest on odavamaid ja efektiivsemaid alternatiive. Mis ei tähendaks, et inimeste emotsioonide pealt ei võiks üritada siinkohas kiiret raha teha, lol. Aga enamasti on siin tegu väiksemate ettevõtetega ja nende näppimiseks peaks olema turukogemust juba vähemalt paari aasta jagu ja turu olemusest päris hea arusaam, sest nende liikumised mõlemale poole on lihtsalt liiga suured.

Ja veel, Äripäeva puhul ei ole tegu majandusajalehega. Pidin lihtsalt lisama, lol

P.S. tegu ei ole mingi katsega kellelegi mingit soovitust anda ega ma pole ka seotud ühelgi viisil ühegi investeerimisasutusega. Lihtsalt on olnud selle teemaga mingi kokkupuude

kuco
17.02.09, 11:56
http://farm2.static.flickr.com/1050/567456292_257a85505e_m.jpg




Kes see on?


http://www.youtube.com/watch?v=2fTyvAArVlc&feature=related

your_naked_mom
17.02.09, 12:00
ma teeks bill gatesiga 50 megase omaha hi flipi

Tigrano
17.02.09, 12:02
Ma teeks SMS laenu võid midagi taolist ;D

ranka
17.02.09, 15:05
Ma teeks SMS laenu võid midagi taolist ;D


Bankroll24.ee :D

Ja muruntau komm oli supper :)

mihke666
17.02.09, 15:47
ostaksin coca colat kõige raha eest

BuildUp
17.02.09, 16:55
Mingi aeg sai päris palju uuritud aktsiaturgu ja sellega seonduvat(või noh vähemalt oli mingisugune huvi), aga siis leidsin pokkeri ning sellest ajast on see ala suht tuhmunud. Seega ei oskaks ka praegusel hetkel otseselt midagi 50mil-ga teha, sest raha on suur ja see vajab kindlasti eelnevalt pikka uurimist-puurimist, kuhu see raha panna ja kui kasumlikuks see osutuks jne.

Muruntau postitus oli sweet. ;)

timukasr
17.02.09, 17:04
Astuks pokkeri keelust üle ja läheks lammutaks Ivey Thunderdomes.

Codecci
17.02.09, 17:31
Ma saan aru küll, et omanikud võivad nati rohkem alati, kuid need ranka topeltkontod võiks kinni panna ikkagi.

wtf?

Ise investeerida ei oska :(

alaska
17.02.09, 17:55
Selle investeerimisega meenub üks lugu ühest investorist, nime kahjuks ei tea, Rockefelleri tasemel keegi.
Mees sõitis liftiga oma hotellitoast alla ja kuulis, kuidas kaks liftipoissi vestlesid omavahel aktsiate teemal, kes kui palju just oli ostnud. Mees tuli liftist välja, helistas kohe ama maaklerilie ja ütles, et müü kõik aktsiad maha, mis mul on. Paari nädala pärast läks börs vabalangemisse. Loo moraal oli miljardäri jaoks lihtne- kui juba liftipoisid aktsiaid ostavad, siis kaua need hinnad enam ei püsi.
Sama näide on ka tegelikult eestist tuua, esimene kord, kui üliõpilased said arvestatava suurusega õppelaenu, ostsid paljud oma esimesed aktsiad. Sellele järgnes mõne kuu pärast see nn "must neljapäev" või mis ta oligi. See selleks.

Kui mul oleks see 50mlj. ma asutaks mingi Sekti, kus inimesed peaksid oma egodest loobuma ja siis me oleksime seal kõik õnnelikud lillelapsed ja laulaks kumbajaad päevad läbi.

Oliverk
17.02.09, 18:02
Paneks hoiustele. Oleneb kuidas parem on ka aasta intressiga või kuu. Elaks vabalt ära sellest.

runnar
17.02.09, 18:11
maja soojale maale/saarele koos keldritäie rummi ja veiniga

BuildUp
17.02.09, 18:55
Paneks hoiustele. Oleneb kuidas parem on ka aasta intressiga või kuu. Elaks vabalt ära sellest.


Märksõna: inflatsioon

Oliverk
17.02.09, 20:26
Märkõsna minimaalselt 3 milli aastas mul jumala pohhui sellest inflatsioonist.Risikivaba teenimine ikka parem.

