PDA

View Full Version : paar flopis



lenin
19.02.09, 21:41
Tükk aega olen mõelnud kuidas käituda kui flopis on paar.

Oletame et meil on viisakas PP(ntx KK)käes ja raiseme preflopis 4xBB saame calli ja lauale viskab näiteks 882 ja vastane callib meie poti suuruse beti. Mida edasi teha?


Mulle enesele tundub, et edasi pappi sisse taguda on suht rulett. Enamus kordasi viimasel ajal on vastane näidanud kas kolmikut, nelikut või maja.

Ja kui flopp paari ei näita aga turnis viskab paari kokku siis on ka tavaliselt asi hapuks läinud. Olen kütnud nuppe ja tihti vasta hambaid saanud.
Probleemiks on just tugev ülepaar või siis ka flopatud madalam kolmik PP -ga.
Igastahes tundub et kui vastane kätt maha ei viska siis on tal selle paariga üsna hea suhe. Kas oleks tark igasugune panustamine potti lõpetada või on see -EV ???

BuildUp
19.02.09, 22:16
Selline board nagu 882 on minu arvates eriti ohutu ning mitte midagi karta küll ei ole. Üldjuhul meeldib mulle turnil ka korralikult bettida. Riveril on tavaliselt checki mõnus teha.

lenin
19.02.09, 22:47
asi ei ole konkreetses flopis, vaid üldiselt. Et kas mingi paar peaks ettevaatlikuks tegema või mitte.
Mängin NL10 tasemel ja seal tavaliselt visatakse kaardid kohe maha kui teed panuse flopis kus paar sees on.
Ma ise olen just suurte PP -ga vasta pükse saanud kui üritan valuet võtta. Kuni riverini on vastasel üks call teise otsa ja siis riveril vaatab naksti re raise all-inn vasta ja kogu moos, hüvasti papp :-X

lenin
19.02.09, 22:55
Riveril on tavaliselt checki mõnus teha.


no teed checki ja vastane betib pool potti, mis teed siis?

lenC
19.02.09, 23:00
pokker on situatsioonipõhine, seega "mida ma teen, kui mul on käes xx ja board on zyq, siis mida ma teen" küsimusetele ei saa vastata. Ükskuid HH-d on vaja.

Unknowni vastu ma betiks 3 tänavat, kui turn ja river oluliselt midagi ei muuda ja teeks note'i selle kohta, mis ta näitab.

lenin
19.02.09, 23:06
nojah. nii on.

Kuna ma tühisest BR ei leia 50$ siis mul hetkel HUD -i pole.

Konkreetselt oli täna mul QQ, 4xbb ja call. Flopp 99x, mina pott ja call. edasi x ja 2/3 potti ja call. Riveril lükkasin kohe all-inn kuna poti jagu mul stacki oligi umbes(hetkel treenin shordina kuna viimasel ajal on mul täielik ebaõnn(loe eelnevat juttu) ja enam ei julge üle 50bb sisse tuua). call ja vastas K9

vastase kohta oli nii palju inffi et stack oli 120bb

Siis hakkasingi rohkem mõtlema selle üle kas on üldse mõtet sellise flopi korral rahasi kütta. Targem on see 4bb kuludesse kanda kui riskida rohkemaga.
Selline asi siis ...

virx747
19.02.09, 23:14
Vanahärra Pokey räägist sellest teemast niimoodi (puukeeles minu tõlge):

Tavaliselt paardunud flop on põhjuks pidutsemiseks. Miks? Sellepärast, et mittepaariga lauas on üheksa kaarti, millest võib moodustuda vastasele paar. Paariga lauas on neid kaarte vaid 5. Teisisõnu, on peaaegu 50% väiksem tõenäosus, et su vastasel on piisavalt tugev käsi. Võid seda kasutada, kui see on sulle kasulik.

Nii et kui oled tõstnud preflop ja flop on 884, siis cbet heads-up potis on põhimõtteliselt KOHUSTUSLIK: vastane mõistab, et ta on mõõda pannud, oletab, et Sul on tugev poketpaar ja foldib kindlasti rohkem kui tavalise flopiga. Samas pea meeles, et enamus agressiivseid mängijaid teab seda.

Minu loogika ütleb, et ka setti vastu saada on põhimõtteliselt väiksem paaris flopiga, nii et TULD! Igaljuhul ohutum kui tavaline flop. Sinu juhtumid puhas variatsioon.

lenin
19.02.09, 23:21
no aga miks ta callib? Kõige ihtsam on oletada et tegemist on lambaga.

Millega ta callib? Põmst kui tal on ülepaar siis ta re-raiseks vähemalt turnis mu betti. Ja turnis peaks ka lammas kehva kaardi maha viskama. või mis ??? ::)

ESTPatrick
20.02.09, 02:10
no aga miks ta callib? Kõige ihtsam on oletada et tegemist on lambaga.

