PDA

View Full Version : Elu



poker69
27.02.09, 17:35
Mul paar küsimust
1) kui oled elu kutseline pokkeri mängija siis vahest ei püruugi + jääda ,aga kuidas siis elad üür vesi elekter jnejne?
2) kas peab mängima tõesti igapäev et tulla ots-otsaga kokku
3) kuidas teie(elukutselised)oma eluga toime/rahul olete?
Tänan

Rensu
27.02.09, 18:30
1) Siiamaani pole seda kuu lõikes õnneks juhtunud. Arvan, et enamus headel pokkerimängijatel seda muret ei ole ka. Vähemalt cashimängijatel. Heal mängijal on ju ikkagi BR. Ja kui hädasti vaja saab rasketel aegadel sealt elamiskuludeks raha võtta.
2) Mida kõrgemaid limiite mängida seda vähem on vaja mängimise peale aega kulutada. Samas seda rohkem analüüsi peale. Mina isiklikult võtan nädalas paar vaba päeva vähemalt.
3) Pole varem nii rahul ja õnnelik olnud oma 26 aasta peale.
Tänan.


Mida täpsemalt sa mängid?

ranka
27.02.09, 19:45
Mul paar küsimust
1) kui oled elu kutseline pokkeri mängija siis vahest ei püruugi + jääda ,aga kuidas siis elad üür vesi elekter jnejne?


Hoida 'reservraha' ja kui mul peaks hetkel midagi perse minema (näiteks bankroll kaob mingil põhjusel), siis on mul mõned kuud kaetud. Kui peaksin elama laia elu, siis võib see reservidest piisada neljaks-viieks kuuks, kui mitte siis vähemalt aastaks ja ma oskan väga-väga kokkuhoidlikult elada, kui asjad peaksid olema nii halvad, et roll kaob või/ja enam kausmit ei suuda pokkeriga teenida.



2) kas peab mängima tõesti igapäev et tulla ots-otsaga kokku

OLENEB limiidist ja sinu kulutustest. Kui oled ema kulul elav poissmees, siis piisab kuus 20-nest neljatunniliselt mängupäevast 20NL-is, et omale ühistranspordi kuukaarti ja LAN partyde rahad kinni maksta ning vahest premeerida end mõne huvitava aga kallima mänguga. Kui oled aga üksi elav poissmees, kes elab kesklinna üürikas ning käib igapäev pidudel ja stripikates, siis peab tõesti igapäev 100NL-as grindima, et pankrotti ei läheks.

Tegelkkues võin öelda nii, et kui tahad teeni Eesti keskmist palka (lol, ma ei tea palju see on aga panen $1000, mis on tegelt vist liialdus tänasel päeval) siis ei pea igapäev mängima, kui võtame kasumihulka ka boonused ja rakebacki.





3) kuidas teie(elukutselised)oma eluga toime/rahul olete?
Tänan


See jällegi oleneb inimesest. Mina olen isiklikult väga rahul oma eluga, sest ma valisin pokkerimängija elukutse, kuna pokker oli mu suurimaid kirgi ja hobisid omal ajal. Ja väga tore ning mõnus on ühendada oma lemmikhobi ning töö. Ja toime tulen muidugi väga hästi :]

muhkLionu
27.02.09, 23:01
Kui sul on neli kasvavat last ja pangalaen 20 aastaks, siis soovitan jääda oma kella 9-st - 18-ni päevatöö juurde ja võtta seda piskut, mis pokkeris vahel laekub kui preemiat.

zyxxx
27.02.09, 23:42
1) kui oled elu kutseline pokkeri mängija siis vahest ei püruugi + jääda ,aga kuidas siis elad üür vesi elekter jnejne?



