PDA

View Full Version : JJ UTG



metsnik
05.11.11, 19:17
Tere

Vabandan ette, et pole ilus konverditud käsi (live turniirilt kah), kuid mure siis selline. Turniiril vist 15-16 mängijat alles, raha saab FT, lauas 7-8 mängijat. Tunnike kuivanud, kuna kätt üldse polnud ja sellest ka veits tiltis.

stack kusagil 50-55K, avg äkki 75-80K. blindid 4K/2K, ante 400.

Olen UTG, leian JJ ja panen 2,5x BB. UTG+1 reraise 28K peale. Kõik foldivad minuni. Villane pole eriti potte mänginud.

Kas ja kui lihtne fold see on? Selge, et valikuid on vaid 2.


Minu mõistus jooksis veits kokku, osalt live kogemuse vähesuse tõttu.

Tänud ette!

rasmer
05.11.11, 21:18
Ei ole fold. Tight image sul küll, aga stack size on selline, et all-in igal juhul.

KristjanLaas
05.11.11, 21:29
[QUOTE=rasmer;380434].

edit: homme vaatan käe üle, hetkel igastahes tundub lives kindel fold...

leits
05.11.11, 21:46
25bb'ga foldite JJ:S?

yolpa
05.11.11, 22:08
snap shove imo

widescreen
05.11.11, 22:12
ma ka calliks lootuses, et vähemalt oleks flip

rasmer
05.11.11, 22:16
25bb'ga foldite JJ:S?

Herol isegi 12-14bb vist.

KristjanLaas
05.11.11, 22:37
mis range peale panete live UTG1 mängija?

edit: palun saage aru, et live UTG1 3bet mehel ei ole siin ever alla AK/JJ, vaatamata stackile.

metsnik
05.11.11, 22:55
See häda oligi, et UTG1 jaoks pidi mu image päris tight olema ja ta ka ise polnud mingi halb mängija. Tema stack oli vist veidi üle 100K. Mis käega ta 3betib minu imagega seal sellest positsioonist? Või siis küsime, millise käega ta teeb seda, mida me preflop beatime? AK maybe? Unenäos ka TT? Ma olin oma otsuse juures kindel, et ta ei jebi seal mingi rämpsuga, vaid on tugev - nüüd kui tugev?

Kaine peaga mõeldes olen ma seal enamik kordadest beat. Vähene live mängu kogemus maksis kätte aga sellega, et ma ei tajunud enda stacki piisavalt hästi. Järgmise käega käiks bb üle ja ma tundsin, et seal foldides oleks liiga shordiks jäänud ja callisin peamiselt seetõttu. Tegelt oleks foldides ligi 10bb alles jäänud, mis olnuks veel mängitav.

Sedapuhku siis otsustasin shove kasuks ja sain AA-lt calli. Blindi pealt olla veel AJ folditud. Elik teema mõte - is this poker või on seal ikkagi fold? Ilmselt ikkagi fold, kuna stacki veel oli. Või on muid arvamusi?

qbj0hn
05.11.11, 23:28
14BB-ga passite ja oodate siis QQ+ ?

lol, live pokers

metsnik pls postita see 2+2 või ma postitan ise kui sa ei viitsi, ma tõsiselt tahan teada kas seal folditakse.

Ega mul aimu pole endal, mul live sample väga väike ikka aga seal foldida tundub kuidagi ridic.

Lisaks peale kätt kohe jooksevad blindid ka ju üle, paar ringi veel ja kuivab asi kokku. ma kyll ei foldiks seal ise, paremat kohta vast ei tule kus panna

metsnik
05.11.11, 23:48
Ole hea ja postita. btw, poleks stacki "misreadinud", oleks seal ilmselt lihtsamalt foldinud. vähemalt oma tarkusest oleks nii toimetanud. ja oleks see mingi blindide vaheline võitlus, siis ma poleks seda teemat siia postitanudki (ja samuti mitte foldinud).

qbj0hn
06.11.11, 00:12
http://forumserver.twoplustwo.com/183/midstakes-mtt/live-tourney-jj-utg-getting-raised-tight-good-player-1122585/#post29668868

Mai tia mis turna see oli aga ma panin midstakes MTT-de alla kuna sealt saab normaalsemaid vastuseid vast.


EDIT: Esimene vend seal andis päris korraliku vastuse .

reggie
06.11.11, 02:42
Easy fold, way to easy.

palun saage aru, et live UTG1 3bet mehel ei ole siin ever alla AK/JJ, vaatamata stackile. +5
14BB lives on suur hunnik nuppe isegi koos antega.

qbj0hn
06.11.11, 12:23
AK foldite ka seal siis? Kui JJ foldite peaks ju AK ka mucki minema.

