PDA

View Full Version : VPIP%



markosa
07.03.09, 18:31
Tekkis selline küsimus, et milline oleks enam vähem optimaalne VPIP% vastavalt positsioonidele?

ranka
07.03.09, 20:46
Unusta ära, selliseid asju ei ole olemas :)

Parem postita oma statid, siis saab öelda, kas sul on optimaalne või mitte :)

camu
07.03.09, 20:52
Täiesti optimaalset on raske öelda ning peaaegu samasuguseid alustuskäsi positsioonide kaupa on terve internet täis.
Ise liigun viimasel ajal umbes nii: UTG 14, mid 14, co 18, btn 25, sb20, bb 14. Keskmine Vpip 18. Aga ma ei ole ka ilmselt parim näide. Üldiselt on nii, et algaja peaks olema suhtelisent tight peaaegu igalt positsioonilt, mida aeg edasi, seda loosemaks võid minna cutoffilt ja buttonilt.

markosa
08.03.09, 11:52
Kuna sain hiljuti HEM-i siis praegu veel suht vähe käsi, et midagi kindlat öelda. Seda tean, et blindidelt mängimine on mul suur leak. Grindin hetkel NL4, jube palju on lihtsalt limpereid, seega antakse mulle parajalt oddse, et peaaegu any hand-ga SB-lt callida, või siis BB-lt miniraise callida. Aga panen siis praegused statsid.

http://img21.imageshack.us/img21/1613/38881608.jpg

Tigrano
08.03.09, 11:55
Blindidelt teed ehk tõesti midagi valesti, SB vaata kindlasti üle, aga positsiooni tunnetus on olemas, seda on näha.

-andres-
08.03.09, 11:56
Nii nagu ise mainisid. Blindidelt callid way too much. Tihti võib olla vähe callida, kuid seda peab meels pidama, et oled postflopis ilma positsioonita ning on väga raske mängida. Seega blindidelt pead ikka väga palju tightimaks võtma. Ei oska mingit kindlat numbrid sulle öelda, aga arvan, et kui SB vpip saad sinna 20%, siis on juba alustuseks väga okei. BB samuti väiksemaks.

ESTPatrick
10.03.09, 00:33
positsiooni tunnetusest on asi kaugel kui SB on any2 peaaegu commited. sb peal foldi 50% käsi rohkem, ehk 72% to 22% ja ka siis oled sa veel loose SB mängija, ülejäänud positsioonid olid tõesti positsiooni tunnetusega, aga SB on ÜLISITT


potentsiaali on.

ESTPatrick
10.03.09, 00:38
alati on parem limpareid karistada ehk otsa panna kui callida, minumeelest. palju oleneb muidugi sellest kui suur on võimalus et folditakse ja mitu calli tuleb, kui liiga palju siis on parem A3o kanti käsi kohe muckida, lihtsalt nii harva näed sa floppe kus saad julgelt jätkata, nagu:

33x
A3x
245

ja ka nende floppide puhul ei pruugi keegi piisavalt pihta saada et sulle välja teha, selles point ongi miks sb tuleb tight olla.

lenC
13.03.09, 06:30
Kui huvitab, siis mina runin umbes 11/17/27/44 "väljakupositsioonidelt"(lol), blindidelt mingi 20 ja 15 on normaalne. 72% on lolbad, tiri oma pannal tightimaks.

markosa
13.03.09, 13:24
Viimased 5000 kätt, asi hetkel töötab ning enam tightimaks kohe kindlasti ei tõmba... :P

http://img3.imageshack.us/img3/531/pv6.jpg

krayzie
13.03.09, 13:32
blindid võiks olla vähemalt sama tightid kui EP range. SB 28% on raha põletamine

markosa
13.03.09, 13:40
Niipalju kui mina aru olen saanud siis varajasest potsitsioonist tuleb tight olle sellepärast, et sa ei tea, mida hilisemad positsioonid teevad. Kuid kui sa oled näiteks SB, ning mitte keegi pole tõstnud, on üks kuni mitu limperit, siis milleks ma peaks foldima näiteks suited connectorid kui ma saan vähemalt 1:5 pot oddse. Kui midagi flopil ei hiti siis viskan minema.