Kui oled ettevõtja ja firma kaks kuud näiteks kahjumis töötab, mille arvelt siis üüri, vee ja elektri ära maksad? Säästud on need, mis on nii majanduses kui ka pokkeris väga tähtsal kohal. Ei saa elada süüdimatult palgapäevast palgapäevani, sekka veel sõpradelt raha juurde laenates.

ranka
27.02.09, 23:48
Kui oled ettevõtja ja firma kaks kuud näiteks kahjumis töötab, mille arvelt siis üüri, vee ja elektri ära maksad? Säästud on need, mis on nii majanduses kui ka pokkeris väga tähtsal kohal. Ei saa elada süüdimatult palgapäevast palgapäevani, sekka veel sõpradelt raha juurde laenates.



VOH!!!! Minu hääl sellele postitusele! Et pokker ongi nagu ettevõte ja selle majandamine ei nõue miskeid eriteadmisi ja põhimõtteliselt kogu majandus säilibki samal põhimõttel nagu pokker, et tuleb mõelda paar sammu ette.

BuildUp
28.02.09, 00:47
2) kas peab mängima tõesti igapäev et tulla ots-otsaga kokku



This is funny. :D

NL2 ja NL4 obv küll, aga kui juba NL50 oled, siis ei ole küll mingit ots-otsaga juttu.

RudiTurbo
28.02.09, 01:42
Kui oled piisavalt tark, et pokkerist ära elada, siis oled ka piisavalt tark, et miinuskuude jaoks on plaan olemas. Pole see ju suurt muud, kui Bankroll management kõrgemal tasemel.

Maheaatom
28.02.09, 12:08
Kulutamisega ei tohi liiale minna, oled sa siis ettevõtja, pokkerimängija või palgatööline ning kindlasti peavad olema teatud reservid. Mina pean õigeks järgmiseid põhimõtteid (hetkel küll ei jälgi neid veel päris 100%, aga kindlasti püüdlen sinnapoole):
1) Kinnisvara väärtus, kus elad, ei tohiks ületada sinu 5 aasta teenistust (keskmine viimase kolme aasta teenistus, mitte hetkekasum/palk). Seepärast peaksid majanduse tipphetkel 20-30K kuus teeninud müügimehed või ehitustöölised elama just nimelt üürikates või 2-toalistes tavalistes korterites, mitte mingites 3 milli maksnud boksides või küprokkuutides. Just need tegelased kipuvad maj. kriisi tingimustes esimestena oma kuutidest ilma jääma, sest kuskilt ei tule piiramatult seda pappi, millega oma 20-25K suuruseid kuumakseid (millest lõviosa on intress) tasuda. Põhimõte - iga hinna eest oma maja/korralik kodu - on vale!
2) Kui oled autoomanik, siis auto võiks maksta kuni ühe aastapalga. Saksamaal sõidab S-klassi MB-ga 50-aastane miljonär, Eestis ... vaadake ise kes. Kui teenid 20K kuus, siis pole vaja endale "länkarit" osta - mõned aastad vana Civic kõlbab suurepäraselt. Luksusautod ei hoia oma hinda ja sageli on nende hetkeväärtus (jääk) turuhinnast madalam, mis teeb raskeks ka nendest loobumise kui on võetud tähtajaline kohustus (liising). Mõttetu on kulutada 60% oma palgast auto (õigemini selle väärtuse langemise ning intresside) peale. Ja perel ei pea tingimata olema kaks autot, kui ühte kasutab üks pereliige ainult selleks, et 3 km. kaugusele tööle sõita. Põhimõte - igale pereliikmele oma (luksuslik) auto - on täiesti vale!
3) Rahalisi varasid (võimalikult likviidsed - n. tähtajaline hoius) võiks olla piisavalt, et elada vähemalt kuus kuud vanasid elustandardeid jälgides või 12 kuud kokkuhoidlikult. Nende varude kallale tohib minna vaid äärmisel vajadusel! Nende rahaliste varade alla ei liigitaks mina mingeid ostetud vidinaid, aktsiaid, "pokkeri bankrolli", tuttavatele antud laene vms. Kui sa kulutad kuus n. 20K laristades ja 10K kokkuhoidlikult elades, siis võiks kuskil vähemalt $10.000 arvel olla. Ja heitlikus majanduskeskkonnas ei tee paha oma varasid hoida mõned teises valuutas kui Eesti kroonid. Põhimõte - kindlusta oma seljatagune!
4) Meelelahutuse peale ei soovita kulutada ülemäärast pappi (kuni 20% on majanduslikult mõistlik, samas enamus inimesi ei ela õnneks või kahjuks anyway majanduslik põhimõtete järgi). Kui lükkad ikka kuskil käru ja teenid 7K kuus, siis ei ole vaja igal reede Egoistis söömas käia või ööklubis iga nv. 2K maha juua (eriti kui mõlemal juhul on peamiseks eesmärgiks kellegi ees "kõvatada"). Jah, sul on see üks päev lõbus, aga muul ajal elad nagu rott ja tuttavad seljataga lasevad peenikest naeru. NB. ka (interneti)pokker, kasiinod, home-game jne. kuulub sinna alla (kui sa ei ole just elukutseline mängija). Paraku on see punkt asi, millest kuni 25. eluaastani on üsna raske aru saada (ütlen seda ka omadest kogemustest). Põhimõte - ülearusena tunduvat raha ei pea ilmtingimata maha jooma/mängima - on palju targemaid kohti kuhu see paigutada.
5) Ela vastavalt oma võimalustele ja ole selline nagu sa oled. Ei ole mõtet teha tohutuid pingutusi nägemaks välja see, kes sa ei ole või üritada jätta teistele väärt muljet. Ma olen näinud Armani ülikonnas venda Säästumarketi ees bussist välja astumas ja tüdrukuid, kelle mantel on tema kolme kuu palk ja pole "kellegi poolt kingitud". Teisalt on mul üsna raske mõista ka üle 30K kuus teenivaid inimesi, kes käivad riides sõna otses mõttes kaltsudes aga see sellesk. Põhimõte: inimest ei hinnata selle järgi, millesena ta end näitab, vaid selle järgi kes te tegelikult on.

