PDA

View Full Version : Lennukid



rahvavaenlane
30.09.11, 00:30
otsustasin teema luua, kuna olen ise suur lennufoob ja ootan siia teemasse kõikide inimeste kogemusi lendamisega seoses. minu üks eesmärkidest on see, et võimalkult palju kuulda äpardusdest ja ise minna järgmise lennuki peale. sellist eneseületamise teraapiat ma arvan kõikse parimaks ravimiks olevat. ühesõnaga kõik lennundusega seotud siia.

Junken
30.09.11, 01:09
sul on suurem võimalus jääda teen toidupoodi auto alla, kui lennuõnnetusse sattuda.

rahvavaenlane
30.09.11, 01:14
need toidupoodi massinad on ka suht kahtlased, aga teps neist mitte juttu pole.

vennike
30.09.11, 04:00
Olen 100++ korda lennanud, pole kordagi midagi jubedat veel juhtunud. Aga neid "noobe" on kyll naljakas vaadata teinekord, hoiavad tunde kramplikult kaetugedest kinni ja higistavad :-D

yolpa
30.09.11, 05:34
suht sama mis vennikesel. Minu regular teema muidugi, et tunnen end alati liiga enesekindlalt ja päris tihti tuleb ette, mil jõuan viimase 5 minuti jooksul lennukisse. Uus-Meremaal ei saanud näiteks oma pagasit ära anda, kuna magasin lennujaamas oma aja maha.

virukunn
30.09.11, 06:11
Pole kordagi lennanud veel ja tunnen ennast nagu BA Baracus. Ma ei tea millal ma selle esimese lennu ära julgen teha, aga millalgi vist peab ikkagi. Tuleb tina panna enne lendu.

noname
30.09.11, 06:49
Pole kordagi lennanud veel ja tunnen ennast nagu BA Baracus. Ma ei tea millal ma selle esimese lennu ära julgen teha, aga millalgi vist peab ikkagi. Tuleb tina panna enne lendu.

Mulle tuli meelde sõbra küllatulek Hispaaniasse.
Ta polnud ka ennem lennanud ja võttis veits napsu enne lendu.
Lennukis võttis julgustuseks veel peale ja kui Saksamaale jõudis,oli parajalt täis.
Kuna Hispaania lennuni oli mitu tundi aega,mõtles veel baarist ka läbi käia kuskil lennujaamas.
Tulemus...
Enne lennuki maandumist helistas mulle ja ütles,et jäi lennukist maha.Rääkis loo ära ja kükitas 24h veel lennujaamas.
Järgmisel päeval pärast lennuki maandumist ootasin ca 1h lennujaamas,kutti pole kuskil ja telefon oli väljalülitatud.Käisin infost küsimas,et kas lennuk on maandunud ja kas selle nimeline inimene üldse oli lennukil,mille peale öeldi,et lennuk on maandunud aga reisijate kohta infot ei anna.
Õnneks nägin juhuslikult teda just 1se korrusel uksest väljumas.(täiesti kainena)
Ma juba mõtlesin vahepeal,et kutt jäi 2x järjest lennukist maha ja asus Saksamaa lennujaama elama :)

VisaHing
30.09.11, 07:33
Kui lennust maha jääd, siis jääd piletist ilma või saad uue lennu valida lihtsalt?

Karelkorm
30.09.11, 07:41
Esimesel maandumisel võib juhtuda, et kargad kramplikult esimesest istmest kinni, sest pole ju kindel, kas nii peabki raputama või on nüüd minek. Ise tegin nii ja olen kõrvalt ka näinud seda. Õhku tõusmisel on ka selline tunne, et lennuk võib pooleks minna. Statistika annab head oddsid ellujäämisele siiski :P

peete82
30.09.11, 07:42
Olen 100++ korda lennanud, pole kordagi midagi jubedat veel juhtunud. Aga neid "noobe" on kyll naljakas vaadata teinekord, hoiavad tunde kramplikult kaetugedest kinni ja higistavad :-D

Sama siin, ainult et kõva tuulega maandumine on tavaliselt ebameeldiv. Kopenhaagen on selline koht, kus on suht alati vastik alla tulla. Äikesetorm pidi ka huvitav kogemus olema.
Üks kord oli vähe hirmutav kogemus, kui lennuk 10km kõrgusel nö õhuaukudesse sattus. Tavaliselt leidub neid ikka tükk maad allpool.

vapsik
30.09.11, 07:45
Ise lennata pole julgenud, aga mingi hetk oli tore komme lennukit nähes häiret anda ja vahel ka natukene pauku teha.