Ja kui sa oleksid vastasest kõvasti ees olnud oleksid ka selle teema teinud=?

Peale avangut ja foldimist ja kohe kui blindid ja anted sinust järgmise kahe käe ajal üle jooksevad langeb su stack miski 38k peale, the f sa parema koha veel leiad, et sisse panna? Enne lükkad positsioonist rääbisega kui siukses kohas? Tõenäosus, et parem käsi selle aja jooksul tuleb on suht väike ja tõenäoliselt läheb see käsi sul väiksema stackiga ja lightimalt sisse peale seda foldimist. Mängitakse siin võidu või mincashi peale?
But hey, that's just me.

metsnik
06.11.11, 14:55
qbj0hn, tänan postitamast, kuid see vahe, et tegelikult POLNUD mu stack nii väike kui ma arvasin. 9-10bb-ga kannataks seal veel mängida, oleks stack näiteks poole väiksem olnud, polnuks mitte mingit küsimust. Või vähemalt see on mu tees kätt hiljem analüüsides. Selles osas läks p2p postitus veits viltu.

metsnik
06.11.11, 14:59
Ja ma ei mänginud mincashi peale, vaid selle peale, et teha head mängu. Kahju polegi peamiselt sellest, et välja langesin, vaid sellest, et tegin vist vea, kuigi paistab, et arvamusi on erinevaid. Ja ei olegi ju vaja oluliselt paremat kätt. Asi lihtsalt selles, et seal haises nii, et tal on selgelt üle poole kordadest seal QQ+, seega ma lähen 2-oudist püüdma. Ilmselt leidnuks koha nuppude sisse saamiseks hiljem, mitte tingimata parema käe, kuid vähemalt enamate outidega.

Ma ütlen uuesti - ma ei jutlusta mingit "tõde" siin, vaid kirjutan, kuidas mina kätt hiljem analüüsin ning loodan, et paremad mängijad siis kinnitavad asja või lükkavad ümber

KristjanLaas
06.11.11, 15:14
Jah, võidu peale mängimise vabandus ei ole hea vabandus, siis võiks any2 sisse callida, sest mängime ju võidu peale.
Võidu peale vabandus on hea siis, kui flippame vastase range vastu, siis tuleb flipp vastu võtta, aga kui vastane basically näitab overpairi, siis ei pea callima JJ-ga.

2p2sse seda kätt panna ei saa, kuna suure tõenäosusega ei vasta keegi seal fold ilma eesti live samplita, aga eesti live sampliga vastaksid suur enamus seal fold, ka qbjohn.

Codecci
06.11.11, 15:51
Basically, kui me käsitleme UTG+1 muuvi shovena, on meil vaja maksta 45K (juhul kui meie stack 55K), et võita meie sissepandud 10K + 8.8K anted + blindid + 55K vastase shove. Maksta 45K, et võita 118.8K pot, equityt seega vaja 37.9%. JJ equity JJ+, AK+ range vastu on 36.585%. Suht close, kui me paneks vastase range ka AQs siis oleks meie equity juba napilt üle selle. See siis cashimängija seisukohalt, kas turniiri seisukohalt loeb midagi rahakohtade lähedus/ICM/whatever ka, seda ma ei tea (harige mind).

Küsimus on nüüd selles, mis on vastase range. Seda on minu arvates 1 turniiri põhjal üsna võimatu öelda. Ühe Eestis toimuva turniiri jooksul mitu kätt sa sama vastasega saad mängida, max 100? Ei ole eriline sample põhjapanevate järelduste tegemiseks imo. Isegi kui me anname vastasele ülitight range QQ+, AK+ on meie equity 36.190%, seega shovedes me suurt viga kunagi ei tee. Aga kui vastane on terve turniiri carddead olnud ja nüüd leiab TT/AQ+ mis tema jaoks vb 25BB deep on nuts ja me foldime oma 47% equityga - see on juba palju suurem viga.

Mina shoveks.

KristjanLaas
06.11.11, 15:54
JJ/AK panin ma optimistlikult laiaks range.

Aga tõesti, mina selle mängijaga lauas ei istunud, küll aga ei kajastu %des eelis laua ees, mis sul jääb kui sa foldid. Tugeva fieldiga turniiril on see nuppude koht, sellisel ma arvan, et mitte.

Codecci
06.11.11, 15:56
Kuidas siis Eestis 25BB deep AK-d mängitakse?