TaaviK
17.02.09, 21:50
Märkõsna minimaalselt 3 milli aastas mul jumala pohhui sellest inflatsioonist.Risikivaba teenimine ikka parem.


oled küll lahe vend...

muruntau
17.02.09, 21:58
Buildupil on siinkohal õigus. On olemas selline mõiste nagu raha ajaväärtus. St 1000 tollarit täna pole kindlasti väärt sama palju kui 1000 dollarit 20 aasta pärast või 100 aastat tagasi. Sada aastat tagasi sai 30$ eest korraliku ülikonna, täna 1000 taala eest ja kahekümne aasta pärast vbla 2-3 tuhande eest. Inflatsioon sööb raha. Kui praegu saaks 50 MEEKu eest aastas intressi ajaloolisest keskmisest kõrgema riski eest jah 3 miljonit, siis intressi äratarbimisel saaks tänases vääringus raha 20 aasta pärast madalamate intressitasemete juures (siinsed hoiuseintressid oleks selleks ajaks suhtkoht euroliidu tasemel, ehk keskmiselt 2-3% vs praegune ajutine kohalik 5-6%) vbla nii 1MEEK, mis võrreldes kasvanud elatustasemega oleks ligikaudu võrdne keskmise spetsialisti töötasuga. Pole just parim perspektiiv. See 50 Meeku oleks praegu Eestis kusagil rikkuse esiviiesajas, paarikümne aasta pärast kusagil TOP 2-5%. Kui võtta selline summa investeerimiseks, siis peaks olema eesmärk ikkagi raha absoluutväärtuse kasvatamine. Raha peab teenima raha. See on küll aktiivse investori seisukoht, aga kui tahta enda suhtelist jõukustaset säilitada/kasvatada, siis peab niimoodi mõtlema. 50 Meek 4% depointressiga oleks 20 aasta pärast väärt 110 MEEK, aktsiaturu ajaloolise keskmise tootlusega 11% 403 MEEKu (eeldusel et kummastki summast midagi ära ei tarbita). Nagu Einstein ütles, liitintress on inimkonna suurim leiutis. Vähemalt umbes selline on teooria, mis ei garanteeri muidugi absoluutselt midagi ;)

Alaska, ma olen kuulnud seda sama lugu 29. aasta kohta kui pime kingapuhastaja hakkas pankurile soovitama aktsiaideid :D

Maheaatom
17.02.09, 22:01
Keda huvitab, siis valik huvitavat infot ajalooliste hindade ja palkade kohta (sh. arvestuslikud kursid ning nüüdisaegsed väärtused): http://www.hinnad.tk/

ok2aa
17.02.09, 22:07
aga kui peab valima kas osta kogu raha eest guuglit või panna deposiiti siis teeks viimast 250% juhtudest

Nufik
17.02.09, 22:14
Väidetavalt tõestisündinud lugu: vana võidab loteriil 50 milli taala ja küsitakse, et mida teed nüüd rahaga. Vend vastab, et võlad maksan ära. Ajakirjanik küsib, "aga ülejäänud?", vana vastab mõtlikult, aa ülejäänud.... no ülejäänud peavad veel ootama ;D

Aga vähe tõsisema nurga alt, enamus tahavad investeerida kinnisvarasse, börsile, firmasse, kuhu iganes... Sõltub muidugi eesmärkidest, lapselapsed oleks kindlasti väga õnnelikud, kui maailmalõppu enne ei tule, aga vähemalt mina tunnen küll suuremat rõõmu raha kulutamisest, kui selle teenimisest... Seega ma tarbiks ikka suure osa sellisest rahast ära vist...

muruntau
17.02.09, 22:17
ok2aa, 1000% ;D

Lutzky
18.02.09, 02:06
35% - ostaks maad (seda juurde ei teki ehk piiratud ressurss; mingi osa isegi põllumaad - a la ELi toetused vms)
10% - Euroopa riikide võlakirjad
5% - deposiit (valuutat ei oska öelda, aga kindlalt mitte EEK)
20% - dividendiaktsiad (telekomid vms)
20% - nanotehnoloogia (kas otseinvesteeringuna a la venture capital või siis läbi börsi; esimene variant parem)
10% - investeeriks venture capitalistina spin off ettevõtetesse


L.

kuco
18.02.09, 08:00
väga veider

kus on kõik need "hookers and blow" kommentaarid?