BuildUp
28.02.09, 12:34
Väga kuldne post Maheaatomilt. :)

Aga üldjuhul pokkerimängijad saaavad siiski paremat elu elada, kui tavalised 8st 5-ni tööinimesed. Kui 40k kuus teenid( mis on pokkeriga täiesti võimalik), siis ei ole vaja ikka Civicuga ka sõita, ning võib mõne korralikuma pilli juba osta. Aga üldjuhul sellega olen ma täisti nõus, et mingi osa rahast tuleb kindlasti hoiusele panna. Ntks kui teenida 40k kuus, siis 1/3 palgast võiks vähemalt alles hoida. Vähemalt endal on sellised plaanid. Aga muidugi inimesi on igasuguseid. ;D Tean ühte tüüpi, kes on mitu aastat Norras tööl käinud ning kui on teeninud seal paari kuuga 50-60k ja tuleb Eestisse, siis elab selle paari nädalaga maha ja pärast pole raha lennupiletitki osta, millega tagasi tööle lennata.

ranka
28.02.09, 13:33
Maheka jutt on ikka mahedalt tõsi aga kahjuks ei suuda neljandast punktist eriti kinni pidada. Tähednab suudan küll, et minu keskmise kuuteenituse ja meelelahutuse suhe on päris hea võrreldes "muude" inimestega aga samas see summa, mis kuus meelelahutuse peale kulub on teinekord ikka väga suur ning võib olla rohkem, kui keskmise inimese palk :( Ja SEDA PARANDAN KINDLASTI!

LOL ja teise punkti koha peale võib öelda, et paar aastat tagasi sõitsin 5k eeki maksva opeliga ja nüüd 40k maksva bemmiga, mida plaanisin lähiajal uuendada aga muutsin meelt ning tõenäoliselt jääb järgmiseks viieks aastaks mu ustavaks kaaslaseks :D Samas ei ole häbi ka vanade rontidega sõita, pole miski autopede ja tähtsam on ikka soe tuba, täis kõht ning kindel tulevik, kui tutikas auto.

zyxxx
28.02.09, 13:37
Tean ühte tüüpi, kes on mitu aastat Norras tööl käinud ning kui on teeninud seal paari kuuga 50-60k ja tuleb Eestisse, siis elab selle paari nädalaga maha ja pärast pole raha lennupiletitki osta, millega tagasi tööle lennata.