KristjanLaas
06.11.11, 15:59
Lihtsalt ma ei ole näinud live nitilt EVER UTG raise vastu mitte nutsi (AA, KK, harva QQ).Eriti veel tight vastase vastu, minu vastu on hulluks mindud küll ja JJ-ga ära stackitud vahel pre. (mitte UTG avangu vastu siiski, UTG samplit pole kahjuks enda kohta sellist)

AK on drawing hand ja püütakse pihta saada nii deep või äärmisel juhul shoveda imo.
See, et vastane reraises veel, mitte ei shovenud jätab ka sitaks tugeva mulje.

Codecci
06.11.11, 16:11
Lihtsalt ma ei ole näinud live nitilt EVER UTG raise vastu mitte nutsi (AA, KK, harva QQ).Eriti veel tight vastase vastu, minu vastu on hulluks mindud küll ja JJ-ga ära stackitud vahel pre.

AK on drawing hand ja püütakse pihta saada nii deep või äärmisel juhul shoveda imo.
See, et vastane reraises veel, mitte ei shovenud jätab ka sitaks tugeva mulje.
Defineeri live nit. Metsnik kirjutas "villane pole eriti potte mänginud" ja tema sample ainult 1 turniiri kohta. Niimoodi võiks iseloomustada 5-7 mängijat 10-st lauas. Kas keskmiselt 5-7 mängija 10-st UTG+1 3bet range on AA, KK 25BB deep - ei tahaks uskuda.

KristjanLaas
06.11.11, 16:19
Küsiks rankingu TOP10lt, mis on nende UTG1 3-bet range 25bb deep.
ma olen täiesti kindel, et 9/10 range oleks täpselt AA ja KK.

metsnik
06.11.11, 17:25
JJ/AK panin ma optimistlikult laiaks range.

Aga tõesti, mina selle mängijaga lauas ei istunud, küll aga ei kajastu %des eelis laua ees, mis sul jääb kui sa foldid. Tugeva fieldiga turniiril on see nuppude koht, sellisel ma arvan, et mitte.

Tegemist oli €5K BI turniiriga Londonis

KristjanLaas
06.11.11, 17:32
ei teagi miks eeldasin, et tegu Eesti turnaga.
Range see siiski väga ei muuda, aga siin calliks codecci arvutustele viidates ära, kuna edge ilmselt nii suur ei ole.

qbj0hn
06.11.11, 17:37
Ma arvasin, et mingi lümpsi donkment :D, poleks kommenteerima hakanudki mingit 5k€ turnat :D.

metsnik
06.11.11, 17:44
olgu-olgu, tegemist Eesti turniiriga :)

lihtsalt siin hakati juba turnat kategoriseerima, aga ise ma turniiri enda kohta midagi ei öelnud. Aga sain vist oma vastused kätte.

Ecuador13
06.11.11, 17:56
Nõustun Laasiga, sõltub alati mängijatest ja laua üleüldisest mentaliteedist. Kui tegemist ei ole loose donkidega või kaklevate regularidega, vaid hoopis kahe tight mängijaga enne mulli, siis cooler alert! TT ei 3beti seal never ever, päris tihti(kui mitte alati) isegi AK ei 3beti seal. imo AK shoveb seal tihemini ja mõnikord flatib pre. Tegemist on kahe kõige varasema postisiooniga, terve laud actimas taga. Niipalju kui ma lives taolist olukorda kohanud olen (väga harva), siis seal pole kunagi alla KK midagi olnud. obv et ma ei raise-foldi iga kord lives JJ utglt avades, aga wtf tal olla saab, sellise stackiga sellises olukorras olen sunnitud kägin-foldima:) Ja tglt ka ma ei ole fckin nit:D

henri72
06.11.11, 19:24
Kõrgemate BI-dega netitrunal on 12-13bb stack ja JJ suht selge nuppude panemise liin. Lives on asi keerulisem - reeglina sama, sest ka Pargi turnadel leiad omajagu mängijaid, kelle 3bet rangei reaalselt kuuluvad TT, 99 ja AQ. Kui arvan, et vastane suudab veel 99-JJ käe maha panna, siis võin seda teha ka QToff-iga - jah, taga on terve laud, aga sama on fakt, et alla KK keegi enam pärast UTG ja UTG+1 sellist actionit väga askeldada ei taha:) Samas olen ma ikka palju haigemaid folde teinud ning kui oma "read"-e piisavalt usaldad, siis nende järgi ka käitud. Ehk siis on täiesti võimalik ka foldida.

kivisaba
06.11.11, 22:08
tegelikult pole see käsi nii raske midagi on olemas regularid pargis kelle 3bet range on seal täpselt KK+ aga neid nimesid pead ise teadma ja foldid süda rahus. Mõned need nimed leiad rankingu topist näiteks. Kui aga sellist readi pole saad rahulikult nuppe teha.