Svenza
30.09.11, 07:46
Kui lennust maha jääd, siis jääd piletist ilma või saad uue lennu valida lihtsalt?
Uue pileti pead ostma, mis ei ole sugugi odav lõbu... Kui lennukompanii süü tõttu jääb lend ära, saad hotelli ja järgmisel päeval sama lennu tasuta. Või umbes nii

nikitheone
30.09.11, 07:49
üks lugu oli klassieksursioon Saksamaal - klassivend oli enne tagasilendu veits liiga palju võtnud ja läks pagasit ära andma ning ütles saksa keeles id-kaarti esitades, et tal on tank köögis. pandi joone peale kõndima ja oli mingi 30 min vaidlust, lõpuks ikka lasti läbi.

teine lugu on ühest sõbrast, kes ei oska lennukipileteid bronnida - tahtis Tallinnast Portosse lennata, läbi Inglismaa oli vaja. Ostis piletid nii, et enne väljus Inglismaalt lennuk, kui ta ise sinna jõudis. 120 euri läks vahetuseks. Tagasi lennates tuli välja, et oli ostnud kogemata vale kuu väljumise (oktoober septembri asemel). Pidi uued ostma, veel 500 euri. Loo moraal - doublecheck või reisibüroo.

kolmas lugu, kui lendasime stocki. kõigepealt öeldi, et meeskonnaprobleemid (? - kapetn purjus või?) ning siis aeti veel mingi jama. lõpuks saime mingi 12 euri, et osta süüa-juua lennujaamas, viidi hotelli (Tallinnas olime, seal saime ka söögid-joogid) ning saime järgmisele lennule piletid. Poleks jooksnud, poleks saanud ka.

Ise olen lennanud ca 15 korda

Potsataja
30.09.11, 07:55
Mina olen ühe Tallinn-Riia-Pariis-Riia-Tallinn tripi lennukiga teinud. Pariisis maandumisel mõtlesin, et nüüd on küll vist minek. Pärast veel rahvas plaksutas millegipärast. ;)

Kusjuures imestamine pani see, et kõik otsad oli lennuk puupüsti rahvast täis.

qbj0hn
30.09.11, 08:39
Ühe tripi olen aint lennukiga teinud.
Esimest x lennates siis pabin oli sees küll ja vend ajas nädal aega enne mingit jama ka mulle ja hävitas mu psüühika ära.

Maandudes mul tõmbas parema kõrva mitmeks tunniks valutama nagu krdi hambaarsti juures oleks ilma tuimestuseta puuritud.
Ei tea miks nii oli.. sinna lennates oli turbulents ka ja kästi vööd peale visata siis sittusin ka täis ennast.

Maheaatom
30.09.11, 08:56
Ma olen korralik lennunuspede, aidanud kunagi isegi teha mitmeid temaatilisi veebilehti ning vist ainuke mäng arvutis peale pokkeri on ka MS Flight Simulator. Lennanud nii TU-134, TU-154, Jak-40 kui Jak-42ga; sealhulgas tõsistel "kolkaliinidel". Täna unistaks küll pigem ühest otsast Airbus 380-ga :)

Peale ühe intsidendi aastaid tagasi teel Sharmist Tallinnasse ühe kurikuulsa Egiptuse lennufirmaga pole juhtunud midagi, mida vääriks erilist meenutamist. Küll oli varem suurimaks probleemiks see, et lennukis ei saanud suitsu teha ja mistahes lennureisid, isegi Euroopasse, olid nii vägagi piinarikkad. Enam suitsu ei tee ning seda muret ei ole :)

yolpa
30.09.11, 08:59
plaksutatakse tavaliselt siis, kui lennatakse tormi/suurte õhuaukude/vms-ga ja kui piloot handlib ilusti asja ära, aga see tava rohkem Euroopas, sest sealsed inimesed lendavad vähem kui Aasias või USAs.

Kõrvad tõmbas sellepärast lukku, et maandumise ja tõusmise ajal rõhumuutused liiga suured ja päris paljudel inimestel paneb kõrvad lukku ja valutama. Selle vastu aitab kõigeparemini lutsukomm või mingi muu selline, sest siis sa neelatad pidevalt.

E: Airbus 380 on vapustav, ise lendasin sellega Helsingi-Honk-Kong. Kuna tegu on nii suure lennukiga, siis maandumisest ja õhku tõusmisest pmst aru ei saagi võrreldes muude väikestega. Lennukompaniideks oli Finnair ja Cathay pacific, tänu sellele ka parim lennukogemus minu elus, kuna tavakodanikel oli tasuta alks ja TV süsteem oli väga vägev, ligi 100 uut filmi, tuhandeid laule, mitukümmend väga head erinevat TV sarja.

qbj0hn
30.09.11, 09:01
Seda rõhu värki ma obv tean jamh nii dumb ikka pole :D. Ma paugutasin seda nätsu ka ikka korralikult ja no kohe julmalt valutas lihtsalt.

Maxi
30.09.11, 09:03
Kui hoiad maandumisel ja õhku tõusmisel suu lahti siis ei lähe kõrvad lukku nii kergesti, mõned panevad kommi suhu sellel ajal.

e: kurat ei refreshinud lehte :D

tolmuahv
30.09.11, 09:09
Kui hoiad maandumisel ja õhku tõusmisel suu lahti siis ei lähe kõrvad lukku nii kergesti, mõned panevad kommi suhu sellel ajal.

e: kurat ei refreshinud lehte :D

Õhku tõusmisel töötab. Maandumisel pane sõrmedega nina kinni ja pressi, nagu tahaks välja hingata. Ülerõhk tasakaalustab kõrva-silma-kurgu kanalites valu tegeva vaakumi ära kohe ja pole mingit probleemi. No idea, miks pooled inimesed seda ei tea.

yolpa
30.09.11, 09:16
kusjuures, kõndisin mingis lennujaamas ka sellisest letist mööda nagu ala "drink that helps u land", mingi sinine ollus sellises sheigi pudelis, ilmselt mingi overvalued pask, mis töötab samamoodi nagu iga muu vedelik.