RudiTurbo
13.03.09, 13:56
Niipalju kui mina aru olen saanud siis varajasest potsitsioonist tuleb tight olle sellepärast, et sa ei tea, mida hilisemad positsioonid teevad. Kuid kui sa oled näiteks SB, ning mitte keegi pole tõstnud, on üks kuni mitu limperit, siis milleks ma peaks foldima näiteks suited connectorid kui ma saan vähemalt 1:5 pot oddse. Kui midagi flopil ei hiti siis viskan minema.


Suited connectoreid mitte, kuid muud suited jamad ja asjad küll, sest Sa oled out of position.

markosa
13.03.09, 14:41
Suited connectoreid mitte, kuid muud suited jamad ja asjad küll, sest Sa oled out of position.


Kustutasin oma eelmise posti sulle, sain veidi valesti aru. Aga näiteks suited 1-gapperid, 2-gapperid? Selge see, et igasugust suited jama ma ei mängi.

ranka
13.03.09, 17:24
Niipalju kui mina aru olen saanud siis varajasest potsitsioonist tuleb tight olle sellepärast, et sa ei tea, mida hilisemad positsioonid teevad. Kuid kui sa oled näiteks SB, ning mitte keegi pole tõstnud, on üks kuni mitu limperit, siis milleks ma peaks foldima näiteks suited connectorid kui ma saan vähemalt 1:5 pot oddse. Kui midagi flopil ei hiti siis viskan minema.


Pot oddsid on head aga sul on lauas kõige halvem positsioon, mis absoluutselt neutraliseerib, kõik pot oddsid.

markosa
13.03.09, 17:31
Kuna ma mängin hetkel NL4, siis on tüüpiline olukord, et enne floppi on open-limp ja selle järgi tuleb 2 limpi. See annab mulle pot-oddsideks juba 1:9, mis on huge. Kui ma nüüd callin, siis ma ootan nutsi või peaaegu nutsi, ning sellise käe puhul ei mängi positsioon enam erilist rolli, kuna laud on fishe täis siis makstakse see mulle tavaliselt ka hästi kinni....

alaska
13.03.09, 18:18
Kuna ma mängin hetkel NL4, siis on tüüpiline olukord, et enne floppi on open-limp ja selle järgi tuleb 2 limpi. See annab mulle pot-oddsideks juba 1:9, mis on huge. Kui ma nüüd callin, siis ma ootan nutsi või peaaegu nutsi, ning sellise käe puhul ei mängi positsioon enam erilist rolli, kuna laud on fishe täis siis makstakse see mulle tavaliselt ka hästi kinni....


See on tõsi.

ranka
13.03.09, 18:58
Kuna ma mängin hetkel NL4, siis on tüüpiline olukord, et enne floppi on open-limp ja selle järgi tuleb 2 limpi. See annab mulle pot-oddsideks juba 1:9, mis on huge. Kui ma nüüd callin, siis ma ootan nutsi või peaaegu nutsi, ning sellise käe puhul ei mängi positsioon enam erilist rolli, kuna laud on fishe täis siis makstakse see mulle tavaliselt ka hästi kinni....


Kui sa nii väidad, siis sa peaksid saama callida SB-lt iga kahe kaardiga ja seega mängid sa reeglina min. kahe paari peale. Kahe paari floppamine Hold'emis on ca 2% ehk 1:49.

Kui kõigil kolme limperil ja sul on stäkid 100 big blaindi sügavad, siis iga mängija vastu on su implied oddsid rohkem, kui 1:200. Seega kahe paari peale on meil kasumlik callida aga probleem tuleb sisse sellest, et enamus ajast riveriks su kaks paari ei ole hea, eriti, kui on 3 vastast. Tihit ei saa sa flopile pihta ja pead alla andma, kui saad pihta siis nii palju mängijaid on näinud floppi ja su kaks paari ei ole lihtsalt riveriks hea. Kui on, siis pot ei lähe eriti suureks juhul kui keegi pole suurt ülepaari slowplaynud. Väikeste kahe paariga on veel see jama, et tihti võid oma paarid ära "counterfeiteda", samuti ei saa sa kolme mängija vastu teha mitte mingit pot kontrolli. Eriti kui on flush draw maas ja betid, saad kolm calli ja turni tulebki flushi kaart.