Sina tead ühte, mina tean vähemalt kümmet sellist ;D
Maheaatomi jutt on tõepoolest kuldne :)

alaska
28.02.09, 14:26
Ma ei ühine maheaatomi teksti pooldajatega, meeldib muidugi see viimane lõik, ole nagu oled..
Esiteks olen ise see ehitaja, kes aasta tagasi 30K teenis ja praegu esimest korda üle 15 aasta kuukaardi ostis. Teiseks on mul elule natuke teistsugune lähenemine viimaselajal kujunenud, kus puudub igasugune hirm tuleviku ees ja kahetsus mineviku pärast, üldiselt väga pikk teema, aga mingil eluhetkel jõuavad kõik sellesse punkti.

Tigrano
28.02.09, 14:50
Maheka jutt on ikka mahedalt tõsi aga kahjuks ei suuda neljandast punktist eriti kinni pidada. Tähednab suudan küll, et minu keskmise kuuteenituse ja meelelahutuse suhe on päris hea võrreldes "muude" inimestega aga samas see summa, mis kuus meelelahutuse peale kulub on teinekord ikka väga suur ning võib olla rohkem, kui keskmise inimese palk :( Ja SEDA PARANDAN KINDLASTI!

LOL ja teise punkti koha peale võib öelda, et paar aastat tagasi sõitsin 5k eeki maksva opeliga ja nüüd 40k maksva bemmiga, mida plaanisin lähiajal uuendada aga muutsin meelt ning tõenäoliselt jääb järgmiseks viieks aastaks mu ustavaks kaaslaseks :D Samas ei ole häbi ka vanade rontidega sõita, pole miski autopede ja tähtsam on ikka soe tuba, täis kõht ning kindel tulevik, kui tutikas auto.


No see auto jutt on mööda, kui ikka mitu milli aastas tasku panna, kasvõi miljoin või isegi vähem, siis oma turvalisuse ja mugavuse huvides võiks juba kasvõi osta mingi uuema auto, milles 50km/h avariis kohe sandiks ei jää. Ja oletame 5 aasta pärast on sul 10 milli või rohkem, miks peaks seda raha koguaeg arvel hoidma ja mitte midagi ostma, ei näe pointi.

ok2aa
28.02.09, 14:53
ma pole nõus selle 100k eeki pangaarvel punktiga. mul on tavaliselt kuskil 20k peale arvete maksmist kontol - rohkem pole mõtet hoida imo. kui vaja siis saaks alati juurde ja kui midagi suurt vaja osta siis saab ka ette planeerida.

aga praegu on ikka nii paljud inimesed bustod. unreal, kõiki koondatakse ja kärbitakse. imo ei tasu praegu küll korralikust töökohast loobuda "pokkerproks" saamise nimel.

ranka
28.02.09, 15:46
No see auto jutt on mööda, kui ikka mitu milli aastas tasku panna, kasvõi miljoin või isegi vähem, siis oma turvalisuse ja mugavuse huvides võiks juba kasvõi osta mingi uuema auto, milles 50km/h avariis kohe sandiks ei jää. Ja oletame 5 aasta pärast on sul 10 milli või rohkem, miks peaks seda raha koguaeg arvel hoidma ja mitte midagi ostma, ei näe pointi.


Jah tõsi aga mu point oli ju selles, et kindel tulevik/olevik >>>>>>>>>> uus auto. Mis ma selle turvalise autoga teen, kui elan samal ajal üürikorteris, söön kiirnuudleid ning elan palgapäevast palgapäevani.

ranka
28.02.09, 15:51
ma pole nõus selle 100k eeki pangaarvel punktiga. mul on tavaliselt kuskil 20k peale arvete maksmist kontol - rohkem pole mõtet hoida imo. kui vaja siis saaks alati juurde ja kui midagi suurt vaja osta siis saab ka ette planeerida.

aga praegu on ikka nii paljud inimesed bustod. unreal, kõiki koondatakse ja kärbitakse. imo ei tasu praegu küll korralikust töökohast loobuda "pokkerproks" saamise nimel.