SR1337
30.09.11, 09:25
Ise olen ühel tripil Hollandis käinud lennukiga. Ei olnud üldse hirmus, kellele autoga gaasi tallata meeldib, siis need naudivad õhkutõusu kõige enam vast, stardirajal surub istmesse mingiks viieks sekundiks. Lend ise oli rahulik, müra häiris kõige rohkem lennukis. Sai lennusigarette ka proovitud, 6euri maksid 10tk, nagu mingi vatist pulgad millel auk sees, siis imed õhku läbi sellest. Täielik raha raiskamine, aga proovida oli vaja.

yolpa
30.09.11, 09:30
Huvitav, kas neid elektroonilisi suitse võib lennukis teha?

bluelite
30.09.11, 09:30
Kui ükskord Iirimaalt tagasi Ryanairiga ja mööda pikki koridore lennuki juurde kõndisin, siis kuulsin, kuidas üks eespool kõndiv inimene teiselt küsisi, et kas too teab, miks Ryanairi lennud nii odavad on. Teine muidugi ei osanud vastata, kuid vastus oli, et me krt kõnnime pool maad, et lennuki peale saada.

Ja siis üks link, kus on lennuliiklus realtime's näha.

http://www.flightradar24.com/
(http://www.flightradar24.com/)

tolmuahv
30.09.11, 09:36
Paar teravamat elamust:

1) Virgini Havana-London lend. Boeing 777. Lend 11 km peal, täiesti perfektne ilm. Hakatakse toitu serveerima. Järsku kaob põhi täiega alt ja tükk aega vabalangemist. Salong sööke-jooke jms paska täis, inimesed karjuvad. Ebameeldiv.

2) Lufthansa Helsinki-Frankfurt lend, B 747. Midagi läks pekki maandumisel. Lennuk laksas nii kõvasti vastu maad, et põrkas õhku tagasi. Perse oli valus, tundus, et telik ka terveks ei jäänud.

3) Philippines Airlines. Random väike lennuk, siselend. Maadumine väga probleemses kohas, ca. 1/3 kordadest ei pidanud lennud seal üldse maha tulema. Tugev tuul, vee ääres ja väga lühike rada. Lennuk tuli kärtsuga alla, pressis rattad blokki ja viskas külje ette kergelt. Päästeautodel juba vilkurid sees (võib-olla on seal tavaline, no idea), saime paar meetrit enne raja lõppu pidama.

4) Finnairi NY-Helsinki lend, Airbus 330. Rootsi rannikul sai äikesetormis välguga otsetabamuse. Suhteliselt terav elamus ja harva juhtub. Isegi äriklassi cabin crew hulgas (kõik 40+ tädid) oli vaid üks, kel oli varem ette tulnud. Kui mu olematu soome keele oskus mind alt ei vedanud.

5) AA, NY-Cleveland lend, mingi näru väike lennuk. Äikesetormi lähenedes üritasime üles saada. Järjekorras ligi 100 lennukit, ooteaeg paar tundi. Õnnestus ühe A380-i jet streami sattuda, peaaegu vajutas meie võrri külili. Lõpuks pidime üldse tagasi pöörduma, sest pideva re-routimise peale sai kütus otsa ja poleks kohale jõudnud.

Euroopa ebameeldivamatest maandumiskohtadest mainiks kindlasti ära Sarajevo. Mägede vahel orus ja alati väga keerulised tuuled. Bumpy ride garanteeritud.

Rage
30.09.11, 09:37
mingi 9x vist lennukiga lennanud, esimene kord eesti väikeste 737'tega vms.. tõmme istmesse on tõesti mõnus... suurte kontinentide vahelistega sellist tõmmet ei ole.. Ukrainas maandudes oli räme tuul ja lennuk kõikus ja värises kõvasti, aga kuna ma ei teadnud, kas see on normaalne või mitte, siis karta ei osanud, kui ära maandus siis rahvas plaksutas ja tibinas mul ütles, et see oli ikka suht raske maanudmine. Mingi paaritunnised lennud on OK ära lennata, jõuab ehk isegi veidi magada, aa mingi 10h kandis lennud.. alati vaata et sularaha oleks kaasas, sest ca iga kolme tunni tagant on vaja paar viskit osta, et see pikk ots turistiklassis üle elada, tõmbad viskid sisse ja magad või vaatad filmi ja elu on lill. Kui kuskil põhjamaades on kehv ilm ja jääd järgmisest lennust maha, siis enamasti saad väga kena hotellitoa ja kenad lõuna/õhtu/hommikusöögid... kuskil USAs vms on paras crap.. aga see vast sõltub ka millise kompanii lennukiga lendad... kartnud lendamist kunagi ei ole ja ei tasu ka karta.