Juba Lenin ütles, et seal teiselpool peipsi järve elab üks imelik rahvas....

Rage
18.02.09, 09:15
maksaks kõik enda ja lähisuguslaste laenud/liisingud ära... ja ostaks täpselt sellise maja kuskile mere äärde nagu tahan.. ja ülejäänud rahaga sisustaks selle ära... ja elaks oma normaalset elu edasi.. ehk käiks tööl ja grindiks NL4 ja NL10 FRi laudasid...

hotcocacola
18.02.09, 09:16
Juba Lenin ütles, et seal teiselpool peipsi järve elab üks imelik rahvas....


;D

J0kker
18.02.09, 10:31
Teeks suurima peo mida Eesti peal tehtud:)

variatsioon
18.02.09, 11:41
Keda huvitab, siis valik huvitavat infot ajalooliste hindade ja palkade kohta (sh. arvestuslikud kursid ning nüüdisaegsed väärtused): http://www.hinnad.tk/

;) http://hinnad.pokerinfo24.com/

farik666
18.02.09, 16:01
Ostaks mõned kokaistandused boliivias ja colombias.. ning ootaks paar kuud kuni järgmised +50M kontole laekuvad..

timukasr
18.02.09, 16:46
Märkõsna minimaalselt 3 milli aastas mul jumala pohhui sellest inflatsioonist.Risikivaba teenimine ikka parem.


+1

Lutzky
18.02.09, 17:05
+1


-1 ehk raha vabatahtlik põletamine

hotcocacola
18.02.09, 20:28
Ostaks mõned kokaistandused boliivias ja colombias.. ning ootaks paar kuud kuni järgmised +50M kontole laekuvad..


või siis ostaks läti ära ning ehitaks sellest Koka Vabariigi, pm riigilipp on ka juba pühitsetud ;D

http://img3.imageshack.us/img3/6335/cccccccccccccccccccccccjr2.jpg

farik666
18.02.09, 22:29
ainuke jama, et läti kliimas nood põõsad ei kasva..

BuildUp
18.02.09, 22:34
ainuke jama, et läti kliimas nood põõsad ei kasva..


Irw. ;D
Sellega tuli meelde see ajalooseik, kus Venemaa president(ei mäleta kes tollel ajal võimul oli) käis Ameerikas ning nägi neid meeletuid maisipõlde. Vana läks kodumaale tagasi ning oli nii vaimustuses, et tahtis hakata ka maisi kasvatama. Siis kui tohutud hektarid olid juba maisi alla pandud, saadi aga aru, et maisi kasvamiseks on soojemat kliimat vaja ning Siberi olustik selleks kohekindlasti ei sobi.

runnar
19.02.09, 00:50
president, president...polnud siis mingit presidenti, oli NLKP KK I sekretär seltsimees Nikita Sergejevitš Hruštšov. Ja maisi kasvatati kogu NSV Liidus, kaasa arvatud Eesti NSV-s. Selline täpsustus siis :)

hotcocacola
19.02.09, 08:32
Irw. ;D
Sellega tuli meelde see ajalooseik, kus Venemaa president(ei mäleta kes tollel ajal võimul oli) käis Ameerikas ning nägi neid meeletuid maisipõlde. Vana läks kodumaale tagasi ning oli nii vaimustuses, et tahtis hakata ka maisi kasvatama. Siis kui tohutud hektarid olid juba maisi alla pandud, saadi aga aru, et maisi kasvamiseks on soojemat kliimat vaja ning Siberi olustik selleks kohekindlasti ei sobi.


irw ;D vot see on pad peat riverise 0,5se oudiga ;D

marguzz22
19.02.09, 14:21
ainuke jama, et läti kliimas nood põõsad ei kasva..



mina ostaks endale taisse villa, võtaks naise kaasa või siis ostaks endale uue naise sealt ja elaks õnnelikult , paneks möllu, sõbrad ka sinna jne : ) ja elu ongi paraddiiiis

ESTPatrick
19.02.09, 22:26
tegelt ma mõtlesin ümber, ma konverteeriks selle summa dollariteks ja esitaks durrile väljakutse ja seaks endale eesmrgiks lõpuni jõuda selle summaga ehk mitte bustolandi sattuda kui vajalik 50 või 60k kätt koos