Millega ta callib? Põmst kui tal on ülepaar siis ta re-raiseks vähemalt turnis mu betti. Ja turnis peaks ka lammas kehva kaardi maha viskama. või mis ??? ::)


882 flopil callib sind ka 44, sest ta biidib "2" ja vaatab turni ära, kui turnis saad ka calli, siis tuleb riveril mõelda mismoodi jätkata kuid foldida ei tohiks väga KK vähemalt, check-call peaks suht logish olema peaaegu any vastase vastu

lenin
20.02.09, 07:39
see turni check on selline keeruline küsimus jällegi, IMHO

No mul on kk, vastane callib jne. river x ja me checkime. Saame checki - näeme kaarte. Kuid kui saame beti - mis teeme? Põmst peame selle ära callima ju? Või mis selle check-calli point on? Kui me nagunii rahad sisse kütame siis peaks ise bettima ...

Igastahes mulle tundub, et rahvas arvab õige oleks siiski rahasi kütta? Ja et ma olen saanud üsna sageli sellises olukorras vasta hambaid - tegemist on lihtsalt ebaõnnega?

??? ??? ???

pendula
20.02.09, 08:25
Konkreetselt oli täna mul QQ, 4xbb ja call. Flopp 99x, mina pott ja call. edasi x ja 2/3 potti ja call. Riveril lükkasin kohe all-inn kuna poti jagu mul stacki oligi umbes(hetkel treenin shordina kuna viimasel ajal on mul täielik ebaõnn(loe eelnevat juttu) ja enam ei julge üle 50bb sisse tuua). call ja vastas K9

vastase kohta oli nii palju inffi et stack oli 120bb

Siis hakkasingi rohkem mõtlema selle üle kas on üldse mõtet sellise flopi korral rahasi kütta. Targem on see 4bb kuludesse kanda kui riskida rohkemaga.
Selline asi siis ...


Ise oleksin QQ-ga samamoodi mänginud.
Aga ainult juhul kui turnis poleks lauale tulnud 99xx.
Antud juhul oleksin ta Flopi calli järgi xy peale pannud ja kui Turn x viskab, siis ma vast oleks check-fold peale läinud.
Aga üldiselt paari sisaldavat floppi mängiksin üsna julgelt kõrge PP-ga. Madalama PP-ga oleksin ettevaatlik kui vastane ka Turnis 2/3 betti callib. Siis hakkaksin juba ka seda kahtlustama, et minu PP mängib tema PP vastu (mida mul on ka tihti ette tulnud ja mis üsna tõenäoline kui ta preflop 4xbb callib) ja kui me kumbki boardi ei hiti, siis sel juhul oleksin vast juba taga.

bounce
20.02.09, 11:08
mul oli üleeile sama teema, raisen AA pf ca 6 BB, 1 call. flop 88x (mingi väike kaart oli). cbet, sain calli. turn oli K, panin nuppe. vastasel instacall ja näitab 68s.

lenin
20.02.09, 11:17
no vot. Sellise boardiga ongi jama selles et jääd kogu stackist ilma kuna kütad aga pappi. Selline rulett põmst.

Ja jama on selles et ei oska seisukohta võtta mis vastasel käes on. Kui callib siis võis hittida, samas võib ka ülepaar olla. Kui raiseb siis krt kah ei saa aru millega. Võis hittida ja samas võib sind potist välja ajada. Või kah ülepaar olla.

Jama on selles, et perioodil kui ehitad BR -i siis teeb väga ettevaatliks selline board. Kui BR on juba viisakas siis võib muidugi nuppe panna külmalt.
Põmst on mul seis selline et päev otsa teen rasket tööd ja kogun kopikate haaval stacki ja siis päeva lõpus selline seis ja kohe terve päev nullis või siis miinuses. Eriti "headel" päevadel saan mitu sellist seisu ja krt alati mingi **** hitib selle paari ära. Iga jumala kord kui ma nuppe panen siis saan peksa.

UdusOlevSiil
20.02.09, 11:22
Alati ei pea ju kütma. Täna just endal oli selline käsi.

lenin
20.02.09, 11:25
Alati ei pea ju kütma. Täna just endal oli selline käsi.


no ma olen ka proovinud peale cbetti mitte kütta aga vastane kohe näeb nõrkust ja teeb ise beti. Paar korda olen foldinud ja siis värdjas näitab prügi. Kui lähen kaasa betiga siis tavaliselt kaotan.

lenin
20.02.09, 11:40
mõtlesin siin asja üle järele ja hakkasin positsiooni peale mõtlema. Et kui positsiooni pole siis võtab kohe madalama hoiaku. Kui vastane betib siis min reraise ja siis c/f

kui on positsioon siis kohe betiks poole oma stackist flopis kui vastane checkib. Kui teeb min beti siis raiseks poole stacki peale. A kui selle kah callib siis jällegi c/f
Siis nagu säästaks pool stacki - selline säästupokker siis sellises olukorras :)

või ma olen valel teel? ::)

virx747
20.02.09, 15:50
positsioonis algul poole ja siis poole stackini? Esimene panus mõtlesid ikka vist vähem?

lenin
20.02.09, 16:01
positsioonis algul poole ja siis poole stackini? Esimene panus mõtlesid ikka vist vähem?


flop: positsoonis, kui vastane checkib, betiks pool stacki. Kui aga teeb mingi beti siis raiseks poole stackini. Selliselt käitudes peaksime selge signaali saatma et meil on käsi ja kui me calli saame siis on ta hittinud arvatavasti. Põmst ülepaariga peaks ta re-raisema sest me võime ise hittida turnis midagi. Ma põmst raiseks selle temapoolse re-raise all-inni kui panustaks turnis calli korral.