Junken
30.09.11, 09:38
plaksutatakse igal maandumisel, mitte sp et rasked olud.
ise olen teinud Tartu-Tallinn; Tallinn-London London-Barca; Barca-London; London-Tallinn ja veel ühe edasi tagasi Tallinn-London aga hirmu pole kunagi olnud. Mu arust kõige hullem peaks olema lennuki peale minemine. Kui juba õhus oled siis ei tohiks ju enam midagi karta :D kui juba minek on siis lähed ka seal pole sul enam midagi teha. Aga jah, mõttetu karta sellist asja minu arust.
Lisaks hakkasin mõtlema, minu arust on isegi õhtul Tallinnast Tartu ekspressbussiga hirmsam tulla kui lennata :D

qbj0hn
30.09.11, 09:41
Ja siis üks link, kus on lennuliiklus realtime's näha.

http://www.flightradar24.com/
(http://www.flightradar24.com/)

Decent hunnik.

http://www.upload.ee/image/1697468/laar.jpg

bluelite
30.09.11, 09:46
Decent hunnik.

http://www.upload.ee/image/1697468/laar.jpg

Lennuki peale klikkides näeb ka seda, mis firmaga tegu, kui kõrgel ja kui kiiresti lendab ning kust kuhu see parajasti teel on.

ok2aa
30.09.11, 09:48
http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/ask-me-about-being-airline-pilot-flying-general-628324/

tolmuahv
30.09.11, 09:48
Plaksutamine on 90% charterite teema. Liinilennukis juhtub vahel kui peal on suur seltskond asiaate või slaavlasi, kes lendavad koos. Palju põnevam on kui lennukis cabin crew juhtimisel kogu seltskond organiseeritult karaoket laulma hakkab. Asiaadid on vahel täiega naljakad.

Rage
30.09.11, 09:48
24h lennutraffic üle maailma, iga kollan täpp tähistab siis lennukit..


http://www.youtube.com/watch?v=NP2SjqYhQf4&fmt=18

leits
30.09.11, 09:58
Ma ka migni 10+ korda lennanud .. mingi 5a tagasi bkk'st tagasi tullest hakkas ajuvabalt raputama kogu lemaine .. tra asjad lendasid etc .. polnud just kõige meeldivam tunne .. mudu korrad ok kõik olnd (va kui egiptusets tulls ei osanud mingi daun maanduda lennukiga)

tolmuahv
30.09.11, 10:03
Mitte otseselt lennu endaga seotud, aga üks väheseid kordi, kui olen pidanud ise kangelast mängima: Singapur-Hong Kong lend. Minu kõrval tukub mingi paks hiina tädi. Üks hetk tuleb tema juurde mingi noor tüüp, ka hiinlane. Üritab tädi äratada, see magab edasi. Järsku lendab tüübil katus ära, hakkab röökima oma keeles. Tõmbab kusagilt välja noa (selle nüri käki, mis lennukites antakse) ja paneb selle ENDALE kõrile. Karjub täie pasaga edasi. Kõik ilgelt sapsu täis. Ma istusin täpselt selle tädi ja vahekäigu vahel. Võtsin siis rihma lahti ja tõusin aeglaselt ja rahulikult püsti. Et nagu eest ära tulla. Õnneks tüüp oli üsna rääbis, minust 15 kg kergem. Ilma erilist plaani omamata nägin võimalust tal nuga käest ära võtta. Rabasin siis randmest kinni ja surusin käe allapoole. Tüüp rabeles, aga polnud ilmselgelt isegi valmis nuga kasutama. Siis tuli üks 70-aastane vana appi ka. Varsti leiti cabin crew hulgast 2 härrat, kes tüübi äriklassi vedasid. Ma ei usu, et ta pidi selle eest juurde maksma. Kokkuvõttes üsna väikese reaalse ohu kohta kogemus nagu filmis.

Vandalar
30.09.11, 10:15
Mulle meeldib lennata.

Potsataja
30.09.11, 10:16
Ja siis üks link, kus on lennuliiklus realtime's näha.

http://www.flightradar24.com/
(http://www.flightradar24.com/)

Ameerikas kuidagi jube vaikne, magavad vist alles ?

vennike
30.09.11, 10:19
sry for OT

tolmuahv mis saartel sa käisid filipiinidel ja kuidas meeldis ? Jaanuaris omal plaanis Boracay ja Palawan

nikitheone
30.09.11, 10:37
http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/ask-me-about-being-airline-pilot-flying-general-628324/

decent http://img697.imageshack.us/img697/9513/phaseofflight.jpg

tolmuahv
30.09.11, 10:41
sry for OT

tolmuahv mis saartel sa käisid filipiinidel ja kuidas meeldis ? Jaanuaris omal plaanis Boracay ja Palawan

Seesama Manila-Caticlani lend, millega pool Eestit on Boracayl käinud. Kui tugevat küljetuult saad maandumisel, siis on elamus garanteeritud.

alaska
30.09.11, 10:45
Mitte otseselt lennu endaga seotud, aga üks väheseid kordi, kui olen pidanud ise kangelast mängima: Singapur-Hong Kong lend. Minu kõrval tukub mingi paks hiina tädi. Üks hetk tuleb tema juurde mingi noor tüüp, ka hiinlane. Üritab tädi äratada, see magab edasi. Järsku lendab tüübil katus ära, hakkab röökima oma keeles. Tõmbab kusagilt välja noa (selle nüri käki, mis lennukites antakse) ja paneb selle ENDALE kõrile. Karjub täie pasaga edasi. Kõik ilgelt sapsu täis. Ma istusin täpselt selle tädi ja vahekäigu vahel. Võtsin siis rihma lahti ja tõusin aeglaselt ja rahulikult püsti. Et nagu eest ära tulla. Õnneks tüüp oli üsna rääbis, minust 15 kg kergem. Ilma erilist plaani omamata nägin võimalust tal nuga käest ära võtta. Rabasin siis randmest kinni ja surusin käe allapoole. Tüüp rabeles, aga polnud ilmselgelt isegi valmis nuga kasutama. Siis tuli üks 70-aastane vana appi ka. Varsti leiti cabin crew hulgast 2 härrat, kes tüübi äriklassi vedasid. Ma ei usu, et ta pidi selle eest juurde maksma. Kokkuvõttes üsna väikese reaalse ohu kohta kogemus nagu filmis.
:heart:

lauri89
30.09.11, 11:05
4) Finnairi NY-Helsinki lend, Airbus 330. Rootsi rannikul sai äikesetormis välguga otsetabamuse. Suhteliselt terav elamus ja harva juhtub. Isegi äriklassi cabin crew hulgas (kõik 40+ tädid) oli vaid üks, kel oli varem ette tulnud. Kui mu olematu soome keele oskus mind alt ei vedanud.