Kui kindel töökoht ja ise hakkaja mees, siis täiesti pohhui, vilistagu kontolt kasvõi null vastu peale arvete maksmist (obv, et parem, kui miski päkk-app papp olemas kuskil).

Aga kui oled minusugune ilma kogemusteta pokkeriprost laiskvorst siis on ikka mõnusam, kui natukenegi seljatagune kindlustatud ning peale bustoks minemist ei pea ema käest raha laenama minema, et välja jooma minna. Kahjuks neid minusuguseid loodreid on terve ilm täis -- ja veel õudsem, need samad loodrid on veel hullemad, kui mina, sest peale selle, et nad ei ole prillidega pokkeriprod, omavad nad erinevalt minust reeglina päris suurt maksukoormat liisingute, laenude ja järelmaksude näol. Ning obvious, et headel päevadel nad ka natuke säästsid -- nad ei kogunud pappi sukasäärde inflatsiooni ootama vaid hoopis õllekõhule mõne pekivoldi näol.

Tigrano
28.02.09, 15:58
Jah tõsi aga mu point oli ju selles, et kindel tulevik/olevik >>>>>>>>>> uus auto. Mis ma selle turvalise autoga teen, kui elan samal ajal üürikorteris, söön kiirnuudleid ning elan palgapäevast palgapäevani.


Kui palgapeävast palgapäevani, siis loobulikult ;D

ok2aa
28.02.09, 17:34
Kui kindel töökoht ja ise hakkaja mees, siis täiesti pohhui, vilistagu kontolt kasvõi null vastu peale arvete maksmist (obv, et parem, kui miski päkk-app papp olemas kuskil).

Aga kui oled minusugune ilma kogemusteta pokkeriprost laiskvorst siis on ikka mõnusam, kui natukenegi seljatagune kindlustatud ning peale bustoks minemist ei pea ema käest raha laenama minema, et välja jooma minna. Kahjuks neid minusuguseid loodreid on terve ilm täis -- ja veel õudsem, need samad loodrid on veel hullemad, kui mina, sest peale selle, et nad ei ole prillidega pokkeriprod, omavad nad erinevalt minust reeglina päris suurt maksukoormat liisingute, laenude ja järelmaksude näol. Ning obvious, et headel päevadel nad ka natuke säästsid -- nad ei kogunud pappi sukasäärde inflatsiooni ootama vaid hoopis õllekõhule mõne pekivoldi näol.





nõus, ma rääkisin muidu üldse ainult sularahast (või rahast, mida saad ATMist kohe välja võtta). säästud on hoopis eri teema ning põmst kogu mu papp ongi säästudes, mida ma ei saa kohe kasutada, kui vaja on.

Fortune
28.02.09, 23:48
Ma ei hakka teiega üldse vaidlemagi, aga tahaksin lisada, et iga vähegi mõistlikum inimene peaks mingisugustki raha arvel hoidma. Selles suhtes, et sa võid mingi tegija pokkeris olla, aga kui sul millestki ikkagi elada pole, siis pole midagi teha. Mingisuguse raha peaks alati tagavaraks hoidma, ei loe palju kuus teenida, tagavara peaks alati olema.

Tigrano
01.03.09, 02:57
Ma ei hakka teiega üldse vaidlemagi, aga tahaksin lisada, et iga vähegi mõistlikum inimene peaks mingisugustki raha arvel hoidma. Selles suhtes, et sa võid mingi tegija pokkeris olla, aga kui sul millestki ikkagi elada pole, siis pole midagi teha. Mingisuguse raha peaks alati tagavaraks hoidma, ei loe palju kuus teenida, tagavara peaks alati olema.


Ja mida rohkem seda parem ;D