.

Mis juhtus lennukiga? Teeb ka see midagi?
Septembri alguses sai Rhodosel käidud. Helsingi-Rhodos, TUI firma lennuk. Igatahes Helsingis ootasime lendu ca 14 tundi. Öeldi, et lennuk on Stockholmis hoolduses vms. Lõpuks jõudis Helsingisse meie lennuk, kuid meie esimene lend peale ei saanud, said teise lennu rahvas. Ootasime edasi. Tuli miski araabia lennuk üleni valge, kleepsu jäljed alles peal, suhteliselt vana. Aga meeskonda ei saa võrrelda TUI lennufirma meeskonnaga tagasitulles, seega 5+. Helsingisse tagasi tulles hakkasime maanduma ja äike lõi otse lennuki kõrval ja käis räige pauk, väga napilt mööda.
Ise lennanud 8 korda. Ja korra mitumitu aastat tagasi ka tormi sisse lennanud, rihmad pidime peale panema ja räigelt raputas...

tolmuahv
30.09.11, 11:38
Üldiselt on lennukid ehitatud nii, et nad peaksid välgu üle elama. Aga samas mõni tuleb vahel alla ka. See Air France lennuk, mis Brasiiliast kohale ei jõudnud, oli väidetavalt vist saanud pihta, midagi oli pekki läinud ja edasi olid piloodid ära screwinud. Aga muidu efekt ise on lihtsalt räige pauk ja rappumine lennukis. Ikka selline, et kõrvad võttis lukku. Enda esimene mõte oli "tuled jäid salongis põlema, ärelikult "korke" välja ei löönud ja peaks OK olema" ja teise asjana vaatan alati, mis cabin crew teeb. Kui need ei paanitse, siis ei ole hullu. Seekord võttis tädidel ka jahedaks algul, paari sekundi pärast kõige vanem mutt juba naeratas ettevaatlikult ja ise ka enam ei muretsenud selle peale.

Muidu kui kuulete lennu ajal "Cabin crew, please be seated", siis on piloodil põhjust väga tugevat turbulentsi oodata ja võib juba ette põdema hakata :)

k2snakalle
30.09.11, 12:14
Ja siis üks link, kus on lennuliiklus realtime's näha.

http://www.flightradar24.com/
(http://www.flightradar24.com/)

Tore lingike, aga just vaatasin, et vaikse ookeani keskel vaid 1lennuk.. Usast (ma ei mäleta mis linnast dallas või washington) väljunud ja Tokyo poole teel olev. Äkki tõmbas kaardi peal lennuki risti (ninaga lõunapooluse suunas) ja siis kadus radarilt :D 10minti hiljem pole tagasi tulnud kuigi uuendab kaarti iga mingi 10seki tagant.
edit: 13minti peale kadumist ilmus siiski tagasi

Lennanud olen ise suht palju, midagi väga erilist juhtunud pole. Väiksed õhuaugud, aga vot kui need tulevad õhkutõusmisel, siis tõmbab seest ikka kõhedaks küll. Läbi äikesetormi lennanud ja polnud meeldiv, aga samas ei midagi väga õudsat. Mingi megasuuri raputusi, et nüüd asjad hakkaksid lendama, seda pole tundnud.

rahvavaenlane
30.09.11, 12:26
see flightradar24 ei träki kõike lennukeid moa meelest. suvel olin viljandi ligidal ja sealt läheb lennukoridor üle. oli üks moment kui korraga oli 4 lennukit täevas näha, vaatasin koheselt flightradar24 ja see näitas ainult kahte.

k2snakalle
30.09.11, 12:27
Ega jah, ei tahaks uskuda, et praegu on terve aafrika kohal vaid 3 lendu :D

Purz
30.09.11, 12:30
Ainuke juhus kui ma istmest kinni haarasin oli Stockholm - Tallinn lennul maandudes. Istusin akna ääres ja kõik oli norm nagu alati, just siis kui rattad maad pidid puudutama (minu arvates) keeras lennuk külje ette, nii, et ma vaatasin aknast maandumisrada. Sel hetkel oli küll tunne, et wtf mis nüüd saab!? Järgmine hetk olid rattad maas ja lennuk otse. Kogu see intsident kestis kokku mingi paar sekundit ma arvan ning enamus reisijatest ei saanud vist midagi aru.

Korra olen veel ca 2h "tiirelnud" udu tõttu, lennuk tuli maha ales 6ndal katsel. Tuleb tunnistada, et udu oli vägagi tihe - nähtavus oli 0. Ebameeldivaks tegi selle asjaolu, et hull kusehäda oli kuid kuna koguaeg nö tõusti ja maanduti siis ei lastud ka WCsse sest kohe pidime ju maha tulema. Igastahes, nii kui rattad maad puudutasin panin jookusga WCsse, kuigi stjuuardessid tegid kõva häält.

Lendamine ei häiri üldse, ei ole ka tavaliselt mingeid kõrvad lukus probleeme (nohuga on ainlt rõve). Ainult magada ei oska ma lennukis. Isegi 12h lennul saan healjuhul tunniks paariks silma kinni, lihtsalt und ei ole ega tule... Lennanud 100+ korda.

Spewmonkey
30.09.11, 12:46
Tagasilennul Hong Kongist 1. jaanuari hommikul on tasuta upgrade businessisse üks parimaid uusaasta kinke, mida välja mõelda annab. Eriti kui TLL-HKG-TLL maksis ~$400.

vennike
30.09.11, 12:49
meil siin Perthis on ka suht tuuline ja lennukid tihtipeale hädas. Töökoht on paar-kolm kilomeetrit maandumisrajast, lennukid tulevad täpselt üle pea, tuulise ilmaga tulevad külg ees, päris äge on vaadata.

rasmer
30.09.11, 18:00
Olen küll väga palju lennanud, aga lapsepõlves juhtus päris tihti, et lihtsalt läks süda pahaks. Mingil ajal kadus see ära, aga Vegasesse sõites kaks maandumist olid küll räigelt tuulised, nii et jälle oli megasitt olla. Tagasitulek oli ka "fun", sest Vegas-Denver liinil ootasime lihtsalt tund aega asfaldil mingeid hilinejaid, mida tegelikult üldiselt ei tehta, sel põhjusel+väike torm Denveris tähendasid seda, et jäin üle ookeani lennust maha. Ja loomulikult läheb see lend kord päevas, nii et 24h niisama passimist. Õnneks küll kõik kulud hüvitati.

Cypher0
30.09.11, 18:23
Otseselt lendamisega ei seondu, aga selline lugu tuli meelde, et sõbrad käisid eurotripil mingi kaks nädalat vms., külastasid enamikke Euroopa riike, ja ühel härral siis juhtus nii, et umbes poole tripi peal maandusid kuskil Ungaris (täpselt ei mäleta, võis muu riik olla, pole oluline), ja vend astub läbi turvaväravate, hakkas piiksuma. Eemaldas siis rahakoti ja võtmed ja saapad, jalutas uuesti läbi, ikka piiksub. Ok, püksid ka mingi pannalde ja kettidega, need ka ära. Jalutab läbi, jälle piiksub. Lõpuks oli nii, et tüüp aint bokserite väel, sokid ka jalas, jalutab läbi, ja no piiksub. Turvad ka hämmingus, ei saa aru mis jama on, tõid selle väiksema käeshoitava scanneri, mis ka metalli jms detectib, ja scannisid venna ära igatpidi. Siis selgus, et ta polnud nädal aega sokke vahetanud ja saapad enamus aega jalas olnud, niiet sokitallad olid kõvaks tõmmanud ja need piiksusidki.

Vandalar
30.09.11, 18:34
Otseselt lendamisega ei seondu, aga selline lugu tuli meelde, et sõbrad käisid eurotripil mingi kaks nädalat vms., külastasid enamikke Euroopa riike, ja ühel härral siis juhtus nii, et umbes poole tripi peal maandusid kuskil Ungaris (täpselt ei mäleta, võis muu riik olla, pole oluline), ja vend astub läbi turvaväravate, hakkas piiksuma. Eemaldas siis rahakoti ja võtmed ja saapad, jalutas uuesti läbi, ikka piiksub. Ok, püksid ka mingi pannalde ja kettidega, need ka ära. Jalutab läbi, jälle piiksub. Lõpuks oli nii, et tüüp aint bokserite väel, sokid ka jalas, jalutab läbi, ja no piiksub. Turvad ka hämmingus, ei saa aru mis jama on, tõid selle väiksema käeshoitava scanneri, mis ka metalli jms detectib, ja scannisid venna ära igatpidi. Siis selgus, et ta polnud nädal aega sokke vahetanud ja saapad enamus aega jalas olnud, niiet sokitallad olid kõvaks tõmmanud ja need piiksusidki.
:D kui see tõsi on, siis väga koomiline lugu ju. Sokid olid radioaktiivsed või?

leits
30.09.11, 18:47
vandalar sind yldse latsakse lennukile v .. fbi otsib sind ju

IamAllin
30.09.11, 18:48
iseolen umbes 10 korda lennanud ning iga faking kord on peale lendu kõrvad nii rõvedalt lukus. Ei aita mind need lutsukommid ega muud asjad:D Tõustes ja maandudes plaksutamine on suht venelaste teema imo, aga noh for fun võib ju, tänada piloote ja meeskonda turvalise sõidu eest:) Aga üldiselt ei meeldi ikka lennata. Egiptusesse minnes oli lennujaamas vms mingi probleem(meile ei öeldud mis kus ja mida on) ja tiirutasime pea poolteist tundi egipti kohal. Suht rõve tunne oli tegelt, meenus kohe Die Hard 2:)

Vandalar
30.09.11, 19:16
vandalar sind yldse latsakse lennukile v .. fbi otsib sind ju

Enam ei otsi, leidsid üles juba, nüüd võib maha rahuneda, leits.

muhaa
30.09.11, 22:28
Kobisin 2006a suvel Tallinnast Londonisse Easyjet õhubussiga. Esimene lend nn suure lennukiga. Kõik oli plaanipärane, kuni ettenähtud lennuaja (oli vast 2,5h) lõppedes maandumist mitte ei toimunud. Järsku ilmus nähtavusse lihtsalt vesi ja rannajoon kusagil kaugel. Too siis oli alles vana hea Inglismaa rannik. Mina olin enamvähem teadlik, et London mitte rannikulinn ei ole, seega kahtlaselt madal lendamine.
Lennuk keeras siis paremale-vasemale jne. Siis kostis mölafonist hääl, et this is your captain speaking and we have some technical problems and we maandume siin kusagil.
Ülevalt paistis mingi asfaldiriba, mõlemal pool põllud, traktorid jne. Sinna ribale siis tulime maha. Nii kui rattad maad puutusid, löödi reverskäik peale ja sai sõna otseses mõttes turvavöö otsas rippuda.
Suht suure kiiruse pealt keerati siis maandumisrajalt mingi suure platsi peale, rada sai veidi eemal lihtsalt otsa. Platsi peal mingid väikesed sportlennukid jne.
Tulid mingid mehed krusaga lennuki alla, kostis kõvemaid kuvaldapauke. Ei tea täpsemalt, mida seal tehti, aga veidi aja pärast öeldi, et kutsutakse bussid kohale ja et jätkame teekonda niipidi. Et London kusagil 300km minna.
Peale seda oli vaikus, kuni järsku öeldi, et me võtame lisakütust ja siis take off from middle of nowhere here. Tankisime.
Lennuk ruleeriti päris tolle lühikese raja algusesse, nii et tagarattad veel betooni peal olid ja siis anti paugust full speed. See oli päris lahe. Poleks arvanud, et 2 mootorit seda kolakat niimoodi liigutada jaksavad.
Logistasime siis maru madalalt Londoni poole. Peale ca 45min tulime maha. Kuivõrd olime nn plaaniväline maandumine, polnud meile vaba sloti muidugi anda. Kusagil raja lõpus kamandati välja ja sai jupp maad lennujaama hooneni trampida.
Ehh, lõpuks kohal. Nii 2,5 tunni asemel pea 6. Õnneks oli vastuvõtja taibanud vahepeal poes käia ja toreda pudeli Grantsi viskit osta.
Oli tore reis.

suitsutihane
01.10.11, 11:47
lennu ajal surub ka kürvadele :D mul juhtus üks kord nii, et lendasin ja jäin magama toidualuse peale toetudes, kui üles ärkasin oli üks kõrv poolkurt (teise kõrva peal magasin) ja väga valus, jühralt valutas igatahes ja hakkasin muretsema... aga poole tunni pärast köis kuuldav prõks ja korras :D igatahes kui juua saab on good time
Ohutusest- kui enne lennanud pole on arusaadav, et v6ib v2ike hirm olla AGA arvestades kui palju inimesi iga päev lendab ja kui vähe lennukeid alla kukub, on see tüesti väga ohutu transport. Pokkerimängija kui statistikat jagav tegelane peaks aru saama ju aru saama, et siis ei tohiks autoga ka sõita, palju ohtlikum. nonsense :D

virukunn
01.10.11, 11:55
Pokkerimängija kui statistikat jagav tegelane peaks aru saama ju aru saama, et siis ei tohiks autoga ka sõita, palju ohtlikum. nonsense :D

Nope. Kõik mõistavad, et ohutu ja õnnetusi juhtub vähe jms, aga kardetakse just seda hetke (k.a mina), et kui minek on, siis pole enam kuhugi p22su ja pead nö surma ootama alla kukkudes. Autoga sellist momenti pole ja autoga sõites hoiad asja ise kontrolli all enamasti, või saad oma sõidustiiliga ise endale paraja riskiastme valida vms. Kahe jalaga maa peal olla on ikka turvaline tunne :)

alaska
01.10.11, 12:29
Statistiliselt on nii, et kui sa käiksid Tallinnast Tartusse tööl, sinna sõidaksid taksoga ja tagasi lennukiga, siis lennukiga crashid sa 12 korda tõenäolisemalt kui autoga.

qbj0hn
01.10.11, 12:38
Statistiliselt on nii, et kui sa käiksid Tallinnast Tartusse tööl, sinna sõidaksid taksoga ja tagasi lennukiga, siis lennukiga crashid sa 12 korda tõenäolisemalt kui autoga.

Mulle eluaeg vastupidist süvendatud, fakte pole uurinud tho.

alaska
01.10.11, 12:45
Statistika on jah selline imelik asi, mida saab vastavalt enda soovidele väänata. Kuna enamus õnnetusi lennukiga juhtub õhkutõustes või maandudes, siis peaks olema selge, et kui võrrelda igat sinu autosseistumist ja kuhugi sõitmist (poodi nt) lennuki kohaltvõtuga, siis lennuk on tunduvalt ohtlikum. Ohutu lennukisõit tuleb statistiliselt sellest, et iga ohtliku õhkutõusuga läbitakse tohutu hulk ohutuid kilomeetreid, autoga aga oled sa ühesuguses ohus kogu reisi vältel. Minu näites oli lühike vahemaa, aga palju õhkutõuse ja maandumisi.

ristijeesus
01.10.11, 13:18
Kui võtta näiteks ainult Ryanair ja Easyjet, kelle teenust kasutab aastas kokku üle 100 miljoni reisija, siis pole mitte ükski inimene nendega lennates kunagi surma saanud. Isegi kuuevarbaliste pankrotiohus AB on siiani kõik reisijad tervena maapeale tagasi toonud. Meie EA samuti. Lendamine on ikka päris turvaline võrreldes autosõiduga.

Pahvak
01.10.11, 13:30
Nojah. Mõtlesin enne selle alaska 12x jutu peale, et mis seal vahet on kas õnnetus juhtub tõenäosusega 1/100 000 või 12/100 000. Minu eelistusi transpordi osas see väga ei mõjuta. Numbrid muidugi lambist võetud.

ranka
10.10.11, 23:43
Statistika on jah selline imelik asi, mida saab vastavalt enda soovidele väänata. Kuna enamus õnnetusi lennukiga juhtub õhkutõustes või maandudes, siis peaks olema selge, et kui võrrelda igat sinu autosseistumist ja kuhugi sõitmist (poodi nt) lennuki kohaltvõtuga, siis lennuk on tunduvalt ohtlikum. Ohutu lennukisõit tuleb statistiliselt sellest, et iga ohtliku õhkutõusuga läbitakse tohutu hulk ohutuid kilomeetreid, autoga aga oled sa ühesuguses ohus kogu reisi vältel. Minu näites oli lühike vahemaa, aga palju õhkutõuse ja maandumisi.

+1

Üleüldse võrdlus auto vs lennuk on debiilne. Kui maailmas oleks täpselt samapalju autosid kui lennukeid ja iga autojuht läbiks samasuguse koolituse kui lennupiloot ning igat autot/autojuhti enne igat sõitu kontrollitakse nagu lennukeid/piloote siis lennuõnnetuste statistika võrreldes liiklusõnnetustega erineksid nagu öö ja päev.

Afeen1989
11.10.11, 14:09
Ise lendasin esimest korda nii kuu aega tagasi Helsingi-Frankfurt ja tõeliselt kaiffisin lendamist, tasuta pirukas ja paar napsu tegid veel mõnusamaks oleku. Aga autoga sõita Tln-Tartu maanteel siis tõesti peaks mainima ,et sitaks olnud olukordi kus nibin nabin pääsenud, mingid ossid arvavad ,et peavad kindlasti oma bemmiga tegema mõõda sõite kuskil päraperses kurvi peal.
Seega kõik liiklusvahedid ohtlikud ja jala ei tasuks ka enam üldse kõndida kuna ohtlik on.

Olen kuulnud ,et võta kohad lennuki taha otsa seal pidavalt olema natuke suurem protsent ,et alla kukkudes ellu jääd.Rõhutan ,et olen kuulnud pole 100% kindel selles :)

tolmuahv
11.10.11, 14:12
Viimane ei vasta vist tõele. Mingi research väitis, et see sõltub õnnetuse liigist. All in all ei pidavat vahet olema eriti, kuivõrd sa ei tea, milliseks õnnetuseks just parasjagu valmistud.

ranka
11.10.11, 14:53
Olen kuulnud ,et võta kohad lennuki taha otsa seal pidavalt olema natuke suurem protsent ,et alla kukkudes ellu jääd.Rõhutan ,et olen kuulnud pole 100% kindel selles :)

Nope. Väljapääsu uste juures kõige suurem % ellujääda


http://www.youtube.com/watch?v=RXaTtsnZZz0

emmimees
11.10.11, 15:16
Videos ju selgelt öeldakse, et tagumistel reisijatel on 40% suurem tõenäosus ellu jääda :D.

Afeen1989
11.10.11, 15:20
Et siis selline õnnelik juhtum ka.
http://www.youtube.com/watch?v=MSPsrhCPt-0
Ma viiks vennale raudselt pudeli Vanakat.
http://www.youtube.com/watch?v=cGQg1FL7gDQ&NR=1

kollane
11.10.11, 15:44
http://www.youtube.com/watch?v=Hb_Czly6D_c

dok ka sellest tehtud. olen kõik osad ära vaadanud, soovitan.

full list osadele:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mayday_(TV_series)

nikitheone
11.10.11, 17:44
meh, lendasin täna tln-helsingi-budapest. igav oli nagu alati ning lennujaamatoit + lennukitoit on ikka veel halb :(

bauss
12.10.11, 15:03
lennujaamatoit oleneb küll igati lennujaamast ja sealsetest söögikohtadest, nii ei saa üldistada. kopenhaageni lennujaamas parim steak, mida söönud olen näiteks.

petteri
12.10.11, 16:15
http://www.youtube.com/watch?v=Hb_Czly6D_c

dok ka sellest tehtud. olen kõik osad ära vaadanud, soovitan.

full list osadele:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mayday_(TV_series)

Tõsiselt hea sari jep, endal praegu poole peal vaatamine, soovitan!

Endal tuleb kohe varsti esimene lend, loodab, et kõik läheb normilt.

peete82
12.10.11, 16:41
lennujaamatoit oleneb küll igati lennujaamast ja sealsetest söögikohtadest, nii ei saa üldistada. kopenhaageni lennujaamas parim steak, mida söönud olen näiteks.

aga kallis kui kurivaim.